Jump to content

Ζαλιστήκαμε και πέσαμε κάτω Vol.2... Μεταγγραφές Νταμπλούχου χειμωνας 2024!


Araujo21
 Share

Recommended Posts

Just now, amd said:

καθενας ζυγιζει στην ψυχη του την συγκεκριμμενη αποφαση και πορευεται 

 

Και τι γίνεται ρε Μήτσο αν το βάρος που προκύπτει από το ζύγισμα είναι αβάσταχτο;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, stavros 9-11 said:

Και τι γίνεται ρε Μήτσο αν το βάρος που προκύπτει από το ζύγισμα είναι αβάσταχτο;

δεν γινεται κατι ρε Σταυρο η θα ζεις με το βαρος η κοβεις αν δεν μπορεις να το διαχειριστεις 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,ο άνθρωπος δολοφονήθηκε ΧΘΕΣ . Δεν έχει κλείσει καν χρόνος ,δεν έχει κρυώσει καλά καλά το χώμα που τον σκέπασαν και συζητάμε αν είναι ηθικό το να δώσεις λεφτά στη Διναμό?

 

Να χέσω και τους παιχταραδες και τα πρωταθλήματα αν δε μπορούμε να σεβαστούμε τους ίδιους μας τους νεκρούς .

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, panther-21- said:

Σταύρο εγώ είμαι κάπου στην μέση με την όλη φάση. Ακούω αυτό που λες, όπως ακούω και την άλλη άποψη. Προσωπικά είμαι διχασμένος και δεν έχει να κάνει με την αξία του παίχτη που είναι φοβερή. Δηλαδή και 19 χρόνος άγνωστος πιτσιρικάς να ήταν πάλι έτσι θα ένιωθα.

Νομίζω ότι όλο αυτό που έχουμε μέσα μας, δεν έχει να κάνει με την Ντιναμό αλλά με το γεγονός ότι 2 κυβερνήσεις χωρών και η αστυνομία φαίνεται να έχουν συγκαλύψει την δολοφονία ενός παιδιού από φασισταρια. Το χειρότερο από όλα είναι ότι υπάρχει και ξεκάθαρος εμπαιγμός, όταν κλείνουν τα γήπεδα για την βία στα γήπεδα και έξω από αυτά και να ανοίγουν ξανά χωρίς να έχει γίνει τίποτα. Ούτε ο δολοφόνος βρέθηκε, ούτε κάποιο μέτρο πάρθηκε για να μην ξανασυμβεί κάτι τέτοιο.

Όλη αυτή η οργή που νιώθουμε όταν όλοι αποφυλακίστηκαν χωρίς ουσιαστικά όρους η να τους απαγγελθούν κατηγορίες (λες και ήταν Βρετανοί τουρίστες στο Φαληράκι της Ρόδου) είναι αυτό που καθοδηγεί τα συναισθήματα μας. 

Χρειάζεται ψυχραιμία από όλους μας στις αντιδράσεις, γιατί μεταξύ μας για όλα τα παραπάνω ούτε ο παίχτης φταίει, ούτε οι ομάδες.

Όχι. Η ομάδα φταίει. Η ομάδα αυτή φυγάδευσε έναν τρομοκράτη που έκανε χιλιόμετρα για να σκοτώσει.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, panther-21- said:

 ούτε ο παίχτης φταίει, ούτε οι ομάδες.

Κανεις λαθος, η Ντιναμο το θρεφει ολο αυτο με τους οπαδους της και το συγκαλυπτει

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, panther-21- said:

Σταύρο εγώ είμαι κάπου στην μέση με την όλη φάση. Ακούω αυτό που λες, όπως ακούω και την άλλη άποψη. Προσωπικά είμαι διχασμένος και δεν έχει να κάνει με την αξία του παίχτη που είναι φοβερή. Δηλαδή και 19 χρόνος άγνωστος πιτσιρικάς να ήταν πάλι έτσι θα ένιωθα.

Νομίζω ότι όλο αυτό που έχουμε μέσα μας, δεν έχει να κάνει με την Ντιναμό αλλά με το γεγονός ότι 2 κυβερνήσεις χωρών και η αστυνομία φαίνεται να έχουν συγκαλύψει την δολοφονία ενός παιδιού από φασισταρια. Το χειρότερο από όλα είναι ότι υπάρχει και ξεκάθαρος εμπαιγμός, όταν κλείνουν τα γήπεδα για την βία στα γήπεδα και έξω από αυτά και να ανοίγουν ξανά χωρίς να έχει γίνει τίποτα. Ούτε ο δολοφόνος βρέθηκε, ούτε κάποιο μέτρο πάρθηκε για να μην ξανασυμβεί κάτι τέτοιο.

Όλη αυτή η οργή που νιώθουμε όταν όλοι αποφυλακίστηκαν χωρίς ουσιαστικά όρους  (λες και ήταν Βρετανοί τουρίστες στο Φαληράκι της Ρόδου) η να τους απαγγελθούν κατηγορίες είναι αυτό που καθοδηγεί τα συναισθήματα μας. 

Χρειάζεται ψυχραιμία από όλους μας στις αντιδράσεις, γιατί μεταξύ μας για όλα τα παραπάνω ούτε ο παίχτης φταίει, ούτε οι ομάδες.

Όχι Αντρέα, σκοτώθηκε δικός μας άνθρωπος από οπαδούς της Ντιναμό η οποία φυγάδευσε κάποιους από τους δράστες. Η ΑΕΚ σήμερα λένε ότι ψήνεται να αγοράσει ποδοσφαιριστή από τη Ντιναμό. Να τα βάζουμε στην πραγματική τους διάσταση και να τα περιγράφουμε όπως είναι, παρακαλώ. Τουλάχιστον αυτό 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, amd said:

συγνωμη αν πορευεσαι με το τι λενε οι αλλοι η καθε πιθανο η απιθανο σεναριο κανεις κακο στον ευατο σου

τιποτα παραπανω 

ο καθενας ζυγιζει στην ψυχη του την συγκεκριμμενη αποφαση και πορευεται 

 

 Αφού σε ενδιαφέρει τόσο ,το ζυγίζω ,το ζυγίζω και η ψυχή μου μαυρίζει .

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν ελεύθερος τότε σαφώς να τον παίρναμε, ο παίκτης δεν φταίει κάπου.

Αλλά το να κάθεσαι να συζητάς για μεταγραφή, να δίνεις χρήματα στην ομάδα που είχε ρόλο στο να δολοφονηθεί δικό σου παιδί είναι σκέτη ντροπή και αδιανόητο. 
 

Στην ντιναμό ξέρανε για την μετακίνηση, δεν την αποτρέψανε, καλύψανε και στηρίζανε τους δράστες και τώρα καθόμαστε και συζητάμε για παίκτη με αυτούς ; 
 

Μαύρη σελίδα αν γίνει η κίνηση 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, newtokio said:

ΑΛΛΟ ΤΟ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΤΟ ΑΛΛΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ !! ΜΗΝ ΤΑ ΜΠΕΡΔΕΥΟΥΜΕ! ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΑΙΡΝΕ ΔΗΛΑΔΗ Ο ΠΑΟ ΤΟΝ ΤΕΡΙΜ ΕΠΕΙΔΗ ΕΠΕΣΕ ΤΟ ΕΛΙΚΟΠΤΕΡΟ ΣΤΑ ΙΜΙΑ.ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΖΑΝΙ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΙΩΜΕΝΟΥΣ ΑΠΟ ΟΥΣΙΕΣ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΠΟΥ ΣΚΩΤΩΣΑΝ ΤΟΝ ΜΙΧΑΛΗ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΕΝΟΣ ΠΑΙΧΤΗ ΤΗΣ ΝΤΥΝΑΜΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΣΤΗΝ ΑΕΚ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΤΟΥ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΜΑΣ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΕΙ.ΕΓΩ ΘΑ ΧΑΡΩ ΑΝ ΤΟΝ ΠΑΡΟΥΜΕ! ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΠΑΙΖΕ ΣΤΗΝ ΛΙΒΟΡΝΟ Η ΤΗΝ ΜΑΡΣΕΙΓ  ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ!!

Γιατί η Ντιναμό φυγάδευσε κάποιους από αυτούς και φημολογείται ότι πίεσε για την απελευθέρωση των υπολοίπων. Αυτά γιατί τα προσπερνάς;

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν θελω συναλλαγες με τους ναζι κροατες.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΙΧΤΗ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΓΙΝΑΜΕ !!

Link to comment
Share on other sites

προσπωικα ειμαι 50/50 θελω να το σκεφτω πολυ ωρα και να το επεξαργαστω τι και πως προς στιγμην μου ειναι αδιαφορο γιατι δεν εχει γινει τιποτα 

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω με ενδιαφέρον την κατάληξη της υπόθεσης. Επισημαίνω ότι η πλειοψηφία όπου βλέπω θέλει τον παίκτη. Και το επισημαίνω για συγκεκριμένο λόγο. Όταν καταλήξει η φάση, αν γίνει θετικά,  θα πω περισσότερα γιατί ο ΑΕΚαρχης είναι μεγάλη πούστρα κ ανακατωσούρας.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, newtokio said:

ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΙΧΤΗ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΓΙΝΑΜΕ !!

Είναι καλοδεχούμενη η πολυφωνία, και επιθυμητή. Στα εύκολα είμαστε όλοι καλοί. Καμία εμπάθεια εκ μέρους μου προς κανέναν που εκφράζει διαφορετική άποψη, όλα τα παιδιά εδώ μέσα από την καρδιά τους μιλάνε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, stavros 9-11 said:

Γιατί η Ντιναμό φυγάδευσε κάποιους από αυτούς και φημολογείται ότι πίεσε για την απελευθέρωση των υπολοίπων. Αυτά γιατί τα προσπερνάς;

Απο που και ως που εχει σχεση οτι το να παρουμε εναν καλο παιχτη τους μεσω μανατζερ και επιθυμια του παιχτη και του προπονητη μας εχουμε φτιαξει και τις σχεσεις μας και γιναμε και φιλοι  και αδερφικα σωματεια με την Ντιναμο.

Link to comment
Share on other sites

Μπουρδέλο δεν γίναμε, συζήτηση κάνουμε. Έτσι και αλλιώς  όσοι έιμαστε αρνητικοί ή σκεπτικοί με την μεταγραφή, δεν περιμέναμε κάτι διαφορετικό από την αντίδραση του κόσμου. (έτσι νομίζω τουλάχιστον)

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, A.K.21 said:

Μπουρδέλο δεν γίναμε, συζήτηση κάνουμε. Έτσι και αλλιώς  όσοι έιμαστε αρνητικοί ή σκεπτικοί με την μεταγραφή, δεν περιμέναμε κάτι διαφορετικό από την αντίδραση του κόσμου. (έτσι νομίζω τουλάχιστον)

Εγώ περίμενα. Λανθασμένα βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαστε σιγουροι οτι ο παικτης ειναι γενικα τοσο καλος οσο εδειξε στη ρεβανς στη ΝΦ?Ρωταω γιατι μου ειχε κανει εντυπωση τοτε οτι πολλοι κροατες δεν τον ειχαν σε εκτιμηση και απο οτι λενε δεν ειναι καν βασικος?

Link to comment
Share on other sites

Αν ερθει ομως δε θα τον γιουχαρω. Δε μου φταιεθ σε τπτ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, chris manousopoulos said:

Αν ερθει ομως δε θα τον γιουχαρω. Δε μου φταιεθ σε τπτ

Καλά εννοείται,δε μας φταίει αυτός . Ο δικός μας ο μαλάκας μου φταίει που πάει να δώσει λεφτά στη ΜΟΝΗ ομάδα του πλανήτη που δε πρέπει να δώσει 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, teo21 said:

Ειμαστε σιγουροι οτι ο παικτης ειναι γενικα τοσο καλος οσο εδειξε στη ρεβανς στη ΝΦ?Ρωταω γιατι μου ειχε κανει εντυπωση τοτε οτι πολλοι κροατες δεν τον ειχαν σε εκτιμηση και απο οτι λενε δεν ειναι καν βασικος?

Αυτή την απορία την έχω κι εγώ. Απ΄όσο διαβάζω όμως παίζει αριστερό μπακ λόγω ελλείψεων και δεν τη συμπαθεί τη θέση. Δεν παίζει χαφ που έπαιζε εναντίον μας και ήταν κορυφαίος.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, teo21 said:

Ειμαστε σιγουροι οτι ο παικτης ειναι γενικα τοσο καλος οσο εδειξε στη ρεβανς στη ΝΦ?Ρωταω γιατι μου ειχε κανει εντυπωση τοτε οτι πολλοι κροατες δεν τον ειχαν σε εκτιμηση και απο οτι λενε δεν ειναι καν βασικος?

Ο παιχτης ειναι χαφ που επαιζε μπακ γιατι εχουν τρομερη ελλειψη εκει. Ξενερωσε και ζητησε να φυγει. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Atlas21 said:

Όχι. Η ομάδα φταίει. Η ομάδα αυτή φυγάδευσε έναν τρομοκράτη που έκανε χιλιόμετρα για να σκοτώσει.

Η Ντιναμό φταίει που η δική μας κυβέρνηση και οι μπάτσοι που απροκαλυπτα τους άφησαν να αλωνιζουν όλη την Ελλάδα και τελικά να δολοφονήσουν τον Μιχάλη, ενώ μάλιστα γνώριζαν τα πάντα μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο; Που μετά κιόλας τους απελευθέρωσαν και χωρίς όρους; Που ακόμα εκτός από κάτι τροχομπατσους της εθνικής ούτε ένας δεν πέρασε ΕΔΕ; Που οι αρμόδιοι υπουργοί που δώσανε τις εντολές δεν τους έχουν επιμεριστει ευθύνες από την δικαιοσύνη;

Δεν θα κάτσω να το αναλύσω παραπάνω, πόσο μάλλον εδώ μέσα. Με πονάει και με εξοργίζει προσωπικά η δολοφονία του Μιχάλη όσο τίποτα άλλο, αλλά το ότι έχουμε βουλώσει σαν κόσμος και διοίκηση σε όλα τα παραπάνω και θέλουμε να κάνουμε Ομερτά για την μεταγραφή με ενοχλεί παραπάνω από το να έρθει ο παίχτης.

Δεν θέλω να το συζητήσω παραπέρα, είπα είμαι κάπου στην μέση και εξήγησα το γιατί. Ας μην φαγωθουμε μεταξύ μας και για αυτό. Ξαναλέω, ψυχραιμία χρειάζεται πάνω από όλα, μην γίνουμε πουτσα μεταξύ μας για αυτό.

  • Δικεφαλάκι 13
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×