Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - γαύρος (playoff, 8η αγ.): 03/05/23, 20:00, Cosmote Sport 1


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου   

47 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
    • Μοχαμάντι
      0
    • Βίντα
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
    • Σιμάνσκι
    • Άμραμπατ
    • Γιόνσον
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Πινέδα
      0
    • Ελίασον
      0
    • Φερνάντες
      0
    • Ζίνι
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
      0
    • Μοχαμάντι
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Γκατσίνοβιτς
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
    • Μάνταλος
      0
    • Πινέδα
      0
    • Ελίασον
      0
    • Φερνάντες
      0
    • Ζίνι
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

@BluesmanΔεν ειναι μερα για τακτικη αναλυση σημερα. Αυτα εγιναν και επειδη πραγματι τα γραπτα μενουν, μπορεις να δεις τι εγραφα ολη τη σεζον για την ομαδα.

Αλλα σημερα καμια τακτικη. Σημερα ηθελα απλα τη στιγμη μου. Την γαμημενη στιγμη που θα θυμομουν μια ζωη. Και δεν ηρθε ΟΥΤΕ ΤΩΡΑ.

Εισαι γενημμενος το '82 βλεπω. Ε ρε φιλε απλα δεν μπορεις να το καταλαβεις αυτο που λεω. Και δεν ειναι θεμα ΑΕΚομετρου ειναι θεμα βιωματων απ αυτην την ομαδα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Νταξει. Ταμειο στο τελος 

 

Εγω δε το πιστευα παντως οτι θα χουμε τετοια ομαδα και θα κανουμε πρωταθλητισμο μεχρι τελευταιο δευτερολεπτο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nestoridis21 said:

Τρεις πόντους δεν έχει διαφορά η Γαβριέλα από τον παοκ?

Τα ανέλυσε προηγούμενος ο billy. Εφόσον κερδίσει τον Βόλο ο παοκ το μοναδικό αποτέλεσμα που δεν θέλει στην Τούμπα ειναι η ήττα. Είτε χάσει  είτε κερδίσει τον βαζελο 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, MITSAKLAS said:

Ας δώσουμε κι ένα κρεντιτ στο Χατζησαφι επίσης που δεν πέτυχε συμπαίκτη απόψε.

Ακριβώς αυτό σκεφτόμουν όταν έφτασα στο σχόλιο σου, τόσες σεντρες ακαλυπτος ούτε μια δεν βρήκε δικό μας.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Νονός said:

Αυτό ρε Νίκο είναι λίγο ... υπερβατική λογική.

Δηλαδή, τι ? Να ανατρέξουμε σε όλο το Πρωτάθλημα ?

Και να μας "φταίει" η ήττα από τον Βόλο στη Ριζούπολη τον ... Αύγουστο ? Ή τα δύο πέναλτι με τον βάζελο ?

ΕΔΩ, μιλάμε για τώρα και για σήμερα όπως έχουν διαμορφωθεί τα πράγματα. Φρέσκα κουλούρια που λέμε,

Είχες ΔΥΟ ζαριές, Λεωφόρο και σήμερα και δεν έβαλες ΕΝΑ γκολ !!!! ΕΝΑ !!!!

Και βέβαια χάθηκε σήμερα η κατσαρόλα. Τι λέμε τώρα .....

Ναι οκ, υπερβατική λογική Νοναρα μου ήταν να πεις τον Αυγουστο ότι θα βρίζεις επειδή ήσουν μεν καλυτερος αλλά δεν κέρδισες τους γαυροβαζελους σε κάποια συγκεκριμένα  ματς. 

Αν χαθεί έχει χαθεί από χίλιους αλλους λογους. Τα ντερμπυ είναι 1-Χ-2.

Δλδ σήμερα τι φάση;  Αποφασίσαμε ξαφνικα ότι είμαστε «λιγοι» επειδή δεν κερδισαμε τους γαύρους; Και οι μη λιγοι ποιοι είναι; για να καταλάβω δλδ. 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, billy21 said:

Ο Γκαρσία δεν φταίει αν δεν έχεις φορ που να εμπιστεύεται ο προπονητής στον πάγκο. Άδειασε ο παίκτης με τα συνεχόμενα ματς κ ίσως να είχε κ αυτός ίωση. Επίσης κάνει την πρώτη χρονιά σαν φορ. Τεσπα νο 2.

Αυτό στο τέλος το έβαζε και ο Ζινι πιστεύω.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Η ΑΕΚ θα παρει το Πρωταθλημα.

Να το ξαναγράψει και ο ηρωικός οπαδός και τότε θα το πιστέψω.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μακάρι να είχαμε όλοι την αισιοδοξία σας. Κ μακάρι να βγει αληθινή. Σήμερα είχαμε μια κρυφή ελπίδα αλλά δεν… 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Giorgos said:

Τα ανέλυσε προηγούμενος ο billy. Εφόσον κερδίσει τον Βόλο ο παοκ το μοναδικό αποτέλεσμα που δεν θέλει στην Τούμπα ειναι η ήττα. Είτε χάσει  είτε κερδίσει τον βαζελο 

Αυτό λέω Γιώργο. Είναι σίγουροι οι γαβροι ότι αν ο παοκ κερδίσει τον Βόλο και αυτοί χάσουν από την βαζελα, ότι δεν θα φάνε άλλη μια ψωλια στην τουμπα και θα μείνουν στο -3 τέταρτοι και καταιδρωμενοι...με όραμα το conference?

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, nikos said:

Να γυρίσουμε στην τετραετία 18/22 καλύτερα ή ακόμα καλύτερα στην 09/13;

Μια χαρα ομαδάρα έχεις φετος. ΟΜΑΔΑΡΑ.

Στην χρονια του Καραγκιοζοπουλου ειχες την τριπλάσια  ρέντα από φετος. Δηλαδη περίπου το 1/3 της ρεντας του φετινού βαζελου. Και οι «αιώνιοι» ήταν αιώνιοι όχι συνεταιράκια.

Καλά δεν το συζητάμε καλύτερα ο ανεβασμένος σφυγμός φέτος πάρα η ευθεία γραμμή όλα αυτά τα χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, TheNarrator said:

dld oi alloi me tous sporar k tous koyrmpelides ti exoune kanei?

Αυτοί έκαναν πρωκτοδιαστολη

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, TheNarrator said:

kanena mats de tha dwsei o gavros

Μου αρέσει η αισιοδοξία σου 

Link to comment
Share on other sites

Just now, TheNarrator said:

kanena mats de tha dwsei o gavros

Να το δώσει δεν το αποκλείω, αλλά τότε θα μιλάμε για μια ιστορική ξεφτίλα για αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Man Of Faith said:

Ακριβώς αυτό σκεφτόμουν όταν έφτασα στο σχόλιο σου, τόσες σεντρες ακαλυπτος ούτε μια δεν βρήκε δικό μας.

Ο Χ΄Σαφι όμως έκανε ματσάρα πίσω. Τις καλές τις σέντρες τις περιμένεις από το αριστερό σου εξτρέμ αλλά τέτοιο δεν έχουμε τα τελευταία χρόνια.

Ο Μοχαμάντι ήταν δράμα από τα δεξιά, δεν μπορεί να κάνει τίποτα με το δεξί πόδι και μέχρι να τη φέρει στο αριστερό τον έκοβαν οι αμυντικοί.

Αν χάσουμε το πρωτάθλημα, φταίμε εμείς φουλ. Και το στενάχωρο είναι ότι μας το στέρησε ο Ολυμπιακός. Σε καμία περίπτωση όμως δεν είναι αποτυχημένη χρονιά, αντιθέτως είναι επιτυχημένη ότι και να γίνει στη συνέχεια

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Vagos21 said:

Τώρα τι κριτική να κάνουμε για ενδεκάδα; Ξέρουμε ποιος μπορούσε να παίξει; Δλδ καυλωσε του Αλμειδα να αφήσει έξω πινεδα και να βάζει στο τέλος ζινι; 

Εγώ παντως αποψε κριτική δεν κάνω για την ενδεκάδα αλλά γι αυτούς που παίξανε.Οταν ο άλλος δεν μπορεί να σουτάρει κανονικά αυτό θα κρίνω.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, nikos said:

Να γυρίσουμε στην τετραετία 18/22 καλύτερα ή ακόμα καλύτερα στην 09/13;

Μια χαρα ομαδάρα έχεις φετος. ΟΜΑΔΑΡΑ.

Στην χρονια του Καραγκιοζοπουλου ειχες την τριπλάσια  ρέντα από φετος. Δηλαδη περίπου το 1/3 της ρεντας του φετινού βαζελου. Και οι «αιώνιοι» ήταν αιώνιοι όχι συνεταιράκια.

Ρε Νικο ακριβως επειδη εγω μεγαλωσα με αυτες τις ανυπαρκτες ΑΕΚ, επρεπε σημερα να δωσεις στον κοσμο, σε 2 γενιες που χουν φαει αδιανοητο σκατο το δικο τους αφηγημα, το δικο τουυς παραμυθι.

Δεν γινεται να εισαι ΑΕΚ και να λες ακομα για τα '90s η για το πως καρφωνε τους γαυρους ο Νικολαιδης. Μιλαμε για μια 30ετια πισω. 

Δεν αρκουν απλα οι καλες ομαδες εδω που εισαι. Θες νεους ηρωες, νεες στιγμες, νεα μεγαλα ματς. Και ακομα και φετος που εδειχνε το πραγμα οτι θα μπορεσεις να το κανεις, απετυχες. Και αυτο δεν ειναι μομφη για τον Ματιας η καποιον συγκεκριμενο φετινο παικτη, σε καμια περιπτωση. Ειναι το μεγαλο μου παραπονο απ τον οργανισμο, το οποιο με τρωει.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Ότι και να γίνει, δε θέλω να ξαναδώ στα μάτια μου μετά το τέλος της σεζόν τον Γκαρσία.

Πολύ μακριά και αγαπημένοι, όσο πιο μακριά γίνεται.

Δεν είναι ένα, δεν είναι δύο, δεν είναι τρία, είναι πάρα πολλά τα χαμένα γκολ και το χειρότερο η ατομική του προβολή πάνω από την ομάδα.

Φύγε αστείε.

  • Δικεφαλάκι 5
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Man Of Faith said:

Καλά δεν το συζητάμε καλύτερα ο ανεβασμένος σφυγμός φέτος πάρα η ευθεία γραμμή όλα αυτά τα χρόνια.

Επισης για όποιον θελει να το δει το κλαμπ  έχει πολύ πολύ μεγαλύτερο potential για του χρόνου από ο,τι είχε το 18 που χύναμε σαν μουλάρια.

Ολοι το νταμπλ θελουμε, αλλά ταυτοχρονα να τα βλέπουμε συνολικά. Και τα λεω εγώ ο γκρίνιας. Θυμάστε τον Αύγουστο τι λέγαμε; Οκ αδιανοητο να στο πάρει αυτή η ομάδα, αλλά έχουν γίνει και πολλά ΑΠΙΘΑΝΑ μέσα στην σεζον, το χ σήμερα έφταιξε δλδ; 
 

Ειναι εντυπωσιακο Επισης ότι πολλοι μιλανε με το μυαλό ότι ο γαυρος θα δώσει το ματς στον βαζελο, αλλά ταυτοχρονα θεωρούν υποχρεωμένη την ΑΕΚ να νικάει έναν γαυρο που παίζει κανονικά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Σποραρ και τσοκαι και παλιάτσοι και το κακό συναπάντημα...εμείς όμως όχι, να χειροκροτήσουμε την προσπάθεια και ας μείναμε πάνω στο παγωτό...

Link to comment
Share on other sites

σε τρεις μέρες παίζεις δύο κρισιμοτατα ντέρμπι και δε βάζεις ένα γκολ. Ειδικά με το γάβρο τι θα γίνει τώρα; 5 βαθμούς στο πρωτάθλημα μέσα στην έδρα μας. Κάπου κλαταρε η ομάδα, απλά σήμερα πονάει γιατί ήρθε δώρο και είχαμε πολύ χρόνο και δεν τους πνίξαμε. Αυτό πονάει πολύ 

Link to comment
Share on other sites

 

16 minutes ago, Kapetane21 said:

Ωταν έγινε του Νατσούρα ήμουν 10 χρόνων δεν μπορούσα καλά καλά να συνειδητοποιήσω τότε τι ευκαιρία είχε χαθεί.

Σήμερα 18 χρόνια μετά δυστυχώς η μοίρα μου έδωσε μια γεύση τη σημαίνει να χάνεις στο τέλος πρωτάθλημα... 

Μια ζωή και άλλη μια ΑΕΚ 

 

Xάθηκε ευκαιρία αλλά η ΑΕΚ δεν ήταν τόσο για πρωτάθλημα. Επίσης νομίζω ακυρώθηκε κακώς γκολ(οφσαιντ).

Πάντως, με νίκη προπορεύομασταν 1 βαθμού του Παναθηναϊκού παίζοντας μαζί του κεκλεισμένων των θυρών, όπως και έγινε, δεν ήταν σίγουρο ότι θα κέρδιζε η ΑΕΚ και εκεί. Δεν θυμάμαι αν έφτανε και το 0-0 όπως και ήρθε ο αγώνας, στον οποίο πρέπει να έγινε και πέναλτι στον Μπούρμπο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι η μη πάσα του Λιβάι στον Ζίνι στο 95' να μην μας στοιχειώνει όπως η μη πάσα του Κλωναρίδη με Μπενφίκα 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Η ΑΕΚ θα παρει το Πρωταθλημα.

Κι εγώ έχω αρχίσει να το πιστεύω παρότι τα είχα βάψει μαύρα χθες -προχθές  και παρά τη σημερινή μεγάλη ευκαιρία που χάθηκε …

οι 2 ομάδες έχουν λυγίσει από το άγχος  …Πλέον δε νομίζω ότι θα κάτσει να χάσει ο χοντρός εκεί μέσα , να ξεφτιλιστεί και να πανηγυρίσουν οι άλλοι την κούπα στο τηγάνι .. εκτός της τρίτης θέσης που παίζεται, κάτι μου λέει ότι ο Βαγγέλας δεν πρόκειται να χαρίσει ούτε τον ιδρώτα του !  Το θέμα είναι να περάσουμε εμείς στο Χαριλάου αλλιώς θα είμαστε άξιοι της μοίρας μας.. 

Αγγλία γίναμε και δεν το έχουμε πάρει χαμπάρι ! 😂

Έχω την αίσθηση ότι δεν τελείωσε τίποτε, όλα θα κριθούν όχι βέβαια στο τελευταίο λεπτό του τελευταίου αγώνα όπως λέει ο Αλμέιδα , αλλά την επόμενη προτελευταία αγωνιστική ….

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×