Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - γαύρος (playoff, 8η αγ.): 03/05/23, 20:00, Cosmote Sport 1


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου   

47 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
    • Μοχαμάντι
      0
    • Βίντα
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
    • Σιμάνσκι
    • Άμραμπατ
    • Γιόνσον
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Πινέδα
      0
    • Ελίασον
      0
    • Φερνάντες
      0
    • Ζίνι
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
      0
    • Μοχαμάντι
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Γκατσίνοβιτς
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
    • Μάνταλος
      0
    • Πινέδα
      0
    • Ελίασον
      0
    • Φερνάντες
      0
    • Ζίνι
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Επίσης προσέξτε πως βγαίνει ο Αθανασιαδης στην φάση στο τέλος που μας γλύτωσε ο Αμραμπατ, ο Τζολακης μοιάζει Ντασαεφ μπροστά του.

Link to comment
Share on other sites

Όπως ακριβώς τα γράφει ο Κομπότης...

Πέρσυ τέτοιο καιρό γαμωσταυρίζαμε για το μπουρδέλο ΑΕΚ που είχε ξέρω'γω 1 νίκη στα τελευταία 40 ντέρμπυ... Κι εφέτος ξαφνικά την είδαμε η μπαρτσελόνα του Μέσι και του Ινιέστα και "οφείλουμε" να τους κερδίσουμε όλους από 4 φορές... Τις τελευταίες 15 μέρες έπαιξες 8 φορές με οσφπ-παο-αρη-παοκ κι έφερες 4 νίκές και 4 ισοπαλίες... κι αυτό μέσα σε ένα ΣΤΗΜΕΝΟ κωλοπρόγραμμα που όποιος μεγάλος ήταν να παίξει με εσένα, την προηγούμενη "τύχαινε" να παίζει με το βολο και να κάνει συντήρηση και ροτέισον... Ο γαύρος 2 φορές μπόρεσε να σε κοιτάξει στα μάτια: μία σήμερα που είχε ξεκουράσει τη μιση ομάδα προχθές με βόλο ενώ εσύ είχες γαμηθεί στη λεωφόρο και μια την τελευταία αγωνιστική που πάλι αυτοί ήταν φρεσκαδούρες ενώ εσυ είχες γαμηθεί μεσοβδόμαδα στο Σπανό...

Εδώ τελειώνει ολόκληρο το πρωτάθλημα και δεν υπάρχει ούτε 1 ματς (συμπεριλαμβανομένων αυτών που έχασες) που να ήσουν αγωνιστικά χειρότερος του αντιπάλου... ΟΥΤΕ ΕΝΑ

 

Στα του ματς η κριτική μου:

μονίμως κλόουν ο Αθανασιάδης,

μονίμως κολοσσοί οι Μουκουντί-Βίντα

τρύπα ο Μοχαμαντί (με 1000 ελαφρυντικά) 

λίγος ο Γκατσίνοβιτς

ψυχάρα ο Αμραμπατ

κι έδωσαν ότι μπορούσαν οι υπόλοιποι

Για τον Γκαρσία το έχουμε γράψει 1 εκ. φορές πως αν με τα προσόντα που έχει δίεθετε και εκτελεστική δεινότητα θα ήταν ο Ντρογκμπα... δυστυχώς το εύκολο γκολ δεν το έχει... ούτε αυτός, ούτε ο Γκατσίνοβιτς, ούτε ο Ελίασον, ούτε ο Αμραμπατ, ούτε ο Μάνταλος... αυτό είναι και η μαυρη τρύπα της εφετινής ΑΕΚΑΡΑΣ (μαζί με το τέρμα)... οτί θέλει 20 ευκαιρίες για να βάλει 1 γκολ...

Πάμε για την τελευταία ζαριά την Κυριακή.

ΑΕΚ

  • Δικεφαλάκι 9
  • Μπομπίτσα 4
Link to comment
Share on other sites

Ο Βιντα είναι συγκλονιστικός . Έπαιζε μέχρι κ επίθεση στο τέλος. Αυταπάρνηση.

Link to comment
Share on other sites

Το ξαναγράφω εντωμεταξυ:

 

ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΣΤΟ ΒΙΚΕΛΙΔΗΣ ΚΑΙ ΜΕ ΒΟΛΟ ΕΝΤΟΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΣΤΟ (ΑΔΕΙΟ ΕΣΤΩ) ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣ ΚΑΙ ΜΕ ΑΡΗ ΕΝΤΟΣ ΚΑΙ ΘΕΩΡΟΥΝΤΑΙ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟ ΦΑΒΟΡΙ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ  ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΠΟΝΤΟΥΣ ΜΕ ΜΑΣ;
 

Γιατι;;;
 

Γιατι θεωρούν παρα πολλοι  ότι θα είναι στημένο με γαυρο.


Και σε αυτήν την περίπτωση απαιτούμε από αυτήν την ομάδα να ξεπεράσει και τα στησίματα μεταξύ Απαταιωνιων; 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Δηλωσεις πελαδου, μεγαλου ποδοσφαιρανθρωπου.

Τα εξηγει ωραια, συμφωνεις ή διαφωνεις

Link to comment
Share on other sites

Το έγραψε κάποιος νομίζω, με μια γύρα που έκανα και διάβασα σχόλια οι βαζελοι είναι πολύ απαισιοδοξοι.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Man Of Faith said:

Το έγραψε κάποιος νομίζω, με μια γύρα που έκανα και διάβασα σχόλια οι βαζελοι είναι πολύ απαισιοδοξοι.

Λογικο. Δεν ειναι τυφλοι. Εχουν γαβρο και σκουλικι

Link to comment
Share on other sites

Απλά οι βαζελο δεν πιστεύουν ότι θα τους το δώσει ο γαυρος γι αυτό είναι απαισιοδοξοι δεν είναι στο DNA τους σαν οπαδοι. Όμως τα συμφέροντα των προέδρων τους κάνουν κουμαντο

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nikos said:

Το ξαναγράφω εντωμεταξυ:

 

ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΣΤΟ ΒΙΚΕΛΙΔΗΣ ΚΑΙ ΜΕ ΒΟΛΟ ΕΝΤΟΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΣΤΟ (ΑΔΕΙΟ ΕΣΤΩ) ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣ ΚΑΙ ΜΕ ΑΡΗ ΕΝΤΟΣ ΚΑΙ ΘΕΩΡΟΥΝΤΑΙ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟ ΦΑΒΟΡΙ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ  ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΠΟΝΤΟΥΣ ΜΕ ΜΑΣ;
 

Γιατι;;;
 

Γιατι θεωρούν παρα πολλοι  ότι θα είναι στημένο με γαυρο.


Και σε αυτήν την περίπτωση απαιτούμε από αυτήν την ομάδα να ξεπεράσει και τα στησίματα μεταξύ Απαταιωνιων; 

Γιατί οι παίχτες είναι άνθρωποι και όχι μηχανές.

Ο Ολυμπιακός σκέφτεται πλέον το παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ. Το παιχνίδι της Κυριακής είναι μια απλή υποχρέωση. Είναι ξεκάθαρα θέμα του ΠΑΟ.

Οι παίχτες του Άρη σε ένα μήνα ξαναμαζευονται για τη νέα χρονιά και το μόνο που σκέφτονται είναι να πάνε διακοπές. Αυτό ισχύει και για το δικό μας παιχνίδι.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, chris manousopoulos said:

Λογικο. Δεν ειναι τυφλοι. Εχουν γαβρο και σκουλικι

Να σου πω πιο πολύ εμάς φοβάμαι στο Χαριλαου πάρα ότι θα πάρει διπλό στο τηγάνι ο βαζελος.Δηλαδη μια επανάληψη του αποψινου 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

επαιξες 2 ματς με την ομαδα διαλυμενη απο ιωσεις και σημερα εδωσαν οτι ειχαν και δεν ειχαν τα εξηγει ωραια ο αλμειδα εγω ειμαι περηφανος για την ομαδα μου

 

Quote

Σχετικά με τις ιώσεις, η αλήθεια είναι ότι στο ξενοδοχείο χθες το βράδυ ήμασταν σε διαφορετικά τραπέζια γιατί υπάρχουν παιδιά με προβλήματα. Ελπίζουμε ως το Σαββατοκύριακο να έχουμε τους παίκτες σε συνθήκες καλής υγείας. Απόψε ο Μοχαμαντί έπαιξε δεξί μπακ, με όρεξη , πάθος και αγάπη. Αξιολογώ αυτό που βλέπω ως γκρουπ».

 

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

Εδω που φτασαμε ολα τα αποτελεσματα ανοιχτα ειναι. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το Χαριλάου το θεωρώ τελειωμένο. Διπλό εύκολο. Οι σχέσεις έχουν αλλάξει. 

Link to comment
Share on other sites

Κάναμε τεστ κοπωσεως σήμερα. Δεν εχω να τους καταλογισω κατι γνωρίζοντας και τα προβληματα που εχει η ομάδα κι οτι ο γαυρος καθυστερουσε το ματς απ το πενταλεπτο. Μονο ΑΕΚ.-

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, To Kitrino Tsakali said:

Γιατί οι παίχτες είναι άνθρωποι και όχι μηχανές.

Ο Ολυμπιακός σκέφτεται πλέον το παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ. Το παιχνίδι της Κυριακής είναι μια απλή υποχρέωση. Είναι ξεκάθαρα θέμα του ΠΑΟ.

Οι παίχτες του Άρη σε ένα μήνα ξαναμαζευονται για τη νέα χρονιά και το μόνο που σκέφτονται είναι να πάνε διακοπές. Αυτό ισχύει και για το δικό μας παιχνίδι.

Γιατί είναι υποχρέωση και αποψε δεν ήταν; Αυτό λεω. Μέχρι καθυστερήσεις έκαναν αποψε αυτοί να μας κόψουν βαθμους.
 

Και απαιτούμε από την ομαδα να πρέπει να το ξεπεράσει και ολο αυτό.
 

 

Link to comment
Share on other sites

Ορισμένοι, αν δεν είστε 15 χρονών, θα έπρεπε να ντρέπεστε και να σκέφτεστε δύο και τρεις φορές πριν γράψετε αυτά που γράψατε. Έχουν πέσει οι παλμοι γυρνώντας από το γήπεδο αλλά μου τους ανεβάσατε πάλι εσείς οι 2-3 αχαρακτηριστοι. Και πολύ ασχολήθηκα, αίσχος.

Στα του ματς, η μισή ομάδα δεν μπορούσε να πάρει τα πόδια της από την αρχή. Είναι χαρακτηριστικό ότι ο Γκατσινοβιτς δεν έκανε καν σπριντ σε ορισμένες περιπτώσεις. Αν αυτός ήταν έτσι και ξεκίνησε βασικός, φαντάζομαι πώς ήταν οι άλλοι στον πάγκο. Μόνο Βιντα, Μουκουντι και κάπως ο Τσουμπερ την παλευαν, τους άλλους τους λυπηθηκα. Δεν υπάρχουν δυνάμεις. Όποιος ήταν στο γήπεδο και έβλεπε προσεκτικά, θα το είδε ξεκάθαρα.

Τώρα, στα τελευταία δύο ματς επίτηδες δεν είχα γράψει με την γραφική μου αισιοδοξία γιατί δεν ήμουν αισιόδοξος για νίκες και δικαιωθηκα. Την Κυριακή όμως που θα κερδίσουμε και θα ανέβουμε στην κορυφή, θα θυμηθώ εσάς που σήμερα δεν ντραπηκατε να μηδενισετε αυτή την ομάδα και θα φάω μπαν περήφανος. Ο βαθμός του βου απόψε ήταν χρυσάφι και για την τρίτη θέση και θα το δείτε. 

 

  • Δικεφαλάκι 4
  • Hahaha 1
  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

Όλα θα ξεκαθαρίσουν στα αυριανά ρεπορτάζ όπου θα μάθουμε τους παίχτες των ομάδων που θα μείνουν εκτός λόγω ενοχλήσεων 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mporat said:

Ορισμένοι, αν δεν είστε 15 χρονών, θα έπρεπε να ντρέπεστε και να σκέφτεστε δύο και τρεις φορές πριν γράψετε αυτά που γράψατε. Έχουν πέσει οι παλμοι γυρνώντας από το γήπεδο αλλά μου τους ανεβάσατε πάλι εσείς οι 2-3 αχαρακτηριστοι. Και πολύ ασχολήθηκα, αίσχος.

Στα του ματς, η μισή ομάδα δεν μπορούσε να πάρει τα πόδια της από την αρχή. Είναι χαρακτηριστικό ότι ο Γκατσινοβιτς δεν έκανε καν σπριντ σε ορισμένες περιπτώσεις. Αν αυτός ήταν έτσι και ξεκίνησε βασικός, φαντάζομαι πώς ήταν οι άλλοι στον πάγκο. Μόνο Βιντα, Μουκουντι και κάπως ο Τσουμπερ την παλευαν, τους άλλους τους λυπηθηκα. Δεν υπάρχουν δυνάμεις. Όποιος ήταν στο γήπεδο και έβλεπε προσεκτικά, θα το είδε ξεκάθαρα.

Τώρα, στα τελευταία δύο ματς επίτηδες δεν είχα γράψει με την γραφική μου αισιοδοξία γιατί δεν ήμουν αισιόδοξος για νίκες και δικαιωθηκα. Την Κυριακή όμως που θα κερδίσουμε και θα ανέβουμε στην κορυφή, θα θυμηθώ εσάς που σήμερα δεν ντραπηκατε να μηδενισετε αυτή την ομάδα και θα φάω μπαν περήφανος. Ο βαθμός του βου απόψε ήταν χρυσάφι και για την τρίτη θέση και θα το δείτε. 

 

Μακάρι να δικαιωθείς. Αλλά δεν είναι για εμπιστοσύνη αυτή η γαυρικη πουστοφαρα. Από την ομάδα παράπονο δεν έχω, ο Λιβαι μου την έσπασε η αλήθεια είναι

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

Γιατί είναι υποχρέωση και αποψε δεν ήταν; Αυτό λεω. Μέχρι καθυστερήσεις έκαναν αποψε αυτοί να μας κόψουν βαθμους.
 

Και απαιτούμε από την ομαδα να πρέπει να το ξεπεράσει και ολο αυτό.
 

 

Γιατί σήμερα κλείδωσαν και μαθηματικά. Με δεδομένο οτι ο ΠΑΟΚ θα κερδίσει Βόλο, ο Ολυμπιακός ότι και να φέρει την Κυριακή (είτε κερδίσει είτε χάσει) πάει για δυο αποτελέσματα στην Τούμπα. 

Ο Άρης σήμερα απλά έπαιζε με το Βόλο την πρώτη απο τις 3 υποχρεώσεις που του είχαν απομείνει.

Link to comment
Share on other sites

Τεράστια πίκρα, δεν χωνεύεται εύκολα σημερινή χαμένη ευκαιρία.

Η ομάδα ήταν σκασμένη και είναι λογικό όταν την έχουν χτυπήσει και οι ιώσεις.

Το πρωτάθλημα φοβάμαι πλέον ότι θα το χάσουμε επειδή δεν θα κερδίσουμε στο βικελιδης.

Κυριακή κοντή γιορτή όμως.

Κατά τα άλλα, από τα λίγα που διάβασα, οι μηδενισμοι και τα αναθεματα δεν αξίζουν στη φετινή ομάδα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Όσο κι αν δεν την παλεύω σήμερα, οσο κι αν πιστευω οτι ο γαυρος θα ανοίξει ποδια, δεν μπορώ να πω απολύτως τίποτα για την ομάδα. Στο πιο κρίσιμο σημείο μας έκατσαν 11 κρούσματα και παρολα αυτά μπήκαν μέσα και εκαναν υπερπροσπάθεια. Κι όχι μόνο αυτό αλλά έπαιξαν και καλυτερα. Το δείχνουν και τα xgoals αυτό ασχέτως που θα τα βάλουμε στον κωλο μας στο τέλος. 

Παλικάρια είναι οι παιχτες μας. 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Θα χουμε πάντως να το λέμε ιστορικά ότι ο γαυρος έδωσε το πρωτάθλημα στον βαζελο

Φέτος ακυρώνονται δύο πράγματα 

Το πέστε κάτω, με τις μπάλες που πετούσαν μέσα 

Και το γαυροι αδέρφια που μας ζαλίζουν. 

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάει λίγο πάνω απ το 2 το διπλό της βαζέλας. Νωρίς είναι ακόμη βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Μια γαμημενη κόντρα δεν μπήκε μέσα . Μια φάση ρε πούστη μου… 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, To Kitrino Tsakali said:

Γιατί σήμερα κλείδωσαν και μαθηματικά. Με δεδομένο οτι ο ΠΑΟΚ θα κερδίσει Βόλο, ο Ολυμπιακός ότι και να φέρει την Κυριακή (είτε κερδίσει είτε χάσει) πάει για δυο αποτελέσματα στην Τούμπα. 

Ο Άρης σήμερα απλά έπαιζε με το Βόλο την πρώτη απο τις 3 υποχρεώσεις που του είχαν απομείνει.

Ναι αλλά υπο ΚΣ (κανονικες συνθηκες) οι γαύροι ως οργανισμος δεν θα ανέχονταν ήττα και σκιές την Κυριακή. Τώρα βέβαια μπορεί να είναι ο,τι πει ο πρόεδρος η φάση.

 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×