Jump to content

βάζελος - ΑΕΚΑΡΑ (playoff 7η αγ.): 30/04/23, 20:00, Cosmote Sport 1


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου   

53 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
      0
    • Ρότα
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
    • Χατζισαφί
    • Γιόνσον
    • Ελίασον
      0
    • Γαλανόπουλος
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Τσούμπερ
    • Γκαρσία
    • Πινέδα
    • Μάνταλος
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Φερνάντες
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
    • Μέτριο
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάσης
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Ελίασον
    • Γαλανόπουλος
    • Γκατσίνοβιτς
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
    • Πινέδα
      0
    • Μάνταλος
    • Άμραμπατ
      0
    • Φερνάντες
    • Σιμάνσκι
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Just now, MITSAKLAS said:

Είναι το Νο2 σε υπερανάλυση θέμα στο ΚΜ, μετά από τις φαντασιώσεις μερικών ότι υπάρχουν γούρια και βουντού από χρήστες του φόρουμ. 

Μην μου το χαλάς γιατί ενα απο τα γούρια μου ειναι να κοντράρω στοιχηματικά την ΑΕΚ και έχω χάσει ένα διαρκείας μέχρι τώρα. 

  • Hahaha 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AG21 said:

Μην μου το χαλάς γιατί ενα απο τα γούρια μου ειναι να κοντράρω στοιχηματικά την ΑΕΚ και έχω χάσει ένα διαρκείας μέχρι τώρα. 

Τίποτα δε χαλάω ρε Νικ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, vamos bien said:

Και η ισοπαλία δυστυχώς θα είναι σαν ήττα έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα.. Θα πρόκειται περί θαύματος να κάνουν γκέλα οι λαγοί στη συνέχεια. Και το να χάσει αυτή η φετινή ΑΕΚ το πρωτάθλημα από το Φώτη τον Ιωαννίδη εγώ επιμένω να μη μπορώ ούτε να το διαχειριστώ ούτε να το δεχτώ με τίποτα. ΝΙΚΗ ΣΤΗ ΛΑΓΟΦΛΩΡΟ Η ΘΑΝΑΤΟΣ.

δεν θα συμφωνησω με αυτο θεωρω οτι με Χ τιποτα δεν εχει κριθει ουτε θαυμα θα προκειτε ουτε τιποτα αν ο βαζελος κανει ενα Χ με μπουγατσα η γαυρο οταν αυτοι εχουν κινητρο την 3η θεση

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, vamos bien said:

Και η ισοπαλία δυστυχώς θα είναι σαν ήττα έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα.. Θα πρόκειται περί θαύματος να κάνουν γκέλα οι λαγοί στη συνέχεια. Και το να χάσει αυτή η φετινή ΑΕΚ το πρωτάθλημα από το Φώτη τον Ιωαννίδη εγώ επιμένω να μη μπορώ ούτε να το διαχειριστώ ούτε να το δεχτώ με τίποτα. ΝΙΚΗ ΣΤΗ ΛΑΓΟΦΛΩΡΟ Η ΘΑΝΑΤΟΣ.

Μια γκέλα θα την κάνουν. Για τα υπόλοιπα συμφωνούμε.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με @billy21 και @amd αν δεν μπορούμε να κερδίσουμε τουλάχιστον μην χάσουμε και νομίζω οτι ο πιο έμπειρος στο Ελληνικό πρωτάθλημα Ματίας έτσι θα το δεί και αυτός . 

Απο εκει και πέρα 

<<Σύλλογος μεγάλος, δεν υπάρχει άλλος, δεν υπάρχει άλλος πιο σιχαμερός.

Και χιλιάδες φίλοι, γαμανε το τριφύλλι, γαμιεται λένε ο Παναθηναϊκός.

Παναθηναϊκός και Ολυμπιακός, τον παίρνετε όλοι από πίσω και από μπρος.>>

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AG21 said:

Συμφωνώ με @billy21 και @amd αν δεν μπορούμε να κερδίσουμε τουλάχιστον μην χάσουμε και νομίζω οτι ο πιο έμπειρος στο Ελληνικό πρωτάθλημα Ματίας έτσι θα το δεί και αυτός . 

Απο εκει και πέρα 

<<Σύλλογος μεγάλος, δεν υπάρχει άλλος, δεν υπάρχει άλλος πιο σιχαμερός.

Και χιλιάδες φίλοι, γαμανε το τριφύλλι, γαμιεται λένε ο Παναθηναϊκός.

Παναθηναϊκός και Ολυμπιακός, τον παίρνετε όλοι από πίσω και από μπρος.>>

Συμφωνώ ότι δεν πρέπει να χάσουμε αλλά για την έπαρση για την τοξικότητα την προπαγάνδα των δημοσιογράφων και των οπάδων που έχουν έπαρση οτι θα μας νικήσουν εύκολα αύτο ακούω σε εκπομπές στο ραδιόφωνο, εύχομαι την κυριακή 

ΞΕΚΩΛΙΑΣΜΑ!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτός μπορεί να ειναι και ο στόχος του βάζελου . Να το σβήσει το ματς μέχρι το 70' και να επενδύσει οτι θα βγούμε όλοι μπροστά για να το πάρει γι'αυτο χρειάζεται πίεση απο την αρχή με ένα αμυντικό χάφ και πινέσα στον άξονα ώστε να ανοίξει το σκόρ αν κάνουμε πάλι καλή αρχή μέχρι το 30 και μετά καλή διαχείρηση μέχρι το 60 όπου θα μπεί ο γιόνσον για σβήσιμο .

 

2 minutes ago, Pelado 21 said:

Συμφωνώ ότι δεν πρέπει να χάσουμε αλλά για την έπαρση για την τοξικότητα την προπαγάνδα των δημοσιογράφων και των οπάδων που έχουν έπαρση οτι θα μας νικήσουν εύκολα αύτο ακούω σε εκπομπές στο ραδιόφωνο, εύχομαι την κυριακή 

ΞΕΚΩΛΙΑΣΜΑ!!!

 

Ας τους να λένε . καλό μας κάνουν . Δεν πρόκειται να επηρεαστεί η ψυχολογία της ομάδας με τέτοια .

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, billy21 said:

Μια γκέλα θα την κάνουν. Για τα υπόλοιπα συμφωνούμε.

Συμφωνώ ότι κάπου θα γκελάρουν!Γάβρος και βου θέλουν τη τρίτη θέση γιατί δεν έχει κριθεί ακόμα τίποτα τι ευρωπαικό εισιτήριο θα δώσει η 3η θέση.Τον γάβρο τον συμφέρει να βγει 3ος και να πάρουμε εμείς το κύπελλο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

λοιπον. ο παο μας νικησε 2-1 στην αρχη της σεζον ( με 2 μουφες πεναλτυ ) οταν ψαχνομασταν. 

μας πηρε ενα Χ στα πλειοφς, γλιτωνοντας λογω της αστοχιας μας.

Στο 1-0 επαιζε σα τον λεβαδειακο του κομποτη.

Θεωρω πως δε προκειται να νικησει τη κυριακη. Ολες οι αλλες ομαδες ( αρης, παοκ, γαβρος) ηταν πιο επικινδυνες ΣΥΝΟΛΙΚΑ στα μεταξυ μας.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AG21 said:

Αυτός μπορεί να ειναι και ο στόχος του βάζελου . Να το σβήσει το ματς μέχρι το 70' και να επενδύσει οτι θα βγούμε όλοι μπροστά για να το πάρει γι'αυτο χρειάζεται πίεση απο την αρχή με ένα αμυντικό χάφ και πινέσα στον άξονα ώστε να ανοίξει το σκόρ αν κάνουμε πάλι καλή αρχή μέχρι το 30 και μετά καλή διαχείρηση μέχρι το 60 όπου θα μπεί ο γιόνσον για σβήσιμο .

 

Ας τους να λένε . καλό μας κάνουν . Δεν πρόκειται να επηρεαστεί η ψυχολογία της ομάδας με τέτοια .

Η ομάδα είναι σε πολλή καλή κατάσταση μου θυμίζει την ΑΕΚ του α’ γύρου.Όσες φορές παίξαμε φέτος με τους λαγούς δεν ήμασταν σε καλή κατάσταση στη νεα φιλαδέλφια και δεν χάσαμε.Τα γκολ που μας έχει βάλει είναι με  πέναλντι.Δεν έχουμε να φοβηθούμε τιποτα.Θα τους καβλώσει και η οριτζίναλ με αυτά που θα κάνει την κυριακή και πάλε ολοταχώς για να τους γαμήσουμε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, AG21 said:

Αυτός μπορεί να ειναι και ο στόχος του βάζελου . Να το σβήσει το ματς μέχρι το 70' και να επενδύσει οτι θα βγούμε όλοι μπροστά για να το πάρει γι'αυτο χρειάζεται πίεση απο την αρχή με ένα αμυντικό χάφ και πινέσα στον άξονα ώστε να ανοίξει το σκόρ αν κάνουμε πάλι καλή αρχή μέχρι το 30 και μετά καλή διαχείρηση μέχρι το 60 όπου θα μπεί ο γιόνσον για σβήσιμο .

 

Ας τους να λένε . καλό μας κάνουν . Δεν πρόκειται να επηρεαστεί η ψυχολογία της ομάδας με τέτοια .

100% Αυτό θα κάνει ο βάζελος. Δεν μπορεί να κάνει τίποτα άλλο. Θα πάει το ματς για 0-0 με στόχο αν βγούμε εμείς μπροστα να μπορέσει να βάλει 1 γκολ.

Εμείς έχουμε το πρόβλημα ότι αν το φάμε θα είναι δύσκολο να το γυρίσουμε. Αυτοί θα παίξουν με το αγχος μας.

Θα κάνουν καθυστερήσεις απο το 3' Θα διαμαρτύρονται συνέχεια για τα πάντα,

θα χαλάνε το ρυθμό σε κάθε ευκαιρία, όταν θα βγαίνει μπαλα εκτός θα κάνει 2 λεπτά να επιστρέψει..

Ειναι σίγουρο ότι θα κάνουν το ματς κλωτσοσκούφι!

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Pelado 21 said:

Η ομάδα είναι σε πολλή καλή κατάσταση μου θυμίζει την ΑΕΚ του α’ γύρου.Όσες φορές παίξαμε φέτος με τους λαγούς δεν ήμασταν σε καλή κατάσταση στη νεα φιλαδέλφια και δεν χάσαμε.Τα γκολ που μας έχει βάλει είναι με  πέναλντι.Δεν έχουμε να φοβηθούμε τιποτα.Θα τους καβλώσει και η οριτζίναλ με αυτά που θα κάνει την κυριακή και πάλε ολοταχώς για να τους γαμήσουμε.

Ο στόχος τους από την αρχή είναι να πέφτουν κάτω, να εκβιάσουν παίρνοντας κίτρινες κάρτες κομβικοί παίκτες μας,να κάνει καθυστερήσεις ο μπρινιόλι.Αν προηγηθούμε πρώτοι πρέπει να ανοιχτούν και να παίξουν διαφορετικά ώστε να μας ισοφαρίσουν.Σίγουρα το άγχος το έχει ο βάζελος λόγω έδρας.Αυτοί ακόμα νομίζουν ότι ισοπέδωσαν τον γάβρο με το τσαφ του σωκράτη και το αυτογκολ του ελ αραμπί και νόμιζουν οτι θα μας νικήσουν στο χαλαρό.

Link to comment
Share on other sites

εγω αντιθετα πιστευω οτι ο βαζελος θα μπει πολυ δυνατα για ενα 20 λεπτο να παρει προβαδισμα, ολοι περιμενουν να παιξει σε χαμηλο τεμπο αλλα εγω πιστευω θα παιξει πολυ δυνατα για ενα 20 λεπτο και αν δεν ανοιξουν το σκορ θα κατσουν πισω να ριξουν τον ρυθμο.

Link to comment
Share on other sites

20 ΛΕΠΤΑΑ??? Στη 2η μπούκα που θα τους βρούμε ανοιχτούς θα φωνάξει ο Γιοβάνοβιτς στον Ιωαννίδη να μείνει πίσω απ τη σέντρα😄

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, amd said:

εγω αντιθετα πιστευω οτι ο βαζελος θα μπει πολυ δυνατα για ενα 20 λεπτο να παρει προβαδισμα, ολοι περιμενουν να παιξει σε χαμηλο τεμπο αλλα εγω πιστευω θα παιξει πολυ δυνατα για ενα 20 λεπτο και αν δεν ανοιξουν το σκορ θα κατσουν πισω να ριξουν τον ρυθμο.

Αν κάνουν αυτό το λάθος θα το αρπάξουν με το καλημέρα 

Link to comment
Share on other sites

Η ΑΕΚ όπως έχουμε πει, ειδικά αυτή την περίοδο, είναι μια αγέλη λυσσασμένη για αίμα. Μετά τη διακοπή του Πάσχα, είναι λες και στα αποδυτήρια σπάνε κοκες και σεληνιαζονται. Ο Αλμέιδα και οι άλλοι οι περίεργοι που μας έχει κουβαλήσει, έχουν μετατρέψει την ομάδα σε χουλιγκανάκια που δεν μασάνε τ' αρχιδια τους. Θα πέσει επική πουτσα την Κυριακή 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AG21 said:

Αυτός μπορεί να ειναι και ο στόχος του βάζελου . Να το σβήσει το ματς μέχρι το 70' και να επενδύσει οτι θα βγούμε όλοι μπροστά για να το πάρει γι'αυτο χρειάζεται πίεση απο την αρχή με ένα αμυντικό χάφ και πινέσα στον άξονα ώστε να ανοίξει το σκόρ αν κάνουμε πάλι καλή αρχή μέχρι το 30 και μετά καλή διαχείρηση μέχρι το 60 όπου θα μπεί ο γιόνσον για σβήσιμο .

Μ αρεσει που δε λες ονομα για να χει λιγο μυστηριο.

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, stavros 9-11 said:

Η ΑΕΚ όπως έχουμε πει, ειδικά αυτή την περίοδο, είναι μια αγέλη λυσσασμένη για αίμα. Μετά τη διακοπή του Πάσχα, είναι λες και στα αποδυτήρια σπάνε κοκες και σεληνιαζονται. Ο Αλμέιδα και οι άλλοι οι περίεργοι που μας έχει κουβαλήσει, έχουν μετατρέψει την ομάδα σε χουλιγκανάκια που δεν μασάνε τ' αρχιδια τους. Θα πέσει επική πουτσα την Κυριακή 

Υπάρχει ποδοσφαιρική εξήγηση σε αυτό αφού από το λιώσιμο όλη τη σεζόν με διπλές προπονήσεις πάει χαλαρά γιαυτό ακριβώς το λόγο. Τη φρεσκαδουρα τώρα που μετράει. 

@amd σέβομαι τις ποδοσφαιρικες σου αναλύσεις αλλά θα είναι τρελά να χτυπήσει πάνω από 5-10 λεπτά στην αρχή γιατί αν ξανακάνουν οι δική μας  το 30 λεπτό σε Καραϊσκάκη και προχθές τότε τι ματς θα τελειώσει νωρίς.

Ολα μπορούν να γίνουν τη Κυριακή φυσικά και επειδή μιλάμε για βαζελος έχουμε απέναντι της τη βρομιά τους και τη κωλοφαρδία τους. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, aris2168 said:

Μ αρεσει που δε λες ονομα για να χει λιγο μυστηριο.

Δεν ξέρεις ... μπορεί Σιμάνσκης, μπορεί Γαλανόπουλος, who knows ?

Άμα έλειπε από την πρόταση το "αμυντικό", έ, τότε θα ήτανε φως-φανάρι :

alexanter-franson-pllarge.png?lm=408de87

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AG21 said:

Μην μου το χαλάς γιατί ενα απο τα γούρια μου ειναι να κοντράρω στοιχηματικά την ΑΕΚ και έχω χάσει ένα διαρκείας μέχρι τώρα. 

πιστευα ειμαι ο μονος στην γη.

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, AG21 said:

Υπάρχει ποδοσφαιρική εξήγηση σε αυτό αφού από το λιώσιμο όλη τη σεζόν με διπλές προπονήσεις πάει χαλαρά γιαυτό ακριβώς το λόγο. Τη φρεσκαδουρα τώρα που μετράει. 

@amd σέβομαι τις ποδοσφαιρικες σου αναλύσεις αλλά θα είναι τρελά να χτυπήσει πάνω από 5-10 λεπτά στην αρχή γιατί αν ξανακάνουν οι δική μας  το 30 λεπτό σε Καραϊσκάκη και προχθές τότε τι ματς θα τελειώσει νωρίς.

Ολα μπορούν να γίνουν τη Κυριακή φυσικά και επειδή μιλάμε για βαζελος έχουμε απέναντι της τη βρομιά τους και τη κωλοφαρδία τους. 

ειμαι σιγουρος οτι αυτο ειναι το πλανο τους δυνατα για ενα 20 λεπτο και μετα να μην χασουν 

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζουμε απίστευτα πράγματα.

Υποτιμάται η ομαδαρα του Γιοβανοβιτς σε υπέρτατο βαθμό.

Μια ομάδα που δεν δέχεται γκολ. Που αξιοποιεί τις ευκαιρίες της.

Με τον Ιωαννιδη σε δαιμονιωδη φορμα. Με τον Σποραρ να τον συμπληρώνει.

Κάθε πρωί προσεύχομαι στο Θεό να μας λυπηθεί την Κυριακή.

  • Δικεφαλάκι 4
  • Hahaha 4
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Rossi said:

πιστευα ειμαι ο μονος στην γη.

Είμαστε πολλοί αλλά δεν το λένε οι υπόλοιποι απο ντροπή . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, agelos said:

Διαβάζουμε απίστευτα πράγματα.

Υποτιμάται η ομαδαρα του Γιοβανοβιτς σε υπέρτατο βαθμό.

Μια ομάδα που δεν δέχεται γκολ. Που αξιοποιεί τις ευκαιρίες της.

Με τον Ιωαννιδη σε δαιμονιωδη φορμα. Με τον Σποραρ να τον συμπληρώνει.

Κάθε πρωί προσεύχομαι στο Θεό να μας λυπηθεί την Κυριακή.

Βάλε και την διαιτητική εύνοια που -παραδοσιακά- κλίνει προς τον ισχυρότερο, όπως και την τύχη που πάντα είναι στο πλευρό του καλύτερου.

Τι να λέμε τώρα ....

"Κι η μυλωνού τον αντρα της με τους πραματευτάδες" που λέει κι ο σοφός Ελληνικός λαός !!!

Όπως έχει γράψει πρώτος ο σ. @MITSAKLAS, οτιδήποτε κάτω από 3-0 θα είναι τεράστια επιτυχία του Παπατζή του Λα Πλάτα και ανεκτίμητη "προίκα" για την ΑΕΚ για την επόμενη σεζόν.

  • Δικεφαλάκι 3
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×