Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - Royal Antwerp FC (Champions League, playoff, ρεβάνς): 30/8/23, 22:00, MEGA


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου  

60 members have voted

  1. 1. mvp

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
    • Μουκουντί
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
    • Άμραμπατ
      0
    • Πινέδα
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Πόνσε
      0
    • Ελίασον
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Πισάρο
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Αραούχο
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
    • Ρότα
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
    • Σιμάνσκι
    • Άμραμπατ
      0
    • Πινέδα
    • Γκατσίνοβιτς
    • Τσούμπερ
    • Πόνσε
    • Ελίασον
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Πισάρο
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Αραούχο
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      0

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

3 hours ago, chris manousopoulos said:

Το πενθος εχει σταδια να ξερετε. Και θελει χρονο.

και εν προκειμένω πολύ χρόνο..πάρα πολύ..

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, nf28 said:

Καπάκι μετά από αυτό έβαλαν στα μεγάφωνα το Freed from desire

Ενοιωσα πολυ αμηχανα...εσκυψα και εκλεισα τα ματια με τα χερια..

Ισως ηταν περιττό το ασμα..

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, ΚΑΤΟΎΝΑ 21 said:

Ενοιωσα πολυ αμηχανα...εσκυψα και εκλεισα τα ματια με τα χερια..

Ισως ηταν περιττό το ασμα..

Και εγώ το ίδιο. Ήταν πολύ κακό το timing.

Για να μην πω για το σφίξιμο στο στομάχι όταν πέρασα μπροστά από το σημείο που χτυπήθηκε ο Μιχάλης και είδαμε όλοι το βίντεο με τα ίχνη από το αίμα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, nf28 said:

Και εγώ το ίδιο. Ήταν πολύ κακό το timing.

Για να μην πω για το σφίξιμο στο στομάχι όταν πέρασα μπροστά από το σημείο που χτυπήθηκε ο Μιχάλης και είδαμε όλοι το βίντεο με τα ίχνη από το αίμα.

Χωρίς να θέλω να ακουστώ ξερόλας και επίσης χωρίς να αναφερθώ σε προσωπικές, οικογενειακές, πρόσφατες δυσάρεστες εμπειρίες, θα πω μόνο ότι η απώλεια, το "πένθος", εξελίσσεται σε 5 στάδια χρονικά. Είναι φυσιολογικό, και τολμώ να πω υγιές, να "περνάμε" μέσα από κάθε ένα απο αυτά τα στάδια, ο καθένας στον χρόνο του, ο καθένας με την ένταση και το ιδιαίτερο του χαρακτήρα του. Σε ό,τι αφορά την σχέση μας με την ΑΕΚάρα μας, το τέταρτο και προτελευταίο στάδιο, αυτό της κατάθλιψης είναι κατά την γνώμη μου το δυσκολότερο (ακόμη και από το στάδιο της οργής...). Όσο γρηγορότερα μπορέσουμε, ο καθένας μόνος του, με τα αδέλφια του, με τους διπλανούς του, και το ξεπεράσουμε όλοι μαζί, τόσο δυνατότεροι γινόμαστε. 

Υπό αυτό το πρίσμα -και μόνον- όσο συχνότερα παίζει η ΑΕΚάρα και όσο (αν και είναι σοκ ομολογουμένως) συχνότερα τραγουδάμε και αγκαλιαζόμαστε στο Ναό, τόσο υγιέστερο και για εμάς και για τα αδέλφια (συν βεβαια πατεράδες, παππούδες κοκ) εκεί ψηλά.

 

 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Kami said:

Κεντάει στην συνέντευξη ο Πελάδο!!

(bonus: Τα χωνει κ στους αρδ)

Αυτό έγραψα μόλις και σε άλλο τοπική. Τους τα έχωσε, καλά κατάλαβα, έτσι;

Όντως κεντάει ο άνθρωπος...

Link to comment
Share on other sites

Ο Γενικός Διευθυντής της Αντβέρπ, Σβεν Ζακ μίλησε για την ρεβάνς  (30/8, 22.00) στα πλέι-οφ του Champions League κόντρα στην ΑΕΚ τονίζοντας πως οι πιθανότητες πρόκρισης είναι 50-50.

«Έχουμε θετικό προαίσθημα για το ματς με την ΑΕΚ και είμαστε φιλόδοξοι. Δεν υποτιμούμε την ΑΕΚ. Θεωρώ οι πιθανότητες πρόκρισης είναι 50-50. Η ΑΕΚ ενδεχομένως παίζει καλύτερο ποδόσφαιρο σε σχέση με αυτό που περιμέναμε, αλλά είμαστε αισιόδοξοι και ελπίζω πως θα νικήσουμε. Τούτο είναι ένα από τα πιο σημαντικά ματς της ιστορίας μας. Υπάρχει λίγο άγχος, αλλά είναι λογικό αφού πρόκειται για αναμέτρηση δίχως αύριο» τόνισε.

 

Ομάδα με μικρή φανέλα, φαίνεται κι από τα λόγια τους. Οφείλουμε να τους πατήσουμε και θα το κάνουμε.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, In A.E.K We Trust said:

Αυτό έγραψα μόλις και σε άλλο τοπική. Τους τα έχωσε, καλά κατάλαβα, έτσι;

Όντως κεντάει ο άνθρωπος...

 

Ας ακούσει την απάντηση ο @Rayo Vallecano 21 ή κάποιος άλλος γνώστης γιατί η κάθε γλώσσα βγάζει διαφορετικά το συναίσθημα και τα νοήματα.

Εμένα μου φάνηκε ότι τους είπε losers αλλά μπορεί να τους είπε και πολύ χειρότερα

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kami said:

Ας ακούσει την απάντηση ο @Rayo Vallecano 21 ή κάποιος άλλος γνώστης γιατί η κάθε γλώσσα βγάζει διαφορετικά το συναίσθημα και τα νοήματα.

Εμένα μου φάνηκε ότι τους είπε losers αλλά μπορεί να τους είπε και πολύ χειρότερα

Μακαρι

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kami said:

 

Ας ακούσει την απάντηση ο @Rayo Vallecano 21 ή κάποιος άλλος γνώστης γιατί η κάθε γλώσσα βγάζει διαφορετικά το συναίσθημα και τα νοήματα.

Εμένα μου φάνηκε ότι τους είπε losers αλλά μπορεί να τους είπε και πολύ χειρότερα

Αντε μπας και ανάψουν τα αίματα και τα τριγλυκεριδια στους αρδ μας να αρχίσουν το πριονισμα. Καιρό μείναμε ήσυχοι.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Kami said:

 

Ας ακούσει την απάντηση ο @Rayo Vallecano 21 ή κάποιος άλλος γνώστης γιατί η κάθε γλώσσα βγάζει διαφορετικά το συναίσθημα και τα νοήματα.

Εμένα μου φάνηκε ότι τους είπε losers αλλά μπορεί να τους είπε και πολύ χειρότερα

Στην ελληνική μετάφραση άκουσα να λέει ότι δεν με κοιτάτε στα μάτια στα αρνητικά αποτελέσματα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, In A.E.K We Trust said:

Στην ελληνική μετάφραση άκουσα να λέει ότι δεν με κοιτάτε στα μάτια στα αρνητικά αποτελέσματα

Ναι ρε παιδί μου αλλά εμένα η καρδιά μου μου λέει οτι τους είπε τσουτσέκια αλλά το μυαλό μου μου λέει ότι κάτι σε λιπόψυχους / losers πρέπει να εννοούσε. Γιαυτό ψάχνω τον native Ισπανόφωνο

Link to comment
Share on other sites

" Το μήνυμα πάντα είναι ότι τους χρωστάμε ευγνωμοσύνη και ότι είναι εδώ ως ένας έξτρα παίκτης για να μας βοηθήσει. Είναι σημαντικός ο κόσμος, κερδίσαμε το νταμπλ όλοι μαζί και πρέπει να συνεχίσουμε όλοι μαζί. Μιλούσα για αυτό το γήπεδο πριν ακόμα ολοκληρωθεί αυτό. Και όταν άρχισα να το βλέπω με κόσμο μίλησα για την ενέργεια που έχει αυτός ο χώρος. Περνάει ο καιρός και αν δεν κερδίζεις πολλοί πιστεύουν ότι η ενέργεια φεύγει. Η ενέργεια εδώ πρέπει να είναι όπως την πρώτη μέρα γιατί έτσι κάνουμε τη διαφορά. Δείξαμε σε ένα χρόνο ότι είμαστε διαφορετικοί από τους άλλους μαχόμενοι σε πολλά μέτωπα. Έτσι πρέπει να συνεχίσουμε. Υπάρχει μια ομάδα που είναι ανταγωνιστική, που φοράει και τιμά αυτή τη φανέλα. Οπότε κάποιες φορές θα παίξει καλά, άλλες μέτρια, άλλες πολύ καλά, άλλες άσχημα. Εδώ και ένα χρόνο και κάτι παραπάνω η ομάδα πάντα έδειχνε αγάπη και σεβασμό στη φανέλα. Αυτό είναι στιγμές που όταν είμαστε ενωμένοι μας δίνει έξτρα δύναμη"

Αυτός είσαι!

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς εάν ο Γκατσίνοβιτς είναι σε θέση να βγάλει όλο το ματς αύριο; Πιστεύω πως πολλά θα εξαρτηθούν από αυτόν. Δίνει άλλη πνοή στο επιθετικό κομμάτι.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Aussie said:

Γνωρίζει κανείς εάν ο Γκατσίνοβιτς είναι σε θέση να βγάλει όλο το ματς αύριο; Πιστεύω πως πολλά θα εξαρτηθούν από αυτόν. Δίνει άλλη πνοή στο επιθετικό κομμάτι.

Και να μην μπορει να το βγαλει ολο, προσωπικα εμπιστευομαι Πισαρο στο τελευταιο 20λεπτο με ανεση, λογω του οτι και αυτοι θα κλειστουν πισω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι συγκεντρωμένος στη δική μου δουλειά. Είμαι ένα χρόνο εδώ, σας γνωρίζω όλους, και δεν θέλω να το γενικεύσω, αλλά έχω δει σε κάποιους από εσάς όταν νικάμε και με ρωτάνε στα μάτια και όταν χάνουμε δεν με κοιτάνε. Εμείς θα συνεχίσουμε στον ίδιο δρόμο, με την ίδια ένταση, με την ίδια αγάπη. Είμαστε στο ποδόσφαιρο για να μπορέσουμε να το εκμεταλλευτούμε και οι παίκτες ξέρουν καλά ότι τη μέρα που θα κρίνω τα πάντα με βάση το αποτέλεσμα θα φύγω. Εγώ πιστεύω στη δουλειά, πιστεύω ότι μπορούμε να το γυρίσουμε, πιστεύω πως θα είμαστε ανταγωνιστικοί και θέλω να βλέπω περισσότερο το θετικό. Όταν βλέπεις τα αρνητικά ελκύεις τα αρνητικά. Πολλές φορές βλέπουμε ποιος είναι θετικός και ποιος αρνητικός».

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Φαν Μπόμελ

Για το αν έχουν κάνει εξάσκηση στα πέναλτι: «Είναι δύσκολο να κάνεις εξάσκηση στα πέναλτι. Στο σουτ έχουμε κάνει εξάσκηση». 

 

χμμμμ...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kami said:

Ναι ρε παιδί μου αλλά εμένα η καρδιά μου μου λέει οτι τους είπε τσουτσέκια αλλά το μυαλό μου μου λέει ότι κάτι σε λιπόψυχους / losers πρέπει να εννοούσε. Γιαυτό ψάχνω τον native Ισπανόφωνο

"Los ΑΡΔ estan por el culo" ήθελε να πει ο Πελαδαρος αλλά το είπε λίγο πιο κόσμια...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Araujo21 said:

Σε φουλ ρυθμούς ο Στάνκοβιτς - Έτοιμος για Αντβέρπ

απο τον Αθανασιαδη προτιμω τσιτσαν με κλειστα ματια 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Φέτος ο Στάνκοβιτς ξεκίνησε από εκεί που τελείωσε με το τελικό Κυπέλλου ενω ο Αθανασιάδης δεν τα πάει καλά δεχόμενος γκολ. 

Κάπως έτσι έγινε και η αλλαγή αντίστροφα πέρσι Στάνκοβιτς που είχε ξεκίνησε με Αθανασιάδη. 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×