Jump to content

Recommended Posts

6 hours ago, Vagos21 said:

Φύγε δεν έχει πει κανεις πάντως. 

Δεν ειπα απο εδω μεσα. Να δουμε ομως τι θα λεμε αν χασουμε το πρωταθλημα. Γιατι στηριζω εκει ειναι οχι οταν αποκλειεσαι απο αγιαξ μαρσειγ μπραιτον

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Rossi said:

Δεν ειπα απο εδω μεσα. Να δουμε ομως τι θα λεμε αν χασουμε το πρωταθλημα. Γιατι στηριζω εκει ειναι οχι οταν αποκλειεσαι απο αγιαξ μαρσειγ μπραιτον

Ναι το κατάλαβα, αλλά γενικά δεν έχω διαβάσει ή ακούσει πουθενά το φύγε .
Πάντως, αν χάσει το πρωτάθλημα  θα Ακούσει κριτική, κ σωστα. Άλλο όμως η κριτική για επιλογές, αποφάσεις κλπ που σκοπό έχει να γινεις καλυτερος και άλλο το φύγε . 
 

ο άνθρωπος είναι ότι καλύτερο έχουμε βρει εδώ και 20 χρονια τουλάχιστον 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω απαιτηση απο καποιον που δε σκαμπαζει απο ποδοσφαιρο να καταλαβει προτζεκτ τακτικες κτλ.

Εχω απαιτηση ομως να νιωσει την ειλικρινεια την αυρα αλλα και να παραδεχθει τη γνωση του κοουτς και ανθρωπου πελαδο. Και να σταματησει την γκρινια και την κριτικη του καφενε. Υπαρχει το προπονητικο τιμ που ξερουν καλυτερα απο ολους εμας

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rossi said:

Δεν ειπα απο εδω μεσα. Να δουμε ομως τι θα λεμε αν χασουμε το πρωταθλημα. Γιατι στηριζω εκει ειναι οχι οταν αποκλειεσαι απο αγιαξ μαρσειγ μπραιτον

Υποθετικά ότι τελείωνε σήμερα και το χάναμε στους 2 βαθμούς θα ήμουν πολύ ΟΚ και δεν θα ήταν δυνατόν να προσαψω στον προπονητή απολύτως τίποτα. Μας παρουσιάστηκε μια ευκαιρία στην Ευρώπη που δεν τα καταφέραμε αλλά απέναντι σε αυτόν τον όμιλο και όχι σε Τομπολες/Μακαμπις αυτού του κόσμου και παρά τις κομβικές απουσίες παλέψαμε μέχρι το τελευταίο μάτς με ελπίδες, και στο πρωτάθλημα ξέρω πολύ καλά ότι μόνο και μόνο για όσα έγιναν  σε Αγρίνιο και Σέρρες δεν μου φταίει κανείς Αλμέιδα που χάνεται η μπάλα μέσα από τα χέρια στο τελευταίο δευτερόλεπτο για να μην πω και άλλα. Κέρδισε όλα σχεδόν τα ντέρμπι και στο κύπελλο αποκλείστηκε στα πέναλτι (that's life).

Για όλα αυτά υπάρχει και ο αντίλογος του έβαλε κάποιον που δεν έπρεπε ή ένας παίκτης τον εξέθεσε αρκετά αλλά αυτά είναι όσα λέμε εμείς μεταξύ μας. Όπως περίτρανα αποδείχθηκε και χθες ο άνθρωπος τα βλέπει τελείως διαφορετικά.

Αλμέιδα, ξερό ψωμί και κλείσιμο δρόμου στην Δεκελείας όταν έρθει η ώρα να τον φάει το σύστημα.

  • Δικεφαλάκι 5
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε μεσα οξω στα πλειοφς θα χει μπουκακε. Θα πατησει γκαζι η αγελη

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τεράστιε Πελάδο πάρε και τα παιδιά μας αιχμάλωτα σε κατακόμβες.

Πάρε τις γυναίκες μας σκλάβες στη Σομαλία.

Προσωπολατρεία με νόημα.

Όχι σαν τον άλλον τον αγέλαστο μπαστούνο που βαφτίζαμε με το όνομά του τα γατιά και τα σκυλιά μας.

Ξεκίνα το καλοκαίρι τη νέα ΑΕΚ μωρή λατρεία Ματίας

(αντέχουμε εμείς άραγε ?)

 

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Corart21 said:

αντέχουμε εμείς άραγε ?

Ναι γιατί είχαμε πολλές φορές στην ιστορία μας προπονητές που δούλευαν με τόση όρεξη και τόσο πολύ. Ο Πελαδο, αν τον δεις σαν εργαζόμενο-κάτι που σπάνια κάνουμε στο ποδόσφαιρο, είναι πάρα πολύ δουλευταρας εκτός από καλός στη δουλειά του. Εμείς κοιτάμε αν κάποιος είναι καλός, αλλά δεν κοιτάμε αν δουλεύει γιατί δεν έχουμε μάθει σε τέτοιους. Δείχνει πάρα πολύ μελετημένος πάνω σε οτιδήποτε σχετικό με την ομάδα κι αυτό είναι τεράστια υπόθεση. 

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαινερωτευμενος με καβλιαρη πρωην καταθλιπτικο πελαδο. Πελαδο μεινε στα σπατα για παντα να ψενεις αγελαδες και μοσχαρια

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μείνεις κι εσύ κοντά μας όσο και ο Jurgen (ο οποίος σημειωτέον δεν έμενε κάτω από 5 χρόνια σε ομάδα).
Προσωπικά, ίσως επειδή ανήκω στην γενιά των καμένων με την "προσωπολατρεία", είμαι επιφυλακτικός και διστακτικός, αλλά χαλάλι μας. 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, stavros 9-11 said:

Ναι γιατί είχαμε πολλές φορές στην ιστορία μας προπονητές που δούλευαν με τόση όρεξη και τόσο πολύ. Ο Πελαδο, αν τον δεις σαν εργαζόμενο-κάτι που σπάνια κάνουμε στο ποδόσφαιρο, είναι πάρα πολύ δουλευταρας εκτός από καλός στη δουλειά του. Εμείς κοιτάμε αν κάποιος είναι καλός, αλλά δεν κοιτάμε αν δουλεύει γιατί δεν έχουμε μάθει σε τέτοιους. Δείχνει πάρα πολύ μελετημένος πάνω σε οτιδήποτε σχετικό με την ομάδα κι αυτό είναι τεράστια υπόθεση. 

Πολύ σωστά τα λες. Αντέχουμε όμως ανανεώσεις με κατάταξη 3η και 4η θέση ή θα σηκώνουμε σκόνη κάθε φορά που θα έχουμε στραβό αποτέλεσμα ? Εγώ λέω ότι μάλλον μισοι-μισοί είμαστε οι ανθεκτικοί με τους ανυπόμονους. Είναι θέμα αυτό.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Corart21 said:

Πολύ σωστά τα λες. Αντέχουμε όμως ανανεώσεις με κατάταξη 3η και 4η θέση ή θα σηκώνουμε σκόνη κάθε φορά που θα έχουμε στραβό αποτέλεσμα ? Εγώ λέω ότι μάλλον μισοι-μισοί είμαστε οι ανθεκτικοί με τους ανυπόμονους. Είναι θέμα αυτό.

Αν βλέπουμε να γίνεται δουλειά, προφανώς και θα πρέπει να δείξουμε εμπιστοσύνη. Αν δεν το κάνουμε τώρα, πότε θα γίνει; Εκτός αν θέλουμε να παίζουμε με 30αρηδες το ποδόσφαιρο του Αλμειδα. 

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Ρε Σαμουράι με κώδικα τιμής, πως γίνεται να υπήρξες εντάξει με αυτό;

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Atlas21 said:

Ρε Σαμουράι με κώδικα τιμής, πως γίνεται να υπήρξες εντάξει με αυτό;

ΕΛΑ ΝΤΕ

Link to comment
Share on other sites

Just now, amd said:

ΜΑΛΑΚΑ ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ 

Α όχι, δεν έχει όποτε κάνει συνέντευξη τύπου μόνο περιφάνεια για τον άνθρωπο Αλμέιδα. Έχει και άλλη πλευρά το νόμισμα. Ειδικά όταν ο ίδιος έχει βάλει τον πήχη τόσο ψηλά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Atlas21 said:

Α όχι, δεν έχει όποτε κάνει συνέντευξη τύπου μόνο περιφάνεια για τον άνθρωπο Αλμέιδα. Έχει και άλλη πλευρά το νόμισμα. Ειδικά όταν ο ίδιος έχει βάλει τον πήχη τόσο ψηλά.

δεν θα το σχολιασω γιατι ιστευω οτι γραφονται μαλακιες οποτε θα το παιξω μαλακας και απλα θα μεινω σε αυτο που εγραψα

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Κι εδώ απίστευτες μαλακιες.

Φυγε ρε μλκ να έρθει κάνας ηθικός στη θέση σου.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vagos21 said:

Να φύγει ο Αλμειδα είναι ανήθικος 

Βρε πουλο το αρχιδι.

Ο Νικόλας ο κωστενογλου δεν θα είχε δώσει το οκ για τέτοια μεταγραφή.

Link to comment
Share on other sites

Ποιες είναι ακριβώς οι απίστευτες μαλακίες που γράφτηκαν εδώ μέσα;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, agelos said:

Βρε πουλο το αρχιδι.

Ο Νικόλας ο κωστενογλου δεν θα είχε δώσει το οκ για τέτοια μεταγραφή.

Βρες κάτι καλύτερο, αυτά ούτε σε ξανθιά ινφλουενσερ δεν περνάνε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, stavros 9-11 said:

Βρες κάτι καλύτερο, αυτά ούτε σε ξανθιά ινφλουενσερ δεν περνάνε.

Σταύρο κάνε μου τη χάρη και μην ξανασχοληθεις μαζί μου σήμερα.

Όχι σήμερα σε παρακαλώ.

Αντε που μας βάλατε όλους σε ένα μίξερ και μας απόκαλέσατε μέχρι και ναζι.

Καντε μου τη χάρη ρε.

Link to comment
Share on other sites

ε γραφτηκαν μαλακιες πως να το κανουμε τωρα το ξεπερναω γιατι ειναι πανω στα νευρα 

Link to comment
Share on other sites

Άγγελε, τα ρε εκεί που σε παίρνει παλικάρι μου, όχι εδώ, δεν αξίζει τον κόπο.

Κατά τα λοιπά, ο άνθρωπος εξέφρασε έναν προβληματισμό. Όπως φουσκώνουμε από υπερηφάνεια όταν ο Αλμέιδα αναφέρεται στον Μιχάλη, είναι απόλυτα λογικό να προβληματιζόμαστε όταν διαβάζουμε ότι ο Αλμέιδα πιέζει για τη μεταγραφή. Στο μεταξύ πάντα υπάρχει ο κίνδυνος να μην έχει γίνει τίποτα από τα παραπάνω, αλλά πάμε με βάση το ρεπορτάζ.

Ούτε για Κωστένογλου μίλησε κανείς, ούτε απαίτησε να φύγει ο Πελαδο κανένας, ούτε φυσικά αμφισβήτησε κανείς την αξία του ως προπονητή αλλά και ως ανθρώπου.

Ο προβληματισμός είναι ευλογος, δίκαιος και σεμνός όπως τέθηκε. Και σε τελική ανάλυση, επιτρέψτε μας να λυπηθούμε με μια τέτοια εξέλιξη. Αυτό δεν θα φέρει ούτε την εκδίωξη του Αλμέιδα, ούτε την καταστροφή της ΑΕΚ ξερωγω.

Τώρα, αν κάποιος έχει την απαίτηση να εκφράζονται μόνο αποθεωτικά σχόλια για ένα πρόσωπο, ιδίως όταν αυτός ο κάποιος είναι χρόνια εδώ μέσα, οφείλει να ξέρει ότι ο παρών χώρος δεν σηκώνει τέτοιες λογικές.

Και όλα τα παραπάνω σε κλειστό φόρουμ στο μεταξύ, έχει πολύ μεγάλη σημασία αυτό.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×