Jump to content

Ζαλιστήκαμε και πέσαμε κάτω... Μεταγγραφές Νταμπλούχου Καλοκαίρι 2023 Vol II


panther-21-
 Share

Recommended Posts

Εβγαλε πικρα ο Ματιας γιατι ηθελε περισσοτερο απο ολους μας να παιξει Τσαμπιονς λιγκ και τον πειραξε. 

Νομιζω πρεπει να τσιμεντωθει στον παγκο μας

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, amd said:

δηλαδη οχι αλλες θεωριες συνωμοσιας οχι αλλες θεωριες απο την κοιλια του καθενος

Ρε φίλε θα μας τρελάνεις...? 

Όλο το σύμπαν συμφωνούσε οτί η ΑΕΚ χρειάζεται στόπερ και η μόνιμη επωδός που εσύ αναπαρήγαγες ως "πληροφορία εκ των έσω" ήταν το  "Ο Αλμέυδα έχει κάνει ξεκάθαρο στη διοίκηση πως δε θέλει άλλο στόπερ"...

Και βγαίνει ο Αλμέυδα δημόσια και λέει "Ελειπε ένα στόπερ"... και το σχόλιο που έχεις να κάνεις είναι όχι άλλες συνωμοσίες και θεωρίες απ'τη κοιλιά καθενός...

Ε, ή ο Αλμέυδα είναι διχασμένη προσωπικότητα ή οι θεωρίες που επικαλείσαι έβγαιναν απ'τη δική σου κοιλιά...

Link to comment
Share on other sites

Ματιας μπουκωσε με τις αρχιδαρες του εντος κι εκτος ομαδος τους απιστους

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, tzav said:

Ρε φίλε θα μας τρελάνεις...? 

Όλο το σύμπαν συμφωνούσε οτί η ΑΕΚ χρειάζεται στόπερ και η μόνιμη επωδός που εσύ αναπαρήγαγες ως "πληροφορία εκ των έσω" ήταν το  "Ο Αλμέυδα έχει κάνει ξεκάθαρο στη διοίκηση πως δε θέλει άλλο στόπερ"...

Και βγαίνει ο Αλμέυδα δημόσια και λέει "Ελειπε ένα στόπερ"... και το σχόλιο που έχεις να κάνεις είναι όχι άλλες συνωμοσίες και θεωρίες απ'τη κοιλιά καθενός...

Ε, ή ο Αλμέυδα είναι διχασμένη προσωπικότητα ή οι θεωρίες που επικαλείσαι έβγαιναν απ'τη δική σου κοιλιά...

οπως του φανει το λολοστεφανη αδερφε 

επειδη τα διαβαζεις πλαγια αυτα που γραφω ξαναδιαβασε τα 

εχω γραψει ο αλμειδα εψαχνε στοπερ κανανε προτασεις σε παιχτες και δεν ηρθαν ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ εγραψα οτι ο αλμειδα το ΠΑΓΩΣΕ πραγμα που επιβεβαιωσε σημερα με αυτα που ειπε και οταν ειδε οτι με τους μικρους δεν βγαινει το ξεπαγωσε 

καλυτερα να διαβαζεις προσεχτικοτερα αυτα που γραφω πριν γραψεις οτι γραψεις 

Link to comment
Share on other sites

Ρε ηρεμήστε λίγο. Κράξιμο κ ειρωνία συνέχεια. Ο καθένας έχει την άποψη του οκ. Συμφωνούμε διαφωνούμε δεν πιστεύω να θέλει κάποιος ούτε το κακο της ΑΕΚ ούτε να φύγει ο Αλμειδα. 

Link to comment
Share on other sites

O Ματίας κάλυψε τα θέματα, γενικότερα, είναι άλλο επίπεδο ο άνθρωπος. Ήρθε κ ο στόπερ που θα ήταν αδιανόητο να μην αποκτηθεί, εξήγησε ο Ματίας την λογική του σε όλη την πορεία του συγκεκριμένου θέματος, πάντα η επικοινωνία βοηθάει να προχωρήσει ένας οργανισμός. 

Link to comment
Share on other sites

Μετά και τα σημερινά όχι απλά ταλιμπαν Αλμειδα. Ζωσμένος με εκρηκτικά σε κάθε αγωνιστική και περόνη στα δόντια. Ο άνθρωπος για όποιον δεν κατάλαβε έκανε την τεράστια δήλωση ότι θέλει να αφήσει παρακαταθήκη στην ομάδα βγάζοντας νέους παίχτες. Ποιος άλλος το έχει δηλώσει; Ποιος άλλος το έχει σκεφτεί, το έχει προσπαθήσει, ποιον άλλον να πιστέψουμε; Μην απαντήσει κανεις για Μπάγεβιτς που έτρεχε να τους πάρει στο γαυρο. Μιλάμε για ΠΑΡΑΚΑΤΑΘΗΚΗ

Αρα αυτό που θα έκανα εγω, θα του εφερνα ένα καράβι 19 χρόνους και 20 χρόνους και θα του έλεγα «αρχιδαρα Ματίας και 5ος και 6ος και ότι γουστάρεις». Που δεν υπάρχει καμία τέτοια περίπτωση με αυτόν στον πάγκο. Αλλά πραγματικά, πρώτη φορά ειναι που παλεύω με τον εαυτό μου να σταματήσω να ψάχνω τις νίκες στα παιχνίδια με αυτόν προπονητη

Διακυβεύεται πολύ μεγαλύτερο πράγμα με αυτόν στον πάγκο. Αλλάζεις επίπεδο…Μαζί σου μάγκα μέχρι τέλος 

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

@amd

σε παρακαλω κανε εντιτ μονος σου  την τελευταια πρόταση, δεν υπαρχει λογος, είναι κρίμα δλδ. Διαφωνείς οκ, δεν υπαρχει λόγος χαρακτηρισμών 

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι;

Υπάρχει κάποιος που δεν καταλαβαίνει αυτό:

Για τον Κάλενς;

«Για την άμυνα είδα πολλούς παίκτες. Πριν την προετοιμασία. Ήμασταν κοντά στο να έρθουν κάποιοι, αλλά για διαφορετικούς λόγους δεν ήρθαν. Πήραμε μικρούς, αλλά αντιλήφθηκα ότι θα χρειαστούν χρόνο. Δεν κατάλαβα… Έβαλα έναν πιτσιρικά σε ένα παιχνίδι και στο πρώτο του άγγιγμα άρχισε και δέχθηκε κριτική. Προσπάθησα να το διαβάσω γρήγορα, οπότε προσπάθησα να τον προστατεύσω, αλλά αυτό είναι το ποδόσφαιρο στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

@amd

σε παρακαλω κανε εντιτ μονος σου  την τελευταια πρόταση, δεν υπαρχει λογος, είναι κρίμα δλδ. Διαφωνείς οκ, δεν υπαρχει λόγος χαρακτηρισμών 

κοιταξε το να διαφωνει καποιος με κατι που λεω ειναι θεμιτο το να γραφει ψεμματα και ανακριβειες ομως παει πολυ θα το κανω το εντιτ 

Link to comment
Share on other sites

«Ήταν τεράστιο θέμα αυτό με τη λίστα. Προτιμώ να βάλω έναν επιθετικό παρά έναν αμυντικό."

Όσοι το είχαμε κατανοήσει από νωρίς δεν μιλάγαμε καθόλου για μεταγραφές.

Ο Αλμέιδα ουσιαστικά είπε πως γουστάρει την χώρα, την ομάδα και τον προεδρο.

Έχει πάρει πάνω του όλα όσα αφορούν την λειτουργία της ομάδας και πλέον όσοι ασχολούμαστε και κρίνουμε πρέπει να κρίνουμε ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΑΛΜΕΙΔΑ.

Ελπίζω όσοι στο μέλλον τον κρίνουν να θυμηθούν ποιες συνθήκες παρέλαβε και να σταθμίσουν το έργο του.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MITSAKLAS said:

Να ρωτήσω κάτι;

Υπάρχει κάποιος που δεν καταλαβαίνει αυτό:

Για τον Κάλενς;

«Για την άμυνα είδα πολλούς παίκτες. Πριν την προετοιμασία. Ήμασταν κοντά στο να έρθουν κάποιοι, αλλά για διαφορετικούς λόγους δεν ήρθαν. Πήραμε μικρούς, αλλά αντιλήφθηκα ότι θα χρειαστούν χρόνο. Δεν κατάλαβα… Έβαλα έναν πιτσιρικά σε ένα παιχνίδι και στο πρώτο του άγγιγμα άρχισε και δέχθηκε κριτική. Προσπάθησα να το διαβάσω γρήγορα, οπότε προσπάθησα να τον προστατεύσω, αλλά αυτό είναι το ποδόσφαιρο στην Ελλάδα.

Εγώ καταλαβαίνω ότι ψάχναμε αμυντικό. Θέλαμε αμυντικό. Βάση λογικής κ πλάνου ήταν από τις αρχικές προτεραιότητες. 
επισης καταλαβαίνω ότι δεν έκλεισαν για λόγους που δεν γνωρίζουμε. ισως κ οικονομικούς, πέρα από τους άλλους που έχουμε συζητήσει. Αλλά αυτό είναι υπόθεση. 
Επισης φάνηκε ότι κάποια στιγμή δέχτηκε να προχωρήσει με τους μικρούς αλλά το διόρθωσε 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Vagos21 said:

Εγώ καταλαβαίνω ότι ψάχναμε αμυντικό. Θέλαμε αμυντικό. Βάση λογικής κ πλάνου ήταν από τις αρχικές προτεραιότητες. 
επισης καταλαβαίνω ότι δεν έκλεισαν για λόγους που δεν γνωρίζουμε. ισως κ οικονομικούς, πέρα από τους άλλους που έχουμε συζητήσει. Αλλά αυτό είναι υπόθεση. 
Επισης φάνηκε ότι κάποια στιγμή δέχτηκε να προχωρήσει με τους μικρούς αλλά το διόρθωσε 

Αυτό κατάλαβα και γω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι υποθεση. Είπε ότι κάποιοι ήταν ακριβοί.
Δεν γίνεται να μιλαμε χωρις το οικονομικό στην μέση, τα ειπαμε αυτά.

Όπως και ότι κάποιοι δεν έρχονταν Ελλάδα κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Εκπληκτική συνέντευξη . Τι να αφήσεις και τι να κρατήσεις . Αυτά κρατάω περισσότερο εγώ είναι αυτό ώστε να το θυμόμαστε αύριο μεθαύριο :

<<Το να μπορέσεις να διατηρηθείς στο ίδιο επίπεδο είναι πολύ δύσκολο, γιατί πολλοί από εσάς θα ζητήσετε κάποια στιγμή να φύγω>>

Link to comment
Share on other sites

Ο άνθρωπος παντως μιλάει και είναι σαν να γράφει έκθεση (με την καλη έννοια). 
 

Τρομερός.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά αυτό που είπε είναι ότι έκανε η διοίκηση καλές προτάσεις σε παίκτες που άξιζαν να έρθουν αλλά αρνήθηκαν λόγο Ελλάδας κάτι που δεν είναι καθόλου απίθανο . Μετά ότι έβρισκαν δεν τους έκανε , είπαν να περιμένουν μπας και βγει κάτι να αξίζει στη πορεία ίσως πίστεψαν και λίγο περισσότερα στους μικρούς και όταν στραβωσε με το Χρυσόπουλο βγήκαν πιο έντονα αλλά όχι με τη λογική ας πάρουμε όποιον να ναι τελικά δεν τους έκατσε και πήραν αυτόν δανεικό για κάλυψη και μπας και τουρ βγει χωρίς κάποια δέσμευση . Γενικά στοχεύουν σε ποιότητα και όχι σε γεμίσματα κάτι που για μένα είναι και το σωστό .

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ό,τι είπε. Με ξεάγχωσε 100%. Τόσο πολύ που δεν έχω άγχος για τα ντέρμπι, την πορεία στο πρωτάθλημα, τα play off, την Ευρώπη. Θα γίνει το καλύτερο δυνατό. Εμείς απλά πρέπει να απολαύσουμε και να στηρίξουμε. Είναι αυτός που χρειαζόμασταν. 🖤💛

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Στο 365 εγώ διάβασα αυτό 

Εδώ και δύο μήνες ψάχναμε ένα στόπερ, αλλά δεν μπορούσαμε να το βρούμε γιατί κόστιζαν πολύ, γιατί δεν ήθελαν να έρθουν, για διαφορετικούς λόγους

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, nikos said:

Στο 365 εγώ διάβασα αυτό 

Εδώ και δύο μήνες ψάχναμε ένα στόπερ, αλλά δεν μπορούσαμε να το βρούμε γιατί κόστιζαν πολύ, γιατί δεν ήθελαν να έρθουν, για διαφορετικούς λόγους

Εντάξει η ΑΕΚ έδινε συμβόλαιο του εκατομμυρίου όπως έδωσε και άλλους  και αυτοί αρνήθηκαν γιατί είχαν άλλες προτάσεις αλλά δεν είναι εφικτό να φέρει παίκτη που ζητάει τρελα λεφτά ενώ ίσως ούτε τα αξίζουν κιόλας αυτό εννοεί και είναι στα πλαίσια ότι ήθελαν να φέρουν κάποιον να αξίζει και όχι κάποιον απλά να έρθει . 

Οι Ελληνικές ομάδες και η ΑΕΚ έχουν ταβάνι στα συμβόλαιο και η ΑΕΚ έχει πολλούς πλέον που το έχουν φτάσει και το έχουν ξεπεράσει αυτό το ταβάνι .

Link to comment
Share on other sites

Πάνω στην κουβέντα που έγινε πριν τα εκατομμύρια της Λανς για Λιβάι τα αρνήθηκε ο Μελ και δεν είχε βάλει βέτο ο Ματιας όπως άλλωστε είχε γράψει και ο Στυλ εδώ ( Να γράψω μια φορά και εγώ ότι επιβεβαιώθηκε όχι μόνο ο @baRon21 )

<<Η αλήθεια είναι ότι έχω πολλή επικοινωνία με τους διοικούντες. Γι' αυτό είμαι χαρούμενος εδώ που βρίσκομαι. Έχω πολύ καλή επικοινωνία με τον πρόεδρο. Με αυτόν τον πρόεδρο μπορείς να ξεκαθαρίσεις κάποια πράγματα και πιστεύω πως και ο ίδιος με ακούει. Και με τους υπόλοιπους διοικούντες παίρνουμε τις αποφάσεις μαζί. Όταν έγινε αυτό με τον Λιβάι, πολύς κόσμος είχε διακοπές, εμείς όχι. Όλο το καλοκαίρι υπήρξαν σοβαρές προτάσεις για τον Λιβάι. Δεν είναι ότι ο πρόεδρος αρνήθηκε μια τεράστια πρόταση, αλλά αυτό που έκανε ήταν να ανανεώσει το συμβόλαιο στον Λιβάι. Αγόρασε τον Πινέδα, έγιναν πολλές ανανεώσεις σε συμβόλαια παικτών. Οπότε είναι πολλά τα βήματα που δεν μαθαίνονται όλα, αλλά εσωτερικά γίνονται σημαντικά πράγματα. Όλοι μας θέλουμε να ανταποδώσουμε αυτή τη στήριξη με αποτελέσματα. Για τον Λιβάι ήρθαν πολλές προτάσεις εκατομμυρίων. Συζητήσαμε με τον πρόεδρο την κατάσταση με τον Λιβάι, την αξιολογήσαμε και του είπα ότι αν ήταν δικός μου, εγώ θα τον έδινα. Ξέραμε ότι ο Λιβάι ήταν σημαντικός πολύ για εμάς και πως αν έκανε αυτά που έκανε πέρυσι σε ευρωπαϊκά παιχνίδια, τότε η τιμή του θα ανέβαινε» >>

Link to comment
Share on other sites

Just now, TheNarrator said:

απο που προκυπτει το ταβανι? 

ποιος ειναι ο highest paid του γαυρου κ ποιος ο δικος μας (να θεωρησω Πιζαρο?) 

 

Να σου πω ακριβώς εγώ δεν ξέρω αλλά ο @amd  που τα ψάχνει πρέπει να έχει μια ιδέα . 

Πάντως έχουμε αρκετούς παίκτες με πάνω κάτω εκατομμύριο συμβόλαιο όπως νομίζω  τσουμπερ Γκαρσία γκατσινοβιτς Πόνσε Πινέδα γιονσον Βιντα Αραούχο δεν ξέρω αν είναι και ο Πιζάρο αλλά και αρκετούς 500+ όπως Μανταλος μουκουντι Σιντιμπε σιμανσκι ανπραμπατ . Πιθανών να ξεχνάω και άλλους 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, TheNarrator said:

Οκ αν δεν γνωριζεις, αλλα δε καταλαβαινω πως προκυπτει το ταβανι.

Δλδ αν ισχυουν αυτα εδω :

https://salarysport.com/football/superleague-greece/aek/

τοτε αλλαζουν πχ οι απαιτησεις στον Πιζαρο

βεβαια μπορει να ειναι κ μουφα αλλα οκ

 

Το ταβάνι προκύπτει από το συνολικό μπάτζετ που πρέπει να το μοιρασεις σε 30 παίκτες και από τις ισορροπίες μέσα στην ομάδα δλδ οκ δε μπορείς να έχεις ένα αμυντικό με 2εκ μαζί με Βιντα και μπροστά να έχεις παίκτες με 1εκ . 

@amd που είσαι ? Σταμάτα ότι κανείς βόλτα φαι ταινία η οτιδήποτε άλλο θέλουμε δεδομένα . 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×