Jump to content

2ο μέρος ονομασίας βραβείου χειρότερου παίκτη 2023/24


nikos
 Share

Ονομασία βραβείου χειρότερου παίκτη 2023/24  

94 members have voted

  1. 1. Ονομασία βραβείου χειρότερου παίκτη 2023/24

    • Μάνταλος
    • Αθανασιάδης
    • Ρότα
    • Χνιντ
    • Μπακάκης
    • Ανέστης
    • Μάλμπασα
    • Μπουγαίδης
    • Ντόντσεφ
      0
    • Παππάς
      0
    • Μανού
      0
    • Φράνσον
    • Αλμπάνης
    • Καπετάνος
    • Ραμπεσαντρατανά
    • Φουρτάδο
    • Μιρτσέκης
    • Φερούζεμ
    • Ενομπακάρε
    • Ινσούα

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 07/19/2023 at 08:59 PM

Recommended Posts

Με αυτά που κάνετε τον χάνουμε τον Πέτρο μας. 😅

Πέτρο, προσπάθησα.

Screenshot_20230720_183657_Facebook.jpg

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, nf28 said:

Με αυτά που κάνετε τον χάνουμε τον Πέτρο μας. 😅

Πέτρο, προσπάθησα.

Screenshot_20230720_183657_Facebook.jpg

Όσο απέχω εγω απο τη Μπάρτσα απέχει και αυτός 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι, αν υπήρχαν κοινωνικά δικτυα και φόρουμ αντίστοιχα του Κιτρινομαυρου σε άλλες εποχές, τι όνομα θα δινόταν  στο βραβείο χειροτερου παίκτη; Στα 80ς Μανώλης Κωττης ή Γιάννης Δύστυχος; Στην χρυσή εποχή των 90ς, Χρήστος Βασιλόπουλος που φορούσε και το περιβραχιονιο ή Γιώργος Κουτουλας; Αργοτερα πάλι, αρκετοί θα ηταν "δημοφιλείς" για να δώσουν το όνομα τους στο βραβείο, με Κωστενογλου και Ραμπεσαντρανα μεταξύ άλλων. Δεν ξέρω τι άποψη έχουν οι παλιοί επί του θέματος. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τέλη 80s αρχες 90s είχα … προτίμηση σε Πεππε και Χατζη. Εναλλακτικα Κοφινα αν και δεν επαιξε πολύ.

Για πιο πριν στα 80s  1) δεν είμαι ειδικός γιατί ημουν πολύ μικρος πριν τα μέσα 80s 2) εναν  που σκεφτομαι εντονα,  δεν θελω να τον πω για να μην προσβάλω φιλο εδώ μέσα που έχει το όνομά του ως nickname

🤣

για αργότερα (τέλη 90s και αρχες 00s) μου είχαν κάτσει πολύ άσχημα Μπαμπούνσκι και κυριως Φερουζεμ ( αν και δεν έφταιγε αυτος αλλά ο Σαντος που τον έβαζε)

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ίσως απ' την επόμενη χρονιά να ναι πιο δίκαιο να παίρνει το όνομα του χειρότερου της προηγούμενης σεζόν.

Άρα φέτος θα μπορούσε να λέγεται βραβείο Ρότα χωρίς ψηφοφορία -απλά φέτος δεν υπήρχε στην αρχή η επιλογή Κανένας και θυμάμαι πολλοί ψηφίζαν Ρότα απλά επειδή είναι ο Ρότα ή Αθανασιάδη κι ας είχαν μόνο μια τελική στο τέρμα οι αντίπαλοι ή Μάνταλο κι ας έπαιξε μόνο 7μισι λεπτά. Οπότε θα ταν κάπως άδικο.

Βέβαια αν αυτό το πολλ είναι παράδοση ετών στο ΚΜ ανακαλώ άμεσα την πρότασή μου για να μη μου την πέσουν οι αλαφροϊσκιωτοι με τα βουντού και τις δεισιδαιμονίες

Link to comment
Share on other sites

Επίσης προσωπικά, πάντα είχα «αδυναμία» στους πλάγιους μπακ, ετσι κι αλλιώς πονεμένη ιστορία της ΑΕΚ.

Οχι Βασιλοπουλο, αντιθετως τον συμπαθούσα.

Αλλα (πλην αυτού που δεν θέλω να αναφέρω) έχουμε και λέμε προχειρα προχειρα 

Χατζη, Κουτουλα (επαιξε και πλαγια), αρκετά συχνά είχα θέμα με Γεωργιάδη

αργοτερα Γεωργέα, Κοντη, Παουτασο, Μαλμπασα

Σοιλεδη, Μπακακη 

ορισμενα μονο χαρακτηριστικά παραδειγματα γιατί υπαρχει πολύ πραγμα στις θεσεις αυτές.

Μετά τον τελικο δύσκολα κρατιέμαι  πλέον και με τον Ρότα.

 

υγ. Όταν σκεφτομαι τέτοια θέματα ποτέ δεν θέλω να εξετάζω διετία 2012/14 γιατί οκ είναι να κλάψουνε μανούλες 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, nikos said:

Εγώ τέλη 80s αρχες 90s είχα … προτίμηση σε Πεππε και Χατζη. Εναλλακτικα Κοφινα αν και δεν επαιξε πολύ.

Για πιο πριν στα 80s  1) δεν είμαι ειδικός γιατί ημουν πολύ μικρος πριν τα μέσα 80s 2) εναν  που σκεφτομαι εντονα,  δεν θελω να τον πω για να μην προσβάλω φιλο εδώ μέσα που έχει το όνομά του ως nickname

🤣

για αργότερα (τέλη 90s και αρχες 00s) μου είχαν κάτσει πολύ άσχημα Μπαμπούνσκι και κυριως Φερουζεμ ( αν και δεν έφταιγε αυτος αλλά ο Σαντος που τον έβαζε)

Τους Κωττη και Δυντσικο τους ανέφερα  επειδή θυμάμαι αμυδρά ότι τους σχολίαζε αρνητικά, για να το πούμε έτσι, όλο το γήπεδο, όταν με πρωτοπηγαν σε αγώνα. Οσο για τον Πεππε που ανέφερες, θυμήθηκα αυτήν την μυθική αυτό-γκολάρα με σουτ στο γαμα της εστίας μας, στο 0.10 :)

 

 

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτός που επισης ετρωγε υπερβολικη γιουχα στο γηπεδο, αργότερα βέβαια, ηταν ο Χρηστος ο Μαλαδενης. 

Link to comment
Share on other sites

Και ο Μιχαηλίδης έτρωγε γιούχα. Όπως και οι Κόντης, Μπούρμπος ειδικά το 2004-05 που ακουγόταν ένα μακρόσυρτο μουρμουρητό όποτε ακουμπούσαν μπάλα.

Καντέρο, Μεντίνα, Μπελότι, Νταλ Μόρο, Μαρικά, Φόλια, Ιορντάνκε, Χέρσι, Εσιαμπανφούμου γιατί δεν βάζουμε αν είναι να μπει ο Ραμπεσαντρατανά?

Αφού δεν έπαιξαν και καθόλου οπότε δεν μας ταλαιπώρησαν.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, moukie said:

Αυτός που επισης ετρωγε υπερβολικη γιουχα στο γηπεδο, αργότερα βέβαια, ηταν ο Χρηστος ο Μαλαδενης. 

Ναι για αλλους λογους. Γιατί μπορούσε περισσότερα.

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Navas said:

Και ο Μιχαηλίδης έτρωγε γιούχα. Όπως και οι Κόντης, Μπούρμπος ειδικά το 2004-05 που ακουγόταν ένα μακρόσυρτο μουρμουρητό όποτε ακουμπούσαν μπάλα.

Καντέρο, Μεντίνα, Μπελότι, Νταλ Μόρο, Μαρικά, Φόλια, Ιορντάνκε, Χέρσι, Εσιαμπανφούμου γιατί δεν βάζουμε αν είναι να μπει ο Ραμπεσαντρατανά?

Αφού δεν έπαιξαν και καθόλου οπότε δεν μας ταλαιπώρησαν.

Σε αυτό το πολλ δεν είναι καθαρα παικτικο το κριτήριο παντως. Αλλιώς προφανως δεν θα έβγαινε και ο Μάνταλος τώρα.
 

Ειναι τύπου ψηφίζω κάποιον είτε γιατί  με εκνευρίζει/εκνεύριζε, είτε γιατί γελάω/γελαγα μαζί του, είτε γιατί τον θεωρω καλτ μορφή, αστείο ονομα, αστείο παρουσιαστικό  κλπ

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, moukie said:

Αυτός που επισης ετρωγε υπερβολικη γιουχα στο γηπεδο, αργότερα βέβαια, ηταν ο Χρηστος ο Μαλαδενης. 

Ο οποίος ήταν καλός παίχτης και μάλλον αδικημένος γενικά από την ΑΕΚ 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikos said:

Σε αυτό το πολλ δεν είναι καθαρα παικτικο το κριτήριο παντως. Αλλιώς προφανως δεν θα έβγαινε και ο Μάνταλος τώρα.
 

Ειναι τύπου ψηφίζω κάποιον είτε γιατί  με εκνευρίζει/εκνεύριζε, είτε γιατί γελάω/γελαγα μαζί του, είτε γιατί τον θεωρω καλτ μορφή, αστείο ονομα, αστείο παρουσιαστικό  κλπ

Ναι το ξέρω. 

Απλά επειδή έβαλε πιο πάνω ο moukie για γιούχα το έγραψα. Τους υπόλοιπους παίχτες τους ανέφερα σαν αντιπαραβολή για τον Ραμπεσαντρατανά πού ούτε έπαιξε πέρα από 2-3 αγώνες στο κύπελλο τον Αύγουστο, οπότε δεν μας ταλαιπώρησε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, tarasfw said:

Ο οποίος ήταν καλός παίχτης και μάλλον αδικημένος γενικά από την ΑΕΚ 

Όταν σε βαζουν να παιζεις σε 10 θεσεις είναι ένα θέμα.

Ειχε και τραυματισμούς βέβαια, ενώ καπου θα μπορούσε κι αυτος (ακόμα) καλύτερα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • nikos unpinned this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×