Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - ολυμπιακάκι (26η αγ.): 12/3, 19:00, Cosmote Sport 2


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου  

59 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
      0
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
    • Χατζισαφί
    • Σιμάνσκι
    • Άμραμπατ
    • Γιόνσον
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Πινέδα
    • Αραούχο
      0
    • Τσούμπερ
    • Ελίασον
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Φερνάντες
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
    • Ρότα
    • Βίντα
    • Μουκουντί
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Γιόνσον
    • Γκατσίνοβιτς
    • Πινέδα
      0
    • Αραούχο
    • Τσούμπερ
      0
    • Ελίασον
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Φερνάντες
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      0

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Just now, 1989 generation said:

Ναι, η αλήθεια έιναι ότι πλέον έχουμε γίνει πολλές διαφορετικές φυλές στο γήπεδο. Άλλοι πάνε για να ανεβάσουν story και να πάρουν likes, άλλοι για να τις παίξουν με την αστυνομία, άλλοι για να βρίσουν τους αντιπάλους, άλλοι για να δουν νίκη και μόνο, άλλοι για την κάβλα τους για την ΑΕΚ...Το κακό είναι ότι μου φαίνεται πως οι τελευταίοι είναι και οι λιγότεροι. Σε όλα τα γήπεδα, όχι μόνο στο δικό μας.

Ενταξει δεν γινεται να πας κοντρα στους καιρούς. 

Link to comment
Share on other sites

Τωρα ξαναδα το 2ο γκολ! Ελεος με τον εσταυρωμενο, καρφωμενος στα δοκαρια

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, 1989 generation said:

Ναι, η αλήθεια έιναι ότι πλέον έχουμε γίνει πολλές διαφορετικές φυλές στο γήπεδο. Άλλοι πάνε για να ανεβάσουν story και να πάρουν likes, άλλοι για να τις παίξουν με την αστυνομία, άλλοι για να βρίσουν τους αντιπάλους, άλλοι για να δουν νίκη και μόνο, άλλοι για την κάβλα τους για την ΑΕΚ...Το κακό είναι ότι μου φαίνεται πως οι τελευταίοι είναι και οι λιγότεροι. Σε όλα τα γήπεδα, όχι μόνο στο δικό μας.

Έχω και παράδειγμα ενός άλλου που σε ένα ματς από το 75 μέχρι τη λήξη ειχε γαμηθει να παίζει ένα παιχνίδι στο κινητό, ο κόσμος σε μεγάλο βαθμό είναι υπνωτισμενος από κινητά και σοσιαλ.

Link to comment
Share on other sites

Μαλάκες έχετε ξεφύγει. Δύσκολα χωνεύεται η ήττα από τους γαμιόληδες από όλους μας αλλά έχετε πάει σε άλλο level.
My 2 cents:

  • Δεύτερη φορά μετά την Τούμπα που βρίσκεσαι από το πουθενά πίσω στο σκορ επειδή κοντράρει η μπάλα. Και δεύτερη φορά αυτό αφήνει τον αντίπαλο να κλειστεί εξτρά στο καβούκι του.
  • Σε αντίθεση με την Τούμπα (που στο δεύτερο γκολ δεν υπάρχει κάτι να διορθώσεις, μαλακία του Αθανασιάδη είναι), σήμερα το 0-2 και το 0-3 σηκώνουν ανάλυσης και δουλειάς από τον Αλμέιδα. Ειδικά το 0-3 είναι για απίστευτο, δεν νοείται να βγαίνουν σε 4 με 1 αντεπίθεση οι γαύροι στο 67. Επειδή όμως έχουμε δει την ομάδα να διορθώνει πράγματα μέσα στην σεζόν πιστεύω δεν θα το ξαναδούμε.
  • Με εξαίρεση ένα δεκάλεπτο, ήμασταν σαφώς ανώτεροι από τον γαύρο. Μπορεί κάποιοι να νοιάζονται μόνο για το σκορ, αλλά δεν πάει έτσι. Αν συνεχίσουμε να έχουμε τέτοια εικόνα, εξακολουθώ να μας θεωρώ πρώτο φαβορί για το πρωτάθλημα.
  • Θεωρώ υπερβολική την κριτική σήμερα στον Αθανασιάδη. Βρήκαν 3 καθαρές εκτελέσεις (μαζί με αυτή στο πρώτο ημίχρονο) οι γαύροι και έβγαλε την 1. Δεν είναι παράλογο σαν ποσοστό.
  • Θεωρώ επίσης υπερβολική την κριτική στον Araujo. Για την ακρίβεια, ήταν από τους καλύτερους του γηπέδου παρότι δεν κατάφερε να σκοράρει στις φάσεις που του βγήκαν.
  • Έλειψε ο Levi πολύ. Όχι τόσο για τις εκτελέσεις του, αλλά γιατί θα ταλαιπωρούσε πολύ τα στόπερ του γαύρου με τις κινήσεις του και θα έβρισκαν παραπάνω χώρους οι υπόλοιποι.

Ψυχραιμία και όλα καλά θα πάνε. Αν είναι να καταστραφεί το υπόλοιπο της σεζόν οι πιθανότητες είναι ότι θα γίνει λόγω εσωστρέφειας και γκρίνιας.

  • Δικεφαλάκι 4
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, 1989 generation said:

Η ΑΕΚ μπαίνει στο παιχνίδι με σκοπό να σκοράρει, να αναγκάσει τον Ολυμπιακό να ανοιχτεί και μετά να κάνει πάρτι σε ανοικτούς χώρους. Τακτικά είναι εξαιρετική, αλλά στην τελική προσπάθεια φλύαρη και απιπόλαιη, με χειρότερο όλων απόψε ένα από τους καλύτερους όλης της χρονιάς, το Γκατσίνοβιτς. Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο, χάνεις γκολ με το Γκατσίνοβιτς και καπάκι τρως ένα γκολ με σπόντα μπιλιάρδου. Καπάκι, λάθος Γκατσίνοβιτς, αντεπίθεση και 0-2. Βγαίνουν όλοι μπροστά, έρχεται και το τρίτο. Οκ, οι παίκτες δεν είχαν καθαρό μυαλό, κάπου έβγαζαν και μια μπλαζέ συμπεριφορά. Αυτό που είδα όμως είναι ότι το πάλεψαν και πάλι στη συνέχεια, σκόραραν και αν είχε μπει η κεφαλιά του Μουκουντί θεωρώ ότι θα ισοφάριζαν. Είναι μια ήττα που κανείς δεν ήθελε από το συγκεκριμένο αντίπαλο, αλλά η ομάδα σου αφήνει την αίσθηση ότι είναι καλύτερη, έχει πλάνο και θα αντιδράσει όπως πρέπει. Ο Αλμέιδα κάνει εξαιρετική προετοιμασία, έχει μια γυμνασμένη ομάδα που δεν τα παρατάει, αλλά έχει δυσκολία όταν του στραβώσει η τακτική του μέσα στο παιχνίδι, καλή ώρα όπως ο Μπάγεβιτς στο ξεκίνημά του κάποτε. Ψυχραιμία, η ομάδα είναι καλή, σε κανένα ντέρμπι από όσα έχασε δεν κυριάρχησε ο αντίπαλος της, σε όσα κέρδισε ήταν πάντα πολύ καλύτερη από τον αντίπαλο. Θα το πάρουμε το πρωτάθλημα, αλλά ψυχραιμία. Όσο για τα μπουρδέλα που λένε ότι δε μας βλέπουν, ολονύχτια πανηγύρια κάνουν απόψε στου Ρέντη. Μη τσιμπάτε, όχι γκρίνια και ταμείο θα γίνει στο τέλος. Για την ώρα από αυτούς είμαστε 3 βαθμούς μπροστά και θα τους πετάξουμε και εκτός κυπέλλου.

Oλα σωστα

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mporat said:

Έχω και παράδειγμα ενός άλλου που σε ένα ματς από το 75 μέχρι τη λήξη ειχε γαμηθει να παίζει ένα παιχνίδι στο κινητό, ο κόσμος σε μεγάλο βαθμό είναι υπνωτισμενος από κινητά και σοσιαλ.

Γενικά τα social είναι τεράστιο θέμα και δημιουργούν τεράστιες καγκουριές σε πολλούς τομείς...Προφανώς έχουν και τα καλά τους, αλλά κάποιοι το ξεσκίζουν το θέμα με αυτά.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, chris manousopoulos said:

Γαμω το σπιτι του 2 μετρα μαντραχαλος. Εχει τεραστια ευθυνη

Βγάζει τα σκουπίδια του τα πρωινά στην πριγκηπος Πέτρου.

Θα τα επιστρέψω στο μπαλκόνι του κάποια μέρα, το σκπδ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, agelos said:

Βγάζει τα σκουπίδια του τα πρωινά στην πριγκηπος Πέτρου.

Θα τα επιστρέψω στο μπαλκόνι του κάποια μέρα, το σκπδ.

Αμαψτον δεις πες του να πεφτει στα ποδιαψτου επιθετικου δεν ειναι ντροπη. Δεν ειναι τερμα στο χαντμπολ

Link to comment
Share on other sites

Just now, agelos said:

Βγάζει τα σκουπίδια του τα πρωινά στην πριγκηπος Πέτρου.

Θα τα επιστρέψω στο μπαλκόνι του κάποια μέρα, το σκπδ.

Τον αλήτη, βράδυ δεν περνάει η σκουπιδιαρα; Θα βρωμισουν τόσες ώρες.

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Όσο υπερβολική μπορεί να είναι η κριτική στον Αλμέυδα, τοσο υπερβολικό είναι και το ότι θα χαλάσει το κλίμα στην ομάδα επειδή γράφονται κάποια πράγματα σε ένα φόρουμ, την στιγμή που ο κόσμος στο γήπεδο χειροκροτησε τους παίκτες στο τέλος. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, agelos said:

Βγάζει τα σκουπίδια του τα πρωινά στην πριγκηπος Πέτρου.

Θα τα επιστρέψω στο μπαλκόνι του κάποια μέρα, το σκπδ.

Πες του να παει να γαμηθει. Αν και δεν φταίει εδώ που τα λέμε τόσα μπορεί.

Εγω θα δοκίμαζα τον άλλον παντως.

Link to comment
Share on other sites

Αμραμπατ, δε βοήθησε καθόλου. Θα τον έκανα αλλαγή από το ημίχρονο. Μαμούνι ο Φερνάντες, μπορεί να βοηθήσει καλυτερα είτε σε κλειστή άμυνα είτε στην κόντρα. Ελίασον πρώτη φορά τον είδαμε αριστερά, γενικά η προσέγγιση μετά το 1-3 δε μου άρεσε, σεντρες και γιωμες. 

Τσουμπερ πρέπει να πάρει παιχνίδια βασικός, αποκτά επαφή με τα δίχτυα και δεν είναι αδιάφορος. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mporat said:

Τον αλήτη, βράδυ δεν περνάει η σκουπιδιαρα; Θα βρωμισουν τόσες ώρες.

ΑΛΉΤΗΣ μεγάλος, βγαίνει και με παντοφλα.

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ σήμερα φοβάμαι λίγο για το τι ΑΕΚ θα δούμε στο μέλλον. Δεν ξέρω πως θα επηρεάσει η ήττα την ψυχοσύνθεση προπονητή, παικτών και οπαδων. 
Εχουμε προσωπικότητες για να βγάλουμε αντίδραση, έξτρα πάθος. Έχουμε κ τεχνικό τιμ για να διορθώσουμε κάποια πράγματα . Είμαστε και ΑΕΚ όμως και τα ψυχολογικά μας δεν περνάνε εύκολα…

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Hades said:

Αμραμπατ, δε βοήθησε καθόλου. Θα τον έκανα αλλαγή από το ημίχρονο. Μαμούνι ο Φερνάντες, μπορεί να βοηθήσει καλυτερα είτε σε κλειστή άμυνα είτε στην κόντρα. Ελίασον πρώτη φορά τον είδαμε αριστερά, γενικά η προσέγγιση μετά το 1-3 δε μου άρεσε, σεντρες και γιωμες. 

Τσουμπερ πρέπει να πάρει παιχνίδια βασικός, αποκτά επαφή με τα δίχτυα και δεν είναι αδιάφορος. 

Αμραμπατ βγάζει ένα τετ α τετ παντως στον Αραουχο όχι απλά μισό γκολ, 0,75 γκολ.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

Αμραμπατ βγάζει ένα τετ α τετ παντως στον Αραουχο όχι απλά μισό γκολ, 0,75 γκολ.

Απίστευτη πάσα, ένα καλύτερο κοντρόλ ήθελε κι είχε γράψει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

Αμραμπατ βγάζει ένα τετ α τετ παντως στον Αραουχο όχι απλά μισό γκολ, 0,75 γκολ.

Για την οποία φάση, επειδή είναι εξ επαφής, με την φόρα που είχε ο Αραουχο θα μπορούσε να τριπλαρει από τα αριστερά 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Vagos21 said:

Κ εγώ σήμερα φοβάμαι λίγο για το τι ΑΕΚ θα δούμε στο μέλλον. Δεν ξέρω πως θα επηρεάσει η ήττα την ψυχοσύνθεση προπονητή, παικτών και οπαδων. 
Εχουμε προσωπικότητες για να βγάλουμε αντίδραση, έξτρα πάθος. Έχουμε κ τεχνικό τιμ για να διορθώσουμε κάποια πράγματα . Είμαστε και ΑΕΚ όμως και τα ψυχολογικά μας δεν περνάνε εύκολα…

Αν σου κάτσει Βόλος έξω, Άρης μέσα θα συνέλθεις.

Αν ξεκινήσεις κάνα ΠΑΟΚ μέσα, γαύρο έξω, εσφιξες άσχημα.

Link to comment
Share on other sites

Από τις δηλώσεις Αλμέιδα:

Στην επισήμανση ότι ο κόσμος αποθέωσε την ομάδα στο τέλος και ζήτησε πρωτάθλημα κι αν η ίδια η ομάδα πιστεύει ότι μπορεί να το κατακτήσει, είπε: "Το πάθος του κόσμου είναι σημαντικό για εμάς. Εγώ προσπαθώ να διατηρώ μια μέση γραμμή, δεν φαίνομαι πολύ χαρούμενος όταν κερδίζω και σήμερα που έχω χάσει θέλω να έχω την ηρεμία να μείνω ψύχραιμος και να διορθώσω τα λάθη. Τώρα ξεκινάνε τα πλέι οφ και θα δούμε ότι οι παίκτες είναι έτοιμοι για να είναι ανταγωνιστικοί και για να παλέψουν γι’ αυτό που θέλουμε. Το κάθε παιχνίδι ξεχωριστά, να είμαστε συγκεντρωμένοι και να έχουμε μεγάλη επιθυμία για να κερδίζουμε."

Ε, αυτό ακριβώς, τίποτα άλλο.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MITSAKLAS said:

Αν σου κάτσει Βόλος έξω, Άρης μέσα θα συνέλθεις.

Αν ξεκινήσεις κάνα ΠΑΟΚ μέσα, γαύρο έξω, εσφιξες άσχημα.

Εγώ πιστεύω το αντίστροφο. Θέλει σκληρά ντέρμπι στην αρχή, κι αν μπορείς να τα καθαρίσεις, πας για περίπατο με βόλους και άρηδες στο τέλος,

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hades said:

Για την οποία φάση, επειδή είναι εξ επαφής, με την φόρα που είχε ο Αραουχο θα μπορούσε να τριπλαρει από τα αριστερά 

Δεν είναι γκολτζής, καλά έχει κάνει και τον έχει βάλει χαμάλι.

Και για σήμερα εγώ εκ των υστέρων θεωρω ότι δεν έπρεπε να ακυρωσει Τσουμπερ εκτος ενδεκάδας και Φαν Βέερτ εκτός ομαδας.

Επισης η ιστορία Γιονσον στο 8 ας τελειώσει καπου, δεν βγαινει.

Δεν παιζεις 4-2-3-1 να πεις οκ. Έτσι όπως παιζεις χάνεις έναν παίκτη με τον Γιονσον εκεί.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×