Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - γαύρος (playoff, 8η αγ.): 03/05/23, 20:00, Cosmote Sport 1


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου   

47 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
    • Μοχαμάντι
      0
    • Βίντα
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
    • Σιμάνσκι
    • Άμραμπατ
    • Γιόνσον
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Πινέδα
      0
    • Ελίασον
      0
    • Φερνάντες
      0
    • Ζίνι
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
      0
    • Μοχαμάντι
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Γκατσίνοβιτς
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
    • Μάνταλος
      0
    • Πινέδα
      0
    • Ελίασον
      0
    • Φερνάντες
      0
    • Ζίνι
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

19 minutes ago, Nestoridis21 said:

Το σημερινό δεν συγκρίνεται με του Νατσουρα. Διότι τότε ήρθε ο Ιωνικός και σου έκανε κηδεία και ήταν οριστικό ενώ τώρα ακόμα τίποτα δεν έχει τελειώσει.

Ναι, παραλίγο Νατσουρας ομως

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είδα την ομάδα φέτος να παίζει μπαλάρα ανα διαστήματα και να είναι πρώτη στις περισσότερες κατηγορίες (ναι και στις χαμένες ευκαιρίες). Σε σχέση με το τι βλέπαμε τα περασμένα χρόνια, η βελτίωση είναι αδιανόητη. ΟΚ, μεγάλη πίκρα να χάσουμε το πρωτάθλημα, χάσαμε και 7 χρόνια από τη ζωή μας λόγω καρδιάς, ας τα δούμε λίγο πιο συνολικά όμως.

Link to comment
Share on other sites

Τα σουτ του λιωαι σημερα ηταν αδερφιστικα. Ετσι γκολ δε βαζεις ποτε. Τεσπα.

Παμε για το διπλο τη κυριακη. Ελπιζω να βρουν δυναμεις.

Τσουμπερ αγιρι μου οταν σε τραβαει ο αμυντικος πεσε. Σε ριχνει κατω δε πεφτεις μονος σου

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτά για τους πανηγυρισμούς στο τηγάνι πέρα απ το ότι δεν βγαίνει πρωταθλητής ο βάζελος εκεί αν νικήσει η ΑΕΚ, ξέρετε πόσο έυκολα κανονίζονται με ένα τηλέφωνο? Ηρωικό διπλό την Κυριακή για τον... μάγο Γιοβάνοβιτς.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, chris manousopoulos said:

Τσουμπερ αγιρι μου οταν σε τραβαει ο αμυντικος πεσε. Σε ριχνει κατω δε πεφτεις μονος σου

Ο αποψινός διαιτητής δεν θα έδινε πέναλτυ ούτε μεθαύριο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το ο,τι ο άλλος σε έχει αφήσει όλη τη χρονιά να παίζεις με εναν γκαρσια σεντερ φορ είναι αδιανοητο.

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στάνταρ το έχω το διπλό στο τηγάνι.....μπορεί και με αυτογκόλ 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Kapetane21 said:

Ωταν έγινε του Νατσούρα ήμουν 10 χρόνων δεν μπορούσα καλά καλά να συνειδητοποιήσω τότε τι ευκαιρία είχε χαθεί.

Σήμερα 18 χρόνια μετά δυστυχώς η μοίρα μου έδωσε μια γεύση τη σημαίνει να χάνεις στο τέλος πρωτάθλημα... 

Μια ζωή και άλλη μια ΑΕΚ 

 

Αρα δεν έζησες την Λοκομοτιβ οποτε εισαι σε καλό δρόμο

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AlexKR21 said:

Ρε Νικο ακριβως επειδη εγω μεγαλωσα με αυτες τις ανυπαρκτες ΑΕΚ, επρεπε σημερα να δωσεις στον κοσμο, σε 2 γενιες που χουν αδιανοητο σκατο το δικο τους αφηγημα, το δικο τουυς παραμυθι.

Δεν γινεται να εισαι ΑΕΚ και να λες ακομα για τα '90s η για το πως καρφωνε ο Νικολαιδης. Μιλαμε για μια 30ετια πισω. 

Δεν αρκουν απλα οι καλες ομαδες εδω που εισαι. Θες νεους ηρωες, νεες στιγμες, νεα μεγαλα ματς. Και ακομα και φετος που εδειχνε το πραγμα οτι θα μπορεσεις να το κανεις, απετυχες. Και αυτο δεν ειναι μομφη για τον Ματιας η καποιον συγκεκριμενο φετινο παικτη, σε καμια περιπτωση. Ειναι το μεγαλο μου παραπονο απ τον οργανισμο, το οποιο με τρωει.

Ε, σε αυτό απαντάω. Να σε τρώει αυτό που έζησες άλλες χρονιές που δεν ηταν ΑΕΚ και όχι το φετινό που είναι κανονική  ΑΕΚ. Μακαρι να εισαι κάθε χρονια της ζωής σου όπως φετος και αν δεν έρθουν φετος, θα έρθουν αλλες χρονιές οι κουπες.
 

Εγώ τόσα χρονια κανονική ΑΕΚ θέλω, το πρωτάθλημα εξαρτάται από πολλά πραγματα και είναι και ζήτημα συμπτώσεων, σφυριγμάτων, κωλοφαρδίας κλπ

Επισης αυτά τα «χειρότερος γαυρος που έχουμε δει» κλπ είναι του κωλου τα εννιάμερα. Πολύ χειρότερος ηταν το 18 πχ.

Ο Ντέμης και ο Κωστής δεν ήταν ήρωες; Ποσα πρωταθληματα πήραν; 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Ενα γκολ μωρη ΑΕΚαρα 180' λεπτά τώρα. Ένα γκολ. Μας έκανε τη χάρη ο Μπρένταν τομας από όλους.

Μας χάρηκα όμως. Μασαγαμε σίδερα. Στο '99 έστω με με ανγχωδεις γιόμες προσπαθούσαν. Δεν έχω να προσαψω τίποτα. Ελπίζουμε σε ένα ειρηνικό 0-0 στο τηγάνι.

Τρελάθηκα, τρελάθηκα ΔΙΚΕΦΑΛΕ μαζί σου καταστραφηκα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, billy21 said:

Αυτά για τους πανηγυρισμούς στο τηγάνι πέρα απ το ότι δεν βγαίνει πρωταθλητής ο βάζελος εκεί αν νικήσει η ΑΕΚ, ξέρετε πόσο έυκολα κανονίζονται με ένα τηλέφωνο? Ηρωικό διπλό την Κυριακή για τον... μάγο Γιοβάνοβιτς.

Κι όμως δε θα χαριστεί ο Βαγγέλας !
Ούτε ο βάζελος έχει τα κουράγια .. Μη σου πω ότι βλέπω πλέον πιθανή μέχρι και ήττα βάζελου και ισοπαλία δικιά μας .. 

ετοιμαστείτε για νέα δράματα 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τη γουστάρω τη φετινή ΑΕΚ. Με κύπελλο και με αυτή την εμφάνιση στο πρωτάθλημα θα είναι πετυχημένη η χρονιά. Τα προηγούμενα χρόνια δεν μπορούσα να τη δω.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Υπομονή, αισιοδοξία ( ακόμα και μετά από μια σπαστική μέρα όπως η σημερινή), πίστη και προσευχή.

Link to comment
Share on other sites

Παμε 

Just now, tarasfw said:

Εγώ τη γουστάρω τη φετινή ΑΕΚ. Με κύπελλο και με αυτή τη σεζόν θα είναι πετυχημένη η χρονιά. Τα προηγούμενα χρόνια δεν μπορούσα να τη δω 

Ε ναι ρε. Τι να λεμε. Επιτυχημενη χρονια εχουμε κανει

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Atlas21 said:

Ενα γκολ μωρη ΑΕΚαρα 180' λεπτά τώρα. Ένα γκολ. Μας έκανε τη χάρη ο Μπρένταν τομας από όλους.

Μας χάρηκα όμως. Μασαγαμε σίδερα. Στο '99 έστω με με ανγχωδεις γιόμες προσπαθούσαν. Δεν έχω να προσαψω τίποτα. Ελπίζουμε σε ένα ειρηνικό 0-0 στο τηγάνι.

Τρελάθηκα, τρελάθηκα ΔΙΚΕΦΑΛΕ μαζί σου καταστραφηκα.

Μην το έχεις σίγουρο το διπλό στο Χαριλάου. Αν μας κόψουν πρωτάθλημα θα είναι η μεγαλύτερη επιτυχία τους από το 1970 και μετά 

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάποιες απορίες από το συγκεκριμένο παιχνίδι. Από τον διαιτητή, ο οποίος είναι και απο την πατρίδα μου (σ.σ. Γαλλία) δεν κατάλαβα γιατί ήταν 9 λεπτά οι καθυστερήσεις. Γιατί πρέπει να εχουμε πολλές ευκαιρίες για να μετρήσει ένα γκολ; Πόσες φορές θα πρέπει να σκοράρουμε για να μετρήσει ένα γκολ μας;🤡🤡🤡

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, tarasfw said:

σε τρεις μέρες παίζεις δύο κρισιμοτατα ντέρμπι και δε βάζεις ένα γκολ. Ειδικά με το γάβρο τι θα γίνει τώρα; 5 βαθμούς στο πρωτάθλημα μέσα στην έδρα μας. Κάπου κλαταρε η ομάδα, απλά σήμερα πονάει γιατί ήρθε δώρο και είχαμε πολύ χρόνο και δεν τους πνίξαμε. Αυτό πονάει πολύ 

Είχαμε ένα εικοσάλεπτο απ οταν έμεινε ο βαζελος με 10 παίκτες και φάνηκε ότι εκεί κλείδωσε η γκέλα τους.Ειχαμε πολύ χρονο.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, chris manousopoulos said:

Έχω κάποιες απορίες από το συγκεκριμένο παιχνίδι. Από τον διαιτητή, ο οποίος είναι και απο την πατρίδα μου (σ.σ. Γαλλία) δεν κατάλαβα γιατί ήταν 9 λεπτά οι καθυστερήσεις. Γιατί πρέπει να εχουμε πολλές ευκαιρίες για να μετρήσει ένα γκολ; Πόσες φορές θα πρέπει να σκοράρουμε για να μετρήσει ένα γκολ μας;🤡🤡🤡

Α ναι!

Τον ξέχασα αυτόν!

🤡

Link to comment
Share on other sites

Just now, Man Of Faith said:

Είχαμε ένα εικοσάλεπτο απ οταν έμεινε ο βαζελος με 10 παίκτες και φάνηκε ότι εκεί κλείδωσε η γκέλα τους.Ειχαμε πολύ χρονο.

Ναι αυτό πόνεσε. Έλεγες έλα μωρέ μπαίνει τώρα θα μπει δε γίνεται να μη μπει....θα το σηκώσουμε κλπ κλπ. Ε και δεν μπήκε....όταν η τρομερή αγωνία για να έρθει κάτι που θα σε κανει ευτυχισμένο, διακόπτεται απότομα χωρίς το σωστό αποτέλεσμα, πονάει πολύ 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, tarasfw said:

Μην το έχεις σίγουρο το διπλό στο Χαριλάου. Αν μας κόψουν πρωτάθλημα θα είναι η μεγαλύτερη επιτυχία τους από το 1970 και μετά 

Κάνουμε δεν κάνουμε πρέπει να έρθει γκέλα κάτω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Atlas21 said:

Κάνουμε δεν κάνουμε πρέπει να έρθει γκέλα κάτω.

Μπορεί να ξαναδούμε δύο Χ

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, vamos bien said:

 

Έχω την αίσθηση ότι δεν τελείωσε τίποτε, όλα θα κριθούν όχι βέβαια στο τελευταίο λεπτό του τελευταίου αγώνα όπως λέει ο Αλμέιδα , αλλά την επόμενη προτελευταία αγωνιστική ….

Με Μπεο και Ντελετιτς παίζουμε στο τέλος 

Link to comment
Share on other sites

Μιας και ηρέμησα στα θετικά νέα (αν μπορείς να τα πεις θετικά) είναι ότι οι βάζελοι τα ίδια λένε για την ομάδα τους.

Επιμένουν ότι έχασαν το πρωτάθλημα σήμερα και ότι θα το πάρουμε εμείς. 
 

Πραγματικο θρίλερ το φετινό πρωτάθλημα αν τύχει και το πάρουμε θα έχουμε να το λέμε για μια ζωή ολόκληρη 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Man Of Faith said:

Αρα δεν έζησες την Λοκομοτιβ οποτε εισαι σε καλό δρόμο

Μπαααα παιδί τον 90's... 

Link to comment
Share on other sites

Η ΑΕΚ φέτος βάση ευκαιριών και εξ γκολς πως τα λέτε οι γραμματζούμενοι, θα έπρεπε να έχει επίθεση κοντά στα 80 γκολ και πρώτο σκόρερ με πάνω από 20 γκολ.

Αντιθέτως κάναμε την τσιγγουνια, πονηριά, βαφτίσαμε και έναν παίκτη που τον είχαμε για δύο χρόνια δεξί χαφ ως σέντερ φορ και σε 10 μέρες θα βλέπουμε τον Κουρμπελη να σηκώνει την κούπα.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

  • Stylianopoulos unpinned this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×