Jump to content

Ζαλιστήκαμε και πέσαμε κάτω... Μεταγγραφές Νταμπλούχου Καλοκαίρι 2023 Vol II


panther-21-
 Share

Recommended Posts

Το κακό με τους 19 χρόνους είναι ότι δεν μπορούν να γίνουν club trained , κατά τα άλλα μια χαρά κίνηση όπως όλες όσες έκαναν που ήταν και στοχευμένες σε θέσεις που υπήρχε ανάγκη πχ στη β δεν υπάρχει αντίστοιχων χαρακτηριστικών παίκτης . 

Link to comment
Share on other sites

ο ζινι (λιγο πιο μεγαλος ειναι η αληθεια) εχει το ποτενσιαλ και ειμαι σιγουρος οπως τον βλεπω οτι θα αποφερει πολλα λεφτα στην ΑΕΚ, προσωπικα πιστευω οτι θα ειναι διψηφιο νουμερο γιατι ειναι βασικος στην εθνικη της χωρας του.

ο ζινι κοστισε 300 χιλιαρικα η αγορα του στους 5 ζινιδες λοιπον με κοστος 1-1.5Μ αν σου βγει ενας εισαι κερδισμενος και οικονομικα, ποδοσφαιρικα σιγουρα γιατι πριν φυγει θα εχει παιξει και σε σενα.

κανεις οτι εκανε ο γαυρος με τους γαλλοθρεμενους αλλα εσυ το πας ενα βημα πιο πισω και πας πιο κοντα στην πηγη, φυσικα με μεγαλυτερες πιθανοτητες αρκεοι να μην σου βγουν.

o γαυρος για μαντι, σισε, μπα, αγκιμπου και αλιασιμ μπα εδωσε συνολο 1.9Μ τα εχει βγαλει ηδη απο τους δανεισμους τους 

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αλλά δεν φαίνεται να έχει κοινοτικό διαβατήριο που όμως δεν είναι πρόβλημα γιατί αν υπολογίσουμε και το ροξτον που δεν νομίζω να παίξει ποτέ με τη Β λόγο συνθηκών σύνολο είναι 5 όσο και το όριο για μη κοινοτικούς στο φα . 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, AG21 said:

Το κακό με τους 19 χρόνους είναι ότι δεν μπορούν να γίνουν club trained , κατά τα άλλα μια χαρά κίνηση όπως όλες όσες έκαναν που ήταν και στοχευμένες σε θέσεις που υπήρχε ανάγκη πχ στη β δεν υπάρχει αντίστοιχων χαρακτηριστικών παίκτης . 

19-20-21, 3 χρόνια

όχι?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AG21 said:

Δεν ξέρω αλλά δεν φαίνεται να έχει κοινοτικό διαβατήριο που όμως δεν είναι πρόβλημα γιατί αν υπολογίσουμε και το ροξτον που δεν νομίζω να παίξει ποτέ με τη Β λόγο συνθηκών σύνολο είναι 5 όσο και το όριο για μη κοινοτικούς στο φα . 

Έχει κ Βελγική υπηκοότητα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μας έκανε πρόταση ο ΑΠΟΕΛ του Σα Πίντο για Φαν Βερτ, απαντήσαμε δεν πωλείται.

  • Δικεφαλάκι 34
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, krokosmios said:

19-20-21, 3 χρόνια

όχι?

Έτσι νόμιζα και εγώ μέχρι να το ψάξω και είναι μέχρι 21 όχι και 21 . At the end of rhe season which he turns 21 .  Εξαρτάται φυσικά πως ορίζει σεζόν η uefa . 

Πχ ο λεφραγκ είναι γεννηθείς 3/12 και είναι 19 άρα μια χρονιά του χρόνου 20χεονων  και άλλη μία γίνεται 21χρονων στις 3/12 σύνολο 2 χρονιές και όχι 3 που ζητάει η ΟΥΕΦΑ . 

.

45.02

No club may have more than 25 players on List A during the season. As a minimum, eight places are reserved exclusively for "locally trained players" and no club may have more than four "association-trained players" listed in these eight places on List A. List A must specify the players who qualify as being "locally trained", as well as whether they are "club-trained" or "association-trained". The possible combinations that enable clubs to comply with the List A requirements are set out in Annex H.

45.03

A "locally trained player" is either a "club-trained player" or an "association-trained player".

45.04

A "club-trained player" is a player who, between the age of 15 (or the start of the season during which he turns 15) and 21 (or the end of the season during which he turns 21), and irrespective of his nationality and age, has been registered with his current club for a period, continuous or not, of three entire seasons (i.e. a period starting with the first official match of the relevant national championship and ending with the last official match of that relevant national championship) or of 36 months. In the context of this paragraph, the season immediately preceding a player’s 15th birthday may be counted if his birthday is after the last match of the relevant national championship but before or on 30 June (winter championships) or 31 December (summer championships), and the season immediately following his 21st birthday may be counted if his birthday is on or after 1 July (winter championships) or 1 January (summer championships) but before the first match of the relevant national championship.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη στιγμή ο φαφανα και ο ροξτον έχουν προοπτική να γίνουν club trained player κανένας άλλος από τους ξένους . 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Stylianopoulos said:

Μας έκανε πρόταση ο ΑΠΟΕΛ του Σα Πίντο για Φαν Βερτ, απαντήσαμε δεν πωλείται.

Anyway λεφτά δεν θα βλέπεμε με 30 εκ χρέος.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stylianopoulos said:

Μας έκανε πρόταση ο ΑΠΟΕΛ του Σα Πίντο για Φαν Βερτ, απαντήσαμε δεν πωλείται.

Αρα Λιβαη κουνά μαντήλι σύντομα.

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, ΚΑΤΟΎΝΑ 21 said:

Αρα Λιβαη κουνά μαντήλι σύντομα.

Αυτο τι συμπερασμα ειναι? Και σε ποια αγορα θα παει αφου οι περισσοτερες εκλεισαν. Μονο Τουρκια Ρωσια και Καταρ εχουν μεινει 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Araujo21 said:

Αυτο τι συμπερασμα ειναι? Και σε ποια αγορα θα παει αφου οι περισσοτερες εκλεισαν. Μονο Τουρκια Ρωσια και Καταρ εχουν μεινει 

E αυτο συμπεραίνω...

Θα μεινουμε με 3 φορ χωρις 3-4o cb  ?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ΚΑΤΟΎΝΑ 21 said:

E αυτο συμπεραίνω...

Θα μεινουμε με 3 φορ χωρις 3-4o cb  ?

ναι ρε φιλε μου αλλα πως θα γινει αυτο τωρα? Που θα τον δωσουμε? 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, ΚΑΤΟΎΝΑ 21 said:

E αυτο συμπεραίνω...

Θα μεινουμε με 3 φορ χωρις 3-4o cb  ?

Μα το στανταρ ειναι 3 φορ αν παιζεις με 1 και 4 αν παιζεις με 2

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, AlexKR21 said:

Επρεπε να ειχε ερθει απ την αρχη του ετους

Νομίζω δεν είμαι σίγουρος ότι έπρεπε να είχε έρθει πέρσι τέτοια εποχή . 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Araujo21 said:

ναι ρε φιλε μου αλλα πως θα γινει αυτο τωρα? Που θα τον δωσουμε? 

Τι να σου πω τωρα ?

Αν ηξερα  θα μολογαγα ?😁

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, AG21 said:

Νομίζω δεν είμαι σίγουρος ότι έπρεπε να είχε έρθει πέρσι τέτοια εποχή . 

Νομιζω η ΟΥΕΦΑ μετρα ημερολογιακα τις ηλικιες αλλα μπορει να κανω και λαθος

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, AlexKR21 said:

Νομιζω η ΟΥΕΦΑ μετρα ημερολογιακα τις ηλικιες αλλα μπορει να κανω και λαθος

 

4 hours ago, AG21 said:

A "club-trained player" is a player who, between the age of 15 (or the start of the season during which he turns 15) and 21 (or the end of the season during which he turns 21), 

Νομίζω το bold λέει μετράει και τη σεζόν και όχι χρόνο που κάποιος γίνεται 21 δλδ είτε γίνει Σεπτέμβρη είτε Δεκέμβρη είτε Μάιο δεν έχει σημασία  Μετράει δλδ σεζόν και για την αρχή της 3ετιας και για το τέλος . 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, AG21 said:

 

Νομίζω το bold λέει μετράει και τη σεζόν και όχι χρόνο που κάποιος γίνεται 21 δλδ είτε γίνει Σεπτέμβρη είτε Δεκέμβρη είτε Μάιο δεν έχει σημασία  Μετράει δλδ σεζόν και για την αρχή της 3ετιας και για το τέλος . 

 Ο λεφρανκ γεννηθηκε τον δεκεμβριο του 2003, αρα θα κλεισει τα 20 την φετινη σεζόν

Προβλεπομενες club grown season:

2023-2024 (20th bday)

2024-2025 (21st bday)

Επρεπε να είχε έρθει πέρυσι το καλοκαιρι για να πιανει.

Αν καποιος απο τους καινούριους νεους μας κλεινει τα 19 τη φετινη σεζον (σεζον μετράμε απο 1η Ιουλιου 23 μεχρι 30 Ιουνιου 24 πανω κατω), τοτε γινεται club grown

Fofana: υπεγραψε 29 Αυγούστου του 23, αρα θα είναι 3 χρονια στην ομαδα στις 28 Αυγούστου του 26. 28 Αυγουστου του 26 ειναι στη σεζόν 26/27, και σε εκεινη τη σεζόν κλεινει τα 22 οπότε καταλαβαινω οτι δεν θα γίνει club grown

Yeboah: υπεγραψε 1η Ιουλίου του 2023 αρα θα ειναι 3 χρονια στην ομαδα 30 Ιουνιου του 26. 30 Ιουνίου του 26 ανήκει στην αγωνιστική σεζον 2025/2026, και στην ιδια σεζον, στις 2 Αυγούστου του 25, ο Yeboah κλεινει τα 21, αρα αν οντως μεινει θα γινει club grown.

Και οι δύο την αγωνιστικη σεζον 25 26 μπορούν να δηλωθουν ως παίκτες λίστας Β.

Αυτα καταλαβαινω, με καθε επιφύλαξη βεβαια. Ελπίζω το τιμ μεταγραφών να τα ψάχνει αυτά πολύ καλύτερα απο μένα. Θα ήλπιζα οι ρεπορτερ μας να καναν κατι τετοιο επισης αλλα είναι πιο πιθανο να παω στο δάσος σήμερα και να πετύχω τον Μπαμπαστρούμφ παρα να κανουν ρεπορταζ.

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Σε 2 ημερες παιρνουμε στοπερ/αθλητη..

και το σφραγιζουμε.

Στη συνεχεια το τοποθετουμε στο ανθολογιο.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Geologos said:

 Ο λεφρανκ γεννηθηκε τον δεκεμβριο του 2003, αρα θα κλεισει τα 20 την φετινη σεζόν

Προβλεπομενες club grown season:

2023-2024 (20th bday)

2024-2025 (21st bday)

Επρεπε να είχε έρθει πέρυσι το καλοκαιρι για να πιανει.

Αν καποιος απο τους καινούριους νεους μας κλεινει τα 19 τη φετινη σεζον (σεζον μετράμε απο 1η Ιουλιου 23 μεχρι 30 Ιουνιου 24 πανω κατω), τοτε γινεται club grown

Fofana: υπεγραψε 29 Αυγούστου του 23, αρα θα είναι 3 χρονια στην ομαδα στις 28 Αυγούστου του 26. 28 Αυγουστου του 26 ειναι στη σεζόν 26/27, και σε εκεινη τη σεζόν κλεινει τα 22 οπότε καταλαβαινω οτι δεν θα γίνει club grown

Yeboah: υπεγραψε 1η Ιουλίου του 2023 αρα θα ειναι 3 χρονια στην ομαδα 30 Ιουνιου του 26. 30 Ιουνίου του 26 ανήκει στην αγωνιστική σεζον 2025/2026, και στην ιδια σεζον, στις 2 Αυγούστου του 25, ο Yeboah κλεινει τα 21, αρα αν οντως μεινει θα γινει club grown.

Και οι δύο την αγωνιστικη σεζον 25 26 μπορούν να δηλωθουν ως παίκτες λίστας Β.

Αυτα καταλαβαινω, με καθε επιφύλαξη βεβαια. Ελπίζω το τιμ μεταγραφών να τα ψάχνει αυτά πολύ καλύτερα απο μένα. Θα ήλπιζα οι ρεπορτερ μας να καναν κατι τετοιο επισης αλλα είναι πιο πιθανο να παω στο δάσος σήμερα και να πετύχω τον Μπαμπαστρούμφ παρα να κανουν ρεπορταζ.

Μόνο Γεωργίου και Βέργος μπορεί να κάτσουν να κάνουν κάτι τέτοιο με σοβαρότητα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×