Jump to content

Στα τούνελ της Χαμάς σε έψαχνα.. - Μεταγραφές Νταμπλούχου Καλοκαίρι 23'


panther-21-
 Share

Recommended Posts

101 σελιδες για να εχουμε μονο τον Πηλιο.... καλα θα παει ...Ματιας σε πιστευουμε Κουχαρσκι σε περιμενουμε. 

Link to comment
Share on other sites

Γιατι οι αλλοι τι πηρανε? Ο γαυρος δεν εχει ουτε προπονητη ακομα

Link to comment
Share on other sites

Τωρα θα κοιταζουμε τους αλλους?  Οπως μας βολευει. Αν αυτοι δεν παρουν να μην παρουμε και μεις? Δεν εχει λογικη αυτο , Εχουμε και Ευρωπη 

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Ας περιμένουμε μέχρι να ξεκινήσει η προετοιμασία και εγώ θα ειμαι ευχαριστημένος εαν έχουμε μέχρι τότε 2 προσθήκες ( στόπερ και αντιπινέδα/πλαινό  )   Μια νομίζω ειναι σίγουρη μέχρι τότε και υποψιάζομαι χωρίς να ξέρω του στόπερ . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Araujo21 said:

Τωρα θα κοιταζουμε τους αλλους?  Οπως μας βολευει. Αν αυτοι δεν παρουν να μην παρουμε και μεις? Δεν εχει λογικη αυτο , Εχουμε και Ευρωπη 

δεν ερχονται ευκολα οι καλοι παιχτες απο Ιουνη ρε στην Ελλαδα 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πέρυσι η πρώτη μεταγραφή έγινε 26 Ιουνίου που θεωρητικά ήταν μια χρόνια που βιαζόσουν και πιο πολύ. Πριν τα τέλη Ιούνη πιστεύω το πολύ πολύ να κλείσει ένα στόπερ και ένα εξτρέμ. Οι άλλες μεταγραφές θα πάνε πιο πίσω. 

Link to comment
Share on other sites

Άμα φύγει ο Άμραμπατ η μόνη μεταγραφή που «καιγόμαστε» να γίνει άμεσα είναι ο 1 εξτρέμ. Δεν γίνεται να πας προετοιμασία μόνο με 2

Για τις άλλες θέσεις περιμένω δυνατές κινήσεις οπότε είναι λογικό να υπάρξει καθυστέρηση. Κανένας πραγματικά καλός παίκτης δεν θα έρθει Ελλάδα από τον Ιούνη εκτός αν πληρώσεις υπεραξία

Link to comment
Share on other sites

Μην τρελαίνεστε παιδια. Πέρσι πινεδα τον ανακοίνωσε 16/7.  Κ βιντα 31/7

Ο, γκατσι προς τέλος ιουνη είχε, ανακοινωθεί. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AlexKR21 said:

Άμα φύγει ο Άμραμπατ η μόνη μεταγραφή που «καιγόμαστε» να γίνει άμεσα είναι ο 1 εξτρέμ. Δεν γίνεται να πας προετοιμασία μόνο με 2

Για τις άλλες θέσεις περιμένω δυνατές κινήσεις οπότε είναι λογικό να υπάρξει καθυστέρηση. Κανένας πραγματικά καλός παίκτης δεν θα έρθει Ελλάδα από τον Ιούνη εκτός αν πληρώσεις υπεραξία

Ναι οκ αλλά για μια φορά ε πλήρωσε την αυτήν την γαμημενη υπεραξία πια... Αν όχι τώρα δλδ πότε; 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Zaxos said:

Ναι οκ αλλά για μια φορά ε πλήρωσε την αυτήν την γαμημενη υπεραξία πια... Αν όχι τώρα δλδ πότε; 

οταν κανει six pack o Μαρινακης 

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Zaxos said:

Ναι οκ αλλά για μια φορά ε πλήρωσε την αυτήν την γαμημενη υπεραξία πια... Αν όχι τώρα δλδ πότε; 

Είμαι ο πρώτος που θα έχει πει και θα ξαναπεί ότι απαιτεί απ' τη διοίκηση να ρίξει σοβαρά λεφτά (και) φέτος με τα έσοδα που έχει

Άλλο αυτό όμως άλλο να πληρώσεις υπεραξίες για να φέρεις 1 παίκτη 15 μέρες νωρίτερα

Παρακολουθώ τον τσιφούτη πολύ προσεκτικά (και) φέτος. Αν τα γαμήσει όπως το '18 μαζί θα του ρίχνουμε μπινελίκια εδώ μέσα.

Προσωπικά πάντως, για πρώτη ίσως φορά μετά από πολλά χρόνια είμαι αισιόδοξος. Και κατανοώ ότι χρειάζεται χρόνος. Είναι τεράστια η αγορά και παίζουν και πολλά «ντόμινο» που δημιουργούν ευκαιρίες ή εκπτώσεις, Καμιά σοβαρή μεταγραφή δεν γίνεται 18 Ιουνίου. Και η ΑΕΚ φέτος πάει για ΣΟΒΑΡΕΣ μεταγραφές όχι μπαλώματα τύπου Μλαντένοβιτς, Ζέκα κτλπ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Λευτέρης Πέκινπας said:

οταν κανει six pack o Μαρινακης 

Μάλλον πιο πιθανό αυτό 

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AlexKR21 said:

Είμαι ο πρώτος που θα έχει πει και θα ξαναπεί ότι απαιτεί απ' τη διοίκηση να ρίξει σοβαρά λεφτά (και) φέτος με τα έσοδα που έχει

Άλλο αυτό όμως άλλο να πληρώσεις υπεραξίες για να φέρεις 1 παίκτη 15 μέρες νωρίτερα

Παρακολουθώ τον τσιφούτη πολύ προσεκτικά (και) φέτος. Αν τα γαμήσει όπως το '18 μαζί θα του ρίχνουμε μπινελίκια εδώ μέσα.

Προσωπικά πάντως, για πρώτη ίσως φορά μετά από πολλά χρόνια είμαι αισιόδοξος. Και κατανοώ ότι χρειάζεται χρόνος. Είναι τεράστια η αγορά και παίζουν και πολλά «ντόμινο» που δημιουργούν ευκαιρίες ή εκπτώσεις, Καμιά σοβαρή μεταγραφή δεν γίνεται 18 Ιουνίου. Και η ΑΕΚ φέτος πάει για ΣΟΒΑΡΕΣ μεταγραφές όχι μπαλώματα τύπου Μλαντένοβιτς, Ζέκα κτλπ

υπαρχει βεβαια και σοβαρη πιθανοτητα οταν περιμενεις ποτε να παρεις αυτο που θες στην τιμη που το θες να στο βουτηξει αλλος και τρεχεις και να μην φτανεις 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AlexKR21 said:

Είμαι ο πρώτος που θα έχει πει και θα ξαναπεί ότι απαιτεί απ' τη διοίκηση να ρίξει σοβαρά λεφτά (και) φέτος με τα έσοδα που έχει

Άλλο αυτό όμως άλλο να πληρώσεις υπεραξίες για να φέρεις 1 παίκτη 15 μέρες νωρίτερα

Παρακολουθώ τον τσιφούτη πολύ προσεκτικά (και) φέτος. Αν τα γαμήσει όπως το '18 μαζί θα του ρίχνουμε μπινελίκια εδώ μέσα.

Προσωπικά πάντως, για πρώτη ίσως φορά μετά από πολλά χρόνια είμαι αισιόδοξος. Και κατανοώ ότι χρειάζεται χρόνος. Είναι τεράστια η αγορά και παίζουν και πολλά «ντόμινο» που δημιουργούν ευκαιρίες ή εκπτώσεις, Καμιά σοβαρή μεταγραφή δεν γίνεται 18 Ιουνίου. Και η ΑΕΚ φέτος πάει για ΣΟΒΑΡΕΣ μεταγραφές όχι μπαλώματα τύπου Μλαντένοβιτς, Ζέκα κτλπ

Βρε μαζί σου κι εγώ συμφωνώ ότι είναι νωρίς ακόμα κλπ κλπ και όντως φέτος θεωρώ ότι καμία σχέση δν θα χουμε με το καλοκαίρι του 18.. Αλλά όπως είπε και ο @Νονός1 γαμημενη φορά πλήρωσε υπεραξία έτσι για το γαμωτο ρε παιδί μου να πουμε κάναμε και μεις μια φορά επίδειξη πλούτου. Τπτ, υπομονή συνεχίζουμε... Προχωράμε 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Zaxos said:

Βρε μαζί σου κι εγώ συμφωνώ ότι είναι νωρίς ακόμα κλπ κλπ και όντως φέτος θεωρώ ότι καμία σχέση δν θα χουμε με το καλοκαίρι του 18.. Αλλά όπως είπε και ο @Νονός1 γαμημενη φορά πλήρωσε υπεραξία έτσι για το γαμωτο ρε παιδί μου να πουμε κάναμε και μεις μια φορά επίδειξη πλούτου. Τπτ, υπομονή συνεχίζουμε... Προχωράμε 

Ούτε κάν.. πάρε παίκτες κοψοχρονιά και ευκαιρίες, αλλά ποιοτικούς, φέρε παίκτες του εκατομμυρίου στα εξακόσια αμα μπορείς, όχι παίκτες λαχεία και δανεικούς.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι η σύγκριση με το 2018 δεν στέκει, λαμβάνοντας υπόψη τις αποχωρήσεις παιχτών(Αραούχο,Λάζαρος,Γιόχανσον, Βράνιες) και την αλλαγή προπονητή 

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μην έχουμε φέτος - όπως και πέρσι -  τη δόση μας, την ακατάσχετη ονοματολογία. Αυτό που μας προκαλεί έκκριση αδρεναλίνης όσο δεν έχουμε αγωνιστική δράση. Διαβάζουμε κενά άρθρα που δε λένε κάτι, ακούμε ηχητικά από τα ραδιόφωνα που η μόνη αξία που έχουν είναι να παίζουν στο κινητό σαν τρανζιστοράκι όταν χέζουμε, για να μη βαριόμαστε.

Αυτό όμως μου διεγείρει τη φαντασία. Ο σαδιστής Πελάδο τα έχει βάλει κάτω, θα φέρει 5-6-7 παιχταράδες. Τους 1-2 θα τους ξέρουμε ίσως, τους υπόλοιπους όχι. Και θα είναι ακόμα πιο προσεκτικά επιλεγμένοι, διότι φέτος έχει απείρως πληρέστερη εικόνα της ΑΕΚ, του πρωταθλήματος και των συσχετισμών.

Απόλυτη εμπιστοσύνη λοιπόν. Μόνες μου ανησυχίες ο Πινέδα (απαραίτητος παιχταράς) και η φυγή του Ομάρ Ζαρίφ, κυρίως γιατί δεν ξέρω κατά πόσο είναι αναντικατάστατος ή όχι.
Απόλυτη εμπιστοσύνη και στον Άνθρωπο που μας δίνει φρέσκες και έγκυρες πληροφορίες. Η ΑΕΚ μας αλλάζει βιβλίο, λέει, όχι σελίδα.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, baRon21 said:

Μητσαρα πρωτα είναι πολλαπλασιασμός/διαίρεση και μετά ακολουθούν πρόσθεση/αφαιρεση. Αν είναι εκτός παρενθεσεων φυσικά.

Μαλακα γέρο μας έκανες να υπενθυμίζουμε μαθηματικά 6ης δημοτικού, φέρε κανέναν αθλητή.

Οχι , υπερισχυει στην αλγεβρα το +- και επονται τα x & :

δηλαδη, πρωτα γινονται τα γινομενα και τα πηλικα τα οποια στη συνεχεια αθροιζονται ή αφαιρούνται.

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβαινω τι σχεση εχει η περσυνη χρονια με την φετινη, η ΑΕΚ περσι εψαχνε θεωρητικα μεχρι και 10 παιχτες 11αδας, η ΑΕΚ φετος ψαχνει πινελιες ενα 3ο στοπερ ενω εχει ηδη 2 βασικους εναν πλαιονο δεξι επειδη τραυματιστηκε ο φερναντεζ εναν αριστερο που θα ξεκιναει απο τον παγκο την χρονια και ενα φορ να πλαισιωσει τον γκαρσια.

αφηνω εξω την υποθεση πινεδα γιατι οπως εχω γραψει θεωρω δεδομενο οτι ο πινεδα θα συνεχισει στην ΑΕΚ

αν μη τι αλλο οχι απλα δεν πρεπει να βιαστει αλλα επιβαλλεται η επιλογη να πληροι ολες τις προυποθεσεις που εχει βαλει ο Αλμειδα και να μην παρεκκλινεις σε τιποτα και σε ποδοσφαιρικα χαρακτηριστικα και σε θεματα χαρακτηρα. η ΑΕΚ κερδισε αυτην την πολυτελεια επειδη εχει κρατησει ιδιο κορμο.

αν η ΑΕΚ επαιζε αυριο ματς και κατεβαζε μια 11αδα 

Αθανασιαδης Σιντιμπε Βιντα Μουκουντι Χατζισαφι Σιμανσκι Γιονσον Γκατσινοβιτς Ελιασον Τσουμπερ Γκαρσια δεν νομιζω να στεναχωρουσε κανεναν 

συνεπως το μονο που δεν θελει ειναι βιασυνη απο το να φερω μλαντενοβιτς στα 32 του και τζουρισιτς στα πατωματα καλυτερα να περιμενω αυτη η αναμονη περσι οτι πηρες αυτο που ηθελες σε εκανε να βγουν ολες οι μεταγραφες επιτυχημενες.

 

υγ. του αμραμπατ δεν ειναι τελειωμενο ο καραφλας εχει μεν οικογενειακο προβλημα αλλα το κυριοτερο κομματι ειναι το οικονομικο, ο αμραμπατ ζηταει απο την ΑΕΚ για μονοετες συμβολαιο 800 χιλιαρικα (900 επαιρνε φετος) η ΑΕΚ του δινει 600 χιλιαρικα ισως και λιγο πιο κατω χωρις τα μπονους, στην Ολλανδια το καλυτερο που εχει βρει ειναι 300 χιλιαρικα. Οταν αποφασισει τι θα κανει θα ενεργοποιησει η ΑΕΚ και τις εναλλακτικες τις.

Γιατι δεν ειναι να παρει εναν δεξι winger αλλα να ματσαρει τα χαρακτηριστικα που θελει ο αλμειδα και αυτα που χανει απο τον Αμραμπατ αν τελικα φυγει και αν ερθει και αλλος σαν αντιφερναντεζ να ματσαρει αυτα που ειχε ο φερνατζεζ και θα λειψουν.

αυτα τα ολιγα απο την Κολομβια των βαλκανιων

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

Καλά κάνουν κ το παλεύουν με τον Άμραμπαντ. Είναι χτήνος, ξέρει την ομάδα, θα κάνει ότι του πει ο Ματίας κ κερδίζεις χρόνο για την κίνηση ή τις κινήσεις στα ακραία χαφ.

Αν έρθει πανωραφάτο αριστερό χαφ μέχρι την προετοιμασία τότε παίζει κ ο Γκάτσι στο 8 μέχρι να βρεθεί λύση με Πινέδα.

Έχω πλήρη εμπιστοσύνη στον Ματίας για τις φετινές κινήσεις κ πιστεύω επίσης ότι ο ΑΕΚαρχης θα κάνει αυτό που πρέπει. Είναι ευκαιρία για δεύτερο σερί πρωτάθλημα αν θωρακιστεί σωστά η ομάδα σε όλους τους τομείς.

Link to comment
Share on other sites

Αν η προταση ΑΕΚ υπερισχυει κατα 300 των Ολλανδων ...

σιγα μη φτυσει ο Μαροκκος την τρακοσαρα..

τα ειχε και στο χωριο του.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΚΑΤΟΎΝΑ 21 said:

Οχι , υπερισχυει στην αλγεβρα το +- και επονται τα x & :

δηλαδη, πρωτα γινονται τα γινομενα και τα πηλικα τα οποια στη συνεχεια αθροιζονται ή αφαιρούνται.

καψιμο

  • Hahaha 4
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, theo said:

καψιμο

+ αιωνια καψουρα με ιδιαίτερα βιτσια σε [ γεωμετρια U στερεομετρια U τριγωνομετρια .. ]

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας τι φρούτο είναι αυτός ο Νέστωρ Αραούχο που γράφουν παντού ότι τον θέλει ο Πελάδο;

Κατά τα άλλα, ο τίγρης μας φέρνει και μετρό στη Νέα Φιλαδέλφεια, ξεκινάνε τα έργα https://www.aek365.org/a-933791/stathmo-metro-sta-150-metra-apo-to-ghpedo-th-aek.htm

 

Link to comment
Share on other sites

νομιζω ειναι ευρεως γνωστος ο αραουχο πολλα χρονια στην πριμερα πολλα χρονια βασικος στην εθνικη μεξικο

δυσκολο το βλεπω 

η Αμερικα τον αγορασε περσι 3Μ οποτε θα θελει το λιγοτερο 2Μ και ο παιχτης παιρνει πανω απο 1Μ καθαρα

το θετικο ειναι οτι εχει και ισπανικο διαβατηριο, αλλα απο την Αμερικα αν φυγει θα ειναι γιατι παιζει να μην ειναι βασικος, θα ειναι εδω μονιμα βασικος? χλωμο

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×