Jump to content

Ζαλιστήκαμε και πέσαμε κάτω Vol.2... Μεταγγραφές Νταμπλούχου χειμωνας 2024!


Araujo21
 Share

Recommended Posts

1 minute ago, panther-21- said:

Διαστρεβλωνω την πραγματικότητα γιατί; έχω κάποιο όφελος; έχεις κάτσει να σκεφτείς μήπως η οργή σε έχει θολώσει και βλέπεις τους πάντες απέναντι; ξαναλέω ένα είμαστε και συζητάμε, μην κάνεις στρατόπεδα. Κανείς δεν έβγαλε λάδι την Ντιναμό, αυτό που λέω είναι ότι εστιάζουμε στην Ντιναμό, ενώ οι δολοφόνοι και αυτοί που τους συγκαλύπτουν είναι εκεί έξω. Η οργή μας λοιπόν εξαντλείται στον λιουμπισιτς;

Αχ όχι κι εσύ σε παρακαλώ. Μείνε σε όσα λέω, μη μου λες για οργή στον παιχταρά που σας έτρεξαν τα σάλια διαβάζοντάς τον. Έγραψες ότι δεν φταίνε οι ομάδες και επί αυτού σου λέω ότι η Ντιναμό πάντως φταίει. Μια χαρά συνδρομή παρείχε στους δολοφόνους του Μιχάλη. Μπορώ να έχω την άποψη ότι η Ντιναμό φταίει κι ότι δεν χωρεί στην ίδια πρόταση σεβασμός στη μνήμη του Μιχάλη και "έλα τώρα μωρή παιχτούρα"; Επίσης, πέρα από εσένα είμαι τόσο κακός ή υπερβολικός που θεωρώ πολύ μεγάλη πουτανιά την αναφορά σε Πέρσες και Γερμανούς ξεπετώντας έτσι τη δολοφονία που έγινε πριν 5 μήνες;

5 μήνες γαμώ το μουνί, 5

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Η ντιναμό ως διοίκηση και γνώριζε για την μετακίνηση, και φυγάδευσε χούλιγγαν που συμμετείχε με το αεροπλάνο της ομάδας και στήριξε τους οπαδούς της όσο ήταν κρατούμενοι. 

Πραγματικά είναι ντροπή μα κάθεσαι να συζητάς με αυτούς και μεγάλη κολοντούμπα σε σχέση με την στάση της ΠΑΕ τότε που " δεν θέλει καμία επαφή με την διοίκηση της Ντιναμό" 

Προσωπικά, δεν έχω λόγια για αυτήν την κίνηση, μου φαίνεται αδιανόητο 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίστε να "μαλωνετε" εσείς οσο τα hot stories ειναι άλλα.. .

Screenshot_20240130_145130_Chrome.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Rigas21 said:

Συνεχίστε να "μαλωνετε" εσείς οσο τα hot stories ειναι άλλα.. .

Screenshot_20240130_145130_Chrome.jpg

Εντάξει, δεν είναι όλες οι ώρες ίδιες.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο ΑΕΚ να παίζει να φέρεις παικτούρα κ να μην μπορείς να το χαρείς. Γαμώ τα σύμπαντα όλα δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, TheNarrator said:

δεν ειρωνευομαι καθολου. Αν εχεις παρε-δωσε με τους Τουρκους κ τους απογονους τους που ειναι η αιτια της προσφυγιας, της ιδιας της ΙΣτοριας σου σαν κλαμπ, που γενοκτονησαν με πλανο ολον τον Ιωνικο / Πολιτικο Ελληνισμο που σαν κλαμπ εκπροσωπεις, τοτε πως το κανουμε μπαλανς? 

 

 

αυτό είναι σα να λες ότι πρέπει να μισήσεις εξίσου το δισέγγονο του τύπου που σκότωσε τον προπάππου σου με τον τύπο που σκότωσε το γιο σου

απλά γελοίο

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, TheNarrator said:

δλδ αν η μεταγραφη γινοταν μετα απο 2 χρονια, θα ηταν καλυτερα?

αν είχε αλλάξει η διοίκηση ναι

αν έκανε ακόμα κουμάντο η ΒΒΒ όχι

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, stavros 9-11 said:

Ναι αλλά διαστρεβλώνεις την πραγματικότητα βγάζοντας λάδι τη Ντιναμό. Δεν είναι αθώοι στη Ντιναμό Αντρέα

Αν μου επιτρέπεις, Αθώοι δεν είναι, ένα σίχαμα είναι οι τωρινοί διοικούντες και ο περίγυρος τους. Δεν θα βρείς πολλούς να διαφωνουν σε αυτό (ελπίζω).

Από τα λίγα που καταφέρνω να βρώ 2-3 μέρες τώρα, ο παίκτης ζήτησε να φύγει, πιθανότατα οι μανατζαραίοι το σφύριξαν στους δικούς μας, και το μεγάλο αγγούρι είναι ποιος θα καθαρίσει την μπουγάδα. Δεν λέω ότι κάποια χρήματα δεν θα ξεκινήσουν από εμάς και θα καταλήξουν στους σιχαμένους (3 μυρια νομίζω τον αγόρασαν πριν δυο χρόνια), αλλά θεωρώ πιθανόν να μην μιλήσουμε και ποτέ με δαύτους. Σε όλους δεν κάθεται καλά το όλο γεγονός, δεν υπάρχουν περισσότερο και λιγότεροι ηθικοί εκτιμώ, από την άλλη δεν θα φαγωθούμε μεταξύ μας για το ποιος στενοχωρήθηκε περισσότερο από το τραγικό γεγονός ή θα μειώσουμε την αγάπη μας για την ομάδα. Το τι και ποιος φταίει για το τραγικό συμβαν με τον Μιχάλη κατα την ταπεινη μου γνώμη είναι μιά άλλη εντελώς ιστορία, η οποία δεν έχει κλείσει και αυτό πονάει διπλά και ανεξάρτητα.  

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, TheNarrator said:

δεν ειρωνευομαι καθολου. Αν εχεις παρε-δωσε με τους Τουρκους κ τους απογονους τους που ειναι η αιτια της προσφυγιας, της ιδιας της ΙΣτοριας σου σαν κλαμπ, που γενοκτονησαν με πλανο ολον τον Ιωνικο / Πολιτικο Ελληνισμο που σαν κλαμπ εκπροσωπεις, τοτε πως το κανουμε μπαλανς? 

 

 

Έχεις σοβαρό πρόβλημα μαν μου,το εννοώ . Επειδή όμως εγώ δεν έχω όρεξη να παίζω την κολοκυθιά με δήθεν αστική ευγένεια και ειρωνίες θα σου πω κόφτο εδώ . Αδοκιμες συγκρίσεις ,whataboutism και λοιπές πίπες προς άγρα εντυπώσεων εκεί που σε παίρνει,αν θέλεις να το κάνεις προσωπικό στείλε μου p.m σαν μεγάλο παιδί που είσαι .

Link to comment
Share on other sites

Just now, TheNarrator said:

ποτε σταματαει το μισος? υπαρχει χρονικο περιθωριο?

μπορούμε ν ανοίξουμε μεγάλη συζήτηση γι' αυτό, για μένα πάντως όταν αυτός που έκανε το έγκλημα σου δείχνει έμπρακτα ότι έχει μετανιώσει κι έχει αλλάξει στάση

η Ντιναμό και η διοίκηση της που ελέγχεται απ το ΒΒΒ δεν έχει κάνει τίποτα τέτοιο, το αντίθετο

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, stavros 9-11 said:

Αχ όχι κι εσύ σε παρακαλώ. Μείνε σε όσα λέω, μη μου λες για οργή στον παιχταρά που σας έτρεξαν τα σάλια διαβάζοντάς τον. Έγραψες ότι δεν φταίνε οι ομάδες και επί αυτού σου λέω ότι η Ντιναμό πάντως φταίει. Μια χαρά συνδρομή παρείχε στους δολοφόνους του Μιχάλη. Μπορώ να έχω την άποψη ότι η Ντιναμό φταίει κι ότι δεν χωρεί στην ίδια πρόταση σεβασμός στη μνήμη του Μιχάλη και "έλα τώρα μωρή παιχτούρα"; Επίσης, πέρα από εσένα είμαι τόσο κακός ή υπερβολικός που θεωρώ πολύ μεγάλη πουτανιά την αναφορά σε Πέρσες και Γερμανούς ξεπετώντας έτσι τη δολοφονία που έγινε πριν 5 μήνες;

5 μήνες γαμώ το μουνί, 5

Σταύρο η ηλιθιότητα του ενός δεν σου δίνει το δικαίωμα να τσουβαλιαζεις τους πάντες. Είδες πολλούς να συμφωνούν στις βλακείες περί Ιρανών; Εσύ δεν μπορείς να διαχωρίσεις τις απόψεις που καταγράφονται; Είναι δηλαδή η φάση εμείς που σεβόμαστε την μνήμη του Μιχάλη και οι απέναντι που είστε μουνόπανα; 

Δεν βγάζει πουθενά αυτό, σταματάω εδώ. 

Υ.Γ ΚΛΕΙΔΩΣΤΕ ΤΟ.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, TheNarrator said:

α οκ. Δλδ θα κανουμε μεταγραφες κ θα εξεταζουμε ποιοι ειναι διοικηση στο εκαστο κλαμπ?

όχι θα εξετάζουμε μόνο αν σχετίζονται άμεσα σε δολοφονία οπαδού σου

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, TheNarrator said:

δλδ αν η μεταγραφη γινοταν μετα απο 2 χρονια, θα ηταν καλυτερα?

Δεν ξέρω, σε ένα διάστημα 2 ετών μπορούν να γίνουν πολλά. Πάντως η πραγματικότητα είναι ότι απέχουμε 5 μήνες μόλις και σκοπεύουμε να αγοράσουμε από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, TheNarrator said:

ποτε σταματαει το μισος? υπαρχει χρονικο περιθωριο?

Oχι σήμερα πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Just now, panther-21- said:

Σταύρο η ηλιθιότητα του ενός δεν σου δίνει το δικαίωμα να τσουβαλιαζεις τους πάντες. Είδες πολλούς να συμφωνούν στις βλακείες περί Ιρανών; Εσύ δεν μπορείς να διαχωρίσεις τις απόψεις που καταγράφονται; Είναι δηλαδή η φάση εμείς που σεβόμαστε την μνήμη του Μιχάλη και οι απέναντι που είστε μουνόπανα; 

Δεν βγάζει πουθενά αυτό, σταματάω εδώ. 

Υ.Γ ΚΛΕΙΔΩΣΤΕ ΤΟ.

Εξακολουθείς όμως να μη μου απαντάς στο βασικότερο όλων. Ότι δηλαδή δήθεν δεν φταίει η Ντιναμό.

Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχουν οι Γερμανοί και οι Τούρκοι με κάτι που έγινε τον Αύγουστο και σχετίζεται με μια ομάδα συγκεκριμένη;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, stavros 9-11 said:

Νιώθεις έξυπνος;

Ε ΝΑΙ ! Προς σεβασμο στην μνημη του νεκρου ισως δεν επρεπε να μπουμε σε αυτην την διαδικασια να διαπραγματευτουμε για παιχτη με την ομαδα που εχει οπαδο εναν τελειωμενο που τον δολοφονησε.

Εχεις δικιο οπως το εχεις στο μυαλο σου .

Αν παντως βλεπει απο πανω ο Μιχαλης ισως να ελεγε παρτε τους τον παιχταρα!

Ετσι το βλεπω  και εγω .

 

 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

@AG21κλειδωσε το οταν λεμε ριχτε τους τονους καποιοι δεν καταλαβαινουν 

Link to comment
Share on other sites

Αφού προκαλεί διχασμό αυτή η υπόθεση, ας βγάλει μια ανακοίνωση η ΠΑΕ να το διαψεύσει. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, TheNarrator said:

τοτε δε θα πρεπε καν να κατεβουμε στο ιδιο γρασιδι στο πολυ προσφατο.

πολλοί το υποστηρίξαμε και αυτό, αλλά έχει τεράστια διαφορά απ' το να πας και να κάνεις συναλλαγές μαζί τους

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rayo Vallecano 21 said:

Αφού προκαλεί διχασμό αυτή η υπόθεση, ας βγάλει μια ανακοίνωση η ΠΑΕ να το διαψεύσει. 

Την Πέμπτη που ξανακουστηκε, είχε βγάλει με συνοπτικές. Το ότι δεν βγαίνει είτε σημαίνει ότι ισχύει είτε ότι σσχολείτε με άλλα. Ούτε για τον Χουάνγκ βγήκε πχ.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, TheNarrator said:

εννοειται οτι φταιει. Η πρωτη υπαιτια ειναι. Για την ακριβεια, αυτη εδωσε το οκ.

Αρα ευθύνεται και για τον θάνατο του Μιχάλη. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, TheNarrator said:

ε ολοι εχουν βαμμενα τα χερια τους με μπολικο αιμα.

Κώστα και όταν ήρθαμε οι πρόσφυγες από απέναντι οι Έλληνες στην ηπειρωτική Ελλάδα μας είχαν για πέταμα και μας φερονταν σαν σκουπίδια ... Δηλαδή κάπου οκ. 

Μιλάμε για ένα πολύ πρόσφατο περιστατικό που ακόμα τρέχει.

Το έγραψα ο παίκτης μια χαρά είναι αλλά μπορώ εντελώς να καταλάβω οποίους δεν γουστάρουν, ούτε εγώ πολύ γουστάρω δηλαδη την ιδέα να μιλάμε με αυτους για μεταγραφές 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, TheNarrator said:

ναι.

Αν κάποιος ευθυνόταν για τον θάνατο δικού σου  ανθρώπου, και δεν μιλάμε για "αμέλεια" αλλά για συνέργεια, θα καθοσουν στο ίδιο τραπέζι να διαπραγματευθεις κάποια αγορά, μερικούς μήνες μετά; 

Link to comment
Share on other sites

3000 χαφ υπαρχουν και απο τη στιγμη που εχουμε λεφτα να σκασουμε βρηκαμε απο αυτα τα μπουρδελα;

Αλλοι παικτες δεν υπαρχουν;

Σαν παικτης θελω να ερθει με χιλια αρκει να μην επαιζε σε αυτους.

Τι μαλακες ειστε εκει στη παε.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×