Jump to content

Recommended Posts

ο αλμειδα θα μεινει στην ΑΕΚ τουλαχιστον μεχρι το 2028 

  • Δικεφαλάκι 7
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Ο γέρος πιο εύκολα δίνει νεφρό παρα Αλμειδα .

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nf28 said:

Ο γέρος πιο εύκολα δίνει νεφρό παρα Αλμειδα .

καλα αν ηθελε ο αλμειδα να φυγει υπαρχει ρητρα θεωρητικα αν εμφανιστει μια ομαδα σκασει 10Μ και ο αλμειδα θελει φευγει χωρις να σου πει και τιποτα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Είναι απίθανο το πως είμαστε η ομάδα που έχει ζήσει στο πετσί της τη βατραχιάδα και φτάσαμε σήμερα να έχουμε προπονητή που διαβάζουμε ότι τον θέλει η Λάτσιο και αντί να μας πιάνει PTSD και ταχυπαλμία σκάει αυθόρμητα χαμόγελο το χειλάκι μας και σκεφτόμαστε τα αρχίδια μας θα πάρετε. Εισαι μεγάλη μορφή ρε Ματίας.

  • Δικεφαλάκι 9
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που με ανησυχεί είναι οτι ο κεφτές είπε να μην ανησυχούμε.

  • Hahaha 5
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Éric Rabé said:

Το μόνο που με ανησυχεί είναι οτι ο κεφτές είπε να μην ανησυχούμε.

Έβαλε και ένα δεν νομιζω μπροστά, μας φωτισε

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θα πω πως όταν μιλάμε για Πελάδο πρέπει να θυμόμαστε ότι ο άνθρωπος λειτουργεί 90% με βάση το συναίσθημα και 10% (...ίσως ούτε καν τόσο) με βάση τα υπόλοιπα κριτήρια, π.χ. οικονομικά κίνητρα, βλέψεις για τίτλους, δόξα κτλ.

Το να τον ζητήσει η Λάτσιο δεν είναι κάτι το αμελητέο γιατί η προσωπική του πορεία στο ποδόσφαιρο συμπεριλαμβάνει ένα σημαντικότατο κεφάλαιο στη Λάτσιο με την οποίο σίγουρα θα νιώθει μια συναισθηματική σύνδεση. Το να του δοθεί μια ευκαιρία να αφήσει το στίγμα του στην ιστορία της όχι μόνο ως παίκτης αλλά και ως προπονητής ενός συνόλου που παίζει σε υψηλό επίπεδο στη Serie A αλλά και στην Ευρώπη, δεν μπορούμε να πούμε ότι θα το προσπέρναγε και τόσο εύκολα. Ακόμα και αν είναι πολύ ευτυχισμένος στην ΑΕΚ και στην Ελλάδα δεν σημαίνει απαραίτητα ότι κάτι τέτοιο δεν θα το εξέταζε ως ενδεχόμενο. Ξέρουμε ότι παθιάζεται με ότι αγαπάει ο Ματίας και σίγουρα θα έχει μεγάλη αγάπη ΚΑΙ για τη Λάτσιο, στην οποία πέρασε 3 χρόνια που έπαιξαν καθοριστικό ρόλο στη καριέρα του.

Οπότε για μένα έτσι όπως ερμηνεύω το χαρακτήρα του θεωρώ πιο πιθανό ας πούμε να ρίξει ελαφρά τη καρδία άκυρο σε προτάσεις από καμιά Μπάγιερν ή καμιά Τοτενχαμ (...λέμε τώρα) παρά το να πει όχι στη Λάτσιο ή στην Ιντερ ξέρω γω. Αν μη τι άλλο, πιστεύω ότι είναι κάτι που θα το σκεφτόταν σοβαρά και δεν θα το πέρναγε έτσι στο ντούκου. Μακάρι ο Μαθιός να μείνει και να γράψει πολλές χρυσές σελίδες στην ιστορία μας και να κάνει την ΑΕΚΑΡΑ να αποκτήσει σταθερή και αξιοσέβαστη παρουσία στα Ευρωπαϊκά σαλόνια...

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αν κάτι φοβάμαι στη σχέση ΑΕΚ-Αλμέιδα είναι η τυχόν ισοπεδωτική στάση των οπαδών σε περίπτωση που έρθει κάποια σημαντική αποτυχία στο μέλλον.

Αυτό θα μπορούσε να ξενερώσει τον φουλ συναισθηματικό Πελάδο.

Ή και το ενδεχόμενο να τον πιάσει καμιά τρέλα να πάει σε τίποτα ερημιές να αρμέγει αγελάδες ξέρω γω.

Από κει και πέρα, επειδή μιλάμε για άνθρωπο τιμής, από τη στιγμή που έχει βάλει υπογραφή σε συμβόλαιο μέχρι το 2028 θα πρέπει να υπάρξει κάποιο απίστευτα ελκυστικό πρότζεκτ για να τον δελεάσει να φύγει για άλλη ομάδα.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, AlexKR21 said:

Ή και το ενδεχόμενο να τον πιάσει καμιά τρέλα να πάει σε τίποτα ερημιές να αρμέγει αγελάδες ξέρω γω.

 

Σε περίπτωση αποχώρησης άνετα θα πάει για να βόσκει αγελάδες, τα έχει πει και εδώ :

https://www.protothema.gr/sports/article/1410510/matias-almeida-tha-borousa-na-zo-stin-argedini-kai-na-eho-agelades-mou-aresei-omos-pou-eimai-stin-aek/

Θα πάρει μαζί και τον Πινέδα που την ξέρει από μικρός την τέχνη, όπως βλέπουμε εδώ:

"Έπρεπε να σηκωθώ στις 5.30 με 6 το πρωί για να αρμέξω τις αγελάδες. Μετά πλενόμουν και έφευγα για το σχολείο, επειδή τα μαθήματα άρχιζαν στις 7.30 π.μ.. Επέστρεφα από το σχολείο στις 2.30 μ.μ. και απ' ευθείας πήγαινα να βοσκήσω τις κατσίκες μας. Γύριζα στο σπίτι για να φάω, να διαβάσω τα μαθήματά μου και μετά να ταΐσω τις αγελάδες".

https://www.sport24.gr/football/ormpelin-pineda-o-monachogios-toy-matias-almeida-apo-ton-gkremo-ton-aeton.10100963.html

Και προφανώς θα έχουν και τον Ρόα, που παλιά του τέχνη κόσκινο η φασουλα αυτή όπως βλεπουμε εδώ :

"Ο Ρόα δεν σταματά απλά το ποδόσφαιρο. Εγκαταλείπει τα εγκόσμια, αφήνει πίσω τα υπάρχοντά του και εξαφανίζεται. Στην πίστη του λένε ότι το Μιλένιουμ σηματοδοτεί και το τέλος του κόσμου ή μάλλον καλύτερα, το τέλος των αμαρτωλών, καθώς υπάρχει η πεποίθηση στη θρησκεία του ότι ο Χριστός θα επιστρέψει στη Γη και μόνο οι σωστοί Χριστιανοί θα γλιτώσουν. Ο Ρόα γίνεται πάστορας κάπου στην εξοχή της Αργεντινής, απομονωμένος μαζί με την οικογένειά του, για να προσευχηθεί και να έρθει κοντά στον Θεό. «Πήγα στο βουνό. Ήταν μια ωραία εμπειρία. Μια εντελώς διαφορετική ζωή από αυτή που είχα σχεδιάσει. Ήμουν ήρεμος, με την οικογένειά μου. Ήμασταν μακριά από όλα. Ζούσαμε με τα ζώα."

https://www.sombrero.gr/2018/09/carlos-roa/

Και γενικά επειδή γουστάρουμε τη φάση με τις αγελάδες, θα πρότεινα να φέρουμε και τούτον δω, που έχει δείξει αντίστοιχο ενδιαφέρον:

 

sdm042de005191300manual.webp

χαλαντ.png

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, AlexKR21 said:

Εγώ αν κάτι φοβάμαι στη σχέση ΑΕΚ-Αλμέιδα είναι η τυχόν ισοπεδωτική στάση των οπαδών σε περίπτωση που έρθει κάποια σημαντική αποτυχία στο μέλλον.

Αυτό θα μπορούσε να ξενερώσει τον φουλ συναισθηματικό Πελάδο.

Ή και το ενδεχόμενο να τον πιάσει καμιά τρέλα να πάει σε τίποτα ερημιές να αρμέγει αγελάδες ξέρω γω.

Από κει και πέρα, επειδή μιλάμε για άνθρωπο τιμής, από τη στιγμή που έχει βάλει υπογραφή σε συμβόλαιο μέχρι το 2028 θα πρέπει να υπάρξει κάποιο απίστευτα ελκυστικό πρότζεκτ για να τον δελεάσει να φύγει για άλλη ομάδα.

Κριτική θα υπάρχει πάντα, ακόμα και σε εποχές όπου είχαμε τοτεμ στο πάγκο γινόταν κριτική μόνο που δεν υπήρχαν τα σοσιαλ.

Ισοπεδωτική κριτική δε νομίζω να υπάρξει ποτέ ειδικά από ΑΕΚτζηδες που είναι και ψυχοπονιαρηδες και δένονται εύκολα με πρόσωπα ακόμα και με αυτους που έχουν σχεδον μόνο αποτυχίες.

Link to comment
Share on other sites

Στους στόχους που έχει ο Ματίας Αλμέιδα με την ΑΕΚ αναφέρθηκε ο Γιώργος Τσακίρης στον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 και στην εκπομπή «Newsroom».

Ο ρεπόρτερ του σταθμού, με αφορμή το δημοσίευμα της «Gazzetta Dello Sport» για το ενδιαφέρον της Λάτσιο για τον προπονητή της ΑΕΚ, εξήγησε πως ο Αργεντινός τεχνικός έχει πολύ μεγάλα σχέδια με την «Ένωση» και δεν υπάρχει καμία περίπτωση να ασχοληθεί αυτήν τη στιγμή με κάτι άλλο. Συμπλήρωσε, δε, πως ο «Πελάδο» αισθάνεται πολύ καλά στην Ελλάδα, ενώ σκέφτεται να αγοράσει και σπίτι στη Βούλα.
 

Τον νου σας οσοι βγαζετε βολτα τα  σκυλια στην Βουλα., αν δειτε τιποτα ενημερωστε

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Το ότι σκέφτεται να αγοράσει σπίτι το είχαμε 'ήδη μάθει στο ΚΜ.

  • Δικεφαλάκι 4
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Και το σκυλι του Αγγελου εχει κατουρησει ολα τα δέντρα της Βούλας ήδη

  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

Έρχονται οι ξένοι με τα κοπρόσκυλα τους και βρωμιζουν τους θάμνους μας

  • Hahaha 6
Link to comment
Share on other sites

Πελαδο πάνε για ψάρεμα εσύ, θα γαμησω εγώ σήμερα.

Τις ψυχές των άλλων

 

Screenshot_2024-03-17-17-02-43-248_com.twitter.android-edit.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λένε τα σάιτ ότι ο Μελ μετά συζύγου τον πήραν μαζί με την σύζυγο του και πήγαν κρουαζιέρα στις Σπέτσες ..

Από κοντά τον έχει . 

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, AG21 said:

Λένε τα σάιτ ότι ο Μελ μετά συζύγου τον πήραν μαζί με την σύζυγο του και πήγαν κρουαζιέρα στις Σπέτσες ..

Από κοντά τον έχει . 

Που θα τα δει αυτά ο ματίας δεν βλέπω να φεύγει!Επειδή μένεις νότια στη γλυφάδα αν δεν κάνω λάθος,βγήκε παρασκευή σε καινούριο μαγαζί στη γλυφάδα η κολλήτη της γυναίκας μου με τη παρέα της και στο δίπλα τραπέζι καθόταν ο γιαννάκης με τον daniel vega τον βοηθο του αλμέιδα και κέρασαν το τραπέζι έκαναν πέσιμο στις κοπέλες.Αλλά μετά τους αποκάλυψε μια απο τη παρέα οτι καιρό μιλάει με τον βοηθό του ματίας και η ίδια τους κάλεσε.Έμαθα οτι ο γιαννάκης είναι ανοιχτοχέρης και μπον βιβέρ.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Pelado Alme said:

Που θα τα δει αυτά ο ματίας δεν βλέπω να φεύγει!Επειδή μένεις νότια στη γλυφάδα αν δεν κάνω λάθος,βγήκε παρασκευή σε καινούριο μαγαζί στη γλυφάδα η κολλήτη της γυναίκας μου με τη παρέα της και στο δίπλα τραπέζι καθόταν ο γιαννάκης με τον daniel vega τον βοηθο του αλμέιδα και κέρασαν το τραπέζι έκαναν πέσιμο στις κοπέλες.Αλλά μετά τους αποκάλυψε μια απο τη παρέα οτι καιρό μιλάει με τον βοηθό του ματίας και η ίδια τους κάλεσε.Έμαθα οτι ο γιαννάκης είναι ανοιχτοχέρης και μπον βιβέρ.

Ο Γιαννάκης είναι μόνιμος στη Γλυφάδα ενώ ο Vega μένει Γλυφάδα και πάει το μικρό παιδί του στο πας Αθηνών ( αμπαλος από ότι μου είπαν )  . Μου έχουν πει ακόμα ότι είναι προσιτός και πιάνει κουβέντες με πατεράδες στην ακαδημία .

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, AG21 said:

Ο Γιαννάκης είναι μόνιμος στη Γλυφάδα ενώ ο Vega μένει Γλυφάδα και πάει το μικρό παιδί του στο πας Αθηνών ( αμπαλος από ότι μου είπαν )  . Μου έχουν πει ακόμα ότι είναι προσιτός και πιάνει κουβέντες με πατεράδες στην ακαδημία .

Το ξέρω το στέκι του γιαννάκη το opus επειδή κατεβαίνω γλύφαδα και τον έχω δει όταν πήγα για καφέ καθόταν στο δίπλα  τραπέζι και πέρασε όλο το μαγάζι να τον χαιρετίσει και να τους δώσει προγνωστικά για το στοίχημα.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Pelado Alme said:

Το ξέρω το στέκι του γιαννάκη το opus επειδή κατεβαίνω γλύφαδα και τον έχω δει όταν πήγα για καφέ καθόταν στο δίπλα  τραπέζι και πέρασε όλο το μαγάζι να τον χαιρετίσει και να τους δώσει προγνωστικά για το στοίχημα.

Μαγαζί που άνοιξαν μαζί ο Πηλιαδακης με τον Ρέμο που ο δεύτερος μένει και κέντρο Γλυφάδας Ζαμάνου σε μια 4οροφη δική του γωνιακή  πολυκατοικία για να τα λέμε όλα . 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, AG21 said:

Μαγαζί που άνοιξαν μαζί ο Πηλιαδακης με τον Ρέμο που ο δεύτερος μένει και κέντρο Γλυφάδας Ζαμάνου σε μια 4οροφη δική του γωνιακή  πολυκατοικία για να τα λέμε όλα . 

Το ξέρω ότι είναι το μαγάζι του ρέμου και του πηλαδάκη.Για τον ρέμο δεν ήξερα αυτή την πληροφορία. Άρκετους ποδοσφαιρίστες μας έχω δει σε opus su casa pere ubu και παλιότερα blends.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×