Jump to content

Ζαλιστήκαμε και πέσαμε κάτω... Μεταγγραφές Νταμπλούχου Καλοκαίρι 2023 Vol II


panther-21-
 Share

Recommended Posts

6 minutes ago, nikos said:

Μπορεί να κάνω και λαθος και να σου την μπαίνουν κι εσένα, δεν παρακολουθώ ολα τα ποστ, παντως εμένα και καποιους ακόμα μας έχεις κοουταρει τελευταια γιατί ένιωσες ότι τον θίξαμε, χωρίς καν να έχει συμβεί αυτό, τουλαχιστον σε αυτά που εγραψα εγώ.
Πού να συμβεί κιολας δλδ.

Όχι, δεν ένιωσα οτι τον θίξατε.
Στα αρχίδια μου κιόλας, δεν είμαι μπαμπάς του να τον υπερασπιστώ.
Απλά η λογική "Ε ξέρουμε ποιος είναι ο Μελισσανίδης" και επειδή εσείς (εσύ και όλοι όσους έκανα quote) κρίνατε πως η ομάδα θέλει την Χ μεταγραφή (που δεν έγινε), έφταιγε ο Μελισσανίδης και είναι κάβουρας.
Εδώ εσύ ο ίδιος είπες, οτι θα έπρεπε να έχει επιβληθεί στον προπονητή και να του πάρει τους παίχτες που εσείς κρίνατε οτι χρειάζεται η ομάδα.
Και μάλιστα είχες κάνει αναφορά περί αφεντικών και τυφλής εμπιστοσύνης σε υπαλλήλους κ.τ.λ.
Ε όχι ρε μάγκες, δεν πάει έτσι το γαμήδι.
Μία φορά τα κάνει σωστά (σε μεγάλο ποσοστό) ο γέρος, μην του φορτώνουμε παλιές ιστορίες.

Link to comment
Share on other sites

και συνεχιζει ο καυλεουρας ΠΟΣΟ ΠΙΟ ΞΕΚΑΘΑΡΑ να τα κανει 

Quote

 

Αν είναι ικανοποιημένος πλέον με το ρόστερ και πως περιμένει τη δύσκολη εβδομάδα που έρχεται στη συνέχεια με Ολυμπιακό, Μπράιτον και Παναθηναϊκό;

«Πρώτα απ’ όλα θα σας έλεγα ότι πρέπει να ανέβει το ελληνικό ποδόσφαιρο. Υπάρχουν τέσσερις ελληνικές ομάδες στην Ευρώπη. Η επικοινωνία είναι κάτι πολύ σημαντικό στη ζωή. Τώρα είμαστε μονίμως σε αυτή τη διαμάχη και βλέπουμε πάντα τι θα κάνει ο απέναντι. Αμα ο ένας φέρει 4 παίκτες, εσύ πρέπει να φέρεις πέντε. Αν φέρει έξι ή επτά, εσύ πρέπει να φέρεις οκτώ… Για μένα αυτό είναι ανασφάλεια. Και λίγη εμπιστοσύνη σε αυτό που κάνει ο καθένας… Εγώ για παράδειγμα έχω μιλήσει με 100 παίκτες. Για να μπορέσει να έρθει κάποιος βλέπω 30 παίκτες για κάθε θέση. Και όταν αναλύω έναν παίκτη και τον εξετάζω είναι σίγουρα πάνω από μία ώρα το κάθετι που κάνω. Για να γίνει αυτό, επίσης, σίγουρα έχει γίνει προεργασία από τους ανθρώπους του κλαμπ.


Επίσης, είναι και ένα άλλο κομμάτι που δεν υπολογίζουμε πολλές φορές: Όταν παίρνεις τηλέφωνο έναν παίκτη για να έρθει, οι παίκτες δεν θέλουν να έρθουν στην Ελλάδα. Αυτό πρέπει να αλλάξει. Κι αυτό το αλλάζεις μόνο με σοβαρότητα. Με επιμονή, με σοβαρότητα, με δουλειά. Εκεί προχωράνε όλα. Αλλά στον κόσμο που ζούμε υπάρχουν πολλά συμφέροντα. Βασικά δε λειτουργούν όλα με απώτερο σκοπό να βελτιωθούν όλα τα πράγματα. Για μένα μονίμως ο άνθρωπος κοιτάω τον αφαλό του. Κοιτάει την πάρτι του. Για μένα αυτό είναι λάθος.

Αν ζούμε σε ένα πρωτάθλημα που δίνει σε όλους φαγητό, πρέπει να υπάρχει μία ιεραρχία. Εγώ προσπαθώ να το κάνω και πολύς κόσμος επίσης. Τώρα σκέφτεσαι αυτοί οι τέσσερις που θα παίξουν στην Ευρώπη, πώς θα παίξουν αυτά τα παιχνίδια που είναι τα πιο όμορφα. Που ο κόσμος περιμένει αυτά τα παιχνίδια. Και παιχνίδια που οι προπονητές μπορεί να χάσουν τη θέση τους. Όλα αυτά πρέπει να γίνουν σε 15 ημέρες. Αν με ρωτήσεις αν υπάρχει… μαγεία, δεν υπάρχει μαγεία. Θα πρέπει να το δούμε. Εγώ το πρώτο που θα πρέπει να κάνω είναι να δω σε τι κατάσταση θα είναι οι παίκτες που θα έρθουν από τις Εθνικές. Πώς μπορείς να οργανωθείς σε τρεις ημέρες, εγώ μπορώ να κάνω ένα πρόγραμμα, αλλά μένει ένας εκτός…

Αυτό που λέω ότι αυτή η διοργάνωση θα πρέπει να είναι υπέρ του ελληνικού ποδοσφαίρου και όχι να σκέφτεσαι “α, εσύ έχεις λιγότερους παίκτες, άρα μας συμφέρει να παίξουμε τώρα στα μεταξύ μας παιχνίδια”. Αυτό δεν οδηγεί πουθενά. Όταν παίξαμε το δεύτερο παιχνίδι με την Αντβέρπ, εκείνο το Σαββατοκύριακο αποφάσισαν να μην παίξουν στο πρωτάθλημά τους. Εμείς πήγαμε στο Βέλγιο σχεδόν χωρίς προπόνηση! Την ώρα της ανάλυσης, το ξέρω και το βλέπω, αλλά δεν μπορώ να βγω όμως να πω ότι ξέρεις δεν δουλέψαμε τις στατικές φάσεις ή δεν κάναμε προπόνηση. Αυτό θα είχε συμβεί με ομάδες που έχουν μεγαλύτερη ιστορία στην Ευρώπη; Θα είχαν επιτρέψει να παίξουν μετά από δυο ημέρες ευρωπαϊκό παιχνίδι όπως έκαναν με εμάς, αν αυτό είχε γίνει με μεγαλύτερες ομάδες από εμάς; Δεν πιστεύω!

Οπότε αυτό που πιστεύω είναι ότι μερικές φορές δεν υπάρχει το ίδιο μέτρο. Εμείς είμαστε υποχρεωμένοι να κερδίσουμε, να συμπληρώσουμε αυτά που πρέπει να κάνουμε, σε συνθήκες που είμαστε σε μειονέκτημα. Τώρα λέμε ότι για όλες τις ομάδες είναι το ίδιο. Θα μπορούσαν να δώσουν περισσότερο χρόνο για παράδειγμα σε μας, τον Ολυμπιακό, τον Παναθηναϊκό για να υπάρχει μεγαλύτερη ποιότητα. Θα υπάρχει μεγαλύτερη ξεκούραση και χρόνος. Αν υπήρχε μία εβδομάδα μπροστά θα ήταν καλύτερα τα πράγματα. Θα δουλεύαμε καλύτερα εμείς, εμείς, οι διοικούντες, όλοι. Έχω βρεθεί σε ομάδες που έχω παίξει μεγάλα ντέρμπι. Για εσάς ακόμα τι είναι καλύτερο; Να πουλάς εφημερίδες πριν το παιχνίδι και την επόμενη. Αλλά τώρα να τελειώσει ένα παιχνίδι, να ετοιμάζεσαι αμέσως για το επόμενο, να γράφεις. Είναι μία τρέλα όλο αυτό. Δεν έχεις χρόνο να κάνεις τίποτα».

 

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξυ δεν είχα προλάβει αυτά που δήλωσε και έβαλε παραπάνω ο AMD. Εντάξει πόσο πιο ξεκάθαρα να στο πει; Πόσο βλακεία να αντέξουμε και κάποιοι έχω μέσα με το σκάλωμα μερικών;

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, amd said:

βαλε κατι ακομα μην εισαι ολιγαρκης μια ζωη την εχουμε βαλε πραμα 

Πάντα θα ζητάμε το κάτι παραπάνω, οπαδοί είμαστε, αδερφέ!

Το θέμα όμως στο τέρμα είναι.οταν βλέπεις τι έχουν οι άλλοι και αντικρίζεις τους δικούς μας... εκεί μελαγχολείς.

Επίσης είσαι νταμπλούχος. Κράτησες κορμό, μπράβο, φέρε ρε γαμωτο όχι δύο, αλλά τέσσερις παικταραδες να διεκδικήσεις με μεγαλύτερη αξίωση την είσοδο στο ChL και να απογειωθείς. 

Χάνουμε ευκαιρίες, αυτό με πικραινει σαν οπαδό. Μακάρι να έχεις δίκιο εσύ κι εγώ να είμαι λάθος.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

ρε ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ τον οσο ειναι εδω

Quote

 

Στόχος είναι φέτος να φτάσει η ομάδα στο ίδιο επίπεδο με πέρυσι ή να βελτιωθεί ακόμα περισσότερο σε σχέση με τα αγωνιστικά κριτήρια;


«Κάποιες στιγμές έχει την ίδια λειτουργία η ομάδα σε σχέση με πέρυσι. Η ιδέα είναι πάντα η ίδια. Πέρυσι τέτοια εποχή μετά το δεύτερο ματς είχαμε ένα βαθμό λιγότερο. Αυτό που επιθυμώ είναι η ομάδα να είναι το ίδιο. Είναι δύσκολο να κρατήσεις αυτή τη γραμμή και να είσαι στο ίδιο επίπεδο, αλλά η ομάδα θα είναι το ίδιο ανταγωνιστική γιατί όλοι θέλουν να μας κερδίσουν. Τη μέρα που θα παίξεις με μια ομάδα και δεν θα θέλει να σε κερδίσει, αυτό θα σημαίνει ότι δεν θα είσαι στα καλά σου. Όσοι έρχονται να παίξουν απέναντί μας δίνουν ένα έξτρα.

Τώρα εμείς πρέπει να βελτιώσουμε αυτά που πρέπει να βελτιώσουμε. Εξαρτάται από εμάς να διατηρήσουμε τη νοοτροπία νικητή και από εμάς εξαρτάται όταν γίνεται ένα λάθος να καταφέρνουμε να το γυρνάμε. Γι’ αυτό έχει μεγάλη αξία να μείνεις με δέκα και να γυρίσεις ένα παιχνίδι. Αυτό είναι ένα τεράστιο μήνυμα. Έχεις μια ομάδα που παρότι παίζει με παίκτη λιγότερο, δίνει και την ψυχή στο γήπεδο. Με δέκα παίκτες δημιουργήσαμε πολλές ευκαιρίες και είχαμε μεγαλύτερη κατοχή και ένταση από τον αντίπαλο που έπαιζε με 11. Και αυτό στο ποδόσφαιρο δεν είναι εύκολο. Είδατε τι έγινε όταν έβαλε το γκολ ο Γιόνσον; Πήγε να αρπάξει την μπάλα για να μπει και το δεύτερο.

Όταν μας ισοφάρισε ο Βόλος και έπρεπε να παίξει ο τερματοφύλακας τι έγινε; Μόλις έγινε το 2-2 τρέξαμε να πετύχουμε το τρίτο γκολ. Αυτό έχει να κάνει με τη νοοτροπία και τη θέληση. Εμείς ποτέ δεν πετάμε μπάλες στο γήπεδο για να μην παιχθεί το παιχνίδι, εμείς δεν αναβάλαμε κανένα παιχνίδι. Εμείς πάντα θέλουμε να παίζουμε. Κάποιες φορές μπορεί να μην παίξουμε καλά, αλλά όταν κάνει κάποιος κριτική πρέπει να τα λαμβάνει όλα υπόψιν. Δεν πιστεύω πως ένας οπαδός της ΑΕΚ θέλει τον προπονητή της ΑΕΚ να πετάει τις μπάλες μέσα. Αλλά να τρέχει να δώσει την μπάλα στους παίκτες του παρότι παίζουν με δέκα. Για μένα αυτό είναι μήνυμα. Αυτό που έκανε ο Γιόνσον είναι μήνυμα. Αυτό που έκανε ο Άμραμπατ επίσης είναι μήνυμα. Δείχνει την ένωση. Είμαστε όλοι μαζί. Αυτό είναι η ΑΕΚ. Και μακάρι αυτό να διατηρηθεί στον χρόνο».

 

 

  • Δικεφαλάκι 2
  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

ξεκαθαριζει καθε θεωρια συνομωσιας 

Quote

 

Ποιο ήταν το σκεπτικό του όμως όταν είπες πως μετά τον αποκλεισμό από την Αντβέρπ ότι δύσκολα θα ξαναείχε την ευκαιρία να παίξεις στο Champions League;


«Την επόμενη χρονιά αλλάζει έτσι δεν είναι; Πρέπει να πάρεις το πρωτάθλημα και να αποκλείσεις τρεις ομάδες. Εγώ πάω μέρα με τη μέρα. Είναι μια πραγματικότητα. Δεν πιστεύω ότι θα είμαι για δέκα ακόμα χρόνια προπονητής.

Εδώ και 12 χρόνια προπονώ. Είχα τη δυνατότητα να κερδίζω πράγματα, έζησα την αποτυχία, αλλά από πίσω μας υπάρχει και μια ζωή. Εγώ βάζω πολύ το συναισθηματικό κομμάτι σε αυτό. Είμαι συνολικά 15 χρόνια εκτός της χώρας μου. Δεν ξέρω μέχρι πότε. Είμαι ένας μαχητής για ένα ποδόσφαιρο που μου αρέσει και πολλές φορές κουράζεσαι. Σήμερα είμαι πολύ ευτυχισμένος εδώ.

Ούτε κοιτάζω να ψαχτώ αν μπορώ να πάω σε άλλο μέρος. Σας το λέω με το χέρι στην καρδιά και ορκίζομαι και στις κόρες μου ότι εδώ είμαι ευτυχισμένος. Το να μπορέσεις να διατηρηθείς στο ίδιο επίπεδο είναι πολύ δύσκολο, γιατί πολλοί από εσάς θα ζητήσετε κάποια στιγμή να φύγω. Αυτή είναι η πραγματικότητα. Έτσι ζούμε εμείς, δυστυχώς. Εξαρτιόμαστε από τα αποτελέσματα».

 

 

  • Δικεφαλάκι 2
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Επίσης και εγώ λέω ότι θέλει τερματοφύλακα η ομάδα και ότι ο Ρότα είναι χαζός και έπρεπε να έρθει καλύτερος. Όταν όμως ο προπονητής που εμπιστεύομαι λέει όχι, θα πω αυτός ξέρει καλύτερα. Διαφορετικά είτε δεν τον εμπιστεύομαι πραγματικά είτε θεωρώ ότι ξέρω παραπάνω από αυτόν. Ε, ας έχω τα αρχιδια  τουλάχιστον να πω, Αλμέιδα κάνεις λάθος που δεν θες αριστερό και δεξί μπακ όπως και τερματοφύλακα και εγώ ξέρω καλύτερα από σένα.

  • Δικεφαλάκι 3
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Ευλογια να εχουμε αυτον τον ανθρωπο στην ΑΕΚ

Υπήρξε ενδιαφέρον από ομάδες το καλοκαίρι;

Quote

 

«Ναι. Έχω πέντε χρόνια συμβόλαιο και μία ρήτρα. Εγώ ακούω αυτά που μου λένε, τα συζητάω με τη διοίκηση για να μην το μάθουν από αλλού. Αλλά ποτέ δεν θα το χρησιμοποιήσω για να πω ότι με πήραν από εκεί και μου δίνουν δέκα, εσείς μου δίνετε ένα, να μου δώσετε τη διαφορά. Ξέρετε γιατί; Γιατί όταν είσαι προπονητής και τα πράγματα δεν πάνε καλά, υπάρχουν διοικήσεις που πάνε και μιλάνε με άλλον προπονητή. Εμένα δεν μου αρέσει αυτό. Εσείς ποτέ δεν το μάθατε αυτό, ότι με πήραν τηλέφωνο από αλλού, γιατί εγώ δεν μιλάω. Μιλάω με αυτόν που πρέπει και δεν το χρησιμοποιώ.

Τώρα τι γίνεται στο ποδόσφαιρο; Γράφει κάτι ο προπονητής, βγαίνουν τα πράγματα προς τα έξω, και εγώ με κάποιον τρόπο θα το μάθω. Εγώ αυτό που θέλω είναι ειλικρίνεια και τιμιότητα. Γι’ αυτό πρέπει και εγώ να είμαι τίμιος και ειλικρινής. Έφυγα από τη Ρίβερ μετά από όλη την αγάπη και τη θυσία που είχα κάνει. Η ομάδα ήταν 4η και έμεναν δύο αγωνιστικές. Ήταν να βγούμε στο Copa Sudamericana. Η ομάδα επειδή δεν είχε λεφτά δεν είχε ενισχυθεί. Οπότε κάναμε μια ισοπαλία και οι δημοσιογράφοι άρχισαν να πετάνε το όνομα του Ραμόν Ντίας.

Παίρνω τον Πασαρέλα τηλέφωνο που ήταν πρόεδρος και τον ρωτάω “τι έγινε, είναι να με διώξεις”; Μου λέει “όχι, τι λες”. Του λέω “έρχομαι σπίτι σου”. Πήγα και του λέω “γιατί το κάνεις αυτό, γνωριζόμαστε τόσα χρόνια. Δεν αξίζω αυτή την αντιμετώπιση. Δίνουμε τα χέρια εδώ και τώρα, φέρνεις τον Ραμόν Ντίας χωρίς να κάνεις όλη αυτή τη στρατηγική που έχεις κάνει, κι εγώ μαζί με το επιτελείο μου φεύγουμε”. Ξέρουνε το πόσο αγαπούσα τη Ρίβερ, αλλά πραγματικά αυτό δεν μου αρέσει».

 

 

  • Δικεφαλάκι 4
  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, panther-21- said:

Εγώ πάντως από την στιγμή που μου έφτιαξε Αγία Σοφιά και έκανε ντάμπλ στην πρώτη της χρονιά , όχι απλά έγινα χρυσόψαρο αλλά άνετα μπορώ να του κάνω και πίπες.

Τώρα, όσο ενοχλεί εσένα η καβλαντα του Μάκη άλλο τόσο και περισσότερο με ενοχλεί εμένα η καβλαντα του καθενός εδώ μέσα που μηδενίζει τα πάντα επειδή δεν πήραμε καλύτερο σέντερ Μπακ ή τερματοφύλακα ξέρω εγώ και ενώ ο ίδιος ο προπονητής δεν είχε ζητήσει.

Και η πλάκα είναι πως κράζουν τον μελισαν για αυτό και λένε δεν στηρίζει την ομάδα και τον προπονητή. Ο ίδιος ο προπονητής ποτέ δεν δήλωσε ότι θέλει δεξί μπακ, αριστερό μπακ και τερματοφύλακα. Ο ίδιος ο προπονητής ζήτησε να μείνει ο Πινέδα και ο αμραμπατ και να έρθει ο Πιζάρο. Επίσης ζήτησε ένα σέντερ Μπακ αλλά με συγκεκριμένες προϋποθέσεις.

Τι από όλα αυτά δεν έκανε λοιπόν η διοίκηση; Βέβαια ο κάθε καβλαντας εδώ μέσα τα ξεχνάει όλα αυτά και λέει τα δικά του. Υπενθυμίζω τις δηλώσεις του Αλμέιδα μετά την προετοιμασία..

"Είναι ένα από τα σημεία που θα χρειαζόμασταν βελτίωση ο κεντρικός αμυντικός για να είμαστε πιο ανταγωνιστικοί. Ήμασταν σε συζητήσεις με πολλούς παίκτες, η διοίκηση έκανε καλές προτάσεις αλλά επέλεξαν κάποια άλλα μέρη να πάνε. Εγώ πάντα συμφωνώ με την ιδέα, να μην φέρουμε κάποιον μόνο για να λέμε ότι φέραμε. Γιατί πάντα μου αρέσει να φτιάχνω έναν παίκτη, για παράδειγμα στο φιλικό με την Σαχτάρ είδαμε έναν νεαρό να συμμετέχει στην ομάδα και επίσης εγώ ξεκάθαρα μπορώ να έχω έναν παίκτη και να τον χρησιμοποιήσω σε δύο θέσεις.

Έχω συζητήσει με τη διοίκηση, έχουμε μόνιμη επικοινωνία, οπότε αν έρθει ένας ποδοσφαιριστής να είναι έτοιμος, ανταγωνιστικός, αν είναι παίκτης που θα χρειαστεί χρόνο ή μπορεί να μην είναι έτοιμος να προσαρμοστεί στο δικό μας σύστημα, προτιμώ να χρησιμοποιήσω τους υπάρχοντες παίκτες. Θεωρώ ότι το κλαμπ και εγώ πιστεύουμε ότι οι παίκτες που θα έρθουν και θα κληθούν να παίξουν, θα πρέπει να είναι δύσκολο να παίξουν στην ΑΕΚ. Να είναι δηλαδή ανταγωνιστικοί».

Με κουοταρε λανθασμένα, αυτό με ενόχλησε. Δεν εγραψα πουθενά αυτό που έβγαλε ως συμπερασμα από το ποστ.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, NIS 9-11 said:

Πραγματικα μας λυπηθηκε ο θεος και μας τον εστειλε.

Η πιο σωστή φράση που έχει λεχθεί για τον Αλμέιδα. Μας λυπήθηκε ο Θεός, ειλικρινά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Abraham21r said:

Όχι, δεν ένιωσα οτι τον θίξατε.
Στα αρχίδια μου κιόλας, δεν είμαι μπαμπάς του να τον υπερασπιστώ.
Απλά η λογική "Ε ξέρουμε ποιος είναι ο Μελισσανίδης" και επειδή εσείς (εσύ και όλοι όσους έκανα quote) κρίνατε πως η ομάδα θέλει την Χ μεταγραφή (που δεν έγινε), έφταιγε ο Μελισσανίδης και είναι κάβουρας.
Εδώ εσύ ο ίδιος είπες, οτι θα έπρεπε να έχει επιβληθεί στον προπονητή και να του πάρει τους παίχτες που εσείς κρίνατε οτι χρειάζεται η ομάδα.
Και μάλιστα είχες κάνει αναφορά περί αφεντικών και τυφλής εμπιστοσύνης σε υπαλλήλους κ.τ.λ.
Ε όχι ρε μάγκες, δεν πάει έτσι το γαμήδι.
Μία φορά τα κάνει σωστά (σε μεγάλο ποσοστό) ο γέρος, μην του φορτώνουμε παλιές ιστορίες.

Μονο μην φτάνουμε στο σημείο αλλο να γράφω κι αλλιώς να το παίρνεις, γιατί αυτό έγινε.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, makisg said:

Ο Τσακίρης είπε ότι ρόλο έπαιξε ο τραυματισμός του Γεμπόα για να αποφασιστεί να γίνει αυτή η μεταγραφή...

ΑΝ ισχύει αυτό που λέει τότε ή δεν σκόπευαν να πάρουν στόπερ καθόλου (ακόμα και από τους ελεύθερους) ή αναγκάστηκαν να ολοκληρώσουν τη διαδικασία αναζήτησης εσπευσμένα και να κλείσουν ότι βρήκαν τώρα (...με ότι αυτό συνεπάγεται)

Όπως και να χει δεν ακούγεται και ιδιαίτερα ενθαρρυντικό αν ο βασικός λόγος που πήραμε στοπερ ήταν ο τραυματισμός του Γεμπόα και όχι...το γεγονός ότι έχουμε 3 στοπερ και σοβαρά θέματα στην αμυντική λειτουργία σε όλα τα ματς από την αρχή της σεζόν.

 

Οτι δηλαδη Χτυπησε ο Γεμποα και τον ειχαμε με το στυλο στο χερι? Δεν γινονταο συμφωνιες σε 2  ωρες μεσα. Ως συνηθως μαλακιες του Τσακιρη. 

Λεει καλημερα και βγαινω εξω να σιγουρευτω 

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

Κι άλλος Ματίας:

"Εμείς ποτέ δεν πετάμε μπάλες στο γήπεδο για να μην παιχθεί το παιχνίδι, εμείς δεν αναβάλαμε κανένα παιχνίδι. Εμείς πάντα θέλουμε να παίζουμε."

Link to comment
Share on other sites

Τα έχει πάρει ο Ματίας με κάποιες καταστάσεις και πρόσωπα κυρίως από το δημοσιογραφικό χώρο της ΑΕΚ  και σήμερα ξεμπρωστιασε κόσμο.

Εκραξε τον Μπακακισμο για τον οποίο έγραψα τις προάλλες ότι κάποιοι προσπαθούν να αναστήσουν.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ο μεγάλος Ματίας είπε πολλά πολλά πράγματα ουσιας 

Ένα από αυτά είναι εκείνο που γράφαμε τις προαλλες:

"Τώρα είμαστε μονίμως σε αυτή τη διαμάχη και βλέπουμε πάντα τι θα κάνει ο απέναντι. Αμα ο ένας φέρει 4 παίκτες, εσύ πρέπει να φέρεις πέντε. Αν φέρει έξι ή επτά, εσύ πρέπει να φέρεις οκτώ… Για μένα αυτό είναι ανασφάλεια. Και λίγη εμπιστοσύνη σε αυτό που κάνει ο καθένας…"

 

Τι έγραψα πριν λίγες μερες:

 

"

Σε κάθε περίπτωση όμως, καταντά γελοίο για να μη πω κάτι άλλο, το να κοιτάζουμε τι κάνουν οι άλλοι. Γιατί πολύ απλά, ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ να το ΕΠΗΡΕΑΣΟΥΜΕ και σε τελική ανάλυση ΑΝΤΑΓΩΝΙΖΟΜΑΣΤΕ τον ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ. Τις μεταγραφές τις κάνουμε για βελτίωση, όχι για...απάντηση σε άλλους.

Πέρυσι ο Ολυμπιακός πήρε δύο παλαίμαχους παικταράδες και τα ξαναγράφετε τότε, τι θα πετύχαινε η ΑΕΚ αν έπαιρνε αντίστοιχα ονόματα παλαίμαχων; Ή δεν γραφόταν να πάρουμε τον Χάμες; Πολύ ανώτερος ο περυσινός Φορτούνης.

Αν κοιτούσαμε τι έκανε ο Ολυμπιακός, για να "απαντησουμε", θα είχαμε διαλύσει αγωνιστικά.

Ή αν πάρει τον Παναθηναϊκό ένας Σαουδάραβας και φέρει τον Πετσελα, τον Μαξιμοβιτς και τον Ιβανούσετς, τι θα πούμε; Να δώσουμε και εμείς τόσα χρηματα που δεν θα μπορούμε;

Αφήστε τι κανουν οι άλλοι, η ενέργεια πρέπει να διοχετεύεται στο τι κάνουμε εμείς, γιατί αυτό μπορούμε να διαμορφώσουμε.

ΠΡαγματικά είναι να απορεί κανείς εδώ μέσα με λογικές του τι κάνει ο δίπλα, που δεν κάνει και κάτι ιδιαίτερο.

Η ΑΕΚ δεν ΕΤΕΡΟΚΑΘΟΡΙΖΕΤΑΙ"

 

 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

καταρχην μιλαμε για ανθρωπο διαμαντι που καθισε να εξηγησει στον κοσμο ειτε καταλαβαινει ειτε οχι ειτε εχει την α αποψη ειτε την β τι ισχυει πως σκεφτετε γιατι εγινε οτι εγινε 

περα απο αυτο εκλεισε πολλα κεφαλαια που η αιωρουνταν η δεν ηθελε ο κοσμος να τα καταλαβει 

αν γινοταν να μεινει 100 χρονια το αγορασα απο τωρα και οπως ειχα πει 

ΚΑΙ 10ος ΝΑ ΒΓΕΙ ΜΗΝ ΤΟΛΜΗΣΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΑΚΟΥΜΠΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ο ανθρωπος ξαναεδωσε νοημα και χαρα στις κυριακες μας 

 

  • Δικεφαλάκι 14
  • Μπομπίτσα 5
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, amd said:

καταρχην μιλαμε για ανθρωπο διαμαντι που καθισε να εξηγησει στον κοσμο ειτε καταλαβαινει ειτε οχι ειτε εχει την α αποψη ειτε την β τι ισχυει πως σκεφτετε γιατι εγινε οτι εγινε 

περα απο αυτο εκλεισε πολλα κεφαλαια που η αιωρουνταν η δεν ηθελε ο κοσμος να τα καταλαβει 

αν γινοταν να μεινει 100 χρονια το αγορασα απο τωρα και οπως ειχα πει 

ΚΑΙ 10ος ΝΑ ΒΓΕΙ ΜΗΝ ΤΟΛΜΗΣΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΑΚΟΥΜΠΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ο ανθρωπος ξαναεδωσε νοημα και χαρα στις κυριακες μας 

 

Οποιος τολμησει να τον ακουμπησει θα γαμηθει.

ΜΑΤΙΑΣ Η ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Εκτός του ότι θέλουμε εμείς σαν οπαδοί να μείνει για πολλά πολλά χρόνια, μου αρέσει που και αυτός γουστάρει πολύ εδώ στην ΑΕΚ και νιώθει ευτυχισμένος με τη ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Που χάθηκαν όλοι αυτοί που έβλεπαν οτι του σκάβουν τον λάκκο, οτι δεν υπάρχει επικοινωνία, οτι δεν υπάρχει οργάνωση, ότι, ότι, ότι, ότι;
Βούλωσε άπειρα στόματα ο προπονητής σήμερα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×