Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - Ιωνικός (6η αγ.) 3/10/22, 20:00, CosmoteSport 1


SpiRos
 Share

M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Μάνταλου  

52 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Μοχαμάντι
      0
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
      1
    • Σιμάνσκι
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      45
    • Ελίασον
      3
    • Γκαρσία
      0
    • Πινέδα
      3
    • Αραούχο
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
      42
    • Μέτριο
      0
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      10
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      1
    • Μοχαμάντι
      0
    • Ρότα
      2
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Ελίασον
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Πινέδα
      0
    • Αραούχο
      0
    • Μάνταλος
      47
    • Τσούμπερ
      1
    • Άμραμπατ
      1
    • Γαλανόπουλος
      0

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

@Skepastos εαν ο Μουκουντι δεν ειναι αργοκουρουτα σε ανοιχτούς χωρους, θα αφήσει εποχή. Τα νεύρα και.η τσαντίλα που έβγαλε στο γκολ που φάγαμε παντως ειναι τρομερα θετικό σημαδι.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kostas21 said:

καλα ειναι, λαγκερ, τιμια. 4 νορμαλ για γηπεδο, τι ρολ οβερ εχει σε ουρα; περιμενεις πολυ;

Κοιτά εγώ μπήκα 1.30 ώρα πριν και μέχρι να αρχίσει είχα σφίξει 3 εύκολα και γρήγορα. Λίγο πριν το ημιχρονο καβατζωσα άλλη μια και δεν περίμενα καθόλου 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kostas21 said:

τι καφε ρε συ, μνημοσυνο εχουμε;

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑ

Ναι γειά σας, ενα φραπέ μέτριο με γάλα θα θελα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

@Skepastos εαν ο Μουκουντι δεν ειναι αργοκουρουτα σε ανοιχτούς χωρους, θα αφήσει εποχή. Τα νεύρα και.η τσαντίλα που έβγαλε στο γκολ που φάγαμε παντως ειναι τρομερα θετικό σημαδι.

Μακάρι. Δεν θέλω να ενθουσιάζομαι γιατί έχουμε φάει σκατο αλλά πραγματικά σήμερα είχα καρφωθεί σε αυτόν και τον Ελιασον και πραγματικά μου έβγαλε τα μάτια. Και ο Ελιασον εννοείται 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑ

Ναι γειά σας, ενα φραπέ μέτριο με γάλα θα θελα

Και καπάκι: «οι τουαλέτες που είναι;»

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skepastos said:

Μακάρι. Δεν θέλω να ενθουσιάζομαι γιατί έχουμε φάει σκατο αλλά πραγματικά σήμερα είχα καρφωθεί σε αυτόν και τον Ελιασον και πραγματικά μου έβγαλε τα μάτια. Και ο Ελιασον εννοείται 

Ο Ελιασον δεν ξερω. Στο πρωτο του ματς μου χε φανει πιο ΟΚ τακτικά, σημερα ηταν λιγο κουκουρουκου, αλλα εχει και τον γελοίο τον Ροτα πισω του, λογικα με Σιντιμπε θα φτιάξει η κατασταση. Οι ασιστς του ηταν καλες, αλλα θυμιζω και του Πατιτο στο ματς με Ξάνθη. Θελω να πω, ο παίχτης δείχνει ΟΚ αλλα θα δουμε. Εμενα ο Μουκουντι και ο Γκατσινοβιτς με τρέλαναν.

Link to comment
Share on other sites

Tι αερινος παικτης αυτος ο Πινεδα ρε σεις, 3 προσποιησεις σε ενα δευτερολεπτο σκαει και ο παικτης που τον μαρκαρει ψαχνεται. Σημερα καθε φορα που γυρνουσε να παρει την πρωτη πασα, εσπαγε για πλακα το πρεσσινγκ του αντιπαλου. Εχει την καθετη και την μπαλια στην πλατη της αμυνας, σουταρει κιολας αμα του δοθει η ευκαιρια. Και σαν να μην φτανουν αυτα, αμυνεται κι απο πανω. Δλδ αν ειναι να σκασεις σοβαρο ποσο για μεταγραφη, πρεπει να ειναι για αυτον. 26 ετων, εχεις την ευκαιρια να χτισεις πανω του την ομαδα της επομενης 5ετιας.

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Παντως το χετε καταλαβει πως σήμερα η τριαδα στα χαφ ηταν ηταν Σιμανσκι, Πινεδα, Αραουχο και στην επίθεση Γκατσινοβιτς, Γκαρσια, Ελιασον ετσι;

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ίσως δε πουλήσαμε και τη ψυχή μας τζάμπα και τελικά ίσως τα 4 κύπελλα και ότι άλλο είναι σαν να έδωσες ένα ασήμαντο παιχνίδι στους άλλους.Ετσι λειτουργεί η Ελλάδα, έτσι ευτυχώς λειτούργησε και ο Μελισσανίδης και δεν πέρασαν κι άλλα χρόνια..

Ότι ξέραμε από το 2004 και ακόμη και τις καυλωτικες πρώτες χρονιές του Κοντού τελείωσε.Η ΑΕΚ επέστρεψε άνευ αποτελεσμάτων.Γιατι η ΑΕΚ είναι αυτό που έχουμε μέσα μας εμείς.Και θα μας πάρει πολλά χρόνια να το συνηθίσουμε αυτό το παράξενο γήπεδο.Παραξενο γιατί πιο καμίνι δεν γίνεται και δε θα κάνει και κάνεις (αναγκαστηκαμε λόγο χώρου) και ταυτόχρονα σαν να πηγαίνεις έξω.Δεν έχει τίποτα να ζηλέψει από πολύ τα καλύτερα εκτός Ελλάδας εκτός από το μέγεθος.

Αβαντάζ η νέα Φιλαδέλφεια με τη κατάσταση πριν και μετά τον αγώνα.Επιτελους το ποδόσφαιρο έγινε 8-9 ώρες και όχι 90 λεπτά.

Τα έσοδα θα είναι τεράστια με τα κυλικεία.Οι ουρές δεν υπάρχουν,λεφτά που χάναμε χρόνια.

Δεν μπορούσε να γίνει καλύτερο απλά.

Ερωτεύτηκαμε κάτι (ξανά) που αγαπούσαμε χρόνια..

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Επισης αδχετο, αλλα ας σφυρίξει καποιος απο την ΠΑΕ στον Αλμειδα πως οι μουλοι με τους οποίους παιζουμε την επομενη βδομαδα θεωρουν εαυτούς ξαδέρφια της Μποκα και το μπουρδελο τους ελληνικό Μπομπονερα.

Link to comment
Share on other sites

Οπως και να χει, η ΑΕΚ εχει κομπλεξαρει πλεον ολη την Ελλαδα. Και ειναι ακόμα αρχη. Και δεν υπαρχει πιτσιρικι που δεν θα πει στον μπαμπά του να το φέρει στο γηπεδο αυτο.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kostas21 said:

η μποκα το ξερει;

Δεν νομίζω ότι υπάρχει οπαδός της Boca που να ξέρει ότι υπάρχει ομάδα ποδοσφαίρου που λέγεται οάρης.

Κατέβηκαν στο Μοναστηράκι 15αύγουστο για να μην έχει κόσμο, πήραν γρήγορα μια σημαία της Μπόκα μαϊμού και έβγαλαν 57854678 φωτογραφίες επειδή άναψαν 30 καπνογόνα ταυτόχρονα και δεν κάηκαν.

Εμείς σήμερα 30 καπνογόνα είχαμε ανάψει όταν κατεβήκαμε στο πάρκινγκ νά πάρουμε το αμάξι να πάμε στο γήπεδο.

Link to comment
Share on other sites

Παντως ο Αλμειδα το ειπε σημερα για εμας, οταν ο γροθος ο ΑΡΔ του ανέφερε το Μπομπονερα (φανταστείτε για τι αστοιχειωτους μιλαμε, που πηγε και το ειπε) πως του θυμισαμε Monumental.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ο Αλμευδα που τον διόρθωσε τον βλάκα  . Όσο για το μονουμενταλ είναι κόλαση και χαώδες σε  σχέση με Μπομπονέρα . (Γνώμη μου)

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kostas21 said:

επιασε παλαιμαχο της Ριβερ κ τον ρωτησε για το Μπομπονερα. Αμα εισαι βλακας.

 

Βλάκες αλλά και άμπαλοι γιατί το μόνο που έχουν ακούσει από Αργεντινή είναι το Μπομπονέρα. Κάτι Σαν Λορέντσο πχ  μπορεί να νομίζουν ότι είναι γκόμενος στη Μαρία της Γειτονιάς. Τεσπα 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, JOSS said:

Βλάκες αλλά και άμπαλοι γιατί το μόνο που έχουν ακούσει από Αργεντινή είναι το Μπομπονέρα. Κάτι Σαν Λορέντσο πχ  μπορεί να νομίζουν ότι είναι γκόμενος στη Μαρία της Γειτονιάς. Τεσπα 

Βεβαια η ΑΕΚ ειναι Penarol 🤌

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

20221004_023733.thumb.jpg.bd984c6192f637d635c1c45463404c99.jpg

Αφηνω αυτο εδω να υπαρχει

Διπλάσια ντεσιμπέλ στις ντουντούκες 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kostas21 said:

 

Πλακα πλακα έχουν τρελα συνθήματα οι Λατίνοι για να κλέψεις ρυθμο.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Πλακα πλακα έχουν τρελα συνθήματα οι Λατίνοι για να κλέψεις ρυθμο.


Πολύ ΑΕΚ ρυθμός , το έχω ξαναβάλει . Καντε κάποιος τα κουμάντα του . Αναφέρεται και στο καινουριο τους γήπεδο που περίμεναν να γίνει .

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Bukowski said:

Παντως το χετε καταλαβει πως σήμερα η τριαδα στα χαφ ηταν ηταν Σιμανσκι, Πινεδα, Αραουχο και στην επίθεση Γκατσινοβιτς, Γκαρσια, Ελιασον ετσι;

Εγώ πάντως αυτό με τον Αραουχο να κατεβαίνει τόσο χαμηλά δεν το πολύ γουστάρω. Όσο νικάει η ΑΕΚ βέβαια στα αρχιδια μου.
 

Επίσης επειδή ήμουν και στην προπόνηση, ο Ελιασον έχει ποδάρα, είναι ο μόνος που τα παστελωνε εκτός περιοχης με κάθε τρόπο. Δεν έχει τύχει να σουτάρει ακόμα αλλά το έχει πολύ 
 

Γενικα τους δουλεύει πολύ στα σουτ εκτός περιοχης και ήδη φαίνονται τα αποτελέσματα. Στην προπόνηση προχθές τους έβαλε εκτος περιοχης να κάνουν σουτ με το δεξί, με το αριστερό και μια κεντρικά με βόλ πλάνε. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Skepastos said:


 

Γενικα τους δουλεύει πολύ στα σουτ εκτός περιοχης και ήδη φαίνονται τα αποτελέσματα. Στην προπόνηση προχθές τους έβαλε εκτος περιοχης να κάνουν σουτ με το δεξί, με το αριστερό και μια κεντρικά με βόλ πλάνε. 

Επιφυλάσσομαι να πω μαλακια αλλά όσο έχω δει Λ. Αμερική τα σουτ εκτός περιοχής παίζουν σε πολλαπλάσιο βαθμό σε σχέση με Ευρώπη ειδικά τώρα στην εποχή xgoals κ δε συμμαζεύεται . 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Abraham21r said:

Εν τω μεταξύ, βλέπω τώρα σε επανάληψη τον αγώνα.

Εντάξει, και από κοντά το γήπεδο είναι..."ξένο", και Ευρωπαϊκών προδιαγραφών, αλλά και από την τηλεόραση νομίζεις ότι βλέπεις γήπεδο εξωτερικού.

Που έχει επανάληψη το ματς?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×