Jump to content

Ζαλιστήκαμε και πέσαμε κάτω Vol.2... Μεταγγραφές Νταμπλούχου χειμωνας 2024!


Araujo21
 Share

Recommended Posts

Ναι αλλα εχει καλυτερο σουτ απο το Μπακασετα; 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Κίνηση που αν γίνει δείχνει οτι η ΑΕΚ κάνει στροφή για υψηλότερο επίπεδο.

Και οτι ηθικη και συναισθηματισμοι πανε περιπατο

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MikrosKaiAtropos said:

Ναι αλλα εχει καλυτερο σουτ απο το Μπακασετα; 

το ερωτημα ειναι αν πεφτει καλυτερα απο τον Μπακαβουτα

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, AlexKR21 said:

Αν τον παιρναμε ελευθερο τον παικτη θα δεχομουνα αυτα που λες

Αλλα να κανεις μπιζνες με αυτους που φυγαδευσαν τα ναζιδια και πιεζαν για να αποφυλακιστουν οσοι μεινανε εδω;

Εμενα δεν μου καθεται καθολου μα καθολου καλα

Αυτό ακριβώς

Ακόμα δεν έχει βρεθεί ο δολοφόνος (και μάλλον δε θα βρεθει και ποτέ) κι εμείς πάμε και τους πληρώνουμε

Link to comment
Share on other sites

Ο παίχτης σαν παίχτης δεν φταίει αν δεν έχει εκδηλωθεί σχετικά. Το περίεργο είναι ότι η ΑΕΚ δίνει λεφτά σε μια διοίκηση που έκανε τα πάντα για να υπερασπιστεί τους δολοφόνους του Μιχάλη. 

  • Δικεφαλάκι 2
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Αληθεια τώρα, πέφτετε από τα συννεφα και γράφετε περί ηθικής όταν η στάση της παε από το καλοκαίρι επί του συγκεκριμένου θέματος δημιουργούσε τοσα ερωτήματα και προβληματισμούς?

Για να μη γράψω τπτ πιο βαρύ για την εν γένει στάση της παε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

η ηθικη πεθανε δυστυχως απο το 1980 που εγινε επαγγελματικο το ποδοσφαιρο, καθολου τυχαιο ο τοτε πραγματικα ηθικος προεδρος μας φαλιρησε

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, stavros 9-11 said:

Άρτος και θεάματα λοιπόν. Η ΑΕΚ να κερδάει κι η μνήμη του Μιχάλη που έκατσε με ελάχιστους να υπερασπιστεί το γήπεδό μας να πάει να γαμηθεί. Επειδή στο ματς με τη Ντιναμό ήμουν 90΄ βουρκωμένος μαζί με 2-3 ξεσπάσματα κλάματος, μάλλον θα πρέπει να θεωρήσω τον εαυτό μου γραφικό. Α κι όταν πήγα τον γιο μου να αφήσει ένα λουλουδάκι στο σημείο που ξεψύχησε ο Μιχάλης, κακώς δεν βγάλαμε μια σέλφι, αφού τελικά όλα στα πλαίσια ενός event ήταν.

Λυπάμαι

Προσωπικά, σύμφωνώ μέχρι κεραίας με όσα γράφεις, χωρίς να θέλω ή να πρέπει να μπώ σε λεπτομέρειες. Το τι εγινε, τι δεν έγινε και το τι θα γίνει με τον Μιχάλη, τους εδώ ναζί (αυτούς γιατί τους ξεχνάμε, πιθανότατα φταίνε πολύ περισσότερο), κατά την γνώμη μου δεν πρέπει να έχει σχέση με το πόσο τον δίνεις, θέλει να έρθει, πάρτα και σκάσε. Με μιά ίσως αρρωστημένη επέκταση του θυμού μου, μου φταίει και ο Ντομαγκόι και η γυναίκα μου (είναι λαγουδάκι) και το ένα τέταρτο από τους γνωστούς και φίλους γιατί ειναι βάζελοι, αν και ναζί δεν είναι και οι περισσότεροι κοροιδεύουν αλαφου και τον τουρκο. Δεν κάνω κήρυγμα, ουτε το παίζω υπεράνω, είναι ανοιχτή πληγή το θέμα του Μιχάλη και δεν ξεχνάμε, σκατοσυνδυασμός αλλά πάμε παρακάτω, το παληκάρι προφανώς δεν "φταίει".

Link to comment
Share on other sites

Ηθικά κατάπτυστο. Δε λέω ,ο άνθρωπος είναι παιχταρας κι ότι πρέπει για εμάς ΑΛΛΑ υπάρχουν εκατοντάδες παίχτες που θα κάλυπταν αυτά τα κριτήρια,είναι τουλάχιστον προσβλητικό να δώσεις χρήματα σε αυτούς.

 

Link to comment
Share on other sites

Παικτάρα μεγάλη και σε εξαιρετική ηλικία. 
 

αλλά να δώσουμε λεφτά στους κροάτες ναζι που φυγάδευαν δολοφόνους…

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πρόβλημα με τον παίκτη . Το θέμα είναι ότι θα δώσουμε λεφτά σε μια εχθρική διοίκηση με όσα έχουν γίνει και μάλιστα πολύ πρόσφατα . Βάζουμε πάλι δύσκολα στον κόσμο ατο ηθικό κομματι. Πάλι βρίσκουμε θέματα για εσωστρέφεια και γκρίνια. Παικτικα μια χαρά μας κάνει και χρειαζόμαστε . Αλλά επειδή δεν θα έρθει θα μας πούμε στο τέλος ότι έκαναν πίσω λόγω αντιδράσεων . Και θα μας πουλήσουν το στορι 

Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω να ερθει ο παικτης με το καλο να υπογραψει μην εχουμε καμια ηθικη παρεμβαση εθναρχη της τελευταιας στιγμης που αφουγκραστηκε τον κοσμο της ομαδας και μπλοκαρε τη μεταγραφη.Και το φιλοσοφουμε μετά. 

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Γαμαμε τους φασίστες από όπου και αν προέρχονται 

Όμως στην περίπτωση του παίκτη, ότι μαλακες και αν είναι στην διοίκηση, το θέμα του παίκτη είναι τελείως διαφορετικό. 

Λέμε για τους οπαδούς που φυγαδευσαν της Ντιναμο, ο παίκτης δεν θα μπορούσε να κάνει κάτι ακόμα και αν είναι τελείως αντίθετος σε αυτό. 

 

Μακάρι να έρθει και καλώς να έρθει, αλλάζουμε επίπεδο και όπως εχει πει και ο Στυλ δεν αλλάξαμε σελίδα αλλά βιβλίο. 

 

Μία ζωη ΑΕΚ, μια ζωή αντιφα

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Επίσης ο παικτης λέει είναι Αυστριακός …. Μάλιστα 

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα περίεργη φάση οκ περιμέναμε κάτι καλό και αυτό ειναι  .

Δεν μπορείς να βγείς κόντα γιατι δεν φταίει σε τπτ η ομάδα άλλα το θέμα προφανώς ειναι της διοίκησης που δείχνει αδυναμία να φέρει άλλον χωρίς να χρειαστεί να πληρώσει τους ναζί .

Εστω ηθικά και αξιοπρέπειας θα έπρεπε να το προσπαθήσει να το αποφύγει . 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, agelos said:

Αληθεια τώρα, πέφτετε από τα συννεφα και γράφετε περί ηθικής όταν η στάση της παε από το καλοκαίρι επί του συγκεκριμένου θέματος δημιουργούσε τοσα ερωτήματα και προβληματισμούς?

Η ΠΑΕ δήλωσε παράσταση προς υποστήριξη της κατηγορίας στο δικαστήριο, αρνήθηκε να παραστεί στο γεύμα με τη Ντιναμό, τίμησε τη μνήμη του Μιχάλη με πλείστους τρόπους στο γήπεδο (υπενθυμίζω ότι μέχρι τα 40 του στο γήπεδο δεν είχαμε μουσικές και φωτορυθμικά κλπ), οπότε ναι και από τα σύννεφα πέφτω και προδομένος αισθάνομαι άσχετα αν δεν πέθανα εγώ και τρομερά αδειασμένος απ' όλους όσους σπεύδετε να δηλώσετε τον ενθουσιασμό σας για τον παιχταρά.

Αλήθεια τώρα;

  • Δικεφαλάκι 3
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MikrosKaiAtropos said:

Εγω λεω να ερθει ο παικτης με το καλο να υπογραψει μην εχουμε καμια ηθικη παρεμβαση εθναρχη της τελευταιας στιγμης που αφουγκραστηκε τον κοσμο της ομαδας και μπλοκαρε τη μεταγραφη.Και το φιλοσοφουμε μετά. 

🤣🤣🤣🤣

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλός παίχτης όντως.

Αλλα η κίνηση αυτή ηθικά είναι αμφιλεγόμενη και ρισκάρεις να διχάσεις τον κόσμο και την ομάδα και να κάψεις τον ίδιο τον παίχτη και την σαιζόν.

Προσωπικά θα προτιμούσα να μην μπαίναμε σε συζητήσεις καν με τους ναζί, αλλά αντίθετα να παίρναμε Χουάνγκ.

Η μετεγγραφή από ότι καταλαβαίνω δεν έχει κλείσει ακόμα, άρα ίσως οι αντιδράσεις που φαίνεται να υπάρχουν να παίξει κάποιο ρόλο, θα δείξει…

Link to comment
Share on other sites

Ο Λιούμπισιτς δε μου φταίει σε τίποτα προσωπικά. Επιχειρηματική συναλλαγή είναι. Τους δίνεις λεφτά, σου δίνουν παίκτη τους. Δεν τους χαρίζεις τίποτα. Σύμφωνοι, ηθικά καθεται κάπως, αλλά θέλω όσο τίποτα να έρθει. Ελπίζω μόνο να μην αναθεωρήσει η ΠΑΕ λόγω "αντίδρασης κόσμου" και δεν τον πάρουμε τελικά. Πιστεύω οι περισσότεροι απανταχού ΑΕΚτζηδες αν τους ρωτήσεις θα σου πουν "με τα χίλια να ερθει".

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Κάποια πράγματα είναι και θέμα αξιοπρέπειας. Αν έχουμε αξιοπρέπεια ως κόσμος, δεν πρέπει να δεχτούμε τέτοια μεταγραφή σε περίπτωση που ισχύει. Όχι λόγω του παίκτη αλλά λόγω της ομάδας που θα πληρώσουμε. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

<<ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΠΑΙΧΤΑΡΑ  ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΘΕΛΑΤΕ ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΗΡΑ!!>>

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, stavros 9-11 said:

Η ΠΑΕ δήλωσε παράσταση προς υποστήριξη της κατηγορίας στο δικαστήριο, αρνήθηκε να παραστεί στο γεύμα με τη Ντιναμό, τίμησε τη μνήμη του Μιχάλη με πλείστους τρόπους στο γήπεδο (υπενθυμίζω ότι μέχρι τα 40 του στο γήπεδο δεν είχαμε μουσικές και φωτορυθμικά κλπ), οπότε ναι και από τα σύννεφα πέφτω και προδομένος αισθάνομαι άσχετα αν δεν πέθανα εγώ και τρομερά αδειασμένος απ' όλους όσους σπεύδετε να δηλώσετε τον ενθουσιασμό σας για τον παιχταρά.

Αλήθεια τώρα;

Κατ' εμέ, η παε έκανε τα απολύτως απαραίτητα για τα μάτια του κόσμου.

Δεν είδα καμιά παρέμβαση από την παε ή από κύκλους της όταν από την πρώτη στιγμή τα "γνωστά" σιχαμερα δημοσιεύματα έκαναν την εμφάνιση τους.

Οπότε, όχι δεν πέφτω από τα συννεφα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να το άφησαν να βγει προς τα έξω για να κόψουν αντιδράσεις. Και στο φμπ τουλάχιστον η μεγάλη πλειοψηφία δεν φαίνεται να ενοχλείται. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×