Jump to content

Δημήτρης Μελισσανίδης #5 ​​​🐅🦀🦀


Araujo21
 Share

Recommended Posts

Να μην περνάει η βδομάδα να δω την ΑΕΚΑΡΑ εγώ πέρσι και φέτος το ζω 43 χρόνια. Όλα μπαίνουν στο ζύγι, παράπονα υπάρχουν, ο τρόπος λειτουργίας είναι λίγο ΠΑΣΟΚ αλλά είμαστε καβλωμένοι και στο τέλος αυτό γράφει.

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Tsosmi said:

Χαμπο λείπεις ....

Καλα μην παίρνεις και όρκο...

  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, krokosmios said:

Κι όμως σύμφωνα με τα στοιχεία ήταν όντως μισοάδειο:

image.thumb.png.bc931deb9bfe97712c3bf8215d864d40.png

Χωρίς να παιρνω όρκο, από ότι θυμάμαι ο Ψωμιάδης δεν δήλωνε ποτέ τα διαρκείας στα εισιτήρια του αγώνα.

Με Ρεάλ οι κενές θέσεις ήταν ελάχιστες 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Nickpes21 said:

Χωρίς να παιρνω όρκο, από ότι θυμάμαι ο Ψωμιάδης δεν δήλωνε ποτέ τα διαρκείας στα εισιτήρια του αγώνα.

Με Ρεάλ οι κενές θέσεις ήταν ελάχιστες 

οι λεξεις ψωμιαδης και δηλωνε δεν πανε μαζι ουτε για αστειο

  • Hahaha 12
Link to comment
Share on other sites

Έχω μάθει ιστορία με Ψωμιάδη και Σαλιαρελη αλλά αυτά όχι μέσω ΝΕΤ μόνο σε στενά και τέτοια . Άλλες ωραίες εποχές .

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nickpes21 said:

Χωρίς να παιρνω όρκο, από ότι θυμάμαι ο Ψωμιάδης δεν δήλωνε ποτέ τα διαρκείας στα εισιτήρια του αγώνα.

Με Ρεάλ οι κενές θέσεις ήταν ελάχιστες 

Όχι ρε σύ

Μπήκα κάποια στιγμή στο πρώτο ημίχρονο στη λογική πάμε να βρίσουμε το πουστη από μέσα και είχε τεράστια κενά

15-20000 που λέει και ο Philly 

 

Αργότερα μπήκε κι άλλος κόσμος και γέμισε κάπως,όχι εντελώς 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Skepastos said:

Με Ψωμιαδη πρόεδρο καλά που δεν έγραψε και κανένα τριχίλιαρο να μας δανείσουν κιόλας 😂😂😂

Μλκ ,τα εισιτήρια που είχε πάρει το club για Μπαρτσελόνα,ήταν θύρα 4 ορθίων , μπλοκ ολόκληρα 

 

Δηλαδή για το κενό κάτω από την 5-6-7

 

Πρέπει να είχε εκδόσει εισητηρια και για τη γέφυρα Βρυούλων εκείνη τη μέρα 

Ασφράγιστα εννοείται 

Link to comment
Share on other sites

Θαυμάζω την σιγουριά σας ότι εκεί στο ορεινό Περού έχει πέσει το σήμα του ίντερνετ .....

:ph34r:

  • Hahaha 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Nea makri neo afm said:

Να μην περνάει η βδομάδα να δω την ΑΕΚΑΡΑ εγώ πέρσι και φέτος το ζω 43 χρόνια. Όλα μπαίνουν στο ζύγι, παράπονα υπάρχουν, ο τρόπος λειτουργίας είναι λίγο ΠΑΣΟΚ αλλά είμαστε καβλωμένοι και στο τέλος αυτό γράφει.

Τον Αύγουστο μεχρι  πριν απ' αυτό το κωλοπαιχνιδο ήμουν στη καλύτερη φάση που ήμουν με την ΑΕΚ από το 91 που πήγα πρώτη φορά γήπεδο μέχρι τώρα

 

Ειδικά όταν τελείωσε το ματς με Άρη και κατέβηκα από το σπίτι,μπήκα στο αμάξι και μόλις πέρασα τη γέφυρα προς Εθνική οδό έβλεπα παντού ΑΕΚ αυτοκίνητα και στο τέλος ένα απίστευτο μποτιλιάρισμα ΧΙΛΙΟΜΈΤΡΩΝ στην Αττική οδό ξημερώματα , εκστασιαστικα.

Ήταν απίστευτο αυτό το πράγμα 

 

Πρωτόγνωρα πράγματα ,απίθανες καταστάσεις,κάθε τόσο γιορτή στη Φιλαδέλφεια και τα περισσότερα οφείλονται σε αυτόν 

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, krokosmios said:

αυτό ήταν τυχερό, οι τιμές ορίστηκαν μόνο λόγω της δίψας του κόσμου για επιστροφή στη Φιλαδέλφεια, το αν το προϊόν θα αποζημίωνε ή όχι τον κόσμο ήταν άγνωστο, και φυσικά αν η ομάδα έβγαινε 5η όπως πρόπερσι οι τιμές ιδίες θα ταν

 

9 hours ago, amd said:

τυχερο ηταν μαλιστα ε τυχερα γινονται ολα ρε φιλε οταν μας συμφερει στο αφηγημα μας ειναι τυχερα οταν δεν μας συμφερει ειναι προμελετημενα 

 

Οι τιμές των διαρκείας καθορίστηκαν απο τον ίδιο ελάχιστες μέρες πριν την παρουσίαση. Μπορεί να είχαν γίνει μελέτες και εισηγήσεις απο τα διάφορα στελέχη, αλλά αυτός αποφάσισε με το δικό του κριτήριο και ένστικτο και οι τιμές ήταν παραπάνω άπο όλες τις εισηγήσεις!!!

Δεν τον ένοιαξε το "του χρόνου" πόνταρε και εξαργύρωσε το πάθος του κόσμου για το νέο γήπεδο. Υπάρχουν πολλά σενάρια για το τι θα έκανε αν η ομάδα πήγαινε μέτρια, αλλά και πάλι δεν μπορόυμε να ξέρουμε γιατί μόνο αυτός αποφασίζει. Ξέρουμε όμως ότι δεν τον ενοιαζε τίποτ άλλο απο την μπάζα εδω και τώρα!! Ουτε τα εισητήρια για την UEFA δεν κράτησε και έφτασε να διώξει φέτος κόσμο απο τις θέσεις του!!!

Τυχερό μπορείς να πεις το φετινό γιατί η τρελή περσινή πορεία του επέτρεψε να αυξήσει +20% τις τιμές απο τις περσινές, να πουλήσει ακόμα και τα κεραμίδια και να φτάσει να στερεί και τις θέσεις απο χιλιους φιλάθλους για τα ευρωπαικά και να μην μιλάει κανείς!!

Link to comment
Share on other sites

Καλά όλα αυτά αλλά για να τα λέμε όλα, επί Μελισσανίδη για χρόνια και κάποιες χρονιές με ευρωπαϊκούς ομίλους και Κύπελλο Ελλάδος, στις κεντρικές θύρες στο ΟΑΚΑ όπως π.χ. την Θύρα 11 η τιμή του εισιτηρίου διαρκείας με την έκπτωση ήταν γύρω στα 270 ευρώ, νομίζω γύρω στα 4 κατοστάρικα στην 9. Τιμές υποτιμημένες και εξόχως χαμηλές.

Και να προσθέσουμε ότι επί εποχής Ντέμη Νικολαΐδη, κάποιες χρονιές η θύρα 11 είχε ένα 500ρικο όπως και η θύρα 9. Δηλαδή εγώ πλΕρωνα 230 ευρώ παραπάνω στην ίδια θύρα, σε σύγκριση με τον δήθεν κυνικό Μελισσανίδη.

Ο μεγάλος μύθος, τον έχω καταρρίψει και σε άλλες περιπτώσεις, ότι τάχα ο Μελισσανίδης είναι ο αδίστακτος και οι άλλοι...ρομαντικοί. Όταν είδαν όλοι το μέλι, όλοι αύξησαν τις τιμές. Ο Μελισσανίδης όμως ως πραγματικός καπιταλίστας και όχι ετοιματζής, τις αύξησε όταν πρόσφερε ένα καλύτερο γηπεδικό προϊόν, ενώ πιο πριν τις είχε εξόχως χαμηλά, αναγνωρίζοντας ότι λόγω και προσφοράς ζήτησης αλλά και συνθηκών δεν γινόταν αλλιώς.

Επί του προκειμένου, για μένα οι τιμές των εισιτηρίων διαρκείας έπρεπε να είναι πιο χαμηλές όπως και να υπάρχει καλύτερη οργάνωση στο γήπεδο. Όμως, πολλά θα διορθωθούν και έτσι και αλλιώς οι τιμές κάποια στιγμή θα μειωθούν. Όμως, ειδικά, όταν ρέει χρήμα στην ομάδα, με την ΑΕΚ να έχει ρεκόρ εξόδων συμβολαίων και πωλήσεων την τελευταία διετία, τότε σημαίνει ότι αξιοποιείται αυτό το χρήμα και τουλάχιστον ο Μελισσανίδης δεν προσποιήθηκε τον ρομαντικό όπως Πολυ-Παπαδο-Νοτιάδες και άλλοι που κατέστρεψσν την ΑΕΚ παραδίδοντας διαλυμένη ομάδα δίχως περιουσιακά στοιχεία.

 

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Bluesman said:

Καλά όλα αυτά αλλά για να τα λέμε όλα, επί Μελισσανίδη για χρόνια και κάποιες χρονιές με ευρωπαϊκούς ομίλους και Κύπελλο Ελλάδος, στις κεντρικές θύρες στο ΟΑΚΑ όπως π.χ. την Θύρα 11 η τιμή του εισιτηρίου διαρκείας με την έκπτωση ήταν γύρω στα 270 ευρώ, νομίζω γύρω στα 4 κατοστάρικα στην 9. Τιμές υποτιμημένες και εξόχως χαμηλές.

Και να προσθέσουμε ότι επί εποχής Ντέμη Νικολαΐδη, κάποιες χρονιές η θύρα 11 είχε ένα 500ρικο όπως και η θύρα 9. Δηλαδή εγώ πλΕρωνα 230 ευρώ παραπάνω στην ίδια θύρα, σε σύγκριση με τον δήθεν κυνικό Μελισσανίδη.

Ο μεγάλος μύθος, τον έχω καταρρίψει και σε άλλες περιπτώσεις, ότι τάχα ο Μελισσανίδης είναι ο αδίστακτος και οι άλλοι...ρομαντικοί. Όταν είδαν όλοι το μέλι, όλοι αύξησαν τις τιμές. Ο Μελισσανίδης όμως ως πραγματικός καπιταλίστας και όχι ετοιματζής, τις αύξησε όταν πρόσφερε ένα καλύτερο γηπεδικό προϊόν, ενώ πιο πριν τις είχε εξόχως χαμηλά, αναγνωρίζοντας ότι λόγω και προσφοράς ζήτησης αλλά και συνθηκών δεν γινόταν αλλιώς.

Επί του προκειμένου, για μένα οι τιμές των εισιτηρίων διαρκείας έπρεπε να είναι πιο χαμηλές όπως και να υπάρχει καλύτερη οργάνωση στο γήπεδο. Όμως, πολλά θα διορθωθούν και έτσι και αλλιώς οι τιμές κάποια στιγμή θα μειωθούν. Όμως, ειδικά, όταν ρέει χρήμα στην ομάδα, με την ΑΕΚ να έχει ρεκόρ εξόδων συμβολαίων και πωλήσεων την τελευταία διετία, τότε σημαίνει ότι αξιοποιείται αυτό το χρήμα και τουλάχιστον ο Μελισσανίδης δεν προσποιήθηκε τον ρομαντικό όπως Πολυ-Παπαδο-Νοτιάδες και άλλοι που κατέστρεψσν την ΑΕΚ παραδίδοντας διαλυμένη ομάδα δίχως περιουσιακά στοιχεία.

 

Ενας γενικός κανόνας είναι ότι οι τιμές καθορίζονται ανάλογα με την επένδυση.. Η χρονια΄του Ντέμη που αναφέρεις ήταν η χρονιά που πλήρωσε για τον Ριβάλντο και ο κόσμος ανταποκρίθηκε με 25χιλ διαρκείας. Οταν άρχισε η αποεπένδυση τότε άρχισαν να πέφτουν οι τιμές.

Τα ίδια και με Μελ. Μετά τα υπερβολικά ακριβά διαρκείας μετα την πεσάδα που όσοι τα πλήρωναν θα είχαν προτεραιοτητα στα κείας της ΑΣ 🤡 ήρθαν λογικές τιμές. Με Χνίτ και Ινσούα σε γήπεδο 63χιλ θέσεων, δεν μπορείς να έχεις τσιμπιμένες τιμές,

Δεν ξέρω τι είναι οι άλλοι αλλά ο Μελισσανίδης είναι τίγρης, αν πας κοντά σ' έφαγε!

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Σιγά την επένδυση του 2007. Μόνο ο Ριβάλντο, άντε και ο Αρουαμπαρένα. Ήρθαν ο φθηνός αν και καλός Μαντούκα, ο Ράμος, ο Μορέτο, ο Ζεράλδο Άλβες.

Να πω κιόλας, γιατί εγώ τα θυμάμαι πολύ καλά, ότι τότε για πρώτη φορά ακούστηκε το ότι "έχουμε να δώσουμε ένα εκατομμύριο συμβόλαιο αλλά σε συγκεκριμένο παίκτη". Και τελικά ήρθε ο Καλόν και ο Καφές.

Αν αυτές ήταν επενδύσεις, αστο να παει αστο...

Παρεμπιπτόντως, υπήρξε το στοκ αξίας 4 εκατομμυρίων ευρώ με τις φανέλες απ' την PUMA και εκατομμύρια ευρώ χρέη της ΑΕΚ ΕMPIRE. Δηλαδή η εταιρεία που εκμεταλλευόταν εμπορικά το σήμα της ομάδας, όχι μόνο δεν έδινε κέρδος αλλά είχε εκατομμύρια ευρώ χρέη και είχε λάβει και ενίσχυση από την ΠΑΕ ΑΕΚ!
Μιλάμε για τον ορισμό του δαγκώματος και παραγωγής χρέους.

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Rossi said:

Ο Μελισανιδης θα εχει θετικο προσημο στην ιστορια της ΑΕΚ (στα ματια μου) αν δωσει την ΑΕΚ με το γηπεδο της και το προπονητικο της οπως την πηρε.

ΤΣΑΜΠΑ.

Πάω να στήσω ντιβάνι έξω από την Aegean να πάρω προτεραιότητα.🤣

Σοβαρά τώρα θα το ήθελα ειλικρινά αν μπορούσε να αναδειχτεί ο κατάλληλος να μην γίνει η ΑΕΚ μήλο της έριδος καιροσκόπων-κερδοκόπων.

Από την άλλη γνωρίζουμε (στο πετσί μας) καλά ότι το "παθιασμένος ΑΕΚτζής" (ακόμη και απόλυτα έντιμος) δεν αρκεί για την μακροημέρευση-επιτυχία της αγαπημένης μας.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Bluesman said:

Σιγά την επένδυση του 2007. Μόνο ο Ριβάλντο, άντε και ο Αρουαμπαρένα. Ήρθαν ο φθηνός αν και καλός Μαντούκα, ο Ράμος, ο Μορέτο, ο Ζεράλδο Άλβες.

Να πω κιόλας, γιατί εγώ τα θυμάμαι πολύ καλά, ότι τότε για πρώτη φορά ακούστηκε το ότι "έχουμε να δώσουμε ένα εκατομμύριο συμβόλαιο αλλά σε συγκεκριμένο παίκτη". Και τελικά ήρθε ο Καλόν και ο Καφές.

Αν αυτές ήταν επενδύσεις, αστο να παει αστο...

Παρεμπιπτόντως, υπήρξε το στοκ αξίας 4 εκατομμυρίων ευρώ με τις φανέλες απ' την PUMA και εκατομμύρια ευρώ χρέη της ΑΕΚ ΕMPIRE. Δηλαδή η εταιρεία που εκμεταλλευόταν εμπορικά το σήμα της ομάδας, όχι μόνο δεν έδινε κέρδος αλλά είχε εκατομμύρια ευρώ χρέη και είχε λάβει και ενίσχυση από την ΠΑΕ ΑΕΚ!
Μιλάμε για τον ορισμό του δαγκώματος και παραγωγής χρέους.

 

Μαντούκα είχε έρθει το 2006. Μήπως εννοείς τον Μπλάνκο ή τον Μάχο!

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Navas said:

Μαντούκα είχε έρθει το 2006. Μήπως εννοείς τον Μπλάνκο ή τον Μάχο!

Δλδ σορρυ κιολας,

Αυτο σε πειραξε ή οτι ηταν ΚΑΛΟΣ ο μαντουκα?

  • Hahaha 5
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, theo said:

Δλδ σορρυ κιολας,

Αυτο σε πειραξε ή οτι ηταν ΚΑΛΟΣ ο μαντουκα?

Επειδή ψάχναμε που έγιναν οι επενδύσεις 😀

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Bluesman said:

Σιγά την επένδυση του 2007. Μόνο ο Ριβάλντο, άντε και ο Αρουαμπαρένα. Ήρθαν ο φθηνός αν και καλός Μαντούκα, ο Ράμος, ο Μορέτο, ο Ζεράλδο Άλβες.

Να πω κιόλας, γιατί εγώ τα θυμάμαι πολύ καλά, ότι τότε για πρώτη φορά ακούστηκε το ότι "έχουμε να δώσουμε ένα εκατομμύριο συμβόλαιο αλλά σε συγκεκριμένο παίκτη". Και τελικά ήρθε ο Καλόν και ο Καφές.

Αν αυτές ήταν επενδύσεις, αστο να παει αστο...

Παρεμπιπτόντως, υπήρξε το στοκ αξίας 4 εκατομμυρίων ευρώ με τις φανέλες απ' την PUMA και εκατομμύρια ευρώ χρέη της ΑΕΚ ΕMPIRE. Δηλαδή η εταιρεία που εκμεταλλευόταν εμπορικά το σήμα της ομάδας, όχι μόνο δεν έδινε κέρδος αλλά είχε εκατομμύρια ευρώ χρέη και είχε λάβει και ενίσχυση από την ΠΑΕ ΑΕΚ!
Μιλάμε για τον ορισμό του δαγκώματος και παραγωγής χρέους.

 

Αν θυμάμαι καλά πλήρωνε και χρέη τότε.. Οταν πήγαμε στο Χετάφε θυμάμαι, οι Ισπανοί ήταν εντυπωσιασμένοι που η Ελληνική ομάδα είχε Ριβάλντο + Καλόν. Ασχετα απο το ότι δεν φτιάξαμε ομαδα, και έψαξαν και αγόρασαν παίκτες (Μπλάνκο και Σκόκο την επόμενη) με μεταγραφές.

Σε απευθείας σύγκριση των ετών του οακα, τι επένδυση έκανε 6 χρόνια με 0 χρέη?? Εγώ λέω ότι ο μόνος πρόεδρος που ήταν μάγκας χωρίς τα λεφτά ΜΑΣ ήταν ο Μπάρλος

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Άλλο κακοδιαχείριση και άλλο κακή διαχείριση.

Αυτά πλέον έχουν περάσει στην ιστορία και έχουν καταγραφεί χωρίς πάθη  

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Navas said:

Μαντούκα είχε έρθει το 2006. Μήπως εννοείς τον Μπλάνκο ή τον Μάχο!

Σωστα, ο Μαντουκα ήρθε όταν πωλήθηκε και ο Κατσουρανης.

 

Link to comment
Share on other sites

On 2/2/2024 at 8:41 PM, Nickpes21 said:

Χωρίς να παιρνω όρκο, από ότι θυμάμαι ο Ψωμιάδης δεν δήλωνε ποτέ τα διαρκείας στα εισιτήρια του αγώνα.

Με Ρεάλ οι κενές θέσεις ήταν ελάχιστες 

με τη γκενκ στο τελευταίο ματς πάντως που παιζόταν σε μεγάλο βαθμό η πρόκριση στους 16 η ίδια πηγή δίνει 20κ εισιτήρια

για την ακρίβεια:

image.thumb.png.baa3fd4e0aa9ab8fba9a560134923f6a.png

Link to comment
Share on other sites

και τέλοσπάντων οι συγκρίσεις είναι και λίγο άτοπες πλέον, το 2007 η μεγαλύτερη μεταγραφή ήτνα τα 76 μύρια του Ζιντάν στη Ρεάλ, σήμερα αυτό το ποσό έχει ξεπεραστεί 35 φορές (κατά τη γνώμη μου άξιζε να ξεπεραστεί μόνο μία, με τη μεταγραφή του Κριστιάνο, άντε άλλη μια με το Νειμάρ) και το ρεκόρ είναι στα 220 μύρια (3 φορές+ ο ζιντάν δηλαδή)

δεν έχει νόημα να συγκρίνουμε ανόμοια πράματα μεταξύ τους, ούτε έχει νόημα να συζητάμε για πληθωρισμούς κλπ

Ο Μελ εκμεταλλεύτηκε πάρα πολλές καταστάσεις για να πάει τις τιμές εκεί που τις πήγε -για μένα είναι οριακά αθέμιτο αυτό που έκανε με όρους αγοράς και το ότι πέτυχε δε σημαίνει τίποτα, αλλά οκ. Η νοοτροπία όμως είναι ξεκάθαρα χωριατο-καπιταλο-μηδενιστική=ψωμιαδική.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×