Jump to content

βάζελος - ΑΕΚΑΡΑ (playoff 7η αγ.): 30/04/23, 20:00, Cosmote Sport 1


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου   

53 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
      0
    • Ρότα
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
    • Χατζισαφί
    • Γιόνσον
    • Ελίασον
      0
    • Γαλανόπουλος
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Τσούμπερ
    • Γκαρσία
    • Πινέδα
    • Μάνταλος
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Φερνάντες
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
    • Μέτριο
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάσης
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Ελίασον
    • Γαλανόπουλος
    • Γκατσίνοβιτς
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
    • Πινέδα
      0
    • Μάνταλος
    • Άμραμπατ
      0
    • Φερνάντες
    • Σιμάνσκι
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

13 minutes ago, agelos said:

Διαβάζουμε απίστευτα πράγματα.

Υποτιμάται η ομαδαρα του Γιοβανοβιτς σε υπέρτατο βαθμό.

Μια ομάδα που δεν δέχεται γκολ. Που αξιοποιεί τις ευκαιρίες της.

Με τον Ιωαννιδη σε δαιμονιωδη φορμα. Με τον Σποραρ να τον συμπληρώνει.

Κάθε πρωί προσεύχομαι στο Θεό να μας λυπηθεί την Κυριακή.

εκεί που έγραψες για τον Ιωαννίδη μου ΄εδωσες το τελειωτικό χτύπημα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω ότι ο βαζελος είναι η ομάδα που μας δυσκόλεψε πιο πολύ φέτος. Το πρώτο ματς στην λεωφόρο νομίζω είναι το χειρότερο της ομάδας μαζί με το ματς στην Νίκαια και στους αγώνες στην Ν.Φ στάθηκαν μια χαρα.

Πρέπει να διαβάσει καλά τον αγώνα ο Αλμέιδα και να μην τον παίζουν τέρμα και άμυνα γιατί με τον πάτο που έχουν και την μισή ευκαιρία μπορεί να την κάνουν γκολ, φάσεις δεδομένα θα βγάλουμε να γίνουν και γκολ

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, AG21 said:

Μην μου το χαλάς γιατί ενα απο τα γούρια μου ειναι να κοντράρω στοιχηματικά την ΑΕΚ και έχω χάσει ένα διαρκείας μέχρι τώρα. 

Μα φυσικά θα παίξουμε άσο δαγκωτό την Κυριακή. 😄

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MITSAKLAS said:

Είναι το Νο2 σε υπερανάλυση θέμα στο ΚΜ, μετά από τις φαντασιώσεις μερικών ότι υπάρχουν γούρια και βουντού από χρήστες του φόρουμ. 

Αυτά με τα βουντού, τον σαμανισμο και την μαύρη μαγεία, είναι αστικοί μύθοι. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Αυτά με τα βουντού, τον σαμανισμο και την μαύρη μαγεία, είναι αστικοί μύθοι. 

Διαψεύδω κατηγορηματικά την ύπαρξη σαμανισμού, μαύρης μαγείας και βουντού στο ΚΜ. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ΚΑΤΟΎΝΑ 21 said:

Δεν νομίζω να χρήζει βίαιη και παρατεταμένη συστροφή Πορτογαλικών αμελέτητων την Κυριακή.

Η πολυ καλη ΑΕΚ του Πελαδο θα ξεφλουδισει την αναβαθμισμενη Νεα Χαλκηδονα στα ερείπια της Λεωφορου σαν ωριμο ακτινιδιο.

Νομιζω οτι με νικη διασφαλιζομαστε και σε περιπτωση ισοβαθμιας στο τελος των πλεη/οφ.

Αν κανω λαθος διορθωστε με...

Στη συνεχεια των πλεη/οφ ο γαβρος προφανως και θα ανοιξει τα εφηβικα και πουστικα μπουτια του στο συναιτερακι ενω ο ποακ θα το ψιλοπαλαιψει ... αλλα δεν δειχνει ικανος να του κοψει βαθμους .

Εμεις με τη νικη θα εχουμε και την πολυτελεια γκελας ειτε με γαβρους ( που θα παιξουν τελικο τσουλου στην Αγιά Σοφιά ) ειτε με τα σκουληκια στην εδρα τους.

Ακριβώς έτσι είναι. Όταν θα κερδίσουμε τα βαζέλια θα έχουμε και περιθώριο μιας γκέλας. Είτε Χ είτε ήττας.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υιοθετώ ακραίες απόψεις περί βουντού, τα καταδικάζω από όπου και αν προέρχονται.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, MITSAKLAS said:

Διαψεύδω κατηγορηματικά την ύπαρξη σαμανισμού, μαύρης μαγείας και βουντού στο ΚΜ. 

Βάνεις χέρι στη φωτιά Μητσάρα μου..?....

Το νου σου..

image.jpeg.b5fbe1dececbdadd520cc80dd5ffb5d5.jpeg

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ΚΑΤΟΎΝΑ 21 said:

Βάνεις χέρι στη φωτιά Μητσάρα μου..?....

Το νου σου..

image.jpeg.b5fbe1dececbdadd520cc80dd5ffb5d5.jpeg

 

Μα τώρα αστειευόμαστε; 

Έχετε δει πουθενά τέτοια πράγματα; 

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτο να υπονοείται (γενικώς) η ύπαρξη βουντού, αντί-βουντού στο ΚΜ.

Μορφωμένοι άνθρωποι γράφουν εδώ μέσα.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 2
  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, panther-21- said:

Αυτός είσαι δεν γίνεται αλλιώς 

ΠΟΥΤΑΝΑΣ ΓΙΟΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΌΣ 

Link to comment
Share on other sites

Το ματς ειναι ζωης και θανατου για το ζελα. Οι βαζελοι ξερουν οτι η ομαδα τους δεν ειναι κατι το ιδιαίτερο. και εννοω τοσο οι ποδοσφαιριστες όσο και ο προπονητης (και σιγουρα αρκετοι οπαδοι).
Μια ηττα τον οδηγει στη διάλυση γιατι απλα θα γκρεμιστει το μυθευμα και το αφηγημα που συντηρειται απο τους αρδ και τη ευνοια.

Φετος οδηγησαμε τον γαυρο σε διαλυση. Οδηγουμε τωρα τον παοκ μετα το 4-0. Ας το ολοκληρωσουμε.

Για την ΑΕΚ τα πραγματα ειναι διαφορετικα. Η ομαδα βγαζει υγεία.

Περιμένω το βαζελο να παιξει στα ορια του αντιαθλητικου και με σκοπο να οδηγησει στα νευρα το ματς.

 

ΥΓ. Σαφως ο υπερ-γιοβανοβιτς, με τον υπερ-ιωαννιδη και τον υπερ-παλασιος εχουν φτιαξει μια υπερ-ομαδα που όμοιά της δεν εχει υπάρξει στην ελλαδα τα τελευταια 20 χρονια. η μονη ομαδα που εχει εφαρμοσει τοταλ φουτμπολ στην ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, TheNarrator said:

 

Ο βαζελος θα μας παιξει οπως στη ΝΦ. Θελουμε να σπασουμε το πλατος του παιχνιδιου του, ωστε να μη χτυπησουν με τις βαθιες μπαλιες τα ακρα. Προτιμω 4-3-2-1 

Αυτο παίξαμε περίπου με γαυρου  4-3-1-2 αφού Γκάτσι και Ελίασον έπαιζαν λίγο πιο πίσω ώστε να δίνουν στήριγμα ,  ενώ ελεύθερο ρόλο ειχε Πινεδα στο άξονα από άμυνα σε επίθεση  και γκαρσια Τσουμπερ συγκλιναν από άκρα. 

Παίζουμε νομίζω λίγο διαφορετικά από το ρομβο του πρωταθλήματος 

Link to comment
Share on other sites

Στα τρία παιχνίδια που παίξαμε με το βαζελο οι περισσότερες φάσεις που τους βγάλαμε ήταν από τα αριστερά, πάνω στον αδύναμο αμυντικά Κοτσιρα και από στατικες φάσεις καθως έχουν πολύ άσχημα διωξιματα που συχνά οδηγούν σε ριμπάουντ - δεύτερες ευκαιρίες. Επίσης αν διασπάσεις την πρώτη γραμμή άμυνας τους στο κέντρο και βρεθείς έξω από την περιοχή, με συνδυαστικό παιχνίδι χάνουν τα αυγά και τα πασχάλια. Εκεί λοιπόν μπαίνει ο Τσουμπερ όπου κινείται κατά πλάτος στα όρια της μεγάλης περιοχης και βοηθάει στα 1-2. Πιστεύω ότι ενα γκολ καρμπόν με το πρώτο στο γαύρο είναι πολύ πιθανό. 
 

Ταυτοχρονα θελουμε μέσα καλούς χειριστές της μπάλας, καλούς στις στατικες φάσεις συνεπως πιστεύω Φερνάντες η Ελιασον θα είναι βασικοί αντί Αμρα, ο οποίος μπορεί να φανεί πολύ χρήσιμος αν προηγηθεις. 
 

Αυτο που πρέπει να προσέξει η ΑΕΚ είναι τις βαθιές μπαλιές προς τον Παλασιος κυρίως, από Περεθ και Μαγκνουσον που τον φέρνουν σε κατάσταση 1-1 απέναντι στο μπακ. 
 

Οποίος και να παιξει ομως ειμαι σίγουρος ότι θα μπουν και θα μασάνε σίδερα. In Almeyda we trust 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Rossi said:

πιστευα ειμαι ο μονος στην γη.

Όταν χάναμε 1-0 από Ιωνικό, έριξα ένα εικοσάρικο στον άσσο. Μετά, κάθισα αναπαυτικά και περίμενα την ανατροπή. Άργησε λιγάκι αλλά χαλάλι.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×