Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - γαύρος (playoff, 8η αγ.): 03/05/23, 20:00, Cosmote Sport 1


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου   

47 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
    • Μοχαμάντι
      0
    • Βίντα
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
    • Σιμάνσκι
    • Άμραμπατ
    • Γιόνσον
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Πινέδα
      0
    • Ελίασον
      0
    • Φερνάντες
      0
    • Ζίνι
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
      0
    • Μοχαμάντι
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Γκατσίνοβιτς
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
    • Μάνταλος
      0
    • Πινέδα
      0
    • Ελίασον
      0
    • Φερνάντες
      0
    • Ζίνι
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Τα views και τα likes πάνε καλά για τα καπνογονα, ξέρουμε τιποτα;

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, To Kitrino Tsakali said:

Γιατί σήμερα κλείδωσαν και μαθηματικά. Με δεδομένο οτι ο ΠΑΟΚ θα κερδίσει Βόλο, ο Ολυμπιακός ότι και να φέρει την Κυριακή (είτε κερδίσει είτε χάσει) πάει για δυο αποτελέσματα στην Τούμπα. 

Ο Άρης σήμερα απλά έπαιζε με το Βόλο την πρώτη απο τις 3 υποχρεώσεις που του είχαν απομείνει.

δηλαδη ο γαυρος θα χασει και θα παει να παιξει στην τουμπα τα ρεστα του για να μην βγει 4ος και χασει 10Μ που ειναι η διαφορα  μεταξυ υποτιθεμενης 3ης και 4ης θεσης

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Man Of Faith said:

Τα views και τα likes πάνε καλά για τα καπνογονα, ξέρουμε τιποτα;

Οχι Οχι μη μη

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο φάουλ η μη είσοδος και συμμετοχή του Φαν Φεερτ. Έβαλε Ζινι, ο οποίος δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο και άφησε εκτός τον Ολλανδό. Τι έχει συμβεί και τον έχει γειώσει τόσο δεν μπορούμε να ξέρουμε. 

Ας ρωτήσει κάποιος δημοσιογράφος μας 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, amd said:

δηλαδη ο γαυρος θα χασει και θα παει να παιξει στην τουμπα τα ρεστα του για να μην βγει 4ος και χασει 10Μ που ειναι η διαφορα  μεταξυ υποτιθεμενης 3ης και 4ης θεσης

Ναι γιατί στην Τούμπα είναι χαλαρός, πάει για δύο αποτελέσματα. Τι ψάχνεις να βρεις τώρα, άστο.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Man Of Faith said:

Τα views και τα likes πάνε καλά για τα καπνογονα, ξέρουμε τιποτα;

Ας μη μιλήσουμε για το θέμα αυτό γιατί καίει.

Να μπαίνει με διάθεση στο 2ο ημίχρονο η ομάδα και να της κόβουν την ορμή οι οπαδοί της.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Hades said:

Μεγάλο φάουλ η μη είσοδος και συμμετοχή του Φαν Φεερτ. Έβαλε Ζινι, ο οποίος δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο και άφησε εκτός τον Ολλανδό. Τι έχει συμβεί και τον έχει γειώσει τόσο δεν μπορούμε να ξέρουμε. 

Ας ρωτήσει κάποιος δημοσιογράφος μας 

διαβασε βρε μανα μου τι ειπε ο προπονητης σου πριν ρωτησεις 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Hades said:

Μεγάλο φάουλ η μη είσοδος και συμμετοχή του Φαν Φεερτ. Έβαλε Ζινι, ο οποίος δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο και άφησε εκτός τον Ολλανδό. Τι έχει συμβεί και τον έχει γειώσει τόσο δεν μπορούμε να ξέρουμε. 

Ας ρωτήσει κάποιος δημοσιογράφος μας 

Θεωρώ ότι στο παιχνίδι παίξαμε καλά. Ολες οι ομάδες δείχνουν κούραση. Κι εμείς επίσης. Αξιολογώ πολύ την προσπάθεια των παικτών γιατί ξέρω ότι υπάρχουν κουρασμένοι, για διαφορετικούς λόγους. Έπειτα πιστεύω ότι στο παιχνίδι τα πήγαμε καλά. Μας έλλειψε το τελικό σουτ. Παίξαμε και βάλαμε τον Ολυμπιακό στην περιοχή του και δεν του επιτρέψαμε να βγει. Είχαμε τις φάσεις να σκοράρουμε. Ανακτούσαμε γρήγορα τη μπάλα, γιατί εκτός από το κομμάτι τις φυσικής κατάστασης, είχαμε και κάποια άλλα θέματα που δεν φαίνονταν. Οσον αφορά τον Ζίνι, είναι αποφάσεις που παίρνω. Με αυτόν τον παίκτη είναι κάποιες εβδομάδες που κάνει προπόνηση μαζί μας. Με έχει εκπλήξει θετικά. Πίστευα ότι σε λίγα λεπτά με την ταχύτητα που έχει θα βρει διαφορετικές ευκαιρίες. Εχει διαφορετικά στοιχεία από τον Φαν Βέερτ. Πριν μια εβδομάδα ο Τομ χρειάστηκε να βγει από την προπόνηση για πρόβλημα στον αστράγαλο. Είναι επιλογές που παίρνουμε εμείς οι προπονητές που άλλοτε πετυχαίνουν και άλλοτε όχι. Ο Τομ είχε τις ευκαιρίες του. όπως ολοι οι παίκτες. Είχε τέσσερα λεπτά το ματς. Μίλησα με τον Φαν Βέερτ στο τέλος του αγώνα και του είπα ότι αν δεν είναι καλά ο Γκαρσία στο επόμενο παιχνίδι θα παίξει βασικός.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, agelos said:

Ας μη μιλήσουμε για το θέμα αυτό γιατί καίει.

Να μπαίνει με διάθεση στο 2ο ημίχρονο η ομάδα και να της κόβουν την ορμή οι οπαδοί της.

Συμβαίνει σε όλα τα γήπεδα αυτό δυστυχώς. 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, agelos said:

Τεράστια πίκρα, δεν χωνεύεται εύκολα σημερινή χαμένη ευκαιρία.

Η ομάδα ήταν σκασμένη και είναι λογικό όταν την έχουν χτυπήσει και οι ιώσεις.

Το πρωτάθλημα φοβάμαι πλέον ότι θα το χάσουμε επειδή δεν θα κερδίσουμε στο βικελιδης.

Κυριακή κοντή γιορτή όμως.

Κατά τα άλλα, από τα λίγα που διάβασα, οι μηδενισμοι και τα αναθεματα δεν αξίζουν στη φετινή ομάδα.

Θυμαμαι σαν τώρα δα ότι είχα βάλει σε γράφημα μια πιθανή 11αδα (22αδα) τέλη καλοκαιριού περισυ και την είδες, με κουόταρες και γέλαγες (κι εγώ  μαζί).

Και τώρα ξαφνικα είμαστε λιγοι γιατί δεν κερδισαμε τον βαζελο εκτος και τον γαυρο εντος (παρότι ήμασταν καλυτεροι) και πιθανως να έρθουμε 2οι κι ενώ ταυτοχρονα  παίζουμε και σε τελικο κυπελλου.

Τι να πω.

 

Οκ πίκρα να το χασεις από αυτήν την ομαδα, αλλά έχει παει στο άλλο άκρο η φάση.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στο μισό ματς αναπνέαμε καπνό κι όχι οξυγόνο. Το πράγμα έχει καταντήσει γελοίο. Επειδή από τα λειψά μυαλά δεν περιμένω λογική, κάτι πρέπει να κάνει η ΠΑΕ. Δεν πάει άλλο, φυσαω τη μύτη και βγάζω πορτοκαλί χρώμα από τις μαλακιες που ανοίγετε, γαμιεστε.

Επίσης με τα λέιζερ τι θα γίνει, κάθε φορά όλο και περισσότερα, μπαλα βλέπουμε κι όχι τον Πανταζή στη Νεράιδα. Τι σκατα έχετε στο κεφάλι σας τέλος πάντων.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, amd said:

διαβασε βρε μανα μου τι ειπε ο προπονητης σου πριν ρωτησεις 

Μιλάμε για ένα τσάφ, μια φάση. 

Ρίσκαρε με Ζινι. Δεν θα πέθαινε και ο Φαν Φεερτ για 5 λεπτά 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μικρη δικαιωση για εμας που ειμασταν αισιόδοξοι την περασμένη Κυριακη μετα το τέλος του ματς στη Λεωφορο.Ειμασταν σιγουροι ότι δεν αντέχει ο βαζελος αλλά δεν υπολογισαμε ότι θα λυγισουμε κι εμείς, έστω από ιώσεις.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Man Of Faith said:

Πάντως μικρη δικαιωση για εμας που ειμασταν αισιόδοξοι την περασμένη Κυριακη μετα το τέλος του ματς στη Λεωφορο.Ειμασταν σιγουροι ότι δεν αντέχει ο βαζελος αλλά δεν υπολογισαμε ότι θα λυγισουμε κι εμείς, έστω από ιώσεις.

εγω ακομα αισιοδοξος ειμαι νταμπλ θα κανουμε

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα και μετά το ματς με τον βάζελο, πόνταραν ότι θα το πάρουν με Χ, και τώρα η κατάρα της ισοπαλίας τους κυνηγάει.

Δεν ελπίζω στους γαύρους. Δεν πιστεύω στους βάζελους.

Δεν θα πω τίποτα για την ομάδα, δίνει εντέλει περισσότερα απ' όσα έχει σε κάθε ματς. Το γκολ-πρωτάθλημα ίσως μόνο ο Αραούχο το κουβαλούσε μέσα του (όπως στην Τούμπα), γι' αυτό λείπει πολύ στην τελευταία στροφή.

Πάντως, πόσο τριμαλάκες είναι εκεί στην ΕΠΟ. Βάλτε τα ματς 1 κάθε βδομάδα κι ας τελειώσει το πρωτάθλημα μια βδομάδα αργότερα. Είναι κρίμα τέτοιο πρωτάθλημα να κρίνεται από τραυματίες, άρρωστους και κουρασμένους.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, amd said:

εγω ακομα αισιοδοξος ειμαι νταμπλ θα κανουμε

Εχει πέσει το ποσοστό αισιοδοξίας μου μετα το αποψινό αλλα παραμένω αισιόδοξος.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Man Of Faith said:

Πάντως μικρη δικαιωση για εμας που ειμασταν αισιόδοξοι την περασμένη Κυριακη μετα το τέλος του ματς στη Λεωφορο.Ειμασταν σιγουροι ότι δεν αντέχει ο βαζελος αλλά δεν υπολογισαμε ότι θα λυγισουμε κι εμείς, έστω από ιώσεις.

Έτσι. Μας έχουν παει ολα στραβα, ο βαζελος αποδεικνύει ότι δεν είναι για πολλά, αλλά δεν αρκει.

Ακομα και το προγραμμα μας γαμησε (είτε ήταν στημένο είτε όχι). Ολοι είχαν από δυο ξεκούραστες διακοπές με Βόλο, εμεις το (θεωρητικα) πιο εύκολο ματς στο τελος.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς να μπει ένα φρένο στην ίωση. Να πάνε να παίξουν όλοι στο Χαριλάου. Μετά θα δούμε πόσο για τα αρχίδια του τον έχει τον γαύρο ο στιχουργός. Σημαντικό ότι δεν μπορεί να ξεφύγει με μια βολική ισοπαλία. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να ακυρώσω τον απογοητευτικο αποψε Γκαρσία, είναι φρέσκια ακόμα η γκολαρα που παστελωσε στον παοκ, πιθανολογώ ότι και ο Τετει ένα γκολ θα έβρισκε με αυτές τις ευκαιρίες.

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως δεν πιστευω οτι ο χοντρος θα θυσιαζε 10Μ Europa και ξεκινημα αργοτερα στην Ευρωπη τοσο απλα .... τα σπουδαια την Κυριακη

Επισης σε 2 τελικους η ομαδα δεν σκοραρε. Αυτο πρεπει να το κοιταξει.. ο κοουτς . ΚΑι να τραβηξει καποια αυτακια για πασα ασσιστ 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Man Of Faith said:

Χωρίς να θέλω να ακυρώσω τον απογοητευτικο αποψε Γκαρσία, είναι φρέσκια ακόμα η γκολαρα που παστελωσε στον παοκ, πιθανολογώ ότι και ο Τετει ένα γκολ θα έβρισκε με αυτές τις ευκαιρίες.

Το πρόβλημα δεν είναι ο Γκαρσία. Αλλά η λογική της διοίκησης πάνω στον Γκαρσία κ η έλλειψη σοβαρής, ποιοτικής, εναλλακτικής. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, nikos said:

Ναι αλλά υπο ΚΣ (κανονικες συνθηκες) οι γαύροι ως οργανισμος δεν θα ανέχονταν ήττα και σκιές την Κυριακή. Τώρα βέβαια μπορεί να είναι ο,τι πει ο πρόεδρος η φάση.

 

Ναι οκ. Και να μην το δώσουν δεν είναι ότι θα σκιστουν.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, billy21 said:

Το πρόβλημα δεν είναι ο Γκαρσία. Αλλά η λογική της διοίκησης πάνω στον Γκαρσία κ η έλλειψη σοβαρής, ποιοτικής, εναλλακτικής. 

ποια λογικη της διοικησης? επιλογη του αλμειδα ηταν να τον κανει φορ αυτος ειπε οτι δεν θελω φορ βασικο φερτε μου ενα συμπληρωμα δλδ η διοικηση θα επρεπε να του πει οχι θα παρεις φορ 

Link to comment
Share on other sites

Νικάει ο ΠΑΟΚ τον Βόλο...... Ο γαύρος είναι αδιάφορος για αποτέλεσμα με τον βάζελο καθώς ότι κ να φέρει με τον βάζελο πάλι Χ2 θα θέλει στην Τούμπα.

Δεν νικάει ο ΠΑΟΚ τον Βόλο.... Ο γαύρος χρειάζεται καλύτερο αποτέλεσμα απ του ΠΑΟΚ για να καθαρίσει την τρίτη θέση πριν την Τούμπα κ να περιμένει τον τελικό.

Νομίζω το εξηγώ απλά.

Link to comment
Share on other sites

Η στεναχώρια της Κυριακής, μετατράπηκε μέσα σε έναν αγώνα, σε οργή και θυμό.
Ναι, έτσι ένιωσα πρώτη φορά που έφυγα από το γήπεδο.
Τρομερά κακή μέρα.
Για όλον τον οργανισμό.

Με πρώτο και βασικό υπαίτιο αυτής, τον προπονητή.
Καλώς η κακώς, όλοι στις δουλειές μας, κρίνονται από το αποτέλεσμα.
Πόσο μάλλον στον αθλητισμό, που από το τίποτα γίνεσαι μάγκας, και από μάγκας γίνεσαι τίποτα!
Ε σήμερα του γάμησες την μάνα ρε Μάνθο..

Καταλαβαίνω απόλυτα ότι οι παίχτες έχουν ξεπεράσει τα όρια, καταλαβαίνω ότι είναι όλοι στην τσίτα, καταλαβαίνω την κούραση, καταλαβαίνω τα πάντα.
Αλλά δεν γίνεται, προχθές (πια) Τρίτη, να βγαίνει από τα ρεπορτάζ ότι ο μεν Ρότα είναι Ο.Κ., και ο δε Sidibe μπήκε σε φουλ ρυθμό, και να μην είναι κανένας εκ των δύο στην αποστολή (!).

ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ.

Είναι αδιανόητο σε παιχνίδι-τελικό, να παίζουμε με 2 αριστερά back, επειδή είσαι μαλάκας ρε Μάνθο.
Είναι αδιανόητο να μην έχεις ούτε έναν από τους δύο στην αποστολή.
Αλήθεια ρε μαλάκα Μάνθο, παίρνεις τον...Zini στην αποστολή, αφήνεις τον Μήτογλου εκτός για αυτόν, αλλά τον Radonja π.χ. που είναι ο...τρίτος back, ούτε καν.
Δεν λέω να τον βάλεις βασικό, αλλά είναι αδιανόητο να έχεις στην αποστολή το...Τζαβέλλα σαν μοναδική εναλλακτική για την άμυνα, και να ξεκινάς το παιχνίδι με 2 αριστερά back.
Και μιλάμε για ματς τελικό.

Είναι ΑΔΙΑΟΝΗΤΟ να βάζεις μέσα στα μερεμέτια, έναν παίχτη που δεν τον έχει δει κανένας να αγωνίζεται, ενώ έχεις τον Ολλανδό στον πάγκο.
Μας έχεις ζαλίσει τα αρχίδια όλην την χρονιά, για το group και το group. 
Ποιο group μωρέ μαλάκα;
Είναι φανερό ότι δεν γουστάρεις τον παίχτη, αλλά δεν συμπεριφέρεται έτσι κάποιος, σε οποιονδήποτε.
Προσωπικά μου είναι παντελώς αδιάφορος ο Ολλανδός, αλλά κακό παίχτη δεν τον λες.
Κόβω τον πούτσο μου δε, ότι αυτήν την στιγμή, είναι πολύ πιο χρήσιμος και ικανός από τον..Zini!
Ουσιαστικά σήμερα με την μη επιλογή του, και την προτίμηση σε έναν 18χρονο που δεν τον έχει δει ούτε η μάνα του, τον τελείωσες από την Α.Ε.Κ. 
Και μιλάμε για ματς τελικό.

Είναι αδιανόητο να μένει στο παιχνίδι ο αρνητικός -για ακόμα ένα παιχνίδι- Gacinovic, και να βγάζεις τον Zuber πρώτη αλλαγή.
Είναι αδιανόητο να καθυστερείς τόσο πολύ να κάνεις τις αλλαγές.
Δεν είναι ούτε η πρώτη, ούτε η τελευταία φορά που κάνεις την συγκεκριμένη μαλακία.
Και μιλάμε για ματς τελικό.

Σε αγαπάω, σε εκτιμάω, θαυμάζω το έργο σου, και είμαι ο πρώτος που σε...ανεβάζω, αλλά σήμερα ήσουν για τον πούτσο.
Και επειδή στα αρχίδια μου τι έκανες στα προηγούμενα...50 ματς, με ενδιέφερε το 51ο, σήμερα ΑΠΕΤΥΧΕΣ και είσαι ο κύριος φταίχτης.
Δυστυχώς για σένα, κάνει ακόμα μεγαλύτερο το ανάθεμα, η γκέλα του βάζελου.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×