Jump to content

2ο μέρος ονομασίας βραβείου χειρότερου παίκτη 2023/24


nikos
 Share

Ονομασία βραβείου χειρότερου παίκτη 2023/24  

94 members have voted

  1. 1. Ονομασία βραβείου χειρότερου παίκτη 2023/24

    • Μάνταλος
    • Αθανασιάδης
    • Ρότα
    • Χνιντ
    • Μπακάκης
    • Ανέστης
    • Μάλμπασα
    • Μπουγαίδης
    • Ντόντσεφ
      0
    • Παππάς
      0
    • Μανού
      0
    • Φράνσον
    • Αλμπάνης
    • Καπετάνος
    • Ραμπεσαντρατανά
    • Φουρτάδο
    • Μιρτσέκης
    • Φερούζεμ
    • Ενομπακάρε
    • Ινσούα

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 07/19/2023 at 08:59 PM

Recommended Posts

44 minutes ago, gybe21 said:

Χειροτερος παικτης πρεπει να ειναι εν ενεργεια ποδοσφαιριστης της ομαδας . 

Ο ινσουα ειναι παρελθον .

Ακυρο το πολ.  :)

Δεν τα θυμάσαι καλά. Το βραβείο ξεκίνησε ως Μαλμπασα, πολύ αργότερα από την παρουσια αυτού του μεγάλου παίκτη στην ομάδα..

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι ο Ινσουα έπαιξε κάνα 2-3 μήνες.

Ο Μάνταλος μας επιβλήθηκε να παίζει συνεχόμενα χρόνια με αρνητική προσφορά εντός κι εκτός αγωνιστικού χώρου, με κάποιες φωτεινές εξαιρέσεις.

Δεν είναι το ίδιο.

Αλλιώς πρέπει να βάλουμε και άλλους που έπαιξαν λίγο έως ελάχιστα που δεν πρόσφεραν τίποτα όπως Ουντεζε, Τοσκας, Κατσικερης, Γιάγκο, Τριστανσον, Βινισιους, Ασκαρατε, Πριετο κλπ κλπ κλπ

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Navas said:

Το θέμα είναι ότι ο Ινσουα έπαιξε κάνα 2-3 μήνες.

Ο Μάνταλος μας επιβλήθηκε να παίζει συνεχόμενα χρόνια με αρνητική προσφορά εντός κι εκτός αγωνιστικού χώρου, με κάποιες φωτεινές εξαιρέσεις.

Δεν είναι το ίδιο.

Αλλιώς πρέπει να βάλουμε και άλλους που έπαιξαν λίγο έως ελάχιστα που δεν πρόσφεραν τίποτα όπως Ουντεζε, Τοσκας, Κατσιγκολκέρης, Γιάγκο, Τριστανσον, Βινισιους, Ασκαρατε, Πριετο κλπ κλπ κλπ

Στο διόρθωσα λίγο 

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Ο Μάνταλος πιστεύω στην εκπνοή θα αντλήσει και από τη δεξαμενή ψηφοφόρων του Μπακάκη. Ο Ινσούα θεωρώ ότι έχει ήδη εξαντλήσει τα ποσοστά συσπείρωσης του χώρου του.

Edit: Αν και μπορεί να υπάρξουν και διαρροές Χνιντικών προς Ινσούα, θα δούμε.

  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως ισως παραμεινω σε Μπακακη κι ας μην βγαζω κυβερνηση. Θα το σκεφτω μεχρι το βραδυ. 😁

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Evolve said:

Edit: Αν και μπορεί να υπάρξουν και διαρροές Χνιντικών προς Ινσούα, θα δούμε.

Εγώ το γύρισα απο Ινσούα σε Χνίντ γιατι δεν θέλω να κριθεί απο τη ψήφο μου το όνομα του βραβείου . Ασε που μα αρέσει το 26-27 . :P 

Link to comment
Share on other sites

δεν περιμενα να εξελίχτει ετσι το θεμα παντως. πρωτη χρονια συνεβη προφανως λογω νεου αιματος στο φορουμ + θεματος νταμπλουχου πλεον Μανταλου.

 

Θα κανουμε και exit poll? 😆

Link to comment
Share on other sites

"Αργά, προς το ξημέρωμα, που θα ενσωματωθεί η Β' Αθήνας, θα δούμε την πραγματική εικόνα."

Παρασκευάς Αυγερινός

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Μαθαίνω για δυσαρέσκεια από την Μπακακική πτέρυγα, οι οποίοι θεωρούν εκβιαστικό το δίλημμα "Ινσούα ή Μάνταλος". Το θεωρούν ψευδο-δίλημμα που καλλιεργείται σκόπιμα από τους Μανταλικούς και αποσκοπεί μονάχα στην αφαίμαξη του δικού τους χώρου και τελικά στην πολιτική τους εξόντωση. Δεν είναι τυχαίο ότι ήδη καταγράφεται συρρίκνωση στα ποσοστά του Μπακάκη, μέσα σε κλίμα οξείας πόλωσης.

  • Δικεφαλάκι 2
  • Hahaha 3
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Νονός said:

"Αργά, προς το ξημέρωμα, που θα ενσωματωθεί η Β' Αθήνας, θα δούμε την πραγματική εικόνα."

Παρασκευάς Αυγερινός

Δεν διάβασα σχόλιο για τη συμμετοχή του Φράνσον στο πόλ ...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, AG21 said:

Δεν διάβασα σχόλιο για τη συμμετοχή του Φράνσον στο πόλ ...

Φίλε, σόρι που το λέω, αλλά δεν ... ξέρεις να διαβάζεις "πίσω από τις λέξεις". :ph34r:

Έχω απευθύνει ευθείες απειλές.

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Από Μάνταλο για φέτος μου έρχονται το σουτ στο ματριξ, κ μετά η κάθετη στον τσούμπερ στον Ιωνικό, η μπαλιά στην τούμπα κ το γκολ στο καραισκάκη το οποίο ήταν από τα πιο καυλωτικά κ θα μείνει ανεξίτηλο κ σβήνει αρκετά σιχτηρίσματα του παρελθόντος. δεν τον θεωρώ χειρότερο παίχτη. αντίθετα από το ρότα θυμάμαι τις ανεπανάληπτες χαμένες ευκαιρίες μόνο με το τέρμα να τα στέλνει αουτ. μία με γαύρο κ μία με βάζελο κ οι 2 στο ναό στην ίδια εστία.. κ στα δύο παιχνίδια δεν κέρδισες... συν η κόκκινη στον τελικό. ρότα είναι μακράν ο χειρότερος απλά δεν σου στοίχισε γιατί έχεις ομαδάρα κ πήρες νταμπλ. επίσης τρέχει ασταμάτητα προσπαθεί αλλά είναι τεράστιος χαβαλές κ στο τέλος το λούζει... ψήφισα ινσούα γιατί όσο τον είδαμε ήταν σπάνιο τσίρκο κ επιπλέον ο ρότα δεν έχει πιθανότητες να βγει..

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε; Ήταν χειρότερος ο Ινσουα που δεν σου έπαιξε αυτό που ήθελες και τον καθάρισες με συνοπτικές διαδικασίες κι όχι αυτός που είχε κάνει τσιφλικι του την ομάδα για χρόνια, με την προτροπή του Μελ βέβαια, και έπαιζε με τα νεύρα μας; 

Φίλε Χνιντικε και Μπακακικε, έλα στην αγκαλιά των Μανταλικων και υπόσχομαι πως τα δικεφαλακια που θα λαμβάνεις σε κάθε σου ποστ θα είναι ασταμάτητα. Μην χάσεις την ευκαιρία να απολαύσεις της ευαρεσκειας μας. Οι στιγμές είναι ιστορικές για να βγάλεις την ουρά σου απέξω.

  • Δικεφαλάκι 3
  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Ας θυμίσουμε σε κάποιους με την ψήφο μας ότι το Ε στο ΑΕΚ σημαίνει "Ενωσις",

Οχι στην απαξίωση των Ελλήνων παικτών που έγραψαν ιστορία στην ομάδα.

Ας μην γίνει ο κάθε Μάνταλος, κολυμβήθρα του Σιλωάμ για παράγοντες που δεν έπραξαν το καθήκον τους απέναντι στην ομάδα.

Ψηφίστε κάποιον που το γκολ στο τηγάνι δεν το έβαζε ούτε στο FIFA.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Θα παραθέσω ένα βιωματικό, ώστε να δικαιολογήσω τη ψήφο μου στον ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ δεξί Μπακ- απατεώνα ποδοσφαιριστή που έχω δει να φοράει τη φανέλα της ΑΕΚ 

 

Φλεβάρης του '20, λίγο πριν ένα ΑΕΚ γαυρος μεδενμεδεν στο Νταχάου. Πουστόνεο εγώ στη Μυτιλήνη, αγχωμενος για την απόδοση της αρμάδας του Καρερα στο προσεχές ντέρμπι.

 

Δε θυμάμαι αν είχε πει αυτό το πράγμα, λίγο πριν ή αρκετά πριν το ντέρμπι, αλλά ο ενσιαμπαμφούμου του Αγρινίου είχε ξεστομίσει ότι όταν αγωνίζεται στη θέση του, είναι ο καλύτερος Μπακ στη Λίγδα.

Προσθέστε και το στορι που ρωταγε για τα ρεπό, ε ήταν η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι.

Αρπάζω λοιπόν την ευκαιρία να του στείλω ηχητικό λέγοντας του: "Μπακάκη, επειδή λες κιόλας ότι είσαι το καλύτερο Μπακ στη χώρα, κοίτα μην σε κάνει ο Ποντένσε άλογο και έρθω από τη Μυτιλήνη και σου γ... τα πρέκια".

 

Λίγη ώρα μετά και ενώ υποτίθεται ότι βρίσκονταν στα Σπάτα και προετοιμάζονταν για το ματς (Σάββατο έγινε το περιστατικό, Κυριακή παίζαμε αν δεν κάνω κάποιο τρομερό λάθος), μου απαντάει με ηχητικό: "Πάρε φορά από τη Μυτιλήνη και κλάσε μου τα ρχιδιαα".

 

Χίλιες φορές το Σπυρί της Ξάνθης, παρά η μύξα από το Αγρίνιο.

  • Hahaha 4
Link to comment
Share on other sites

έχουμε κολλήσει στο 27-27 και όλα εξαρτιόνται αν αλλάξει κάποιος ψήφο . Τα βλέμματα πέφτουν πλέον στους Χνιντ και Μπακάκη . 17 ψήφοι ειναι αυτοί ...

Η ιστορία μας καλεί ...

  • amd

  • tarasfw

    tarasfw

  • AG21

    AG21

  • SpiRos

    SpiRos

  • Vasilis21r

    Vasilis21r

  • To Kitrino Tsakali

    To Kitrino Tsakali

  • pappous

    pappous

  • Bluesman

    Bluesman

     

    Giorgos

    nikos

    nikos

    BillR21

    BillR21

    agelos

    agelos

    Snafu

    Snafu

    Nuc1924

    Nuc1924

    thodoris19

    thodoris19

    Alexandros98

    Alexandros98

    Λευτέρης Πέκινπας

    Λευτέρης Πέκινπας

     

     

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Δε θα θελα εγώ ως νέο μέλος να κρίνω αυτή την τόσο κρίσιμη ψηφοφορία, αλλά θα το κάνω.

Ξεκίνησα να διαβάζω αυτό το φόρουμ περίπου στο β' μισό της σεζόν 19-20. Ο κύριος λόγος που το έκανα ήταν επειδή έψαχνα να βρω ανθρώπους που συμμερίζονταν την άποψη ότι ο Μάνταλος είναι ένα βαρίδι για την ομάδα. Στο κυβερνητικό υπάρχουν κάποιες μεμονωμένες φωνές, αλλα κι αυτές καταστέλλονται. Εγώ ο ίδιος έφαγα μπαν απ' το 365 επειδή εξέφρασα αντιμανταλικές και αντιμελισσανιδικές απόψεις.

Προφανώς δεν έχω κάποια εμπάθεια με τον Πέτρο, πέρσι τον χειροκρότησα κιόλας, θεωρώ ότι στο ρόλο που του χει δώσει ο Πελάδο είναι ταμάμ. Το ζήτημα με το Μάνταλο δεν είναι ότι ώρες ώρες μοιάζει να ναι εκτός τόπου και χρόνου, να μη μπορεί να τρέξει, να μαρκάρει, να έχει ηγετική παρουσία, να μην είναι ολιγόψυχος κλπ. Αυτά πάνε στο καλό. Το ζήτημα είναι ότι είναι ο ορισμός του παίχτη απ' τον οποίο όταν έχεις προσδοκιες σε γειώνει με το χειρότερο τρόπο, κι όταν δεν περιμένεις τίποτα απ' αυτόν μπορεί να σε μαγέψει όπως στο 1-3 στο τηγάνι.

Γι' αυτό λοιπόν το λόγο όπως διαλέγω οι προσδοκίες μου γι' αυτόν να είναι υπό του πατώματος, έτσι και το βραβείο αυτό να διατηρήσει τιμητικά το όνομα του.

Πέτρος Μάνταλος πρών αρχηγός νούμερο 20 +1 από μένα

Link to comment
Share on other sites

Αμα μείνει το Χ θα πάμε σε δεύτερη Κυριακή ή θα υπάρξει μεσοβέζικη παρέμβαση όπως στις βαπτίσεις και θα λέγεται "Βραβείο Μάνταλος - Ινσούα". Σχεδόν το εύχομαι.

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Ρε μουνί Μάνταλε, ακόμη στην ΑΕΚ μας είσαι ρε γαμώσαυρε...

Σήκω φύγε επιτέλους ρε πούστη...

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Με τρομερα μαυρη καρδια και σαν κομμουνιστης που αναγαζεται να ψηφισει ΠΑΣΟΚ αλλαξα σε Ινσουα, αλλα Μπακακης και πιο αντιπαθης και πιο κατσικι. Θα του στειλω σκρηνσοτ με το πως τον κριτικαραμε ολοι εδω σημερα και δε πηραμε ρεπο!

  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×