Jump to content

Recommended Posts

Ακόμη και σε μέρες σαν την σημερινή δείχνεις να τον πιστεύεις τον Ροδόλφο, είσαι μεγάλος άνθρωπος και ίσως του χρόνου ο Ροδόλφος να γίνει ο παιχταράς που περιμένεις.

Απ'την άλλη ίσως αυτό που βλέπουμε όλοι μας από τον Σεπτέμβρη να είναι σωστό και απλά να μην έπρεπε να έρθει ποτέ στην ΑΕΚ ο μεξικάνος.

Link to comment
Share on other sites

Ωχ αν είναι να αποθεώνεται ο προπονητής επειδή επιμένει σε παίκτες που είναι για τον πουτσο, τότε μπορεί όντως να είναι μεγάλος άνθρωπος, αλλά ταυτόχρονα είναι και για τον πουτσο προπονητής.

Δυστυχώς η ΑΕΚ δεν έχει καμία ανάγκη από καλούς ανθρώπους. Κυνικούς τεχνοκράτες καριοληδες χωρίς συναίσθημα χρειαζόμαστε 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Βατραχιζει επικτνδινως. Είναι και αυτές οι αλλαγές στα χασονερια που δεν βγάζουν νόημα. Είναι γεγονός ότι η ομάδα πιέζει σε δόσεις.  Οπως Είναι επίσης γεγονός ότι η έλλειψη φρεσκάδας δίνει τη θέση της στην Μανταλικη προσέγγιση.  Εξακολουθεί να,είναι το σοβαρότερο ασετ μας , αλλά ένα αντρικό μπινελίκι το μαζεψε σήμερα 

Link to comment
Share on other sites

Αρναούτογλου

 

Δεν πιέζει η ΑΕΚ με την ίδια ένταση για το ίδιο χρονικό διάστημα, όπως το έκανε παλαιότερα και αυτό έχει να κάνει με τη γνώση της κατάστασης των ποδοσφαιριστών της και το πώς ο κόουτς θα τους επαναφέρει σταδιακά σε αυτό που ήταν πριν. Δεν είναι τυχαίο ότι η ομάδα αναζητά επιστημονική βοήθεια και συζητά το πώς θα μπορέσει να ενισχυθεί σε σε αυτό το κομμάτι.

 

https://www.sport24.gr/opinions/vaggelis-arnaoytogloy/i-aek-vrisketai-dyo-vathmoys-apo-tin-koryfi-sto-50-aytoy-poy-pragmatika-einai.10249928.html

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Bluesman said:

η ομάδα αναζητά επιστημονική βοήθεια και συζητά το πώς θα μπορέσει να ενισχυθεί σε σε αυτό το κομμάτι.

 

Καλησπέρα ομάδα, ξενιτεμένος επιστήμονας εδώ. Μια καλή ιδέα για να ενισχυθεί η ομαδα και να παει στην ένταση που επιθυμεί, είναι να αντικατασταθούν κατι αργοκίνητες μαουνες με αθλητές γρήγορους, με αντοχές, δύναμη και άλμα.

Και σε καλή ηλικία, μην ψαχνόμαστε ανα 2 χρόνια σε καθε θέση.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Όταν πιθανοτατα αποφάσισαν να πάνε σε παρόμοιες εντάσεις με τους ίδιους σχεδον παικτες, υπερδιπλάσιες υποχρεώσεις στο πρώτο μισό  και χωρίς διακοπη τον  Δεκέμβριο, να πήραν επιστημονική βοήθεια αραγε; 
Οταν τραυματίζονται 5-6-7 παικτες συνεχεια να πήραν για να δουν αν τα κανουν σωστα αυτά που κανουν; 
 

Ηρεμα ρωταω.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η αποχώρηση του Ομάρ Ζαρίφ πόσο έχει επηρεάσει την ομάδα;

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, To Kitrino Tsakali said:

Τελικά η αποχώρηση του Ομάρ Ζαρίφ πόσο έχει επηρεάσει την ομάδα;

Μάλλον δικαιώνονται σιγά σιγά αυτοί που πίστευαν και πιστεύουν ότι ο πραγματικός προπονητής των τίτλων ήταν ο Ομάρ και ο δαχτυλιδακιας αργεντινός ήρθε για δημόσιες σχέσεις 

Γιοβάνοβιτς και Μουρινιο ελεύθεροι κύριοι 

Link to comment
Share on other sites

Τώρα Μαθιέ με ένα παιχνίδι την βδομάδα μπορείς να τους ξεσκίσεις στην προπόνηση χωρίς να νοιάζεσαι πόσοι θα αντέξουν και ποιες είναι οι μετρήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Να μείνεις ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ εδώ. Είσαι ο,τι καλύτερο έχω δει στην ΑΕΚ όσο παρακολουθώ ποδόσφαιρο. Μόνο που αν δεν σου κάνει ένας ποδοσφαιριστής, να επιμένεις. Δεν είναι όλοι για το σύστημά μας.

Συνέχισε έτσι, στήριξη μέχρι τελους, σε όλα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ανάγκη κανέναν Ζαρίφ ο Ματίας κατά την προσωπική μου εκτίμηση αν και πήρε το αυτί μου κάτι για επιστροφή τον Φεβρουάριο. Όρκο δεν παίρνω.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Corart21 said:

Δεν έχει ανάγκη κανέναν Ζαρίφ ο Ματίας κατά την προσωπική μου εκτίμηση αν και πήρε το αυτί μου κάτι για επιστροφή τον Φεβρουάριο. Όρκο δεν παίρνω.

Μακάρι να γυρίσει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν τα πιστεύω αυτά τα πραγματα. Ότι φταίει και τόσο αυτό δλδ. Μου θυμιζουν την ιστορία ότι ο Ραβουσης σκουνταγε τον Μπάγεβιτς.

 

Παντως η προπονητική καριέρα του Ματίας είναι μια καλά - μια κακά νομιζω, πανω κάτω δλδ.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ο Ζαρίφ ήταν για να υπάρχει μια 2η ματιά και το έκανε καλά. Όμως δεν βλέπω να έκανε κάτι διαφορετικό ο Ματίας τότε από τώρα. Ίσως να μην θυμάμαι καλά. Αν θυμάται κάποιος ας μας δώσει τα φώτα του.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Corart21 said:

Δεν έχει ανάγκη κανέναν Ζαρίφ ο Ματίας κατά την προσωπική μου εκτίμηση αν και πήρε το αυτί μου κάτι για επιστροφή τον Φεβρουάριο. Όρκο δεν παίρνω.

Τα πάντα έχει ανάγκη ο Ματίας αν θέλουμε να φτιάξει την ομάδα όπως την ονειρευόμαστε.. και βοηθούς και scouters και γυμναστές και προπονητές τσικό, ακόμα και καλύτερο DJ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω στην ιστορια με τον Ζαριφ βλέπω πολλές παπαριές αλλα και μια αλήθεια.

Οι παπαριές είναι οτι εφυγε ο και καλα εγκέφαλος και χαλασαν ολα. Παπαριες καμαρωτες

Η αλήθεια ειναι πως μια δουλεια που την κανανε 6 ανθρωποι, τωρα την κανουν 5 γιατι αν καταλαβα καλα δεν αντικατασταθηκε. Επιπλέον, με δυο ματς την εβδομαδα απο το καλοκαιρι πανω κατω, δεν ειναι τοσο η κοπωση (που παιζει ρολο βεβαια) οσο το οτι η ομαδα δεν εχει χρόνο να δουλεψει στις προπονησεις για να φτάσει το beast mode που επιασε πέρσι. 

Αλλα εχουμε πει περσι ήταν τρελή υπέρβαση τα οσα είδαμε και το να τα επαναλαβεις ειναι τρομακτικα δύσκολο.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι είναι κατανοητό πως λέω "δεν έχει ανάγκη κανέναν".

Με την έννοια ότι δεν έχει ανάγκη ξυπνητηριού, ρόλο τον οποίο αρκετοί έδωσαν στον Ζαρίφ.

Ε δεν ήταν τέτοιος ο ρόλος του.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Corart21 said:

Δεν έχει ανάγκη κανέναν Ζαρίφ ο Ματίας κατά την προσωπική μου εκτίμηση αν και πήρε το αυτί μου κάτι για επιστροφή τον Φεβρουάριο. Όρκο δεν παίρνω.

Μακάρι να επιστρέψει 

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά μιας και πιάσαμε τον Ζαρίφ θα πω και εγώ την γνώμη μου. 

Πέρσυ 8η αγωνιστική η ΑΕΚ παίζει εδώ στη Τρίπολη. Ο μποροθρυλος προφανώς δεν δίνει εισιτήρια. Εγω βρήκα την λύση με εισιτήριο διαρκείας και τελικά είδα τον αγώνα μαζί με άλλους 20 30 που είχαν την ίδια άκρη. Πριν την έναρξη του ματς εκεί που καθόμασταν στη 1 (πάνω από την φυσούνα) έρχονται στην κερκίδα Καραλής Κοσμάς και Αναστασόπουλος. Και στο τέλος κάνει την εμφάνιση του ο Ομάρ Ζαρίφ. Προφανώς και είδε όλο το ημίχρονο στην κερκίδα και όταν έδειξε τις καθυστερήσεις ο 4ος έτρεξε και μπήκε στα αποδυτήρια για να πει προφανώς στον Αλμέιδα τι είδε( πώς έπαιζε ο αντίπαλος , που υπάρχουν κενά κλπ). Το ίδιο έγινε και στο 2ο ημίχρονο με κάποιου είδους νομίζω ενδοεπικοινωνια.

Με λίγα λόγια ο Ζαρίφ είναι αναντικατάστατος για τον Αλμέιδα και φάνηκε και στην επιλογή του να μην έρθει άλλος στο προπονητικό του Τιμ.

Για μένα ο Ζαρίφ είναι τα 2 έξτρα μάτια του Αλμέιδα και αυτο αποδεικνύεται φέτος. Προφανώς είναι και άλλοι οι λόγοι που η ομάδα δεν κυμενεται στα ίδια επίπεδα με φέτος ( όπως τα 10 έξτρα ματς υψηλής έντασης στην Ευρώπη, οι τραυματισμοί που ήταν απόρροια αυτής της πίεσης, και οι καινούργιοι παίκτες Πισαρό Πόνσε κατά κύριο λόγο δεν έχουν βοηθήσει όσο θα περιμέναμε). Ελπίζω αν όντως ισχύει τα περί επιστροφής του ώστε η ομάδα να επιστρέψει το λιγότερο στα περσινά της σταντάρ.

 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Τις ίδιες αλλαγές έκανε ο Αλμέιδα με το Ζαριφ, τις ίδιες κάνει και τώρα.

Δεν είχε καμία περίπλοκη τακτική η περσινή ομάδα που την έχασε φέτος.

Η ΑΕΚ είχε και περσι μέτρια και κακά παιχνίδια ακόμα και μετά το παιχνίδι ορόσημο στο Αγρίνιο.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Geologos said:

Εγω στην ιστορια με τον Ζαριφ βλέπω πολλές παπαριές αλλα και μια αλήθεια.

Η αλήθεια ειναι πως μια δουλεια που την κανανε 6 ανθρωποι, τωρα την κανουν 5 γιατι αν καταλαβα καλα δεν αντικατασταθηκε. 

Αυτό ακριβώς πιστεύω και εγω.

Εφόσον δεν αντικατασταθηκε,  η δουλειά που έκανε με ένα τρόπο μοιράστηκε στους υπόλοιπους που ήδη ήταν φουλ σε αρμοδιότητες,  σε ένα πρόγραμμα πιο βαρύ. Το βλέπω όπως στη δική μου δουλειά. Αν φύγω και δεν αντικατασταθω δεν θα κλείσει το γραφείο, ουτε θα αλλάξει όλη η φιλοσοφια σίγουρα κάποια πράγματα θα γίνονται πιο άρπα κόλλα,δεν γίνεται αλλιώς.

Εφυγε ένας άνθρωπος που δούλευε μέρα νύχτα με την ομάδα,  δεν μπορεί να χρησίμευε μόνο την ώρα του ματς , συνέβαλλε συνολικά στην καλή λειτουργία της ομάδας. Σίγουρα ήταν χρήσιμος σε επίπεδο δεύτερης έμπειρης ματιας,  τακτικής ανάλυσης κλπ, χωρίς διάθεση ισοπέδωσης. 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ανοιχτή προπόνηση λέει την Τετάρτη και ερωτήσεις από τους διανοούμενους ρεπόρτερ της ΑΕΚ.

Πιθανώς και σουβλάκια για τα τροφαντα παιδιά μας. Ριζογκοφρετες για τον Κετς.

  • Hahaha 5
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×