Jump to content

2ο μέρος ονομασίας βραβείου χειρότερου παίκτη 2023/24


nikos
 Share

Ονομασία βραβείου χειρότερου παίκτη 2023/24  

94 members have voted

  1. 1. Ονομασία βραβείου χειρότερου παίκτη 2023/24

    • Μάνταλος
    • Αθανασιάδης
    • Ρότα
    • Χνιντ
    • Μπακάκης
    • Ανέστης
    • Μάλμπασα
    • Μπουγαίδης
    • Ντόντσεφ
      0
    • Παππάς
      0
    • Μανού
      0
    • Φράνσον
    • Αλμπάνης
    • Καπετάνος
    • Ραμπεσαντρατανά
    • Φουρτάδο
    • Μιρτσέκης
    • Φερούζεμ
    • Ενομπακάρε
    • Ινσούα

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 07/19/2023 at 08:59 PM

Recommended Posts

Μην ψαρωνετε ρε με το δίπολο κ αλλάζετε ψήφο. Δώστε αγώνα για να αλλάξουν αυτοί κ να γίνουμε εμείς πρώτη δύναμη.

Καλώ τους ψηφοφόρους του ινσουα να ψηφίσουν ντόπια ταγαρια τα οποία είχαν κ προκλητική συμπεριφορά σε όλη την διάρκεια της παραμονής τους στην ΑΕΚ. Ο Ινσουα ταγαρι μεν δεν προκάλεσε ποτέ δε.

Καλώ κ τους ψηφοφόρους του μάνταλου να σκεφτούν πόσο επηρέασαν την άποψη μας για αυτόν η αγάπη του τσιπη στο πρόσωπο του, κ τα μαλακισμένα αρδακια που τον παρουσίαζαν Μέσι. Δηλαδή οκ αδερφαρα κ λίγος ο μανταλος, αλλά αυτό που μας ενοχλούσε κυρίως είναι η εικόνα που ήθελαν να μας επιβάλλουν οι άλλοι.

Ενωθείτε όλοι κ ψηφιστε τον μπακάκη. 

  • Δικεφαλάκι 3
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, BillR21 said:

Μην ψαρωνετε ρε με το δίπολο κ αλλάζετε ψήφο. Δώστε αγώνα για να αλλάξουν αυτοί κ να γίνουμε εμείς πρώτη δύναμη.

Καλώ τους ψηφοφόρους του ινσουα να ψηφίσουν ντόπια ταγαρια τα οποία είχαν κ προκλητική συμπεριφορά σε όλη την διάρκεια της παραμονής τους στην ΑΕΚ. Ο Ινσουα ταγαρι μεν δεν προκάλεσε ποτέ δε.

Καλώ κ τους ψηφοφόρους του μάνταλου να σκεφτούν πόσο επηρέασαν την άποψη μας για αυτόν η αγάπη του τσιπη στο πρόσωπο του, κ τα μαλακισμένα αρδακια που τον παρουσίαζαν Μέσι. Δηλαδή οκ αδερφαρα κ λίγος ο μανταλος, αλλά αυτό που μας ενοχλούσε κυρίως είναι η εικόνα που ήθελαν να μας επιβάλλουν οι άλλοι.

Ενωθείτε όλοι κ ψηφιστε τον μπακάκη. 

Εχεις απολυτο δικιο σε ολα, μα ολα. Αν ηταν καποιος αλλος απο τη λιστα στο διπολο δεν αλλαζα με τίποτα, αλλα απο Μανταλο εστω να δω Ινσουα. Αν δε δουλευα βραδυα θα περιμενα μεχρι 23¨59 για την αλλαγη αλλα δυστυχως προδιδω τα ιδεωδη μου και εσας που βαστατε γερα γαμω το μπακακη μου.

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, krokosmios said:

Δε θα θελα εγώ ως νέο μέλος να κρίνω αυτή την τόσο κρίσιμη ψηφοφορία, αλλά θα το κάνω.

Ξεκίνησα να διαβάζω αυτό το φόρουμ περίπου στο β' μισό της σεζόν 19-20. Ο κύριος λόγος που το έκανα ήταν επειδή έψαχνα να βρω ανθρώπους που συμμερίζονταν την άποψη ότι ο Μάνταλος είναι ένα βαρίδι για την ομάδα. Στο κυβερνητικό υπάρχουν κάποιες μεμονωμένες φωνές, αλλα κι αυτές καταστέλλονται. Εγώ ο ίδιος έφαγα μπαν απ' το 365 επειδή εξέφρασα αντιμανταλικές και αντιμελισσανιδικές απόψεις.

Προφανώς δεν έχω κάποια εμπάθεια με τον Πέτρο, πέρσι τον χειροκρότησα κιόλας, θεωρώ ότι στο ρόλο που του χει δώσει ο Πελάδο είναι ταμάμ. Το ζήτημα με το Μάνταλο δεν είναι ότι ώρες ώρες μοιάζει να ναι εκτός τόπου και χρόνου, να μη μπορεί να τρέξει, να μαρκάρει, να έχει ηγετική παρουσία, να μην είναι ολιγόψυχος κλπ. Αυτά πάνε στο καλό. Το ζήτημα είναι ότι είναι ο ορισμός του παίχτη απ' τον οποίο όταν έχεις προσδοκιες σε γειώνει με το χειρότερο τρόπο, κι όταν δεν περιμένεις τίποτα απ' αυτόν μπορεί να σε μαγέψει όπως στο 1-3 στο τηγάνι.

Γι' αυτό λοιπόν το λόγο όπως διαλέγω οι προσδοκίες μου γι' αυτόν να είναι υπό του πατώματος, έτσι και το βραβείο αυτό να διατηρήσει τιμητικά το όνομα του.

Πέτρος Μάνταλος πρών αρχηγός νούμερο 20 +1 από μένα

Δεν ξεκίνησες καλά φίλος, δεν μας τα λες καλά.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, BillR21 said:

Προδότες όσοι αφαίρεσαν την ψήφο από Μπακακη

Ρε μανία να κράζεις τους κοντούς...

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, BillR21 said:

Μην ψαρωνετε ρε με το δίπολο κ αλλάζετε ψήφο. Δώστε αγώνα για να αλλάξουν αυτοί κ να γίνουμε εμείς πρώτη δύναμη.

Καλώ τους ψηφοφόρους του ινσουα να ψηφίσουν ντόπια ταγαρια τα οποία είχαν κ προκλητική συμπεριφορά σε όλη την διάρκεια της παραμονής τους στην ΑΕΚ. Ο Ινσουα ταγαρι μεν δεν προκάλεσε ποτέ δε.

Καλώ κ τους ψηφοφόρους του μάνταλου να σκεφτούν πόσο επηρέασαν την άποψη μας για αυτόν η αγάπη του τσιπη στο πρόσωπο του, κ τα μαλακισμένα αρδακια που τον παρουσίαζαν Μέσι. Δηλαδή οκ αδερφαρα κ λίγος ο μανταλος, αλλά αυτό που μας ενοχλούσε κυρίως είναι η εικόνα που ήθελαν να μας επιβάλλουν οι άλλοι.

Ενωθείτε όλοι κ ψηφιστε τον μπακάκη. 

Η αλήθεια είναι πως εάν όλοι οι Ινσουικοι ψηφίσουν Μπακάλη, θα βγει χαλαρά αυτός. Ξεκινάω λοιπόν πρώτος εγώ, ΜΠΑΚΑΚΗΣ.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, panther-21- said:

Ρε μανία να κράζεις τους κοντούς...

Με αδικείς. Με έχεις ακούσει να μιλάω για Οικονόμου;

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, panther-21- said:

Η αλήθεια είναι πως εάν όλοι οι Ινσουικοι ψηφίσουν Μπακάλη, θα βγει χαλαρά αυτός. Ξεκινάω λοιπόν πρώτος εγώ, ΜΠΑΚΑΚΗΣ.

Ρε σοβαρευτείτε ρε. Ήδη έχω αλλάξει μια φορά την ψήφο από Μπακάκη σε Ινσούα παρότι θεωρώ τον Μπακάκη πολύ μεγαλύτερου βεληνεκούς ταγάρι.

Μην με ξαναβάζετε σε δίλημμα.

Ούτε ο τίγρης δεν στήριξε Πέτρο τόσο πολύ.

 

Εdit : Διάβασα μόλις αυτή την παλιότερη συνέντευξη και θα μετακινηθώ ξανά στο Μπακάκη. Και ό,τι γίνει.

https://specials.gazzetta.gr/football/bakakis-sto-gazzetta-otan-ehane-i-aek-panta-eftaige-o-bakakis/index.html

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω ότι το 23:59 έχει μπει στον αυτόματο και θα κλείσει αυτόματα εκείνη την ώρα ΑΚΡΙΒΩΣ.
Μονη περίπτωση (24ωρης) παράτασης το χ.

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, panther-21- said:

Δεν ξεκίνησες καλά φίλος, δεν μας τα λες καλά.

Α με συγχωρείς φίλε αλλά ονειρευόμουν χρόνια τη στιγμή που θα μπορούσα να ποστάρω ελεύθερα κάτι για το Μάνταλο στο κμ

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο να ξανασερνόμαστε στα εκλογικά αλλά γιατί δεν γίνεται και 2η ψηφοφορία με τους 2 φιναλίστ μόνο;

Link to comment
Share on other sites

Λαθος να βγει ο μανταλος παλι. Εν ενεργεια παικτης ειναι, τη φανελα φοραει ακομα. Νισαφι, τον βρισαμε, τον ξεφτυλισαμε (εδω μεσα εννοω), κουρασε.

Εγω αλλαξα απο μπακακη σε ινσουα, γιατι ειδα οτι μαζευε. Δε ξερω αν προλαβαινω να γυρισω σε μπακακη.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, philly21 said:

Δύσκολο να ξανασερνόμαστε στα εκλογικά αλλά γιατί δεν γίνεται και 2η ψηφοφορία με τους 2 φιναλίστ μόνο;

Γιατί μπορούν ολοι να κάνουν εντιτ τώρα για να μην γίνουμε γραφικοι με 3ο poll

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Αφηστε το 2-3 μέρες ακόμα γιατι αναμένουμε και άλλες αλλαγές πιστεύω οσο μένει οριακά το αποτέλεσμα . 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, nikos said:

Δεν τα θυμάσαι καλά. Το βραβείο ξεκίνησε ως Μαλμπασα, πολύ αργότερα από την παρουσια αυτού του μεγάλου παίκτη στην ομάδα..

Δεκτό, αλλά στη πορεία χειρότερος παίκτης ψηφιζόταν κάποιος από το  ρόστερ της τρέχουσας σεζόν 

Link to comment
Share on other sites

Οι Μανταλικοι ειναι γατζωμενοι στην καρεκλα της εξουσιας και δεν θελουν να την χασουν. σκληρη μαχη για να κρατηθουν σε αρχηγικη θεση και να μην αλλαξει ονομασια το τοπικιο 

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Ξεκάθαρα περνάω τέλεια με αυτό το thread που δεν το ήξερα κιόλας μιας και είμαι νέος στο φόρουμ.

Επείσης μου αρέσει η κουβέντα που γίνεται.

Να πω ωστόσο, ενισχύοντας τη θεση μου για τον ξανθιώτη μέσο , οτι μέσα σε όλα που προαναφέρθηκαν, είναι και ο μόνος παίχτης που είχε προστασία απο δημοσιογράφους , sites κτλπ . Κανείς άλλος απο αυτούς που αναφέρετε δεν την είχε απολαύσει τόσο πολυ. Εκτος αν πει κάποιος οτι έφαγε μπαν γιατι έβρισε τον ινσούα.

Εκει πάω πάσο.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikos said:

Γιατί μπορούν ολοι να κάνουν εντιτ τώρα για να μην γίνουμε γραφικοι με 3ο poll

Ε, ναι. Γραφικοι στο ΚΜ? Ας μας πουν οτι θελουν, αλλα γραφικους?

 

Santorinis21

 

 

 

 

  • Hahaha 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gybe21 said:

Δεκτό, αλλά στη πορεία χειρότερος παίκτης ψηφιζόταν κάποιος από το  ρόστερ της τρέχουσας σεζόν 

Ρε συ, το μανταλο θα ψηφιζουμε και φετος για μανταλο. Απλα λεμε το βραβειο μανταλος να μην ονομαζεται μανταλος.

 

Link to comment
Share on other sites

Εκεινη ο χρονια του Μπακακη στην Ευρωπη με κανει να τον ψηφιζω μεχρι να πεθανω, και ας ειμαι μονος μου. Εχω ραγισει κινητο για τον Μπακακη, δεν ξεχναω.

Link to comment
Share on other sites

Μανταλος-Αθανασιαδης-Ροτα...

παικτες που προσωπικα  τους εχω  σουρει τα ακατανομαστα...

εκτιμω οτι ειναι λαθος να τους προτεινουμε για ξεφτιλισμα.

Ειναι παικτες ροστερ της νταμπλουχου ΑΕΚ 2022 και παικτες τους οποιους ο Αλμεηδα τους μεταμορφωσε , ιδιως τον Μανταλο , ο δε Αθανασιαδης επιλεχθηκε σαν βασικος  αντι του Στανκοβιτς που λογικα ειναι χειροτερος.

Ειναι παικτες που καλως ή κακως θα επανδρωσουν την ομαδα στη νεα της προσπαθεια για νεο νταμπλ και διακριση στην Ευρωπη μετα απο χρονια.

Σιγουρα ειναι ριζοσπαστικο να τους προτεινουμε για εξοστρακισμο...οπως σιγουρο ειναι και πολυ αρνητικο.

Προτεινω να αφαιρεθουν απο το γκαλοπ.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Αν και πιστός στο αντι-μανταλικό σκοπό και συσπειρώνομαι πλέον με τον Ινσούα, δηλώνω απογοητευμένος που ο λαος του ΚΜ δεν εκτίμησε την τρανή υποψηφιότητα του σπουδαίου Φερούζεμ. Είχε πρόγραμμα και όλα τα φόντα. Αν ο λαός το ήθελε, ο Φερούζεμ θα μπορούσε...

Link to comment
Share on other sites

Με τη σειρά μας (μου? δεν ξέρω, τελικά 2 μείναμε) λοιπόν, απευθύνουμε έκκληση στον κόσμο τις ύστατες τούτες στιγμές, ν' αναλογιστεί την προσφορά και το διαχρονικό αποτύπωμα στην ευρύτερη καλτίλα της Ομάδας μας, του Γενικού Γραμματέα του μικρού-αλλά ιστορικού αυτού σχηματισμού-και τον καλούμε να πάει κόντρα στο επαίσχυντο εκλογομαγειρείο που φαίνεται να στήνεται απροκάλυπτα μπροστά στα μάτια μας, τις τελευταίες μέρες από τη γνωστή νομενκλατούρα των αφεντικών. 

Ταυτόχρονα καλούμε, όλους ανεξαιρέτως τους ψηφοφόρους των "λοιπών δημοκρατικών δυνάμεων του 1%-27% (από Μάλμπασα έως Ινσούα), σε συμβολική συστράτευση στο κοινό, ενωτικό, αγωνιστικό ψηφοδέλτιο ¨Ραμπεσαντρατανά¨, προκειμένου να τους χαλάσουμε τα σχέδια. Το γνωστό διαίρει και βασίλευε. Έχουν βάλει τους αριθμούς κάτω, το αποτέλεσμα που επιθυμούν (Μάνταλος πρώτη επιλογή) και μετά πετάνε 19 λούμπεν υποψηφιότητες -και καλά πολλές δημοκρατικές επιλογές- ίσα να τσιμπήσουν αλλά τελικά να διασπαστούν και να κατακερματιστούν-πόσο βολικό γι'αυτούς-αυτοί που κατά βάση δεν θέλουν να ψηφίσουν Μάνταλο! Χα, και στο τέλος κερδάει ο Μάνταλος.

Ολική ρίξη και κόντρα λοιπόν στο αποπροσανατολιστικό, στημένο ψευδοδίλλημα της συντήρησης και της οπισθοδρόμησης. ΟΛΟΙ Ραμπεσαντρατανά.           

Δεν μας ξέρει, δεν τόνε ξέρουμε, τελείωσε. Καθαρές δουλειές.

 

ΥΓ Προς "πρώην" Ραμπεσαντρατανιασμένους, δήθεν συναγωνιστές μας και νυν νενέκο-μπακάλο-ινσούες: Αν επιδεικνύετε τέτοια θλιβερή συμπεριφορά αλλάζοντας ελαφρά τη καρδία την ψήφο σας εν καιρώ πολέμου σε ψηφοφορία για βραβείο χειρότερου παίκτου, ειλικρινά δεν θέλω να ξέρω τι κάνετε για σοβαρότερα πολιτικό-κοινωνικά θέματα. Τι σας τάξανε ρε;

image.thumb.png.651cb044e2cc678ce90ff32f1fb568a4.png


*Σοβαρά τώρα, προς Ινσούες (γιατί σας βλέπω, λίγο σφίξατε...και οι ώρες παιρνούν). Ερχόμεθα αβάδιστα στο χώρο σας. Μόνο σοβαρές προτάσεις, σε ΠΜ.
 

  • Hahaha 9
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που δεν  σχολιάστηκε, εκτός αν δεν το είδα, είναι ότι είναι τελείως διαφορετικό το βραβείο χειροτερου παίκτη να έχει το όνομα εν ενέργεια παίκτης μας, από το να έχει το όνομα πρώην παίκτη μας. 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×