Jump to content

Ζαλιστήκαμε και πέσαμε κάτω... Μεταγγραφές Νταμπλούχου Καλοκαίρι 2023 Vol II


panther-21-
 Share

Recommended Posts

7 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

800 για το 50% του Χρυσοπουλου.450(?)

Αυτο ρε πουστη ακομα να το καταλαβω γιατι εγινε. Για να το κανεις αυτο πρεπει

  1. η ο αλλος ειναι τρελη υπερπαικτουρα και στον δινει η μικρη ομαδα του Αρεως γιατι ξερουν οτι θα τον πουλησεις πολυ παραπανω, και εσυ δεχεσαι γιατι βλεπεις οτι ο παικτης δεν κρατιεται μεχρι να παει premier league.
  2. η εισαι εσυ η μικρη ομαδα και παιρνεις τον παικτη απο καμια Valencia/Aston Villa/Atalanta και απλα δεχεσαι γιατι κρεμεσαι απ τα αρχιδια τους
  3. η εχει γινει καποιας μορφης βρωμοδουλεια, του τυπου Μελισσης-Χριστοδουλοπουλος στον βαζελο με 4.5εκ ευρω επι πολυμετοχικοτητας, το οποιο πιστευε ο περισσοτερος κοσμος εδω μεσα γιατι "ποιος Χρυσοπουλος?".
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, nikos said:

Αν αυτό κατάλαβες ότι είπα, οκ.

Υγ. Τσιφούτης  είναι ετσι κι αλλιώς. Εσυ πώς τον έχεις κοψει; 

Τότε τί είπες;

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Έχεις δικιο βασικά, είναι large 😂

Οπότε είναι γύφτος και τσιφούτης, επειδή εσύ θέλεις δεξί μπακ, τερματοφύλακα και αριστερό μπακ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Nuc1924 said:

Αυτο ρε πουστη ακομα να το καταλαβω γιατι εγινε. Για να το κανεις αυτο πρεπει

  1. η ο αλλος ειναι τρελη υπερπαικτουρα και στον δινει η μικρη ομαδα του Αρεως γιατι ξερουν οτι θα τον πουλησεις πολυ παραπανω, και εσυ δεχεσαι γιατι βλεπεις οτι ο παικτης δεν κρατιεται μεχρι να παει premier league.
  2. η εισαι εσυ η μικρη ομαδα και παιρνεις τον παικτη απο καμια Valencia/Aston Villa/Atalanta και απλα δεχεσαι γιατι κρεμεσαι απ τα αρχιδια τους
  3. η εχει γινει καποιας μορφης βρωμοδουλεια, του τυπου Μελισσης-Χριστοδουλοπουλος στον βαζελο με 4.5εκ ευρω επι πολυμετοχικοτητας, το οποιο πιστευε ο περισσοτερος κοσμος εδω μεσα γιατι "ποιος Χρυσοπουλος?".

Να με συγχωρέσετε, θα βγω ελαφρώς οφ-τοπικ για να σχολιάσω το νούμερο 3 παραπάνω...

Εγώ πάλι για κάποιο περίεργο λόγο έχω ένα gut feeling ότι μεταξύ των παραγόντων που ερευνούν οι αρχές για τα παράνομα στοιχήματα κτλ. ίσως να είναι και ο Κάρυ. Γεγονός είναι ότι ο Άρης έχει οικονομικά προβλήματα, ότι φέτος στις μεταγραφές δεν ενισχύθηκε ιδιαίτερα, λες και έριξε λευκή πετσέτα (...σαν να ξέρει κάτι) και φυσικά ο Κάρυ έχει μια γενικότερη φήμη στον χώρο των επιχειρηματικών του δραστηριοτήτων ότι δεν είναι ας πούμε και αγγελούδι (...θα μου πεις το ίδιο μπορούμε να πούμε για τους περισσότερους προέδρους της λιγκας).

Τώρα αν όλο αυτό το στόρυ ενδέχεται να συνδέεται κάπως με τον δικό μας και την αψυχολόγητη κίνηση για Χρυσόπουλο (ελπίζω όχι), δεν μπορούμε να το ξέρουμε και ελπίζω να μην μάθουμε κάτι δυσάρεστο που θα πλήξει την ΑΕΚΑΡΑ μας. Δεν σας κρύβω πάντως ότι με τρομάζει λίγο ότι ο χοντρός βγήκε με τεράστια άνεση μαζί με τον Αλφζ και αμέσως ζήτησαν να χυθεί άπλετο φως στην υπόθεση...σαν να ξέρουν εκ των προτέρων τι παίζει από πίσω και ότι θα ευνοηθούν οι ίδιοι από την έκβαση της υπόθεσης.

Υ.Γ. Και οι καλές σχέσεις του δικού μας τον μπεο με προβληματίζουν, μιας και ο δεύτερος έχει και ένα ιστορικό στο συγκεκριμένο "σπορ"

Μακάρι να είμαι υπερβολικός και απλά να σκέφτομαι αρλούμπες...

Link to comment
Share on other sites

Υπερβολικος δεν εισαι για τον Καρυπιδη, ειναι γνωστο τι εκανε και στην Βεροια και στον Αρη, οπως επισης και εκεινος ο μονοφθαλμος αμυντικος που ειχαν 2-3 χρονια που γλιστρουσε και εκανε χερια.

 

Τωρα να ειναι μπλεγμενος ο Μελισσανιδης δεν νομιζω να υπαρχει περιπτωση, αλλο ΑΕΚ, αλλο Καρυ, ο δικος μας ειναι στην ΑΕΚ για λογους υστεροφημιας, και οσο και να τον λεμε τσιφουτη και τσιγγουλαμα ειναι ΑΕΚ ως τα μπουνια. Ο Καρυ ειναι ενας τυχοδιωκτης απατεωνας.

 

Οταν μιλησα για βρωμοδουλεια εννοουσα καμια πωληση του Παλμα με 1.5εκ ετσι ωστε να γλιτωσει το μεγαλο ποσοστο συνιδιοκτησιας, οχι τετοιες περιπτωσεις.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Abraham21r said:

Οπότε είναι γύφτος και τσιφούτης, επειδή εσύ θέλεις δεξί μπακ, τερματοφύλακα και αριστερό μπακ.

Και εγώ θέλω έπιπλο για το σαλόνι και ο πουστης ο τίγρης δεν τσονταρει κατι. Δεν είναι τσιγκούνης και τσιφουτης;

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, makisg said:

Να με συγχωρέσετε, θα βγω ελαφρώς οφ-τοπικ για να σχολιάσω το νούμερο 3 παραπάνω...

Εγώ πάλι για κάποιο περίεργο λόγο έχω ένα gut feeling ότι μεταξύ των παραγόντων που ερευνούν οι αρχές για τα παράνομα στοιχήματα κτλ. ίσως να είναι και ο Κάρυ. Γεγονός είναι ότι ο Άρης έχει οικονομικά προβλήματα, ότι φέτος στις μεταγραφές δεν ενισχύθηκε ιδιαίτερα, λες και έριξε λευκή πετσέτα (...σαν να ξέρει κάτι) και φυσικά ο Κάρυ έχει μια γενικότερη φήμη στον χώρο των επιχειρηματικών του δραστηριοτήτων ότι δεν είναι ας πούμε και αγγελούδι (...θα μου πεις το ίδιο μπορούμε να πούμε για τους περισσότερους προέδρους της λιγκας).

Τώρα αν όλο αυτό το στόρυ ενδέχεται να συνδέεται κάπως με τον δικό μας και την αψυχολόγητη κίνηση για Χρυσόπουλο (ελπίζω όχι), δεν μπορούμε να το ξέρουμε και ελπίζω να μην μάθουμε κάτι δυσάρεστο που θα πλήξει την ΑΕΚΑΡΑ μας. Δεν σας κρύβω πάντως ότι με τρομάζει λίγο ότι ο χοντρός βγήκε με τεράστια άνεση μαζί με τον Αλφζ και αμέσως ζήτησαν να χυθεί άπλετο φως στην υπόθεση...σαν να ξέρουν εκ των προτέρων τι παίζει από πίσω και ότι θα ευνοηθούν οι ίδιοι από την έκβαση της υπόθεσης.

Υ.Γ. Και οι καλές σχέσεις του δικού μας τον μπεο με προβληματίζουν, μιας και ο δεύτερος έχει και ένα ιστορικό στο συγκεκριμένο "σπορ"

Μακάρι να είμαι υπερβολικός και απλά να σκέφτομαι αρλούμπες...

Ξέρεις πόσους μικρούς πήρε η ζελα απ τον Ρούλη μαζί με τον Μαντσίνι?

Ξέρεις τι έγινε στην υπόθεση Ρόουζ ή Καμαρά? 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, AG21 said:

Εδώ κάναμε μήνες να κάνουμε μεταγραφή και περιμένετε να γίνουν και άλλες μέσα σε λίγες μέρες ? :P 

ουή..

Link to comment
Share on other sites

Τα ποσά αυτά όπως αυτό του Χρυσόπουλου είναι συνηθισμένα αν θες να πάρεις κάποιο ταλέντο από Ελλάδα. 600 έδωσε πχ κάποτε ο Βόλος για να πάρει τον Δουβίκα. Τόσα έδωσες για τον Μπάρκα. Τόσα έδωσε η Μίλαν για τον Ψέυτη του Αστέρα. 700K έδωσαν οι Βέλγοι για τον Κωνσταντόπουλο του Παναιτωλικού, ίδια θέση. Μπορεί να μας άρεσε να πλάσουμε στο μυαλό μας ότι δόθηκαν για να καπαρώσουμε τον Πάλμα αλλά η ουσία είναι, με βάσει κ την αγορά ότι δόθηκαν για τον Χρυσόπουλο αποκλειστικά.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, nikos said:

Ελληνικά ξερεις, διάβασε 

Επειδή μάλλον δεν ξέρω τα ίδια με σένα, μπορείς να το αναλύσεις και για αυτούς που έχουν χαμηλότερη γνώση Ελληνικών;
Πιθανό να μην είμαι μόνο εγώ.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Abraham21r said:

Επειδή μάλλον δεν ξέρω τα ίδια με σένα, μπορείς να το αναλύσεις και για αυτούς που έχουν χαμηλότερη γνώση Ελληνικών;
Πιθανό να μην είμαι μόνο εγώ.

Θες να σου εξηγήσω ότι το συγκεκριμένο ποστ που μου κουοταρες δεν λέει πουθενά, ούτε καν υπονοει ότι ο Μελισσανίδης είναι τσιφούτης; 
 

Ή απλά θες για μια ακόμα φορα να καυλαντισεις με μοναδικό σκοπο να μας παριστάνεις τον σταυροφόρο του, εκεί που κάποτε τρέχαμε να μαζέψουμε τις Παναγίες που του έχωνες και  ξαφνικα την είδες αλλιώς και την μπαίνεις και στους υπόλοιπους από πάνω επειδή δεν έκαναν το ίδιο;

Πες μου καταρχην τι απο τα 2 θες πραγματικα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Abraham21r said:

Οπότε είναι γύφτος και τσιφούτης, επειδή εσύ θέλεις δεξί μπακ, τερματοφύλακα και αριστερό μπακ.

Δεν θέλουμε εμείς, η ομάδα το θέλει.

Link to comment
Share on other sites

Τι συζηταμε; δεν ειναι τσιφουτης ο ανθρωπος! Βασικα δεν ειναι ανθρωπος, καβουρας ειναι

  • Hahaha 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, aekolatris said:

Τσιφουτης ενώ έδωσε 10 εκατομμύρια φέτος λίγο δύσκολο μου ακούγεται 

Από την τσέπη του τα έδωσε? 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Nestoridis21 said:

Δεν θέλουμε εμείς, η ομάδα το θέλει.

αυτο το κρινεις εσυ ρε αδερφε ο προπονητης σου κρινει οτι δεν θελει δηλαδη καπου ωπα οκ ο οπαδος παντα θα ζηταει κατι καλυτερο αλλα ουτε football manager ειναι να διωχνουμε 10 να φερνουμε 10 πως θα γινει τωρα

υπαρχει κατι που λεγεται γκρουπ κατι που λεγεται χημεια κατι που λεγεται συνολο δεν ειναι τοσο απλο δηλαδη το βλεπεις εσυ και αλλοι 500 και δεν το βλεπουν αυτοι 

μια ομαδα εξελισεται κανει προσθηκες αφαιρεσεις σε λογικα πλαισια για να μην σπασει η συνοχη του γκρουπ γιατι αλλιως δεν εισαι ομαδα εισαι ασκερι οπως αυτα που φτιαχνει ο μαρινακης

χαλαρα λες την αποψη σου σεβαστη το τι θελει η ομαδα το κρινει η ομαδα αν πετυχει η ομαδα προφανως ξερει καλυτερα απο εμας που δεν εχουμε δει μιση προπονηση και δεν ξερουμε τι ζηταει απο καθε παιχτη ο προπονητης 

Σημερα καλυφθηκε το τελευταιο ΠΟΣΟΤΙΚΟ κενο της ομαδας με εναν παιχτη decent ποιοτικα παντα στον κοσμο υπαρχει το καλυτερο απλα πρεπει να γινει με πλανο και την σωστη ωρα 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

ότι και να λέμε εδώ, η ομάδα ήθελε αναβάθμιση σε ακραία μπακ και τερματζή, δεν έγινε, προχωράμε μ αυτούς που έχουμε.

🦀🦀🦀

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, nikos said:

Θες να σου εξηγήσω ότι το συγκεκριμένο ποστ που μου κουοταρες δεν λέει πουθενά, ούτε καν υπονοει ότι ο Μελισσανίδης είναι τσιφούτης; 
 

Ή απλά θες για μια ακόμα φορα να καυλαντισεις με μοναδικό σκοπο να μας παριστάνεις τον σταυροφόρο του, εκεί που κάποτε τρέχαμε να μαζέψουμε τις Παναγίες που του έχωνες και  ξαφνικα την είδες αλλιώς και την μπαίνεις και στους υπόλοιπους από πάνω επειδή δεν έκαναν το ίδιο;

Πες μου καταρχην τι απο τα 2 θες πραγματικα.

Και τί υπονοεί το post που έκανα quote;

Άμα είναι να καυλαντίσω, έχω αλλού να πάω.
Σταυροφόρος του Μελισσανίδη δεν ήμουν, ούτε είμαι, ούτε και θα γίνω.
Δεν σου κάνει εντύπωση οτι τότε που του έριχνα Παναγίες, μας έφερνε...Γιαννιώτες και Οικονόμου, ενώ τώρα μας φέρνει Pineda και Ponce;
Ή μήπως τα...παίρνω και μπήκα εδώ μέσα να υπερασπιστώ;
Εγώ είμαι δίκαιος.
Ούτε κολλημένος είμαι, ούτε τίποτα.
Όταν κάνει αυτά που πρέπει για το καλό της Α.Ε.Κ. θα τον αποθεώνω, και όταν δεν κάνει, θα τον μπινελικώνω.
Αλλά να τον μπινελικώνω και να του τα χώνω, επειδή ΕΓΩ έκρινα οτι η ομάδα θέλει δεξί μπακ, ε όχι δεν θα το κάνω.


Όσο για το οτι την μπαίνω, όπως μου την...μπαίνουν έτσι και θα την μπαίνω.
Όποιον ενοχλεί, ξυδάκι ή ignore.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Abraham21r said:

Και τί υπονοεί το post που έκανα quote;

Άμα είναι να καυλαντίσω, έχω αλλού να πάω.
Σταυροφόρος του Μελισσανίδη δεν ήμουν, ούτε είμαι, ούτε και θα γίνω.
Δεν σου κάνει εντύπωση οτι τότε που του έριχνα Παναγίες, μας έφερνε...Γιαννιώτες και Οικονόμου, ενώ τώρα μας φέρνει Pineda και Ponce;
Ή μήπως τα...παίρνω και μπήκα εδώ μέσα να υπερασπιστώ;
Εγώ είμαι δίκαιος.
Ούτε κολλημένος είμαι, ούτε τίποτα.
Όταν κάνει αυτά που πρέπει για το καλό της Α.Ε.Κ. θα τον αποθεώνω, και όταν δεν κάνει, θα τον μπινελικώνω.
Αλλά να τον μπινελικώνω και να του τα χώνω, επειδή ΕΓΩ έκρινα οτι η ομάδα θέλει δεξί μπακ, ε όχι δεν θα το κάνω.


Όσο για το οτι την μπαίνω, όπως μου την...μπαίνουν έτσι και θα την μπαίνω.
Όποιον ενοχλεί, ξυδάκι ή ignore.

Το post απλά υπονοεί ότι, οσο κι αν γράφουν το αντίθετο οι Κεφτεδες αυτού του κόσμου, σε καθε πρόταση και σε κάθε σκέψη για μεταγραφή υπαρχει και το οικονομικό σκελος, όπως συμβαίνει σε ολες τις ομαδες παγκοσμίως.

Εκτός πάλι αν πιστεύει κανεις ότι η διοίκηση μπορούσε να φέρει τον Φαν Ντάικ αλλά δεν ήθελε ο Αλμειδα γιατί είναι δεξιοποδαρος.

Ο Αλμειδα αποφάσιζε, αλλά σε κάποια όρια που υπήρχαν, είναι παραλογο οτιδηποτε άλλο έχει γραφτεί.

 

Τώρα για το ποιος ειναι δίκαιος που λες, σχετικό. Εσυ μπορεις να θεωρεις δίκαιο το πέρασμα από το μπινελίκι στην πλήρη υπεράσπιση, εγώ πάλι μπορει να θεωρω πιο δίκαιο το πέρασμα από το μπινελίκι στο «γράφω και τα θετικά του και τα αρνητικα του».
Έχω γραψει πολλα post για πραγματα που θεωρω υπέρ του btw. Ισως να είμαι και ο μονος που εγραψα 6-7 φορες (ακόμα και με printscreen από το transermarkt) ότι η ΑΕΚ ξόδεψε τα περισσότερα φετος. Αυτο βέβαια δεν αναιρεί ότι από το πορτοφόλι του (σχεδον) δεν βαζει σάλιο, γνωστό και χιλιοειπωμένο τόσα χρονια, φαίνεται και από τις ΑΜΚ. Αλλά αυτο το έχω πάρω απόφαση και εχει φύγει από το πεδίο κριτικής των περισσότερων εδώ μέσα πλέον. Άρα δεν καταλαβαίνω τα «κουβαρντάς και τσιφούτης», η κουβέντα πάνω σε αυτά στους περισσοτερους από οσους γράφουμε συχνά εχει περάσει σε next level από αυτό, φανταζόμουν ότι το έβλεπες κι εσυ έτσι.

Μπορεί να κάνω και λαθος και να σου την μπαίνουν κι εσένα, δεν παρακολουθώ ολα τα ποστ, παντως εμένα και καποιους ακόμα μας έχεις κοουταρει τελευταια γιατί ένιωσες ότι τον θίξαμε, χωρίς καν να έχει συμβεί αυτό, τουλαχιστον σε αυτά που εγραψα εγώ.
Πού να συμβεί κιολας δλδ.

Και για να στο πάω και παρακάτω: προφανως δεν θα συζητήσουμε ξαφνικα γιατί βρίσαμε τον Μητσαρα. Δεν ειμαστε χρυσόψαρα να διαγραφούν τα παντα για το νταμπλ. Όπου τα κάνει σωστα μπραβο του, όπου κάνει μλκιες θα τα ακούει.

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Για τη μεταγραφή του Κάλενς και την άποψή του;

«Πίστευα ότι θα γινόταν η ερώτηση για την άμυνα. Ήθελα να σας προλάβω. Χρειαζόταν, έλλειπε ένας παίκτης. Επειδή μου αρέσει να προσπαθώ να εξηγήσω και στον κόσμο μας το τι αισθανόμαστε: Παίξαμε με δυο ομάδες στην Ευρώπη με πολλούς νέους και ταλέντο. Εγώ παίζω μονίμως για τη θέση μου, αλλά θέλω επίσης να αφήσω και ένα πρότζεκτ. Αν κάθε φορά που ζητάω παίκτη, ζητάω παίκτη 35 χρονών, τότε θα επαναλάβω αυτό που έχει γίνει στην ιστορία. Αυτό που θέλω είναι το 80% των παικτών να είναι νέοι, ταλαντούχοι και να βοηθήσουν μένοντας καιρό στην ΑΕΚ. Λέω ότι παίζω μονίμως τη θέση μου γιατί έχω στο μυαλό μου μακροχρόνια τι μπορεί να γίνει. Πάντα κοιτάω προς τα πίσω. Όταν κοιτάζω προς τα πίσω βλέπω και που ξεκίνησα. Όταν κοιτάω που ξεκίνησα δεν μπορώ να ψέματα. Οπότε με ξέρουν. Το να κοιτάω καλά και να βλέπω το παρελθόν μου επιτρέπει να βλέπω καλύτερα το μέλλον.

Όταν ήρθα στην ΑΕΚ υπέγραψα ένα συμβόλαιο και δέχθηκα ότι αν στο πρώτο παιχνίδι τα πράγματα δεν πήγαιναν καλά θα μπορούσαν να με διώξουν, χωρίς να με πληρώσουν παραπάνω. Κι εγώ το δέχθηκα, γιατί πιστεύω στη δουλειά. Γιατί, κυρίως με αυτόν τον ιδιοκτήτη θέλω να «εκμεταλλευτώ» οποιαδήποτε ευκαιρία μου δίνεται και γιατί αισθάνομαι ότι εδώ είναι ο τόπος που εγώ είμαι ευτυχισμένος! Τώρα ίσως πολλοί δεν περίμεναν ότι θα γίνει κάτι τόσο γρήγορα θετικό. Ίσως για φέτος να το πίστευαν, όχι κατευθείαν πέρυσι. Αυτό που σκέφτονταν λιγότεροι ήταν οι τίτλοι την πρώτη χρονιά. Οπότε, γυρίζω προς τα πίσω και σκέφτομαι ότι παίζω τη θέση μου. Αλλά θέλω να αφήνω κάτι στα κλαμπ όπου περνάω.


Κουράστηκα να βλέπω σε πολλά μέρη αυτό που ζητάνε παίκτες, απλά για να τα έχουν καλά με την ομάδα. Εγώ θέλω να αφήσω κάτι. Δεν ξέρω πόσο χρονικό διάστημα θα είμαι εδώ. Μακάρι να είναι μεγάλο το χρονικό διάστημα. Αλλά εσείς είστε περισσότερα χρόνια εδώ, έχετε γεννηθεί εδώ. Προσωπικά πιστεύω ότι το ελληνικό ποδόσφαιρο και πρωτάθλημα πρέπει να βελτιωθεί. Η Ελλάδα θα πρέπει να έχει ομάδες στο Champions League. Λέω, αυτή η ομάδα από το Βέλγιο με τόσους νέους παίκτες γιατί το κάνει; Πώς το κάνει και είναι στο Champions League; Γιατί έπαιξαν με νέους παίκτες. Τους έδωσαν τη δυνατότητα να παίξουν.

Εκεί πραγματικά μπερδεύεται μία ομάδα που έχει ένα πρότζεκτ μακροχρόνιο. Τώρα αν εμείς αρχίσουμε κάθε φορά που η ομάδα δεν τραβάει να τη χτυπάμε τότε θα επιστρέφουμε στα ίδια σκατά! Εμείς θα είμαστε ξανά ανταγωνιστικοί. Η ΑΕΚ είναι ανταγωνιστική ομάδα. Ήρθα στην ΑΕΚ γιατί δεν είχε μπει στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις, γιατί γύρω στον Γενάρη είχε χαθεί και το πρωτάθλημα. Τώρα πιστεύω ότι υπάρχει μία αλλαγή. Ολοι είμαστε μέρη αυτής της αλλαγής. Καταλαβαίνω επίσης όταν υπάρχουν μεγάλες ομάδες, κάποιες φορές πρέπει να στηρίζεις τη μία και να καταστρέφεις την άλλη. Σε αυτόν τον κόσμο ζούμε. Εγώ δε το δέχομαι αυτό. Δεν μου αρέσει. Οπότε δουλεύω, πιστεύω στη δουλειά, μιλάω πολύ στους παίκτες για το πώς λειτουργεί το περιβάλλον και πάντα σας μιλάω για μία μέση οδό. Εγώ ζω πάντα σε μία μέση οδό. Θα μπορούσα άνετα να ζω στην Αργεντινή, να έχω τα ζώα, τις αγελάδες, έτσι όπως μου αρέσει. Αυτό όμως το κάνω το κάνω γιατί το αγαπάω.

Είναι μέρος της ζωής μου και μου αρέσει να κερδίζω. Δεν το κάνω για κανέναν άλλο λόγο. Δεν με ενδιαφέρει να γίνω γνωστός ή εκατομμυριούχος. Έμαθα να ζω χωρίς τίποτα, θα μπορούσα να ζω χωρίς τίποτα. Μου αρέσει πραγματικά εδώ που βρίσκομαι. Επίσης καταλαβαίνω ότι υπάρχει ένα μεγάλο μέρος που τους έχει ενοχλήσει ότι η ΑΕΚ πήρε δυο τίτλους! Είναι φυσιολογικό… Στο ποδόσφαιρο υπάρχει μεγάλη ζήλια και εγωισμός. Οπότε εμείς δουλεύουμε για να μην επικεντρωνόμαστε μόνο σε αυτό».

Για τον Κάλενς;

«Για την άμυνα είδα πολλούς παίκτες. Πριν την προετοιμασία. Ήμασταν κοντά στο να έρθουν κάποιοι, αλλά για διαφορετικούς λόγους δεν ήρθαν. Πήραμε μικρούς, αλλά αντιλήφθηκα ότι θα χρειαστούν χρόνο. Δεν κατάλαβα… Έβαλα έναν πιτσιρικά σε ένα παιχνίδι και στο πρώτο του άγγιγμα άρχισε και δέχθηκε κριτική. Προσπάθησα να το διαβάσω γρήγορα, οπότε προσπάθησα να τον προστατεύσω, αλλά αυτό είναι το ποδόσφαιρο στην Ελλάδα.

Οι νεαροί παίκτες δεν είναι αυτοί που αλλάζουν την ιστορία του ποδοσφαίρου. Είναι αυτοί που έρχονται. Ο Ζίνι για παράδειγμα πρέπει να πάρει 20 παιχνίδια. Οπότε πρέπει να υπάρχει υπομονή. Και η πολλή υπομονή στον κόσμο του ποδοσφαίρου, σε διαφορετικά μέρη, δεν υπάρχει! Οπότε αυτόν τον παίκτη τον ήξερα από το MLS. Θα έρθει εδώ να παλέψει για μία θέση. Μη σκεφτείτε ότι είναι ένας παίκτης θα μπει και κατευθείαν θα βάλει… γκολ. Είναι παίκτης που έχει χαρακτηριστικά που θεωρώ ότι θα έπρεπε και θα μπορεί να προσαρμοστεί στο δικό μας σύστημα και την ομάδα μας. Θα δούμε. Μακάρι».

 

ποσο πιο ξεκαθαρα να τα κανει ο ιδιος ο Αλμειδα δηλαδη οχι αλλες θεωριες συνωμοσιας οχι αλλες θεωριες απο την κοιλια του καθενος 

  • Δικεφαλάκι 7
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, nikos said:

Το post απλά υπονοεί ότι, οσο κι αν γράφουν το αντίθετο οι Κεφτεδες αυτού του κόσμου, σε καθε πρόταση και σε κάθε σκέψη για μεταγραφή υπαρχει και το οικονομικό σκελος, όπως συμβαίνει σε ολες τις ομαδες παγκοσμίως.

Εκτός πάλι αν πιστεύει κανεις ότι η διοίκηση μπορούσε να φέρει τον Φαν Ντάικ αλλά δεν ήθελε ο Αλμειδα γιατί είναι δεξιοποδαρος.

Ο Αλμειδα αποφάσιζε, αλλά σε κάποια όρια που υπήρχαν, είναι παραλογο οτιδηποτε άλλο έχει γραφτεί.

 

Τώρα για το ποιος ειναι δίκαιος που λες, σχετικό. Εσυ μπορεις να θεωρεις δίκαιο το πέρασμα από το μπινελίκι στην πλήρη υπεράσπιση, εγώ πάλι μπορει να θεωρω πιο δίκαιο το πέρασμα από το μπινελίκι στο «γράφω και τα θετικά του και τα αρνητικα του».
Έχω γραψει πολλα post για πραγματα που θεωρω υπέρ του btw. Ισως να είμαι και ο μονος που εγραψα 6-7 φορες (ακόμα και με printscreen από το transermarkt) ότι η ΑΕΚ ξόδεψε τα περισσότερα φετος. Αυτο βέβαια δεν αναιρεί ότι από το πορτοφόλι του (σχεδον) δεν βαζει σάλιο, γνωστό και χιλιοειπωμένο τόσα χρονια, φαίνεται και από τις ΑΜΚ. Αλλά αυτο το έχω πάρω απόφαση και εχει φύγει από το πεδίο κριτικής των περισσότερων εδώ μέσα πλέον. Άρα δεν καταλαβαίνω τα «κουβαρντάς και τσιφούτης», η κουβέντα πάνω σε αυτά στους περισσοτερους από οσους γράφουμε συχνά εχει περάσει σε next level από αυτό, φανταζόμουν ότι το έβλεπες κι εσυ έτσι.

Μπορεί να κάνω και λαθος και να σου την μπαίνουν κι εσένα, δεν παρακολουθώ ολα τα ποστ, παντως εμένα και καποιους ακόμα μας έχεις κοουταρει τελευταια γιατί ένιωσες ότι τον θίξαμε, χωρίς καν να έχει συμβεί αυτό, τουλαχιστον σε αυτά που εγραψα εγώ.
Πού να συμβεί κιολας δλδ.

Και για να στο πάω και παρακάτω: προφανως δεν θα συζητήσουμε ξαφνικα γιατί βρίσαμε τον Μητσαρα. Δεν ειμαστε χρυσόψαρα να διαγραφούν τα παντα για το νταμπλ. Όπου τα κάνει σωστα μπραβο του, όπου κάνει μλκιες θα τα ακούει.

Εγώ πάντως από την στιγμή που μου έφτιαξε Αγία Σοφιά και έκανε ντάμπλ στην πρώτη της χρονιά , όχι απλά έγινα χρυσόψαρο αλλά άνετα μπορώ να του κάνω και πίπες.

Τώρα, όσο ενοχλεί εσένα η καβλαντα του Μάκη άλλο τόσο και περισσότερο με ενοχλεί εμένα η καβλαντα του καθενός εδώ μέσα που μηδενίζει τα πάντα επειδή δεν πήραμε καλύτερο σέντερ Μπακ ή τερματοφύλακα ξέρω εγώ και ενώ ο ίδιος ο προπονητής δεν είχε ζητήσει.

Και η πλάκα είναι πως κράζουν τον μελισαν για αυτό και λένε δεν στηρίζει την ομάδα και τον προπονητή. Ο ίδιος ο προπονητής ποτέ δεν δήλωσε ότι θέλει δεξί μπακ, αριστερό μπακ και τερματοφύλακα. Ο ίδιος ο προπονητής ζήτησε να μείνει ο Πινέδα και ο αμραμπατ και να έρθει ο Πιζάρο. Επίσης ζήτησε ένα σέντερ Μπακ αλλά με συγκεκριμένες προϋποθέσεις.

Τι από όλα αυτά δεν έκανε λοιπόν η διοίκηση; Βέβαια ο κάθε καβλαντας εδώ μέσα τα ξεχνάει όλα αυτά και λέει τα δικά του. Υπενθυμίζω τις δηλώσεις του Αλμέιδα μετά την προετοιμασία..

"Είναι ένα από τα σημεία που θα χρειαζόμασταν βελτίωση ο κεντρικός αμυντικός για να είμαστε πιο ανταγωνιστικοί. Ήμασταν σε συζητήσεις με πολλούς παίκτες, η διοίκηση έκανε καλές προτάσεις αλλά επέλεξαν κάποια άλλα μέρη να πάνε. Εγώ πάντα συμφωνώ με την ιδέα, να μην φέρουμε κάποιον μόνο για να λέμε ότι φέραμε. Γιατί πάντα μου αρέσει να φτιάχνω έναν παίκτη, για παράδειγμα στο φιλικό με την Σαχτάρ είδαμε έναν νεαρό να συμμετέχει στην ομάδα και επίσης εγώ ξεκάθαρα μπορώ να έχω έναν παίκτη και να τον χρησιμοποιήσω σε δύο θέσεις.

Έχω συζητήσει με τη διοίκηση, έχουμε μόνιμη επικοινωνία, οπότε αν έρθει ένας ποδοσφαιριστής να είναι έτοιμος, ανταγωνιστικός, αν είναι παίκτης που θα χρειαστεί χρόνο ή μπορεί να μην είναι έτοιμος να προσαρμοστεί στο δικό μας σύστημα, προτιμώ να χρησιμοποιήσω τους υπάρχοντες παίκτες. Θεωρώ ότι το κλαμπ και εγώ πιστεύουμε ότι οι παίκτες που θα έρθουν και θα κληθούν να παίξουν, θα πρέπει να είναι δύσκολο να παίξουν στην ΑΕΚ. Να είναι δηλαδή ανταγωνιστικοί».

  • Δικεφαλάκι 2
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×