Jump to content

Δημήτρης Μελισσανίδης #5 ​​​🐅🦀🦀


Araujo21
 Share

Recommended Posts

9 minutes ago, amd said:

δεν νομιζω να εγραψε κανεις οτι ειναι αγιος ουτε οσιος εχουμε κουρασει να γραφουμε οτι εχει κανει 1000 μαλακιες η διαφωνια ηταν αν θα επρεπε να υπολογιζει τον κοσμο παραπανω η οχι 

Όταν κάνει μαλακιες χοντρές Μητσο πρέπει να αφουγκράζεται και το αίσθημα του κόσμου. Δεν γίνεται πχ να φέρνει προπονητες Γιαννικηδες συνέχεια και να μας γράφει κανονικά. Οκ έκανε μια λάθος επιλογή, δεύτερη, τριτη…Ε δεν πρέπει την τεταρτη να ακουσει την κοινή λογική θα πω που λέει, φέρε στελέχη, στελέχωσε την ομάδα κλπ κλπ; Δηλαδή μέχρι και ο Σκλαβενιτης που δνε τον ξέρω στη φάτσα άμα κάνει μαλακια και βγουν στα κάγκελα οι καταναλωτές θα τη γυρίσει την μπιφτέκα κάποια στιγμή. Δεν είπα για κάθε τι να συναποφασίζει μαζί μου/μας. Αυτό είναι αστείο  

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Skepastos said:

Όταν κάνει μαλακιες χοντρές Μητσο πρέπει να αφουγκράζεται και το αίσθημα του κόσμου. Δεν γίνεται πχ να φέρνει προπονητες Γιαννικηδες συνέχεια και να μας γράφει κανονικά. Οκ έκανε μια λάθος επιλογή, δεύτερη, τριτη…Ε δεν πρέπει την τεταρτη να ακουσει την κοινή λογική θα πω που λέει, φέρε στελέχη, στελέχωσε την ομάδα κλπ κλπ; Δηλαδή μέχρι και ο Σκλαβενιτης που δνε τον ξέρω στη φάτσα άμα κάνει μαλακια και βγουν στα κάγκελα οι καταναλωτές θα τη γυρίσει την μπιφτέκα κάποια στιγμή. Δεν είπα για κάθε τι να συναποφασίζει μαζί μου/μας. Αυτό είναι αστείο  

θες την αποψη μου οσο αιρετικη και αν ειναι μετα απο 30 χρονια στις κερκιδες αν εγω ημουνα διοικηση το μονο που δεν θα υπολογιζα ηταν ο κοσμος θα τον σεβομουνα αλλα δεν θα επαιρνα καμια αποφαση με βαση αυτο που πιστευει ο κοσμος θα την επαιρνα με βαση αυτο που θεωρω εγω οι τελος παντων οι ανθρωποι που εμπιστευομαι σωστο, προφανως αν οι αποφασεις βγαιναν σε καλο θα ηταν ευτιχισμενος και ο κοσμος.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, bladerunner21 said:

 Έβαλε την μπίλια στην ρουλέτα κ αντί να κάτσει κανένας Μιλογεβιτς ή Καρντόσο έκατσε Αλμέιδα. Το σύμπαν ήταν μαζί του κ φυσικά μαζί μας. Δόξασοι. 

Έχει περάσει χιλιάδες φορές από το μυαλό μου αυτό ακριβώς το πράγμα. Τι θα γινόταν αν δεν ερχόταν ο Αλμέιδα.

Τουλάχιστον είχε βάλει άτομα να ψάχνουν καλό προπονητή και όχι Γιαννίκηδες. Κοιτούσε τον Σάντος πχ ( όχι ότι θα τον έπαιρνε ούτε ότι θα τον ήθελα εγώ). 

Όσο για την διάδοχη κατάσταση ας ελπίσουμε χρονικά να αργήσει. Πιστεύω ότι δεν έκανε όλα αυτά που έκανε ( χρήμα δεν σπατάλησε σχεδόν καθόλου αλλά ενέργεια και χρόνο σίγουρα) τα έκανε για να πετάξει την ΑΕΚ στον πρώτο τυχάρπαστο. Ας ελπίσουμε να ασχοληθεί ο γιος του για να τους πάμε βίτσα άλλα 40 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, amd said:

θες την αποψη μου οσο αιρετικη και αν ειναι μετα απο 30 χρονια στις κερκιδες αν εγω ημουνα διοικηση το μονο που δεν θα υπολογιζα ηταν ο κοσμος θα τον σεβομουνα αλλα δεν θα επαιρνα καμια αποφαση με βαση αυτο που πιστευει ο κοσμος θα την επαιρνα με βαση αυτο που θεωρω εγω οι τελος παντων οι ανθρωποι που εμπιστευομαι σωστο, προφανως αν οι αποφασεις βγαιναν σε καλο θα ηταν ευτιχισμενος και ο κοσμος.

Καταλαβαινω τι πας να πεις και μια ισχυρή διοίκηση αυτό κάνει σχεδόν πάντα. Το θέμα είναι ότι για κάποιο διάστημα και μέχρι να μπούμε στο γήπεδο η ομάδα πηγαινε αγωνιστικά αυτόματο πιλότο προς τον πατο με αποκορύφωμα το γεγονός ότι έφτασε να μείνει εκτός Ευρώπης. Ε δεν γίνεται να πεις εκεί στα παπαρια μου ο κόσμος, ας πάω να φέρω τον Μεταξά το νέο Γιαννικη. Πρέπει να σκεφτείς ότι κάπου ώπα, κάτι δεν κάνω και εγώ σωστά. Τελωσπαντων εγώ πιστεύω ότι ένας ΑΕΚτζης (και ο Μελισσανίδης είναι τέτοιος) πρέπει να κοιτάει μόνο το καλό της ΑΕΚ και να αφήνει τους εγωισμούς. Δεν υπάρχει το καλό το δικό μου, το καλό το δικο σου και πάει λεγοντας. Το καλό της ΑΕΚ ποιο είναι; Λένε κάτι σωστό οι οπαδοί; Ας τους ακούσω. Δεν λένε; Ας τους γράψω. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Antiviosis21 said:

Έχει περάσει χιλιάδες φορές από το μυαλό μου αυτό ακριβώς το πράγμα. Τι θα γινόταν αν δεν ερχόταν ο Αλμέιδα.

Τουλάχιστον είχε βάλει άτομα να ψάχνουν καλό προπονητή και όχι Γιαννίκηδες. Κοιτούσε τον Σάντος πχ ( όχι ότι θα τον έπαιρνε ούτε ότι θα τον ήθελα εγώ). 

Όσο για την διάδοχη κατάσταση ας ελπίσουμε χρονικά να αργήσει. Πιστεύω ότι δεν έκανε όλα αυτά που έκανε ( χρήμα δεν σπατάλησε σχεδόν καθόλου αλλά ενέργεια και χρόνο σίγουρα) τα έκανε για να πετάξει την ΑΕΚ στον πρώτο τυχάρπαστο. Ας ελπίσουμε να ασχοληθεί ο γιος του για να τους πάμε βίτσα άλλα 40 χρόνια.

Απλά με το γήπεδο μπροστά του είχε απελπιστεί κ ο ίδιος με την κατάσταση. Και έτσι εφτασε θέλω να πιστεύω μέχρι κ τον κλεφτοκοτά πχ. Ευτυχώς φια την ΑΕΚ ήρθε ο Ματίας.

Για τον γιο πιστεύω δύσκολα θα τον αφήσει να ασχοληθεί αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία.

Link to comment
Share on other sites

Just now, bladerunner21 said:

Απλά με το γήπεδο μπροστά του είχε απελπιστεί κ ο ίδιος με την κατάσταση. Και έτσι εφτασε θέλω να πιστεύω μέχρι κ τον κλεφτοκοτά πχ. Ευτυχώς φια την ΑΕΚ ήρθε ο Ματίας.

Για τον γιο πιστεύω δύσκολα θα τον αφήσει να ασχοληθεί αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία.

Προφανώς πονούσε και αυτός στην ιδέα να φάμε ξεφτίλες μέσα στο καινούργιο μας γήπεδο. 

Και εγώ έχω ακούσει ότι μάλλον δεν απλά το έχω σαν κρυφή ελπίδα γιατί καλώς η κακώς οι ομάδες για τις πλούσιες οικογένεις είναι μοχλός πίεσης προς τις κυβερνήσεις εδώ στην Ελλάδα για τα προσωπικά τους συμφέροντα. 

Link to comment
Share on other sites

Το ιδεατο μοντελο διοικησης-ομαδας-κοσμου στην ελλαδα νομιζω το εχουμε δει στον μπασκετικο βαζελο επι αφων γιαννακοπουλου

 

Επι Μελισσανιδη-Αλμειδα-ΝΦ, θελει αυτο το παραπανω μεταξυ Μελισσανιδη-κοσμου που δυστυχως δεν το κανει ο γερος

Link to comment
Share on other sites

Την χρονιά που τερμάτισε η ΑΕΚ πέμπτη, είχε κάνει δαπανηρές και αρκετές μεταγραφές και είχε τον υψηλότερο προϋπολογισμό συμβολαίων μέχρι πέρυσι και φέτος. Πρέπει δε να ήταν δεύτερη σε αυτό, ίσως ισοδύναμη με τον ΠΑΟΚ που είχε ακόμα κάποια παλιά συμβόλαια. 

Δηλαδή, στην εποχή Μελισσανίδη η ακριβότερη ΑΕΚ έμεινε εκτός ευρώπης και μάλιστα από τον Άρη που είχε το πολύ τον μισό προϋπολογισμό. 

Επίσης, το πρόβλημα του Μελισσανίδη ήταν το know-how, δηλαδή η ποδοσφαιρική τεχνογνωσία. Εδώ, υπάρχει βελτίωση αλλά χρειάζεται ακόμα μεγαλύτερη. Αν ο Μελισσανίδης άκουγε φωνές για 10-12 μεταγραφές ή να φέρνει Χάμες και Μαρσέλους, η ΑΕΚ θα είχε χρεοκοπήσει.

Μια διοίκηση οφείλει να αφουγκράζεται και να ακούει τον κόσμο, αλλά μέχρι εκεί, όχι να πράττει σύμφωνα με τις απόψεις εκείνου.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, να πω ότι πολλές φορές ο κόσμος κάνει λάθος. Π.χ. πολλοί εδώ μέσα ή στο ENWSI, θέλουν κάθε καλοκαίρι 10-12 μεταγραφές και άλλες 5-6 το χειμώνα, στοχοποιούν διάφορους έλληνες παίκτες αδίκως και διαδίδουν φήμες ότι ο Τσούμπερ γκομενίζει ενώ πρόκειται για άριστο επαγγελματία που απλώς έπαιζε με πρόβλημα τραυματισμού και σε αδούλευτη ομάδα. 

Ή να θυμίσω ότι κάποιοι έθεταν ψευτοδίλημμα ΟΑΚΑ και ομαδάρα ή Νέα Φιλαδέλφεια, λες και η κατασκευή του γηπέδου ευθυνόταν που δεν έπαιζε καλά η ομάδα, αλλά μετά υμνούσαν το νέο γήπεδο. Όχι, δεν υπήρχε δίλημμα αλλά σε κάθε περίπτωση φυσικά νέο γήπεδο και ας παίζαμε άσχημα δύο χρόνια στο ΟΑΚΑ, άξιζε έτσι και αλλιώς. Δεν βοηθάει πολύ ο τρόπος αναζήτησης παλιών κειμένων, για να τα εντοπίσω εύκολα αλλά θυμάμαι αρκετές φορές τη σχετική συζήτηση. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω κατι που θεωρω ασεβεια στον κοσμο ειναι η αδιαφορη/αμυντικη/δουλικη σταση που δειξε η ΠΑΕ στις εκατονταδες επιθεσεις που δεχτηκαμε απο τον ΠΑΟΚ για το πρωταθλημα του '18

Οι τυποι μας λεγανε καθημερινα απο χαρτινους και κλεφτες μεχρι και ναζι και η ΠΑΕ το παιζε υπερανω

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, AlexKR21 said:

Εγω κατι που θεωρω ασεβεια στον κοσμο ειναι η αδιαφορη/αμυντικη/δουλικη σταση που δειξε η ΠΑΕ στις εκατονταδες επιθεσεις που δεχτηκαμε απο τον ΠΑΟΚ για το πρωταθλημα του '18

Οι τυποι μας λεγανε καθημερινα απο χαρτινους και κλεφτες μεχρι και ναζι και η ΠΑΕ το παιζε υπερανω

Και καπάκια δεν έκανε και ένσταση παίζοντας το ανώτερος και κόντεψε να τους στείλει ομίλους τσουλου 

Link to comment
Share on other sites

Ο Μελισανιδης θα εχει θετικο προσημο στην ιστορια της ΑΕΚ (στα ματια μου) αν δωσει την ΑΕΚ με το γηπεδο της και το προπονητικο της οπως την πηρε.

ΤΣΑΜΠΑ.

  • Hahaha 5
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως μίλησα για σεβασμό στον κόσμο, όχι να κάθεται να ακούει ότι του λέει ο καθένας

κι εγώ σ' αυτό το κομμάτι βλέπω ομοιότητες με Ψωμιάδη, προσπαθεί να φέρει άτομα που αποδεδειγμένα διχάζουν τον κόσμο και οι τιμές είναι εξωφρενικά ψηλές στο γήπεδο

οκ επί Μελ γεμίζει τουλάχιστον και δεν έχουμε τα φαινόμενα του 02 που ήταν μισοάδεια η Φιλαδέλφεια ενώ παίζαμε με τη Ρεάλ των γκαλάκτικος, αλλά και πάλι δεν το θεωρώ σωστή πολιτική

Link to comment
Share on other sites

Ο ψιψινελ ειναι πλεον στις χρυσες σελιδες της ιστοριας μας. Ακομα να φευγε και αυριο το πρωι

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, krokosmios said:

οκ επί Μελ γεμίζει τουλάχιστον και δεν έχουμε τα φαινόμενα του 02 που ήταν μισοάδεια η Φιλαδέλφεια ενώ παίζαμε με τη Ρεάλ των γκαλάκτικος, αλλά και πάλι δεν το θεωρώ σωστή πολιτική

Ρε συ πάνε και 20 χρόνια αλλά δεν είμαι και κανενας μπάρμπας να έχω πάθει και Αλτσχάιμερ (νομίζω). Αλλά μέσα από τη Σκεπαστή οκ, έβλεπα κενές θέσεις στο γήπεδο λόγω των τιμών Ψωμιάδη αλλά δεν θυμάμαι και μισοάδειο γήπεδο. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Zara said:

Ναι ο κόσμος του είπε να μην κάνει ένσταση όταν ο Ιβάν κατέβηκε χωρίς δελτία και βγήκε ch.l. αντί της ΑΕΚ.

Πάντως μεταξύ μας, και όσο αντίθετα και να πήγαινε σε πολλούς τότε (και εμένα), τώρα μετά από χρόνια καλώς δεν το έκανε και πρόσθεσε ένα μικρό λιθαράκι στην ζυγαριά “διαφορετικός από τους άλλους-τα ίδια σκατά είμαστε όλοι” υπέρ της “διαφορετικότητας”.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Skepastos said:

Ρε συ πάνε και 20 χρόνια αλλά δεν είμαι και κανενας μπάρμπας να έχω πάθει και Αλτσχάιμερ (νομίζω). Αλλά μέσα από τη Σκεπαστή οκ, έβλεπα κενές θέσεις στο γήπεδο λόγω των τιμών Ψωμιάδη αλλά δεν θυμάμαι και μισοάδειο γήπεδο. 

υπερβολή προφανώς το μισοάδειο, αλλά ήταν δυσανάλογα πολλές οι κενές θέσεις

με Ρόμα πχ την ίδια χρονιά παίζει όντως να ήταν γύρω στο 60% η πληρότητα

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, krokosmios said:

υπερβολή προφανώς το μισοάδειο, αλλά ήταν δυσανάλογα πολλές οι κενές θέσεις

με Ρόμα πχ την ίδια χρονιά παίζει όντως να ήταν γύρω στο 60% η πληρότητα

Τι να πω μπορεί να μην τα θυμάμαι για πολλούς λόγους

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως σύμφωνα με τα στοιχεία ήταν όντως μισοάδειο:

image.thumb.png.bc931deb9bfe97712c3bf8215d864d40.png

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, krokosmios said:

Κι όμως σύμφωνα με τα στοιχεία ήταν όντως μισοάδειο:

image.thumb.png.bc931deb9bfe97712c3bf8215d864d40.png

Με Ψωμιαδη πρόεδρο καλά που δεν έγραψε και κανένα τριχίλιαρο να μας δανείσουν κιόλας 😂😂😂

  • Δικεφαλάκι 2
  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

15-20κ είχε μέσα και μπόλικους απέξω (το μετάνιωσα) 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Με τη Ρεάλ κι εγώ είχα μείνει απ' έξω αλλά (μσο)άδειο δεν ήταν, είχε απλώς κάποια κενά στα πάρα πολύ ακριβά (για την εποχή) εισιτήρια. Ούτε στα 90s ήταν πήχτρα κι ας είχαμε ομαδάρες εκείνη τη δεκαετία, ενώ τα τελευταία χρόνια και μετά τον σεισμό του 99 η κατάσταση ήταν απογοητευτική. Ένα καλό που έκανε ο Νικολαΐδης στην ΑΕΚ ήταν ότι αύξησε την προσέλευση και μάλιστα αυτό έμεινε, η ΑΕΚ δεκαετίες 00 και 10 είχε αυξημένη προσέλευση σε σχέση με τα 90s παρά το γεγονός ότι το επίπεδο ήταν πολύ πιο χαμηλά. Αν σε κάποιον που δεν πρόλαβε αυτές τις εποχές τα παραπάνω δεν βγάζουν νόημα και αναρωτιέται πως γίνεται να είχαμε πιο πολύ κόσμο στο ΟΑΚΑ παρά στην έδρα μας, να πούμε ότι το Ν. Γκούμας ήταν ερείπιο και γενικά η γηπεδική εμπειρία που σου προσέφερε στα τελειώματα δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλύτερη από αυτή του ΟΑΚΑ. Το αμιγώς οπαδικό κομμάτι εξαιρείται από αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Εχω παει οακα 80ς. 

90ς 00ς ν.γκουμας.

Ξαναμανα οακα

Και τωρα αγια σοφια.

Ειμαστε τυχεροι και ευλογημενοι που ζουμε αυτη την εμπειρια. Τιποτε αλλο. Το περσινο νταμπλ ηταν απτις πλεον ευτυχισμενες στιγμες μου και σαυτο συνεβαλλε και το γηπεδο.

Οποτε τσιμπουκια στον τιγρη μεχρι να τον παρει ο χαρος 😅😅

  • Δικεφαλάκι 2
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Μελισσανίδης είναι ο μεγαλύτερος Πρόεδρος όλων των εποχών αρέσει δεν αρέσει. Με έργα όχι παπαρολογία.

Κάνεις μαλακία καλύτερε Πρόεδρε, θα δεχτείς κριτική σ αρέσει δεν σ αρέσει. Σκάσε και άκου τον κόσμο που ναι έκανες περήφανο αλλά κι αυτός έχει κάνει το μαλάκα αρκετές φορές για πάρτυ σου 

Απλά όπως κρίνεται σε βάθος χρόνου και διεκδικεί τον τίτλο του καλύτερου, με τον ίδιο τρόπο πρέπει να κρίνεται και στις μαλακίες. Πάντα σε βάθος χρόνου και ορίζοντα.

Είτε καλό είτε κακό, αποδεικνύεται σε βάθος χρόνου.

Στο μεγαλύτερο ποσοστό ο κόσμος κρίνει ακόμα και μετά απο ένα γκολ, ούτε καν ματς ούτε καν σεζόν.

Έλλειψη ποδοσφαιρικής παιδείας αυτό και μέγα λάθος.

Για το αν πρέπει να ακούει τον κόσμο, ο,τι και να λέμε εμείς, ο Μελισσανίδης ρωτάει αυτούς που θέλει, ρωτάει το ένστικτο, το συμπέρασμα το καρφώνει στο κεφάλι και μετά του το βγάζεις μόνο με χειρουργείο. Έτσι λειτουργούσε, έτσι λειτουργεί κι έτσι θα φύγει απ' αυτόν τον κόσμο.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά από τύχη, σπόντα, κωλοφαρδία, κάρμα, ευλογία, ίσως και όλα μαζί, πήγαινα στα ιερά χώματα από το 1975 (σοκ και για μένα που το γράφω), ετών 7!!! Έχω «ζήσει» τα άπειρα, τα περισσότερα καλά, θεϊκά, τραγικα και σημαδιακά της έκτοτε ιστορίας μας. Η χρονιά των parties στο ΟΑΚΑ ήταν η πιο disco φλωροκατασταση μας, αλλά συγχρόνως ήταν και πολύ διασκεδαστική, καμμία σχέση με τα πριν τα μετά και τα τώρα, είμασταν λίγο ανέμελα αμερικανακια. (και με άπειρους αλλόθρησκους και αλλόθρησκες στο γήπεδο). Είμαι σίγουρος ότι στο -ελπίζω κοντινό- μέλλον θα έχουμε να θυμόμαστε μόνο Αγιά Σοφιά parties, έχουμε ακόμη δρόμο όμως.  Ο Μελ έχει πετύχει με το γήπεδο κόντρα σε αντιπάλους γίγαντες επιχειρηματικά και με Αλ6 πρωθυπουργό, το ακατόρθωτο και μόνο από αυτό είναι ήρωας στα ματια μου, με όλα τα στραβά του, την ξεροκεφαλιά του και την κλειστή κάνουλα. Με την έλευση του Πελαδο, είμασταν εκπληκτικά κωλόφαρδοι, το χρώσταγε ο Θεός στην ιδεα. Αυτά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×