Jump to content

Recommended Posts

4 minutes ago, NIS 9-11 said:

ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ.

+ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΦΙΛΕ, ΘΑ ΔΟΥΜΕ

Έτσι, για να μαθαίνουν ΚουΜουΙστορία, οι Νέοι Χρήσται.

:lol:

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Επειδή πολλά γράφτηκαν για την τακτική με τον βαζελο και την "νίκη" του ενός κοουτς επί του άλλου παραθέτω τα παρακάτω....

Η τακτική του Πελαδο διέλυσε το παιχνίδι του βαζελου.

 

IMG_20230111_111523.jpg

IMG_20230111_111537.jpg

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Νονός said:

+ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΦΙΛΕ, ΘΑ ΔΟΥΜΕ

Έτσι, για να μαθαίνουν ΚουΜουΙστορία, οι Νέοι Χρήσται.

:lol:

Έχει σκεφτεί η κεντρική επιτροπή ή το ανώτατο συμβούλιο (δεν είμαι σίγουρος για το πολίτευμα και την νομενκλατούρα ακόμα) να εγκαινιάσει ταχύρυθμο φροντιστήριο; Εντάξει, τα βασικά τα πιάνουμε από όσμωση αλλά βαθιές παραδόσεις όπως arxeidia μας διαφεύγουν.  

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Atlas21 said:

Έχει σκεφτεί η κεντρική επιτροπή ή το ανώτατο συμβούλιο (δεν είμαι σίγουρος για το πολίτευμα και την νομενκλατούρα ακόμα) να εγκαινιάσει ταχύρυθμο φροντιστήριο; Εντάξει, τα βασικά τα πιάνουμε από όσμωση αλλά βαθιές παραδόσεις όπως arxeidia μας διαφεύγουν.  

Τι "ταχύρυθμο" ρε φίλε ? Εδώ μιλάμε για ΟΓΚΟ γνώσεων.

Μόνο και μόνο τα Ισπανικά* που χρειάζεται να μάθεις, ένα οχτάμηνο θα στο φάνε σίγουρα.

*Διεύθυνση Σπουδών : @Rayo Vallecano 21 Γραμματεία : @Geologos

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Νονός said:

Τι "ταχύρυθμο" ρε φίλε ? Εδώ μιλάμε για ΟΓΚΟ γνώσεων.

Μόνο και μόνο τα Ισπανικά* που χρειάζεται να μάθεις, ένα οχτάμηνο θα στο φάνε σίγουρα.

*Διεύθυνση Σπουδών : @Rayo Vallecano 21 Γραμματεία : @Geologos

 

Το 8μηνο το φάγαμε στο περίμενε άρα μια παέγια την παραγγέλνουμε, δεν ερχόμαστε σα δα tabula rasa. Φέραμε και φοντάν.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Νονός said:

Δεν τα είδαμε .... :mellow:

Πόσα χρόνια να υπογράψει ο Καραφλάδο; 10; Ελπίζω να μην αναφέρεσαι σε μεταγραφές, φοντάν είπα όχι γουρονόπουλα.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Atlas21 said:

Πόσα χρόνια να υπογράψει ο Καραφλάδο; 10; Ελπίζω να μην αναφέρεσαι σε μεταγραφές, φοντάν είπα όχι γουρονόπουλα.

Όχι .... στα κανονικά πήγε ο νους μου ......

2d206d9733b27247729bc10cbabf7288.jpg

:(

Link to comment
Share on other sites

Ηταν εμφανεστατο οτι αφησαμε τη πιεση απο τα στοπερ και καλυψαμε με μαν του μαν ολους τους υπολοιπους παιχτες του παναθηναικου με αριθμητικο πλεονεκτημα.

Ετσι ο Παναθηναικος εβγαλε 2 φασεις (που η 1 ειναι ατομικο λαθος απο το πουθενα του Βιντα). Τον μπλοκαραμε εντελως.

Απο την αλλη θυσιασαμε και εμεις την αμεση επιθεση απο ανακτηση μπαλας επειδη ειχαμε πιο πισω τις γραμμες μας. Ποσες φορες βγηκαμε μπροστα με 2-3 παιχτες αντι για 5-6 που ανεβαινουν συνηθως. Απλα ο Αμραμπατ παντα επελεγε να κανει τη λαθος επιλογη. 

Ο Αλμειδα μπλοκαρε τον βαζελο θυσιαζοντας λιγο απο την ταυτοτητα μας, κανενας Γιοβανοβιτς δε μπλοκαρε κατι.

Επισης ποσες φορες εδειχνε το πλανο τον Γιοβανοβιτς να συνομιλει με παιχτες ενω ο Αλμειδα ηταν ηρεμος και μοναχικος. Ολα πηγαιναν με βαση το πλανο του ενω ο Γιοβανοβιτς επρεπε να κανει αλλαγες στη τακτικη του.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα στη μη πιεση στα στοπερ,  μετα το 1-0 ο γιοβανοβιτς ανεβασε τον μαγκνουσον απο αριστερα προκαλωντας θεματακια για κανα 5λεπτο, μεχρι που ο ματιας εριξε πανω του τον λιβαϊ

Link to comment
Share on other sites

Αύριο δημοσιεύεται η συνέντευξη που έδωσε ο Αλμέιδα την περασμένη εβδομάδα στον Βαγγέλη Αρναούτογλου.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Νονός said:

Τι "ταχύρυθμο" ρε φίλε ? Εδώ μιλάμε για ΟΓΚΟ γνώσεων.

Μόνο και μόνο τα Ισπανικά* που χρειάζεται να μάθεις, ένα οχτάμηνο θα στο φάνε σίγουρα.

*Διεύθυνση Σπουδών : @Rayo Vallecano 21 Γραμματεία : @Geologos

 

Τα βασικά αρκούν. 

Boludo ο μαλακας στα Αργεντινικα, αλλά μπορείς να το πεις και σε φίλο όπως στην Ελλάδα, che Boludo ρε μαλακα, και αυτό μπορείς να το πεις και σε φίλο, boludito μαλακακο, αυτό δεν το λες σε φίλο, la concha de tu mami, της μανουλα σου το... πάλι στα  Αργεντινικα, αυτό σίγουρα δεν το λες σε φίλο. 

Και μια και αναφέραμε το Che να πούμε ότι ο Ερνέστο Γκεβαρα ονομάστηκε έτσι  απλά επειδη το χρησιμοποιούσε πολύ όταν μιλούσε στους φίλους και συντρόφους του, ως Αργεντίνος.

Link to comment
Share on other sites

Ο «Τίγρης» είχε στο μυαλό του τη συγκεκριμένη κίνηση εδώ και αρκετό καιρό! Μάλιστα μιλώντας πριν από λίγες μέρες με τους συνεργάτες του, τους είχε τονίσει χαρακτηριστικά: «Τον Ματίας τον γουστάρω τρελά. Και αυτόν και τους συνεργάτες του γιατί είναι… Ταλιμπάν!». Ο Μελισσανίδης είδε ότι στο πρόσωπο του Αλμέιδα και του επιτελείου του μπορεί να βρει έναν team που θα του εξασφαλίσει την πρόοδο της ΑΕΚ.

 

https://www.enwsi.gr/1267331/me-tin-ipografi-mas/stamatis-voylgaris/ton-goystaro-giati-einai-talimpan.html?utm_source=internal&utm_medium=home_section

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, No11 said:

Επειδή πολλά γράφτηκαν για την τακτική με τον βαζελο και την "νίκη" του ενός κοουτς επί του άλλου παραθέτω τα παρακάτω....

Η τακτική του Πελαδο διέλυσε το παιχνίδι του βαζελου.

 

IMG_20230111_111523.jpg

IMG_20230111_111537.jpg

Ακριβως. Κριμα για τον ντεμη που ειναι ποδοσφαιρικος μυρωδιας

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rayo Vallecano 21 said:

Τα βασικά αρκούν. 

Boludo ο μαλακας στα Αργεντινικα, αλλά μπορείς να το πεις και σε φίλο όπως στην Ελλάδα, che Boludo ρε μαλακα, και αυτό μπορείς να το πεις και σε φίλο, boludito μαλακακο, αυτό δεν το λες σε φίλο, la concha de tu mami, της μανουλα σου το... πάλι στα  Αργεντινικα, αυτό σίγουρα δεν το λες σε φίλο. 

Και μια και αναφέραμε το Che να πούμε ότι ο Ερνέστο Γκεβαρα ονομάστηκε έτσι  απλά επειδη το χρησιμοποιούσε πολύ όταν μιλούσε στους φίλους και συντρόφους του, ως Αργεντίνος.

Απλόχερα η μόρφωση. Αυτό για τον Τσε δεν το ήξερα. Άρα το Che είναι όπως το ρε μας που το βάζουμε παντού  ή το πολωνικό kurwa?

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Atlas21 said:

Απλόχερα η μόρφωση. Αυτό για τον Τσε δεν το ήξερα. Άρα το Che είναι όπως το ρε μας που το βάζουμε παντού  ή το πολωνικό kurwa?

Ναι, το χρησιμοποιούν στην Αργεντινή περίπου   όπως εμείς το "ρε" 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Atlas21 said:

Απλόχερα η μόρφωση. Αυτό για τον Τσε δεν το ήξερα. Άρα το Che είναι όπως το ρε μας που το βάζουμε παντού  ή το πολωνικό kurwa?

Ρε @Rayo Vallecano 21, δεν ειπαμε αυτα τα προχωρημένα θα τα λεμε απ το εξαμηνο και μετα? Ξεκινα μα τα θι θενιορ και μετα πας παρακατω.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Zara said:

images?q=tbn:ANd9GcR3ARXNErkFn-1z3cIouJ0

Νοn mas jesar che Dalara? 

A γαμήσου μωρέ μαλάκα, γέλασα δύνατα στο τελεκόνφερενς. 

Link to comment
Share on other sites

Eυάγγελος Μίχος

1. Μετά την ήττα - σοκ στους "Ζωσιμάδες", ο παθιασμένος κόουτς Ματίας αποκαλύπτει και συγχρόνως στέλνει ένα διαφορετικό μήνυμα στους παίκτες του. " Ο πρόεδρος (Μελισσανίδης) μου έχει ζητήσει να μείνω στην ΑΕΚ για δέκα χρόνια. Και εγώ θέλω να είμαι εδώ, έχω πάθος και αγάπη για την ομάδα και θέλω να κερδίζει. Όποιος δεν νιώθει το ίδιο, δεν του αρέσει και το βλέπει διαφορετικά, αν θέλει να μας το πει και να φύγει..."!!

2. Έξι βράδια μετά ο "Πελάδο" υπογράφει την επέκταση/ανανέωση του συμβολαίου του με την ΑΕΚ ως τον Ιούνιο του 2028, το κλαμπ βγάζει τις σχετικές ανακοινώσεις και ο Αργεντινός κόουτς μεταξύ άλλων δηλώνει: "Δεν είναι θέμα χρημάτων αλλά αγάπης. Πολλοί προπονητές βλέπουν την δουλειά τους σε μια ομάδα ως την ευκαιρία για να βρουν την επόμενη, εγώ όμως, όχι. Θέλω να είμαι στην ΑΕΚ..."!!

3. Ο Αλμέϊδα όταν αρχικά (τον περασμένο Απρίλιο) πείστηκε από το πρότζεκτ ΑΕΚ και συμφώνησε να έρθει στην Ελλάδα μαζί με το πολυμελές τημ του, το έκανε με λιγότερα χρήματα σε σχέση με τις αποδοχές του στο MLS!! 

4. Συγκεκριμένα, ο Αλμέιδα και το τιμ του στους Σαν Χοσέ (συνολικά) καθάριζαν/είχαν αποδοχές 2.000.000 ετησίως ενώ στην ΑΕΚ 1.200.000 ευρώ όλοι μαζί! Λέγεται πως το νέο συμβόλαιο προβλέπει και γενναία αναπροσαρμογή αποδοχών για τον "Πελάδο" και το τιμ μου, με την αύξηση χοντρικά να είναι το μισό της παραπάνω διαφοράς (των 800.000 ευρώ).

5. Η στήλη είχε την αποκλειστική αποκάλυψη στις 25 Νοεμβρίου, για την ύπαρξη "χρυσής ρήτρας" στο (πρώτο) συμβόλαιο του Αλμείδα με την ΑΕΚ. Κάτι που μέχρι τότε δεν ήταν γνωστό ή είχε περάσει στα (πολύ) ψιλά. Προφανώς γιατί προηγουμένως δεν είχε κριθεί σκόπιμο επικοινωνιακά για να πλασαριστεί το υψηλό buy out αφου ο Αλμέϊδα ήταν ακόμη ένα "λαχείο", που μάλιστα το είχε "ανακαλύψει" και δουλέψει (όταν οι υπόλοιποι στην ΠΑΕ ασχολιόντουσαν με Σάντος, Γκαρσία και Σία) κάποιος που δεν βρισκόταν πια στο κλαμπ, δηλαδή ο Γιάννης Παπαδημητρίου...

6. Τώρα μαζί με την πανηγυρική ανακοίνωση για το νέο συμβόλαιο του Αλμέϊδα διέρρευσε και η ύπαρξη/προσθήκη μια "ασύλληπτης ρήτρας αποδέσμευσης", ύψους 10.000.000 ευρώ! Προσέξτε την λεπτομέρεια: στο κοινό ρεπορτάζ δεν λένε πως άλλαξε/αυξήθηκε (όντως θεαματικά) η ήδη υπάρχουσα ρήτρα αποδέσμευσης. Παρουσιάζουν σαν να τοποθετήθηκε τώρα το buy out των 10.000.000 ευρώ! Τυχαία; Ασφαλώς και όχι. Επικοινωνία το λένε...

7. 'Όντως ο Μελισσανίδης ήθελε να δέσει με πολυετές συμβόλαιο τον Αλμέϊδα. Το ήθελε και το έκανε γιατί όπως λένε κι αυτοί που τον ξέρουν καλά..."έτσι κάνει ο πρόεδρος"! Ο Μελισσανίδης που έτσι κι αλλιώς είναι "φτιαγμένος" με τον Αργεντινό κόουτς, ήθελε από την μία να τον "επιβραβεύσει" και συγχρόνως να του δείξει εμπιστοσύνη σαν να του λέει... προχωράς! Απο την άλλη ήθελε να περάσει και το "μήνυμα αναγνώρισης" - προς πάσα κατεύθυνση - πως ο Ματίας Αλμέϊδα είναι και θα παραμείνει για πολλά χρόνια το απόλυτο αφεντικό στην ΑΕΚ κλπ, κλπ! Ελήφθη, οβερ...

8. Υπάρχει και η άλλη πλευρά του νομίσματος. Ο κόουτς Αλμέϊδα με μόλις μερικούς μήνες σε ευρωπαϊκό πάγκο, σε αυτό της ΑΕΚ, έγινε δέκτης προτάσεων από το Μεξικό (ακόμη και για την Εθνική, μετά την αποτυχία στο Μουντιάλ), την Αργεντινή ενώ δεδομένα τον "σκάναραν" κι απο Ιταλία, Ισπανία. Δείγμα της μεγάλης δυναμικής του...

9. Σύμφωνα , λοιπόν, με την πιάτσα αgents ένας από τους λόγους που ο Μελισσανίδης... βιάστηκε για το νέο συμβόλαιο του Αλμέϊδα, ήταν προκειμένου να βάλει σε αυτό μεγαλύτερη ρήτρα αποδέσμευσης! Είπαμε, ο πρόεδρος πιστεύει πολύ στο "Πελάδο" και αφουγκράζεται το γκέλ που κάνει αλλά και την προοπτική που έχει.
 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

On 1/10/2023 at 10:51 PM, BillR21 said:

Ε ρε πουστη κ είχα πει ότι δεν θα ξαναξεχωρισω ποτέ πρόσωπο. 

Κανόνισε μλκ Αργεντινε, να μας πληγώσεις κ εσύ μετά.

Θα βρέχει εκείνη τη μέρα.

Τόσο πολύ που θα αναβληθεί και θα γίνει Δευτέρα.

Θα βγάζεις τα λαρύγγια σου στο πλέξι γκλας αλλά δεν θα σε ακούει γιατί θα τον προστατεύει ο Μιλτιάδης.

Θα είμαι στη σουίτα της Novibet και θα σε τραβάω με το κινητό.

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

  • stavros 9-11 pinned and unpinned this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×