Jump to content

Στα τούνελ της Χαμάς σε έψαχνα.. - Μεταγραφές Νταμπλούχου Καλοκαίρι 23'


panther-21-
 Share

Recommended Posts

Η πηγή μου μου ανέφερε πριν από λίγο ότι υπάρχει🪔 αναθέρμανση στην υπόθεση ΝΤΕΣΠΟΤΟΦ....

  • Δικεφαλάκι 5
  • Hahaha 8
  • Μπομπίτσα 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, APOSPERITIS_21 said:

Η πηγή μου μου ανέφερε πριν από λίγο ότι υπάρχει🪔 αναθέρμανση στην υπόθεση ΝΤΕΣΠΟΤΟΦ....

Ντροπή να τρολαρετε τον κόσμο ρε 😎😎😎

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, APOSPERITIS_21 said:

Η πηγή μου μου ανέφερε πριν από λίγο ότι υπάρχει🪔 αναθέρμανση στην υπόθεση ΝΤΕΣΠΟΤΟΦ....

Κανόνισε να σε πάρουν στο κυνήγι οι Ντεσποντοφικοι

Link to comment
Share on other sites

Στεργίου σε πολύ καλή ηλικία και με αρκετές προοπτικές. Πολύ καλή περίπτωση. 

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ διάβασα κάπου ότι ο Λαριν της Βαγιαδολιδ (παίζει δανεικός από Κλαμπ Μπριζ) μάλλον δεν θα μείνει στη Βαγιαδολιδ και ενώ αυτή είχε οψιον αγοράς 2 μυρια. Πολύ καλός παίχτης τύπου Λιβαι, παιζει αριστερά και κορυφή. Αν και δεν έχει κοινοτικό διαβατήριο νομίζω είναι καλή περίπτωση. 

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, APOSPERITIS_21 said:

Η πηγή μου μου ανέφερε πριν από λίγο ότι υπάρχει🪔 αναθέρμανση στην υπόθεση ΝΤΕΣΠΟΤΟΦ....

Επιτέλους επικράτησε η λογική και η δικαίωση της Ντεσποντοφικης φράξιας του ΚΜ είναι κοντά!

Είπε η πηγή τίποτα και για Καβανι?

  • Hahaha 4
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Skepastos said:

Εντωμεταξύ διάβασα κάπου ότι ο Λαριν της Βαγιαδολιδ (παίζει δανεικός από Κλαμπ Μπριζ) μάλλον δεν θα μείνει στη Βαγιαδολιδ και ενώ αυτή είχε οψιον αγοράς 2 μυρια. Πολύ καλός παίχτης τύπου Λιβαι, παιζει αριστερά και κορυφή. Αν και δεν έχει κοινοτικό διαβατήριο νομίζω είναι καλή περίπτωση. 

Εξαιρετική περίπτωση είναι αλλά η οψιόν ήταν σίγουρα 2μ?

Πολύ χαμηλή για την αξία του παίκτη μου μοιάζει...

Link to comment
Share on other sites

Θα φερει αξιολογους παικτας ο Ματιας μωρε.

 

Μην στεναχωριεστε.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Κανα Αρτζεντίνο να παρουμε. Όχι πολύ αλέγκρο, τσογλανοφστσα να είναι, τύπου Σορίν, Ορτέγκα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, No11 said:

Εξαιρετική περίπτωση είναι αλλά η οψιόν ήταν σίγουρα 2μ?

Πολύ χαμηλή για την αξία του παίκτη μου μοιάζει...

https://canadiansoccerdaily.com/2023/02/09/real-valladolid-can-reportedly-buy-cyle-larin-permanently-for-just-2-million-this-summer/?amp=1

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μαλακες θα ανατιναχθεί το κιτρινόμαυρο αν ερθει ο Ντεσποτοφ.

Ματιας σε παρακαλω μη

  • Hahaha 7
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, No11 said:

Επιτέλους επικράτησε η λογική και η δικαίωση της Ντεσποντοφικης φράξιας του ΚΜ είναι κοντά!

Είπε η πηγή τίποτα και για Καβανι?

Για Χολτσχαουζερ εχουμε κατι;

  • Hahaha 22
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Για Χολτσχαουζερ εχουμε κατι;

@Bukowskiλείπεις φίλε...

Χωρίς εσένα το τημ μεταγραφών πηγαίνει με Ρυθμό χελώνας...

Δώσε πόνο (και τόνο)

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Στο παρόν τόπιτς σπανίως γράφω κάτι σοβαρό.

Είναι το ... "διαζύγιο" που έχω πάρει εδώ και χρόνια με τις μεταγραφικές περιόδους, ιδιαίτερα με αυτήν του καλοκαιριού.

Αρκούμαι εκεί στις αρχές Σεπτέμβρη με το κλασσικό "Έδωσαν - Πήραν" για να δω -κυρίως- τι κάναμε εμείς αλλά και τι κάνανε κι οι αλληνοί.

Δυό κουβέντες θα πω μόνο :

Κουβέντα Πρώτη

Όπως έχει διδάξει η ιστορία, όταν ακούγονται ΟΝΟΜΑΤΑ μέσα Ιουνίου (Κίερ κλπ.) αυτό γίνεται για δύο λόγους. Είτε για να "καεί" το όνομα είτε για να βρουν κάτι να γράψουν οι Κέτσε αυτού του κόσμου σε φυλλάδες και σάιτ και να μη "μείνουν" στους πόσους παλμούς επανέρχεται ο γερο-Βίντα ή στα πόσα κιλά βαρύτερος γύρισε ο Αθανασιάδης από την νταμπλουχική κραιπάλη στα Ελληνικά νηΣΆ.

Υπάρχει κι ένας τρίτος (λόγος), αν το "όνομα" είναι απλά το τρέιλερ ενός σήριαλ που θα σηκώσει θεαματικότητα και θα κάνει φινάλε 23:59 της 31ης Αυγούστου.

Οι "καλές" οι μεταγραφές γίνονται σιωπηρά και στα μουλωχτά. Ξυπνάς ένα πρωί και τσουπ, "υπέγραψε προσύμφωνο και έρχεται με την τάδε πτήση το βράδυ στην Αθήνα". Χωρίς μα και μου και χωρίς να "χώνεται" ο κάθε γαύρος, μαύρος ή Σταύρος.

Κουβέντα Δεύτερη

ΟΚ, να το καταλάβω, πως όταν είσαι "κρύος" (πού ΄λέγε κι ο συχωρεμένος (?) ο Μάκης) θα παζαρέψεις, θα κοιτάξεις και στο στοκ, θα ρωτήσεις και πόσο πάει "χωρίς απόδειξη", θα πας και στη λαική 3:30 το μεσημέρι που τη δίνει ο άλλος τη μελιτζάνα μπιρ παρά για να αδειάσει το καφάσι και να τα μαζέψει να προλάβει και το μπαρμπούτι στο καφενείο.

Όταν όμως, ρε μάνα μου, θες πες με "ΑγιαΣοφιά", θες πες με "Διαρκείας", θες πες με "Νταμπλ", είσαι "ζεστός" κι έχει φουσκώσει το παντελόνι και σκάει η γωνιά από το μωβ πεντακοσάρικο από την τσέπη την ξέχειλη, παίξε λίγο πιο ... γρήγορα. Κι ας δώσεις και κάτι παραπάνω.

Πάνε ψώνισε τον ταραμά Σαββάτο της Τυρινής "κύριος" και μην περιμένεις Καθαροδευτέρα 9 το πρωί να πας στη Βαρβάκειο για να τονΕ βρεις κοψοχρονιά. Ρολίνα την παίζεις τη δηλητηρίαση έτσι.

Δυστυχώς όμως, όπως σας έχω γράψει σε άλλο τόπιτς με άλλη αφορμή, είναι το ίρτζι του τέτοιο. Η φΚιασιά του. Καλύτερα τό 'χει να συζητάει η πιάτσα ότι του τον φορμάρανε από κώλο και τον γαμήσανε (κυριολεκτικά) παρά ότι τον πιάσανε κότσο και του φάγανε δέκα δραχμές έτσι στο αβόζο και στο παπατζηλίκι.

 

  • Δικεφαλάκι 12
  • Hahaha 2
  • Μπομπίτσα 5
Link to comment
Share on other sites

ο Πουστόγαυρος απ ότι ακούγεται δίνει όντως 8 για Πινέδα… 

δεν πρέπει να χαθεί ο παίκτης.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vamos bien said:

ο Πουστόγαυρος απ ότι ακούγεται δίνει όντως 8 για Πινέδα… 

δεν πρέπει να χαθεί ο παίκτης.

Δηλαδή θα δώσει το μεγαλύτερο ποσό ever, σε χρονιά χωρίς Τσου-Λου, για ένα παίκτη που στην θέση του έχει ήδη τον MVP του, ενώ δεν έχει πχ φορ..!!!

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Kami said:

Δηλαδή θα δώσει το μεγαλύτερο ποσό ever, σε χρονιά χωρίς Τσου-Λου, για ένα παίκτη που στην θέση του έχει ήδη τον MVP του, ενώ δεν έχει πχ φορ..!!!

Καλά αυτοί ικανοί είναι να το κάνουν για σπάσιμο στο επικοινωνιακό και ας βγουν τρίτοι στο πρωτάθλημα.....γαύροι είναι 

Link to comment
Share on other sites

Η πηγη του @vamos bien ειναι 100% αξιοπιστη και ισχυει η γαβροπροσφορα.

Προφανως ειναι προταση/γινάτι...

Ελα ομως που πρπει να συναινέσει και ο Πινεδα...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, vamos bien said:

ο Πουστόγαυρος απ ότι ακούγεται δίνει όντως 8 για Πινέδα… 

δεν πρέπει να χαθεί ο παίκτης.

Αδερφέ δεν μπαίνει πλέον σε ζυγαριά η αίγλη του Ολυμπιακού με αυτή της ΑΕΚ που είναι στο πικ της...

Κανένας παίχτης δεν θα διάλεγε Ολυμπιακό αυτή την στιγμή 

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι ανεβαζουν την αξια του παικτη παντως, η Θελτα θα πει ειχα προσφορα στα 8 απο τον γαυρο, δεν θα το ψαξουν και πολυ, θα βγει και θα ζηταει 9-10.

 

Αυτο που ηθελαν το πετυχαν, πρεπει να παει 30 Αυγουστου και να μην εχουν προσφορα για να τον παρουμε με 6-7 που θελουμε.

Link to comment
Share on other sites

Αν εμφανιστεί η ομάδα Τσουκου και κάνει προσφορά 15 εκατομμύρια ευρώ, δεν σημαίνει ότι ανεβάζει την προσφορά. Διότι μία προσφορά δεν γίνεται για την πλάκα, αν δεν την εννοεί κάποιος δεν έχει νόημα η πλειοδοσία.

Εφόσον γίνει αποδεκτή η προσφορά, τι θα πει η ομάδα "ένα αστείο κάναμε"; Τότε μάλιστα η ομάδα που παραχωρεί τον παίκτη θα βρεθεί σε πιο αδύναμη διαπραγματευτικη θέση. Οι προτάσεις δεν είναι καραμέλες, φέρουν μία ιδιότητα.

Από εκει και πέρα, η πιο ακριβή αγορά Μαρινάκη είναι ο Ποντένσε. Γύρω στα 7-7,5 εκατομμύρια ευρώ ΑΛΛΑ επειδή είχε έρθει ως ελεύθερος έπειτα από τα επεισόδια στο προπονητικό κέντρο της πρώην ομάδας του και ενώ είχε συμβόλαιο σε ισχύ, η αγορά αυτή ήταν σχεδόν υποχρεωτική προκειμένου να μην επιδικαστεί, ενδεχομένως, μεγαλύτερο ποσό. Εν ολίγοις, όταν ο Μαρινάκης τσέπωσε την 35αρα του Τσάμπιονς Λιγκ το 2019, πρακτικά έδωσε μία...αναγκαστική αποζημίωση εκ του ασφαλούς για να μη φτάσει το πράγμα στα δικαστήρια.

Άρα πιο ξεκάθαρη περίπτωση μεγαλύτερης αγοράς παίκτη είναι ο Μπιέλ με έξι εκατομμύρια ευρώ.

Φέτος όμως με τρίτη χρονιά εκτός Τσάμπιονς Λιγκ, όχι πωλήσεις ποδοσφαιριστών, πολλά συμβόλαια σε ισχύ παικτών κοστίζουν και μάλιστα αρκετοί θα είναι ανενεργοί, συν όλα τα υπόλοιπα, δεν νομίζω ότι μπορεί να φτάσει σε πρόταση τέτοιου ύψους όταν έχει και πολλές μεταγραφικές ανάγκες.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, AlexKR21 said:

@Bluesmanνομίζω και για τον Ρομπέρτο είχε σκάσει μεγάλο ποσό ο χοντρός, σχεδόν διψήφιο

 Οι ακριβότερες μεταγραφές είναι οι εξής:

α) Ποντένσε(7 εκατομμύρια ευρώ)

β) Μπιέλ(6-6,5 εκατομμύρια ευρώ)

γ) Ριέρα(5,5-6 εκατομμύρια ευρώ)

δ) Ιντέγε(5 εκατομμύρια ευρώ)

Η α) έγινε λόγω συμβιβασμού αλλά και των χρημάτων του Τσάμπιονς Λιγκ, η δ) για τον δεύτερο λόγο, η γ) τον πρώτο χρόνο Μαρινάκη το 2010, όταν έκανε μεγάλη ΑΜΚ. Η β) έγινε σε λιγότερο εύκολες συνθήκες

Τώρα, με τον Ρομπέρτο έπεσες και στην περίπτωση:

Eνώ έλεγαν ότι έδωσαν 6 εκατομμύρια για την αγορά του Ρομπέρτο το 2014, όταν διέρρευσαν τα έγγραφα αποκαλύφθηκε ότι είχαν δαπανήσει 2,5 εκατομμύρια ευρώ.

 

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×