Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - Ιωνικός (6η αγ.) 3/10/22, 20:00, CosmoteSport 1


SpiRos
 Share

M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Μάνταλου  

52 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Μοχαμάντι
      0
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
      1
    • Σιμάνσκι
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      45
    • Ελίασον
      3
    • Γκαρσία
      0
    • Πινέδα
      3
    • Αραούχο
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
      42
    • Μέτριο
      0
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      10
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      1
    • Μοχαμάντι
      0
    • Ρότα
      2
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Ελίασον
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Πινέδα
      0
    • Αραούχο
      0
    • Μάνταλος
      47
    • Τσούμπερ
      1
    • Άμραμπατ
      1
    • Γαλανόπουλος
      0

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Σήμερα μεσα στο γηπεδο ηταν στανταρ 35,000 το λιγότερο. Προσωπικα φοβήθηκα σε κάποια φαση οτι αν γίνει στραβή θα ψοφήσουμε ολοι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

31100 λέει. Γελάω. Επι 1,5 φορά καβατζωμενο το πέταλο. Κόσμος στους διαδρόμους περιμετρικά από τις μπουκες, στους διαδρόμους στις τελευταιες σειρες πίσω από τα πέταλα…Για όσους προβληματίζονται ακόμα μεταξύ διαστημοπλοίων στον ΟΔΔΥ και της ΝΦ, βρίσκουν το γήπεδο μικρό, παλιομοδίτικο, κιτς κλπ, με μεγάλη μου χαρά να τους κάνω δώρο ένα εισιτήριο αν δεν πρόλαβαν να το δουν αυτό το τετραήμερο….Να χα χίλια μάτια να το βλέπω. Και μόνο το συναίσθημα μου αρκεί 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Σήμερα μεσα στο γηπεδο ηταν στανταρ 35,000 το λιγότερο. Προσωπικα φοβήθηκα σε κάποια φαση οτι αν γίνει στραβή θα ψοφήσουμε ολοι.

Μόλις το εγραψα. Και όμως, το ξαναλέω. Η ταχύτητα εξόδου είναι απίστευτη. Είχε δίκιο και ο Κετσε που το επισήμανε. 45 μπουκες έναντι 39 στο ΟΑΚΑ. Επίσης και οι γύρω δρόμοι ξεμπουκωσαν γρήγορα παρά τις δυσοίωνες προβλέψεις κάποιων καραγκιοζηδων που πολεμούσαν το γήπεδο 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skepastos said:

Μόλις το εγραψα. Και όμως, το ξαναλέω. Η ταχύτητα εξόδου είναι απίστευτη. Είχε δίκιο και ο Κετσε που το επισήμανε. 45 μπουκες έναντι 39 στο ΟΑΚΑ. Επίσης και οι γύρω δρόμοι ξεμπουκωσαν γρήγορα παρά τις δυσοίωνες προβλέψεις κάποιων καραγκιοζηδων που πολεμούσαν το γήπεδο 

Ακριβώς έτσι. Δεν πίστευα πόσο άνετα βγήκα από την 42 και για πότε βρέθηκα στα Πευκάκια. Τη μεγάλη χαρά θα την πάρουμε το χειμώνα που θα είμαστε σε ένα κλειστο γήπεδο κι όχι στο οακα που σε ξύριζε το κρύο από κάθε πλευρά. Στο διάολο να πάει.

Link to comment
Share on other sites

Για το παιχνίδι τι να πεις; Γκατσινοβιτς, Πινεδα, Ελιασον οι κορυφαίοι. Ο μόνος εκτός κλίματος ο Πετρακης. Ανευρος, απαθής, ξενέρωτος, περιπατητής. 3 πουληματα της μπάλας, 3 αντεπιθεσεις, ένα σουτ αλλά Τακης Γκωνιας και άλλο ένα να φύγει η υποχρέωση. Το παιδί δεν μπορεί να ακολουθήσει στους υψηλούς ρυθμούς του σύγχρονου ποδοσφαιρου, ωραία έκανε το καπρίτσιο του, μπηκε στο γήπεδο, το Γενάρη ας πάει κάπου στην Αραβια να έρθει ο Φερνάντες να αποκτήσουμε ακόμα μια ποιοτική λύση. Ας λυπηθεί τον εαυτό του κυρίως και μετά την ομάδα και τελευταίους εμάς. Δεν χρωστάμε τίποτα να σηκώνουμε πίεση σε ματς 4-1

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Nickpes21 said:

Πολλοί μαζευτήκαμε 38, να τα λέμε 😉

Εσείς πήγατε στα ψηλά για να βλέπετε μπάλα εγώ στο κάγκελο της 39 κάτω σαν για να βλέπω ΑΕΚ  . :P 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Skepastos said:

Μόλις το εγραψα. Και όμως, το ξαναλέω. Η ταχύτητα εξόδου είναι απίστευτη. Είχε δίκιο και ο Κετσε που το επισήμανε. 45 μπουκες έναντι 39 στο ΟΑΚΑ. Επίσης και οι γύρω δρόμοι ξεμπουκωσαν γρήγορα παρά τις δυσοίωνες προβλέψεις κάποιων καραγκιοζηδων που πολεμούσαν το γήπεδο 

Στην 36 υπήρχε θέμα στην έξοδο πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Το γηπεδο απεριγραπτο.Μελισσανιδη σε ευχαριστω.

Η ομαδα μου δειχνει πρωταθληματικη.Αν εχει κανει τα κουμαντα του με διαιτησιες κτλ(που δεν φαινεται μεχρι στιγμης) θα το παρουμε.

Ο αλμειδα με διαψευδει,δεν τον πιστευα.Λατρευω το πρεσινγκ,αυτο που εχει κανει με το γκαρσια στην κορυφη και που εχει το μανταλο να γυαλιζει παγκο(μετα το σημερινο περπατημα ας τον αφηνει και εκτος αποστολης).

Ο πινεδα δεν ξερω πως θα γινει αλλα πρεπει να μεινει εδω.Η διαφορα που εχει με τους υπολοιπους ειναι αντιστοιχη του μεσι στην ισπανια.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kostas21 said:

not good mate, επικινδυνο.. σε ουεφα ματς χλωμο βεβαια

Βάλαν πλέξιγκλας απο οτι φαίνεται σωστά .

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kostas21 said:

σιγα σιγα να αλλαξει κ η συνηθεια με αυτα τα πλακατ , καλυτερα να υιοθετηθει κουλτουρα μπομπονερα με υφασματα κ συναφη, αυτα τα ατομικα ποστερ σε 2 καλαμια δε λενε μια

Eχουνε μια ολντσκουλια όμως. Το ντου ΑΕΚ ντου γαμαει πχ.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Kostas21 said:

τα λεγα για τις μπυρες αλλα μου λεγανε δεν ειναι αγγλια εδω

δικαιωση21

Οντως . Ντάφτ μπύρα και γήπεδο φοβερός συνδιασμός και οι άτιμες τελειώνουν γρήγορα . Ασε που μετά τη 3 θέλεις να κάνεις κερκίδα μονος σου . 

Link to comment
Share on other sites

Καλή η ποσότητα Μπύρας αλλά στα τεσσερα ευρώ γαμιουνται. Βάλτε τη στα τρία ρε μουνια να βγαίνουν τρεις στο δεκαρικακι

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kostas21 said:

ΑΕΚ μπυρα κ γηπεδο ειναι νομος της φυσης

καμιά σχέση με τα κουτάκια . Ζημιά στη τσέπη λέμε . 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Kostas21 said:

not good mate, επικινδυνο.. σε ουεφα ματς χλωμο βεβαια

Γενικα σημερα στο πεταλο (πανω διαζωμα) ενα τσαφ απείχαμε απο πολύνεκρο και μιλαω απολυτως σοβαρα. Σε κάποια φάση κρέμονταν καποιοι απο τα κάγκελα της εισόδου και το λεω εγω που γενικα πιτσιρίκος ημουν καμικάζι και σκαρφάλωνα οπου να ναι (όχι γηπεδικα) και παλι με τρομαξε αυτο που έβλεπα. Ενας αν έπεφτε τελος.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kostas21 said:

τι μπυρα δινουν;

Draft πήρα, Άλφα πρόλαβα να δω. Πολύ παγωμένη, τίμια 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kostas21 said:

4 το παιντ; καλα ειναι 

εμ τα γραφα εγω κανουμε ΑΕΚ μπυρα, την βαζεις 3 κ σε 2 ντερμπι εβγαλες ενα ριβαλντο

και τα αναψυκτηρια δεν ειναι λίγα.σχεδόν 1 ανα θύρα και ουρές για μπύρες . 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kostas21 said:

καλα ειναι, λαγκερ, τιμια. 4 νορμαλ για γηπεδο, τι ρολ οβερ εχει σε ουρα; περιμενεις πολυ;

Στο ημίχρονο πολύ. Εγώ έφυγα δεν περίμενα. Κατά την διάρκεια του αγώνα είσαι μόνος σου. Αλλά δεν είχε μπύρα. Περιμέναμε να φέρουν βαρέλια. Δεν το περίμεναν τέτοια κατανάλωση.

 

Link to comment
Share on other sites

Για το Μουκουντι που είπαν κάποιοι. Θέλω να πω κάτι αλλά δεν θέλω να φανεί ρατσιστικό γιατί δεν είναι. Ρε παιδί μου οι μαυροι φημίζονται για τα αθλητικά τους προσόντα κυρίως. Δύναμη, ταχύτητα, αλτικοτητα και όχι για την ευστροφία τους μέσα στο παιχνίδι. Τούτος εδώ, έχει ένα αρχοντικό στυλ και μια οξυδέρκεια που μέχρι και την άμυνα κατευθύνει σε στιγμες, χωρια την ψυχραιμία του εκεί που η φάση καίει. 
 

Επίσης το μεγαλύτερο προσόν του είναι ότι ξέρει να κάνει άμυνα με το σώμα και μάλιστα καθαρότατα. Ο τρόπος που εγκλωβίζει τον επιθετικό με το τεράστιο κορμί του είναι ασύλληπτος, μην επιτρέποντας του να γυρίσει πρόσωπο και ενδεχομενως να του πετάξει τη μπάλα μπροστά. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kostas21 said:

καλα ειναι, λαγκερ, τιμια. 4 νορμαλ για γηπεδο, τι ρολ οβερ εχει σε ουρα; περιμενεις πολυ;

οχι και πάρα πολλή αναλόγος την ώρα φυσικά απλά στο πέταλο της παλιάς σκεπαστής το ένα μηχάνημα αλφα έπαθε εμπλοκή και κάπως εξυπηρετούμασταν απο το άλλο δίπλα .

Και για καφέ έχουν επαγγελματικά μηχανήματα . 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×