Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - Royal Antwerp FC (Champions League, playoff, ρεβάνς): 30/8/23, 22:00, MEGA


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου  

60 members have voted

  1. 1. mvp

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
    • Μουκουντί
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
    • Άμραμπατ
      0
    • Πινέδα
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Πόνσε
      0
    • Ελίασον
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Πισάρο
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Αραούχο
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
    • Ρότα
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
    • Σιμάνσκι
    • Άμραμπατ
      0
    • Πινέδα
    • Γκατσίνοβιτς
    • Τσούμπερ
    • Πόνσε
    • Ελίασον
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Πισάρο
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Αραούχο
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      0

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Νομίζω μονοδρομος 11άδα

                    Στανκοβιτς

 Ρότα     Βίντα      Μουκουντί       Χ'σαφί

 Αμπραμπάτ  Σιμάνσκι  Πινέδα   Γκάτσι

               Τσούμπερ    Πόνσε

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AG21 said:

Νομίζω μονοδρομος 11άδα

                    Στανκοβιτς

 Ρότα     Βίντα      Μουκουντί       Χ'σαφί

 Αμπραμπάτ  Σιμάνσκι  Πινέδα   Γκάτσι

               Τσούμπερ    Πόνσε

Συμφωνώ με δεδομενο οτι ο ούχο δεν ειναι έτοιμος. Έχω έναν ενδοιασμό αν θα ξεκίναγα ελίασον αντι αμραμπατ για ασφηκτικο πρεσαρισμα και να βάλω στο 65 τον μαροκινό να κάνει τα δικά του(να παγωσει χρονο, να κερδισει φαουλ κτλπ).

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Kapetane21 said:

3-1 θα λήξει το μάτς οπός τότε με την Γκρασχόπερς 

Όχι ρε φίλε, μη λες τέτοια. Μικρό παιδί τότε, πήγα να πεθάνω. Αλλά με κάτι τέτοια ατσαλώνεσαι και γίνεσαι αργότερα σχολιαστής σε forum.

  • Hahaha 6
Link to comment
Share on other sites

Άμραμπατ θα ξεκινήσει για αυτό ξεκουράστηκε.

Επαναλαμβανω ότι θα πρέπει να γίνει προπονηση στα πεναλτυ σε οσους αναμενεται  να ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΝ το ματς.

Εγω τα γράφω, ελπίζω αυτά τα αυτονοητα να γίνονται κιολας, τι να πω.

Επισης θέλει θαρρος και υπομονή, όχι αγχη και τρελες.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, AG21 said:

Νομίζω μονοδρομος 11άδα

                    Στανκοβιτς

 Ρότα     Βίντα      Μουκουντί       Χ'σαφί

 Αμπραμπάτ  Σιμάνσκι  Πινέδα   Γκάτσι

               Τσούμπερ    Πόνσε

Παιζει και Γιονσον που ειναι ανεβασμενος  αντι Πινεδα ... και να βαλει Πινεδα στο 2ο..

Link to comment
Share on other sites

Eχω ενα κακο προαισθημα για το ματς της Τεταρτης, αυτη η κωλομαδα θα μας πιει το αιμα με την αμυνα της.

 

Μου θυμιζει τον περσινο βαζελο, οχι μονο στον τροπο παιχνιδιου, αλλα και στην κωλοφαρδια.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και να μην προκριθούμε, που πραγματικά πιστεύω ότι θα περάσουμε, δεν θα έρθει και το τέλος του κόσμου, έτσι; 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, SpiRos said:

Πάντως και να μην προκριθούμε, που πραγματικά πιστεύω ότι θα περάσουμε, δεν θα έρθει και το τέλος του κόσμου, έτσι; 

Θα πρέπει να μείνουμε δίπλα στην ομάδα, σίγουρα

Πάντως και λόγω αντιπάλου και λόγω δικού σου timing σαν οργανισμός, επιβάλλεται να προκριθείς και να περάσεις ομίλους. Είναι ευκαιρία όπως και να το κάνουμε

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SpiRos said:

Πάντως και να μην προκριθούμε, που πραγματικά πιστεύω ότι θα περάσουμε, δεν θα έρθει και το τέλος του κόσμου, έτσι; 

Όχι αλλά ελπίζω να περάσουμε γιατί από την αρχή των υποχρεωσεων υπάρχει μια διάχυτη αρνητικότητα από τον κόσμο χωρίς ιδιαίτερο λογο. Και δεν μπορώ να δεχτώ ότι η μη μεταγραφή του στόπερ ευθύνεται αποκλειστικά για αυτή τη νευρικότητα που τουλάχιστον εγώ αντιλαμβάνομαι 

  • Δικεφαλάκι 2
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skepastos said:

Όχι αλλά ελπίζω να περάσουμε γιατί από την αρχή των υποχεωσεων υπάρχει μια διάχυτη αρνητικότητα από τον κόσμο χωρίς ιδιαίτερο λογο. Και δεν μπορώ να δεχτώ ότι η μη μεταγραφή του στόπερ ευθύνεται αποκλειστικά για αυτή τη νευρικότητα που τουλάχιστον εγώ αντιλαμβάνομαι 

Εγώ θεωρώ ότι παίζει ρόλο το σκηνικό που έγινε, αυτή η ένταση πιστεύω ότι βγαίνει από εκεί.

  • Δικεφαλάκι 8
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Giorgos said:

Εγώ θεωρώ ότι παίζει ρόλο το σκηνικό που έγινε, αυτή η ένταση πιστεύω ότι βγαίνει από εκεί.

Ολα εχουν επηρεαστει απο εκεινη τη στιγμή. Να θυμίσω οτι πριν απο τη δολοφονία, το μονο που μας απασχολουσε ηταν ποσο ειναι η χρηματστηριακη αξία  του Λιβάι 

  • Δικεφαλάκι 2
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Geologos said:

Ολα εχουν επηρεαστει απο εκεινη τη στιγμή. Να θυμίσω οτι πριν απο τη δολοφονία, το μονο που μας απασχολουσε ηταν ποσο ειναι η χρηματστηριακη αξία  του Λιβάι 

Έτσι είναι, αρκεί να δεις το πέταλο πως ήταν πέρυσι και πως είναι σε αυτά τα ματς. Είναι πολύ ιδιαιτερες οι  συνθήκες.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Giorgos said:

Εγώ θεωρώ ότι παίζει ρόλο το σκηνικό που έγινε, αυτή η ένταση πιστεύω ότι βγαίνει από εκεί.

Παίζει να έχεις δίκιο

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Περσι πηγαιναμε για παρτι κ πουλαγαμε τρελα, φετος παμε για μνημοσυνο κ ψαχνουμε με αγωνια τροπο εκδικησης. Δεν υπαρχει ουτε διαθεση ουτε καθαρο μυαλο στην εξεδρα. Οι βαζελες καταφεραν δυνατο χτυπημα κ γι αυτο πρεπει να αφανιστουν ξαναλεω

  • Δικεφαλάκι 4
  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

Είναι το πρώτο ματς με φιλοξενούμενους οπαδούς στο γήπεδο μας. Η ΠΑΕ οφείλει να ΑΠΑΙΤΗΣΕΙ από τις αρχές ταυτοποίηση των φιλοξενούμενων οπαδών με ταξιδιωτικό έγγραφο: ό,τι γράφει το εισιτήριο, να αναγράφεται και σε ταυτότητα ή διαβατήριο. Και οποιοσδήποτε με ελληνικό ονοματεπώνυμο προσέλθει, να του απαγορευτεί η είσοδος στην κερκίδα των φιλοξενούμενων. Είναι αφελές να πιστεύουμε ότι τα καραγκιοζιλικια των απαταιωνιων θα περιοριστούν σε ένα ματς.

Όσο παράξενο άθλημα κι αν είναι, το ποδόσφαιρο είναι συνήθως δικαιότερο από τη ζωή. Η δικαιοσύνη αποδόθηκε και πέρυσι, έστω και αργά. Δεν ξέρω αν είναι η στιγμή να συμβεί αυτό η τελευταία εβδομάδα του μαύρου Αυγούστου για τον οργανισμό -μπορεί να συμβεί κι αργότερα. Ωστόσο ομάδα που σε τρία ματς Champions League έχει δημιουργήσει 35-40 ευκαιρίες δεν τη φοβάμαι και ξέρω ότι θα βρει το δρόμο της. Όπως επίσης, δεν μου γεμίζει και το μάτι ομάδα που έχει σωθεί δις από πέναλτι στο 90φευγα και όλες τις φορές με λάθος ανάγνωση του ματς απ' τον πάγκο της.

Ακόμα κι αν όλα πάνε ανάποδα, δηλαδή αυτοί που κόλλησαν κοβιντ τη Σλάβια Πράγας περάσουν κι η ΑΕΚ δεν σκοράρει στις 20+ ευκαιρίες που δημιουργήσει, καμιά χρονιά δεν τελειώνει.

Η ομάδα θα αναμετρηθεί όπως ξέρει, με λύσσα μέχρι το τελευταίο λεπτό στο γήπεδο. Και μακάρι η εξέδρα να ξαναθυμηθεί ένα σύνθημα που πια έχω καιρό ν' ακούσω: "Σαν βρεθείς στης Φιλαδέλφειας τα μέρη..."

Εμπρός για τα αστέρια ΑΕΚΑΡΑ.

  • Δικεφαλάκι 5
  • Μπομπίτσα 4
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Toni Black said:

Περσι πηγαιναμε για παρτι κ πουλαγαμε τρελα, φετος παμε για μνημοσυνο κ ψαχνουμε με αγωνια τροπο εκδικησης. Δεν υπαρχει ουτε διαθεση ουτε καθαρο μυαλο στην εξεδρα. Οι βαζελες καταφεραν δυνατο χτυπημα κ γι αυτο πρεπει να αφανιστουν ξαναλεω

Ας μην αφήσουμε την θλίψη και το πένθος μας να γίνει αφετηρία για περισσότερη βία, μίσος και αίμα. Είτε δικό τους, είτε δικό μας.

Link to comment
Share on other sites

Με μερικα καλα αποτελεσματα ο πονος σιγα σιγα θα εξαληφθει.

Ηταν πολυ ισχυρο αυτο που εγινε. Αδικο και εξοργιστικο.

Το πενθος εχει σταδια να ξερετε. Και θελει χρονο.

 

Και να τη πληρωσουν αυτοι που το εκαναν. Οχι αλλοι αθωοι

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Toni Black said:

Περσι πηγαιναμε για παρτι κ πουλαγαμε τρελα, φετος παμε για μνημοσυνο κ ψαχνουμε με αγωνια τροπο εκδικησης. Δεν υπαρχει ουτε διαθεση ουτε καθαρο μυαλο στην εξεδρα. Οι βαζελες καταφεραν δυνατο χτυπημα κ γι αυτο πρεπει να αφανιστουν ξαναλεω

Θα αποδωθει δικαιοσυνη εν καιρω, και μαζι με την εικονα του Μιχαλη στο γηπεδο ο κοσμος θα βρει παλι την τρελα του. Μακαρι αυτο να αρχισει απο σημερα - αυριο.

Και στο χειροτερο σεναριο, που ο καρβελας περναει ομιλους, και μεις 90 λεπτα δε τους βαλουμε μεσα στο τερμα, η χρονια τωρα ξεκιναει.

ΑΕΚ εισαι, ποτε δεν ηταν ευκολο και ποτε δεν θα ναι. Εμεις πρεπει να μαστε διπλα στην ομαδα σε οτι γινει. Και πανω απο ολα, δεν χαθηκε τιποτα. Ειμαστε σε ολα μεσα και φαβορι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

οτι και να γινει στο ματς η ΑΕΚ παει μπροστα  ειτε περασει ειτε αποκλειστει 

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Όλοι θελουμε να μπει ομίλους ΤΣΛ η ΑΕΚ και να μην μπει πάντως θα έχουμε ομίλους Europa . Και η χρόνια τώρα ξεκινά . Και έχουμε να δούμε πολλά ακόμα 

ΜΟΝΟ ΑΕΚ 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Γιατί τόση μετριοπάθεια ρε παιδιά? Αν δεν μπεις Τσάμπιονς Λιγκ με αντίπαλο αυτή την μετριότητα,θα είναι μεγάλη αποτυχία.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, SlobodanNugatinovic said:

Γιατί τόση μετριοπάθεια ρε παιδιά? Αν δεν μπεις Τσάμπιονς Λιγκ με αντίπαλο αυτή την μετριότητα,θα είναι μεγάλη αποτυχία.

 

μετριοτητα στα δικα μας ματια μια χαρα ομαδα ειναι η αντβερπ νταμπλουχος Βελγιου με καλο ροστερ και καλο προπονητη τωρα απο ποτε οι διπλες αναμετρησεις με αντιπαλο την νταμπλουχο Βελγιου ειναι αποτυχια αν δεν περασεις πραγματικα δεν το εχω ξανα ακουσει.

αλλο μπορεις να περασεις και οτι εχεις καλη πιθανοτητα να το κανεις και αλλο ειναι αποτυχια αν δεν περασεις 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Giorgos said:

Εγώ θεωρώ ότι παίζει ρόλο το σκηνικό που έγινε, αυτή η ένταση πιστεύω ότι βγαίνει από εκεί.

Είναι 100% αυτό και για μένα.

Το Σάββατο την ώρα που έμπαινα στο γήπεδο η αποστολή του Πανσεραικού άφηνε λουλούδια μπροστά στο πανί με το Μιχάλη  και η εξέδρα φώναζε "Μιχάλη ζεις για πάντα Αεκτζής" . Εβλεπες ότι υπάρχει συγκίνηση έντονη και  μεγάλη, είχα ανατριχιάσει πραγματικά , και το ίδιο έβλεπα και στους γύρω μου.

Καπάκι μετά από αυτό έβαλαν στα μεγάφωνα το Freed from desire. E, δεν μπορούσε ο κόσμος να κάνει πανηγύρι στις εξέδρες όπως πέρσι μετά από τέτοια στιγμή, και λογικό.

Χρειάζεται χρόνος και στην εξέδρα, και ελπίζω να υπάρξουν θετικά αποτελέσματα για να προχωρήσουμε μπροστά και να μην μπούμε σε μεγάλη εσωστρέφεια. 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×