Jump to content

Μαγυάρε λάλα το


Stylianopoulos
 Share

Recommended Posts

1 minute ago, Man Of Faith said:

 

Νομιζω ότι μπορούμε να καταλάβουμε ποτέ η ομάδα μπορεί να τα καταφέρει, φέτος θα μπορούσε να είναι μια τέτοια χρόνια αλλά φαίνεται ότι κάτι της λείπει, όχι πολλά άλλα αυτό που λείπει είναι που κάνει την διαφορά.

Το γκολ λείπει.

Δε λέω καν το εύκολο γκολ, απλά το αυτονόητο γκολ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MITSAKLAS said:

Το γκολ λείπει.

Δε λέω καν το εύκολο γκολ, απλά το αυτονόητο γκολ.

Λειπει σαφως

Link to comment
Share on other sites

Θυμιζω 2 παοκτες ειε ζητησει. Πινεδα και τσιτσαριτο(15 γκολ τη σεζον)

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, NIS 9-11 said:

Ευρωπη τουλαχιστον βγαινουμε;

Πολύ δύσκολο φίλε. Θα το παλέψουμε πάντως. Το θετικό είναι ότι το τελευταίο ματς με Βόλο, στο οποίο θα κριθούν όλα, είναι εντός.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, MITSAKLAS said:

Το γκολ λείπει.

Δε λέω καν το εύκολο γκολ, απλά το αυτονόητο γκολ.

Λειπει πολύ και μην μας μπερδεύει ότι είχαμε την πρώτη επίθεση πριν λίγες αγωνιστικές.

Link to comment
Share on other sites

Αν λειπει το γκολ σε μας στο παναθηναικο βου αγνοειται.

Ας πουμε οτι το εχει ο ολυμπιακος το ιδιο θα λεγαμε και μετα το παιχνιδι του με το βαζελο;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, chris manousopoulos said:

Θυμιζω 2 παοκτες ειε ζητησει. Πινεδα και τσιτσαριτο(15 γκολ τη σεζον)

Οτι ξέρει ποιοι παίκτες θα του κάνουν την δουλειά είναι σίγουρο.Οποτε ότι μας ζητήσει πρέπει να το φέρουμε.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, agelos said:

Πολύ δύσκολο φίλε. Θα το παλέψουμε πάντως. Το θετικό είναι ότι το τελευταίο ματς με Βόλο, στο οποίο θα κριθούν όλα, είναι εντός.

Δικοπο μαχαιρι ειναι αυτο γιατι ο κοσμος αγχωνει την ομαδα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, NIS 9-11 said:

Δικοπο μαχαιρι ειναι αυτο γιατι ο κοσμος αγχωνει την ομαδα.

Κεκλεισμένων θα είναι. Θα έχει τιμωρηθεί η ομάδα λόγω της ρωσικής σημαίας.

  • Hahaha 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Man Of Faith said:

Οτι ξέρει ποιοι παίκτες θα του κάνουν την δουλειά είναι σίγουρο.Οποτε ότι μας ζητήσει πρέπει να το φέρουμε.

Ελπιζω τοτε να του πε, γερο μη μου ζητας τα ρεστα αν δε παρουμε πρωταθλημα😆😆

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως το χειμωνα πιστευω ο γερος θα τον παρακαλαγε να παρει παικτες και δεν ηθελε ο αλμειδα.

Σοβαρα το πιστευω.

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Αλλα γιαυτα εχουμε καιρο.

Τωρα παμε με οτι εχουμε στη διαθεση μας. Λιβαι δλδ υγιη και γκολ απο τα χαφ

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω πως μερικούς δεν τους απασχολούν οι αριθμοί μα εδώ μπορούμε να δούμε δυο πράγματα.
1) Ότι πράγματι η ΑΕΚ εχει μεγάλο θέμα στο σκοράρισμα συγκριτικά με τους άλλους διεκδικητές (τελευταία στήλη δεξιά και υπόμνημα).  Ο βαζελος και ο μπαοκ βάζουν αυτά που πρεπει ενώ ο γαύρος έχει ρέντα και βάζει παραπάνω (αν και περιμένει η δεύτερη καλύτερη ομάδα δημιουργικά), 
2) Η ΑΕΚ είναι η καλύτερη ομάδα με διαφορά στην κανονική διάρκεια. Η σφυρίχτρα και η σουφρα διαμόρφωσαν την τελική κατάταξη. 

3) Από εδώ και μετά βέβαια πάμε σε ντερμπυ που τα στατιστικά παν περίπατο. Αλλά η εικόνα στη διάρκεια της σεζόν και αυτό που παρουσίασε ο Αλμευδα δεν αλλάζει. 
718363242_Screenshot2023-03-13at19_40_34.thumb.png.9de652c8f089315cda491c2530827616.png

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Στα του παιχνιδιού.

Βαζελος έρχεται με καλή ψυχολογία και προφανώς του κάνει και το χ. Θα παίξει συντηρητικά όπως ξέρει κ θα ψάξει το γκολ με τον ίδιο τρόπο όπως έκανε κ ο γαυρος. Θεωρώ το πιο δύσκολο ματσαρισμα μαζί τους, καθώς κλείνουν καλά τους χώρους και χαλάνε τον ρυθμό. 
 

παρολα αυτά, είμαστε καλύτερη ομάδα με καλύτερο υλικό και περισσότερες λύσεις. Θα ήθελα να δω υψηλή ένταση κ πίεση στα πλαγια μπακ τους και στα χάφ τους.  
Τζουμπερ είναι φορμαρισμένος και ίσως πρέπει να ξεκινήσει. Με λίγο τύχη θα έρθει το αποτέλεσμα που θελουμε. 
 


 

 

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, MITSAKLAS said:

@Bluesmanπροσωπικα η φετινή ΑΕΚ μου θυμίζει απόλυτα τον Ολυμπιακό της 1ης χρονιάς του Μαρτινς.

Είναι η καλύτερη ομάδα του πρωταθλήματος, αλλά δε θα πάρει το πρωτάθλημα όπως δεν το πήρε τότε ο Ολυμπιακός.

Ακόμα μια ομοιότητα είναι ότι εκείνος ο Ολυμπιακός, όπως και η τωρινή ΑΕΚ έχουν θέμα στο γκολ. Αυτοί το έλυσαν το επόμενο καλοκαίρι με τον Αραμπι.

Εμείς θα δούμε τι θα γίνει.

Γι' αυτό κάποτε είχα γράψει ότι αυτή η ΑΕΚ πραγματικά δε θα έβλεπε κανέναν, αν είχε τον Πόνσε.

Χθες χάθηκαν οι ελπίδες που είχαμε για πρωτάθλημα.

Εγώ το μόνο άγχος που έχω είναι να μη βγουν λάθος συμπεράσματα και παρθούν τραγικές αποφάσεις που θα ανακόψουν τη δυναμική της ομάδας.

 

 

Ο κυριος μπορει να ξαναπερασει μεσα

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nickpes21 said:

Η προσέγγιση μας σε κάθε ξεκίνημα 2ου ημιχρόνου είναι για τον πουτσο παντως

Εντελως

Link to comment
Share on other sites

Η μεγαλη εικονα ειναι αυτη που περιγραφει καθε αγωνιστικη ο @Bluesman, ειναι αυτο που βλεπουμε με λεξεις κ αριθμους κ το οποιο αποτελει τη βαση για την επομενη χρονια, απο που θα ξεκινησει θα ξερουμε σε 5-6 εβδομαδες

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hades said:

Το πιο εύκολο πρωτάθλημα, η ποδοσφαιρική δικαιοσύνη θα αποδοθεί με μεγαλοπρεπεια 

Εγω την ανατροπή στη Μαδρίτη σκέφτομαι περισσότερο 

Νταξει, ποσοι βλαμμενοι εχουμε μαζευτει εδω νεσα?

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, agelos said:

Πολύ δύσκολο φίλε. Θα το παλέψουμε πάντως. Το θετικό είναι ότι το τελευταίο ματς με Βόλο, στο οποίο θα κριθούν όλα, είναι εντός.

Μεχρι τοτε θα χουμε φαει τιμωρια, θα παιξουμε ριζουπολη και θα μας το καρφωσει ο ντελετιτς. Θα κλεισει ο κυκλος τη ςομαδας οπως ανοιξε.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Κακή σχετικά κλήρωση, πολύ καλή για σκατόγαυρο. Μπαίνεις τους γαμας και το παίρνεις. Δεν καταλαβαίνω από που προκύπτει η απαισιοδοξία σου Μήτσακλα.

Ο θεός αγαπάει τον κλέφτη αλλά αγαπάει και τον νοικοκύρη. 2 μεγάλα ματς στα οποία ο αντίπαλος μπήκε για να κλέψει πορτοφόλι ενάντια σε μια κυριαρχική ομάδα και το πετύχε. Ε εάν το ξαναπέτυχουν φταίμε εμείς.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αφήστε τα κομπιουτεράκια ρε. Ενα ένα τα ματς.
Η κλήρωση παντως είναι όπως την είχε παραγγείλει ο Μπορμπόκης στον Καζαμπουμπου. Μονο που ειναι για τον γαυρο, όχι για μας. Οπως και να έχει παντως ολοι θα παίξουν με όλους.

 

Πρώτο ματς με βαζελο, εδώ επικεντρώνεσαι.

Το πρωτο ερώτημα για το ματς ειναι αν θα το προσεγγίσεις με επιθετικό τροπο, ή θα το πας λιγο πιο προσεκτικά όπως το ματς πρωταθληματος. Και τα δυο έχουν τους κινδύνους τους, κάτι θα πρέπει να διαλεξεις. Εμένα παντως ο Γιονσον μπροστά από τον Σιμανσκι με ενοχλει πολύ όταν το βλέπω.

Απο απουσιες μέχρι στιγμης έχεις του Βιντα, λογικά θα δούμε Μητογλου.

Στο πλαι μου άρεσαν Φερνάντες και Ελίασον παντως, θα μπορούσε να το σκεφτεί. Όπως και τον Σιντιμπε. Και ο Τσουμπερ δικαιούται να ξεκινήσει. Μπέρδεμα.

Εχουμε μερες ακόμα, ελπίζω να βάλουν το μυαλό τους στην θέση του.

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Αφήστε τα κομπιουτεράκια ρε. Ενα ένα τα ματς.
Η κλήρωση παντως είναι όπως την είχε παραγγείλει ο Μπορμπόκης στον Καζαμπουμπου. Μονο που ειναι για τον γαυρο, όχι για μας. Οπως και να έχει παντως ολοι θα παίξουν με όλους.

 

Πρώτο ματς με βαζελο, εδώ επικεντρώνεσαι.

Το πρωτο ερώτημα για το ματς ειναι αν θα το προσεγγίσεις με επιθετικό τροπο, ή θα το πας λιγο πιο προσεκτικά όπως το ματς πρωταθληματος. Και τα δυο έχουν τους κινδύνους τους, κάτι θα πρέπει να διαλεξεις. Εμένα παντως ο Γιονσον μπροστά από τον Σιμανσκι με ενοχλει πολύ όταν το βλέπω.

Απο απουσιες μέχρι στιγμης έχεις του Βιντα, λογικά θα δούμε Μητογλου.

Στο πλαι μου άρεσαν Φερνάντες και Ελίασον παντως, θα μπορούσε να το σκεφτεί. Όπως και τον Σιντιμπε. Και ο Τσουμπερ δικαιούται να ξεκινήσει. Μπέρδεμα.

Εχουμε μερες ακόμα, ελπίζω να βάλουν το μυαλό τους στην θέση του.

Μπορεί και για καλό να λείπει ο Βιντα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω πως θα καταληξει η φαση, οτι κ να γινει εγω θα την χειροκροτησω την ομαδα στο τελος της χρονιας, εναν πουστη μονο δεν θα χειροκροτησω κ θα φαει γιουχα ετσι κ στραβωσει χοντρα 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×