Jump to content

Πως βλέπετε την κίνηση της ΑΕΚ να αποκτήσει έναν καλό παίχτη από την κροατική ομάδα;


Evolve
 Share

Πως βλέπετε την κίνηση της ΑΕΚ να αποκτήσει έναν καλό παίχτη από την κροατική ομάδα;  

94 members have voted

  1. 1. Πως βλέπετε την κίνηση της ΑΕΚ να αποκτήσει έναν καλό παίχτη από την κροατική ομάδα

    • Κυρίως θετικά
      14
    • Ουδέτερα (βλέπω και θετικά και αρνητικά τα οποία στο περίπου εξισορροπούνται)
      32
    • Αδιάφορα (μόνο ο ίδιος ο παίχτης με ενδιαφέρει και καθόλου η ομάδα προέλευσης του)
      6
    • Κυρίως αρνητικά
      42


Recommended Posts

Just now, bladerunner21 said:

Που ήθελαν κιόλας να τους.... αποκλείσουν απ την Ευρώπη για ότι έγινε.

Αφού έβαλαν διαμεσολαβητές μωρέ. Καμία (άμεση) επαφή της ΑΕΚ με όσους υπεθαλψαν τους δολοφόνους. Μέσω τρίτων, οκ

  • Δικεφαλάκι 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, stavros 9-11 said:

Πολύ εργατικοί πάντως στην ΠΑΕ, είχαν να διαχειριστούν το πένθος, να κάνουν μούτρα στη Ντιναμό ότι δεν τρώνε μαζί τους και ταυτόχρονα να τους ψήνουν να πουλήσουν την παιχτουρα.

3 σε 1, για το καλό της ΑΕΚ 

Το ότι δουλευοταν η μεταγραφή από τον Αύγουστο που τον είδαν δεν σημαίνει αυτόματα ότι είχαν επαφές με τους Κροάτες.

 

Δεν βγαίνει ρε αδερφέ,χρονικά δεν βγαίνει. 

Να κάνουν μούτρα ,να διαχειριστούν το πένθος να τραυματιστεί ο σιμανσκι κλπ. 

 

Προφανώς εννοεί ότι τον ξεχωρίσαμε σαν μελλοντικό στόχο 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, bladerunner21 said:

Άκουσα τον Κιοφτέ το πρωί. Η μεταγραφή είπε δουλευόνταν απ τον Αύγουστο. Τπτ άλλο. 

Ανεξάρτητα πάντως από το τι θέση παίρνει ο καθένας από χθες, μετά τη ρεβάνς και 2-3 ημέρες μετά που ο Λιβάκοβιτς έκλεισε στην Τουρκία, αρκετοί τον λιμπίζονταν στα κιτρινόμαυρα. 

Μέχρι και φέρ' τον να πάρουμε ευρωπαϊκό γράφτηκε. 

Τώρα αν οι ίδιοι άνθρωποι που τον ήθελαν τότε, γράφουν το ίδιο και τώρα ή το αντίστροφο δεν έχω όρεξη να κάτσω να το ψάξω. 

  • Δικεφαλάκι 5
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, bladerunner21 said:

Κανένα παράξενο. Αρκεί να μην μας πουλούσαν σώτα κ στεναχώριες απ την ΠΑΕ. Να καθίσουν κ να φάνε κ παρεϊτσα αφού μιλάγανε για παίκτες. Να μην κάνουν τους γκιοζηδες αυτοί κ τα αρδάκια τους. Να διαχωρίσουν τους οπαδούς απ την διοίκηση έστω. Που ήθελαν κιόλας να τους.... αποκλείσουν απ την Ευρώπη για ότι έγινε.

Τους αποκλείσαμε από τους ομίλους,εκεί που μπορούσαμε. 

Τα άλλα είναι θεματα της ΟΥΕΦΑ 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MITSAKLAS said:

Ανεξάρτητα πάντως από το τι θέση παίρνει ο καθένας από χθες, μετά τη ρεβάνς και 2-3 ημέρες μετά που ο Λιβάκοβιτς έκλεισε στην Τουρκία, αρκετοί τον λιμπίζονταν στα κιτρινόμαυρα. 

Μέχρι και φέρ' τον να πάρουμε ευρωπαϊκό γράφτηκε. 

Τώρα αν οι ίδιοι άνθρωποι που τον ήθελαν τότε, γράφουν το ίδιο και τώρα ή το αντίστροφο δεν έχω όρεξη να κάτσω να το ψάξω. 

Α μπράβο.

 

Και για αυτόν που φέραμε έχουν γραφτεί τα ίδια και για τον τερματοφύλακα τούς 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MITSAKLAS said:

Ανεξάρτητα πάντως από το τι θέση παίρνει ο καθένας από χθες, μετά τη ρεβάνς και 2-3 ημέρες μετά που ο Λιβάκοβιτς έκλεισε στην Τουρκία, αρκετοί τον λιμπίζονταν στα κιτρινόμαυρα. 

Μέχρι και φέρ' τον να πάρουμε ευρωπαϊκό γράφτηκε. 

Τώρα αν οι ίδιοι άνθρωποι που τον ήθελαν τότε, γράφουν το ίδιο και τώρα ή το αντίστροφο δεν έχω όρεξη να κάτσω να το ψάξω. 

Δεν είπα κακιά κουβέντα για τον παίκτη κ την αξία του. Ο παίκτης με εμάς όχι απλά έβγαλε μάτια πήγε να μας αποκλείσει μόνος του. Το να δώσεις ένα παράδειγμα για έναν παίκτη δεν σημαίνει ότι θες τον ίδιο κ ειδικά με τις συνθήκες που είχαν διαμορφωθεί. Όπως κ να θαυμάσεις κάποιον παίκτη γιατί έκανε κάτι εντυπωσιακό μέσα στο γήπεδο. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, bladerunner21 said:

Δεν είπα κακιά κουβέντα για τον παίκτη κ την αξία του. Ο παίκτης με εμάς όχι απλά έβγαλε μάτια πήγε να μας αποκλείσει μόνος του. Το να δώσεις ένα παράδειγμα για έναν παίκτη δεν σημαίνει ότι θες τον ίδιο κ ειδικά με τις συνθήκες που είχαν διαμορφωθεί. Όπως κ να θαυμάσεις κάποιον παίκτη γιατί έκανε κάτι εντυπωσιακό μέσα στο γήπεδο. 

Με τις συνθήκες που έχουν διαμορφωθεί ο παίκτης αυτός ζήτησε να φύγει από εκεί και να έρθει από δώ

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Mike said:

Τους αποκλείσαμε από τους ομίλους,εκεί που μπορούσαμε. 

Τα άλλα είναι θεματα της ΟΥΕΦΑ 

Συμφωνώ. Αλλά η παπάτζα που πούλησαν στον κόσμο ενώ παραδίπλα μιλούσαν για μεταγραφή είναι επική. Όπως επική είναι κ η ανακοίνωση για τον Μάνταλο τον αρχιδιαιτητή τι σκατά είναι που δεν αναφέρουν πουθενά την υπόθεση του Μιχάλη για να μην χαλάσουν την μεταγραφή προφανώς. Μακάρι ο παίκτης να παίξει μπαλίτσα κ να πιάσει δεν φταίει σε τπτ ο παίκτης το διευκρυνίζω κ αυτό. Αυτά. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, chris manousopoulos said:

Παντως οποιον θεμε τον μπαιρνουμε

Λεφτά υπάρχουν 

Link to comment
Share on other sites

Τρελη προσθηκη. Με πινεδα σιμανδκι γιονσον... ο πελαδο ριναι της φιλοσοφιαε δειξε μ υα χαφ σου να σου πω τι ομαδα εχεις

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mike said:

Με τις συνθήκες που έχουν διαμορφωθεί ο παίκτης αυτός ζήτησε να φύγει από εκεί και να έρθει από δώ

 

 

Φυσικά. Αλλά γιατί τον πρεσσάρεις απ τον Αύγουστο. Δεν ξύπνησε ένα πρωι κ είπε θα πάω στην ΑΕΚ. Και επαναλαμβάνω ξανά, ο παίκτης δεν έχει να εξηγήσει ή να πάρει ευθύνη για τπτ. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, bladerunner21 said:

Δεν είπα κακιά κουβέντα για τον παίκτη κ την αξία του. Ο παίκτης με εμάς όχι απλά έβγαλε μάτια πήγε να μας αποκλείσει μόνος του. Το να δώσεις ένα παράδειγμα για έναν παίκτη δεν σημαίνει ότι θες τον ίδιο κ ειδικά με τις συνθήκες που είχαν διαμορφωθεί. Όπως κ να θαυμάσεις κάποιον παίκτη γιατί έκανε κάτι εντυπωσιακό μέσα στο γήπεδο. 

Δεν κατηγορώ κανέναν. 

Το τι είχε ειπωθεί θυμήθηκα. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MITSAKLAS said:

Δεν κατηγορώ κανέναν. 

Το τι είχε ειπωθεί θυμήθηκα. 

Τότε μεγαλύτερη αξία έχουν όσα είχαν ειπωθεί τότε απ την ΠΑΕ. Εμείς στην τελική μπορεί να είμαστε κ τρελοί ή μλκς ή οτιδήποτε άλλο θέλει ο καθένας κ σίγουρα δεν παίζουμε κανένα ρόλο στην ΠΑΕ ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, bladerunner21 said:

Συμφωνώ. Αλλά η παπάτζα που πούλησαν στον κόσμο ενώ παραδίπλα μιλούσαν για μεταγραφή είναι επική. Όπως επική είναι κ η ανακοίνωση για τον Μάνταλο τον αρχιδιαιτητή τι σκατά είναι που δεν αναφέρουν πουθενά την υπόθεση του Μιχάλη για να μην χαλάσουν την μεταγραφή προφανώς. Μακάρι ο παίκτης να παίξει μπαλίτσα κ να πιάσει δεν φταίει σε τπτ ο παίκτης το διευκρυνίζω κ αυτό. Αυτά. 

Άποψη σου , καλώς.

Εγώ πιστεύω ότι τον Αύγουστο ο παίχτης μπήκε στους μελλοντικούς στόχους και ότι επαφές υπήρξαν μαζί του πρόσφατα.  

Με την δυναμό θεωρώ ότι υπήρξαν επαφές αφού είχαν το ΟΚ του παίχτη και φαντάζομαι τη δέσμευση ότι ΘΑ ΖΗΤΉΣΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΌΣ να φύγει. Και χρονικά τις επαφές με δυναμό τις τοποθετώ μετά τον τραυματισμό σιμανσκι 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, stavros 9-11 said:

Αφού έβαλαν διαμεσολαβητές μωρέ. Καμία (άμεση) επαφή της ΑΕΚ με όσους υπεθαλψαν τους δολοφόνους. Μέσω τρίτων, οκ

Η κατάληξη είναι μια. Ντινάμο κ ΑΕΚ έκαναν μπίζνες. Μέσω τρίτων, μέσω πέμπτων δεν έχει σημασία. Η εντολή δόθηκε απ τις ομάδες. Και μάλιστα Άυγουστο μήνα.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, bladerunner21 said:

Φυσικά. Αλλά γιατί τον πρεσσάρεις απ τον Αύγουστο. Δεν ξύπνησε ένα πρωι κ είπε θα πάω στην ΑΕΚ. Και επαναλαμβάνω ξανά, ο παίκτης δεν έχει να εξηγήσει ή να πάρει ευθύνη για τπτ. 

Για πολλούς πρεσαραμε και το πρινιολι που έκανε τον κουφό στη Φιλαδέλφια και ανήκει σε ναζί παιδοφιλους κλπ. 

Και δεν φάνηκε επ ουδενί να έχει πρόβλημα κάποιος με αυτό. Ούτε εδώ μέσα αναφέρθηκε 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mike said:

Και χρονικά τις επαφές με δυναμό τις τοποθετώ μετά τον τραυματισμό σιμανσκι 

Οι αρδ διαφωνούν πάντως. Και φυσικά το βολικό είναι αυτό που λες. Αλλά ας πρόσεχαν να τους μαντρώσουν πριν μιλήσουν.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mike said:

Για πολλούς πρεσαραμε και το πρινιολι που έκανε τον κουφό στη Φιλαδέλφια και ανήκει σε ναζί παιδοφιλους κλπ.

Ο Μπρινιόλι αν έρθει, θα έρθει ελεύθερος. Χωρίς συναλλαγή με τις ναζέλες. Και τον κουφό αν τον έκανε θα τρέχαμε κ δεν θα φτάναμε. Αλλά όπως έιπα κ πιο πάνω για τον Κροάτη δεν μου φταίει κανένας παίκτης.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, bladerunner21 said:

Οι αρδ διαφωνούν πάντως. Και φυσικά το βολικό είναι αυτό που λες. Αλλά ας πρόσεχαν να τους μαντρώσουν πριν μιλήσουν.

Δηλαδή Αύγουστο παίξαμε με τους Κροάτες,θαμπώθηκε ο Αλμέιδα με τον συγκεκριμένο, έκανε τις σχετικές μελέτες - προβλέψεις ότι χωράει στην ομάδα , εισηγήθηκε στον ηγεμόνα ο οποίος σήκωσε το τηλέφωνο και πήρε τη διοίκηση της Ντιναμό. 

 

Στενάχωρο από τη μια ότι αυτά γίνανε σε στιγμές πένθους,παρηγορο απο την άλλη ότι η ΠΑΕ λειτουργεί με αντανακλαστικά 2030 ενώ της καταλογίζουμε εν χορώ πως έχει μείνει στα 80s

Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω διαβάσει όλες τις απόψεις κ είναι όλες σεβαστές ακραίες κ μη με η χωρίς συναισθηματισμους. Αλίμονο αν δεν μπορεί ο καθένας να εκφράσει αυτό που νιώθει η αυτό που πιστεύει. Εγω αισθάνομαι καλά με τη μεταγραφή. Παίχτης ο οποίος ξέροντας ότι θα φάει μπουλινγκ σε μηνύματα σε οτιδήποτε ακόμη κ απειλές μπορεί να δέχεται από τους ουγκανους τους έφτυσε κ έκανε ότι μπορεί για να έρθει σε εμάς. Δείχνει ξεκάθαρα ότι δεν θέλει να έχει καμία σχέση με τη ομάδα τους διοίκηση οργανωμένους κτλ. Αξίζει να είναι στην ομάδα μας κ οχι μόνο ποδοσφαιρικά που δεν υπάρχει ούτε ένας να το αμφισβητήσει αυτό αλλά θεωρώ κ συναισθηματικά. Ένα παιδί που σίγουρα έχει διαβάσει τι πρεσβεύει η ομάδα μας φτύνει εκείνους κ κανει οτι μπορει για να ερθει παίρνοντας μεγάλο ρίσκο αρχικά. Σε κάθε περίπτωση κ αυτούς κ τους ναζελες τους παίρνεις παίχτες όχι του Πεταματου αλλά κομβικους τους κ βασικούς τους κ αυτό δείχνει ότι είσαι ανώτερος τους σαν σύλλογος. Θυμίζει κ λιγο ότι μας έκαναν οι γαυροι κάποια χρόνια πριν που παραλίγο να μας κάνουν παράρτημα. Κ αν είναι να πάρουμε το χουανκ κ να δώσουμε κ λεφτά στους γαυρους εγω θα πω με χίλια γιατί ξέρω ότι θα τους πονέσει περισσότερο.

  • Δικεφαλάκι 4
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nilsen21 said:

Εγω έχω διαβάσει όλες τις απόψεις κ είναι όλες σεβαστές ακραίες κ μη με η χωρίς συναισθηματισμους. Αλίμονο αν δεν μπορεί ο καθένας να εκφράσει αυτό που νιώθει η αυτό που πιστεύει. Εγω αισθάνομαι καλά με τη μεταγραφή. Παίχτης ο οποίος ξέροντας ότι θα φάει μπουλινγκ σε μηνύματα σε οτιδήποτε ακόμη κ απειλές μπορεί να δέχεται από τους ουγκανους τους έφτυσε κ έκανε ότι μπορεί για να έρθει σε εμάς. Δείχνει ξεκάθαρα ότι δεν θέλει να έχει καμία σχέση με τη ομάδα τους διοίκηση οργανωμένους κτλ. Αξίζει να είναι στην ομάδα μας κ οχι μόνο ποδοσφαιρικά που δεν υπάρχει ούτε ένας να το αμφισβητήσει αυτό αλλά θεωρώ κ συναισθηματικά. Ένα παιδί που σίγουρα έχει διαβάσει τι πρεσβεύει η ομάδα μας φτύνει εκείνους κ κανει οτι μπορει για να ερθει παίρνοντας μεγάλο ρίσκο αρχικά. Σε κάθε περίπτωση κ αυτούς κ τους ναζελες τους παίρνεις παίχτες όχι του Πεταματου αλλά κομβικους τους κ βασικούς τους κ αυτό δείχνει ότι είσαι ανώτερος τους σαν σύλλογος. Θυμίζει κ λιγο ότι μας έκαναν οι γαυροι κάποια χρόνια πριν που παραλίγο να μας κάνουν παράρτημα. Κ αν είναι να πάρουμε το χουανκ κ να δώσουμε κ λεφτά στους γαυρους εγω θα πω με χίλια γιατί ξέρω ότι θα τους πονέσει περισσότερο.

Έτσι

 

Φαντάζομαι τι πουστιρλικι θα τρώει από τα βββ που ζήτησε να σπάσει το συμβόλαιο που είχε μέχρι το 2027 για να έρθει εδώ 

Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή θα πρέπει να πάρετε-ουμε απόφαση ότι τα πράγματα έχουν αλλάξει άπαξ δια παντός.

Άλλο πράγμα η ΠΑΕ και η ομάδα και γενικότερα ότι βρίσκεται "εντός γηπέδου" και άλλο οι οπαδοί, ο κόσμος και ότι βρίσκεται "εκτός γηπέδου".

Το "εντός γηπέδου" διέπεται από τους νόμους της αγοράς και της επιχειρηματικότητας.

Στο "εκτός γηπέδου", και όχι σε όλο αλλά σε κάποιο μέρος του, βρίσκεις ακόμα κάτι ... απολιθώματα παλαιών εποχών και σκεπτικών.

Αναφορές σε αυτά τα "απολιθώματα" θα δείτε από ΠΑΕ, ΚΑΕ (γειά σου Μάκη μου !!!) κλπ. θα δείτε ΜΟΝΟ όταν τα πράγματα στραβώνουνε και μπαίνει μπρος η "μηχανή" "επίκληση στο συναίσθημα". Όταν περάσει η μπόρα και ισιώσει το τσέρκι, ξανά - μανά "πελάτης", "εταιρία", "σχέση οπαδού - ομάδας" "εσείς τη δουλειά σας κι εμείς τη δικιά μας" και άλλα τέτοια ... Λουξεμβουργιανά.

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

Α! Και να βάλουμε κανα φρένο -ξέρω γω- σε "διαπιστώσεις" τύπου "ο Λιούμπισιτς έφτυσε τους ΒΒΒ και ασπάστηκε το μεγαλείο της Βυζαντινής Αυτοκρατορίας" και τέτοια.

Αν κάποιος τα έχει ανάγκη για να πάει παρακάτω, έχει καλώς. Ειδάλλως αυτά είναι για μέχρι προνήπιο και άν.

Παραγκωνισμένος από την ομάδα ήτανε, αλλού γι αλλού τον βάζανε να παίζει, άλλη καλύτερη πρόταση δεν είχε, του είπε ο μάνατζερ να έρθει.

Φινίτο λα μούζικα.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 5
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Νονός said:

Α! Και να βάλουμε κανα φρένο -ξέρω γω- σε "διαπιστώσεις" τύπου "ο Λιούμπισιτς έφτυσε τους ΒΒΒ και ασπάστηκε το μεγαλείο της Βυζαντινής Αυτοκρατορίας" και τέτοια.

Αν κάποιος τα έχει ανάγκη για να πάει παρακάτω, έχει καλώς. Ειδάλλως αυτά είναι για μέχρι προνήπιο και άν.

Παραγκωνισμένος από την ομάδα ήτανε, αλλού γι αλλού τον βάζανε να παίζει, άλλη καλύτερη πρόταση δεν είχε, του είπε ο μάνατζερ να έρθει.

Φινίτο λα μούζικα.

Κανείς δεν είπε ότι έρχεται σε άσπρο άλογο.

 

Απλά υπάρχουν δημοσιεύματα από Κροατία ότι αυτός και η διοίκηση ακούν τα πουστιρλικια τους για το νταλαβερι με μας.

 

Άμα μείνει τρία τέσσερα χρόνια και καρφώσει τους γαύρους στο τηγάνι σε ματς τίτλο, τότε θα επέλθει η αναγνώριση 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×