Jump to content

Ροστερ 2023-2024


AG21
 Share

Recommended Posts

Για Γκατς τα 3.5 είναι πολύ λίγα βάσει του πρώτου μισού της χρονιάς.

Γενικά, η ομάδα δεν πρέπει να αποδομηθει. Δεδομένου ότι φεύγει ο Αμρα, θα πρέπει να παραμείνει ο Γκατς.

Δεν γίνεται να ψάχνουμε παίκτες και στα δύο άκρα.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξύ φέτος δεν είχαμε 5ο στόπερ. Για Γκατσινοβιτς το περίμενα να πω την αλήθεια, ο παίχτης είναι ακόμα σε καλή ηλικία και ήρθε Ελλάδα γιατί είχε θέματα με άσθμα κι αλλεργίες. Αφού απέδειξε ότι μπορεί, θα τον ξαναπαρουν. Όποιος διάβασε την πρόσφατη συνέντευξη του θα κατάλαβε.

Θα πάρουμε άλλον, αυτά τα "ζούμε μέρες 2018" είναι αστεία και μόνο να τα λέμε.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Προσέχτε μην χαλάσετε οι διοικούντες ότι σας χάρισε απλόχερα το σύμπαν κ η δουλειά του Ματίας. Ελπίζω να μπορέσετε να σταθείτε στο ύψος αυτής της ομάδας κ της ιστορικής ευκαιρίας να προχωρήσει η ομάδα στο επόμενο επίπεδο. Και προπαντώς να βλέπουμε τον Ματίας χαμογελαστό. Πουλήστε αλλά φέρτε παικταράδες. Διώξτε οριστικά το καλοκαίρι του 18 απ το μυαλό μας. Έχετε κ χρήματα κ προπονητάρα να σας κατευθύνει σωστά.

Τώρα για τον Πούγγουρα δεν ξέρω τι είδανε κ τον έχουν... ερωτευθεί.  Προτιμώ παραμονή Τζαβέλα-εδώ φτάσαμε-. Από την άλλη η Β ομάδα του.... Οφρυδόπουλου δεν μπόρεσε 2 χρόνια να προσφέρει στην πρώτη ομάδα έναν πέμπτοέκτο στόπερ. Καιρός να μπει η σκούπα κ εκεί. Η αποτυχία στην Β ομάδα είναι εκκωφαντική. 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mporat said:

Στο μεταξύ φέτος δεν είχαμε 5ο στόπερ. Για Γκατσινοβιτς το περίμενα να πω την αλήθεια, ο παίχτης είναι ακόμα σε καλή ηλικία και ήρθε Ελλάδα γιατί είχε θέματα με άσθμα κι αλλεργίες. Αφού απέδειξε ότι μπορεί, θα τον ξαναπαρουν. Όποιος διάβασε την πρόσφατη συνέντευξη του θα κατάλαβε.

Θα πάρουμε άλλον, αυτά τα "ζούμε μέρες 2018" είναι αστεία και μόνο να τα λέμε.

συμφωνω οτι 5ο στοπερ δεν ειχες καν αρα ολα θα εξαρτηθουν απο αυτον που θα παρεις σαν 3ο γιατι για μενα στας ευρωπας και τα δυσκολα ματς μεχρι να αποδειχτει το αντιθετο το διδυμο μουκουντι - βιντα δεν σπαει με τιποτα 

Αρα θες εναν πιο εμπειρο απο τον Μητογλου ο οποιος Μητογλου οποτε επαιξε ηταν εξαιρετικος και σιγουρα θα ειναι φετος ακομα καλυτερος, συνεπως δεν ειναι προβλημα το ονομα πουγγουρας αλλα γιατι εναν 27 χρονο που ειναι λιγο ευπαθης απο οτι εναν 20 χρονο ελληνα ας πουμε αυτη ειναι η μοναδικη μου ενσταση

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, mporat said:

Στο μεταξύ φέτος δεν είχαμε 5ο στόπερ. Για Γκατσινοβιτς το περίμενα να πω την αλήθεια, ο παίχτης είναι ακόμα σε καλή ηλικία και ήρθε Ελλάδα γιατί είχε θέματα με άσθμα κι αλλεργίες. Αφού απέδειξε ότι μπορεί, θα τον ξαναπαρουν. Όποιος διάβασε την πρόσφατη συνέντευξη του θα κατάλαβε.

Θα πάρουμε άλλον, αυτά τα "ζούμε μέρες 2018" είναι αστεία και μόνο να τα λέμε.

Συμφωνώ σε όλα αλλά φέτος με 3 διοργανώσεις θες καλώς η κακώς και 5ο στόπερ και 3 μπακ ανα πλευρά και 5-6 εξτρέμ και 5-6 χαφ και 3-4 φορ κλπ…Εγώ έχω πει από την αρχή και βγαίνει και από τα ρεπορτάζ ότι πάμε για ρόστερ 25-26 παιχτών + τερματοφύλακες με το rotation που θέλει να κάνει ο Αλμειδα. 

Link to comment
Share on other sites

Πάμε για άλλη μια διάλυση πρωταθληματικης ομάδας... Ατσαλωθειτε 

Μη φύγει και ο Πελαδο φοβάμαι 

Ο τελευταίος να κλείσει την πόρτα 

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, amd said:

συμφωνω οτι 5ο στοπερ δεν ειχες καν αρα ολα θα εξαρτηθουν απο αυτον που θα παρεις σαν 3ο γιατι για μενα στας ευρωπας και τα δυσκολα ματς μεχρι να αποδειχτει το αντιθετο το διδυμο μουκουντι - βιντα δεν σπαει με τιποτα 

Αρα θες εναν πιο εμπειρο απο τον Μητογλου ο οποιος Μητογλου οποτε επαιξε ηταν εξαιρετικος και σιγουρα θα ειναι φετος ακομα καλυτερος, συνεπως δεν ειναι προβλημα το ονομα πουγγουρας αλλα γιατι εναν 27 χρονο που ειναι λιγο ευπαθης απο οτι εναν 20 χρονο ελληνα ας πουμε αυτη ειναι η μοναδικη μου ενσταση

Ακριβώς, το 3ο στόπερ είναι το θέμα. Αν έρθει κάποιος που μπορεί να θεωρείται ισαξιος Βιντα και Μουκουντι δεν έχουμε κανένα πρόβλημα. Ο Μητογλου σαν 4ος είναι εξαιρετικη λύση. Τον Πουγγουρα δεν τον έχω δει αλλα ποιος ασχολείται με τον 5ο;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skepastos said:

Συμφωνώ σε όλα αλλά φέτος με 3 διοργανώσεις θες καλώς η κακώς και 5ο στόπερ και 3 μπακ ανα πλευρά και 5-6 εξτρέμ και 5-6 χαφ και 3-4 φορ κλπ…Εγώ έχω πει από την αρχή και βγαίνει και από τα ρεπορτάζ ότι πάμε για ρόστερ 25-26 παιχτών + τερματοφύλακες με το rotation που θέλει να κάνει ο Αλμειδα. 

δεν γινεται παραπανω Μπιλ, μετα δεν κανεις προπονηση  26+3 ειναι οριακο, αντε να παει 27+3

αυτη την στιγμη παει για τους εξης δεν εξεταζω αν καποιος θα φυγει οταν εχει συμβολαιο

Τερματοφυλακες (3) Αθανασιαδης, Στανκοβιτς, Μεταγραφη η αλλιως Χατζηεμανουηλ

Δεξια Μπακ (3) Ροτα, Σιντιμπε, Ραντονια

Αριστερα Μπακ (3) Μοχαμαντι, Χατζισαφι, Πηλιος

Στοπερ (5) Βιντα, Μουκουντι, Μητογλου, μεταγραφη, Πουγγουρας ?

Χαφ (5) Σιμανσκι, Γιονσον, Γαλανοπουλος, Μανταλος, Μεταγραφη

Πλαγιοι (5) Ελιασον Γκατσινοβιτς Φερναντεζ, Μεταγραφη, Μεταγραφη 

Επιθετικοι (5) Γκαρσια, Τσουμπερ, Αραουχο, Φαν Βεερτ , Ζινι 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Hades said:

Πάμε για άλλη μια διάλυση πρωταθληματικης ομάδας... Ατσαλωθειτε 

Μη φύγει και ο Πελαδο φοβάμαι 

Ο τελευταίος να κλείσει την πόρτα 

 

66068-panic-gif-sgeu.gif?w=396

  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

Ο στόπερ που θα έρθει πρέπει να είναι ίδιου αν όχι καλύτερου επιπέδου με τους 2 βασικούς. Πρέπει η τριάδα, μακάρι κ ο Μήτογλου να μπορέσει στην προετοιμασία να ανεβάσει κ άλλο το επιπεδό του, να είναι ισάξια το λιγότερο.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Stylianopoulos said:

Δλδ σεις λέτε τώρα αν σκάσει πρόταση για Γκάτσι ένα ξερό 3,5 εκ ευρώ να πει η ΑΕΚ όχι;

 

Εγω θα λεγα οχι και με τα διπλασια.

Ειναι ελαχιστα τα χρηματα για εναν πολυ επιδραστικο παικτη στον τροπο παιχνιδιου της ΑΕΚ, ο οποιος ειναι και σε εξαιρετικη ηλικια.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AlexKR21 said:

Εγω θα λεγα οχι και με τα διπλασια.

Ειναι ελαχιστα τα χρηματα για εναν πολυ επιδραστικο παικτη στον τροπο παιχνιδιου της ΑΕΚ, ο οποιος ειναι και σε εξαιρετικη ηλικια.

Πάντα πρέπει να υπολογίζουμε κ τα θέλω του παίκτη. Είμαστε σε μια εποχή που παίζει ρόλο κ αυτό. Δεν έχει νόημα να τον κρατήσεις κ να μην είναι ευχαριστημένος. Το θέμα είναι αυτά τα λεφτά, αν έρθουν φυσικά σαν πρόταση, να αξιοποιηθούν για τον αντικαταστάτη.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, amd said:

δεν γινεται παραπανω Μπιλ, μετα δεν κανεις προπονηση  26+3 ειναι οριακο, αντε να παει 27+3

αυτη την στιγμη παει για τους εξης δεν εξεταζω αν καποιος θα φυγει οταν εχει συμβολαιο

Τερματοφυλακες (3) Αθανασιαδης, Στανκοβιτς, Μεταγραφη η αλλιως Χατζηεμανουηλ

Δεξια Μπακ (3) Ροτα, Σιντιμπε, Ραντονια

Αριστερα Μπακ (3) Μοχαμαντι, Χατζισαφι, Πηλιος

Στοπερ (5) Βιντα, Μουκουντι, Μητογλου, μεταγραφη, Πουγγουρας ?

Χαφ (5) Σιμανσκι, Γιονσον, Γαλανοπουλος, Μανταλος, Μεταγραφη

Πλαγιοι (5) Ελιασον Γκατσινοβιτς Φερναντεζ, Μεταγραφη, Μεταγραφη 

Επιθετικοι (5) Γκαρσια, Τσουμπερ, Αραουχο, Φαν Βεερτ , Ζινι 

Έτσι ακριβώς το φαντάζομαι Μητσο μόνο με μια μεταγραφή στη θέση Φαν Φεερτ. Πιστεύω θα επιδιώξουν αναβάθμιση για φορ κορυφής. Γιατί πίσω από φορ έχεις Αραουχο-Τσουμπερ ενώ μπροστά δεν έχεις την ίδια ποιότητα

Link to comment
Share on other sites

για μενα το πλεον κομβικο ειναι ο πινεδα - αντι πινεδα

3ο στοπερ 

και ο ενας πλαγιος να ειναι προσωπικοτητα οπως ηταν ο αμραμπατ 

 

  • Δικεφαλάκι 3
  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, amd said:

 

Τερματοφυλακες (2+2) Αθανασιαδης, Στανκοβιτς ( Μεταγραφη η αλλιως Χατζηεμανουηλ , Θεοχάρης )

Δεξια Μπακ (2+1) Ροτα, Σιντιμπε  ( Ραντονια )

Αριστερα Μπακ (2+1) Μοχαμαντι, Χατζισαφι ( Πηλιος )

Στοπερ (4+1) Βιντα, Μουκουντι, Μητογλου, μεταγραφη 1, ( Πουγγουρας 2)

Αμυντικά Χαφ (3) Σιμανσκι, Γιονσον, Γαλανοπουλος,

Επιθετικά Χάφ (2-3+1) Μανταλος , Μεταγραφή 3 + Πίνεδα ( ειδική ξεχωριστή περίπτωση )  +  ( Μπότος) 

Πλαγιοι (4-5 +1 ) Ελιασον ,Φερναντεζ, Γκατσίνοβιτς , Μεταγραφη 4, Μεταγραφή αν δεν μείνει πινέδα 5 ( Μαχαίρας ) 

Επιθετικοι (4+1 ) Γκαρσια, Τσουμπερ, Αραουχο, Μεταγραφή 6 ή Φαν Βεερτ ( Ζινι ) 

Αυτό θα είναι το ρόστερ φέτος όπως το βλέπω εγώ . 24 παίκτες βασικού ροτέισον ώστε να βγαίνει απροβλημάτιστα 20άδα + 8 δευτερεύων ροτέισον

4-5 μας είπε εγώ υπολογίζω 6 με αποχώρηση Τζαβέλα , Αμπραμπάτ και Φαν βεερτ και Πινέδα . 

Θεωρώ το Πινέδα ξεχωριστεί περίπτωση αλλα το συνδέω αν θα έχουμε 4-5 πλάγιους βασικού ροτέισον

Ο αριθμός πάντως δεν ειναι το πρόβλημα πρώτον γιατί υπάρχουν πολλοί που δεν ειναι πρώτης γραμμής ροτέισον και δεύτερον γιατι ο Αλμέιδα τα χωρίζει σε γκρούπ και φυσικά γιατι υπάρχουν πολλοί αγώνες φέτος και θα έρθουν τραυματισμοί κτλ 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, billy21 said:

Πάντα πρέπει να υπολογίζουμε κ τα θέλω του παίκτη. Είμαστε σε μια εποχή που παίζει ρόλο κ αυτό. Δεν έχει νόημα να τον κρατήσεις κ να μην είναι ευχαριστημένος. Το θέμα είναι αυτά τα λεφτά, αν έρθουν φυσικά σαν πρόταση, να αξιοποιηθούν για τον αντικαταστάτη.

Ενα ακόμα θέμα είναι να έχεις στη λίστα σου διαθέσιμο αντικαταστάτη.. Αλλο να έρθουν να σου ζητήσουν πχ τον Τζουμπερ με 3.5 και εσύ να έχεις ήδη βρει Κικάνοβιτς με 2.5 οπότε θα πάρεις ένα υπολογισμένο ρίσκο και άλλο να σου ζητήσουν κάποιον που δεν έχεις αντικαταστάτη με παρόμοια χαρακτηριστικά και κόστος.

Εκεί αν τα χρήματα δεν ειναι πολλά, μπορείς να κάνεις ζημιά σε μια ομάδα που κάθε πρόκριση είναι 8 - 10 εκ ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν φυγουν Πινεδα/Γκατσινοβιτς και δεν βάζω μέσα καν τον Λιβαι, μιλάμε για εντελώς άλλη ομάδα. Ξεκινάς σχεδόν απ το μηδέν. 

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη αδυναμία ο αέρινος Γκατσι. Θα λείψει αν φύγει. Και λίγα, πολύ λίγα τα 3,5 εκατομμύρια. Ωστόσο, αν έχει δώσει σήμα ότι θέλει να φύγει, μάλλον εκεί θα παίξει το ποσό. 

Μόνο αποδεκτό ντιλ, τα 3,5 να μην έρθουν ποτέ εδώ, αλλά να πάνε απευθείας στον λογαριασμό της Θέλτα για την πρώτη δόση του Μεξικανού καβαλάρη.

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα και παραπάνω θεωρώ οτι θα πάρουμε αντιπινέδα ανεξάρτητα το τι θα γίνει με τον ίδιο τον Πινέδα αλλα θα εξαρτηθεί αν θα έχουμε επιπλέων πλάγιο εκτός τους 4 γιατί σε περίπτωση που δεν πάρουμε θα μπορεί να καλύψει τη θέση ο Γκατσίνοβιτς του 8-10αριού ( + γαλανό / γιόνσον όπως εκανε φέτος ο Ματίας) άρα καλύτερα να έχεις ένα πλάγιο επιπλέων  . 

Αν φύγει όπως φαίνεται ο Αμπραμπάτ πρέπει να χτυπήσεις σε αντικατάσταση ενα παίκτη επιπέδου πινέδα και ας ειναι το μεγαλύτερο συμβόλαιο σου

Ο αντικίτσος πρέπει να ειναι 3ος δλδ να πιέζει τους Βίντα Μουκουντί να τους πάρει τη θέση δλδ ψάχνουμε ενα νέο Μουκουντί η και κατι καλύτερο . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Kami said:

Ενα ακόμα θέμα είναι να έχεις στη λίστα σου διαθέσιμο αντικαταστάτη.. Αλλο να έρθουν να σου ζητήσουν πχ τον Τζουμπερ με 3.5 και εσύ να έχεις ήδη βρει Κικάνοβιτς με 2.5 οπότε θα πάρεις ένα υπολογισμένο ρίσκο και άλλο να σου ζητήσουν κάποιον που δεν έχεις αντικαταστάτη με παρόμοια χαρακτηριστικά και κόστος.

Εκεί αν τα χρήματα δεν ειναι πολλά, μπορείς να κάνεις ζημιά σε μια ομάδα που κάθε πρόκριση είναι 8 - 10 εκ ευρώ.

Θέλω να πιστεύω ότι η ομάδα πλέον έχει μια οργάνωση σε αυτό το κομμάτι. Αλλιώς γμστα.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σιγουρος οτι Αλμειδα Κουχαρσκι, Αλβες Κονε εχουν κανει τα κουμαντα τους. Και δεν ειμαστε σκορποχωρι οπως μερικα χρονια πριν...

Φανηκε και απο περυσι με αυτους που εφερες 

Link to comment
Share on other sites

Από όσα έχουν ακουστεί μέσα στην χρονιά πιθανόν να υπάρχει ενδιαφέρον για αρκετούς βασικούς παίκτες μας. Εχει μιλήσει ήδη ο δάσκαλος για Γκαρσία, Ρότα, Μουκουντί και είχε ακουστεί σαν πιθανότητα και Γκατσίνοβιτς, Σιμάνσκι. Άποψή μου ότι πρέπει να φύγει μόνο όποιος δεν μπορεί να μείνει, δηλαδή είτε η προσφορά είναι "εξωφρενική" είτε ο ίδιος δυσανασχετεί. Δεν έχει νόημα να ξεκινήσει ο Πελάδο να κτίζει ομάδα από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Οι δημοσιογράφοι του Παναθηναϊκού έλεγαν ότι ο Πούγγουρας αποχωρεί γιατί θέλει να παίζει περισσότερο και όχι απλώς να είναι εναλλακτική επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bluesman said:

Οι δημοσιογράφοι του Παναθηναϊκού έλεγαν ότι ο Πούγγουρας αποχωρεί γιατί θέλει να παίζει περισσότερο και όχι απλώς να είναι εναλλακτική επιλογή.

Εδώ έλεγαν οτι ο Γκάτσι δεν δίνει τελικές η βάζει γκόλ , ότι ο κουρμπέλης ήταν αναπληρωματικός και άλλα πολλά .

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αν φύγουν οι μισοί πρωταγωνιστές του νταμπλ την κάτσαμε, φτου και από την αρχή χτίσιμο 

Ομάδα φωτοβολιδα; 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×