Jump to content

βάζελος - ΑΕΚΑΡΑ (playoff 7η αγ.): 30/04/23, 20:00, Cosmote Sport 1


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου   

53 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
      0
    • Ρότα
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
    • Χατζισαφί
    • Γιόνσον
    • Ελίασον
      0
    • Γαλανόπουλος
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Τσούμπερ
    • Γκαρσία
    • Πινέδα
    • Μάνταλος
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Φερνάντες
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
    • Μέτριο
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάσης
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Ελίασον
    • Γαλανόπουλος
    • Γκατσίνοβιτς
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
    • Πινέδα
      0
    • Μάνταλος
    • Άμραμπατ
      0
    • Φερνάντες
    • Σιμάνσκι
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Καλά από το πρώτο λεπτό θα πέφτουνε κάτω σφαδάζοντας σε κάθε τζατζαρισμα, σαν τους τσετσένους στη τούμπα που με την pre game προπαγάνδα τους εξασφαλίσανε νωρίς την κίτρινη στον Αραούχο, κλπ. 

Άκου φοβούνται τα μουνόπανα που τους δίνουν συγχαρητήρια για το ματς που έχασαν με αυτογκόλ πάρε βάλε οι καραπαπάδες, ενώ σε εμάς το διακόπτουν, ροφλ. 

Τραγικοί γλίτσες, κότες. 

  • Δικεφαλάκι 3
  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Agent HAF said:

Έχω πληροφορίες ότι ο Μελ του είχε στρίψει τον αριστερό όρχι και τώρα ζήτησε ο ίδιος ο Πορτογάλος να έρθει να του στρίψει και τον δεξί να επανέλθει το σύστημα του στις εργοστασιακές ρυθμίσεις γιατί δυσλειτουργεί!!

Ζυγοστάθμιση.

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Stylianopoulos pinned this topic

Original 21 

Η χθεσινή προπόνηση με τους 'ερωτικούς' τελείωσε και μπροστά μας βλέπουμε ΜΟΝΟ την Κυριακή όπου στην κιτρινόμαυρη γειτονιά μας, εδώ στην Λ. Αλεξάνδρας, έρχονται οι φετινοί νταμπλούχοι !

Ζούμε -κυριολεκτικά- για την Κυριακή…

Το τι ετοιμάζουμε θα τα δείτε όταν πρέπει.

Προς το παρών ανανεώνουμε το ραντεβού μας με την αγέλη λύκων του Αλμέιδα στις 17.00 στο ξενοδοχείο Kastri (Ν.Ερυθραία) όπου αν εντυπωσιαστήκατε με ότι έγινε στο ματς με τον γαύρο, αυτό που θα δείτε την Κυριακή δεν θα έχει προηγούμενο !

Είπαμε, είμαστε τρελαμένοι όσο δεν πάει...

  • Δικεφαλάκι 2
  • Μπομπίτσα 7
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Νονός said:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Κλασσικοί" οιωνοί για ιστορική ήττα και πούτσα που θα κάνουμε χρόνια να την ξεχάσουμε ........

Ξεκάθαρο χακαρισμα των λογαριασμών των φίλων συνοπαδων από βαζελους που κάνουν αντι-βουντου στον @MITSAKLAS

Που είναι οι αντμιν κυρία Στάη μου?

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, No11 said:

Ξεκάθαρο χακαρισμα των λογαριασμών των φίλων συνοπαδων από βαζελους που κάνουν αντι-βουντου στον @MITSAKLAS

Που είναι οι αντμιν κυρία Στάη μου?

Δεν χακαρεται τίποτα, 45 τοκεν και 50 βιομετρικά θες για να συνδεθείς στους σοβαρούς λογαριασμούς του ΚΜ.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Άμραμπατ τελευταία έχει σοβαρέψει. Για τα δικά του κυβικά πάντα, ακόμα μούρλιαγκας είναι αλλά, πλέον μου φαίνεται πιο προσηλωμένος όταν ανεβαίνει με τη μπάλα, χωρίς να την κουράζει όσο την κούραζε, και βγάζει με σταθερότητα κάτι σεντρούλες λουκούμια. Εξακολουθεί να είναι τζόγος το τι εικόνα θα βγάλει σε κάθε ματς, αλλά πλέον είναι πολύ πιο αξιόπιστος και χρήσιμος παίχτης (ευχαριστώ αλμέιδα), το οποίο είναι καλό γιατί ο Ελίασον 90 λεπτά δεν τα βγάζει με την καμία. Το θέμα είναι ποιος ξεκινάει.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Evolve said:

Ο Άμραμπατ τελευταία έχει σοβαρέψει. Για τα δικά του κυβικά πάντα, ακόμα μούρλιαγκας είναι αλλά, πλέον μου φαίνεται πιο προσηλωμένος όταν ανεβαίνει με τη μπάλα, χωρίς να την κουράζει όσο την κούραζε, και βγάζει με σταθερότητα κάτι σεντρούλες λουκούμια. Εξακολουθεί να είναι τζόγος το τι εικόνα θα βγάλει σε κάθε ματς, αλλά πλέον είναι πολύ πιο αξιόπιστος και χρήσιμος παίχτης (ευχαριστώ αλμέιδα), το οποίο είναι καλό γιατί ο Ελίασον 90 λεπτά δεν τα βγάζει με την καμία. Το θέμα είναι ποιος ξεκινάει.

Ναι μεν συμφωνούμε για την εικόνα του Αμραμπατ, αλλά είσαι βέβαιος ότι δεν είναι απλά σφιγμένος μετά τον τραυματισμό και ότι σιγά σιγά "λυθεί" και με αυτοπεποίθηση στα ύψη θα κάνει ότι πριν??

Εγώ βλέπω ότι θα ξεκινήσει ο καράφλας την Κυριακή..  Το γήπεδο είναι μικρό σε διαστάσεις και η ταχύτητα του Ελίασον που σημειωτέον  δεν πιάνει τη γραμμή αλλά συγκλίνει προς το κέντρο, θα είναι λιγότερο χρήσιμη απο τη δύναμη του Αμραμπατ. Βλέπω να ξεκινάει αυτός, ο Πινέδα και τα 2 ξανθά αγόρια στο κέντρο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Kami said:

Ναι μεν συμφωνούμε για την εικόνα του Αμραμπατ, αλλά είσαι βέβαιος ότι δεν είναι απλά σφιγμένος μετά τον τραυματισμό και ότι σιγά σιγά "λυθεί" και με αυτοπεποίθηση στα ύψη θα κάνει ότι πριν??

Πάντως επειδή εγώ μίλησα για διάρκεια, και πριν τον τραυματισμό δεν θυμάμαι ματς που να βγάζει 90' ο Ελίασον. Για το αν θα "λυθεί", κι εγώ το ελπίζω, ήδη έχει ανέβει αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Ο Αμραμπατ δυστυχώς μπλοκάρει σε σετ παιχνίδι όταν οι αντιπαλες ομάδες περιμένουν υπομονετικά πίσω. 3 φορές έχουμε παιξει, την πρώτη δεν έπαιξε τις τελευταίες 2 ξεκίνησε βασικός και έγινε αλλαγή. 
 

Ο βαζελος δύσκολα θα αλλλαξει τρόπο παιχνιδιού. Θα παιξει με τρία χαφ, θα σε περιμενει στο μισό γήπεδο και θα προσπαθήσει να σε παιξει με αντεπιθεσεις στον άξονα. Νομίζω ότι η ΑΕΚ σε αυτό τον αγώνα πρέπει να επενδύσει στις στατικες φάσεις. Να βάλει μέσα καλούς χειριστές της μπάλας, που δεν θα τη χάνουν εύκολα σε συνθήκες πίεσης αλλά αντίθετα θα κερδίζουν φάουλ γύρω από την περιοχή και θα μπορουν να παίξουν κάθετα στο κέντρο της άμυνας εκεί που ο ζελας έχει πραγματικό πρόβλημα.
 

Νομίζω ότι ο Μαροκινός είναι ο πλέον ασύμβατος με αυτό τον αντίπαλο, όπως ασύμβατο είναι και το διδυμο των χαφ Σιμανσκι, Γιονσον γιατί αλληλοεξουδετερώνονται με τα χαφ του ζελα. 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Να πούμε για τον Ελιασον, ότι υπάρχουν παίκτες που μετά από τέτοια ζημιά δεν επανήλθαν ποτέ.

Ο Ελιασον ευτυχώς πατάει καλά.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα να δεις πως τα φέρε ο καιρός το γαμησι της βαζέλας να συντελεσθει σε ματς που θα κρίνει και τον πρώτο τίτλο της ΑΕΚάρας μας για φέτος. Τοσες ευκαιρίες να την πηδηξουμε οπως της αρμοζει ειχαμε και τελικά η μπίλια έκατσε σε αυτή την Κυριακή. 

Το λέω συνέχεια, η ΑΕΚ θα σηκώσει νταμπλ αφού πρώτα ξεσκίσει εντός, εκτός και επί τα αυτά ζελες, γαύρους και βουλγαρες. Θα σηκώσει το πιο καβλωτικο, το πιο αρχιδατο και μάγκικο νταμπλ της ιστορίας της κόντρα σε όλους και ολα. 

Συνεπώς δεν καταλαβαίνω ουτε τα γούρια που χρειάζονται, ουτε το περιττό σας άγχος. 

Εχω αμέριστη εμπιστοσύνη στον Πελαδο και τα παιδιά του, τον καβλωμενο τίγρη και τον πιο αγαπησιαρικο λαό της Ελλάδας. Οταν είναι μια γροθιά, ισοπεδώνουν ακόμα και τα πιο ανισόπεδα πράγματα σε αυτόν τον κόσμο. 

  • Δικεφαλάκι 4
  • Μπομπίτσα 15
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, panther-21- said:

Συνεπώς δεν καταλαβαίνω ουτε τα γούρια που χρειάζονται, ουτε το περιττό σας άγχος. 

Έχεις υπόψη σου κάποιον/κάποιους εδώ μέσα;

  • Hahaha 8
Link to comment
Share on other sites

Να επαναλάβω ότι δεν πρέπει να χάσουμε την Κυριακή. Τα υπόλοιπα θα τα φέρει ο χρόνος.

Link to comment
Share on other sites

ειναι απιστευτος ο πολεμος που εχει φαιε η ΑΕΚ απο παντου, αυτο που δεν καταλαβαινουν ειναι οτι οσο περισσοτερο φωναζουν τοσο μας καυλωνουν συνεχιστε ετσι 

  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω παρατηρησει κατι.

Βλεπουν τι μπαλα παιζουμε, μουδιαζουν , μερικοι το παραδεχονται.

Και μετα απο 2 μερες αρχιζουν τη προπαγανδα. 

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MITSAKLAS said:

Έχεις υπόψη σου κάποιον/κάποιους εδώ μέσα;

Μπα, ετσι γενικά το λέω 😂

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, billy21 said:

Να επαναλάβω ότι δεν πρέπει να χάσουμε την Κυριακή. Τα υπόλοιπα θα τα φέρει ο χρόνος.

Και η ισοπαλία δυστυχώς θα είναι σαν ήττα έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα.. Θα πρόκειται περί θαύματος να κάνουν γκέλα οι λαγοί στη συνέχεια. Και το να χάσει αυτή η φετινή ΑΕΚ το πρωτάθλημα από το Φώτη τον Ιωαννίδη εγώ επιμένω να μη μπορώ ούτε να το διαχειριστώ ούτε να το δεχτώ με τίποτα. ΝΙΚΗ ΣΤΗ ΛΑΓΟΦΛΩΡΟ Η ΘΑΝΑΤΟΣ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, panther-21- said:

Μπα, ετσι γενικά το λέω 😂

Είπα κι εγώ, γιατί ρε φίλε δεν έχει πέσει στην αντίληψη μου κάτι τέτοιο και λέω τι στο καλό, πως δεν το έχω πάρει χαμπάρι. 

Μετά σκέφτηκα μήπως είναι κάποιος από το χωριό και δεν τον ξέρουμε. 

Όπως και να έχει ας δώσουμε και μισή ελπίδα στο τρισεκατομμύριο στην ΑΕΚ να φύγει με θετικό αποτέλεσμα την Κυριακή. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να χρήζει βίαιη και παρατεταμένη συστροφή Πορτογαλικών αμελέτητων την Κυριακή.

Η πολυ καλη ΑΕΚ του Πελαδο θα ξεφλουδισει την αναβαθμισμενη Νεα Χαλκηδονα στα ερείπια της Λεωφορου σαν ωριμο ακτινιδιο.

Νομιζω οτι με νικη διασφαλιζομαστε και σε περιπτωση ισοβαθμιας στο τελος των πλεη/οφ.

Αν κανω λαθος διορθωστε με...

Στη συνεχεια των πλεη/οφ ο γαβρος προφανως και θα ανοιξει τα εφηβικα και πουστικα μπουτια του στο συναιτερακι ενω ο ποακ θα το ψιλοπαλαιψει ... αλλα δεν δειχνει ικανος να του κοψει βαθμους .

Εμεις με τη νικη θα εχουμε και την πολυτελεια γκελας ειτε με γαβρους ( που θα παιξουν τελικο τσουλου στην Αγιά Σοφιά ) ειτε με τα σκουληκια στην εδρα τους.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ΚΑΤΟΎΝΑ 21 said:

 

Νομιζω οτι με νικη διασφαλιζομαστε και σε περιπτωση ισοβαθμιας στο τελος των πλεη/οφ.

Αν κανω λαθος διορθωστε με...

 

Είναι το Νο2 σε υπερανάλυση θέμα στο ΚΜ, μετά από τις φαντασιώσεις μερικών ότι υπάρχουν γούρια και βουντού από χρήστες του φόρουμ. 

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 4
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×