Jump to content

Στα τούνελ της Χαμάς σε έψαχνα.. - Μεταγραφές Νταμπλούχου Καλοκαίρι 23'


panther-21-
 Share

Recommended Posts

23 minutes ago, nf28 said:

 

Κατά τα άλλα, ο τίγρης μας φέρνει και μετρό στη Νέα Φιλαδέλφεια, ξεκινάνε τα έργα https://www.aek365.org/a-933791/stathmo-metro-sta-150-metra-apo-to-ghpedo-th-aek.htm

 

Ποιο μετρό; Μαλακιες του Κετσε για... ιθαγενείς είναι αυτά. Ξεκινάει ο αρουραίος ο μετροποντικας για το πρώτο τμήμα της γραμμής 4,που δεν θα φθάνει ΝΦ, αλλά Άλσος Βεΐκου στο κιτρινόμαυρο Γαλάτσι. Τα έργα για το πρώτο τμήμα της γραμμής 4 προβλέπεται ότι θα διαρκέσουν 8 χρόνια. Εδω γελάμε βέβαια, αφού στην Ελλάδα όλα τα δημόσια έργα πάντα διαρκούν σαφώς περισσότερο από τις επίσημες προβλέψεις. Οταν ολοκληρωθεί το πρώτο μέρος της γραμμής 4, δηλαδή σε πάνω από 10 χρονια, τότε θα γίνει διαγωνισμός κτλ για το επομενο τμήμα, και μετά τον διαγωνισμό μια μέρα θα αρχίσουν τα έργα για να φθάσει κάποτε ΝΦ το μετρό. 15 χρόνια για να έχει σύνδεση με το μετρό η ΝΦ το λες και υπερ-αισιόδοξη εκτίμηση. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Ποιο μετρό; Μαλακιες του Κετσε για... ιθαγενείς είναι αυτά. Ξεκινάει ο αρουραίος ο μετροποντικας για το πρώτο τμήμα της γραμμής 4,που δεν θα φθάνει ΝΦ, αλλά Άλσος Βεΐκου στο κιτρινόμαυρο Γαλάτσι. Τα έργα για το πρώτο τμήμα της γραμμής 4 προβλέπεται ότι θα διαρκέσουν 8 χρόνια. Εδω γελάμε βέβαια, αφού στην Ελλάδα όλα τα δημόσια έργα πάντα διαρκούν σαφώς περισσότερο από τις επίσημες προβλέψεις. Οταν ολοκληρωθεί το πρώτο μέρος της γραμμής 4, δηλαδή σε πάνω από 10 χρονια, τότε θα γίνει διαγωνισμός κτλ για το επομενο τμήμα, και μετά τον διαγωνισμό μια μέρα θα αρχίσουν τα έργα για να φθάσει κάποτε ΝΦ το μετρό. 15 χρόνια για να έχει σύνδεση με το μετρό η ΝΦ το λες και υπερ-αισιόδοξη εκτίμηση. 

Δεν θέλω να κάνω το δικηγόρο του κεφτέ, αλλά το άρθρο λέει μόνο ότι αρχίζουν τα έργα.Δεν λέει κάπου (ούτε περιμένει κανείς λογικός άνθρωπος) ότι θα είναι έτοιμο άμεσα σε λιγότερα χρόνια από αυτά που λες, προφανώς τα δημόσια έργα κινούνται σε ρυθμό χελώνας.
Σε κάθε περίπτωση η γνώμη μου είναι ότι αν δεν γινόταν το γήπεδο εκεί, μετρό στην Φιλαδέλφεια δεν θα βλέπαμε στον αιώνα τον άπαντα. Θυμίζω ότι στον αρχικό σχεδιασμό δεν υπήρχε καν σχέδιο για στάση στην Φιλαδέλφεια. Και η κουβέντα γίνεται περισσότερο για όσους υποστήριζαν ότι το γήπεδο θα υποβαθμίσει τη γειτονιά. Και από το Σεπτέμβρη έχω μετρήσει καμια δεκαριά καινούρια μαγαζιά.

Link to comment
Share on other sites

Οτι είπανε οι σουβλακοφαγοι ότι είναι βασικός στόχος και τον θέλει ο Αλμειδα, το ανάποδο ισχύει, κλασσικά. 

Link to comment
Share on other sites

Στο Μεξικό το γράψανε κ επειδή κάπου εκεί τριγυρίζει κ ο Ματίας αυτή την περίοδο το... συνδύασαν. Περιμένω να ανεβάσει το μπάτζετ ο ΑΕΚαρχης πλέον. Θέλω να πιστέυω ότι συμβόλαια του 1.5Μ δεν θα πρέπει να τον δυσκολεύουν. Θα δούμε κ στην πράξη βέβαια που θα πάει το πράγμα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, billy21 said:

Στο Μεξικό το γράψανε κ επειδή κάπου εκεί τριγυρίζει κ ο Ματίας αυτή την περίοδο το... συνδύασαν. Περιμένω να ανεβάσει το μπάτζετ ο ΑΕΚαρχης πλέον. Θέλω να πιστέυω ότι συμβόλαια του 1.5Μ δεν θα πρέπει να τον δυσκολεύουν. Θα δούμε κ στην πράξη βέβαια που θα πάει το πράγμα.

δηλαδη το 3ο σου στοπερ θα εχει το ακριβοτερο συμβολαιο ? δυσκολο το βλεπω μακαρι να υπαρξει τετοιο ανοιγμα αλλα 1,5Μ για στοπερ ειναι παρα πολλα λεφτα 

θεωρω οτι το στοπερ που θα ερθει δεν θα ξεπερναει το 1Μ, μαξιμουμ να παει 1.2 αν ειναι τρομερη περιπτωση.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, nf28 said:

Δεν θέλω να κάνω το δικηγόρο του κεφτέ, αλλά το άρθρο λέει μόνο ότι αρχίζουν τα έργα.
 

Ναι ότι αρχίζουν τα έργα,  για  να περνάει το Μετρό και από το υπερσύγχρονο γήπεδο του Δικεφάλου στη Νέα Φιλαδέλφεια, ενώ στην πραγματικότητα ξεκινάνε τα έργα για να φθάσει άλσος Βεικου.

Βέβαια αν το διαβάσεις  όλο προσεκτικά μπορείς να συμπεράνεις, ,  ότι τα έργα για να φθάσει ΝΦ δεν ξέρουμε καν πότε θα αρχίσουν, ο τίτλος και η εισαγωγή ξεγελάνε όμως. 

Ξεκινούν τα έργα για σταθμό μετρό δίπλα στο γήπεδο της ΑΕΚ

ΣύνΣΣύντομα αναμένεται να ξεκινήσουν τα έργα για να περνάει το Μετρό και από το υπερσύγχρονο γήπεδο του Δικεφάλου στη Νέα Φιλαδέλφειατομα αναμένεται να ξεκινήσουν τα έργα για να περνάει το Μετρό και από το υπερσύγχρονο γήπεδο του Δικεφάλου στη Νέα Φιλαδέλφεια

Link to comment
Share on other sites

Just now, amd said:

δηλαδη το 3ο σου στοπερ θα εχει το ακριβοτερο συμβολαιο ? δυσκολο το βλεπω μακαρι να υπαρξει τετοιο ανοιγμα αλλα 1,5Μ για στοπερ ειναι παρα πολλα λεφτα 

θεωρω οτι το στοπερ που θα ερθει δεν θα ξεπερναει το 1Μ, μαξιμουμ να παει 1.2 αν ειναι τρομερη περιπτωση.

Γενικότερα μιλάω για τα ποσά. Κυρίως για τις υπόλοιπες θέσεις μεσοεπιθετικά.  Αν δώσεις 1-1.2Μ βρίσκεις πολύ καλό παίκτη στα στόπερ. Πιστεύω ότι αυτός που θα έρθει δεν θα είναι τρίτος ιεραρχικά αλλά ισάξιος σε επίπεδο των Βίντα κ Μουκουντί κ μετά ο Ματίας θα καθορίσει τα δίδυμα.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, nf28 said:

Και η κουβέντα γίνεται περισσότερο για όσους υποστήριζαν ότι το γήπεδο θα υποβαθμίσει τη γειτονιά. Και από το Σεπτέμβρη έχω μετρήσει καμια δεκαριά καινούρια μαγαζιά.

Καλά δεν νομίζω να υποβαθμίστηκε η γειτονιά. Εγώ έμενα παλιά εκεί, την εποχή του παλιού γηπέδου και καθόλου δεν μας χαλούσε. Τώρα με την  πλατεία που έγινε και την υπογειοποίηση του δρόμου καρμανιόλα  που περνούσε από μπροστά, που αν τον διέσχιζε  σε μέρα που δεν είχε αγώνα έκανες και την προσευχή σου να μην στρίβει αμάξι από την πατριάρχου Κωνσταντίνου, πρέπει να ναι πολύ καλύτερα. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν νομίζω να πάρει τόσο καιρό το Μετρό για να φτάσει ΝΦ αλλά σίγουρα δεν πρόκειται να γίνει την επομενη τετραετία πχ

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Skepastos said:

Εγώ δεν νομίζω να πάρει τόσο καιρό το Μετρό για να φτάσει ΝΦ αλλά σίγουρα δεν πρόκειται να γίνει την επομενη τετραετία πχ

 

Πάντως τα έργα για να φθάσει ΝΦ δεν θα αρχίσουν καν τώρα. Οκταετία είναι η επίσημη εκτίμηση για να φθάσει Άλσος Βεΐκου. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Πάντως τα έργα για να φθάσει ΝΦ δεν θα αρχίσουν καν τώρα. Οκταετία είναι η επίσημη εκτίμηση για να φθάσει Άλσος Βεΐκου. 

Ισχύει αυτό που λες. Θα δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Ισχύει αυτό που λες. Θα δούμε...

Καλα να μαστε, μέχρι τότε :)

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

σουβλακοφαγια 365

 

Ο Ματίας Αλμέιδα έχει επιλέξει κεντρικούς αμυντικούς ίδιου και ακόμη υψηλότερου επιπέδου απ’ αυτή του Αραούχο, τις οποίες η διοίκηση προχωρά προκειμένου να καταλήξει στην καλύτερη δυνατή. Εν κατακλείδι, η ΑΕΚ τούτη την ώρα έχει στον Αραούχο στη λίστα της, όμως σε αυτήν βρίσκονται κι άλλοι κεντρικοί αμυντικοί, τα ονόματα των οποίων είναι ψηλά και δεν έχουν δει ακόμη το «φως».

Link to comment
Share on other sites

On 6/16/2023 at 8:40 PM, APOSPERITIS_21 said:

Η πηγή μου μου ανέφερε πριν από λίγο ότι υπάρχει🪔 αναθέρμανση στην υπόθεση ΝΤΕΣΠΟΤΟΦ....

Καλησπέρα, αναψαμε καθόλου ή οχι ακόμα; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, amd said:

τωρα εσεις περιμενετε ντεσποτοφ δλδ ?

 

Περιμένουμε γενικά 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Zaxos said:

Περιμένουμε γενικά 

καλο ειναι αυτο αλλα ντεσποτοφ μην περιμενετε αδικα 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, amd said:

καλο ειναι αυτο αλλα ντεσποτοφ μην περιμενετε αδικα 

Θα πάρουμε καλύτερους. 💪

 Ιn Matias we trust!

Link to comment
Share on other sites

Η αγωνία μας είναι με τον πλατελα τι γίνεται. Προχωρά το θέμα;

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, BillR21 said:

Η αγωνία μας είναι με τον πλατελα τι γίνεται. Προχωρά το θέμα;

πηγε να προχωρησει ειδαν οτι θα πεσεις στα πατωματα και καναμε πισω 🤣

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, amd said:

καλο ειναι αυτο αλλα ντεσποτοφ μην περιμενετε αδικα 

Μακάρι κιόλας γιατί δεν κάνει το παιδί. Πάμε παρακάτω.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×