Jump to content

Ζαλιστήκαμε και πέσαμε κάτω... Μεταγγραφές Νταμπλούχου Καλοκαίρι 2023 Vol II


panther-21-
 Share

Recommended Posts

Χαίρεσαι να διαβάζεις τις δηλώσεις του. Όχι κλισέ ατάκες , αλλά μεστές στο νόημα και πλούσιες στο συναίσθημα κουβέντες.

Σε αγαπάμε Πελαδο!!

Link to comment
Share on other sites

Χοντρικά παντως έχουν γραφτεί τα εξης απο οσο τα θυμαμαι, με κάθε επιφύλαξη  

Το max μάλλον το έχει ο βαζελος με τα 2,5 (!) στον Μπερναρ. Ο Αραο είπαν για 2 μαζί με τα μπονους, καθαρα ομως δεν ξερω. Βιλενα 1,4.  1,25 ο Τζουρισιτς. 

Γαυρος ειδικά αλλά και μπαογκ έχουν καποιους με πάνω από το ταβάνι μας, βέβαια σε σχέση ειδικά με τον μπαογκ και τον βαζελο εμεις έχουμε πολλους περισσοτερους περίπου στο μυριο.

Νομιζω καπως έτσι. Από ο,τι γράφουν οι αρδ παντα.

 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν το περίμενα το Πισαρο τόσο ψηλά όντως τον ήθελε πολύ ο Ματιας για να δώσουν τέτοιο συμβόλαιο σε παίκτη χωρίς παρουσία στην Ευρώπη . Έχει δείξει τι μπορεί να κάνει φυσικά μέχρι τώρα και ότι τα αξίζει . 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Atlas21 said:

ΑΛΜΕΙΔΑ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΟΛΩΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ

Ασχετο, αλλά ο Ματίας ο γάτος πως πάει; 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Ασχετο, αλλά ο Ματίας ο γάτος πως πάει; 

Τέλεια. Ζει και βασιλεύει. Εδώ ατενίζει το μέλλον και σκέφτεται αν θα βάλει Γκατσινοβιτς ή Πισάρο

IMG_20230826_145526.jpg

  • Δικεφαλάκι 19
  • Μπομπίτσα 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παρακολουθήσει φουλ τη συζητήση, μόνο αποσπασματικά, είμαι και χάλια ψυχολογικά και συναισθηματικά για προσωπικούς λόγους και θέλω απλά να πω το εξής:

Ο Πελάδο είναι μια ιδιοφυία στο είδος του. Είναι σίγουρα ο καλύτερος προπονητής στην Ελλάδα και αυτή τη στιγμή πιθανώς κι απ' τους καλύτερους στην Ευρώπη. Εγώ αυτό που έλεγα και πριν είναι ότι είναι πιθανό να κάνει λάθος εκτιμήσεις σε κάποια θέματα. Είναι όμορφο να έχεις εμπιστοσύνη στο γκρουπ και στον κάθε παίχτη ξεχωριστά, αλλά υπάρχει περίπτωση όταν δεθείς συναισθηματικά με κάποιον εκείνος να χαλαρώσει, να εκλάβει τη θέση του ως δεδομένη και να σε απογοητεύσει. Ο Ρότα μοιάζει να ναι χειρότερος από πέρσι, ο Σιντιμπέ χαλαρωμένος, το ίδιο και πολλοί άλλοι παίχτες. Όσο λειτουργεί η σχέση εμπιστοσύνης και αμοιβαίου σεβασμού και πίστης όλα είναι άψογα. Κάποιοι όμως με τον καιρό θα εκλάβουν την εμπιστοσύνη σου ως αδυναμία και θα φανούν κατώτεροι των περιστάσεων. Εκεί αν είσαι συναισθηματικός και δεν το πας κυνικά είναι πιθανό και να απογοητευτείς και να το χάσεις το παιχνίδι. Ο Πελάδο έχει αποδείξει πόσο συναισθηματικός είναι. Αν κάτι δεν το βγει, θα γυρίσει μπούμερανγκ. Και σ' αυτόν, και σε μας, και στην ΑΕΚ.

Τα λέω πολύ γενικά αλλά πιστεύω καταλαβαίνετε τι θέλω να πω. Εγώ είμαι με τον Πελάδο με τα χίλια και θα τον υποστηρίξω και στην αποτυχία. Το ρίσκο είναι πως αν χάσει την εμπιστοσύνη και την πίστη του τότε τελείωσε για όλους μας το παιχνίδι.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Αλμέιδα ξεκαθάρισα αυτά που έλεγα. Για αυτό λέω, παρακολουθήστε ποδόσφαιρο και βάλτε κοινή λογική.

Π.χ. Ο Αλμέιδα κακώς για μένα δεν ήθελε τερματοφύλακα. Αν τον ήθελε, θα αποκτάτο.

30 minutes ago, krokosmios said:

Δεν έχω παρακολουθήσει φουλ τη συζητήση, μόνο αποσπασματικά, είμαι και χάλια ψυχολογικά και συναισθηματικά για προσωπικούς λόγους και θέλω απλά να πω το εξής:

Ο Πελάδο είναι μια ιδιοφυία στο είδος του. Είναι σίγουρα ο καλύτερος προπονητής στην Ελλάδα και αυτή τη στιγμή πιθανώς κι απ' τους καλύτερους στην Ευρώπη. Εγώ αυτό που έλεγα και πριν είναι ότι είναι πιθανό να κάνει λάθος εκτιμήσεις σε κάποια θέματα. Είναι όμορφο να έχεις εμπιστοσύνη στο γκρουπ και στον κάθε παίχτη ξεχωριστά, αλλά υπάρχει περίπτωση όταν δεθείς συναισθηματικά με κάποιον εκείνος να χαλαρώσει, να εκλάβει τη θέση του ως δεδομένη και να σε απογοητεύσει. Ο Ρότα μοιάζει να ναι χειρότερος από πέρσι, ο Σιντιμπέ χαλαρωμένος, το ίδιο και πολλοί άλλοι παίχτες. Όσο λειτουργεί η σχέση εμπιστοσύνης και αμοιβαίου σεβασμού και πίστης όλα είναι άψογα. Κάποιοι όμως με τον καιρό θα εκλάβουν την εμπιστοσύνη σου ως αδυναμία και θα φανούν κατώτεροι των περιστάσεων. Εκεί αν είσαι συναισθηματικός και δεν το πας κυνικά είναι πιθανό και να απογοητευτείς και να το χάσεις το παιχνίδι. Ο Πελάδο έχει αποδείξει πόσο συναισθηματικός είναι. Αν κάτι δεν το βγει, θα γυρίσει μπούμερανγκ. Και σ' αυτόν, και σε μας, και στην ΑΕΚ.

Τα λέω πολύ γενικά αλλά πιστεύω καταλαβαίνετε τι θέλω να πω. Εγώ είμαι με τον Πελάδο με τα χίλια και θα τον υποστηρίξω και στην αποτυχία. Το ρίσκο είναι πως αν χάσει την εμπιστοσύνη και την πίστη του τότε τελείωσε για όλους μας το παιχνίδι.

 

Τα μπερδεύεις. Ο Αλμέιδα λειτουργεί για το καλό της ομάδας. Συναίσθημα που εντείνει την τεχνοκρατική δουλειά.

Π.χ., αν τα έβλεπε συναισθηματικά με τη λογική στήριξης των "παλιών", θα γινόταν πρόταση ανανέωσης στον Τζαβέλλα. Δεν έγινε τέτοια πρόταση, που λογικά θα δεχόταν ο ποδοσφαιριστής γιατί και έπαιξε πέρυσι και θα έπαιζε περισσότερο φέτος. Και δεν έγινε, παρότι ο ποδοσφαιριστής ήταν και δεμένος με την ομάδα και συνέτεινε στο καλό κλίμα. Ο Αλμέιδα θεώρησε ότι χρειάζεται μία αλλαγή εκεί.

Συναισθηματικά θα έμενε και ο πάμφθηνος Φράνσον, το καλό παιδί, να παίξει λίγο στο κύπελλο.

Όσο για τον Ρότα, έκανε δύο άσχημα παιχνίδια, τα άλλα ήταν καλά. Η συζήτηση για την Εθνική Ελλάδος δεν έχει νόημα γιατί είναι άλλη ομάδα. Σε κάθε περίπτωση δε, πρέπει να συγκρίνουμε όμοια με όμοια. Ο Ρότα, όπως και ο Σιμάνσκι και ο Χατζισαφί, ρόλαραν μετά από λίγα παιχνίδια.

Η κριτική από τις στιγμές δεν έχει νόημα, σημασία έχει η τάση.

 

Link to comment
Share on other sites

Ξαναλέω, χαζός δεν είναι, το ακριβώς αντίθετο

Μου λες για τον Φράνσον τώρα, το πιο ακραίο παράδειγμα. Σου κάνω μια αναλογιά με τις ανθρώπινες σχέσεις, ότι καμιά φορά υπερεκτιμάς δυνατότητες επειδή επιλέγεις το συναίσθημα κι επιλέγεις να πιστέψεις, και καλά κάνεις, απλά μπορεί και ν απογοητευτείς. Προφανώς σ' ένα ρόστερ 30 παιχτών δε θα νιώθε για όλους πως μπορούν να συνεισφέρουν το ίδιο. Προφανώς ο Φράνσον ήταν ένας παίχτης με πολύ συγκεκριμένο ταβάνι και αν έλεγε 'δε θέλω χαφ γιατί έχω Φράνσον' θα ταν χαζός, αλλά έχουμε ξεκαθαρίσει πως χαζός δεν είναι καθόλου

Πιθανώς να κάνω λάθος, μακάρι να κάνω λάθος. Αλλά λέω ότι βλέπω μια τάση (και δεν κρίνω απ' τις στιγμές). Η τάση είναι να βλέπει το καλύτερο σε όλους. Είναι όμορφο να βλέπεις το καλύτερο σε όλους, απλά σε κάποιες περιπτώσεις μπορεί να γίνει δίκοπο μαχαίρι. Ο Ρότα έχει τρελές προοπτικές κατά τη γνώμη μου. Αλλά αν τον αντιμετωπίζεις ως αντικατάστατο μπορεί και να τον χάσεις, να του δημιουργήσεις χαλαρότητα, να σε πάρει ως δεδομένο και -συνειδητά ή υποσυνείδητα, δεν ξέρω- να μην προσπαθεί να γίνει καλύτερος, απλά να επαναπαύεται στα όποια καλά του στοιχεία.

Γενικά σαν άνθρωποι πολλές φορές μας απογοητεύει το ότι παίρνουμε κάποιες συμπεριφορές ως δεδομένες, και μετά ξαφνικά αλλάζουν και, ειδικά να είμαστε και λίγο αισθηματιές, μένουμε μαλάκες και απογοητευόμαστε. Αλλά αυτό είναι λάθος μας. Δεν αρκεί να περιμένουμε μόνο το καλύτερο -που στις καλές στιγμές θα βγει όντως. Πρέπει να περιμένουμε και το χειρότερο. Πρέπει να μαστε προετοιμασμένοι για το χειρότερο. Αν δεν είμαστε, κινδυνεύουμε να χάσουμε τα αυγά και τα πασχάλια.

Κι αυτό είναι που προσωπικά φοβάμαι στον Πελάδο. Ότι όταν τελειώσει ο έρωτας δε θα μπορεί πια να το διαχειριστεί

Δεν ξέρω πως να το πω καλύτερα, κάνω και μια αναλογία με τη δικιά μου κατάσταση. Απλά η πίστη σε φτάνει ως ένα σημείο. Ο κυνισμός επίσης. Χρειάζεται μια ισορροπία. Μακάρι ο Πελάδο να την έχει, αλλά το ότι έδιωξε τον τελευταίο τροχό της αμάξης Φράνσον και τον 4ο στόπερ Τζαβέλα που ήθελε να παίζει βασικός δεν αποδεικνύει τίποτα απολύτως.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikos said:

Χοντρικά παντως έχουν γραφτεί τα εξης απο οσο τα θυμαμαι, με κάθε επιφύλαξη  

Το max μάλλον το έχει ο βαζελος με τα 2,5 (!) στον Μπερναρ. Ο Αραο είπαν για 2 μαζί με τα μπονους, καθαρα ομως δεν ξερω. Βιλενα 1,4.  1,25 ο Τζουρισιτς. 

Γαυρος ειδικά αλλά και μπαογκ έχουν καποιους με πάνω από το ταβάνι μας, βέβαια σε σχέση ειδικά με τον μπαογκ και τον βαζελο εμεις έχουμε πολλους περισσοτερους περίπου στο μυριο.

Νομιζω καπως έτσι. Από ο,τι γράφουν οι αρδ παντα.

 

 

Συγγνώμη, παίρνει ο Bernard 2.5M;😳

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Abraham21r said:

Συγγνώμη, παίρνει ο Bernard 2.5M;😳

Έτσι λενε στο ρεπορτάζ του βαζελου.  δεν ξερω αν κατάφεραν να του κατεβάσουν τίποτα φετος γιατί προφανως παραδέχονται ολοι ότι δεν τα αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Abraham21r said:

Συγγνώμη, παίρνει ο Bernard 2.5M;😳

Nomizo nai vaah symvolaiou. Paizei na thelan na ton xefortothoun alla den

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Έτσι λενε στο ρεπορτάζ του βαζελου. Περυσι τόσα ήταν, δεν ξερω αν κατάφεραν να του κατεβάσουν τίποτα φετος γιατί προφανως παραδέχονται ολοι ότι δεν τα αξίζει.

Πέρσι ήταν 1μισι με δέλεαρ το δεύτερο χρόνο πως θ ανέβει στα 2μισι

Έτσι τον προσέγγισαν και τον φέρανε, και γι αυτό προσπαθούσαν στην αρχή του καλοκαιριού να τον διώξουν.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, krokosmios said:

Πέρσι ήταν 1μισι με δέλεαρ το δεύτερο χρόνο πως θ ανέβει στα 2μισι

Έτσι τον προσέγγισαν και τον φέρανε, και γι αυτό προσπαθούσαν στην αρχή του καλοκαιριού να τον διώξουν.

Α, ναι, μπερδεύτηκα όπως το λες είναι.

2,5  φετος.

Link to comment
Share on other sites

Και αρνητικα ρεκορ να σπασεις εγώ θα σε υπερασπίζομαι Ματίας, εσυπρεπει να παρεις συνταξη εδω περα

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΚΑΤΟΎΝΑ 21 said:

Έλα, μη με μπριζώνεις πρωινιάτικα ....

Το διάβασα όλο το ποστ του χρήστη Κουκουρουκοκόσμιου χτες βράδυ.

Κοπάνησα ένα κοκτέιλ χαπιών και έπεσα για ύπνο.

  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας για 3η φορά σε λιγότερο από 24 ώρες την συνέντευξη του Πελάδο, έχω απλά καλυφθεί πλήρως. 
Θα είναι μακρύς ο δρόμος και είμαστε ακόμη στην αρχή. 
Ο άνθρωπος (πρώτα και πάνω από όλα), ήταν τεράστιος ποδοσφαιριστής και θα γίνει τεράστιος προπονητής.  Ενώ συμβαίνουν (ή/και έχουν ήδη συμβεί) όλα αυτά, ο ίδιος άνθρωπος είναι πέραν πάσης αμφιβολίας ένας από εμάς, μπόρεσε μέσα σε δέκα παραγράφους να καλύψει σχεδόν τα πάντα, όντας τόσο λίγο σε αυτήν την χώρα μας, που τόσο αγαπάμε και τόσο μισούμε. 
Κανείς δεν γνωρίζει τι θα γίνει στο μέλλον, ιστορικά οι προσωπολατρείες δεν μας έχουν εξελιχθεί καλά και ορθά κατά την γνώμη μου πρέπει να αποφεύγονται, από την άλλη όμως εδώ έχουμε έναν έρωτα μεγάλο, που γεννήθηκε απρόσμενα, εξελίσσεται και μεγαλώνει μέσα σε πόλεμο, δεν περισσεύει κανείς και προσωπικά το μόνο άγχος που μου δημιουργεί ο άνθρωπος Πελάδο είναι μήπως κάποιος λεφτάς σύλλογος του δώσει άλλο όραμα και λευκή επιταγή.

Μεχρι τότε, δεν φοβάμαι τίποτα και δεν βλέπουμε κανέναν.

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες, εγώ αφού διάβασα τη συνέντευξη του Πελάδο έχω πάθει το εξής κοκομπλόκο...

Από κει που είχα ένα τρελό άγχος για το πως θα εξελιχθεί η διαβολοβδομάδα, για το αν θα υποστούμε κάναν διασυρμό από τον γαύρο, τη μπραϊτον, γενικότερα για τη φετινή μας πορεία, τι θα γίνει με το ρόστερ, τις εθνικές, τους τραυματισμούς, αν θα παίρνουμε Xanax σε κάθε ματς κ.ο.κ....Όοοοοολο αυτό το συνονθύλευμα μου γύρισε μέσα σε μια στιγμή σε ένα και μοναδικό πράγμα: μην τυχόν και κάνουμε καμιά μαλακία, σαν οποδοί, σαν διοίκηση, σαν αρδ κτλ. και τον ξενερώσουμε τον άνθρωπο και μας φύγει. Ο πόνος αν φύγει (πρόωρα) από την ομάδα αυτός ο σπάνιος και σπουδαίος άνθρωπος θα είναι πραγματικά αφόρητος. Είναι κυριολεκτικά αναντικατάστατος ο Πελάδο - τόσο απλά.

Στην Ελλάδα, στο ελληνικό ποδόσφαιρο και κατ επέκταση...στην ΑΕΚ του εκμηδενισμού, της αχαριστίας, του παρασκηνίου κτλ., ο φόβος και ο τρόμος μου είναι μην ξυπνήσουμε μια μέρα και μας πει "αντιός αμίγκος"! Ας ευχηθούμε όλοι λοιπόν να μείνει για πολλά χρόνια και να χτίσει τις υποδομές με το τιμ του για να έχουμε σύγχρονες ακαδημίες που να βγάζουν σταθερά παίκτες, σκαουτινγκ σοβαρό που θα εντοπίζει νέα ταλέντα και θα τα φέρνει και γενικότερα "σωστή νοοτροπία" που θα μας βοηθήσει να λειτουργούμε εποικοδομητικά, βάζοντας πίσω μια και για πάντα την ανασφάλεια, όλη τη τοξικότητα και τις απαρχαιωμένες και μπακάλικες μεθόδους που επικρατούσαν στον σύλλογο μέχρι πρότινος.

  • Δικεφαλάκι 8
Link to comment
Share on other sites

Πελαδο ή τανκς.

Τέρμα από εμένα η μουρμούρα. Ω γέγονε,  γέγονε. Πάμε να τους κωλομπαρευσουμε...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Όσο για τους φόβους ορισμένων εδώ μέσα ότι θα μας φύγει για μια λευκή επιταγή ή αν τον πάρουν τηλ από τη Μπαρτσελόνα κτλ....προσωπικά θεωρώ πάρα πολύ δύσκολο να το κάνει. Το βασικότερο ρίσκο μας είναι αν γίνουν 5-6 απανωτές χοντρές στραβές και να αρχίσει η αποδόμηση από αρδάκια, το κάζο απο γαυροπράσινους και να σκάσει στα αποδυτήρια κάνας Μίμης με ψευτομαγκιά ζητώντας τα ρέστα, με συμπεριφορά υποτιμητική είτε προς παίκτη είτε προς μέλος του σταφ. Γιατί εκεί θα γίνει κατευθείαν Μιτσελ ο δικός μας, θα χαιρετίσει την επόμενη στιγμή γιατί πολύ απλά δεν έχει την ανάγκη και τον λόγο να ανεχθεί τέτοιες συμπεριφορές,

Είναι άνθρωπος που βάζει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΨΗΛΑ το ήθος, την εντιμότητα και την ευτυχία του. Αν παραμείνει το ίδιο ταπεινός όπως ήταν μέχρι τώρα στη ζωή του, δεν τον νοιάζει καθόλου να πάρει άλλα φράγκα, το έχει ξεκαθαρίσει και τώρα και σε προηγούμενες συνεντεύξεις. Είναι μια χαρά με αυτά που έχει βγάλει και το παν για αυτόν είναι να είναι ευτυχισμένος εκεί που βρίσκεται και να "δημιουργεί" μέχρι τη στιγμή που θα αποφασίσει ότι θέλει να φύγει από το ποδόσφαιρο και να πάει να ξεκουραστεί. 

Άρα ακόμα και η Σιτυ να του πει αύριο έλα γιατί φεύγει ο Γκουαρντιόλα εγώ δεν είμαι σίγουρος ότι θα έλεγε ναι γιατί λόγω της στάσης ζωής που έχει μπορεί να πει "δεν θέλω να δουλεύω για τους άραβες που έχουν κάνει μπουρδέλο το ποδόσφαιρο" ή να πεί ας πούμε "που στο καλό είναι η πρόκληση να πάρω τους μεγαλύτερους αστέρες της μπάλας και να κερδίζουμε 4-0 σε όλα τα ματς, να σηκώνουμε πρωτάθλημα κάθε χρόνο και το μόνο τσαλεντς να είναι να πάρουμε κάνα τσουλου ακόμα". Λέμε τώρα έτσι...όχι ότι είναι τόσο άσπρα ή μαύρα τα πράγματα, απλά μπορεί να το βλέπει και έτσι κανείς. Για να το εξηγήσω ίσως καλύτερα...αυτό που κατάφερε ο Ρεχάγκελ με την εθνική Ελλάδος και ο τίτλος που σήκωσε έχει πολύ μεγαλύτερη βαρύτητα στην ιστορία της μπάλας από όλα τα euro που σήκωσαν οι "μεγάλες δυνάμεις" του Ευρωπαϊκού ποδοσφαίρου. Το να πάρεις μια ομάδα όπως ήταν η ΑΕΚ και στον πρώτο χρόνο να την κάνεις να πάρει νταμπλ μετά από τόσες δεκαετίες και μετά από μερικά χρόνια τσουκου-τσουκου να καταφέρεις π.χ. να τη φτάσεις να παίξει ας πούμε σε έναν ημιτελικό του κονφερενς και να έχει γενικά μια σταθερή παρουσία με αξιοπρέπεια στην Ευρώπη + να έχει σαν σύλλογος πάντα μια ατσάλινη νοοτροπία νικητή, να έχεις σωστές δομές και υποδομές, καταρτισμένο σταφ κτλ. είναι μια αληθινή παρακαταθήκη που αφήνεις πίσω σου και θα μείνει στην ιστορία του συλλόγου. Αυτό νομίζω σαν κονσεπτ τον εξιτάρει πολύ περισσότερο από το να γραφτεί στην ιστορία ότι κάθισε ο Πελάδο στον πάγκο μιας ομάδας που είναι στο τοπ 5 της Ευρώπης για περίπου  2-3 χρόνια με τους αντίστοιχους τίτλους/διακρίσεις που θα είχε μια τέτοια ομάδα.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Ας μην υπερβάλουμε.. Ο Πελάδο είναι ευλογία για την ΑΕΚ και μπορεί να γράψει την πιο επιτυχημένη περίοδο στην ιστορία της ομάδας μας, άλλά δεν είναι Γκουαρντιόλα, αν ήταν απλά θα προπονούσε ένα απο τα 15-20 super club. 

Με τέτοια ιστορία σε Ίντερ κ Λάτσιο είναι βέβαιο ότι αν δείξει ότι μπορεί και στο ανώτατο επίπεδο, θα του γίνει η προσφορά και τι πιο λογικό απ το να δοκιμάσει την τύχη του?

Εχουμε όμως καιρό μέχρι τότε, φέτος είναι η ευκαιρία μας να εδραιωθούμε ως η μεγαλύτερη Ελληνική ομάδα και να θέσουμε τις βάσεις για κυριαρχία αυτή την 10τια

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×