Jump to content

Ροστερ 2023-2024


AG21
 Share

Recommended Posts

image.png

 

Η επιδραστικότητα των παραπάνω παικτών είναι αναντίρρητη και θέλω να πιστεύω πως θα συνεχίσουν και φέτος στην ΑΕΚ.

Και έιναι μεγάλη διότι ΟΛΟΙ οι παραπάνω σκοράρουν, πασάρουν, μαρκάρουν και υπηρετούν το σχέδιο της ομάδας. Δεν είναι δηλαδή μονοκόμματοι παίκτες που επιλεκτικά κάνουν ένα πράγμα καλά, αλλά πολυδιάστατοι.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με προβληματιζει ειναι οτι μέχρι στιγμής ακουμε μονο για αποχωρήσεις. Φευγει ο βοηθός του Αλμέιδα, λογικά φευγει ο Αμρα, Πινεδα δυσκολο γενικά, Λιβαι/Γκατσινοβιτς προτασεις. 

Προφανώς δεν πιστευω οτι θα ξαναζήσουμε καλοκαίρι του 18 αλλά είναι πολυ σημαντικό να μην χαθεί το μομέντουμ. Το δύσκολο στην περιπτωση μας δεν ήταν να φτάσαμε στην κορυφή αλλά το πως να διατηρηθουμε σε αυτή. Κι αυτό δεν θα γίνει αν αποχωρήσουν σχεδόν όλες οι κολώνες μαζί. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, parakmiakos said:

Αυτό που με προβληματιζει ειναι οτι μέχρι στιγμής ακουμε μονο για αποχωρήσεις. Φευγει ο βοηθός του Αλμέιδα, λογικά φευγει ο Αμρα, Πινεδα δυσκολο γενικά, Λιβαι/Γκατσινοβιτς προτασεις. 

Προφανώς δεν πιστευω οτι θα ξαναζήσουμε καλοκαίρι του 18 αλλά είναι πολυ σημαντικό να μην χαθεί το μομέντουμ. Το δύσκολο στην περιπτωση μας δεν ήταν να φτάσαμε στην κορυφή αλλά το πως να διατηρηθουμε σε αυτή. Κι αυτό δεν θα γίνει αν αποχωρήσουν σχεδόν όλες οι κολώνες μαζί. 

Και για πραγματικες (και οχι απο τη φαντασια μας) κινησεις, ακουμε για Πουγγουρες και Ιτουρμπες. Λογικοτατο λοιπον να προβληματιζομαστε.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Brom21 said:

Και για πραγματικες (και οχι απο τη φαντασια μας) κινησεις, ακουμε για Πουγγουρες και Ιτουρμπες. Λογικοτατο λοιπον να προβληματιζομαστε.

Δεν δίνω πολυ βάση σ αυτά. Όπως και περσι έτσι και φέτος φαίνεται πως υπάρχουν στεγανά. Πιστευω θα τα μαθαίνουμε τελευταία στιγμή όλα και καλυτερα έτσι. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, parakmiakos said:

Δεν δίνω πολυ βάση σ αυτά. Όπως και περσι έτσι και φέτος φαίνεται πως υπάρχουν στεγανά. Πιστευω θα τα μαθαίνουμε τελευταία στιγμή όλα και καλυτερα έτσι. 

παντως μεχρι στιγμης ολοι οι σουβλακοφαγοι εκτος του Αρναουτογλου, προσπαθουνε να μας πεισουνε οτι δεν χρειαζομαστε μεταγραφες και μια χαρα ειμαστε 🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως βλεπω να εχουν φυγει αυτοι που περιμενες να φυγουν ο τζαβελλας που τελειωσε το συμβολαιο του ο αμραμπατ που ξεραμε οτι θα φυγει απο περσι και ο φρανσον 

τωρα το θεμα πινεδα ειναι ανοιχτο, δυσκολο το ξεραμε αλλα ανοιχτο ο ιδιος παντως ειναι θετικος

για ολους τους αλλους η ΑΕΚ αν μπει σε διαδικασια πωλησης θα πρεπει να αποζημιωθει αρκετα, δηλαδη τι ακριβως περιμεναμε η ομαδα να εχει παρει νταμπλ και να μην υπαρχει κανενα ενδιαφερον για παιχτες της ? πως θα γινει ακριβως αυτο ?

τωρα στο ποιοι θα ερθουν εκτος του πηλιου που εχει ουσιαστικα ανακοινωθει μετα υπαρχει σιγη τωρα αν ο πουγγουρας ερθει σαν 5ος στοπερ ενω περσι δεν ειχες 5ο στοπερ δεν απασχολει κυριολεκτικα κανεναν

δεδομενα η ΑΕΚ αυτην την στιγμη παει για 3+1 μεταγραφες

 

1 στοπερ 

2 πλαγιους μεσοεπιθετικους

+1 αναλογα τι θα γινει με πινεδα

Αυτες ειναι οι αναγκες της ΑΕΚ απο εκει και περα οτι φυγει θα καλυφθει 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, amd said:

εγω παντως βλεπω να εχουν φυγει αυτοι που περιμενες να φυγουν ο τζαβελλας που τελειωσε το συμβολαιο του ο αμραμπατ που ξεραμε οτι θα φυγει απο περσι και ο φρανσον 

τωρα το θεμα πινεδα ειναι ανοιχτο, δυσκολο το ξεραμε αλλα ανοιχτο ο ιδιος παντως ειναι θετικος

για ολους τους αλλους η ΑΕΚ αν μπει σε διαδικασια πωλησης θα πρεπει να αποζημιωθει αρκετα, δηλαδη τι ακριβως περιμεναμε η ομαδα να εχει παρει νταμπλ και να μην υπαρχει κανενα ενδιαφερον για παιχτες της ? πως θα γινει ακριβως αυτο ?

τωρα στο ποιοι θα ερθουν εκτος του πηλιου που εχει ουσιαστικα ανακοινωθει μετα υπαρχει σιγη τωρα αν ο πουγγουρας ερθει σαν 5ος στοπερ ενω περσι δεν ειχες 5ο στοπερ δεν απασχολει κυριολεκτικα κανεναν

δεδομενα η ΑΕΚ αυτην την στιγμη παει για 3+1 μεταγραφες

 

1 στοπερ 

2 πλαγιους μεσοεπιθετικους

+1 αναλογα τι θα γινει με πινεδα

Αυτες ειναι οι αναγκες της ΑΕΚ απο εκει και περα οτι φυγει θα καλυφθει 

4-5 ειπε ο Μητσος 

Link to comment
Share on other sites

Επισης τον επιθετικο που θα εκανε παταγο τον καναμε καθολου επιθετικο βλεπω 😎

Link to comment
Share on other sites

Ξεχναμε αρκετα οτι ο Αραουχο θα επιστρεψει τελη της χρονιας σαν παραμετρος (και να δουμε και σε τι κατασταση). Θα μπει στις προπονησεις αυγουστο, αλλα δυσκολα θα βρει το δρομο προς στην επιστροφη στη βασικη εντεκαδα, και κατα πασα πιθανοτητα αυτο θα γινει μονο σε περιπτωση τραυματισμου καποιου αλλου.

Εχεις μεγαλυτερη αναγκη για φορ ολκης παρα για εξτρεμ.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, billy21 said:

H AEK θέλει κ φορ. Και καλό φορ.

Seferovic σου κανει?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Araujo21 said:

Seferovic σου κανει?

στα 31 και με δυο  χρονιες τραυματιας στην πλατη του να ερθει να κανει τι?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Araujo21 said:

Seferovic σου κανει?

Γι αυτόν έλεγαν πέρυσι. Που έπαιξε φέτος?

Link to comment
Share on other sites

Just now, billy21 said:

Γι αυτόν έλεγαν πέρυσι. Που έπαιξε φέτος?

μιση σεζον Γαλατασαραι και την επομενη μιση Θελτα και γυαλιζε παγκο

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Brom21 said:

Ξεχναμε αρκετα οτι ο Αραουχο θα επιστρεψει τελη της χρονιας σαν παραμετρος (και να δουμε και σε τι κατασταση). Θα μπει στις προπονησεις αυγουστο, αλλα δυσκολα θα βρει το δρομο προς στην επιστροφη στη βασικη εντεκαδα, και κατα πασα πιθανοτητα αυτο θα γινει μονο σε περιπτωση τραυματισμου καποιου αλλου.

Εχεις μεγαλυτερη αναγκη για φορ ολκης παρα για εξτρεμ.

γιατι ρε αδερφε το ποδι του κοψανε? ο αραουχο θα επιστρεψει τελος Σεπτεμβρη στην χειροτερη 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, amd said:

γιατι ρε αδερφε το ποδι του κοψανε? ο αραουχο θα επιστρεψει τελος Σεπτεμβρη στην χειροτερη 

Μπορει να κανω και λαθος εκτιμηση, αλλα στα 32 σου, μετα απο χιαστο, στο στυλ παιχνιδιου της ΑΕΚ, ποσο μαλλον και στο ρολο που ειχες, δεν επιστρεφεις ευκολα.

Link to comment
Share on other sites

Αμραμπατ χαιρετάει

Ο Νορντίν Άμραμπατ μίλησε για το μέλλον του στο ολλανδικό τηλεοπτικό δίκτυο Ziggo Sport. Τόνισε πως πρόθεσή του να επιστρέψει στην Ολλανδία και πως ήδη βρίσκεται σε συζητήσεις με δύο ομάδες της Eredivisie.

«Παίζω στο εξωτερικό εδώ και 12,5 χρόνια. Συνεπώς τώρα είναι ώρα να επιστρέψω στην Ολλανδία. Έχω καθίσει και έχω μιλήσει με δύο συλλόγους και δύο ακόμα ομάδες με έχουν πάρει τηλέφωνο. Μιλάω με κάθε ομάδα. Επιπλέον αυτό που μου αρέσει είναι να ακούσω το πλάνο. Θα περιμένω να δω τι επιλογές θα έχω», σχολίασε ο Άμραμπατ.

Ο Μαροκινός αναφέρθηκε στη συνέχεια στην πρόταση που είχε από την Αλ Νασρ τον Γενάρη για να επιστρέψει στη Σαουδική Αραβία. «Θα προτιμούσα να γυρίσω στην Ολλανδία. Τον Ιανουάριο για παράδειγμα είχα τη δυνατότητα να πάω στην Αλ Νασρ. Έκανα επαφή μαζί μου γιατί έψαχναν να υποστηρίξουν τον Κριστιάνο Ρονάλντο και μίλησαν μαζί μου», υπογράμμισε και πρόσθεσε για την απόφασή του να παραμείνει στην ΑΕΚ και να ολοκληρώσει τη σεζόν κατακτώντας στη συνέχεια το νταμπλ: «Ήθελαν να με αποκτήσουν, αλλά η ΑΕΚ μου είπε ότι είχε ως στόχο το νταμπλ και πραγματικά με χρειαζόταν. Θα μπορούσα να είχα παίξει στην ομάδα μαζί με τον Ρονάλντο, αλλά δεν μου το επέτρεψαν».
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Éric Rabé said:

Αμραμπατ χαιρετάει

Ο Νορντίν Άμραμπατ μίλησε για το μέλλον του στο ολλανδικό τηλεοπτικό δίκτυο Ziggo Sport. Τόνισε πως πρόθεσή του να επιστρέψει στην Ολλανδία και πως ήδη βρίσκεται σε συζητήσεις με δύο ομάδες της Eredivisie.

«Παίζω στο εξωτερικό εδώ και 12,5 χρόνια. Συνεπώς τώρα είναι ώρα να επιστρέψω στην Ολλανδία. Έχω καθίσει και έχω μιλήσει με δύο συλλόγους και δύο ακόμα ομάδες με έχουν πάρει τηλέφωνο. Μιλάω με κάθε ομάδα. Επιπλέον αυτό που μου αρέσει είναι να ακούσω το πλάνο. Θα περιμένω να δω τι επιλογές θα έχω», σχολίασε ο Άμραμπατ.

Ο Μαροκινός αναφέρθηκε στη συνέχεια στην πρόταση που είχε από την Αλ Νασρ τον Γενάρη για να επιστρέψει στη Σαουδική Αραβία. «Θα προτιμούσα να γυρίσω στην Ολλανδία. Τον Ιανουάριο για παράδειγμα είχα τη δυνατότητα να πάω στην Αλ Νασρ. Έκανα επαφή μαζί μου γιατί έψαχναν να υποστηρίξουν τον Κριστιάνο Ρονάλντο και μίλησαν μαζί μου», υπογράμμισε και πρόσθεσε για την απόφασή του να παραμείνει στην ΑΕΚ και να ολοκληρώσει τη σεζόν κατακτώντας στη συνέχεια το νταμπλ: «Ήθελαν να με αποκτήσουν, αλλά η ΑΕΚ μου είπε ότι είχε ως στόχο το νταμπλ και πραγματικά με χρειαζόταν. Θα μπορούσα να είχα παίξει στην ομάδα μαζί με τον Ρονάλντο, αλλά δεν μου το επέτρεψαν».

ΟΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ μην μας το κανεις αυτο 

Link to comment
Share on other sites

Ας ειναι. Ξεκαθαρισε την θεση του και εμεις πρεπει να βρουμε αντικαταστατη και οχι Ιτουρμπε

Link to comment
Share on other sites

Γραψτε και τιποτα που να μην εχει πει ο ηρωικος οπαδος ετσι για να σπασει η μονοτονια.

Στα πρακτικα του ζητηματος, ναι χανεις τον Αμραμπατ, αλλα ελευθερωνεις ενα συμβολαιο μυριου.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ο Άμραμπατ είναι μεγάλη προσωπικότητα και μεγάλες προσωπικότητες χρειάζεται κάθε ομάδα.

Στα πλέι οφ που τα πράγματα είχαν ζορίσει, αν εξαιρέσουμε το 1ο ματς με τη ζέλα, ήταν πάρα πολύ καλός

Στο δε ματς με τον γαύρο στη Φιλαδέλφεια ήταν συγκινητικός, παίζοντας μέχρι και δεξί μπακ στο τέλος και τρέχοντας πάνω κάτω όλο το γήπεδο.

 

 

Σε ευχαριστούμε για όλα τρελέ καράφλα 💛🖤  

 

  • Δικεφαλάκι 14
  • Μπομπίτσα 3
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα... Ευχαριστούμε πολύ ρε τρελέ μαροκινέ!!! Καλό ότι το είπε και νωρίς για να υπάρχει χρόνος για να κλείσουμε παίκτη

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, baRon21 said:

Γραψτε και τιποτα που να μην εχει πει ο ηρωικος οπαδος ετσι για να σπασει η μονοτονια.

Στα πρακτικα του ζητηματος, ναι χανεις τον Αμραμπατ, αλλα ελευθερωνεις ενα συμβολαιο μυριου.

κατσε περιμενε, θα γραψουνε οι σουβλακοφαγοι κατα τις 12 οτι δεν εχει ξεκαθαρισει τιποτα ακομα εχει πεσει στα ποδια γονατιστος και γδερνει τα γονατακια του ο Αλμειδα και τον παρακαλαει να μεινει.

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Πολλά μπορείς να πεις για το τρόπο παιχνιδιού του που σε κάποιους άρεσε και σε κάποιους άλλους όχι αλλά τπτ δεν μπορείς να πεις για το πάθος του, τη δύναμη του, τη προσωπικότητα και ότι δεν κρύφτηκε . 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×