Jump to content

Ροστερ 2023-2024


AG21
 Share

Recommended Posts

Όχι δα και χωρίς τραυματισμούς. 

Έχει και γενέθλια σήμερα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/6/2023 at 10:05 AM, Geologos said:

Το ωραιο με Αμραμπατ ειναι αυτο το μειδιαμα που σχηματιζοταν στο προσωμπο του συνέχεια. Οπως κοιτούσε την εξεδρα, τους συμπαικτες, τον παγκο. Ακόμα και αντιπάλους.

Επίσης, αν και έπαιζε πολύ στα όρια του αντιαθλητικού, ήταν παντα μέσα σε ενα όμορφο πλαίσιο. Αγνό παλιομοδιτικο σκληρό παιχνίδι, μόνο χεράτοι. Δεν φανηκε σε καμία περίπτωση να θέλει να κανει κακό σε καποιον, και οαντα ήταν σε φάση "ελα ρε μαλακα αφου ετσι παίζουμε τραβας τραβαω βαρας βαραω, μην κλαιγεσαι"

Να βρειτε γύρω σας ανθρώπους να σας κοιτάνε όπως κοιτάει τον κόσμο ο Αμραμπατ.

Η χαρα του παιχνιδιου.

Και βεβαια, ειπαμε, ο μονος που στο ιδιο ματς μπορει να ναι ταυτοχρονα και MVP και Μανταλος.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, aris2168 said:

Η χαρα του παιχνιδιου.

Και βεβαια, ειπαμε, ο μονος που στο ιδιο ματς μπορει να ναι ταυτοχρονα και MVP και Μανταλος.

:ph34r:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nuc1924 said:

Tom van Weert

Μολις ξαναειδα τα στιγμιοτυπα του ματς με τον Αρη, κυριως γιατι ειμαι ακομα τρελαμενος και δεν μπορω να σταματησω να την σκεφτομαι.

 

Ο Van Weert εκανε 3 τελικες, μια δοκαρι, μια ξουραφια στο δοκαρι και μια γκολ με ξεφτιλισμα αμυντικου. 930 λεπτα φετος 7 γκολ.

 

33 ετων χωρις τραυματισμους τσογλανι δεν ειναι ουτε ατομιστης και φαινεται αρκετα επαγγελματιας. Γιατι να μην κατσει να βοηθησει, ειδικα στις κλειστες αμυνες με τους τελευταιους, ο τυπος εχει αποδειξει οτι ειναι φτιαγμενος για αυτο το πραμα μετα την χρονια που βγηκε πρωτος σκορερ με τον Βολο. Θα βρεις καλυτερο?

Τραυματισμούς είχε, στα υπόλοιπα συμφωνω 100%.

Καθαρα θέμα Πελαδο είναι, δεν νομιζω να θέλει κανεις να φύγει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ένα χρόνο μετά και έπειτα από την κατάκτηση του πρωταθλήματος, λίγο πριν την απόλυτη κυριαρχία αφού η ομάδα κέρδισε και το Κύπελλο Ελλάδας Νovibet, έξω από τα μπουζούκια όπου γλέντησαν οι «κιτρινόμαυροι» την επιστροφή στην κορυφή του ελληνικού ποδοσφαίρου, συναντήσαμε τον Γιόνσον και τον ρωτήσαμε σχετικά: «τελικά; Ήταν σωστή η απόφασή σου να 'ρθεις στην ΑΕΚ; Γιατί γνωρίζω ότι το σκέφτηκες αρκετά και δεν είχες αποφασίσει όταν ήρθες την πρώτη φορά στην Αθήνα». Εκείνος χαμογέλασε και αποκρίθηκε «πόσο δίκιο έχεις, έτσι ήταν ακριβώς, ήθελα να το ψάξω πέρυσι τέτοια εποχή, δεν ήμουν καθόλου σίγουρος, το αντίθετο. Αλλά τελικά αφού με ρωτάς: η καλύτερη απόφαση που 'χω πάρει στην ποδοσφαιρική μου ζωή»!

Τα δήλωσε και στην πατρίδα του αν κάποιος δεν πιστεύει εμένα. «Τελικά είναι μια φανταστική εμπειρία η Ελλάδα και η ΑΕΚ. Είχα πολύ μεγάλες ανησυχίες πριν έρθω, αλλά τώρα κατάλαβα ότι η Αθήνα είναι η πιο cool πόλη και η ΑΕΚ μια πολύ μεγάλη ομάδα. Είναι σημαντικό να είσαι σε σύλλογο που παίζει για τίτλους και πρωταγωνιστεί. Δεν το μετάνιωσα ούτε ένα δευτερόλεπτο», δήλωσε μεταξύ άλλων αποθεωτικών αναφορών στη χώρα μας και στην ΑΕΚ και τον κόσμο της στην ιστοσελίδα Bold.dk. Ο Δανός μέσος των νταμπλούχων συνιστά την απόδειξη διαφοράς του περσινού καλοκαιριού με του φετινού και αυτό θα φανεί και στα μεταγραφικά των πρωταθλητών και Κυπελλούχων Ελλάδας, αφού φέτος είναι πολύ πιο εύκολο να φέρεις παίκτες (υπάρχει ήδη νταμπλ και προοπτική Champions League)...

https://www.gazzetta.gr/football/stoiximan-superleague/2228700/gionson-apo-distagmo-stin-kalyteri-apofasi-tis-zois-toy

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Nuc1924 said:

Tom van Weert

Μολις ξαναειδα τα στιγμιοτυπα του ματς με τον Αρη, κυριως γιατι ειμαι ακομα τρελαμενος και δεν μπορω να σταματησω να την σκεφτομαι.

 

Ο Van Weert εκανε 3 τελικες, μια δοκαρι, μια ξουραφια στο δοκαρι και μια γκολ με ξεφτιλισμα αμυντικου. 930 λεπτα φετος 7 γκολ.

 

33 ετων χωρις τραυματισμους τσογλανι δεν ειναι ουτε ατομιστης και φαινεται αρκετα επαγγελματιας. Γιατι να μην κατσει να βοηθησει, ειδικα στις κλειστες αμυνες με τους τελευταιους, ο τυπος εχει αποδειξει οτι ειναι φτιαγμενος για αυτο το πραμα μετα την χρονια που βγηκε πρωτος σκορερ με τον Βολο. Θα βρεις καλυτερο?

Τι χωρίς τραυματισμούς ρε; Όλη τη χρονιά ήταν εκτός με κάποιο τραυματισμό. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, To Kitrino Tsakali said:

Τι χωρίς τραυματισμούς ρε; Όλη τη χρονιά ήταν εκτός με κάποιο τραυματισμό. 

Ισχύει έπαθε 3 θλάσεις από όταν ήρθε. Πάντως έχει πάρα πολύ καλά στοιχεία επιθετικά και μόνο τυχαίο δεν είναι ότι όπου πήγε σκοράρει αρκετά γκολ.

Και σε εμάς αναλογικά οδό έπαιξε δεν πήγε άσχημα στατιστικά. Αν μείνει θεωρώ θα βοηθήσει πολύ του χρόνου.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Agent HAF said:

Ισχύει έπαθε 3 θλάσεις από όταν ήρθε. Πάντως έχει πάρα πολύ καλά στοιχεία επιθετικά και μόνο τυχαίο δεν είναι ότι όπου πήγε σκοράρει αρκετά γκολ.

Και σε εμάς αναλογικά οδό έπαιξε δεν πήγε άσχημα στατιστικά. Αν μείνει θεωρώ θα βοηθήσει πολύ του χρόνου.

Τη δουλειά του την κάνει καλά δεν διαφωνώ. Απλά μια οι θλάσεις, μια τα διαστρέμματα, μια το πλάνο Αλμέιδα οδήγησαν να μην παίξει πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας Νομίζω οτι κανένας δεν θα του πει να φύγει και δεν ειναι της στιγμής η κουβέντα . 

Τωρα αν και όταν έρθει επιθετικός θα του εξηγηθούν και θα του πούν το ρόλο του στην ομάδα όπως σε όλους . 

Αν μετά φέρει πρόταση θα το συζητήσει η ΑΕΚ ανάλογα τις συνθήκες και τα ανταλλάγματα . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Γενικά όμως έχει συνέπεια στο σκοράρισμα σε όλη τη καριέρα του με ρυθμό 100-200' σταθερά 

FC Den Bosch  γκόλ/150'

Aalborg BK γκόλ/186'

Excelsior Rotterdam  γκόλ/189'

FC Groningen  γκόλ/205'

Volos NPS γκόλ/183'

AEK Athens γκόλ/110'

Link to comment
Share on other sites

Στο κανάλι του ΥοuTube CoFounders μίλησε ο Γιώργος Αθανασιάδης. Ο διεθνής γκολκίπερ της ΑΕΚ, αποκάλυψε μια συγκλονιστική ιστορία που συνέβη στο ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα, με τον Νορντίν Άμραμπατ την περίοδο που ο Μαροκινός είχε το Ραμαζάνι, ενώ αναφέρθηκε στο οικογενειακό κλίμα που αναπτύχθηκε στην ομάδα με τον Ματίας Αλμέιδα και το τιμ των Αργεντινών. Επίσης, συγκινείται όταν μιλά για την περιπέτεια υγείας του γιου του, ενώ στο φινάλε αποκαλύπτει τον… πιο τρελό της ομάδας, τον πιο χορευταρά, την μεγαλύτερη ντίβα και αυτόν που θα επέλεγε να παίζει συνέχεια! 

Ο Αθανασιάδης, ρωτήθηκε μεταξύ άλλων για τον τρόπο που πανηγύρισε το γκολ απέναντι στον ΠΑΟΚ στην Τούμπα, λέγοντας: “Σε όλα τα γκολ σχεδόν φέτος πάω στον πάγκο και πανηγυρίζω. Στα 20 γκολ τα 19 είμαι στον πάγκο. Και φέτος πιο πολύ λόγω του προπονητή. Αυτοί οι Αργεντίνοι είναι ανοιχτοί άνθρωποι, μας έκαναν μια οικογένεια”. 

Όσο για την συγκλονιστική ιστορία με τον Άμραμπατ; “Πριν το ματς με τον ΠΑΟΚ που κερδίσαμε 0-1 ο Άμραμπατ και ο Σιντιμπέ έκαναν ραμαζάνι δεν είχαν πιει νερό δεν είχαν φάει τίποτα. Πριν την ομιλία στο ξενοδοχείο, έρχεται και μου λέει ο Άμραμπατ, στο 25’ θα πέσεις κάτω να πεις ότι πονάς για να πάρω τζελ, να πιω νερό, να φάω μια μπάρα. Πριν ξεκινήσει το παιχνίδι, μου είπε τελικά τα κανόνισα με τον διαιτητή θα το σταματήσει εκείνος. Ξεκινάει το παιχνίδι, πάει στο 25’ τίποτα. Πάει στο 27’ τίποτα. Τότε βλέπω έναν πάγκο όρθιο να μου φωνάζει πέσε κάτω. Πέφτω κάτω, βγάζω το γάντι για να κερδίσω χρόνο και τότε πήγανε Άμραμπατ και Σιντιμπέ στον πάγκο για να πάρουν τζελ νερό, και να φάνε μπάρα.  Μετά το τέλος του αγώνα έρχεται ο Άμραμπατ και μου φιλάει το χέρι. Ο οποίος Άμραμπατ πιστεύει στο κοράνι στο ραμαζάνι, υπάρχουν στιγμές που λες έχουμε διαφορετικά πιστεύω αλλά ο άλλος σεβάστηκε την επιθυμία μου. Εγώ δεν έκανα κάτι,  απλά έβγαλα το γάντι μου”. 

Από εκεί και πέρα ο Αθανασιάδης λυγίζει όταν μιλά για την πιο δύσκολη στιγμή, λέγοντας πως ήταν όταν μπήκε ο μικρός γιος του στην εντατική, ενώ στο τέλος  αποκαλύπτει τον… πιο τρελό της ομάδας, τον πιο χορευταρά, την μεγαλύτερη ντίβα και αυτόν που θα επέλεγε να παίζει συνέχεια! 

 

 

  • Δικεφαλάκι 4
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

λογος ενστασης του ΠΔΦΛ ΑΛΦΖ αυτο που αποκαλυπτεται παραπανω 😅

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Ενα παραδειγμα του ποσο ξερουνε οι αρδακηδες τι παιζει στα αληθεια με το ροστερ. Αρθρο του εκενωση τις 18:49 μιλαγε για το ενδεχομενο αποχωρης Τζαβελα και στις 18:51 βγηκε απο την ΠΑΕ η επισημη ανακοινωση ληξης της συνεργασιας τους 🤡🤡🤡🤡

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Λευτέρης Πέκινπας said:

Ενα παραδειγμα του ποσο ξερουνε οι αρδακηδες τι παιζει στα αληθεια με το ροστερ. Αρθρο του εκενωση τις 18:49 μιλαγε για το ενδεχομενο αποχωρης Τζαβελα και στις 18:51 βγηκε απο την ΠΑΕ η επισημη ανακοινωση ληξης της συνεργασιας τους 🤡🤡🤡🤡

Δεν έχουν ιδέα τι γίνεται και καλύτερα εννοειται

 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, nikos said:

Δεν έχουν ιδέα τι γίνεται και καλύτερα εννοειται

 

απο την αλλη βεβαια ανακοινωσεις μεταγραφων δεν εχουμε, παιχνιδια της ομαδας δεν εχουμε και εχει παθει θλαση το δαχτυλο ολη την ωρα πατωντας το ρηφρες 😁

Link to comment
Share on other sites

ρε τον Τζαβελλα τι επαθε. Μολις βρηκε καλο γκομενακι πρεπει να αλλαξει πολη.  Τσ τς τς  σε κανεναν να μην τυχει. 

Link to comment
Share on other sites

Στο καλό. Να δούμε που θα πάει. Θέλει να παίζει για το Euro

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εναν ενας παιδιά , Τόσο πολλή είχαμε δεθεί μαζί του που δεν προλαβαίνουμε τα ποστ αποχαιρετισμού ...

Πιο πολλή θα μας λείψει η Κάβουρα μάλλον ...

Πάντως το οτι φεύγουν 35φεύγα απο την ΑΕΚ γιατι θέλουν να παίζουν ειναι θετικό και όπως είπε και ο ίδιος η ΑΕΚ κοιτάει το καλό της και ο Τζαβέλλας έχει θέση 5ού στόπερ ενώ ο ίδιος το δικό του και θέλει να παίζει . 

Link to comment
Share on other sites

Ενώ ευχαριστώ το Τζαβέλλα για την προσφορά του και τη θετική ενέργεια που μετέδωσε μαζί με την αγωνιστική του προσφορά... Δεν ξέρω. Δεν τον συμπάθησα ποτέ. Καλή συνέχεια να έχει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τον θεωρω αρκετά παρεξηγημένο, οχι πως δεν είναι Κάγκουρας, αλλά δεν θεωρω ότι δημιούργησε θεματα, αντιθετως βοήθησε.

Ειναι και ηλικιακό το θέμα ομως.
 

Την σεβάστηκε παντως την ομάδα. Καλη συνεχεια να έχει.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Θετικός ήταν. Έκανε τις μανουριες του φέτος όπου χρειαζόταν. Την ίδρωσε την φανέλα. Τα περσινά δεν υπάρχει λόγος αν τα θίξουμε.

Ευχαριστουμε, μακάρι να βρει μια ομάδα να παίζει όπως θέλει.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για μένα πρέπει να κάνουμε πώληση φέτος οπωσδήποτε και εξηγώ. 

Πρώτον πουλάς όταν ένας παίκτης είναι στο πικ για να επωφεληθείς της υπεραξίας. Για μένα κάποιοι παίκτες ίσως είναι πχ Ρότα.

Επίσης, αν κάνουμε μια δεύτερη καλή χρονιά και έρθουν προτάσεις του χρόνου θα πουλήσουμε 4 παίκτες μαζί; Αυτό θα σημαίνει ότι του χρόνου μαζί με τα συμβόλαια που λήγουν θα θες καμιά δεκαριά παίχτες και να ξαναστησεις ομάδα.

Θέλει λίγη στρατηγική αυτό το θέμα, αλλά φαντάζομαι ότι το γνωρίζουν καλύτερα απο μένα μέσα στην ομάδα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Η εθνική Σερβίας αντιμετωπίζει το επόμενο διάστημα την Ιορδανία σε φιλικό και τη Βουλγαρία στα προκριματικά του Euro, με τον Ντράγκαν Στοΐκοβιτς να καλεί ξανά μετά από αρκετό διάστημα τον νταμπλούχο πλέον Μιγιάτ Γκατσίνοβιτς.

Ωστόσο, παρότι ήταν στις αρχικές κλήσεις, εν τέλει δεν πήγε ποτέ να ενσωματωθεί με το αντιπροσωπευτικό του συγκρότημα. Ο ίδιος είχε κάποιες ενοχλήσεις και ζήτησε να ξεκουραστεί και έτσι δεν θα βρίσκεται μαζί με την υπόλοιπη Εθνική Σερβίας.

Υπενθυμίζεται ο ο Σέρβος χαφ της ΑΕΚ έκανε μια φοβερή χρονιά με τα κιτρινόμαυρα, παρά το πρόβλημα με τους κοιλιακούς, και μια από τις κορυφαίες εμφανίσεις του ήταν κόντρα στον ΠΑΟΚ στον τελικό Κυπέλλου που υπερέβαλλε εαυτόν για να καλύψει το κενό της αποβολής.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×