Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - Πανσερραϊκός (2η αγ.): 26/8/23, 21:30


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου   

54 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
      0
    • Σιντιμπέ
      0
    • Μήτογλου
      0
    • Χρυσόπουλος
    • Μοχαμάντι
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Ελίασον
      0
    • Γιόνσον
    • Πισάρο
    • Μάνταλος
      0
    • Φαν Βέερτ
      0
    • Πινέδα
      0
    • Γκατσίνοβιτς
    • Αραούχο
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Ζίνι
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
    • Σιντιμπέ
    • Μήτογλου
    • Χρυσόπουλος
    • Μοχαμάντι
      0
    • Γαλανόπουλος
    • Ελίασον
    • Γιόνσον
      0
    • Πισάρο
      0
    • Μάνταλος
    • Φαν Βέερτ
    • Πινέδα
      0
    • Γκατσίνοβιτς
    • Αραούχο
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Ζίνι
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      0

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

25 minutes ago, agelos said:

Να μείνουμε και λιγο στα θετικά?

Πολύ μεστή εμφάνιση από Πιζαρο. Καλή πάσα, καλό σουτ, παίζει άψογα σε κλειστούς χώρους.

Εγώ νομίζω για αυτόν τον ζητησε. Για τα πούλμαν που θα φάει σε 15-20 ματς φέτος τα οποία θα είναι περισσότερα από πέρυσι. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Χρυσόπουλος κυριολεκτικά είχε παραλύσει από το άγχος, πρέπει να πήγε η κορτιζόλη στο θεό και να ζήτησε αλλαγή από μόνος του στο ημίχρονο.Παρακαλώ όχι συγκρίσεις με Τζαβέλλα που κράτησε όλη την ομάδα πέρσι στην Τούμπα και μετά με τον Άρη συμμετέχει στη γκολάρα του Τσούμπερ και στο 90 σαν παλιά πουτάνα ξεκινάει κάτι τρομερούς τσαμπουκάδες με Λάζαρο και σκοτώνει το ματς. Μακάρι να είχαμε 3,4,5 στόπερ φέτος Τζαβέλλες.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, flavius said:

Κοιταξε, περυσι ο τζαβελας επαιξε σε λιγα ματς (και στα περισσοτερα ηταν κακος). Να δωσεις 1 μυριο σε καποιον που θα παιξει οσα ματς επαιξε ο τζαβελλας εινα πιο παραλογο απο το να δωσεις ευκαιριες σε νεοτερους. λεω εγω τωρα. 

καλα ειναι τα τσιτατα για ευκαιριες στους νεους αλλα εδω μιλαμε εχεις σεζον με 55 ματς να την χεσω τις ευκαιριες γιατι ξερουμε ολοι πολυ καλα οτι αν η χρονια στραβωσει τους νεους θα τους φαει η μαρμαγκα.

δεν ειναι η χρονια να δωσει καμια ευκαιρια σε κανεναν νεο η ΑΕΚ, η φετινη χρονια ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ να ειναι χρονια που χτιζεις αυτοκρατωρια που παιρνεις 2ο σερι νταμπλ που γιγαντωνεσε οχι να λεμε να δωσουμε ευκαιριες στους νεους και οκ λαθη θα κανουν δεν πειραζει

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Είναι άδικο για αυτήν την ομάδα και τους παιχταράδες που έχουμε μαζέψει, να ξεκινάνε κάθε αγώνα με το άγχος και την πίεση να γυρίσουν το ματς! Υπάρχουν και κακές μέρες για έναν παίκτη, δεν μπορείς να κρίνεις μονο με μια άτυχη βραδιά

χθες μπήκαν οι Σέρρες να χτυπήσουν την άμυνα μας πριν βρει τα πατήματα της και το κατάφεραν. Είναι ξεκάθαρο πλέον ότι οι αντίπαλοι στοχεύουν να χτυπήσουν την τρύπα ανάμεσα στην πλάτη των κεντρικών μπακ και ενός τέρματος κολλημένου πάνω στη γραμμή.

Αθανασιαδης και Σιντιμπε είναι χειρότεροι από πέρσι. Η εξαιρετική περσινή επιθετική μας γραμμή , ενισχύθηκε με 2 πολύ καλούς παίκτες! Η υποφερτή μας άμυνα, έμεινε ίδια!!

Ειναι νωρίς και θα βρεθεί πιστεύω κάποια ισορροπία, αλλά είμαστε καλοί μόνο μπροστά! Πίσω λείπει η ποιότητα. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, agelos said:

Πολύ ψαγμένος ο μικρός.

Screenshot_20230827_100930.jpg

Μπάρμπας δν είμαι, πείτε με κομπλεξικό ή ο,τι αλλο θέλετε αλλα οταν βλέπω 20χρονο ελλην ποδοσφαιριστή επιπέδου β,γ εθνικής με τατουάζ κλπ μετα από ντεμπούτο στην νταμπλουχο ομαδα της χώρας και έχοντας κάνει αθλια εμφάνιση να ψαχουλευει στο γκουλγκουλ τσιτάτα για να πάρει καρδούλες και να γαμησει καμία πιτσιρικα και να φανει ψαγμένος (ακριβώς το αντίθετο φαίνεται για μένα) ή αποφασισμένος ή δν ξέρω εγώ τι άλλο ε μου γυρνάνε τα μυαλά πολύ παραπάνω απο μια κακια μέρα στη δουλειά που την δέχομαι για όλους. Μυαλό δν διακρίνω και αυτό ειναι χειρότερο. 

 

 Εdit: βρε βλακα σε εποχή var, σηκώνεις χερια για offside? Δν παιζεις στο χωριο σου, παίξε μπαλα, 20 χρόνων εισαι, γαϊδούρι στην ανηφόρα επρεπε να γαμας, οχι να τρέμουν τα πόδια σου.

Κι επειδή όπως είπα καθαρά επαγγελματικα προσωπικά σε όλους δέχομαι την κακια μέρα στη δουλειά, φιλαράκι χωρίς καμία διάθεση απαξίωσης παικτικα, αν λυγιζεις σε ντεμπούτο εντός με νεοφώτιστη ομαδα ε απλώς δν κανεις για την ΑΕΚ με σημερινα δεδομενα και ας γινεις και Βαντ Νταικ κάποτε. Για τωρα έδειξες πολυ λιγος, επιεικώς... 

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, amd said:

καλα ειναι τα τσιτατα για ευκαιριες στους νεους αλλα εδω μιλαμε εχεις σεζον με 55 ματς να την χεσω τις ευκαιριες γιατι ξερουμε ολοι πολυ καλα οτι αν η χρονια στραβωσει τους νεους θα τους φαει η μαρμαγκα.

δεν ειναι η χρονια να δωσει καμια ευκαιρια σε κανεναν νεο η ΑΕΚ, η φετινη χρονια ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ να ειναι χρονια που χτιζεις αυτοκρατωρια που παιρνεις 2ο σερι νταμπλ που γιγαντωνεσε οχι να λεμε να δωσουμε ευκαιριες στους νεους και οκ λαθη θα κανουν δεν πειραζει

Τσιτατα;

οκ, ποτε κατα τη γνωμη σου πρεπει να παιξουν πιο νεοι; ποια ειναι η καταλληλη στιγμη;

επισης, τι εννοεις χτιζεις αυτοκρατορια; παιρνω αμυντικο με ποιοτητα ιδια ή χειροτερη αυτών που έχεις; γιατι αυτο ζητας παραπανω εντελει ενω ο αλλος σου λεει οτι εγω θελω καλυτερο απο αυτο που εχω, θελω να χτισω αυτοκρατορια. αν δεν βρω καλυτερο θα μεινω με αυτους και θα δωσω ευακιρια σε νεους. + οτι το CL μπορει να ξεκλειδωσει καποιες καλες προτασεις σε δευτερο χρονο.

βλεπεις οτι κι εγω μπορω να πω οτι λες τσιτατα. 

 

Link to comment
Share on other sites

Βλεποντας τα σημερινά πρωτοσέλιδα σπορντει και πρωταθλητη, για φοβερό σπρωξιμο της ΑΕΚ στο χθεσινο ματς, ελπιζω να καταλαβαν και οι τελευταίοι πως θα παει η κατάσταση και φέτος. Το γραφω για καποιους δικούς μας που εξακολουθούν να ψάχνουν αποδοχη απο τα κατακαθια και να ψειριζουν τις φάσεις μη τυχόν κι ευνοοηθουμε σε κάνα πλαγιο.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, flavius said:

Τσιτατα;

οκ, ποτε κατα τη γνωμη σου πρεπει να παιξουν πιο νεοι; ποια ειναι η καταλληλη στιγμη;

επισης, τι εννοεις χτιζεις αυτοκρατορια; παιρνω αμυντικο με ποιοτητα ιδια ή χειροτερη αυτών που έχεις; γιατι αυτο ζητας παραπανω εντελει ενω ο αλλος σου λεει οτι εγω θελω καλυτερο απο αυτο που εχω, θελω να χτισω αυτοκρατορια. αν δεν βρω καλυτερο θα μεινω με αυτους και θα δωσω ευακιρια σε νεους. + οτι το CL μπορει να ξεκλειδωσει καποιες καλες προτασεις σε δευτερο χρονο.

βλεπεις οτι κι εγω μπορω να πω οτι λες τσιτατα. 

 

δεν εχω καμια καψα να παιξει κανενας νεος να στο πω απλα στα παπαρια μου αν θα βγαλει εις βαρος των αποτελεσμανων το χρυσοπουλο

η λογικη οτι αν δεν φερω καλυτερο απο τους βιντα μουκουντι ειναι σχιζοφρενεια φερνεις ενα στοπερ να παιξεις 3ος πισω τους γιατι οι 2 ειναι πολυ καλοι με πολη καλη χημεια και σου δωσανε περσι την καλυτερη αμυνα 

αυτοκρατωρια χτιζεις οταν ξαναπαιρνεις οτι ειχες παρει και για να γινει αυτο δεν επιλγεεις να αλλαξεις τον τζαβελλα με τον χρυσοπουλο και τον καθε χρυσοπουλο πηγες να παρεις στοπερ που ηταν οριακα να σπασουν την δυαδα αν του αλμειδα δεν του κανουν αυτοι συγνωμη εχει λαθος αν η λογικη του ειναι η θα φερετε τον κιαερ η τον κανεναν ξαναμανα κανει λαθος 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Zahos said:

Μπάρμπας δν είμαι, πείτε με κομπλεξικό ή ο,τι αλλο θέλετε αλλα οταν βλέπω 20χρονο ελλην ποδοσφαιριστή επιπέδου β,γ εθνικής με τατουάζ κλπ μετα από ντεμπούτο στην νταμπλουχο ομαδα της χώρας και έχοντας κάνει αθλια εμφάνιση να ψαχουλευει στο γκουλγκουλ τσιτάτα για να πάρει καρδούλες και να γαμησει καμία πιτσιρικα και να φανει ψαγμένος (ακριβώς το αντίθετο φαίνεται για μένα) ή αποφασισμένος ή δν ξέρω εγώ τι άλλο ε μου γυρνάνε τα μυαλά πολύ παραπάνω απο μια κακια μέρα στη δουλειά που την δέχομαι για όλους. Μυαλό δν διακρίνω και αυτό ειναι χειρότερο. 

Κανεις δικη προθεσεων.

προσωπικα δεν θελω να βλεπω ουτε ενα ελληνα στην ΑΕΚ.  Με βαση οσα εχω δει θεωρω οτι δεν υπαρχουν καλοι ελληνες ποδοσφαριστες. Εδω ομως τον αδικεις γιατι προβαλεις σε αυτον αυτο που εσυ θεωρεις οτι σκεφτεται. (ο αραουχο ειναι τιγκα στο τατου το ιδιο και ο τσουμπερ το ιδιο και οι περισσοτεροι)

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, agelos said:

Να μείνουμε και λιγο στα θετικά?

Πολύ μεστή εμφάνιση από Πιζαρο. Καλή πάσα, καλό σουτ, παίζει άψογα σε κλειστούς χώρους.

Αν τον έβαζε ο Μάνθος και  να εκτελέσει το πέναλτι, θα ήταν  τέλεια. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ο Πόνσε που ήρθε για δεύτερος του Λιβάι είναι καλύτερος ή ισάξιος του? Αν όχι, τότε γιατί τον πήραμε? Μην το ψάχνετε, λες και δεν έχετε ακούσει πάλι τα ίδια από Δημάτους, Κέτσε και Ουζουνίδηδες. Η δήλωση είναι για τον πούτσο και τέτοιες δηλώσεις γίνονται α) από κόουτς που θέλουν να τα έχουν καλά με τον πρόεδρο, β) από κόουτς που αισθάνονται πίεση μετά από άσχημο αποτέλεσμα, γ) από κόουτς που έχουν αρχίσει να χάνουν το μυαλό τους μετά από επιτυχίες και λένε δεν θα μου πείτε εσείς άμπαλα σκουπίδια τι θα κάνω.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, flavius said:

Κανεις δικη προθεσεων.

προσωπικα δεν θελω να βλεπω ουτε ενα ελληνα στην ΑΕΚ.  Με βαση οσα εχω δει θεωρω οτι δεν υπαρχουν καλοι ελληνες ποδοσφαριστες. Εδω ομως τον αδικεις γιατι προβαλεις σε αυτον αυτο που εσυ θεωρεις οτι σκεφτεται. (ο αραουχο ειναι τιγκα στο τατου το ιδιο και ο τσουμπερ το ιδιο και οι περισσοτεροι)

Δν λεω οτι ειναι σωστό αυτό που γράφω, δν ειναι στη δική μου αισθητική ωραίο αλλα εγω ειμαι κ περίεργος οκ. Για τσουμπερ, αραουχο κλπ να πω τι; μου το βουλώνουν στο γήπεδο δν με ενδιαφερει τπτ άλλο, ας κάνουν κ 2 πακετα τσιγάρα εκτός γηπέδου, δν με ενδιαφερει. Σε νέους ποδοσφαιριστές που είναι πολυ τυχεροί που έχουν τα προνόμια που αλλοι οχι στην ηλικία τους αλλα πολύ μεγαλύτεροι δν έχουν, θελω σοβαρότητα και δουλειά, τπτ άλλο να βλεπω δημόσια. Αλλιώς είπα, δν κάνουν για ΑΕΚ. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, moukie said:

Βλεποντας τα σημερινά πρωτοσέλιδα σπορντει και πρωταθλητη, για φοβερό σπρωξιμο της ΑΕΚ στο χθεσινο ματς, ελπιζω να καταλαβαν και οι τελευταίοι πως θα παει η κατάσταση και φέτος. Το γραφω για καποιους δικούς μας που εξακολουθούν να ψάχνουν αποδοχη απο τα κατακαθια και να ψειριζουν τις φάσεις μη τυχόν κι ευνοοηθουμε σε κάνα πλαγιο.

Ειπαμε η τοξικοτητα φετος θα βαρεσει αστρονομικα επιπεδα. 

Γιαυτο ας στηριξουμε την ομαδα προπονητη ψιψινελ και ολο τον οργανισμο. Καθε κυριακη τεταρτη γιορτη, χορταστικη μπαλα και ταμειο στο τελος

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Nea makri neo afm said:

Δηλαδή ο Πόνσε που ήρθε για δεύτερος του Λιβάι είναι καλύτερος ή ισάξιος του?

Ειναι διαφορετικος παικτης ο πονσε απο τον γκαρσια. να τ'αφησω; σου κανει; ο αραουχο ειναι καλυτερος ή χειροτερος του γκαρσια (ωπ βραχυκυκλωμα);

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Zahos said:

Δν λεω οτι ειναι σωστό αυτό που γράφω, δν ειναι στη δική μου αισθητική ωραίο αλλα εγω ειμαι κ περίεργος οκ. Για τσουμπερ, αραουχο κλπ να πω τι; μου το βουλώνουν στο γήπεδο δν με ενδιαφερει τπτ άλλο, ας κάνουν κ 2 πακετα τσιγάρα εκτός γηπέδου, δν με ενδιαφερει. Σε νέους ποδοσφαιριστές που είναι πολυ τυχεροί που έχουν τα προνόμια που αλλοι οχι στην ηλικία τους αλλα πολύ μεγαλύτεροι δν έχουν, θελω σοβαρότητα και δουλειά, τπτ άλλο να βλεπω δημόσια. Αλλιώς είπα, δν κάνουν για ΑΕΚ. 

Εισαι περιεργος. Γιατι στηριζεις ολο αυτο που γραφεις στο οτι ο ατυχος τυπακος βγηκε και ειπε σε δυο γραμμες αυτο που λες εσυ "σοβαροτητα και δουλεια". Το οτι εγραψε οτι θα ξανασηκωθει και θα γινει καλυτερος το ερμηνευεςι οτι θελει να γ@@σει. γκομενες. ε οπως και να εχει έχεις μια δοση. :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θυμάμαι στην αρχή του καλοκαιριού να λέμε να έρθει ένας καλύτερος του Τζαβέλλα ο οποίος να μπορεί να διεκδικήσει και θέση βασικού

Το πως περάσαμε από κει στο να έρθει ένας καλύτερος από Βίντα-Μουκουντί δεν το κατάλαβα ποτέ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, flavius said:

Ειναι διαφορετικος παικτης ο πονσε απο τον γκαρσια. να τ'αφησω; σου κανει; ο αραουχο ειναι καλυτερος ή χειροτερος του γκαρσια (ωπ βραχυκυκλωμα);

ο πόνσε ήρθε ρε σαν μεταγραφή, ο αλμέιδα μας είπε αν δεν βρω ισάξιο ή καλύτερο εγώ δεν κάνω μεταγραφή, τη δήλωση κρίνουμε που είναι για τον πούτσο, όχι τους παίκτες.

Link to comment
Share on other sites

Just now, flavius said:

Εισαι περιεργος. Γιατι στηριζεις ολο αυτο που γραφεις στο οτι ο ατυχος τυπακος βγηκε και ειπε σε δυο γραμμες αυτο που λες εσυ "σοβαροτητα και δουλεια". Το οτι εγραψε οτι θα ξανασηκωθει και θα γινει καλυτερος το ερμηνευεςι οτι θελει να γ@@σει. γκομενες. ε οπως και να εχει έχεις μια δοση. :)

Χαχαχχα βρε εγω οτι και να μαι δν επηρεάζω κανεναν ομως στα της ΑΕΚ. Δν γουστάρω δηλώσεις Instagram, Facebook κλπ, έπαιξες χάλια, αστο παει εγινε... Πείσμωσε αδερφέ, σκύψε κεφάλι και δούλεψε παραπάνω και ελα μετα βούλωσε το μας με τις εμφανίσεις σου, πρώτοι θα σε αποθεωσουμε.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nea makri neo afm said:

ο πόνσε ήρθε ρε σαν μεταγραφή, ο αλμέιδα μας είπε αν δεν βρω ισάξιο ή καλύτερο εγώ δεν κάνω μεταγραφή, τη δήλωση κρίνουμε που είναι για τον πούτσο, όχι τους παίκτες.

Ασχετο. Αλλο λεω για τη συσχετιση πονσε γκαρσια που εκανες και άλλο σε ρωταω για τον αραουχο για να σου δειξω οτι η γενικοτερη συσχετιση που εκανες για το αν πρεπει να παρεις αμυντικους ή όχι και τι αμυντικους δεν εχει καμια σχεση με τον πονσε και γκαρσια που εσυ εβαλεες ως παραδειγμα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, krokosmios said:

Εγώ πάντως θυμάμαι στην αρχή του καλοκαιριού να λέμε να έρθει ένας καλύτερος του Τζαβέλλα ο οποίος να μπορεί να διεκδικήσει και θέση βασικού

Το πως περάσαμε από κει στο να έρθει ένας καλύτερος από Βίντα-Μουκουντί δεν το κατάλαβα ποτέ

ακριβως αυτο η ΑΕΚ εχει 2 σουπερ κεντρικους αμυντικους με προσοντα με οτι θελει ο καθε προπονητης ο ενας εμπειρος ο αλλος θηριο δυναμικος καλος ψηλα

και ηθελες ενα στοπερ 3ο που να μπορει να παιξει βασικος οταν θα πρεπει να μη παιξουν και 4ο τον μητογλου για τα συμπληρωματα

αν' αυτου διαβαζουμε παπαριες οτι αν δεν φερεις καλυτερο απο τον βιντα και τον μουκουντι να μην φερει κανεναν και γινεται προσπαθεια να πιστουμε οτι ειναι νορμαλ αυτο 

ε δεν γινεται ειναι παραλογο θα επρεπε να παρεις ενα στοπερ 3ο στην ιεραρχια αυτο σου ελειπε και του χρονου που θα εφευγε ο βιντα να επερνες εναν ηγετη παλι για βασικο

τοσο απλα ειναι τα πραγματα  

Link to comment
Share on other sites

Φλάβιε μην μας καις πρωί πρωί, ο Αραούχο δεν είναι μεταγραφή,δεν συνέκρινα παίκτες, δεν είπα εγώ τι αμυντικούς πρέπει να πάρουμε ή όχι, είπα ότι αυτά που λέει ο Ματίας είναι μαλακίες.

Link to comment
Share on other sites

και στην τελικη αν δεν θελεις να δεσμευτεις με μακροχρονια αγορα και συμβολαιο παρε εναν δανεικο για ενα χρονο και το ξαναβλεπεις μετα απο τις 1000 λυσεις που ειχες να καταληξεις να πας με χρυσοπουλο 4ο και μητογλου 3ο ειναι μπαρουφα ολκης

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

ρε σεις ο 3ος που θελετε να ερθει και να κανει τα ρεπα τους ηθελε 1 μυριο οταν ο βιντα παιρνει 1.2......

ε ο αλμειδα ειπε οτι τα ρεπα τα κανει με αυτους που εχει (στο μη ανταγωνιστικο ελληνικο πρωταθλημα) και οτι προτιμαει να παρει καλυτερο. εγω το βρισκω λογικο. ελληνικη ομαδα, δυστυχως εισαι.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nea makri neo afm said:

Φλάβιε μην μας καις πρωί πρωί, ο Αραούχο δεν είναι μεταγραφή,δεν συνέκρινα παίκτες, δεν είπα εγώ τι αμυντικούς πρέπει να πάρουμε ή όχι, είπα ότι αυτά που λέει ο Ματίας είναι μαλακίες.

Κι εγω λεω οτι αυτα που λες εσυ ειναι μαλακιες γιατι δεν εχεις προπονησει ουτε μαζι με γιαννικη. Πες τωρα κι εσυ οτι αυτα που λεω εγω ειναι μαλακιες να κλεισουμε.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×