Jump to content

Δημήτρης Μελισσανίδης #5 ​​​🐅🦀🦀


Araujo21
 Share

Recommended Posts

5 minutes ago, amd said:

οχι τυχαια η ΑΕΚ εκανε περσι την μεγαλυτερη επενδυση σε ποδοσφαιριστες τα τελευταια 10 χρονια και δεν μιλαμε μονο για αγορες αλλα και για συμβολαια, εσυ δλδ στο δικο σου μυαλο ο μελισσανιδης ξυπναγε καθε πρωι και μαδουσε μαργαριτες και ελεγε να φερω γκατσινοβιτς να μην φερω, να φερω τον πινεδα χωρις οψιον να μην τον φερω, να φερω βιντα και μουκουντι με ψηλα συμβολαια να μην τους φερω, να πληρωσω την ρητρα του τσουμπερ να μην την πληρωσω ακομα και οταν δεν ξεκινησε καλα να πληρωσω για τον ελιασον να μην πληρωσω 

μαλλον δεν υπηρχε πλανο και ολα ηταν τυχερα 

Μήτσο πέρσι οι μεταγραφές ήταν συγκεκριμένες σίγουρα κομβικές αλλα ουσιαστικά η χρονιά βγήκε με την ομάδα που βγήκε 5η . Εγιναν κινήσεις ακριβές χωρίς να τινάξουμε την μπάνκα δε ,  συγκεκριμένες σήγουρα ανεβάζοντας το μπάτζετ σταθερά όπως γινόταν και τα προηγούμενα χρόνια . Αλλοίμονο αν δεν το ανέβαζε με τόσα επιπλέων έσοδα . 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AlexKR21 said:

Οχι δεν ειναι τι ξερω ειναι τι δηλωσε ο ιδιος ο Μελισσανιδης

https://www.sport24.gr/football/melissanidis-eimai-fan-toy-loytseskoy-alla-den-tha-erthei-mporei-na-synechisei-o-chimeneth.9235291.html

ξαναλεω κρατας την αποψη που εχεις και εγω την δικη μου γιατι προφανως ξερω κατι παραπανω 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, amd said:

οχι τυχαια η ΑΕΚ εκανε περσι την μεγαλυτερη επενδυση σε ποδοσφαιριστες τα τελευταια 10 χρονια και δεν μιλαμε μονο για αγορες αλλα και για συμβολαια, εσυ δλδ στο δικο σου μυαλο ο μελισσανιδης ξυπναγε καθε πρωι και μαδουσε μαργαριτες και ελεγε να φερω γκατσινοβιτς να μην φερω, να φερω τον πινεδα χωρις οψιον να μην τον φερω, να φερω βιντα και μουκουντι με ψηλα συμβολαια να μην τους φερω, να πληρωσω την ρητρα του τσουμπερ να μην την πληρωσω ακομα και οταν δεν ξεκινησε καλα να πληρωσω για τον ελιασον να μην πληρωσω 

μαλλον δεν υπηρχε πλανο και ολα ηταν τυχερα 

εγώ πιστεύω ότι ήταν τόσο τυχαίο όσο η σεζόν 19-20 με καρντόσο με αγορές γύρω στα 3 μύρια κι επίσης ψηλά συμβόλαια σε βέρντηδες, ολιβέιρες, σιμάους κλπ

αλλά τέλοσπάντων, δεν είναι αυτό το ζήτημα και δεν έχει πολύ νόημα η κουβέντα, κατά τη γνώμη μου θα μπορούσε να έχει καλύτερη απεύθυνση στον κόσμο και έστω να δείχνει ότι τον σέβεται περισσότερο μέσω δράσεων, εκδηλώσεων, προσφορών κλπ

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AG21 said:

Μήτσο πέρσι οι μεταγραφές ήταν συγκεκριμένες σίγουρα κομβικές αλλα ουσιαστικά η χρονιά βγήκε με την ομάδα που βγήκε 5η . Εγιναν κινήσεις ακριβές μέν αλλα συγκεκριμένες ανεβάζοντας το μπάτζετ σταθερά όπως γινόταν και τα προηγούμενα χρόνια . Αλλοίμονο αν δεν το ανέβαζε με τόσα επιπλέων έσοδα . 

πως βγηκε με την ομαδα που ηταν 5η ρε Νικο απο τους 11 παιχτες ειχες 5 η 6 παιχτες καινουργιους μεσα 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, amd said:

ναι να πουμε στον @DiKτοτε να σηκωσει το τηλεφωνο να κανει τα παραπονα του.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, krokosmios said:

εγώ πιστεύω ότι ήταν τόσο τυχαίο όσο η σεζόν 19-20 με καρντόσο με αγορές γύρω στα 3 μύρια κι επίσης ψηλά συμβόλαια σε βέρντηδες, ολιβέιρες, σιμάους κλπ

αλλά τέλοσπάντων, δεν είναι αυτό το ζήτημα και δεν έχει πολύ νόημα η κουβέντα, κατά τη γνώμη μου θα μπορούσε να έχει καλύτερη απεύθυνση στον κόσμο και έστω να δείχνει ότι τον σέβεται περισσότερο μέσω δράσεων, εκδηλώσεων, προσφορών κλπ

το συμβολαιο του βερντε και του σιμαου ηταν μια τριχα απο τα αρχιδια απο αυτα που δοθηκαν περσι 

Link to comment
Share on other sites

Δεν πάει κόντρα στον κόσμο πάντως. Δεν έχουν όλοι οι οπαδοί στην ομάδα την ίδια άποψη και αυτό είναι ξεκάθαρο. Η συντριπτική πλειοψηφία ήταν υπέρ της μεταγραφής. Άλλωστε δεν υπάρχουν ΑΕΚόμετρα - όλων των οπαδών η άποψη έχει την ίδια βαρύτητα, είτε είναι οργανωμένοι είτε όχι.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, steluckyy said:

Δεν πάει κόντρα στον κόσμο πάντως. Δεν έχουν όλοι οι οπαδοί στην ομάδα την ίδια άποψη και αυτό είναι ξεκάθαρο. Η συντριπτική πλειοψηφία ήταν υπέρ της μεταγραφής. Άλλωστε δεν υπάρχουν ΑΕΚόμετρα - όλων των οπαδών η άποψη έχει την ίδια βαρύτητα, είτε είναι οργανωμένοι είτε όχι.

Δεν είπα το αντιθετο και πώς να το πώ άλλωστε ?. Η παε ειναι εταιρεία το συμφέρων της θα κοιτάξει αγωνιστικό και οικονομικό . 

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι και το εύχομαι να μην πέσει ποτέ στην ανάγκη να ακούει το κόσμο και την μειοψηφία και να είναι πάντα ισχυρεί . Δεν ειναι βέβαιο αλλα το εύχομαι . 

Link to comment
Share on other sites

Just now, AG21 said:

Δεν είπα το αντιθετο και πώς να το πώ άλλωστε . Η παε ειναι εταιρεία το συμφέρων της θα κοιτάξει αγωνιστικό και οικονομικό . 

Το επιχείρημα μου είναι ότι προσωπικά πιστευω ότι αν θεωρεί ότι ο κόσμος θα διαφωνήσει με μια απόφαση, τότε δε θα την υλοποιήσει. 10 χρόνια δεν έχω δει κάποια απόφαση να πήγε κόντρα στην πλειοψηφία, και αυτό εμένα μου δείχνει ότι την πλειοψηφία την υπολογίζει.

Link to comment
Share on other sites

Και γω δεν γουστάρω πολλές συμπεριφορές του Μελισσανίδη.

Αλλα δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς ζητάτε?

Να αλλάξει στα 70 του?

Σόρυ παιδιά, λίγο δύσκολο.

Να πάρει πουλο?

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, steluckyy said:

Το επιχείρημα μου είναι ότι προσωπικά πιστευω ότι αν θεωρεί ότι ο κόσμος θα διαφωνήσει με μια απόφαση, τότε δε θα την υλοποιήσει. 10 χρόνια δεν έχω δει κάποια απόφαση να πήγε κόντρα στην πλειοψηφία, και αυτό εμένα μου δείχνει ότι την πλειοψηφία την υπολογίζει.

Το ιδιο λέμε και συμφωνώ . Δεν υπάρχουν ΑΕΚόμετρα και ούτε πρέπει να υπάρχουν και αν βγούν αυτά μια μέρα και η ΠΑΕ τα αναζητήσει τοτε θα έχει αποτύχει . Μακάρι να ειναι πάντα ισχυρεί , να φέρνει τίτλους και επιτυχίες και να μην έχει αναγκη κανέναν και τπτ . Με το μελ μπορεί και θα το τηρίσει με άλλον δεν είναι σίγουρο .

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα δε με έχει ενοχλήσει κάπου (φαίνεται νομίζω). Θεωρώ κάνει καλή διοίκηση.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, agelos said:

Και γω δεν γουστάρω πολλές συμπεριφορές του Μελισσανίδη.

Αλλα δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς ζητάτε?

Να αλλάξει στα 70 του?

Σόρυ παιδιά, λίγο δύσκολο.

Να πάρει πουλο?

 

Δεν συζητάει κανένας να πάρει πούλο ουτε αυτός ούτε ο Αλμέιδα ούτε κανένας . Κουβέντα κάνουμε μεταξύ μας σε ενα φόρουμ κλειστό . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, AG21 said:

Δεν συζητάει κανένας να πάρει πούλο ουτε αυτός ούτε ο Αλμέιδα ούτε κανένας . Κουβέντα κάνουμε μεταξύ μας σε ενα φόρουμ κλειστό . 

ΟΚ δεκτό.

Ευτυχώς έρχεται η Κυριακή να δούμε την ομάδα, γιατί τόση μιρλα δεν την αντέχω.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Παντα υπαρχει το αγωνιστικό ρίσκο.

Γενικά ομως ο μελ είχε και έχει πλάνο. 

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς.

Μέχρι προσφατα το πλάνο του ήταν μετρημένα έξοδα και τα λεφτά να μπαίνουν για το γήπεδο και όχι για το αγωνιστικό. Για αυτό και οι δηλώσεις του για το ότι δεν περίμενε το πρωτάθλημα του 18.

Τώρα το πλάνο του σε συνεργασία με Αλμέιδα είναι να αγοράζει πολύ πιο ποιοτικούς  παίκτες που θα μπορέσει να πουλήσει αργότερα με υπεραξία και να βγάλει καλό κέρδος.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nf28 said:

Προφανώς.

Μέχρι προσφατα το πλάνο του ήταν μετρημένα έξοδα και τα λεφτά να μπαίνουν για το γήπεδο και όχι για το αγωνιστικό. Για αυτό και οι δηλώσεις του για το ότι δεν περίμενε το πρωτάθλημα του 18.

Τώρα το πλάνο του σε συνεργασία με Αλμέιδα είναι να αγοράζει πολύ πιο ποιοτικούς  παίκτες που θα μπορέσει να πουλήσει αργότερα με υπεραξία και να βγάλει καλό κέρδος.

Ετσι ακριβώς ο κόσμος στήριξε τις επιλογές του αφού το έδινε ενα όραμα . Αγόρασε μετοχές δλδ κουρελόχαρτα και πλήρωσε διαρκείας με τιμές πριμιέρα στη Γ εθνική . Του χρωστάμε αλλα και μας χρωστάει . οχι εμενα συνολικά το κόσμο .

Link to comment
Share on other sites

μεχρι τωρα παντως δεν εχει γνωμονα τις πωλησεις γιατι ειχε πανω απο 5 ευκαιριες να δωσει κοσμο και να βγαλει κερδη και δεν το εχει κανει, δεν αποκλειω να το κανει στο μελλον αλλα μεχρι τωρα δειχνει να θελει πρωτιστος την σταδιακη αναβαθμιση του ροστερ 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι ο κόσμος του είπε να μην κάνει ένσταση όταν ο Ιβάν κατέβηκε χωρίς δελτία και βγήκε ch.l. αντί της ΑΕΚ.

Ο κόσμος του έλεγε υπερέχεις παραγοντικά, ο κόσμος του έλεγε ο Πατίτο Κετσμπάγια. Ο κόσμος είπε στείλε Ντούσαν να διώξει πουτα μαδρε, του είπε διώξε ομάδα nba και φέρε μας Μαρίνο. Ο κόσμος pressed egegen. (ροφλ) 

Εγραψε κάτι που ισχύει ο AG, το πρόβλημα που είναι. Δεν είναι ο όσιος ονούφριος, και οι πιο πολλοί μάλιστα συμφωνούν πώς καλύτερα έτσι. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

απο ολα αυτα που εγραψες αμφιβαλω αν σε ενα απο αυτα η πλειοψηφια ειναι αυτη που εβαλες, ισως μονο στο θεμα της ενστασης 

Link to comment
Share on other sites

Ο ΔΜ έχει αναχθεί σε μυθικό ΑΕΚάρχη πλέον. Απίθανο να τον ξεπεράσει κάποιος όσο ζούμε. 
Αυτό όμως δε σημαίνει ότι είναι και στο απυρόβλητο. Κι από την άλλη, κριτική δε σημαίνει αυτόματα απόρριψη ή απαξίωση. 

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μπορούμε να γαμαμε κάποιον στην κριτική όταν τα κάνει πουτανα και να του λέμε μπραβο όταν κάνει τα σωστά. Τόσο δύσκολο είναι; Πχ τα έκανε κωλο αγωνιστικά το 18 μέχρι τα 22; Κράξιμο και των γονέων και πανό στο γήπεδο όπως έκανε 2 φορές η R. Παίρνει πρωτάθλημα, κύπελλο, νταμπλ, φτιάχνει γήπεδο και προπονητικο; Μπραβο και σε ευχαριστούμε. 
 

Επειδη είναι αντιτουριστικος και γνωστός όλα αυτά τα χρόνια δεν γίνεται να του χρεώνεις και το προπατορικό αμάρτημα σε κάθε κίνηση αλλά δεν γίνεται και να τον αποθεώνεις άκριτα σε κάθε κίνηση. Ισορροπία λέγεται και βρίσκεται παντού γύρω μας. 4 χρόνια ήμασταν όλοι στα κάγκελα. Από την ώρα που βρήκαμε αυτό τον άγιο άνθρωπο το Αλμειδα, η ομάδα φαίνεται να απογειώνεται παντού. Το πρόσημο παρά τις οποιες μαλακιες γίνονται κατά καιρούς είναι θετικό. 
 

Αν περιμένουμε τον Μελισσανίδη στα 70 να τα κάνει όλα σωστά και με άλλο τρόπο από αυτόν που έχει μάθει τότε σπάμε τα στομάχια μας. Θα ήθελα άλλου τύπου πρόεδρο; ΑΕΚαρα, χωστή, ταλιμπαν; Να αγοράσει στην ομάδα μέχρι και ιδιωτικό τζετ, να κάνει προπονητικο 300 στρέμματα; Να στεγάσει όλα τα τμήματα της ΕΡΑ; ΜΕ ΧΙΛΙΑ. Που είναι, να πάμε να τον φέρουμε; 
 

Μέχρι τότε μπορούμε απλά για το καλό της ΑΕΚ να αποδίδουμε τα του Καίσαρος τω Καίσαρι χωρίς να τυφλωνόμαστε από υπερβολικό μίσος η υπέρμετρη λατρεία. 

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να εγραψε κανεις οτι ειναι αγιος ουτε οσιος εχουμε κουρασει να γραφουμε οτι εχει κανει 1000 μαλακιες η διαφωνια ηταν αν θα επρεπε να υπολογιζει τον κοσμο παραπανω η οχι 

Link to comment
Share on other sites

O AEKαρχης τα έκανε μετά το 18 τόσο σκατά στο αγωνιστικό που φτάσαμε σε σημείο 3 μήνες πριν μπούμε στο γήπεδο, η ομάδα να είναι εκτός Ευρώπης απ τον... Ρούλη και με την ομάδα σε κακά χάλια. Έβαλε την μπίλια στην ρουλέτα κ αντί να κάτσει κανένας Μιλογεβιτς ή Καρντόσο έκατσε Αλμέιδα. Το σύμπαν ήταν μαζί του κ φυσικά μαζί μας. Δόξασοι. Αλλά αυτό δεν το λες κ προγραμματισμό αλλά τύχη. Δέυτερη κωλοφαρδία στο θέμα προπονητή μετά το 88. Μας αγαπάς σύμπαν κ μας συμπονάς, ευχαριστούμε. Η 4ετία θέλει ανάλυση περαιτέρω το πως κ το γιατί.

Πριν το 18 η ομάδα είχε μια λογική κ μια συνέχεια μέχρι την κατάκτηση του πρωταθλήματος. Δεν περίμενα περισσότερα, έγιναν κ παραπάνω ίσως μέχρι τότε. Αυτή ή πορεία μέχρι το 18 κάνει αυτή απ το 18 ως το 22 ακόμη περισσότερο προβληματική κ περίεργη.

Διαισθάνομαι ότι το καλοκαίρι που έρχεται η ομάδα εκμεταλλευόμενη κ τα αρκετά συμβόλαια που λήγουν θα ανεβάσει κ άλλο το επίπεδο της. Είναι το λογικό σε μια πορεία πρωταθληματική εδώ κ 1.5χρόνο κ η πρώτη που η ΑΕΚ  κάνει δέυτερη σερί χρονιά πρωταθληματισμό επί προεδρίας του.

Για το αν ο ΑΕΚαρχης υπολογίζει τον κόσμο ή όχι είναι αστείο κ να το συζητάμε. Δεν τον υπολογίζει κ σε πολλά κομμάτια ορ΄θως το πράττει. Αλλιώς θα έπρεπε ο κόσμος να έχει μέλος στο Δ.Σ. δεν μπορεί να διοικείς με βάση τι θα πω εγώ ο Α, ο Β στα φορουμ στα Μ.Κ.Δ. ή με ανακοινώσεις, πρέπει να συμμετέχεις κ στην ευθύνη, η διοίκηση είναι ευθύνη. Όμως όταν λέει ό ίδιος το Α κ πράττει το Β είναι πρόβλημα. Και μιλώ για το κομμάτι της Ντιναμό. Προσωπικά κάποιες πληροφορίες που βγήκαν στην πορεία αλλά κ η ίδια διαπραγμάτευση για την μεταγραφή με χάλασαν πολύ. Θύμωσα, προσπαθώ να το διαχειριστώ όπως κ πολλοί άλλοι. Θα γίνει και αυτό γιατί η ΑΕΚ είναι έρωτας. Δεν μπορώ χωρίς την ΑΕΚ. Δεν επανέρχομαι περισσότερο, αναλύθηκε σε άλλο τοπικ.

Για την ΕΡΑ σιωπώ γιατί έτσι πρέπει. Πρέπει να υπάρχει κ η αυτοσυγκράτηση-όσο γίνεται- μέχρι να δούμε το τέλος της πορείας aka προεδρίας του.

Για τα έσοδα τα έξοδα κλπ. το γήπεδο μας εκτόξευσε κ όποιος δεν του πιστώσει το έργο αυτό κ τον αγώνα που δόθηκε θα είναι αχάριστος. Αλλά απο κοντά στήριξε κ ο κόσμος, πριν, κατά την διάρκεια κ μετά. Και το γήπεδο όσο το στηρίζουμε με τα διαρκείας, την μπουτικ, τα μουσεία κλπ κλπ η ΑΕΚ θα μεγαλουργεί με σωστή διαχείριση ή διοίκηση. Και τα 2 δεν είναι απλά στην ΑΕΚ το έχουμε δει στο παρελθόν.

Για το εξωαγωνιστικό. Αυτός έριξε την παράγκα. Ούτε ο Ιβάν, ούτε καμία κυβέρνηση ούτε κανένας. Αλλά δεν είναι κουβέντα για εδώ, γενικότερα δεν είναι κουβέντα να γίνεται γραπτώς. Θα μπορούσε η ΑΕΚ να έχει μεγαλύτερα κέρδη από όλο αυτό. Στην τελική είναι αστείο να φωνάζει για κλοπές ο μπαοκ κ η ναζέλα που έχουν πάρει 1.5 φορές παραπάνω πέναλτι από την ΑΕΚ, μπορεί κ περισσότερα τα τελευταία 5 χρόνια. Και έυνοιες τρελλές στα μεταξύ μας. Ειδικά την χρονιά που μείναμε εκτός Ευρώπης έγιναν πράγματα κ θαύματα από την διαιτησία υπερ των 2 κ φυσικά του μονίμως ευνοημένου Μεγάλου Γρύλου. Και πέρυσι στα ντέρμπι με τους Β έγιναν όργια, όπως κ με την ναζέλα, ο γαύρος είναι μια κατηγορία μόνος του. Το γιατί δεν τα πήρε αποφεύγω να το εκφράσω.

Περιμένω όταν έρθει η ώρα να δω την πώληση που θα κάνει- αν δεν μείνει η ομαδα στην.. οικογένεια Μελισσανίδη- κ πως θα την κάνει. Προσωπικά τρέμω αυτή την στιγμή για πολλούς κ διάφορους λόγους αλλά οκ είναι προσωπικός φόβος κ αδιάφορος για τους υπόλοιπους. 

Προσωπικά αναμένω με πολύ ενδιαφέρον την συνέχεια.

 

 

 

  • Δικεφαλάκι 8
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×