Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - ολυμπιακάκι (26η αγ.): 12/3, 19:00, Cosmote Sport 2


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου  

59 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
      0
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
    • Χατζισαφί
    • Σιμάνσκι
    • Άμραμπατ
    • Γιόνσον
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Πινέδα
    • Αραούχο
      0
    • Τσούμπερ
    • Ελίασον
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Φερνάντες
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
    • Ρότα
    • Βίντα
    • Μουκουντί
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Γιόνσον
    • Γκατσίνοβιτς
    • Πινέδα
      0
    • Αραούχο
    • Τσούμπερ
      0
    • Ελίασον
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Φερνάντες
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      0

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

40 minutes ago, mporat said:

Έχω και παράδειγμα ενός άλλου που σε ένα ματς από το 75 μέχρι τη λήξη ειχε γαμηθει να παίζει ένα παιχνίδι στο κινητό, ο κόσμος σε μεγάλο βαθμό είναι υπνωτισμενος από κινητά και σοσιαλ.

Στο ματς κυπέλλου ο μπροστινός μου έβλεπε σε όλο το 2ο ημίχρονο ευρωλίγκα στο κινητό....

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Vagos21 said:

Νίκο μόνο με βαζελο έπαιξε έτσι. Κ αν θυμάμαι είχε εκτός γκατσινοβιτς, Ελιασον κλπ

Γιατί στην Τούμπα πχ ήταν όπως αποψε; 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nikos said:

Γιατί στην Τούμπα πχ ήταν όπως αποψε; 

Όχι έχεις Δίκιο , αλλά δεν ξέρω κ αν έβγαινε εκεί. Πάντως κ εκεί πήγαμε λίγο πιο συντηρητικά, αλλά μετά ανοίξαμε 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mobster21 said:

Εγώ όχι πάντως.  Τα νεύρα μου όμως ειναι πολλά. 

Αλλά φσντάσματα Δεν βλέπω

Δεν είπα ότι βλέπεις εσύ συγκεκριμένα φίλε, μην παρεξηγηθώ και καταλαβαίνω για τα νεύρα, οριακά είμαι 

Link to comment
Share on other sites

Ο προπονητης μιλησε για λαθη, ειναι σαφες σε ολους οτι εγιναν λαθη, δεν το ριξε στην τυχη κ σε δικαιολογιες, να δουμε αν διορθωνονται

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι χρειάζεται να βρεθεί μια καλύτερη ισορροπία στην ομάδα γιατί πλέον σε έχουν πάρει όλοι χαμπάρι ότι αν δεν είναι ομάδα τύπου Λεβαδειακού και μπορεί να βγάλει μια στοιχειώδη κόντρα, κλείνονται πίσω και χτυπάνε στις αντεπιθέσεις. Δεν γίνεται στα πλέι οφ που θα είναι τα περισσότερα ντέρμπι να κάνεις το κυριαρχικό παιχνίδι και να αφήνεις Βίντα-Μουκουντι να τους κυνηγάνε με λάσο.  Σήμερα ο Μπακαμπου στο 0-2 έκανε 15 κοντρόλ και πάλι δεν τον έφτασε κανείς. Επίσης δεν γίνεται να μένει η ομάδα τόσο εκτεθειμένη πίσω στις στημένες φάσεις, δεν είναι η πρώτη φορά που γίνεται. Στο 0-3 ήταν σοκαριστικη η εικόνα, το ποσό αδειο ήταν το δικό μας μισό. Πάντως να πω ότι με εντυπωσίασε η άμυνα του γαύρου σήμερα, αρα μάλλον κάτι δεν κάναμε καλά για να την διασπάσουμε. Ο Πασχαλακης όσο κλόουν σε εμφάνιση είναι άλλο τόσο έχει εξελιχθεί σε γκολκίπερ που δίνει πόντους στην ομάδα του και δεν είναι ο,τι πάει μέσα γράφει, όπως είναι δυστυχώς ο Αθανασιάδης.

Τεσπά, με Λιβάι πιστεύω θα ήταν διαφορετικό το ματς, ας ελπίσουμε αυτή η ήττα να είναι διδακτική, αν και πονάει πολύ όπως και να το κάνουμε, προσωπικά από τότε που τελείωσε το ματς δεν έχω μπει ούτε σε σάιτ ούτε fb, ούτε τίποτα, ούτε θέλω να δω τι γράφουν.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, amarillonegro said:

προσωπικά από τότε που τελείωσε το ματς δεν έχω μπει ούτε σε σάιτ ούτε fb, ούτε τίποτα, ούτε θέλω να δω τι γράφουν

Na mhn beis kalytera.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bukowski said:

Ενταξει δεν γινεται να πας κοντρα στους καιρούς. 

Ίσως να μην μπορεί, όμως θα έπρεπε. Αν η ΑΕΚ είναι πράγματι ιδέα πρέπει να τραγουδάς στο 0-3, να της λες πως την αγαπάς άνευ όρων. Το ότι γαμιούνται οι γαύροι είναι τετριμμένο, η αγάπη δεν είναι.

Πως χάσαμε σήμερα δεν μου λέει πολλά, γιατί είδα την ΑΕΚ σήμερα. Και όχι μόνο την είδα, την είδα να πιάνει τον σιχαμένο από τον λαίμο. Ότι λόγω ατυχίας και ατομικών λαθών -και του Αλμέιδα, χώρις να μειώνει αυτό την εκτίμηση μου στο πρωσοπό του- εντάξει, συμβαίνει.

Το πιο στενάχωρο σήμερα ήταν η σιωπή στο 0-3 και το πιο χαρμόσυνο το χειροκρότημα στο τέλος.

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχουν γραφεί αυτά που θα πω μπορεί και όχι.

Η ΑΕΚ σήμερα έχει κάνει πολύ καλό παιχνίδι έχει πατήσει τον Ολυμπιακό είναι το πρώτο ημίχρονο για 2:0 ΑΛΛΑ, για αρχή φάνηκε στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου ότι αν γίνει κάποια γκάφα στην άμυνα θα την πληρώσουμε άσχημα, δεύτερον έχει μπει η ομάδα με πολύ μπλαζε ύφος και με ένα τουπέ. 

Στο πρώτο γκολ φέρει ευθύνη ο Αθανασιάδης όχι μόνο γιατί σε όλο το παιχνίδι μένει βιδομενος κάτω από τα δοκάρια του και δεν κάνει έστω μια κίνηση προς τον μπάλα παρά την κόντρα, αλλά έχει στήσει λάθος όλη του την άμυνα (εκεί είναι και ένα σημείο που υστερεί σε σχέση με τον Stanković). Από εκεί και πέρα είναι τραγικό λάθος του Αλμέιδα που κρατάει την άμυνα τόσο ψηλά αντί να πάει τις γραμμές πιο πίσω. Ειδικά όταν ο Vida έχει κάνει τραγικά λάθη και απόψε, απόδειξη το δεύτερο γκολ και πάλι με τον Αθανασιάδη καρφωμένο στο τέρμα ενώ θα μπορούσε να είχε κλείσει οπτικό πεδίο και να βγει νωρίτερα.

Όσο αναφορά στο τρίτο γκολ πάλι ψηλά η άμυνα και χάθηκε η μπάλα. Όμως σήμερα με εκνεύρισε η εικόνα και το ύφος ορισμένων, Ρότα, Vida , Αθανασιάδης, Gaćinović και ο Σέρχιο ήταν όλοι τραγικοί, κάτω από την βάση και με τον κηδεμόνα σας αύριο.

Σαφώς και είναι πολύ μεγάλο και ηχηρό το χαστούκι αυτό και πονάει πολύ η πρώτη ήττα στον Ναό από το πιο σιχαμερό σωμάτιο της γης αλλά κάποια στιγμή θα ερχόταν, το χειρότερο όμως είναι ότι στο σημείο αυτό της σεζόν είναι ή που θα διαβαστεί καλά το σημερινό και θα πάνε όλα καλά ή που θα τιναχτούν όλα στον αέρα και θα βγούμε τέταρτοι.

Ειρήσθω εν παρόδω, σήμερα ξεβρακοθηκε η πολύ κακή ανάλυση του τεχνικού Τιμ μετά το παιχνίδι της Τούμπας. Δεν είναι δυνατόν δύο τελικές ο αντίπαλος δύο γκολ. Σύμπτωση επαναλαμβανόμενη παύει να είναι σύμπτωση.

Αυτά είχα να πω, δεν ξενερωνουμε ποτέ, συνεχίζουμε και στηρίζουμε αυτό που έχει χτιστεί.

Υγ. Φαίνεται πόσο έχουν χεστει πάνω τους όταν κάνουν κάτι τέτοια έξω από του Ρέντη.

Υγ2. Μακάρι αύριο στην κλήρωση να μην κάτσει γαύρος μέσα ή έξω. Είναι το τελευταίο που μας λείπει αυτή την στιγμή γιατί αν γίνει αυτό, αντίο ζωή.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Psyhiatros said:

Υγ2. Μακάρι αύριο στην κλήρωση να μην κάτσει γαύρος μέσα ή έξω. Είναι το τελευταίο που μας λείπει αυτή την στιγμή γιατί αν γίνει αυτό, αντίο ζωή.

Διαφωνώ, μακάρι να ξανάρθουν να πάρουν το φιλοδώρημα που τους αρμόζει με τόκο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

 

4 minutes ago, Atlas21 said:

Διαφωνώ, μακάρι να ξανάρθουν να πάρουν το φιλοδώρημα που τους αρμόζει με τόκο.

Πίστεψε με όχι, είναι άσχημη η ψυχολογία της ομάδας μετά το αποψινο αν της τύχει και αυτό και εντός κιόλας δεν θεωρώ ότι μπορεί να κερδίσει. Ξανά λέω με βάση την ψυχολογία της τώρα μακάρι όμως να με διαψεύσει αν συμβεί.

 

Το καλύτερο θα ήταν ένα εντός με Άρη ή Βόλο να την τονώσει λίγο για να ηρεμήσει στην διακοπή. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για πρώτη αγωνιστική θέλω εμάς με Βόλο, ντερμπυ απαταιώνιων και ελ μπουγάτσικο. 

Link to comment
Share on other sites

Άσχημη είναι η ψυχολογία των οπαδών, όχι της ομάδας. Τακτικά συνχεόνται αυτά τα δύο, τόσο για τον οργανισμό ΑΕΚ όσο και για άλλους. Πόσες φορές έχω διαβάσει "Με ηττα εδώ οι αλλόθρησκοι διαλάνε". Ποτέ δεν συμβαίνει αυτό, professionals have standards που λέει και μία ψυχή.

Τον πήρε από κάτω τον πουτσαρά τον  Levi ας πούμε;

Συμφωνώ πως η ιδανική αρχή είναι βόλος/οαρης. Να χάσουν οι άλλοι βαθμοί και εμείς στην ασφάλεια.

Να πω και ένα μπράβο για τα πολύ σωστά, σκληρά πανό που ανέβηκαν σήμερα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Κακο μουντ το γηπεδο σημερα, δεν ξεχειλισε μισος ποτε, απο την αρχη μπηκαμε για χαβαλε

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ειπε ο αλμειδα οτι το γηπεδο βοηθαει στην ενταση με την οποια παιζει η ομαδα, σημερα δεν μεταδωσαμε κ τιποτα φοβερο

Link to comment
Share on other sites

Το πανό για τους μασόνους, πολύ πετυχημένο. Πάλι καλά που δεν έγραφε για παγκόσμια  εβραιομασονικη συνωμοσία. 

 

image_5eea3b28c8397_Scan.jpg

  • Δικεφαλάκι 2
  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Το πανό για τους μασόνους, πολύ πετυχημένο. Πάλι καλά που δεν έγραφε για παγκόσμια  εβραιομασονικη συνωμοσία. 

 

image_5eea3b28c8397_Scan.jpg

Aυτο ήταν μια ψεκ αστοχία είναι η αλήθεια, κατά τα αλλά ήταν σωστό που έθιγε φωτιές, πλημμύρες και παιδέρες. Το σχόλιό μου αναφερόταν κυρίως στο από κάτω πάνω. Είχε κάτι από we're all having a party when Maggie Thatcher dies.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ήταν η ομάδα και η τακτική και όλα. Λες και παιζαμε με το Λεβαδειακό 70-30 κατοχή σε ντέρμπι. Με τρίτο σερί παιχνίδι στα κόκκινα. Θολώσανε μετά το αυτογκόλ με τόση γκίνια, ΟΚ. 

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, stavros 9-11 said:

Ίσως θα ήταν χρήσιμο για μια φορά σε αυτή τη ρημαδα την ιστορία μας να προσπαθήσουμε να μην τα διαλύσουμε όλα μετά την πρώτη σοβαρή σφαλιάρα. Γιατί νομίζω ότι αυτή ήταν για φέτος η πρώτη ήττα που πόνεσε πραγματικά 

Ελπίζω πραγματικά καποια στιγμή να φτάσουμε στο επιπεδο του να μην πονάνε τόσο οι ήττες που αναποφευκτα θα υπαρχουν.

Και δεν εννοω μπλαζέ υφάκια κτλ, αλλα η μεγάλη ομαδα οταν χάνει απλά ψάχνει την ρεβάνς στο επόμενο, δεν καθεται να τρώει τις σαρκες της 

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Toni Black said:

Μια κ λεμε για τα χαλια της εξεδρας στην 36 μπηκε παλι το ναζοπανακι

???

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορεί να φταίει ο coach που από απόλυτο ρδελομπού σε έκανε ομάδα που παίζει σύγχρονο ποδόσφαιρο, που έκανε παίχτες του 3 και του 4 να παίζουν για 7. Λάθη σίγουρα έκανε αλλά δε φταίει. Φταίει κυρίως ότι αν είχες αυτή τη στιγμή ένα σοβαρό τέρμα, μια αξιοπρεπή λύση παραπάνω στα σέντερ μπακ κι ένα φορ επιπέδου ΑΕΚ στο 60 θα ήσουν 2-0 κι όχι 0-2. Φταίει ακόμα το ότι σε έβαλαν να παίξεις 3 ματς σε μια εβδομάδα και δε σε προστάτευσε κανείς γιατί τον διοικητικό σου ηγέτη δεν το πειράζει να πάρει πρωτάθλημα ο Παναθηναϊκός. 

 

ΜΟΝΟ ΑΕΚ

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Navas said:

???

Μαπα η φωτο, ūber alles δικεφαλος ναζιστικα τροποποιημενος

20230313_083631.jpg

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Skepastos said:

Όχι ότι παίζει και κανένα ρόλο το τι γράφεται σε ένα φόρουμ, το τι λέμε με τους φίλους μας και το τι νιώθουμε σήμερα, αλλά ας προσπαθήσουμε να μείνουμε κοντά στην ομάδα με θετική ενέργεια μέχρι το τέλος που θα γίνει το ταμείο. Είναι μια καλή χρόνια που μπορεί να γίνει μαγική ακόμα και με δυο τίτλους. 
 

Προσωπικα σιχαίνομαι την αποθέωση χωρίς λόγο, όπως σιχαίνομαι και την ισοπέδωση επίσης χωρίς λόγο. Όπως δεν συμμεριζόμουν τη σιγουριά για άνετη επικράτηση πριν το ματς έτσι και τώρα στέκομαι στη μεγάλη εικόνα που έχει περισσότερα θετικά. 
 

Τα ντέρμπι είναι ντέρμπι και θα είναι για όλους το ίδιο. Και όπως είδαμε σήμερα στα ντέρμπι γίνονται και εκπλήξεις. 
 

Ας δώσουμε τη θετική μας ενέργεια στο γήπεδο από το αμέσως επόμενο παιχνίδι. Μια καλή κουβέντα από κάποιους με μια παρουσία στην προπόνηση, μια επιβράβευση, πολλές φορές μετράνε πολύ περισσότερο από ότι πιστεύουμε. 

ΣΟΦΑ λόγια ρε φίλε Σκέπα. Το εννοώ.

Αλλά δύσκολο να υιοθετηθούν από μεγάλη μερίδα κόσμου.

Βλέπεις, εδώ μέσα είναι απλά ένα φόρουμ. Ον εστί μεθερμηνευόμενον, "της ψωλής μας το χαβά" ανέξοδα και χωρίς συνέπειες.

Από την άλλη, ο κόσμος κουβαλάει και όλα τα βιώματα του των τελευταίων (πολλών) χρόνων.

Και τι έχει μάθει/συνηθίσει το μυαλό και η ψυχή του ΑΕΚτζή μέσα Μάρτη όλα αυτά τα (πολλά) τελευταία χρόνια ?

Να μπαίνει πλέυ οφ με -25 πόντους χωρίς μαθηματικές ελπίδες, απλά για τη "χαρά της συμμετοχής" και να γαμωμανιάζει τον Μάνταλο που ΠΑΛΙ θα "κουβαλήσει" το Κύπελλο για να το πάρει κανας Βιειρίνια.

Ε, όλα αυτά δεν αλλάζουνε εν μία νυκτί "με το πάτημα ενός κουμπιού". Για να γυρίσει ο ήλιος θέλει δουλειά πολλή, που λέει κι ο άλλος .....

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×