Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - ολυμπιακάκι (26η αγ.): 12/3, 19:00, Cosmote Sport 2


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου  

59 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
      0
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
    • Χατζισαφί
    • Σιμάνσκι
    • Άμραμπατ
    • Γιόνσον
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Πινέδα
    • Αραούχο
      0
    • Τσούμπερ
    • Ελίασον
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Φερνάντες
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
    • Ρότα
    • Βίντα
    • Μουκουντί
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Γιόνσον
    • Γκατσίνοβιτς
    • Πινέδα
      0
    • Αραούχο
    • Τσούμπερ
      0
    • Ελίασον
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Φερνάντες
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      0

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

2 minutes ago, Kostas21 said:

ειναι επισης ΑΠΙΘΑΝΟ αυτο το πραγμα, να μη μπορεις να σχολιασεις αρνητικα τον προπονητη σου που εχει πλεον αποδεδειγμενα τεραστιο προβλημα τακτικης ιδιως οταν πρεπει να επεμβει στην τακτικη ΕΝ ΩΡΑ ματς. Δε μπορει, δε το χει.

Δεν σημαινει οτι δεν κανει δουλεια ο ανθρωπος, ουτε η δουλεια που εχει γινει καταργειται.

ΑΛΛΑ ΧΘΕΣ ΠΑΡΑΛΙΓΟ ΝΑ ΣΚΑΣΕΙΣ ΜΕ ΚΡΟΤΟ, ηταν τραγικη η κατασταση. Το εχεις παθει συνεχομενα. 
Πρεπει να καταλαβουμε επιτελους οτι δεν ειμαστε Ρεαλ κ ο γαυρος ειναι κατω ραχουλα. Θα μπαινεις κ θα επεμβαινεις, αλλοιως τα ΠΟ θα ειναι μεγαλο θεμα.

Χθες παντως η ΑΕΚ έπαιξε σαν Ρεάλ και ο γαυρος σαν κάτω ραχουλα. Και η Ρεάλ έχει χάσει εντός έδρας από Χιρονες και Λεβάντες. Όχι επειδη ηταν χειρότερη, αλλά γιατί οι Χιρονες και οι Λεβαντες ήταν κωλόφαρδες. Σαν τον γαυρο χθες. Αυτό είναι το ποδοσφαιρο, τι να κάνουμε. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kostas21 said:

ειναι επισης ΑΠΙΘΑΝΟ αυτο το πραγμα, να μη μπορεις να σχολιασεις αρνητικα τον προπονητη σου που εχει πλεον αποδεδειγμενα τεραστιο προβλημα τακτικης ιδιως οταν πρεπει να επεμβει στην τακτικη ΕΝ ΩΡΑ ματς. Δε μπορει, δε το χει.

Δεν σημαινει οτι δεν κανει δουλεια ο ανθρωπος, ουτε η δουλεια που εχει γινει καταργειται.

ΑΛΛΑ ΧΘΕΣ ΠΑΡΑΛΙΓΟ ΝΑ ΣΚΑΣΕΙΣ ΜΕ ΚΡΟΤΟ, ηταν τραγικη η κατασταση. Το εχεις παθει συνεχομενα. 
Πρεπει να καταλαβουμε επιτελους οτι δεν ειμαστε Ρεαλ κ ο γαυρος ειναι κατω ραχουλα. Θα μπαινεις κ θα επεμβαινεις, αλλοιως τα ΠΟ θα ειναι μεγαλο θεμα.

Δηλαδη λές ότι ο Τεν Χάαγκ εκεί που έφαγε το 3ο απο την Liverpool, μπορούσε να επέμβει τακτικά και να γυρίσει το ματς?

Link to comment
Share on other sites

Για τα πανια να πω οτι γουσταρω που δεν ειμαστε απολιτικ φασιστογαυροι, αλλα το κεντρικο ηταν αλλης "αισθητικης" απο αυτη της R για να το πω κομψα, ενω δεν μ αρεσε που το "πολιτικ" μονοπωλησε τα μηνυματα που θελαμε να περασουμε κ ουσιαστικα δεν ασχοληθηκαμε με γαυρο

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kostas21 said:

το οτι το μεγαλυτερο πανι που εχει μπει στην Αγ Σοφια ηταν αντι-κυβερνητικο κρεσεντο, δεν μας προβληματιζει.

 

Δεν ξέρω, απλά είδα αυτό με την αναφορά σε μασόνο πολιτικό και μου φάνηκε γελοίο. Καλτ  ομάδα είναι η ΑΕΚ θα μου πεις, οπότε και αυτό μπορείς να το δεις σαν μέρος της γενικότερης καλτίλας του οργανισμού. Τα υπόλοιπα δεν τα πρόσεξα, περισσότερο με πείραξε η ήττα χθες. 

Link to comment
Share on other sites

Ποιος μωρε αφαιρεσε το δικαιωμα στην κριτικη προς τον προπονητη; τον μηδενισμο κ τα αφοριστικα μπινελικια σχολιασαμε

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

ια χαρα ιδρωσε και ξειδρωσε ο γαβρος. οι φατσες στα κοντινα ειναι ενδεικτικες.  

δε παιζαμε πασουλες στο κεντρο. πατησαμε πολλες φορες περιοχη και βγαλαμε πεντακαθαρες φασεις. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kostas21 said:


Εχω δει παρα πολλα ματς πλεον, ιδιως Πρεμιερσιπ, 

Η εξέλιξη του "εχω παιξει μπάλα εγώ και ξέρω"

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

για το πανι, εμενα προσωπικα δε μαρεσουν τετοια πανια. αλλα αυτη ειναι η προσωπικη μου γνωμη. 

Link to comment
Share on other sites

Κ για να το πω διαφορετικα χθες αντιμετωπισαμε σαν οπαδοι το ματς ως ευκαιρια διαμαρτυριας κυριως, η οποια μου φανηκε κ ποζεραδικη που χασε το νοημα. καλο το κραξιμο στο τιμ αλλα να λεμε κ τα δικα μας λαθη. Κανονικα δεν θα πρεπε να σκαμε για χθες, αλλος ηταν ο στοχος μας

Link to comment
Share on other sites

Ας γραψουμε λιγο και τα θετικα της ηττας.

1. Οτι έπαρση ειχαμε, τελειωσε χτες. Και απο δω και στο εξης πρεπει χαμηλα τη μπαλα.
2. Εβαλες τον γαυρο στο κολπο και αν εσυ κανεις 1 νικη 1 ηττα απεναντι του, εισαι στο +3 και τον εχεις να κοψει βαθμους απο τους αλλους, αφου θα πιστευει στο πρωταθλημα.
3. Ταυτοχρονα, ο γαυρος παιρνει επαρση και θα το πληρωσει και αυτος στα πλειοφφ οταν θα ερθει η ωρα.
4. Επαρση παιρνει και ο βαζελος που στα ματς με γαυρο επρεπε να ειχε δεχτει αθροιστικα 6 γκολ και δεχτηκε 1, ενω εμεις δεχτηκαμε 3 σε 4 φασεις. Νομιζουν οτι εχουν τη καλυτερη ομαδα ενω ειναι απλα κωλοφαρδοι.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kostas21 said:

ποιος ειναι ο μηδενισμος? Εγω τον μομπστερ τον διαβασα απο την αρχη. Το μπινελικι καλως το εριξε, διοτι ηταν ανεπιτρεπτη ηττα κ ετσι οπως ηρθε.

Το αργεντινος γιαννικης για μηδεν απο μηδεν μηδεν μου κανει

Link to comment
Share on other sites

επισης να θυμισω τετοιο ματς αντιστοιχο του γαβρου εχουμε κανει και μεις παλαιοτερα. στο οακα με νικολαιδι ελσιντ. επρεπε να χαμε αρπαξει 4. 

η μπαλα ετσι ειναι. γιαυτο εχει τις εκπληξεις. δεν ειναι σα το μπασκετ.

Link to comment
Share on other sites

Ο Μόμπστερ νομίζω, αν πρόσεξα καλά, ότι έγραψε για τον Ματίας, ότι δεν σημαίνει ότι επειδή είναι καλύτερος από τον Γιαννίκη, δεν πρέπει να του γίνεται κριτική.  

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kostas21 said:

ενδεικτικο ειναι οτι επειδη δεν μπορουσαμε να κανουμε σοβαρα οβερλαπ, μας ειχαν κοψει κ αναγκαστικα ψαχναμε συνεχεια κενα που δεν υπηρχαν. Μοναχα 2 φορες καταφεραμε κ φυγαμε στο κενο χωρο με Αραουχο κ εκει ουσιαστικα χασαμε τις δραματικες ευκαιριες να κανουμε κατι. Σε ολοκληρο το ματς, ηταν χαμηλα, μας δωσανε τη μπαλα ΜΕ ΠΛΑΝΟ κ δε ξεραμε τι να την κανουμε.

Και εσύ εκ του αποτελέσματος κρίνεις. Επιθετικά υπήρχε σωστή προσέγγιση εκτός από το τελευταίο τέταρτο, μετά το 1-3 που πήγαμε με σεντρες και γιωμες. Αν έκανε ο Μουκουντι το 2-3 βέβαια θα χανανε οι άλλοι τα αυγά και τα πασχάλια 

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τα πανό, η R έχει μεγάλη παράδοση στα εύστοχα πολιτικά σχόλια και ήταν φυσικό κι επόμενο να σχολιαστεί ένα από τα μεγαλύτερα δράματα που έχουν συμβεί στη χώρα τα τελευταία χρόνια, υπό την πιο ανίκανη κι επικίνδυνη κυβέρνηση έβερ. Μόνο που εχθές αυτό έγινε με πολύ λάθος τρόπο (γνώμη μου) , ψεκ αναφορές, πολλά πανό από εδώ κι από κει. Ήθελε ένα μεγάλο κεντρικό πανό  στο πέταλο με σαφές κι εύστοχο μήνυμα. Πιστεύω ότι κι αυτό όφειλεται  στην γενικότερη ανοργανωσιά κι ασυνεννοησία που έχει παρουσιάσει φέτος η κερκίδα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kostas21 said:

ενδεικτικο ειναι οτι επειδη δεν μπορουσαμε να κανουμε σοβαρα οβερλαπ, μας ειχαν κοψει κ αναγκαστικα ψαχναμε συνεχεια κενα που δεν υπηρχαν. Μοναχα 2 φορες καταφεραμε κ φυγαμε στο κενο χωρο με Αραουχο κ εκει ουσιαστικα χασαμε τις δραματικες ευκαιριες να κανουμε κατι. Σε ολοκληρο το ματς, ηταν χαμηλα, μας δωσανε τη μπαλα ΜΕ ΠΛΑΝΟ κ δε ξεραμε τι να την κανουμε.

Υπερβολή το δεν ήξερες τι να την κάνεις. Έβγαλες την κεφάλια του Πινέδα, τα 2 πάρε βάλε του Αραουχο από το πέναλτυ (έλεος) , το ακυρωθέν γκολ του Πινέδα. Δεν βάζω από οταν μείναν με 10 και έπειτα. Καμία σχέση με Τούμπα πχ που εκεί όντως δεν μπόρεσες να βγάλεις κάτι ιδιαίτερο παρά την υπέροχη και τον έλεγχο. Εμένα πιο πολύ με απασχολεί αν η ομάδα είναι σε φυσική κατάσταση προετοιμασμένη να βγάλει τα πλευοφ σε αυτήν την ένταση. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kostas21 said:

ενδεικτικο ειναι οτι επειδη δεν μπορουσαμε να κανουμε σοβαρα οβερλαπ, μας ειχαν κοψει κ αναγκαστικα ψαχναμε συνεχεια κενα που δεν υπηρχαν. Μοναχα 2 φορες καταφεραμε κ φυγαμε στο κενο χωρο με Αραουχο κ εκει ουσιαστικα χασαμε τις δραματικες ευκαιριες να κανουμε κατι. Σε ολοκληρο το ματς, ηταν χαμηλα, μας δωσανε τη μπαλα ΜΕ ΠΛΑΝΟ κ δε ξεραμε τι να την κανουμε.

διαφωνω εντελως. δε μας εδωσαν καμια μπαλα. τη κλεβαμε συνεχως. ο ροτα εκανε συνεχως οβερλαπ και βρεθηκε περιοχη πολλες φορες. γκατσινοβιτς και πινεδα επισης απο αριστερα. αυτο ηταν το πλανο του αλμευδα.

ομαδα με πλανο δε παιζει 2 μετρα εξω απο τη περιοχη της. αλλα τουλαχιστον κοντα στο κεντρο για να μη κινδυνευει. ουτε πεταει μπαλες μεσα στις επιθεσεις του αντιπαλου. Τεσπα. εγινε οτι εγινε. παμε παρακατω

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kostas21 said:

ε οκ επαιξε σα κατω ραχουλα κ φαγαμε 3 απο τη κατω ραχουλα που επαιζε με 10 παικτες για 25 λεπτα.

Δεν μπορείς να λες στον άλλο ότι βλέπεις ΠρΕμΙεΡσΙπ εσυ και ξέρεις και ότι αυτά που λέει τα λένε αυτά που δεν ξέρουν από ποδοσφαιρο. Ουτε ο μόνος είσαι που βλέπεις ποδοσφαιρο περα απο την ΑΕΚ είσαι, ουτε ξέρεις αν ο άλλος έχει ασχοληθεί με το ποδοσφαιρο παραπάνω από απλός θεατής. 

Το ματς αν παιζοταν δέκα φορές, τις 7 θα νικουσαμε, τις δυο θα ερχόταν ισοπαλία επειδή δεν θα βάζαμε εμείς τα γκολ που θα έπρεπε. Ε χθες έγινε η τελευταία περιπτωση και χάσαμε και για να γίνει αυτό έπρεπε να πανε ολα τέλεια για τον γαυρο. 

Δεν κυριάρχησαν και χάσαμε, το αντίθετο. Ουτε ήταν τα πραγματα τραγικά όπως τα περιγραφετε αρκετοί εδώ μέσα. 

Αν η ομάδα μου όποτε χάνει, χάνει με αυτόν τον τρόπο εγώ δεν θα πω ποτέ τίποτα. Θα πω όταν χάνουμε όπως χάσαμε απ τους βου. 

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, chris manousopoulos said:

διαφωνω εντελως. δε μας εδωσαν καμια μπαλα. τη κλεβαμε συνεχως. ο ροτα εκανε συνεχως οβερλαπ και βρεθηκε περιοχη πολλες φορες. γκατσινοβιτς και πινεδα επισης απο αριστερα. αυτο ηταν το πλανο του αλμευδα.

ομαδα με πλανο δε παιζει 2 μετρα εξω απο τη περιοχη της. αλλα τουλαχιστον κοντα στο κεντρο για να μη κινδυνευει. ουτε πεταει μπαλες μεσα στις επιθεσεις του αντιπαλου. Τεσπα. εγινε οτι εγινε. παμε παρακατω

Σωστά. Προφανώς ο Μίτσελ δεν είχε ως σχέδιο:

α) Κατοχή 22-30%. Ακόμα και ομάδα που παίζει με αντεπιθέσεις και είναι στην πρώτη εξάδα, θα δώσει κατοχή 55-60%. Όταν έχεις κατοχή 22%  ριψοκινδυνεύεις να δεχθείς γκολ όπως και έγινε

β) Παραχώρηση κόρνερ, αρκετά φάουλ σε προσπεράσεις που δίνουν στημένες μπάλες

γ) Πλαγιοκοπήσεις που κατέληξαν σε πολλές καταστάσεις εντός περιοχής

δ) Αυτογκολ του αντιπάλου

Αν θέλουμε να μιλήσουμε για σχέδιο συντήρησης και αντεπιθέσεων, τέτοιο είχε ο Γιοβάνοβις. Εκεί ναι, δεν επέτρεψε στην ΑΕΚ να κάνει πολλές καταστάσεις.

Χθες όμως μέχρι και το 0-1, δεν απέδιδε κάποιο σχέδιο του αντίπαλου προπονητή που δεν είχε και τέτοιο σχέδιο.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Agent HAF said:

Ο γαύρος αυτός ήταν, αυτός είναι και αυτός και χειρότερος θα συνεχίσει να είναι. Από το 1' ντου στον διαιτητή σε κάθε φάση. Δεν με πείραξε αυτό το θέμα είναι τι κάνουμε εμείς.

Τεράστια η απογοήτευση χθες απλά να θυμίσω για πολλοστή φορά ότι φέτος θέλουμε το πρωτάθλημα (αν και πολύ αμφιβάλλω ότι ξεκινήσαμε γ'αυτό) με βασικούς τους Ρότα, Χατζισαφι, Μοχαμαντι Σιμανσκι, Τσουμπερ, Αμραμπατ, Σέρχιο, Λιβάι και back up Τζαβέλα, Μητογλου, Μάνταλο, Γαλανόπουλο, παίκτες που τέλη Μαίου πέρυσι ήταν ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΙ και πολύ λίγοι να κρατήσουν το 0-2 στο Χαριλάου και να βγούμε Ευρώπη έστω και για τα μάτια του κόσμου.

ΟΛΟ αυτό που συντελείται φέτος είναι έργο Αλμέιδα ο οποίος ΝΑΙ έχει τα κολλήματα του. Και ποιος δεν τα έχει; Τελείωσε η κανονική σεζόν με 5 ήττες. Αυτό δεν αλλάζει.

Ας αποφασίσουμε τι θέλουμε και πως. Δεν είμαι ικανοποιημένος ούτε δέχομαι ήττα στην Αγιά Σοφιά ειδικά από αυτούς αλλά δεν ξεχνάω.

Με πορδες φέτος πήγε να βάψει αυγά ο Μίμης και είναι κοντά για να τα λέμε όλα σε κάτι καλό. Του βγήκε ο προπονητής και με λίγες και καλές μεταγραφές το παλεύει μόνος του ο Αργεντινός.

Δεν ξέρω αν υπάρχει άλλη αλήθεια πέρα από αυτή.

 

Τα είπες όλα.

Nα προσθέσω απλά ότι το χειμώνα ακούγαμε ότι είμαστε ΠΛΗΡΕΙΣ και ότι δε χρειαζόμαστε π.χ.  στόπερ και αριστερό μπακ
ώστε να αυξήσουμε τις πιθανότητές μας να κάνουμε το ΝΤΑΜΠΛ, ε?
Άρα κάποιοι έκριναν ότι δε χρειάζονταν καν εσωτερικό ανταγωνισμό και ότι ήταν επαρκέστατοι για όλα τα ντέρμπι οι Βίντες και οι Χατζισαφίδες....
Ας κάτσουμε στο παγωτό τώρα.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Πάντως για τα πανό που έχουν μπει ποτέ στη Αγιά Σοφια, μεγαλύτερο όλων σε μέγεθος ήταν το ORIGINAL Paradise. 

 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Kostas21 said:

Ομως, το βασικο μας κλειδι ο Γκατσινοβιτς κλειστηκε καλα απο τους γαυρους.

Διαφωνώ κάθετα σε αυτό. Οι γαύροι δεν έκαναν τίποτα παραπάνω από ότι κάνουν όλοι οι αντίπαλοι για το γνωστό play του Γκατσίνοβιτς (μπούκα από αριστερά και σύγκλιση δεξιά στην περιοχή). Και αυτό το play ο Γκατσίνοβιτς το "πέρασε" αρκετές φορές.

Αλλό που ο Γκάτσι και δεν ήταν σε "καλή μέρα" και την έχει δει λίγο "μπραζιλέϊρο" τη φάση και σουτάρει για γκολ ακόμη κι όταν έχει "πάρε-βάλε" επιλογή πάσας, όπως πχ στην πρώτη φάση του 2ου ημιχρόνου με τον Πινέδα να μπαίνει σε θέση σέντερ φορ :

gats.jpg

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kostas21 said:

ο ρεφ μας επαιξε εδρα

κ αφηνε γενικα σκληρο παιχνιδι , δε θα δινε σοφτ πεν

 

ΟΚ δεκτό. Αλλά ας το εξέταζε ξανά γιατί που ξέρεις καμιά φορά και ας μην το έδινε. Ούτε καν αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kostas21 said:

τονιζω οτι επειδη εχουμε δει ματς που ο Μουρινιο εριξε 2 στη Λιβερπουλ, κ ειχαμε αυτα τα "επαιξε σα κατω ραχουλα", περασε τη Μπαρτσελονα "παρκαρε το λεωφορειο" κ αλλα ΤΡΑΓΕΛΑΦΙΚΑ απο ανθρωπους που προφανως θεωρουν οτι το ποδοσφαιρο παιζεται μοναχα με ενα τροπο. Οτι η τακτικη ειναι κατι που δεν ειναι χρησιμο, αφου "δε χρειαζεται τακτικη για να νικησεις το λεβαδειακο", "πως τολμαει να βαλει 2 αμ χαφ", κ αλλα τετοια πανεμορφα που προφανως οσοι δεν ειναι μοναδικοι κ το παρακολουθουν αποφασισαν να βαλουν στην εξισωση κ τα xgoals, με καρτουλες, ενω μεχρι το 2015 δεν ειχε ανακαλυφθει αυτη η πατεντα.

Το ματς δε παιζονται 10 φορες. Παιζονται μια. Δε το νικησαμε. Φαγαμε 3 μπαλες. Δατς ωλ. Δεν εχει σημασια η "κυριαρχια". Το αποτελεσμα εχει. Κυριαρχιες κ τα συναφη ειναι αφηγηματα. 
Εγω δε θελω να χανει η ομαδα μου. Με κανενα τροπο. Οποτε οταν χανει θα γραφω κ τα αιτια που πιστευω οτι φερανε την ηττα. Κ οχι μεταφυσικα "ετυχε χθες κ χασαμε". Οχι δεν ετυχε.

Καλά οκ αλλά στο ματς που λες έτυχε και γλίστρησε ο Τζεραρντ. Το να κλειστεις από εκεί και μετά πίσω και να βγάζεις αντεπιθέσεις δεν είναι κανένα τακτικαλ μαστερκλας, το αναμενόμενο είναι. Βέβαια στο ματς που αναφέρεσαι, όντως η Λίβερπουλ δεν μπορούσε να δημιουργήσει σε αντίθεση με την ΑΕΚ χθες που δεν σκόραρε καθαρά συγκυριακά και όχι από έλλειψη καλών τελικών. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kostas21 said:

2 παικτες πανω στον Γκατσι, ναι θα μπορουσε να κανει πασα εδω αλλα φαινεται κ οφσαιντ ο Πινεδα, υπεραριθμια γαυρων στη συγκεκριμενη φαση. Ο γαυρος επαιξε το πλανο που επρεπε για να νικησει.

Ο Πινέδα, Κώστα είναι ο δεξιά στη φωτό έξω από το πέναλτι. Ο Αραούχο είναι αριστερά που είναι οφσάιντ.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×