Jump to content

Recommended Posts

Οφφ τόπικ, τέλος ο Τούχελ από την Τσέλσι 24 ώρες μετά την ήττα από Ντιναμό, σε αναμέτρηση στην οποία κατέβηκε με τριάδα στην άμυνα

image.jpeg.386bddf38312bafe42eb2b576eccf0e9.jpeg 

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Evolve said:

Οφφ τόπικ, τέλος ο Τούχελ από την Τσέλσι 24 ώρες μετά την ήττα από Ντιναμό, σε αναμέτρηση στην οποία κατέβηκε με τριάδα στην άμυνα

image.jpeg.386bddf38312bafe42eb2b576eccf0e9.jpeg 

 

Καλα ο τουχελ έσκαψε μονος του τον τάφο του.

Σε αλλο τοπικ ομως αυτα

Link to comment
Share on other sites

Σαν να διαβάζω τα μελλοντικα άρθρα. Εδώ η Τσέλσι ολόκληρο Τούχελ έδιωξε.... Η ΑΕΚ δεν κατάλαβα γιατί να στηρίζει τον προπονητη

 

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν φταίει ο Τούχελ αν έφυγε ο άνθρωπος που έφτιαξε την Τσέλσι κ της έδωσε οντότητα σαν ιδιοκτήτης της. Στα δικά μας. Ο Ματίας πρέπει να χωρέσει στην 11αδα 4 νέους παίκτες, Μουκουντί, Σιντιμπέ, Βαν Βεέρτ κ Ελίασον. Στην ίδια διαδικασία, λίγο πιο προχωρημένη είναι ο Βίντα. Μετά την διακοπή για τις εθνικές κ αν.... θα δούμε την κανονική ΑΕΚ. Τώρα αν μέχρι τότε χαθούν βαθμοί, η ευθύνη ανήκει αποκλειστικά στον επενδυτή. Αν ο επενδυτής έχει υπομονή, κρατήσει τα σκυλιά του δεμένα κ κάνει μια δυο κινήσεις ακόμη τον Γενάρη, θα δημιουργήσει σιγά-σιγά, την ομάδα που θα διεκδικεί τίτλους, τα επόμενα χρόνια, πιθανών κ φέτος. Αν όχι καλό κουράγιο σε όλους.

 

Link to comment
Share on other sites

Με αυτούς τους δύο παίκτες, η ομάδα είναι ολοκληρωμένη σε όλες τις γραμμές. Πρακτικά, έχουμε δύο ποδοσφαιριστές σε κάθε θέση. Και τώρα εξαρτάται από εμένα, να κάνω όσο το δυνατόν λιγότερα λάθη στην επιλογή για το ποιος θα παίζει. Υπάρχει ο ανταγωνισμός που χρειάζεται μία ομάδα, η οποία θέλει να παλέψει για σημαντικά πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Πριν ξεκινήσει ο επαγγελματίας προπονητής να κάνει επιθετικές δηλώσεις, πρέπει πρώτα να αντιληφθεί πως παίζεται το ποδόσφαιρο στην Ελλάδα.

Εννοείται πως ο προπονητής ΠΡΕΠΕΙ να τελειώσει τη χρονιά.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Hades said:

αποψε σε εσωσε ο Βουλγαρος και τα δοκαρια. πολλα τα καμπανακια. 

Ελπιζω να κανεις πλακα αληθεια.

Τις δικαιολογώ μερικές φορες τις μαλακιες περι Λιβερπουλ αλλα εδω παραπαει

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, baRon21 said:

Ελπιζω να κανεις πλακα αληθεια.

Τις δικαιολογώ μερικές φορες τις μαλακιες περι Λιβερπουλ αλλα εδω παραπαει

δεν κανω πλακα. και δεν ειμαι η πρωτη φορα που γραφω για τον Αλμευδα. Ας συνεχισει ετσι και θα βρω συμπαραστατες. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Hades said:

δεν κανω πλακα. και δεν ειμαι η πρωτη φορα που γραφω για τον Αλμευδα. Ας συνεχισει ετσι και θα βρω συμπαραστατες. 

Λαθος καταλαβα Άδη Σορρυ, νομιζα οτι εννοούσες οτι τον ευνόησε η διαιτησία ακυρο

Link to comment
Share on other sites

Η αλλαγή απ την τετράδα σε τριάδα στην άμυνα είναι σχεδόν αστεία. Αν ακούς τους Γιαννάκηδες θα φύγεις μέχρι την διακοπή. Θα σε γαμήσει στα άκρα ο Παναιτωλικός κ στην κόντρα, θα κλάψουν μάνες το Σάββατο. Δεν είναι ούτε αστείο, ούτε υπερβολή.

Πάμε στο σημερινό. Δεν ξέρω τι όνειρο είδες κ έβγαλες όλα τα χαφ, αλλά να θυμάσαι ότι το κλαμπ έχει κ μια ιστορία. Ή αν δεν σου κάνει αυτό, δεν είναι το ελληνικό πρωτάθλημα MLS, να πέφτει τεσσαροπεντάρα κ την επόμενη μέρα να είναι όλοι χαμογελαστοί κ να ζουν το αμερικανικό όνειρο. Δεν επικρατεί ο ίδιος.... πολιτισμός. Σκέψου κ λίγο τον Μουκουντί,  έστω. 

Κάνε την δουλειά σου όπως εσύ νομίζεις. Είναι τόσο γαμημένα απλό. Και νίκησε το Σάββατο, αλλιώς ο μεγιστάνας βλέπω να σε διώχνει, στην πούτσατ η ομάδα, αλλά έχει κ ένα πωπό κ μια εκδήλωση να... διαφυλάξει.

Καλό κουράγιο.

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Hades said:

δεν κανω πλακα. και δεν ειμαι η πρωτη φορα που γραφω για τον Αλμευδα. Ας συνεχισει ετσι και θα βρω συμπαραστατες. 

@yiannis_21 @Skepastos κι εγώ έχουμε πει σίγουρα από την αρχή ότι προπονητικά μάλλον δεν κάνει ο Αλμέιδα, αλλα έχει άλλα προτερήματα κι ελπίζουμε στο καλύτερο. Το gung ho που έπαιξε σήμερα ελέγχεται άλλα να 'χαμε να λέγαμε. Εγώ θα έδινα και στον Γιαννίκη 2-3 χρόνια και σε κάθε περαστικό από τον πάγκο μας, αρκεί να μην έχουμε πάλι τις γραφικές αλλαγές ανά τρίμηνο λες και θα λυθεί τίποτα με άλλον προπονητή. 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα ειναι ο μελισανιδης και οι γκομενες του, οχι οι προπονητες

Link to comment
Share on other sites

Ανθρωπος που σκάει (και τους βάζει και τους υπόλοιπους) κάθε μέρα 8+ στα Σπάτα δεν είναι το πρόβλημα στην ΑΕΚ. 

Τελευταίος να αλλάξει, όταν οι συνθήκες υπάρχουν για την αναβάθμιση του. 

Στην πράξη βέβαια θα επαναληφθεί η ιστορία. Θα σιχτιρίσει σε χψ μήνες, θα κωλομπαρέψει για να επιταχύνει τις απαραίτητες εξελίξεις, και θα γράφουνε οι κλόουν για τα στραβά του και το πως έχει δοκιμάσει τα πάντα ο κύριος Μελλ, αλλά δεν γίνεται τίποτα. 

Λούζουμε την μαρμότα με ούλτρεξ. 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Zara said:

Ανθρωπος που σκάει (και τους βάζει και τους υπόλοιπους) κάθε μέρα 8+ στα Σπάτα δεν είναι το πρόβλημα στην ΑΕΚ. 

Τελευταίος να αλλάξει, όταν οι συνθήκες υπάρχουν για την αναβάθμιση του. 

Στην πράξη βέβαια θα επαναληφθεί η ιστορία. Θα σιχτιρίσει σε χψ μήνες, θα κωλομπαρέψει για να επιταχύνει τις απαραίτητες εξελίξεις, και θα γράφουνε οι κλόουν για τα στραβά του και το πως έχει δοκιμάσει τα πάντα ο κύριος Μελλ, αλλά δεν γίνεται τίποτα. 

Λούζουμε την μαρμότα με ούλτρεξ. 

Το κακο ειναι οτι την πολλαπλασιαζουμε

Link to comment
Share on other sites

Παραδίνετε σημασία στο φόρουμ. 

Ένα καφενείο είμαστε και τίποτα περισσότερο. Το κακό είναι ότι και στην ΠΑΕ καφετέρια είναι 😄😄😄

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, The Magician said:

Παραδίνετε σημασία στο φόρουμ. 

Ένα καφενείο είμαστε και τίποτα περισσότερο. Το κακό είναι ότι και στην ΠΑΕ καφετέρια είναι 😄😄😄

No more likes

Link to comment
Share on other sites

Η γνώμη μου ως τώρα:
 

Εγώ να του αναγνωρίσω ότι ο άνθρωπος δουλεύει, ψάχνεται και έχει σχετικά θετικη αύρα και καλη σχέση με τους παικτες (νωρις ακόμα για το τελευταίο παντως, ήδη είχαμε το πρώτο εμφανές στραβωμα από Γιονσον αλλά ας πούμε οτι συμβαινουν αυτα).


Απο εκεί και περα ομως 

- δουλεύει ολο το καλοκαίρι συστήματα με 3 πίσω, πραγμα που (κακως) άρχισε να δημιουργεί και κάποια μπερδέματα στις μεταγραφες (πχ δεν χρειάζονται πλάγιοι μπακ). Δεν ξερω για να ειμαι δίκαιος αν τα μπερδέματα οφείλονται περισσότερο σε αυτόν ή στην αστεία διοίκηση που έχουμε βέβαια. Πάμε παρακάτω.

-στους 3 πίσω χρησιμοποίησε παικτες που δεν κάνουν για στοπερ πχ Χατζισαφι ή Ρότα και Μοχαμαντι στα φιλικα

-δεξια χαφ μέχρι να δουμε τον Σιντιμπε χρησιμοποίησε ολο το καλοκαίρι παικτες που δεν μπορούν να παίξουν εκεί (Άμραμπατ, Γκατσινοβιτς)

-γενικά έχει κάνει για μένα τραγικες αλλαγές θεσεων σε παικτες και σε φιλικά και σε επίσημα ματς

-και στα 4 ως τώρα επίσημα ματς η ομάδα δεν έχει παρουσιάσει και τίποτα ιδιαιτερα σοβαρό. Ακόμα και με την Λαμια  παρα το 0-3.

-θεωρω τραγικο το 3-6-1 στο α ημιχρονο με τον Βόλο και μαλιστα με την ταυτόχρονη χρησιμοποίηση Γιονσον Σιμανσκι και με τον Μάνταλο κρυφο φορ, παίκτη που δεν σκοραρει ευκολα. Η ομάδα δεν μπορούσε να σκοράρει ετσι 5 ημίχρονα να επαιζε. Όταν έχεις αναλάβει από τον Μάιο αυτά θα πρέπει να τα καταλαβαινεις ομως πριν τα πληρώσεις με χαμένα ημίχρονα.

-με την πρώτη στραβη αλλάζει κατευθειαν σύστημα, το γυρνάει σε συστήματα που δεν έχουν δουλευτεί και κυριως χωρίς να έχει πλάγιους μπακ (αριστερα δεν πήρες, δεξια άργησες να παρεις).

-ενέκρινε Μουκουντι για να παίζει ο Τζαβελλας. Δεν νομιζω να ζήτησε καν αριστερό μπακ πιστεύοντας τον Χατζισαφι(!) και κρατώντας τελικά τον Μοχαμαντι. Θα μπορούσε να ζητήσει κάποιον έστω φθηνό, αφού είναι εμφανές ότι τα παιδιά δεν μπορουν

-κι έρχεται το ματς με τον βαζελο όταν ξεκινάει όπως ξεκινάει τελος πάντων, γίνεται ο,τι γίνεται με τα πεναλτυ  και στο 60 αποφασιζει ένα σύστημα 4-0-2-4 κανοντας Ροντέο ένα ματς που θα μπορουσες να το γυρίσεις (έστω σε χ) με πιο σοβαρες αλλαγές (βγάλε πχ τους αρνητικους Σιμανσκι και Γκαρσια, πήγαινε τον Γκατσινοβιτς στο κεντρο και βαλε Ελιασον και Αμραμπατ, κανε κάτι νορμαλ τελος πάντων 2-1 εισαι)

 

Τι να πω ρε παίδες;  Δλδ μονο εγώ βλέπω τα παραπανω; Αν όχι σε ολα, σε πολλά δεν συμφωνουν κι άλλοι; Σιγουρα συμφωνουν.

Απο εκεί και περα άλλη κουβέντα αν θα δώσει λυση το να φύγει (ειδικά σε περίπτωση που χάσει σε κανένα Αγρίνιο) , αν γενικά πρέπει να φύγει κλπ κλπ άλλωστε έχουμε να κάνουμε  με κωμική διοίκηση που μπορεί να φέρει Κωστενογλου. Αλλά δεν γίνεται να μην λεω ο,τι βλέπω.

 

Και κάτι τελευταίο για το ρόστερ: 

Ο,ΤΙ και να κάνει ο προπονητης η ΑΕΚ για να πρωταγωνιστήσει στο πρωτάθλημα θέλει τουλαχιστον 3-4 συχνους σκορερ.

Το γράφω κι από περυσι: δεν τους έχει. Βασικα αυτοί που έχει είναι χασογκοληδες που δύσκολα θα βάλουν 10 γκολ + που θα χρειαζοταν να βάλουν. Ακόμα και ο Αραουχο πολυβολο δεν είναι σε κσμια περιπτωση. Ευτυχως ως τώρα πρωταγωνιστει ο Πινεδα εκεί. Αλλά από εκεί και περα Τσουμπερ, Γκαρσια, Άμραμπατ, Γκατσινοβιτς, Μάνταλος είναι παικτες που δεν έχουν το εύκολο γκολ. Δεν ξερω δλδ από ποιους από τους παραπανω είναι δυνατόν να περιμενεις πολλά γκολ. Εγώ λεω από κανέναν…

 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Δέκα μέρες μετά την οn camera ατάκα "έχουμε ομάδα με 2 παίχτες για κάθε θέση", θέλω να σε δω τι μαγικά θα κάνεις τώρα που λείπει ο Δανός.

Link to comment
Share on other sites

  • stavros 9-11 pinned and unpinned this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×