Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - Πανσερραϊκός (2η αγ.): 26/8/23, 21:30


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου   

54 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
      0
    • Σιντιμπέ
      0
    • Μήτογλου
      0
    • Χρυσόπουλος
    • Μοχαμάντι
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Ελίασον
      0
    • Γιόνσον
    • Πισάρο
    • Μάνταλος
      0
    • Φαν Βέερτ
      0
    • Πινέδα
      0
    • Γκατσίνοβιτς
    • Αραούχο
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Ζίνι
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
    • Σιντιμπέ
    • Μήτογλου
    • Χρυσόπουλος
    • Μοχαμάντι
      0
    • Γαλανόπουλος
    • Ελίασον
    • Γιόνσον
      0
    • Πισάρο
      0
    • Μάνταλος
    • Φαν Βέερτ
    • Πινέδα
      0
    • Γκατσίνοβιτς
    • Αραούχο
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Ζίνι
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      0

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

3 minutes ago, Vasilis21r said:

Για μένα όπως και πέρσι θεωρώ πως το πρόβλημα της ομάδας είναι επιθετικό. Με ένα 4-1 η 5-1 χτες, θα μιλάγαμε πολύ λιγότερο για τον μικρό και για κάθε μπακ. Δεν γίνεται σε κάθε αγώνα να επιβάλλεσαι τόσο εμφατικά, να δημιουργείς τόσες φάσεις και να μην σκοράρεις. 

Απο τους 10-11 παιχτες που εχεις στις 4 θεσεις τις επιθεσεις, μαξ 2 να εχουν συχνη επαφη με τα διχτυα συγκριτικα με τις ευκαιριες που παιρνουν. Ειναι τεραστιο προβλημα, αλλα προεχει η αμυνα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, blanco21 said:

Έβλεπες κάτι γυρίσματα πίσω που ενώ κυνηγούσε ο επιθετικός απο τις Σέρρες

αργούσε χαρακτηριστικά να μπει στο πλάνο ο Αθανασιάδης,αλλά και ο Μήτογλου είχε αργές αντιδράσεις.

Για μένα φταίει ο σκηνοθέτης.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, amd said:

ρε 1Μ εδινες αποδεδειγμενα για τον αραουχο και τον σαντσεζ τι 600 και 700 χιλιαρικα συζηταμε 

Το θέμα είναι αν έδινες τα ποσά που ήθελαν και οι ομάδες. Πέραν του ότι ο δεύτερος δεν ήθελε να έρθει Ελλάδα.

 

Link to comment
Share on other sites

Μετά το χθεσινό …σοκ, θα μοιραστώ κι εγω τις δικές μου προσεγγίσεις στο νήμα:

Στην άμυνα, υπάρχει πάντα ο αρχηγός. Χθες ήταν ο Μητογλου, ο οποίος έκανε κάκιστο παιχνίδι, δεν συμπεριφέρθηκε ως τέτοιος, η άμυνα έμεινε ακέφαλη και ο μικρός έμεινε στο …πουθενά από τα 20¨ επικράτησε ο πανικός και αυτό ήταν, δεν βρέθηκε ένας από τους υπόλοιπους να πει μια κουβέντα ή να κάνει κάτι.

Αρχηγος δεν ήταν ο Γαλανόπουλος χθες, κάκιστη εμφάνιση κατά την γνώμη μου, 9/10 έψαχνε τον Μάνταλο που ήταν μια ταχύτητα πιο αργος από …εμένα.

Σιντιμπέ, εντελώς απειθαρχητος, προσωπικά μου αρέσει ως παίκτης, αλλά κάτι παίζει με το μυαλό του, είναι τις μισές φορές πηγή κινδύνων, ειδικά αν τον στοχεύσει ο αντίπαλος προπονητής επιθετικά. 
Ελιασον, συμπαθέστατος, από τον τραυματισμό και μετά έχει χάσει το νεύρο του, σαν φοβισμένος, για να φανεί θέλει συνδυαστικό ποδόσφαιρο με τον μπακ κι ένα χάφ. Δεν είναι όσο «αέρινος» μπορεί να είναι, ίσως επειδή είναι αρχή σεζόν.

Φαν Φερτ, σε ένα παιχνίδι που ήταν ταμάμ για δαυτον, ήταν απλά …περαστικός, ας πάει στο καλό αν δεν μας ταιριαζει στο πλάνο. Ο Εκι χθες στην θέση του θα είχε χαττρικ και θα γράφαμε άλλα τώρα.

Πισαρο, πολύ πολύ καλός παίκτης, με μυαλό και τεχνική. Σφιγμένος και αυτός αλλά και ξέρει καντάρια μπάλα και θα λυθεί σιγά σιγά. Απορώ γιατί δεν παίρνει στημένα. Δεν φάνηκε να έχει τρεξίματα, ελπίζω αυτό να βελτιωθεί.

Μοχαμαντι, δεν ξέρω τι παίζει με τον Πέρση εραστή, τόσα μάλλον μπορεί, επιθετικά απλά δεν.

Γιονσον, φιλότιμος, δεν τα πήγανε καλά στη συννενόηση με τον Γαλανόπουλο (ο οποίος έβλεπε μόνο τον Μάνταλο), θέλει προπόνηση στα τελειώματα δεν γίνεται να σημαδεύει μόνο κέντρο τέρματος μια ζωή.

Ματίας, θα πορευτούμε μαζί, στα καλά και κυρίως στα στραβά, εμένα μου αρέσεις για προπονητής της ΑΕΚάρας με τους 32000 προπονητές εξέδρας.

Προεδρε, ο,τι πει ο Ματίας, απλά ρώτα τον ξανά αν σου φαίνεται ότι κάνει τσιγκουνιές για μα σε ευχαριστήσει. Έχεις πολύ δουλειά φέτος να προστατευσεισ Την ομάδα απέναντι στον συρφετό των media του παιδοφιλου. 

Περσι, στην Ριζούπολη, είχαμε πάρει μηδέν βαθμούς από τον φίλο Βόλο σε αντίστοιχη φάση πρωταθλήματος, χωρις την δολοφονία, χωρίς να έχουμε rotation και  χωρις τον αγώνα της Τετάρτης.

Δεν περνάνε οι ώρες μέχρι την Τετάρτη.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Έναν τύπου Χατζιδιακου ή εκείνου του Μαε της φερενσβαρος θέλεις, που και δε θα σου ζητήσουν 1εκ και έχουν κάποια εμπειρία και κάποια  προοπτική  

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bluesman said:

Το θέμα είναι αν έδινες τα ποσά που ήθελαν και οι ομάδες. Πέραν του ότι ο δεύτερος δεν ήθελε να έρθει Ελλάδα.

 

δηλαδη εσυ πιστευεις με 1Μ διαθεσιμο ποσο για συμβολαιο τον χρονο δεν εβρισκες παιχτη ελευθερο η δανεικο, χεσε τις ομαδες πες δεν θες να πληρωσεις αλλα πληρωσες και για τον πινεδα και για τον πονσε και για τον χρυσοπουλο 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, amd said:

δηλαδη εσυ πιστευεις με 1Μ διαθεσιμο ποσο για συμβολαιο τον χρονο δεν εβρισκες παιχτη ελευθερο η δανεικο, χεσε τις ομαδες πες δεν θες να πληρωσεις αλλα πληρωσες και για τον πινεδα και για τον πονσε και για τον χρυσοπουλο 

Δεν διαφωνώ. Από την άλλη, όταν σου λέει ο ΑΛμέιδα "θέλω τον Αραούχο" και οι άλλοι ζητάνε 2-3 εκατομμύρια ευρώ, οφείλεις να τα δώσεις. Αυτή είναι η γνώμη μου και όχι να πάει η κολοκυθιά σε καλούς ελεύθερους. Αφού δεν ζητάνε τρελά ποσά, πάρτου μία από τις βασικές επιλογές.

Δεν θα πέσει έξω ο προϋπολογισμός για 2-3 εκατομμύρια ευρώ, αφού ο προπονητής δεν θέλει άλλες μεταγραφές.

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bluesman said:

Δεν διαφωνώ. Από την άλλη, όταν σου λέει ο ΑΛμέιδα "θέλω τον Αραούχο" και οι άλλοι ζητάνε 2-3 εκατομμύρια ευρώ, οφείλεις να τα δώσεις. Αυτή είναι η γνώμη μου και όχι να πάει η κολοκυθιά σε καλούς ελεύθερους. Αφού δεν ζητάνε τρελά ποσά, πάρτου μία από τις βασικές επιλογές.

Δεν θα πέσει έξω ο προϋπολογισμός για 2-3 εκατομμύρια ευρώ, αφού ο προπονητής δεν θέλει άλλες μεταγραφές.

 

τα εδωσες και σε παρακλαγε η Αμερικα να ερθει ο Αραουχο στα λεφτα που ηθελες δηλαδη λιγο πανω απο 1Μ για την Αμερικα και 1Μ για τον μεξικανο και ο αλμειδα ειπε μην τον παρετε τραβηξε χειροφρενο

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, amd said:

τα εδωσες και σε παρακλαγε η Αμερικα να ερθει ο Αραουχο στα λεφτα που ηθελες δηλαδη λιγο πανω απο 1Μ για την Αμερικα και 1Μ για τον μεξικανο και ο αλμειδα ειπε μην τον παρετε τραβηξε χειροφρενο

Απίστευτο, τότε αλλάζει. Τι να πω, πιστεύει τόσο πολύ στους νεαρους; Θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

ειδα  μονο το δευτερο ημιχρονο

Το αποτελεσμα ειναι ασχημο αλλα η ομαδα σε πολυ καλη κατασταση και ειναι μονο θεμα γκινιας οτι δεν εβαλε 3-4-5 γκολ

 για πολλους παιχτες που ξεκινησαν ,ηταν μολις το πρωτο επισημο ματσ και η ομαδα συνεχιζει απο κει που σταματησε περσυ με 80% κατοχη και δεκαδες ευκαιριες .

Στα παπαρια μου ο Αυγουστος της σουπερλιγκας αν ειναι να μπαινουν τα γκολ στα πλει-οφ

 

Το οτι η ομαδα αποδιδει στο φουλ με τοσες αλλαγες ειναι εργο Ματιας οποτε καλο

Πιζαρο καλη μεταγραφη , Ζινι θυμιζει θωρηκτο Γκαρσια

Φαν Βερτ χρειαζεται ξεματιασμα

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Geologos said:

Ντροπη τον έχεις και αβαταρ.

@Νονός

Επιστήμων Γεωλόγε, εφέτΟ δεν θα είμαι τόσο επιεικής και συγκαταβατικός όσο πέρσι.

* Λάτιν Σαλτιμπάγκο, ο ΠΑΙΚΤΑΡΑΣ που το είχε "μία χόρτα" να σου ξεκλειδώσει το χθεσινό ματς, λιάζει τις ΑΡΧΙΔΑΡΕΣ του στην καυτή άμμο της Αγίας Νάπας ...

alexanter-franson-pllarge1-356x356.png.1803b142986ebccc583ee80172349325.png

ΓΚΕΓΚΕ ???

 

Link to comment
Share on other sites

Τραγική διαχείριση των μεταγραφών φέτος, είτε φταίει ο Αλμέιδα είτε άλλος, δεν με νοιάζει. Έπρεπε όπως λέγαμε οι μισοί τουλάχιστον εδώ μέσα να πάρουν πόδι μοχαμαντι, ένας τερματοφύλακας και ίσως ο σιντιμπε και να φέρεις παικταραδες στις θέσεις τους. Χαφαρα έπρεπε να είχε έρθει αρχές Ιουλίου και για μένα ίσως έπρεπε να μην κρατήσεις αμραμπατ και να φέρεις άλλο στην θέση του. 

Το πρωτάθλημα θα το πάρουμε αλλά παίζει να μας βγει η ψυχή και φέτος.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Geologos said:

Ντροπη

🤣 σορρυ , με τελειωσαν τα ρεάξα..

Μια φορα για να πουμε και κατι επουσιωδες ο Ζινάκος ( @Νονός ) καλα επαιξε και παρα λιγο να την κανει τη ζημια στα λιγα λεπτα που πηρε.

Κιαυτος πολυ νωριτερα επρεπε να μπει 

Αστον το Νονο μου...αυτος ζει ετεροχρονισμενα τον :

ROCKY 1976 UA/Chartoff-Winkler film con Sylvester Stallone come Rocky  Balboa Foto stock - Alamy

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί η ομάδα να είναι καλή στην επιθετική λειτουργία της αλλά χρειάζεται και βελτίωση στην αμυντική. Δεν μπορεί να βασιζόμαστε πάντα στο ότι θα βάλουμε περισσότερα γκολ  από αυτά που μοιραία θα δεχτούμε. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, mporat said:

Για μένα φταίει ο σκηνοθέτης.

 

19 minutes ago, Hades said:

Έχει ένα μικρό delay ο Αθανασιαδης είναι η αλήθεια, ίσως φταίει το buffering 

Ίσως μια ultra wide camera είναι η λύση!

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ΚΑΤΟΎΝΑ 21 said:

🤣 σορρυ , με τελειωσαν τα ρεάξα..

Μια φορα για να πουμε και κατι επουσιωδες ο Ζινάκος ( @Νονός ) καλα επαιξε και παρα λιγο να την κανει τη ζημια στα λιγα λεπτα που πηρε.

Κιαυτος πολυ νωριτερα επρεπε να μπει 

Αστον το Νονο μου...αυτος ζει ετεροχρονισμενα τον :

ROCKY 1976 UA/Chartoff-Winkler film con Sylvester Stallone come Rocky  Balboa Foto stock - Alamy

ΖΙΝΝΗΣ - ΓΕΜΠΟΑΡΟΣ μετά τα Χριστούγεννα θα κυκλοφοράνε Σπάτα / ΑγιαΣοφιά με τις μαλαπέρδες όξω να κρέμΟΥνται και δεν θα τους μιλάει άΘρωπος.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Vasilis21r said:

Για μένα όπως και πέρσι θεωρώ πως το πρόβλημα της ομάδας είναι επιθετικό. Με ένα 4-1 η 5-1 χτες, θα μιλάγαμε πολύ λιγότερο για τον μικρό και για κάθε μπακ. Δεν γίνεται σε κάθε αγώνα να επιβάλλεσαι τόσο εμφατικά, να δημιουργείς τόσες φάσεις και να μην σκοράρεις. 

Η επίθεση σκόραρε..Ποδόσφαιρο είναι όχι χάντμπολ!! Το 1-0 είναι το 2ο πιο πιθανό αποτέλεσμα σε ένα ματς και το πιο πιθανό αποτέλεσμα νίκης.Αν δεν μπορείς να το φέρεις, δεν μπορείς να κερδίσεις τίποτα..

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μικρά - μικρά από το χθεσινό :

- Ο Μήτογλας άμα παίζει "δεύτερη φωνή" πλάι σε κανα Μουκουντή είναι μια χαρά. Άμα τον βάλεις prima donna και περιμένει να ακουμπήσει σε αυτόν και κανας Χρυσόπουλος, κλάφτα Χαράλαμπε. Δεν αντέχει το βάρος της ευθύνης.

- Βλέπω ώρες ώρες τον Κυριελέησον και νομίζω ότι κάθε φορά που βάζει τη μπάλα μπροστά και φεύγει, στο μυαλό του έρχεται η φάση με το μαρκάρισμα και τον τραυματισμό του πέρσι. Με ότι αυτό συνεπάγεται. Mind games ...

- Ο Conquistador Ροδόλφος σε μια ΑΕΚ προ τετραετίας θα "έβγαζε μάτια". Στην τωρινή θέλει δουλειά. Δουλειά και ΤΑΧΥΤΗΤΑ. Άμα ακούς τον σπίκερ να λέει "χαμηλό κέντρο βάρους", η ... μετάφραση είναι "χοντροκώλης και πιο αργός από όσο πρέπει". Το ότι ξεχώρισε χθες έγκειται στα χάλια όλων των υπολοίπων και στο ότι απέναντι του είχε τους ... "Ακανέδες" κι όχι καμιά σοβαρή ομάδα.

- Σιντιμπές θέλει να τραγουδήσει το "Παίζω μόνο με την εμπειρία μου" αλλά ακούγεται το "Δεν μπορώ μανούλα μ' δεν μπορώ".

- Ο Φαν Βέρτης χθές είχε την ευκαιρία να "μπει στο κάδρο" και την πέταξε στον κάδο της ανακύκλωσης. Αμφιβάλλω αν θα ξαναέχει τέτοια.

- Πέραν της όποιας χιουμοριστικής προσέγγισης, όλοι εκεί στα Σπάτα, από Πελάδο μέχρι τον θυρωρό και τις καθαρίστριες ΠΕΣΤΕ πάνω στον Ζίννη !!!! Το ποτένσιαλ είναι μοναδικό.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Πέραν της προφανούς έλλειψης καλής αμυντικής λειτουργίας η ομάδα πρέπει να δουλέψει τα τελειώματα της. Δεν μπορεί να κάνουμε 10 τελικές για να γράψει στο τέλος 1 γκολ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ειδικα απο την μερα που πήραμε τον Πονσε μέχρι σήμερα, που μπήκαμε στην τελική μεταγραφική ευθεία,  τα ειπαμε μια, δυο, τρεις, δεκα, είκοσι φορες:

τερμα, δεξιό μπακ, αριστερό μπακ, στοπερ και εξαρι Ιδανικα θες από ένα παίκτη.

Κατανοητο ότι δεν είναι εύκολο ή δεν ήθελαν να παρεις σε ολες αυτές τις θεσεις. Αλλά έστω σε δυο θεσεις έπρεπε να το κανεις. Στους στοπερ είναι και αριθμητικό το θέμα ξεκαθαρα, αλλά δεν είναι μονο εκεί το θέμα, απλά εκεί Ειναο το πιο χαρακτηριστικο.

Δεν είναι μονο η χθεσινή τρομερή γκελα αλλά γενικά αυτό που έρχεται. 
Οσο για χθες, ναι ειχες 30 τελικες μπροστά αλλά αν δεν σου έλειπαν αυτά ούτε γκολ καρτούν  θα ειχες φάει λογικά, ούτε κυριως θα ανακάτευες την τράπουλα 10 φορες μέσα στο ματς μπας και βρεις αξιοπρεπες σχήμα σε συνδυασμό με το ροτεησον που έκανες.

Τα γράφουμε ολο το καλοκαίρι: υπερεκτίμηση του περσινού ρόστερ από την μέση και πίσω, λογική «εμεις ξέρουμε ο κόσμος δεν ξέρει» και λογική χαζό-οικονομιας αφού αν δεν υπήρχαν τα χρηματα δεν νομιζω ότι με 2 παικτες (ελευθερους ή δανεικους έστω) θα έπεφτε έξω το μπατζετ.

 

Το πληρώσαμε χθες και θα το πληρώσουμε παρα πολύ άσχημα γενικά, εκτός αν παρατήσουμε μια απο τις 3 διοργανώσεις ξερω ´γω και γελαει ο κόσμος μαζί μας στην Ευρώπη πχ

Καλη η λατινοαμερικανική τρελα και τα με νοιάζουν μονο οι επιθετικογενεις ξερω ´γω, αλλά όταν χανεται το μέτρο μπορεί ολα να γυρίσουν τούμπα στο τελος. Αν είχαμε πάλι δυο διοργανώσεις μόνο οκ, μπορεί να πήγαινε όπως περυσι αφού μπροστά είσαι σούπερ. Αλλά δεν έχουμε και το ξέραμε από τον Μάιο αυτό.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

μεταξυ στοπερ και τερματοφυλακα με κλειστα ματια τερμα . αλλα τι πιο συνηθες . αργησαμε .ελπιζω να εμαθε ο κοουτς οτι δεν αλλαζεις το συμπαν . εναν στοπερ εμπειρο με εναν φρεσκαδουρα . και πολυ δουλεια με τα εξτρεμ . πρεπει να μπουκασυν στα ισια για να ανοιξεις αμυνες . αμφιβαλλω οτι μπορουν αλλα ας το ελπισουμε .  επισης εχουμε λιγο ξεχασει οτι ο αραουχο ειναι φορ . 

Link to comment
Share on other sites

επιθετικα για να δημιουργησεις δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο εκανες 30 τελικες εχασες 10 ευκαιριες για γκολ υπαρχει θεμα στο τελειωμα οχι στην δημιουργια φασεων

και στα 4 ματς που εχεις παιξει μεχρι τωρα φασεις δημιουργεις με σχετικη ανεση το θεμα ειναι οτι δεν τελειωνεις τις φασεις που κανεις 

δηλαδη σαν παραγωγη ποδοσφαιρου η ομαδα ειναι τερματισμενη 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×