Jump to content

Ζαλιστήκαμε και πέσαμε κάτω... Μεταγγραφές Νταμπλούχου Καλοκαίρι 2023 Vol II


panther-21-
 Share

Recommended Posts

Μεταπώληση διαρκειας βέβαια, κανονικά δεν επιτρέπεται, εφόσον αυτά είναι ονομαστικα. Οπότε πχ ο απογοητευμένος Ενωσιτης Μανώλης Βλαχακοπουλος, που πιστεύει ότι μετά την μη απόκτηση στόπερ θα πατωσουμε στο πρωτάθλημα και την Ευρώπη, σε βρίσκει μέσω κοινωνικων δικτύων και σου πουλάει το διαρκείας του μισοτιμής. Τελικά όμως η ΑΕΚ κάνει πορεία πρωταθλητισμου και προχωράει στην Ευρώπη. Ποιος σου εγγυάται ότι ο μετανιωμένος πλέον Ενωσιτης  Μανώλης Βλαχακοπουλος δεν θα καταγγείλει ότι "έχασε" ή "του έκλεψαν" το ονομαστικό του διαρκειας; 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, makisg said:

Κέτσε πριν λίγο...

"Όσο για το θέμα στόπερ και το ενδεχόμενο να κινηθούν οι «κιτρινόμαυροι» για ελεύθερο, εκτίμησε ότι δύσκολα θα συμβεί κάτι τέτοιο.

Εξήγησε, δε, ότι μόνη περίπτωση να γίνει τελικά μεταγραφή από τη συγκεκριμένη αγορά είναι να πρόκειται για παίκτη που δεν ήθελε νωρίτερα να έρθει στην Ελλάδα (όπως είχε συμβεί με Σιντιμπέ και Μοχαμάντι)."

Γιατί ακριβώς να είναι δύσκολο να συμβεί; Επειδή δεν υπάρχουν καλές περιπτώσεις στους ελεύθερους; Επειδή και καλά δεν θα δεχτεί κανείς να έρθει και να μην παίζει στην Ευρώπη;

Τι φάση γενικά; Το παρατάμε εντελώς το εγχείρημα μέχρι Γενάρη;;;

Ελπίζω απλά να λέει παπαριές απ το κεφάλι του.

οι εκτιμήσεις του κεφτέ είναι σα μεθυσμένοι που τσακώνονται για το σκορ στα βελάκια

γελοίες και άστοχες

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

o απογοητευμενος ΑΕΚατζης γιατι βιαστηκε να παρει διαρκειας ας περιμενε μεχρι να κλεισουν οι μεταγραφες και επερνε μετα απο τα τρια το μακρυτερο 

Link to comment
Share on other sites

Ας πουλήσουν όσοι θέλουν, όσο θέλουν! Πρέπει (εκτός ειδικών περιπτώσεων ή/και ατυχών γεγονότων) να είναι κάποιος βλαμμένος για να μπαίνει σε αυτή την διαδικασία, λόγω Πανσερραικού, Αντβέρπ, στόπερ ή και όλων αυτών μαζί. Από την άλλη όσοι έχουν την ατυχία να γειτονεύουν με τέτοιους βλαμμένους, θα είναι σιγουρα τρισευτυχισμένοι αν γλυτώσουν από την παρουσία τους.

Ιστορικά, πάντα θυμάμαι 6-7 γείτονες στην κερκίδα, συνήθως 3-4 σειρές πίσω από μένα να είναι λαλίστατοι και φουλ στην γκρινια για ασήμαντη αφορμή. Έχουν αποτυπωθεί οι φάτσες και οι φωνές στην μνημη μου μετά απο τόσες δεκαετίες (sic). Συνήθως είναι 40-70 ετών, δεν έχω κατορθώσει να προσδιορίσω άλλα κοινά χαρακτηριστικά ανοησίας. 

Όσο ο γιός ήταν μικρότερος, με δήθεν σφορμή την "προστασία της λογικής του, της ηθικής και της ακουστικής" είχα βρεί ευκαιρία και είχα αρπαχθεί με αρκετούς και είχα σε καποιες αρκετές περιπτώσεις βρεί την σχετική ηρεμία (και την απειρη ευγνωμοσύνη της πλειοψηφίας των υπολοιπων). Φέτος είχαμε νωρίς δείγματα ότι η έλλειψη πολιτικής αντιπολίτευσης στην κοινωνία θα βρεί διέξοδο στην αύξηση της γκρίνιας στο Ναό. Συνέβει η τραγωδία/δολοφονία του Μιχάλη και κάτι η παγωμάρα, κάτι οτι αυτό με έκανε να αγνοώ τέτοιες ασήμαντες συγκριτικά αηδίες/γκρίνιες, δεν έδωσα ιδιαίτερη σημασία αν και τα στοιχεία υπήρχαν, εγώ απλά τα αγνοούσα ή φιλτράριζα ασυνείδητα. Άλλη επιλογή (συνειδητή) που έκανα και κάνω είναι να γελάω με τις διάφορες ανοησίες. Χαμογελάω επίσης με τις αστοχίες των παικτών μας αρκετές φορές (όχι τις πολύ χοντρές/αγχωτικές). 
Ένα ζευγάρι (νορμαλ σε γενικές γραμμές) που γειτονεύουμε στην θυρα, δεν πήρε μόνο το ευρωπαικό διαρκείας "από αντίδραση".  Ε πήραν δύο φορές εισητήρια στην ιδια θυρα, απέιρως χειρότερη θέση και αναπολούν τις "δικές τους". Αισθάνονται ότι έτσι "έστειλαν μηνυμα"... Όπως του βγαίνει του καθένα, όλα σεβαστά. 

Όλους μας ενώνει μια κοινή αγάπη. Ο τρόπος που την εκφράζουμε είναι πιθανόν πολύ διαφορετικός, σε κάποιες περιπτωσεις και παράλογος ή αποκρουστικός στους περισσότερους. Η αγάπη σου παίρνει δέκα και σου δίνει ένα. Το αν θα σκέφτεσαι το ένα ή θα γκρινιάζεις για κάθε ένα από τα δέκα, είναι θέμα χαρακτήρα.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, GIANNHS said:

ενω εδω είναι το άντρο της αισιοδοξίας. 😂

Τό "'χουμε" αυτό. Από παλιά. :lol:

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, gxAEK said:

Ας πουλήσουν όσοι θέλουν, όσο θέλουν! Πρέπει (εκτός ειδικών περιπτώσεων ή/και ατυχών γεγονότων) να είναι κάποιος βλαμμένος για να μπαίνει σε αυτή την διαδικασία, λόγω Πανσερραικού, Αντβέρπ, στόπερ ή και όλων αυτών μαζί. Από την άλλη όσοι έχουν την ατυχία να γειτονεύουν με τέτοιους βλαμμένους, θα είναι σιγουρα τρισευτυχισμένοι αν γλυτώσουν από την παρουσία τους.

Ιστορικά, πάντα θυμάμαι 6-7 γείτονες στην κερκίδα, συνήθως 3-4 σειρές πίσω από μένα να είναι λαλίστατοι και φουλ στην γκρινια για ασήμαντη αφορμή. Έχουν αποτυπωθεί οι φάτσες και οι φωνές στην μνημη μου μετά απο τόσες δεκαετίες (sic). Συνήθως είναι 40-70 ετών, δεν έχω κατορθώσει να προσδιορίσω άλλα κοινά χαρακτηριστικά ανοησίας. 

Όσο ο γιός ήταν μικρότερος, με δήθεν σφορμή την "προστασία της λογικής του, της ηθικής και της ακουστικής" είχα βρεί ευκαιρία και είχα αρπαχθεί με αρκετούς και είχα σε καποιες αρκετές περιπτώσεις βρεί την σχετική ηρεμία (και την απειρη ευγνωμοσύνη της πλειοψηφίας των υπολοιπων). Φέτος είχαμε νωρίς δείγματα ότι η έλλειψη πολιτικής αντιπολίτευσης στην κοινωνία θα βρεί διέξοδο στην αύξηση της γκρίνιας στο Ναό. Συνέβει η τραγωδία/δολοφονία του Μιχάλη και κάτι η παγωμάρα, κάτι οτι αυτό με έκανε να αγνοώ τέτοιες ασήμαντες συγκριτικά αηδίες/γκρίνιες, δεν έδωσα ιδιαίτερη σημασία αν και τα στοιχεία υπήρχαν, εγώ απλά τα αγνοούσα ή φιλτράριζα ασυνείδητα. Άλλη επιλογή (συνειδητή) που έκανα και κάνω είναι να γελάω με τις διάφορες ανοησίες. Χαμογελάω επίσης με τις αστοχίες των παικτών μας αρκετές φορές (όχι τις πολύ χοντρές/αγχωτικές). 
Ένα ζευγάρι (νορμαλ σε γενικές γραμμές) που γειτονεύουμε στην θυρα, δεν πήρε μόνο το ευρωπαικό διαρκείας "από αντίδραση".  Ε πήραν δύο φορές εισητήρια στην ιδια θυρα, απέιρως χειρότερη θέση και αναπολούν τις "δικές τους". Αισθάνονται ότι έτσι "έστειλαν μηνυμα"... Όπως του βγαίνει του καθένα, όλα σεβαστά. 

Όλους μας ενώνει μια κοινή αγάπη. Ο τρόπος που την εκφράζουμε είναι πιθανόν πολύ διαφορετικός, σε κάποιες περιπτωσεις και παράλογος ή αποκρουστικός στους περισσότερους. Η αγάπη σου παίρνει δέκα και σου δίνει ένα. Το αν θα σκέφτεσαι το ένα ή θα γκρινιάζεις για κάθε ένα από τα δέκα, είναι θέμα χαρακτήρα.

 

Ας μιζεριασει ο καθενας οσο θελει, εννοειται δεν θα του επιβαλουμε τιποτα. Ο μονος προβληματισμος που εχω εγω και με ενοχλει ολο αυτο ειναι ο αρνητισμος που βγαινει προς τα εξω και μεταδιδεται, γιατι κακα τα ψεματα δεν ειμαστε και πολυ βραχοι στις αποψεις μας, εχουμε την κωλοτουμπα εμφυτη. Με την παραμικρη υποψια γκρινιας τη υιοθετουμε και την αναπαραγουμε.

Και ολα αυτα, γυρνανε μπουμερανγκ στην ομαδα. Μεσα σε ενα κλιμα στο γηπεδο που μετα το συμβαν με τους Κροατες ειναι ηδη περιεργο και βαρυ, το να υπαρχει αυτος ο αρνητισμος ειναι οτι χειροτερο μπορεις να κανεις στην ομαδα.

Για μενα, αυτοι που εχουν απηυδησει και νιωθουν προδομενοι απο τον Μελ και την διοικηση, ας τα πουλησουν μιοτιμη τα διαρκειας τους να παει κανενας ανθρωπος που γουσταρει την ομαδα στο γηπεδο και δεν της μεταδιδει αρνητισμο.

Link to comment
Share on other sites

Δε φτανει που γαμησαμε τον οικογενειακο προυπολογισμο για τα γαμοδιαρκειας P.L.

θα βρουμε και το μπελα μας απο πανω..!

Πετανε ολα τα αρδολόγια ... αποφαση Πελαδο...και καθαρισαν..

Δε φτανει που δεν κανουν τη γαμημενη τη δουλεια τους , καταδεικνυουν και μελλοντικο εξιλαστηριο θυμα αμα τους στραβωσει η δουλεια.

Βρε δε γαμιομαστε ν'ασπρισουμε και λιγο ... λεω γω τωρα ο βλαχος..

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, gxAEK said:

στορικά, πάντα θυμάμαι 6-7 γείτονες στην κερκίδα, συνήθως 3-4 σειρές πίσω από μένα να είναι λαλίστατοι και φουλ στην γκρινια για ασήμαντη αφορμή. Έχουν αποτυπωθεί οι φάτσες και οι φωνές στην μνημη μου μετά απο τόσες δεκαετίες (sic). Συνήθως είναι 40-70 ετών, δεν έχω κατορθώσει να προσδιορίσω άλλα κοινά χαρακτηριστικά ανοησίας. 

 

Καλά μπροστά στους δικούς μου από πάνω δεν θα ναι σίγουρα. Μια παρέα 60ρηδων που έχει για μπροσταρη έναν που όλοι οι παίκτες είναι άχρηστοι και τι τους φέραμε εδώ μέχρι να μπει το γκολ που πανυγηριζει σαν τρελός ως την επόμενη φορά που θα χάσει την μπάλα η ομάδα και φτου και από την αρχή.

Δυστυχώς θα πρέπει να ζούμε μα εαυτούς και δεν είναι εύκολο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω απ την αλλη θεωρω οτι κανουμε μαγκες τους 10,20, ακομη και 100 που κραζουν με υπερβολη στα σοσιαλ και ξεχναμε τους 26.000+ ΑΕΚτζηδες που κανανε ρεκορ φετος, με πολυ ακριβες τιμες αλλα και τους υπολοιπους που πανε γηπεδο και τοσο με την Αντβερμπ στο τελος οσο και με το Βολο οταν ειχε στραβωσει το ματς χειροκροτουσαν την ομαδα.

Εγω προσωπικα αυτο θεωρω μιζερια και παιδιαστικο.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, gxAEK said:

 

Ιστορικά, πάντα θυμάμαι 6-7 γείτονες στην κερκίδα, συνήθως 3-4 σειρές πίσω από μένα να είναι λαλίστατοι και φουλ στην γκρινια για ασήμαντη αφορμή. Έχουν αποτυπωθεί οι φάτσες και οι φωνές στην μνημη μου μετά απο τόσες δεκαετίες (sic).

 

Λοιπόν έχω έναν τέτοιο 45 άρη ακριβώς από πίσω μου. Ανανέωσε και φέτος παρά την αφόρητη περσινή γκρίνια.

Έρχεται πολλές φορές με ένα αγοράκι καμιά δεκαριά χρονών. Το παιδάκι  έρχεται μέσα στον ενθουσιασμό στην αρχή, χαρούμενο, με τα κασκόλ του, λέει τα συνθήματα του, όλα καλά.

Με την πρώτη στραβή πάσα ο πατέρας αρχίζει την μίρλα και την αγανάκτηση, και εξηγεί τους λόγους της αγανάκτησης στο γιο.

Μέχρι το ημίχρονο το παιδάκι συνήθως έχει γίνει ένα με το κάθισμα. Είμαι οριακά να γυρίσω και να του πω : "Αυτό (ο πατέρας σου) δεν είναι ΑΕΚ".

  • Δικεφαλάκι 3
  • Μπομπίτσα 3
Link to comment
Share on other sites

Το να γκρινιάζεις για την γκρίνια πάλι γκρίνια είναι. Ακόμα κι αυτό που κάνω εγώ εδώ αυτή τη στιγμή.

Ας κάνει ό,τι θέλει το διαρκείας του όποιος θέλει, δεν ξέρουμε τις συνθήκες του καθενός. Παμ'παρακάτω.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, nf28 said:

Λοιπόν έχω έναν τέτοιο 45 άρη ακριβώς από πίσω μου. Ανανέωσε και φέτος παρά την αφόρητη περσινή γκρίνια.

Έρχεται πολλές φορές με ένα αγοράκι καμιά δεκαριά χρονών. Το παιδάκι  έρχεται μέσα στον ενθουσιασμό στην αρχή, χαρούμενο, με τα κασκόλ του, λέει τα συνθήματα του, όλα καλά.

Με την πρώτη στραβή πάσα ο πατέρας αρχίζει την μίρλα και την αγανάκτηση, και εξηγεί τους λόγους της αγανάκτησης στο γιο.

Μέχρι το ημίχρονο το παιδάκι συνήθως έχει γίνει ένα με το κάθισμα. Είμαι οριακά να γυρίσω και να του πω : "Αυτό (ο πατέρας σου) δεν είναι ΑΕΚ".

τι πρόβλημα εχεις με τους 45αρηδες νεαρέ??😁

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, GIANNHS said:

τι πρόβλημα εχεις με τους 45αρηδες νεαρέ??😁

Γάμησε τα είναι οι 45άρηδες, θυμάμαι κι εγώ τον εαυτό μου πέρσι. Στα 46 στρώνεις.

  • Hahaha 6
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Evolve said:

Γάμησε τα είναι οι 45άρηδες, θυμάμαι κι εγώ τον εαυτό μου πέρσι. Στα 46 στρώνεις.

να περιμενω 3 χρονια δλδ 

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη μπορείς να αγοράσεις παίκτη από ομάδα. Ή να δανειστείς. Δεν είμαστε ακόμη στην αγορά των ελεύθερων μόνο.

Στόπερ πρέπει να έρθει γιατί ούτε θα τον φέρεις 1/1 ούτε θα προλάβει να εγκλιματιστει με την ομάδα. Έτσι όταν φύγει ο Μουκουντί για το Κόπα Άφρικα ενδέχεται να ζήσουμε δίδυμα Ρόκσον-Χρυσόπουλου-Μήτογλου, κάντε τους συνδυασμούς, προσωπικά το θεωρώ βέβαιο. Σίγουρα θα συμβεί κ πιο πριν αυτό αν δεν έρθει τώρα παίκτης.

Τώρα για όσους δίνουν-πουλάνε τα διαρκείας τους, είμαστε σε ελεύθερη αγορά ο καθένας κάνει ότι θέλει. Εγώ βάζω απλά αυτό. Και δεν έχουμε φτάσει καν σε φάση... miracle σαν ΑΕΚ. Μάλλον για να είμαι σωστός miracle ήταν ότι έκανε ο Ματίας, που σε 2 μήνες έκανε ένα μπουρδέλο ομάδα πρωταθλητισμού. 

 

Link to comment
Share on other sites

δεν θα ξεπουληθούν φέτος διαρκείας οκ αλλά πιστεύω οι φιεστάκηδες του χρόνου λίγο θα σπάσουν,πάντα το έλεγα ότι για να βρω δύο εισητήρια για μένα και το γιο μου πρέπει να έχουμε και μία χρονιά καρρέρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά και  αν δεν είχαμε πάρει κανένα τίτλο στην πρώτη μας χρονιά στην αγιασοφια ο υπέροχος λαός της ΑΕΚ φέτος σίγουρα θα είχε αγοράσει σαφώς  λιγότερα διαρκειας από πέρσι. Σε κάθε περίπτωση κάποτε θα κοπάσει ο ενθουσιασμος για αγορά  διαρκειας στο γήπεδο μας. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Vasilis21r said:

Ακούγεται van veert για Απόλλων λεμεσου... Εδώ στο νησι

Αυτοί δεν έχουν τον Κρεμτσικ που ηταν στους β?

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Vasilis21r said:

Ακούγεται van veert για Απόλλων λεμεσου... Εδώ στο νησι

Ηρθε η ωρα να τους πονεσει…IMG_3502.png.e1ae25ca91eb2baee8d978e699be053d.png

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, gxAEK said:

Αυτοί δεν έχουν τον Κρεμτσικ που ηταν στους β?

Ναι, αλλά δεν κουνιέται... Γενικά δεν έχουν ομάδα φέτος αυτοι

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Σέρτζιο11 said:

Ηρθε η ωρα να τους πονεσει…IMG_3502.png.e1ae25ca91eb2baee8d978e699be053d.png

πραγματικά αυτό το παιδί έχει φοβερά προσόντα . Στα μάτια μου είναι έτοιμος παίκτης κυριολεκτικά απλά χρειάζεται να κάνει την αρχή δλδ να βάλει τα πρώτα και μετά ποιος τον πιάνει. Σε όσα ματς τον είδαμε τους περνάει σαν σταματημένους ενώ στο τέλος έχει το καθαρό μυαλό να κάνει τη σωστή ενέργεια είτε πάσα , είτε σέντρα είτε σούτ . 

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, AG21 said:

πραγματικά αυτό το παιδί έχει φοβερά προσόντα . Στα μάτια μου είναι έτοιμος παίκτης κυριολεκτικά απλά χρειάζεται να κάνει την αρχή δλδ να βάλει τα πρώτα και μετά ποιος τον πιάνει. Σε όσα ματς τον είδαμε τους περνάει σαν σταματημένους ενώ στο τέλος έχει το καθαρό μυαλό να κάνει τη σωστή ενέργεια είτε πάσα , είτε σέντρα είτε σούτ . 

Προχθές ήταν πολύ καλός. Τους έκανε πλάκα μέσα στη περιοχή! Ελίσσεται με τη μπάλα στα πόδια με άνεση και με αρκετό θράσος θα έλεγα για "νεούδι".

Και εγώ πιστεύω ότι χρειάζεται περισσότερο χρόνο συμμετοχής. Πρέπει να πάρει λίγη αυτοπεποίθηση και να βελτιώσει μερικά τελειώματα του (π.χ. κάποιες φορές δίνει παραπάνω δύναμη στη μπάλα απ ότι χρειάζεται)...κατά τα άλλα το 'χει το πακετάκι.

Βοηθάει πάντως σίγουρα όποτε μπαίνει στο παιχνίδι. Μακάρι να είχαμε τη πολυτέλεια να τον δηλώνουμε σε κάθε αποστολή χωρίς να στερούμε θέση από κάποιον άλλον σημαντικό παίκτη...

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω θα βρει χωρο φετος. Ηδη του δινει χρονο συμμετοχης σε σχεση με περσυ, και απο οτι ακουγεται τον πιστευει αρκετα ο Αλμειδα.

Φαινεται να εχει πολυ καλο potential, μακαρι να εξελιχθει αναλογα.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×