Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - Ιωνικός (6η αγ.) 3/10/22, 20:00, CosmoteSport 1


SpiRos
 Share

M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Μάνταλου  

52 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Μοχαμάντι
      0
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
      1
    • Σιμάνσκι
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      45
    • Ελίασον
      3
    • Γκαρσία
      0
    • Πινέδα
      3
    • Αραούχο
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
      42
    • Μέτριο
      0
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      10
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      1
    • Μοχαμάντι
      0
    • Ρότα
      2
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Ελίασον
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Πινέδα
      0
    • Αραούχο
      0
    • Μάνταλος
      47
    • Τσούμπερ
      1
    • Άμραμπατ
      1
    • Γαλανόπουλος
      0

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Δύο πραγματα

- Πήγα στο γήπεδο με τον γιο μου και τον πατέρα μου... Ευλογημένος νιώθω.... Ακόμα καλύτερα που προς το τέλος μπήκαν και η κόρη μου με τη γυναίκα μου που είχαν κάτσει έξω στη πλατεία να το βλέπουν εκεί. 

 

- Δεν θυμάμαι πόσα χρόνια είχε να κλείσει η φωνή μου, πρέπει να τραγούδησα σχεδόν τα πάντα.... Χάσαμε πάρα πολλά χρόνια να μην έχουμε σπιτι

 

Τα υπόλοιπα από αύριο....

 

Προεδρα.... Τώρα επιστρεψαμε

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Τωρα για τους παιχτες ολοι ωραίοι μου φάνηκαν αλλα Γκατσινοβιτς, Μουκουντι και Σιμανσκι οργιασαν. Ο δε Αραουχο τηλεοπτικά δεν ξερω τι φαινόταν αλλα κανει τρομερη δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

"...Αυτή η πίεση πάντα υπάρχει, όποιος δε μπορεί καλύτερα να μην έρχεται σε μεγάλα κλαμπ..."

 

Gacinovic.

 

 

ΜΑΝΤΑΛΕ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΛΕΕΙ, ΠΟΥΛΟ ΓΑΜΗΜΕΝΕ

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Τωρα για τους παιχτες ολοι ωραίοι μου φάνηκαν αλλα Γκατσινοβιτς, Μουκουντι και Σιμανσκι οργιασαν. Ο δε Αραουχο τηλεοπτικά δεν ξερω τι φαινόταν αλλα κανει τρομερη δουλεια.

Τηλεοπτικα φαινοταν αγχωμενος να σκοραρει. Δεν φαινεται η βρωμικη δουλεια που κανει. Αλλα ηταν παντου 

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει αυτό που ζήσαμε απόψε. Κολασμένη ατμόσφαιρα, υπήρχαν στιγμές που νόμιζες οτι θα σπάσουν τα τύμπανα των αυτιών από τη φασαρια και την ένταση. 32 χιλιάδες κόσμου να φωνάζει ασταμάτητα σε ένα τέτοιο χώρο, δεν ξέρω ποιος αντίπαλος θα σταθεί από την Ελλάδα. Από του χρόνου με Ευρώπη βλέπουμε.

Λίγο αστείο το συνεχές άναμμα πυρσών και οι εκκλήσεις από τα μεγάφωνα να σταματήσουν, όσο φώναζε ο άμοιρος, τόσο πιο πολλά άναβαν. Πάντως αργεί να καθαρίσει η ατμόσφαιρα αν δε φυσάει, καλή πρόβα για το πρώτο ντέρμπι τέλος του μήνα. 

Η ομάδα παιζει σε διπλή και τριπλή ταχύτητα από πέρσι, λες και βλεπουμε ξένο ποδόσφαιρο. Η παραφωνία του Μάνταλου τραγελαφική, ας σώσει τον εαυτό του γιατί δε θέλει και πολύ ακόμη να γίνει περίγελος. Γκατσίνοβιτς σεληνιασμένος, Αραούχο αρχηγός, Πινέδα κινητήριος μοχλός, Ελίασον παίρνει μπρος. 

Δεν ξέρω τι ώρα θα καταφέρω να κοιμηθώ απόψε από την υπερένταση και τον γλυκό πονοκέφαλο, αλλά δεν βλέπω την ώρα να παίξουμε πάλι εκεί. Επιτέλους γίναμε άνθρωποι.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, panther-21- said:

Μακροσακο σε ποια σειρά είσαι ρε; 

Αντρέα και Κώστα εσείς πρέπει να φάγατε τι πιο πολλή κάπνα .Πρέπει να την ακούσατε καλά . Πραγματικά απο κάτω σαν δεν σταμάτησαν . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ασχετο αλλα να πω οτι στην 38, παραδιπλα απο μενα ηταν ο Δηματος. Ισως και η συγκινηση των στιγμων, εκτιμησα το οτι τον ειδα εκει ως φιλαθλο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, moukie said:

Ολα τελεια,  το κορεο πραγματικα γαμησε.

Ενα θεματακι ηταν η εξοδος, τουλαχιστον στη 38-40. Κατι ειχε γινει μαλλον κι εβγαινε ολος ο κοσμος απο μια πορτουλα που χωρουσε ενα ατομο με αποτελεσμα να υπαρχει συνωστισμος.

Ίδια θύρα και εγώ, όντως πολύ λάθος αυτό με την πόρτα, ελπίζω να το δουν αμεσα

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, moukie said:

Ασχετο αλλα να πω οτι στην 38, παραδιπλα απο μενα ηταν ο Δηματος. Ισως και η συγκινηση των στιγμων, εκτιμησα το οτι τον ειδα εκει ως φιλαθλο.

Πρέπει να είμαστε κοντά εμείς οι δύο..Ο Δηματός ήταν στη κάτω σειρά από εμένα, πεντε θέσεις δεξιά μου...Και ναι, μαγκιά του που ήρθε εκεί και όχι στα επίσημα..

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Abraham21r said:

Μάνταλε ξεφτίλα, γαμώ ότι έχεις και δεν έχεις.

Και κάνεις την μαλακία και τρώμε το γκολ (που προσωπικά στα αρχίδια μου), και με το που σφυρίζει την λήξη, σηκώνεσαι και τρέχεις να πας στα αποδυτήρια.

 

Γαμώ ότι έχεις και δεν έχεις ξεφτίλα.

Αντε γαμησου ρε μαλακα, ο Πέτρος μας πλήρωσε ΠκΟ. 

  • Δικεφαλάκι 1
  • Sad 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, 1989 generation said:

Πρέπει να είμαστε κοντά εμείς οι δύο..Ο Δηματός ήταν στη κάτω σειρά από εμένα, πεντε θέσεις δεξιά μου...Και ναι, μαγκιά του που ήρθε εκεί και όχι στα επίσημα..

Εγω ειμαι πιο δεξια σου, μετα την εισοδο της θυρας κ λιγο πιο ψηλα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, moukie said:

Εγω ειμαι πιο δεξια σου, μετα την εισοδο της θυρας κ λιγο πιο ψηλα.

Πολλοί μαζευτήκαμε 38, να τα λέμε 😉

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Άλλη ΑΕΚ στην ΝΦ.

Απο την βαρεμάρα Back σε ότι ερωτευτήκαμε. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, AG21 said:

Αντρέα και Κώστα εσείς πρέπει να φάγατε τι πιο πολλή κάπνα .Πρέπει να την ακούσατε καλά . Πραγματικά απο κάτω σαν δεν σταμάτησαν . 

Εγώ μια χαρά πέρασα ρε, ωραία ντουμανια. Είχα πιει και τις μπυριτσες μου όλα καλά. Μια αστάθεια μόνο είχα, μάλλον.. μου είχε πέσει η πίεση. 😁

Το μόνο παράπονο που είχα σήμερα είναι ότι τελειώσανε οι μπύρες σχεδόν σε όλα τα κυλικεία από το ημίχρονο. Χρειάζεται τουλάχιστον 2πλασια ποσότητα σε κάθε ματς. 

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, panther-21- said:

Εγώ μια χαρά πέρασα ρε, ωραία ντουμανια. Είχα πιει και τις μπυριτσες μου όλα καλά. Μια αστάθεια μόνο είχα, μάλλον.. μου είχε πέσει η πίεση. 😁

Το μόνο παράπονο που είχα σήμερα είναι ότι τελειώσανε οι μπύρες σχεδόν σε όλα τα κυλικεία από το ημίχρονο. Χρειάζεται τουλάχιστον 2πλασια ποσότητα σε κάθε ματς. 

Στην 36 από το εικοσάλεπτο.

Link to comment
Share on other sites

Τρομερή ατμόσφαιρα. Τελείωσε με χαμόγελο το τετραήμερο φεστιβάλ συγκίνησης. 

Αυτό στην αρχή με το πανό στην 21 δεν πρέπει να έχει παίξει τόσο συναισθηματικό θέμα σε κορεό σε παγκόσμιο επίπεδο. Και πρέπει να τα έχω δει όλα τα τελευταία 30 χρόνια.

Κάποια στιγμή νόμιζα ότι φωνάζω αλλά δεν έβγαινε φωνή. Απίστευτα πράγματα λες και επίτηδες μας είχαν 19 χρόνια χωρίς γήπεδο για να ζήσουμε αυτές τις στιγμές.

Το γήπεδο λες και έχουμε πάει εκδρομή στο εξωτερικό για αγώνα της ΑΕΚ στη Ευρώπη. Ο δικέφαλος μπροστά είναι απίστευτος. Δεν συγκρίνεται με αυτό που φαίνεται στις φωτογραφίες.

Πολύ μπύρα σήμερα. 

Θέλω να πηγαίνω ξανά στο γήπεδο. Είδα φίλους από τα παλιά. Με χαμόγελα. Όλοι μας.

Έχω ΚΑΥΛΩΣΕΙ.

  • Δικεφαλάκι 9
Link to comment
Share on other sites

Απίστευτη ατμόσφαιρα θα μας πάρει λίγο καιρό να συνηθίσουμε τα νέα δεδομένα. 

Πέρα από την αλλαγή στην ομάδα μου αρέσει και η αλλαγή στην ψυχολογία του κόσμου.

Δεν πιάνουν με την μια τα barcode στην είσοδο και δημιουργείται τεράστια ουρά; Δεν πειράζει όλοι χαλαρά και πλακιτσα μέχρι να μπούμε σιγά σιγά. 

Δεν ανοίγουν οι πόρτες στην έξοδο; Δεν έγινε και τπτ ρε παιδιά φωνάξτε κανένα σύνθημα να περάσει η ώρα και θα βγούμε αργότερα. 

Σούταρε ο μανταλος και έσπασε την τζαμαρία στη γκαζόζα; Θα το υποστούμε και αυτό ας φωνάξουμε και το όνομα του μην το πάρει από κάτω το παιδί. 

Όλοι είμαστε λες και πηγαίνουμε γήπεδο πρώτη φορά. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, kostas911 said:

Απίστευτη ατμόσφαιρα θα μας πάρει λίγο καιρό να συνηθίσουμε τα νέα δεδομένα. 

Πέρα από την αλλαγή στην ομάδα μου αρέσει και η αλλαγή στην ψυχολογία του κόσμου.

Δεν πιάνουν με την μια τα barcode στην είσοδο και δημιουργείται τεράστια ουρά; Δεν πειράζει όλοι χαλαρά και πλακιτσα μέχρι να μπούμε σιγά σιγά. 

Δεν ανοίγουν οι πόρτες στην έξοδο; Δεν έγινε και τπτ ρε παιδιά φωνάξτε κανένα σύνθημα να περάσει η ώρα και θα βγούμε αργότερα. 

Σούταρε ο μανταλος και έσπασε την τζαμαρία στη γκαζόζα; Θα το υποστούμε και αυτό ας φωνάξουμε και το όνομα του μην το πάρει από κάτω το παιδί. 

Όλοι είμαστε λες και πηγαίνουμε γήπεδο πρώτη φορά. 

Πρωτη φορα πηγαμε γηπεδο σημερα. Τα καλυτερα έρχονται 

Link to comment
Share on other sites

Η ψυχολογία είναι αλλαγμένη όσο λείπει ο Μάνταλος από το οπτικό μας πεδίο.

Όταν δυστυχώς βρίσκεται εντός, επιστρέφει η Α.Ε.Κ. της μιζέριας και της κατάθλιψης.

Α.Ε.Κ. στην Αγιά Σοφιά, χωρίς Μάνταλο στην ενδεκάδα : 4-0

 

Α.Ε.Κ. στην Αγιά Σοφιά, με Μάνταλο στην ενδεκάδα : 0-1

 

 

Ψ

Ο

Φ

Α

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ποιος είπε ότι τα γηπεδα δεν παίζουν μπάλα; Δεν παίζουν ΜΟΝΟ αυτά. Παίζουν όμως και αυτά…Μαζί και ο κόσμος, όλο μαζί η λεγόμενη «έδρα». Τα 2 πρώτα γκολ τα έβαλε η έδρα λοιπόν. Τα αλλά δυο η φορά των παιχτών. 

Ποσο μας έλλειψαν όλα αυτά ρε γαμωτο; 19 χρόνια εξορία, αν όλα αυτά τα χρόνια είχαμε την Αγία Σοφια, ίσως είχαμε σώσει κάποια πράγματα. 

Ηρθαμε μουναρες

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×