Jump to content

Ζαλιστήκαμε και πέσαμε κάτω... Μεταγγραφές Νταμπλούχου Καλοκαίρι 2023 Vol II


panther-21-
 Share

Recommended Posts

8 hours ago, Éric Rabé said:

Για να κλείσει και το θέμα του ονόματος του, Κάλενς το λέει στο βίντεο εδώ

 

Καλά οι Αμερικάνοι δεν πετυχαίνουν προφορά ξένου ονόματος ούτε με αίτηση, δεν έχει να λέει

Ο ίδιος στην αρχή το λέει σαν Κάλιενς μου φαίνεται πάντως

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, TheNarrator said:

Mia xara paiktoura phrame!

Xaf pote 8a r8ei?

Enan Emerson enan Papa Bouba Diop re kologere.

Oute o karpouzas den ton paizei ton Polono reiiiii

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, felman said:

Enan Emerson enan Papa Bouba Diop re kologere.

Oute o karpouzas den ton paizei ton Polono reiiiii

Ποιον Πολωνό; μήπως λες τον Πισαρο; 

Link to comment
Share on other sites

On 9/10/2023 at 11:47 AM, Νονός said:

Παίζετε με την φωτιά.

Me thn fotia paiksame kai kerdisame ston teliko kai as sou pasare o @chris manousopoulosto pagomeno kokoretsi pou eixe meinei sthn piatela.

Etsi kerdizoune kai spane katares oi komouniste

 

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, felman said:

Enan Emerson enan Papa Bouba Diop re kologere.

 

Εναν τύπου Diop ήθελε γιατί έχει ένα κοντό σβούρα + μπαλαδόρο με τον Pineda και θέλει ένα θηρίο δίπλα για να μην περνάνε με τη δύναμη

Link to comment
Share on other sites

τι να τον κανουμε τον χαφ μωρε, να ρθει για να μην παιζει ποτε?

 

Αμυντικα χαφ εχεις 2 τρομοκρατες και εναν που ερχεται με το πουλι στο χερι, και επιθετικα εχεις Τσουμπερ Πινεδα, και αμα λαχει παιζει και ο Γκατσινοβιτς.

 

Παιζει να ναι και η πιο πληρης θεση μας.

Link to comment
Share on other sites

Τυπου Diop είναι ο Guilavogui που είναι ελεύθερος αλλά δεν νομίζω οτι θέλει τέτοια βαριά κορμιά ο Αλμέιδα εκεί. Του αρέσουν αμυντικα χαφ σκυλιά όπως ηταν αυτός. 

Link to comment
Share on other sites

Και στα 4 δύσκολα ευρωπαικά ματς φέτος, οι αντίπαλοι πήραν το κέντρο. Βλέπω μονίμως μπροστά απο την μεγάλη μας περιοχή μια τρύπα που εκμεταλεύονται οι καλές ομάδες.

Μπορεί να είναι και μειονέκτημα της τακτικής Αλμέιδα όπως πχ οι ομάδες του Γκουαρντιόλα αφήνουν κενό στο αριστερό άκρο της άμυνας, αλλά υπάρχει, το βλέπεις και με τους πολύ ταλαντούχους της Ντινάμο και με τους ταχυδυναμικούς της Αντβερπ.

Ετσι όπως ήρθαν τα πράματα, θα γίνουν 10 τα δύσκολα ευρωπαικά οπότε θα έχουμε ξεκάθαρο δείγμα!

Link to comment
Share on other sites

Ο Πινεδα ήταν λίγο ντεφορμέ, ίσως και κουρασμένος από το Μεξικό, βάλε ότι ανέβηκε ο βαθμός δυσκολίας με τους αντιπάλους και ότι φανηκε το μειονέκτημα της σωματοδομης του σε σχέση με τη θέση και έδεσε το γλυκό. 

Link to comment
Share on other sites

https://www.gazzetta.gr/specials/2255245/dimitrioy-kai-tai-sto-gazzetta-apo-ton-ronalntinio-ston-libai-gkarsia-kai-ti?fbclid=IwAR2G48fRyHY7ArbkQHORl9DwQ19ReHlnu8PKaqgUL9DoEQSDJkfWJC8pBAc

 

κρατησα αυτο και με επιασε θλιψη για τοτε

Quote

 

«Ο Τάι ήταν αυτός που πίεζε σαν τρελός τον Λυμπερόπουλο να πάρει τον Γκαρσία όταν είχε μείνει ελεύθερος από την Άλκμααρ. Αυτό δεν το έχει γράψει κανείς».

Συνεχίζει ο Τάι:

«Ναι πράγματι, τον προτείναμε το 2019 και του λέγαμε «πάρε τον παίκτη, πάρτον, είναι ελεύθερος». Τότε ο Λυμπερόπουλος ήταν πάρα πολύ διστακτικός και είπε «εντάξει ας του δώσουμε 10.000 το μήνα». Του λέω «έλα ρε φίλε κάνε μία σοβαρή προσπάθεια να φέρεις τον παίκτη». Τελικά δεν την έκανε. Δεν του ρίχνουμε ευθύνες γιατί μία μεταγραφή είναι πάντα ένα στοίχημα. Δεν πίστεψε τον παίκτη, εκείνος πήγε στο Ισραήλ και ένα χρόνο μετά τον αγόρασαν. Στο μεταξύ είχαμε φέρει τον Καρέρα στην ΑΕΚ και όταν του δείξαμε το βίντεο του Λιβάι έπαθε πλάκα και θυμάμαι είπε “εύχομαι αυτό που βλέπω να είναι αληθινό“. Δεν μπορούσε να το πιστέψει.

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, amd said:

Καλό παιδί ο Λύμπε και παικταράς. Αλλά σαν τεχνικός διευθυντής... Μαύρα χάλια, καμία επαφή πραγματικά. Άστο αδερφέ, κάτσε εκεί με το λάδι...

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, In A.E.K We Trust said:

Καλό παιδί ο Λύμπε και παικταράς. Αλλά σαν τεχνικός διευθυντής... Μαύρα χάλια, καμία επαφή πραγματικά. Άστο αδερφέ, κάτσε εκεί με το λάδι...

Νταξ, αυτές είναι ιστορίες για το καφενείο..

Οταν  ήμουνα μικρός θυμάμαι, έφυγε ο προπονητής της εθνικής Αργεντινής - που είχε πάρει και μουντιάλ παλιότερα- και πήγε στην Μπαρτσελόνα όπου βρήκε  έναν παίκτη του - διεθνή Αργεντίνο - που έκρινε δεν ταίριαζε στο στυλ της Μπαρτσα οπότε τον πούλησαν σε μιά Ιταλική ομάδα

Spoiler

images?q=tbn:ANd9GcS4FTKkoj46kvQt1FP9ebW

 

Link to comment
Share on other sites

«Δώδεκα η ώρα το βράδυ, σκάει στο σπίτι μου υψηλόβαθμο στέλεχος της ΠΑΕ ΑΕΚ, χτυπάει το κουδούνι και μου λένε οι γιοι μου ‘μπαμπά, δυο μαύρα τζιπ από κάτω’. Πάω στο θυροτηλέφωνο και μου λέει ’25 καλαμάκια σκέτα, 3 πατάτες, 15 νερά μικρά και φώναξε τον Τάι άμεσα. Συμφωνούμε τον Λιβάι για ανανέωση,τώρα!’

 

Τον παίρνω τηλέφωνο, έρχεται με τις σαγιονάρες έντρομος. Δεν μπορώ να σας περιγράψω τι έγινε. Κάναμε συνολικά τέσσερις παραγγελίες delivery και 147 τηλεφωνήματα στο Άμστερνταμ. Ο Τάι είχε έρθει με ταξί γιατί είχε αφόρτιστο το ηλεκτρικό του αμάξι και τέσσερις φορές κάλεσε ταξί για να φύγει, αλλά και τις τέσσερις το ακύρωσε. Φώναζε από κάτω ο ταξιτζής, ‘σήκω φύγε’ του έλεγαν από πάνω. Μετά από 5 ντεπόν που κατέβασε ο Τάι, μετά από τέσσερις 500άρες ασπιρίνες που πήρα εγώ, μετά από άπειρα... γαλλικά με απίστευτη ένταση και τους γείτονες να βγαίνουν στα μπαλκόνια και να διαμαρτύρονται, τελικά έχουμε deal!

 

Ο Τάι ήταν στο μπαλκόνι και μιλούσε με τον Ολλανδό και το ανακοινώνει ο γιος μου, του λέει ‘μπες μέσα, τα βρήκαμε’. Ο μικρός μου ο Τιμόθεος, που ακολουθεί τα χνάρια μας και σύντομα θα είναι συνέταιρος του Τάι, είναι έξω στη βεράντα και του λέει: ‘Έτσι θα είναι η δουλειά μας στο μέλλον;’. Με τον τρόπο αυτό έκλεισε η άγνωστη για τον κόσμο ‘Συμφωνία της Βάρκιζας’!

 

Τάι: «Το κλειδί είναι να λες την αλήθεια»

Στο σημείο αυτό μπήκε στη συζήτηση και ο Τάι, καθώς διαδραμάτισε καθοριστικό ρόλο στην υπόθεση του Λιβάι.

«Νομίζω ότι το κλειδί είναι ότι ακολουθούμε τη φιλοσοφία μας. Και η οποία συνοψίζεται στο να λέμε στους ποδοσφαιριστές την αλήθεια. Φυσικά αυτό σημαίνει ότι θα χάσουμε και κάποιους παίκτες γιατί μερικές φορές αυτά που λέμε δεν είναι αυτά που θέλουν να ακούσουν. Πάντως είναι αλήθεια ότι με αυτό τον τρόπο που δουλεύουμε παίρνουμε αρκετούς παίκτες γιατί καταφέρνουμε να κερδίσουμε την εμπιστοσύνη τους. Κοίτα τι έγινε με τον Λιβάι! Μας ρώτησε τι έπρεπε να κάνει. Στην αρχή παρατηρούσαμε τις εξελίξεις χωρίς να παρεμβαίνουμε. Όταν είδαμε ότι η υπόθεση άρχισε να παγώνει και τίποτα δεν κινούνταν, τότε ήταν που κάναμε παρέμβαση. Τότε μιλήσαμε με τον παίκτη, με το σύλλογο και τελικά τα καταφέραμε. Νομίζω ότι ήταν μία υπόθεση που άλλαξε το μέλλον της ΑΕΚ. Εκτός από τη Λανς, στο παιχνίδι ήταν και η Λιόν, ήταν και η Σοσιεδάδ, πολλοί σύλλογοι. Γενικά ήταν μία πάρα πολύ ευαίσθητη περίπτωση. Βάλαμε στο τραπέζι όλα τα δεδομένα. Εάν κάνουμε αυτό θα συμβεί αυτό, εάν πάρουμε έναν άλλον δρόμο θα συμβεί κάτι άλλο. Σαν μία παρτίδα σκάκι. Φτιάξαμε όλα τα πιθανά σενάρια και τελικά αποφασίσαμε να ακολουθήσουμε ένα δρόμο που θα τους άφηνε όλους ευχαριστημένους. Και φυσικά διατηρήσαμε μία πολύ καλή σχέση με το club, γιατί είμαστε σίγουροι ότι πολύ σύντομα θα έχουμε κι άλλες καλές προτάσεις για αυτόν τον παίκτη. Η ΑΕΚ είναι σπουδαίος σύλλογος, άρα και το νέο συμβόλαιο που υπέγραψε ο παίκτης δεν είναι μικρή υπόθεση».

 

 

Link to comment
Share on other sites

STOIXIMAN SUPER LEAGUE

Stoiximan Super League: Οι 33 παίκτες που έπαιζαν πέρσι στη μεγάλη κατηγορία και κυκλοφορούν ελεύθεροι

 

https://www.sport24.gr/football/stoiximan-super-league-oi-33-paiktes-poy-epaizan-persi-sti-megali-katigoria-kai-kykloforoyn-eleytheroi.10175205.html

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Bluesman said:

STOIXIMAN SUPER LEAGUE

Stoiximan Super League: Οι 33 παίκτες που έπαιζαν πέρσι στη μεγάλη κατηγορία και κυκλοφορούν ελεύθεροι

 

https://www.sport24.gr/football/stoiximan-super-league-oi-33-paiktes-poy-epaizan-persi-sti-megali-katigoria-kai-kykloforoyn-eleytheroi.10175205.html

Έχει λάθη η λίστα 

Χόρχε Ντίαζ έχει πάει στα Χανιά που το ξέρω . 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, felman said:

Me thn fotia paiksame kai kerdisame ston teliko kai as sou pasare o @chris manousopoulosto pagomeno kokoretsi pou eixe meinei sthn piatela.

Etsi kerdizoune kai spane katares oi komouniste

 

Αν είναι να μεγαλώνει η τροπαιοθήκη της Α.Ε.Κ. είμαι πρόθυμος να υποστώ ακόμη και αυτό το βασανιστήριο του παγωμένου κοκορετσιού.

ΟΛΑ για το μεγαλείο της Α.Ε.Κ.

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Bluesman said:

«Δώδεκα η ώρα το βράδυ, σκάει στο σπίτι μου υψηλόβαθμο στέλεχος της ΠΑΕ ΑΕΚ, χτυπάει το κουδούνι και μου λένε οι γιοι μου ‘μπαμπά, δυο μαύρα τζιπ από κάτω’. Πάω στο θυροτηλέφωνο και μου λέει ’25 καλαμάκια σκέτα, 3 πατάτες, 15 νερά μικρά ....

makis-710x401.jpg

  • Δικεφαλάκι 6
  • Hahaha 14
  • Μπομπίτσα 4
Link to comment
Share on other sites

Παραλίγο να βγει η προφητεία μου με Χατζηδιάκο. Τελικά όμως μείναμε στο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, In A.E.K We Trust said:

Παραλίγο να βγει η προφητεία μου με Χατζηδιάκο. Τελικά όμως μείναμε στο τηλέφωνο.

αφου ειπε δεν ενδιαφεροταν κατι που ηταν γνωστο και πριν το τηλεφωνημα 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, blanco21 said:

Ο Πινεδα ήταν λίγο ντεφορμέ, ίσως και κουρασμένος από το Μεξικό, βάλε ότι ανέβηκε ο βαθμός δυσκολίας με τους αντιπάλους και ότι φανηκε το μειονέκτημα της σωματοδομης του σε σχέση με τη θέση και έδεσε το γλυκό. 

Ο Πινέδα δεν ήταν ντεφορμέ, ο Πινέδα ΕΙΝΑΙ ντεφορμέ.

Άλλον παίχτη στείλαμε στο Μεξικό άλλος παίχτης γύρισε στην Ελλάδα.

Σε κάθε παιχνίδι περιμένουμε ποτέ θα περάσει το εικοσάλεπτο μπας και ξεκινήσει να παίζει όπως πριν.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με πληροφορίες του  SDNA, οι καθαρές ετήσιες αποδοχές του Κάλενς στην Τζιρόνα έφταναν στις 650.000 ευρώ, με την ΑΕΚ να αναλαμβάνει να καλύψει εξ ολοκλήρου το συμβόλαιο του παίκτη στο πλαίσιο του μονοετούς δανεισμού.

Συγχρόνως κρίνεται απολύτως βατή η οψιόν αγοράς που δύναται να ενεργοποιήσει η ΑΕΚ σε ένα χρόνο και να διατηρήσει έτσι τον Περουβιανό αμυντικό στο ρόστερ της προχωρώντας στην αγορά των δικαιωμάτων του.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikos said:

Σύμφωνα με πληροφορίες του  SDNA, οι καθαρές ετήσιες αποδοχές του Κάλενς στην Τζιρόνα έφταναν στις 650.000 ευρώ, με την ΑΕΚ να αναλαμβάνει να καλύψει εξ ολοκλήρου το συμβόλαιο του παίκτη στο πλαίσιο του μονοετούς δανεισμού.

Συγχρόνως κρίνεται απολύτως βατή η οψιόν αγοράς που δύναται να ενεργοποιήσει η ΑΕΚ σε ένα χρόνο και να διατηρήσει έτσι τον Περουβιανό αμυντικό στο ρόστερ της προχωρώντας στην αγορά των δικαιωμάτων του.

"δύναται"

Τσακιρης?

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×