Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - ολυμπιακάκι (26η αγ.): 12/3, 19:00, Cosmote Sport 2


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου  

59 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
      0
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
    • Χατζισαφί
    • Σιμάνσκι
    • Άμραμπατ
    • Γιόνσον
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Πινέδα
    • Αραούχο
      0
    • Τσούμπερ
    • Ελίασον
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Φερνάντες
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
    • Ρότα
    • Βίντα
    • Μουκουντί
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Γιόνσον
    • Γκατσίνοβιτς
    • Πινέδα
      0
    • Αραούχο
    • Τσούμπερ
      0
    • Ελίασον
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Φερνάντες
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      0

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Λοιπόν. Τώρα που ηρέμησα λίγο, ας γράψω κι εγώ την ασήμαντή γνώμη μου.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ΠΙΝΕΔΑ ο καλύτερος μας παίχτης χθες. Τα έκανε όλα.

ΚΑΛΟ κοουτσάρισμα (έχω πει ότι με ενοχλεί η καθυστέρηση στις αλλαγές αλλά αυτό είναι το χαρακτηριστικό του επομένως θα το αφήνω εκτός σε κάθε μου κριτική). Μέχρι το γόνατο του Μουκουντί δεν υπήρχε Ολυμπιακός στο γήπεδο εκτός και από τις φορές που αποφάσιζε ο εικονιζόμενος τουρίστας να τους βοηθήσει.

ΒΙΝΤΑ γαμώ τα όλα σου φίλε (παραπαπέμπω και στο σχετικό σχόλιο την ώρα του αγώνα)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ πιστεύω ότι ήταν ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΤΡΟΠΟΣ της ΧΕΙΡΟΤΤΕΡΗΣ ΗΤΤΑΣ και εξηγώ.

  1. Η ΑΕΚ σε καμία περίπτωση δεν ήταν χειρότερη από τον γκει. Χάσαμε αυτοσυγκέντρωση για 15'. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ αλλά διορθώνεται. 
  2. Αν υπήρχε ένας τρόπος να αποκλειστούμε από τον Ολυμπικαό στο κύπελλο ήταν ο χθεσινός. Αν την πάθουμε και δεύτερη φορά θα είμαστε άξιοι της μοίρας μας.
  3. Κάτι που με έκανε να χαρώ, ήταν ότι όλοι πιστεύαμε στην ανατροπή μέχρι τη χαμένη ευκαιρία του Μουκουντί. ΑΥΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΥΠΟΤΙΜΑΜΕ.

Υγ ΜΟΝΟ ΑΕΚ! ΔΕΝ ΞΕΝΕΡΩΝΟΥΜΕ ΠΟΤΕ!

Υγ2 ΒΓΑΛΕ ΤΟΥΣ ΜΩΡΗ ΚΛΗΡΩΤΙΔΑ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ...έστω και στο τηγάνι!

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, nikos said:

Εικόνα γηπεδου με το σκορ 0-1 στο 53’

Για γέλια και για κλάματα 

 

60C82ACA-F02D-484C-BD4B-7D8C65DF2465.webp

Ξαναλεω, με νορμαλ τερμα το χες αποφυγει το γκολ..

Εχω πολλα νευρα με τον αθανασιαδη

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα μεινω στο εμμονικο Αλμεηδα...γιατι τους παικτες τους ξερουμε πια καλυτερα κι απ τη μανα τους.

Εμμονη 1 : Χρονικη στιγμη αλλαγων 

Εμμονη 2 : Vida-Amrabat

Eμμονη 3 : Θεσεις παικτων

..... και το κοβω εδω γιατι ειλικρινα πιστευω ο ο μαλλιας μας θα τη βρει την ακρη..

Το πιστευω...Το πρωταθλημα τωρα αρχιναει και ο ζελας ( ομαδα ψόμμα )για μενα .... μονο φαβορι δεν ειναι..

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, To Kitrino Tsakali said:

Λοιπόν. Τώρα που ηρέμησα λίγο, ας γράψω κι εγώ την ασήμαντή γνώμη μου.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ΠΙΝΕΔΑ ο καλύτερος μας παίχτης χθες. Τα έκανε όλα.

ΚΑΛΟ κοουτσάρισμα (έχω πει ότι με ενοχλεί η καθυστέρηση στις αλλαγές αλλά αυτό είναι το χαρακτηριστικό του επομένως θα το αφήνω εκτός σε κάθε μου κριτική). Μέχρι το γόνατο του Μουκουντί δεν υπήρχε Ολυμπιακός στο γήπεδο εκτός και από τις φορές που αποφάσιζε ο εικονιζόμενος τουρίστας να τους βοηθήσει.

ΒΙΝΤΑ γαμώ τα όλα σου φίλε (παραπαπέμπω και στο σχετικό σχόλιο την ώρα του αγώνα)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ πιστεύω ότι ήταν ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΤΡΟΠΟΣ της ΧΕΙΡΟΤΤΕΡΗΣ ΗΤΤΑΣ και εξηγώ.

  1. Η ΑΕΚ σε καμία περίπτωση δεν ήταν χειρότερη από τον γκει. Χάσαμε αυτοσυγκέντρωση για 15'. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ αλλά διορθώνεται. 
  2. Αν υπήρχε ένας τρόπος να αποκλειστούμε από τον Ολυμπικαό στο κύπελλο ήταν ο χθεσινός. Αν την πάθουμε και δεύτερη φορά θα είμαστε άξιοι της μοίρας μας.
  3. Κάτι που με έκανε να χαρώ, ήταν ότι όλοι πιστεύαμε στην ανατροπή μέχρι τη χαμένη ευκαιρία του Μουκουντί. ΑΥΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΥΠΟΤΙΜΑΜΕ.

Υγ ΜΟΝΟ ΑΕΚ! ΔΕΝ ΞΕΝΕΡΩΝΟΥΜΕ ΠΟΤΕ!

Υγ2 ΒΓΑΛΕ ΤΟΥΣ ΜΩΡΗ ΚΛΗΡΩΤΙΔΑ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ...έστω και στο τηγάνι!

Α να γειά σου! 

Τελικά πολλοί πιστεύαμε ότι μπορεί να γυρίσει μέχρι το τέλος και η κεφαλιά του Μουκουντι ήταν το αποκορύφωμα μαζί με την απόκρουση του με το ένα χέρι. Συν το πέναλτι στον Τσούμπερ ΠΟΥ ΓΙΑ ΑΚΌΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΆ ΔΕΝ ΕΞΕΤΆΣΤΗΚΕ ΑΠ ΤΟ ΒΑΡ ΦΈΤΟΣ, που κι εγώ δεν είχα δώσει σημασία λόγω της απογοήτευσης. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Navas said:

Α να γειά σου! 

Τελικά πολλοί πιστεύαμε ότι μπορεί να γυρίσει μέχρι το τέλος και η κεφαλιά του Μουκουντι ήταν το αποκορύφωμα μαζί με την απόκρουση του με το ένα χέρι. Συν το πέναλτι στον Τσούμπερ ΠΟΥ ΓΙΑ ΑΚΌΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΆ ΔΕΝ ΕΞΕΤΆΣΤΗΚΕ ΑΠ ΤΟ ΒΑΡ ΦΈΤΟΣ, που κι εγώ δεν είχα δώσει σημασία λόγω της απογοήτευσης. 

Εγω αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι οι φάσεις εξετάζονται από το VAR και ότι ο διαιτητής καλείται σε περίπτωση που το VAR διαφωνει με την αρχική του απόφαση. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, nikos said:

Εικόνα γηπεδου με το σκορ 0-1 στο 53’

Για γέλια και για κλάματα 

 

60C82ACA-F02D-484C-BD4B-7D8C65DF2465.webp

Στη συγκεκριμένη φάση είμαστε στην επίθεση. Έχει μπάλα ο Γκατσινοβιτς, τον κόβει ο Σαμασεκου, χωρίς να παιρνει κατοχή. Το κόψιμο γίνεται πασα στον Φορτουνη. Ο Φορτουνης έχει παίχτη μπροστα του που σε τυχόν προσπαθεια του να ντριπλαρει τον έχει κόψει. Ο Φορτουνης κάνει βαθιά μπαλια με τη μια στον λίγο χώρο που έχει. 

Ε οκ τι να κάνουμε. Να μην κάνουμε επίθεση. Να κρατάμε τα μπακ πισω λες και παιζουμε με Γιαχιτς-Ζεραλδο στα μπακ. Υπάρχει ένας παικτης στον Φορτουνη και δυο στον Μπακαμπου. 

Υπερβαλετε για αυτή τη φάση και την παρουσιαζετε σαν καταρρευση ενώ δεν είναι. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Rossi said:

Ποιος παρουσιαστηκε χαλια? Επειδη δεν εχει τοση διαφορα ο ολυμ απο τους αλλους οπως περσι δεν ειναι χαλι. Ο παο και παοκ δεν ειεναι καθολου χαλια για τα κυβικα τους εκαστος. Εχουμε την καλυτερη ομαδα (δυστυχως οχι τοσο οσο θα θελαμε, αλλα σιγουρα πιο πολυ απο οσο πισταυαμε στην αρχη της σεζον) και γιαυτο ειμαστε ακομα φαβορι συμφωνα με τις στοιχηματικες που δεν εχουν θυμικο.

Ο παοκ κ ο γαυρος για ενα γυρο δεν βλεπονταν, η βαζελα οχι χαλια αλλα οχι κυριαρχη

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kostas21 said:

ο ρεφ μας επαιξε εδρα

κ αφηνε γενικα σκληρο παιχνιδι , δε θα δινε σοφτ πεν

 

Μια χαρα ο ρεφ. Και τιμωρησε τις αντιαθλητικες κλωτσες

Link to comment
Share on other sites

Ο ρεφ σπασαρχιδας, πολλη κουβεντα σε καθε φαση, εκοβε ρυθμο οχι γιατι σφυραγε αλλα γιατι εκανε αναλυση τι σφυριξε. Στο α ημιχρονο σε μια φαση κουτσομπολευε με μιτσελ κανα λεπτο με το ρολόι! 

Εν τω μεταξυ τον πανε καροτσακι απο το 1ο λεπτο οι γαυροι 

Link to comment
Share on other sites

Οι γαβροι αυτοι ειναι. Διαχρονικα. Μονο με 80 20 διαιτησια θεωρουν οτι οι διαιτητες σφυριζουν καλα.

Απο κει περα θα γκρινιαζουν θα κλαινε θα διαμαρτυρονται φτιαχνοντας αφηγημα για τυχον στραβη.  Δε θυμαμαι κατι διαφορετικο οσο θυμαμαι να βλεπω μπαλα. Χθες ετοιμο ηταν το αφηγημα, απο το πρωτο λεπτο

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kostas21 said:

εισουν μια αντεπιθεση μακρυα να γραψει 4 χθες κ ευτυχως φαγανε κοκκινη

υπερβολες βεβαια

Ο γαυρος αυτό το πλάνο είχε και από το πρώτο ημίχρονο, δεν άλλαξε ξαφνικά κάτι στο β μέρος 

Το πρώτο γκολ είναι τυχερό, τα άλλα δύο είναι λόγω λάθους τακτικής Πελαδο που βιάστηκε να ισοφαρίσει. 

Ο γαυρος δεν έκανε απολύτως τίποτα διαφορετικό. Του έκατσαν τρεις φάσεις και συνέχισε το ταμπούρι του 

Αν στο πρώτο μέρος είμασταν μπροστά στο σκορ θα έπρεπε να ανοιχτεί 

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris manousopoulos said:

Οι γαβροι αυτοι ειναι. Διαχρονικα. Μονο με 80 20 διαιτησια θεωρουν οτι οι διαιτητες σφυριζουν καλα.

Απο κει περα θα γκρινιαζουν θα κλαινε θα διαμαρτυρονται φτιαχνοντας αφηγημα για τυχον στραβη.  Δε θυμαμαι κατι διαφορετικο οσο θυμαμαι να βλεπω μπαλα. Χθες ετοιμο ηταν το αφηγημα, απο το πρωτο λεπτο

Για τη φάση του Μπιελ που τον κόβει καθαρά ο Μουκουντι, φωνάζανε για πέναλτι, μετά για φάουλ και κόκκινη.

Εμετος 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Hades said:

Για τη φάση του Μπιελ που τον κόβει καθαρά ο Μουκουντι, φωνάζανε για πέναλτι, μετά για φάουλ και κόκκινη.

Εμετος 

Σιχαμενοι ρε. Γαμω το βαρ που δε το χερι του πινεδα.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Perparim56 said:

Στη συγκεκριμένη φάση είμαστε στην επίθεση. Έχει μπάλα ο Γκατσινοβιτς, τον κόβει ο Σαμασεκου, χωρίς να παιρνει κατοχή. Το κόψιμο γίνεται πασα στον Φορτουνη. Ο Φορτουνης έχει παίχτη μπροστα του που σε τυχόν προσπαθεια του να ντριπλαρει τον έχει κόψει. Ο Φορτουνης κάνει βαθιά μπαλια με τη μια στον λίγο χώρο που έχει. 

Ε οκ τι να κάνουμε. Να μην κάνουμε επίθεση. Να κρατάμε τα μπακ πισω λες και παιζουμε με Γιαχιτς-Ζεραλδο στα μπακ. Υπάρχει ένας παικτης στον Φορτουνη και δυο στον Μπακαμπου. 

Υπερβαλετε για αυτή τη φάση και την παρουσιαζετε σαν καταρρευση ενώ δεν είναι. 

Ειναι ένα απο τα πολλά λάθη του Βίντα χθές που είναι πιο μπροστά και όταν βλέπει την μπάλα να έρχεται αντι να τρέξει κατευθείαν σηκώνει το χέρι για οφσαιντ και μένει αλλα 2 βήματα πίσω.

Ηταν η μέρα χθες..

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς μπρέικ στα μισά του ημιχρόνου λόγω καπνογονων ήταν δεδομένο ότι θα το τρώγανε. Δεν μπορουσαν να κρατήσουν την μπάλα, παιρναμε και όλες τις δεύτερες, είχαμε ήδη κάνει κάποιες ευκαιρίες. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, chris manousopoulos said:

Σιχαμενοι ρε. Γαμω το βαρ που δε το χερι του πινεδα.

Δε ξέρω τι αναφέρει ο κανονισμός, για τον επιτηθεμενο, για τον αμυνόμενο, για το αν αλλάζει πορεία η μπάλα, αποκτά πλεονέκτημα κτλ κτλ 

Άτυχοι σταθήκαμε εδώ πάντως 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hades said:

Δε ξέρω τι αναφέρει ο κανονισμός, για τον επιτηθεμενο, για τον αμυνόμενο, για το αν αλλάζει πορεία η μπάλα, αποκτά πλεονέκτημα κτλ κτλ 

Άτυχοι σταθήκαμε εδώ πάντως 

Μεγαλη ατυχια, γιατι εκανε κοντρολ σε 40ρα μπαλια και η πιυτανα πηγε μετα και χτυπησε στο χερι του.

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris manousopoulos said:

Μεγαλη ατυχια, γιατι εκανε κοντρολ σε 40ρα μπαλια και η πιυτανα πηγε μετα και χτυπησε στο χερι του.

Ε ναι ρε, θα το κανε το κοντρολ ετσι κι αλλιως, την ειχε τη φαση.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Hades said:

Εγω αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι οι φάσεις εξετάζονται από το VAR και ότι ο διαιτητής καλείται σε περίπτωση που το VAR διαφωνει με την αρχική του απόφαση. 

Για ακόμα μια φορά δεν καλέστηκε ο διαιτητής. Άρα συμφώνησε το Βαρ σε μια φάση που τελικά είναι καθαρό πέναλτι! 

ΟΚ μπορεί να χάναμε πάλι αλλά δωστο το γαμηδι! Όμως δεν θέλει να το δώσει ούτε αυτή τη φορά που ήταν πιο safe για να χάσουμε. 

Link to comment
Share on other sites

Φανηκε το χερι κ δεν πανηγυρισα, ηξερα οτι θα το ακυρωσουν

Αν γινοταν αντιστροφα η φαση οι γαυροι θα ειχαν καποια καλη ερμηνεια κ θα σκουζαν ακομη

Link to comment
Share on other sites

Του τσουμπερ ειναι καθαρο πεναλτι, δεν εχει δυναμη η επαφη ομως του κλειδωνει το ποδι

Link to comment
Share on other sites

Ο γαύρος αυτός ήταν, αυτός είναι και αυτός και χειρότερος θα συνεχίσει να είναι. Από το 1' ντου στον διαιτητή σε κάθε φάση. Δεν με πείραξε αυτό το θέμα είναι τι κάνουμε εμείς.

Τεράστια η απογοήτευση χθες απλά να θυμίσω για πολλοστή φορά ότι φέτος θέλουμε το πρωτάθλημα (αν και πολύ αμφιβάλλω ότι ξεκινήσαμε γ'αυτό) με βασικούς τους Ρότα, Χατζισαφι, Μοχαμαντι Σιμανσκι, Τσουμπερ, Αμραμπατ, Σέρχιο, Λιβάι και back up Τζαβέλα, Μητογλου, Μάνταλο, Γαλανόπουλο, παίκτες που τέλη Μαίου πέρυσι ήταν ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΙ και πολύ λίγοι να κρατήσουν το 0-2 στο Χαριλάου και να βγούμε Ευρώπη έστω και για τα μάτια του κόσμου.

ΟΛΟ αυτό που συντελείται φέτος είναι έργο Αλμέιδα ο οποίος ΝΑΙ έχει τα κολλήματα του. Και ποιος δεν τα έχει; Τελείωσε η κανονική σεζόν με 5 ήττες. Αυτό δεν αλλάζει.

Ας αποφασίσουμε τι θέλουμε και πως. Δεν είμαι ικανοποιημένος ούτε δέχομαι ήττα στην Αγιά Σοφιά ειδικά από αυτούς αλλά δεν ξεχνάω.

Με πορδες φέτος πήγε να βάψει αυγά ο Μίμης και είναι κοντά για να τα λέμε όλα σε κάτι καλό. Του βγήκε ο προπονητής και με λίγες και καλές μεταγραφές το παλεύει μόνος του ο Αργεντινός.

Δεν ξέρω αν υπάρχει άλλη αλήθεια πέρα από αυτή.

 

  • Δικεφαλάκι 6
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Atlas21 said:

Aυτο ήταν μια ψεκ αστοχία είναι η αλήθεια, κατά τα αλλά ήταν σωστό που έθιγε φωτιές, πλημμύρες και παιδέρες. Το σχόλιό μου αναφερόταν κυρίως στο από κάτω πάνω. Είχε κάτι από we're all having a party when Maggie Thatcher dies.

Εννοείται ότι το υπόλοιπο ήταν σωστό. Δεν το πρόσεξα το σχόλιο σου. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×