Jump to content

Ζαλιστήκαμε και πέσαμε κάτω Vol.2... Μεταγγραφές Νταμπλούχου χειμωνας 2024!


Araujo21
 Share

Recommended Posts

Aν γίνει, εύχομαι να τα φάνε κυριολεκτικά στους γιατρούς

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Η παε πρόσφατα, πριν λίγες μόνο ημέρες, έβγαλε ανακοίνωση ρωτώντας τι γίνεται με τους δολοφόνους του αστυνομικού στο Ρέντη. Τσιμουδιά για τους δολοφόνους του Μιχαλη.

Και σεις, επαναλαμβάνω, πέφτετε από τα συννεφα?

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, agelos said:

Η παε πρόσφατα, πριν λίγες μόνο ημέρες, έβγαλε ανακοίνωση ρωτώντας τι γίνεται με τους δολοφόνους του αστυνομικού στο Ρέντη. Τσιμουδιά για τους δολοφόνους του Μιχαλη.

Και σεις, επαναλαμβάνω, πέφτετε από τα συννεφα?

Υπάρχουν όρια στην ανιωθίλα.

Link to comment
Share on other sites

Άρα από εδώ και πέρα δεν καθόμαστε στο τραπέζι ούτε με τους βαζελους που το έστησαν όλο αυτό .

Ούτε με την ελληνική κυβέρνηση που ήταν ηθικός αυτουργός.

Οκ good to know .

Τους τελειώνεις άμα τους πάρεις τέτοιο παίκτη όπως τους τελείωσες όταν τους πέταξες απέξω.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Θα καψουμε και τον Αλμειδα. ΟΚ, προτιμώ να απεχω από αυτή τη συζήτηση γιατί λέγονται περίεργα πράγματα.

Τι κρίμα που ο Μελισσανιδης δίνει δικαιώματα να αμφισβητησουμε την ηθική του. Αυτό μόνο.

  • Δικεφαλάκι 8
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, stavros 9-11 said:

Εμένα πάλι ο πατέρας μου λέει ότι ντρέπεται για λογαριασμό της ΑΕΚ. Άραγε εκείνος ο πατέρας του Μιχάλη τι μπορεί να λέει διαβάζοντας τα σημερινά;

Ο καθένας έχει τη δική του άποψη και ερμηνεία. Εξέφρασα τη δική μου και είναι ότι θα χαρώ πάρα πολύ να πραγματοποιηθεί η μεταγραφή. Θεωρώ ότι πολύς κοσμος, ο περισσότερος, θέλει το ίδιο.

Πιάνουμε μεγάλη κουβέντα μετά περί ηθικής και πόση βαρύτητα δίνει ο καθένας στην ηθική. Μετά χαράς να το συζητήσουμε περισσότερο κατ ιδίαν. Ο καθένας βάζει τα δικά του όρια στο τι θεωρεί ηθικό και τι όχι. Και σε τι βαθμο. Το να μην κάνουμε ένσταση στον ΠΑΟΚ πριν μερικά χρόνια για τα δελτία, ναι το θεωρούσα σωστό, η συγκεκριμένη μεταγραφή όμως, αν και με πειράζει λόγω διαπραγμάτευσης με διοίκηση που στήριξε ναζί οπαδούς, που γνώμη μου δεν ήταν εύκολο να κάνει διαφορετικά (όχι ότι αυτό τους δικαιολογεί όμως, για αυτό και με πειράζει σε ένα βαθμό η κίνηση), δε με πειράζει αρκετά όμως ώστε να πω να ακυρωθεί ο παικτης που δε φταίει σε τίποτα.

Ο καθένας θέτει τα δικά του όρια.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Φίντο ΑΕΚ said:

Παιδιά ηθική και επένδυση σε μια ΠΑΕ(δλδ ΑΕ πλέον) είναι βίοι αντίθετοι…Προσωπικά ο παίκτης δεν μου φταίει κάπου και για μένα μεγαλύτερο κακό τους κάνεις που τους κλέβεις τέτοιον παίκτη…Συμφωνώ ότι τα ματς μαζί τους είναι χαραγμένα στη μνήμη μας μετά την δολοφονία του Μιχάλη και πως φέρθηκαν μουνοπανιστικα που φυγάδευσαν δικό τους άνθρωπο μέσα από την αποστολή της ομάδας(και δικός μας να είχε τα κονέ που είχε αυτός το ίδιο θα γινόταν) αλλά εδώ ολόκληρο κράτος έχει αφήσει ελεύθερους τους Κροάτες που ήταν ηθικοί αυτουργοί τουλάχιστον…Τα περί ηθικής δεν νομίζω ότι κολλάνε σε αυτό το γκρουπ που αφορά μεταγραφές όμως θα ήθελα και εγώ να συζητήσουμε πολλά πράγματα περί ηθικής από την εποχή Μελισσανίδη  στην ΑΕΚ

Μακαρι να έρθει ο Κροάτης πάντως γιατί είναι παικτάρα

ΠΟΙΟΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΦΤΑΕΙ Ο ΠΑΙΧΤΗΣ;

ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ ΤΟΝ ΚΛΕΒΕΙΣ;

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε ρε παιδιά; Είναι το ίδιο να ακουμπάς πόσα εκατομμύρια στους δολοφόνους με το να μιλάς στην ελληνική κυβέρνηση;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Γενικα χαμηλωστε τους τονους δεν υπαρχουν ηθικομετρα 

  • Δικεφαλάκι 4
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Παιχταρας.

Στα αρχιδια μας οι κροατες, με τον παίκτη και τους μανατζερ θα τα βρούμε. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Rossi said:

ΠΟΙΟΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΦΤΑΕΙ Ο ΠΑΙΧΤΗΣ;

ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ ΤΟΝ ΚΛΕΒΕΙΣ;

Κανείς δεν το είπε, απλα κάπως πρέπει να το δικαιολογήσουν μέσα τους οι περισσότεροι και απαντούν σε πράγματα που δεν ειπώθηκαν ποτέ.

 

2 minutes ago, steluckyy said:

Ο καθένας έχει τη δική του άποψη και ερμηνεία. Εξέφρασα τη δική μου και είναι ότι θα χαρώ πάρα πολύ να πραγματοποιηθεί η μεταγραφή. Θεωρώ ότι πολύς κοσμος, ο περισσότερος, θέλει το ίδιο.

Πιάνουμε μεγάλη κουβέντα μετά περί ηθικής και πόση βαρύτητα δίνει ο καθένας στην ηθική. Μετά χαράς να το συζητήσουμε περισσότερο κατ ιδίαν. Ο καθένας βάζει τα δικά του όρια στο τι θεωρεί ηθικό και τι όχι. Και σε τι βαθμο. Το να μην κάνουμε ένσταση στον ΠΑΟΚ πριν μερικά χρόνια για τα δελτία, ναι το θεωρούσα σωστό, η συγκεκριμένη μεταγραφή όμως, αν και με πειράζει λόγω διαπραγμάτευσης με διοίκηση που στήριξε ναζί οπαδούς, που γνώμη μου δεν ήταν εύκολο να κάνει διαφορετικά (όχι ότι αυτό τους δικαιολογεί όμως, για αυτό και με πειράζει σε ένα βαθμό η κίνηση), δε με πειράζει αρκετά όμως ώστε να πω να ακυρωθεί ο παικτης που δε φταίει σε τίποτα.

Ο καθένας θέτει τα δικά του όρια.

Επικαλέστηκες τη συγκίνηση του πατέρα σου ως επιχείρημα υπέρ της έλευσης του παίχτη. Βέβαια το ποιος και τι είναι ο πατέρας σου ούτε ξέρουμε, ούτε θέλουμε και να μάθουμε όμως. Αλλά εφόσον επικαλείσαι κάτι τέτοιο, ε μάλλον θα έπρεπε λίγο να σκεφτείς και τον πατέρα του Μιχάλη που όσο να πεις έχει περισσότερο σημασία το πώς νιώθει εκείνος σε σύγκριση με τον πατέρα σου και τον πατέρα μου ξέρωγω

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mporat said:

Θα καψουμε και τον Αλμειδα. ΟΚ, προτιμώ να απεχω από αυτή τη συζήτηση γιατί λέγονται περίεργα πράγματα.

Τι κρίμα που ο Μελισσανιδης δίνει δικαιώματα να αμφισβητησουμε την ηθική του. Αυτό μόνο.

Αν δεχτεί αυτό το πράγμα, ναι. Όποιος έχει σχέση με αυτό το πράγμα. Όλοι.

Όλα παίρνανε από αυτόν, έτσι κατανοούμε. Πρωσοπικά, όσο και αν τον αγαπώ εικόνα τον έχω στο γραφείο μου, άνθρωπος που συναινεί σε αυτό το πράγμα είναι άνθρωπος χωρίς καμία ηθική.

Ο Μελισσανίδης το ξέρουμε ότι είναι, δεν τον μαθαίνουμε τώρα.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Φίντο ΑΕΚ said:

Προσωπικά ο παίκτης δεν μου φταίει κάπου και για μένα μεγαλύτερο κακό τους κάνεις που τους κλέβεις τέτοιον παίκτη…αικτάρα

Θα τους τον "έκλεβες", αν του χρωστούσαν και είχε μείνει ελεύθερος. Τώρα τους πληρώνεις. Αν ήθελες να αγοράσεις ένα σπίτι, θα πλήρωνες κάποιον που συνεργάστηκε με τον δολοφόνο του αδερφού σου ή των γονιών σου; Τραβηγμένο παράδειγμα, όσο τραβηγμένο θα είναι να προχωρήσει αυτή η μεταγραφή. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ ήδη διάβασα την πρώτη ψεκ- μαλακία: " Δεν πίεσε ο Μελ για τους Κροάτες και την κράτηση τους για να πάρουμε τζάμπα τον παίχτη " 

 

Καταλαβαίνετε ότι θα μας κοροϊδεύουν όλοι και θα έχουν δίκιο ε?

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vagos21 said:

Παιχταρας.

Στα αρχιδια μας οι κροατες, με τον παίκτη και τους μανατζερ θα τα βρούμε. 

Τους πληρώνεις διότι δεν είναι ελεύθερος απ' όσο κατάλαβα. Καλή φάση το να φτιάχνετε δική σας πραγματικότητα για να νιώσετε καλύτερα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, stavros 9-11 said:

Κανείς δεν το είπε, απλα κάπως πρέπει να το δικαιολογήσουν μέσα τους οι περισσότεροι και απαντούν σε πράγματα που δεν ειπώθηκαν ποτέ.

 

Επικαλέστηκες τη συγκίνηση του πατέρα σου ως επιχείρημα υπέρ της έλευσης του παίχτη. Βέβαια το ποιος και τι είναι ο πατέρας σου ούτε ξέρουμε, ούτε θέλουμε και να μάθουμε όμως. Αλλά εφόσον επικαλείσαι κάτι τέτοιο, ε μάλλον θα έπρεπε λίγο να σκεφτείς και τον πατέρα του Μιχάλη που όσο να πεις έχει περισσότερο σημασία το πώς νιώθει εκείνος σε σύγκριση με τον πατέρα σου και τον πατέρα μου ξέρωγω

Η συγκίνηση του πατέρα μου ήταν συμπληρωματικό. Μια αναφορά απλά. Όπως και η αναφορά στο 100-0 στο ΦΒ που αναφέρουν για το ότι θέλουν να έρθει ο παικτης. Το πραγματικό επιχείρημα το αναφέρω στο τελευταίο μου ποστ, μιας και άνοιξες τέτοια κουβέντα, και χαίρομαι πολύ που την άνοιξες γιατί το επίπεδο εδώ το θεωρώ ιδιαίτερα υψηλό, ανεξάρτητα των απόψεων του καθενός, που είναι φυσιολογικό να είναι διαφορετικές.

Link to comment
Share on other sites

Τεράστια παγωμάρα και τους λόγους τους είπαμε.

Προτιμώ να μην γράψω και να μην διαβάσω τίποτα άλλο μέχρι να υπάρξει είτε ανακοίνωση είτε διάψευση εκ μέρους της ΠΑΕ γιατί το άδειασμα είναι μεγάλο.

 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Tsosmi said:

Εν τω μεταξύ ήδη διάβασα την πρώτη ψεκ- μαλακία: " Δεν πίεσε ο Μελ για τους Κροάτες και την κράτηση τους για να πάρουμε τζάμπα τον παίχτη " 

 

Καταλαβαίνετε ότι θα μας κοροϊδεύουν όλοι και θα έχουν δίκιο ε?

Όχι ρε, δεν έχει σχέση. Αλλά είχε σχέση που ο ρουμπετης είχε αυτοκίνητο του Αλαφούζου. Αλλά εδώ γουστάρει ο ΑΛΜΕΙΔΑ οπότε οκ προχωράμε.

Μιχάλης Κατσουρης πρώτη γραμμή για πάντα και ολοι αεροδρόμιο για τον παιχταρα 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Στην Αργεντινή μεγάλωσε. Περίεργο να διαχωρίζει το ποδόσφαιρο από τα οπαδικά. Άσε που όταν παίξαμε με τους ναζί της Δυναμό δεν έδωσε την εντύπωση να τα διαχωρίζει.

 

αλμευδα μιχαλης.jpg

Ο Αλμέιδα ήταν και στη κηδεία επειδή το ήθελε ο ιδιος οχι επειδή του το ζήτησαν .

Είναι ηθικά απαράδεκτο όλο αυτο εννοείται .

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

για μενα δεν ειναι τοσο σοβαρο το θεμα οσο λετε.

 

ειναι πώς το σκεφτεται ο καθενας βεβαια.

 

μακαρι μια καλη παικτουρα, εστω τωρα.

 

 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Tsosmi said:

Εν τω μεταξύ ήδη διάβασα την πρώτη ψεκ- μαλακία: " Δεν πίεσε ο Μελ για τους Κροάτες και την κράτηση τους για να πάρουμε τζάμπα τον παίχτη " 

 

Καταλαβαίνετε ότι θα μας κοροϊδεύουν όλοι και θα έχουν δίκιο ε?

συγνωμη αν πορευεσαι με το τι λενε οι αλλοι η καθε πιθανο η απιθανο σεναριο κανεις κακο στον ευατο σου

τιποτα παραπανω 

ο καθενας ζυγιζει στην ψυχη του την συγκεκριμμενη αποφαση και πορευεται 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, stavros 9-11 said:

Και αυτό είναι που με στενοχωρεί περισσότερο. Και ιδίως από παιδιά εδώ μέσα. Δεν αναφέρομαι στους κομήτες με τα 100 ποστ που δεν ξέρουμε καν τι ρόλο βαράνε κιόλας. Έχω πικραθεί πάρα πολύ με τις σημερινές συνειδητοποιήσεις και προτιμώ να αποχωρήσω από τη συζήτηση.

ΜΙΧΑΛΗ ΖΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΜΑΡΩΝΕΙΣ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΨΗΛΑ ΤΟ ΑΠΟΚΤΗΜΑ ΤΗΣ ΑΕΚΑΡΑΣ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΣΕ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΝΤΥΣΑΝ ΤΗ ΜΑΝΑ ΣΟΥ ΣΤΑ ΜΑΥΡΑ

Σταύρο εγώ είμαι κάπου στην μέση με την όλη φάση. Ακούω αυτό που λες, όπως ακούω και την άλλη άποψη. Προσωπικά είμαι διχασμένος και δεν έχει να κάνει με την αξία του παίχτη που είναι φοβερή. Δηλαδή και 19 χρόνος άγνωστος πιτσιρικάς να ήταν πάλι έτσι θα ένιωθα.

Νομίζω ότι όλο αυτό που έχουμε μέσα μας, δεν έχει να κάνει με την Ντιναμό αλλά με το γεγονός ότι 2 κυβερνήσεις χωρών και η αστυνομία φαίνεται να έχουν συγκαλύψει την δολοφονία ενός παιδιού από φασισταρια. Το χειρότερο από όλα είναι ότι υπάρχει και ξεκάθαρος εμπαιγμός, όταν κλείνουν τα γήπεδα για την βία στα γήπεδα και έξω από αυτά και να ανοίγουν ξανά χωρίς να έχει γίνει τίποτα. Ούτε ο δολοφόνος βρέθηκε, ούτε κάποιο μέτρο πάρθηκε για να μην ξανασυμβεί κάτι τέτοιο.

Όλη αυτή η οργή που νιώθουμε όταν όλοι αποφυλακίστηκαν χωρίς ουσιαστικά όρους  (λες και ήταν Βρετανοί τουρίστες στο Φαληράκι της Ρόδου) η να τους απαγγελθούν κατηγορίες είναι αυτό που καθοδηγεί τα συναισθήματα μας. 

Χρειάζεται ψυχραιμία από όλους μας στις αντιδράσεις, γιατί μεταξύ μας για όλα τα παραπάνω ούτε ο παίχτης φταίει, ούτε οι ομάδες.

  • Δικεφαλάκι 10
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

ΑΛΛΟ ΤΟ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΤΟ ΑΛΛΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ !! ΜΗΝ ΤΑ ΜΠΕΡΔΕΥΟΥΜΕ! ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΑΙΡΝΕ ΔΗΛΑΔΗ Ο ΠΑΟ ΤΟΝ ΤΕΡΙΜ ΕΠΕΙΔΗ ΕΠΕΣΕ ΤΟ ΕΛΙΚΟΠΤΕΡΟ ΣΤΑ ΙΜΙΑ.ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΖΑΝΙ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΙΩΜΕΝΟΥΣ ΑΠΟ ΟΥΣΙΕΣ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΠΟΥ ΣΚΩΤΩΣΑΝ ΤΟΝ ΜΙΧΑΛΗ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΕΝΟΣ ΠΑΙΧΤΗ ΤΗΣ ΝΤΥΝΑΜΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΣΤΗΝ ΑΕΚ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΤΟΥ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΜΑΣ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΕΙ.ΕΓΩ ΘΑ ΧΑΡΩ ΑΝ ΤΟΝ ΠΑΡΟΥΜΕ! ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΠΑΙΖΕ ΣΤΗΝ ΛΙΒΟΡΝΟ Η ΤΗΝ ΜΑΡΣΕΙΓ  ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ!!

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×