Jump to content

Πως βλέπετε την κίνηση της ΑΕΚ να αποκτήσει έναν καλό παίχτη από την κροατική ομάδα;


Evolve
 Share

Πως βλέπετε την κίνηση της ΑΕΚ να αποκτήσει έναν καλό παίχτη από την κροατική ομάδα;  

94 members have voted

  1. 1. Πως βλέπετε την κίνηση της ΑΕΚ να αποκτήσει έναν καλό παίχτη από την κροατική ομάδα

    • Κυρίως θετικά
      14
    • Ουδέτερα (βλέπω και θετικά και αρνητικά τα οποία στο περίπου εξισορροπούνται)
      32
    • Αδιάφορα (μόνο ο ίδιος ο παίχτης με ενδιαφέρει και καθόλου η ομάδα προέλευσης του)
      6
    • Κυρίως αρνητικά
      42


Recommended Posts

Just now, stavros 9-11 said:

Μετά τα χθεσινά είναι πολύ ασαφές τι θα έπρεπε επί οποιουδήποτε ζητήματος σχετικά με την ΑΕΚ. Επαναπροσδιορισμός όλων και βλέπουμε. Το μόνο σταθερό πια είναι το σήμα και το όνομα μας. Όλα τα υπόλοιπα είναι υπό συζήτηση 

Συγκεκριμένα εσυ κάποια στιγμή οσον αφορά το γήπεδο της ΑΕΚ διάλεξες την ΑΕΚ και άφησες στην άκρη την ιδεολογία σου. Δεν νομίζω να σε έκανε λιγότερο αριστερό αυτο. Παιδιά σαν και εσένα κέρδισαν το σεβασμό όλων εκείνη την εποχή.

Οσο για τον επαναπροσδιορισμό, ο καθένας πράττει όπως νομίζει. Προσωπικά εγώ κρατάω μέσα μου κάποιες σταθερές ένα από τα οποία είναι και το γήπεδο στη Νέα Φιλαδελφεια το οποίο περίμενα για χρόνια όπως και οι περισσότεροι από εμάς 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skepastos said:

Συγκεκριμένα εσυ κάποια στιγμή οσον αφορά το γήπεδο της ΑΕΚ διάλεξες την ΑΕΚ και άφησες στην άκρη την ιδεολογία σου

Πάντα η ΑΕΚ θα είναι η επιλογή μας, το μόνο ζήτημα στο οποίο η ΑΕΚ έρχεται δεύτερη είναι τα παιδιά μας. Ακριβώς επειδή η ΑΕΚ είναι πάνω απο (σχεδόν) όλα σε αυτή τη ζωή, σε πολλούς έχει μπερδευτεί το μυαλό μας από χθές και θα πάρει καιρό να ξεμπερδεψει 

Link to comment
Share on other sites

 

8 minutes ago, Antiviosis21 said:

Τσουβάλιασες όλο τον κόσμο λέγοντας πως από τους ρουμπέτηδες τους bbb και τον κούγια μια μεταγραφούλα δρόμος. Πιστεύεις πργματικά ότι η μόνη μας φθορά έχει να κάνει με μία μεταγραφή; 

Ολοι οι οπαδοι στο ιδιο τσουβαλι μπαινουμε, εκτος αν τις μετρησουμε που καποιοι τις εχουν περισσοτερες, τις κουπες

Link to comment
Share on other sites

Just now, Toni Black said:

Ποι

Ολοι οι οπαδοι στο ιδιο τσουβαλι μπαινουμε, εκτος αν τις μετρησουμε που καποιοι τις εχουν περισσοτερες, τις κουπες

Εγώ προσωπικά δεν βάζω τον λαό της ΑΕΚ σε κανένα τσουβάλι με αλλόθρησκους. Το ότι έχουν γίνει λάθη είναι δεδομένο αλλά το τσουβάλιασμα δεν ωφελεί και ούτε θα μας οδηγήσει στην  επίλυση οποιουδήποτε προβλήματος υπάρχει. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Antiviosis21 said:

Εγώ προσωπικά δεν βάζω τον λαό της ΑΕΚ σε κανένα τσουβάλι με αλλόθρησκους. Το ότι έχουν γίνει λάθη είναι δεδομένο αλλά το τσουβάλιασμα δεν ωφελεί και ούτε θα μας οδηγήσει στην  επίλυση οποιουδήποτε προβλήματος υπάρχει. 

Η πραγματικοτητα ξεπερασε το παραμυθι οτι ειμαστε διαφορετικοι, εμεις ομως μπορουμε να συνεχιζουμε να το τρωμε

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Επειδή θυμάμαι προ λίγων μηνών να γίνονται εδώ κάτι παρατηρήσεις σε μέλη για το 'παπαρινα' μην αφήσουμε τον θυμό του καθενός τώρα να βγάζει πράγματα που δεν πρέπει.

Ο Λιουμπισιτς ήρθε στην ΑΕΚ με αρκετά μύρια από την ομάδα που οι οπαδοί της προκάλεσαν τα τραγικά συμβάντα το καλοκαίρι απόδειξη ότι το χρήμα κινεί πλέον τα πάντα και σπάει φραγμούς αυτών που κάνουν δοσοληψίες και η 'παπαρινα' ονομάστηκε έτσι γιατί η διοίκηση πήρε αρκετα μύρια πάλι για 5 χρόνια. Στα επόμενα 5 πιθανώς θα λέγεται nikearena ή voltonarena αλλά στα παπάρια μας πως την αποκαλούν, για εμάς θα είναι για πάντα το γήπεδο μας η δική μας Νέα Φιλαδέλφεια.

Την καψούρα μας για την ΑΕΚ δεν την αλλάζει καμία μεταγραφή ή καμία ονοματοδοσία και όσο για ιδεολογίες αυτές έχουν πάει περίπατο γιατί στα όσα χρόνια ήμασταν μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας μείνανε λίγοι παλιοί να θυμούνται και ο ρομαντισμός έχει χαιρετήσει χρόνια τώρα.

Ένα νέο παιδί που τώρα ξανασχολειται όσο και να προσπαθείτε δεν θα καταλάβει τι έγινε χθές.

Δεν μου ήρθε το πιο άνετο αυτή η μεταγραφή το λέω όπως λέω και είμαι ειλικρινής ότι μου έδειξε η κίνηση του ότι ήθελε να φύγει από αυτούς και να έρθει σε εμάς με όποιο κόστος.

Θα ήμουν πιο εξαγριωμένος αν τελικά δεν είχε έρθει μετά τα όσα (πολλά) έγιναν χθές.

Δεν αναλύονται όλα σε ένα post.

 

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, stavros 9-11 said:

Πάντα η ΑΕΚ θα είναι η επιλογή μας, το μόνο ζήτημα στο οποίο η ΑΕΚ έρχεται δεύτερη είναι τα παιδιά μας. Ακριβώς επειδή η ΑΕΚ είναι πάνω απο (σχεδόν) όλα σε αυτή τη ζωή, σε πολλούς έχει μπερδευτεί το μυαλό μας από χθές και θα πάρει καιρό να ξεμπερδεψει 

Ας πάρουμε το χρόνο μας όλοι λοιπόν, με σεβασμό σε κάποια πράγματα για τα οποία μοχθήσαμε και ματώσαμε. Γιατί όταν  καταφέρεται καποιος ενάντια σε κάτι που υπερασπίστηκε με όλες του τις δυνάμεις, καταλήγει να λοιδωρεί τον εαυτό του.

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Toni Black said:

Η πραγματικοτητα ξεπερασε το παραμυθι οτι ειμαστε διαφορετικοι, εμεις ομως μπορουμε να συνεχιζουμε να το τρωμε

Η πραγματικότητα της μεταγραφής λιούμπισιτς; Αυτό το γεγονός μας έπαψε από διαφορετικούς κατά την γνώμη σου; 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Antiviosis21 said:

Εγώ προσωπικά δεν βάζω τον λαό της ΑΕΚ σε κανένα τσουβάλι με αλλόθρησκους. Το ότι έχουν γίνει λάθη είναι δεδομένο αλλά το τσουβάλιασμα δεν ωφελεί και ούτε θα μας οδηγήσει στην  επίλυση οποιουδήποτε προβλήματος υπάρχει. 

Εγω παντως δεν βλέπω σημαντικές διαφορές παντως στην συντριπτική πλειοψηφία (90+ που ηταν πχ χτες υπερ μεταγραφής Λιουμπισιτς)  των οπαδών καθε ομαδας. Η αποψη μου ειναι πως το ιδιο λούμπεν αμορφωτα στοιχεία ειναι κατα βαση που απο τύχη καθαρα και συγκυρίες εγιναν ΑΕΚ, ΠΑΟ η ΟΣΦΠ. Η διαφορα έγκειται στην μειοψηφία καθε ομάδας. Η ΑΕΚ έχει μια τέτοια μειοψηφία με έντονα χαρακτηριστικά και σημαντική φωνή (ενα 10% ξερω γω) που κατα καιρους θα λάβει ειρωνείες οτι θελουν την ΑΕΚ μικρη, οτι ειναι ΙΣΚΡΑ κλπ. Ο βαζελος μπορει να χει μια ανάλογη μειοψηφία και ο γαυρος ενα 2% ξερω γω λογω Γοδα. Αυτα τα γράφω επειδή απο την μια επικαλούμαστε την πλειοψηφία που αποθέωσε την Χ, Ψ κινηση του μπροεδρα (σε καθε ομαδα αυτο συμβαινει) και απο την αλλη θυμόμαστε την διαφορετικοτητα (που αρεσει/δεν αρέσει η μειοψηφία καθοριζει).

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Ξαναλεω δεν ειναι θεμα ιδεολογιας, ειναι θεμα αξιοπρεπειας

Δεν μπορουμε να βρουμε ηρεμια μετα τον Αυγουστο, συνεχεια επιστρεφουμε εκει με λαθος τροπο, απο τα δικαστικα μεχρι τα μεταγραφικα

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύετε ότι οι BBB που μετέχουν στην διοίκηση της Ντιναμο, θα εβαλαν ορο για να δώσουν το ΟΚ για την μεταγραφή αυτη, να μην γίνει η παραμικρή αναφορά ειτε απο τον παιχτη ειτε απο την ΑΕΚ στην καλοκαιρινή δολοφονια; Ρωτάω μιας και το σκεφτηκα αυτο μόλις είδα (προ ολιγου) το βίντεο παρουσίασης του τρισευτυχισμενου Λιουμπισιτς, τις ερωτήσεις που του τέθηκαν και κατι φωτογραφίες της μουναρας του με την γούνα στην Αγια Σοφια.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Antiviosis21 said:

Η πραγματικότητα της μεταγραφής λιούμπισιτς; Αυτό το γεγονός μας έπαψε από διαφορετικούς κατά την γνώμη σου; 

Ειναι μια εκδηλωση της ομοιοτητας, ψαχνω εκδηλωσεις διαφορετικοτητας κ δεχομαι βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Bukowski said:

Εγω παντως δεν βλέπω σημαντικές διαφορές παντως στην συντριπτική πλειοψηφία (90+ που ηταν πχ χτες υπερ μεταγραφής Λιουμπισιτς)  των οπαδών καθε ομαδας. Η αποψη μου ειναι πως το ιδιο λούμπεν αμορφωτα στοιχεία ειναι κατα βαση που απο τύχη καθαρα και συγκυρίες εγιναν ΑΕΚ, ΠΑΟ η ΟΣΦΠ. Η διαφορα έγκειται στην μειοψηφία καθε ομάδας. Η ΑΕΚ έχει μια τέτοια μειοψηφία με έντονα χαρακτηριστικά και σημαντική φωνή (ενα 10% ξερω γω) που κατα καιρους θα λάβει ειρωνείες οτι θελουν την ΑΕΚ μικρη, οτι ειναι ΙΣΚΡΑ κλπ. Ο βαζελος μπορει να χει μια ανάλογη μειοψηφία και ο γαυρος ενα 2% ξερω γω λογω Γοδα. Αυτα τα γράφω επειδή απο την μια επικαλούμαστε την πλειοψηφία που αποθέωσε την Χ, Ψ κινηση του μπροεδρα (σε καθε ομαδα αυτο συμβαινει) και απο την αλλη θυμόμαστε την διαφορετικοτητα (που αρεσει/δεν αρέσει η μειοψηφία καθοριζει).

Πάντα θεωρούσα πολύ τραγικο λαο τους γαβρους που χουν στην ιστορια τους τον Γοδα που ζητησε να εκτελεστει με τη φανελα τους και δεν το κανανε σημαια. Ή τον Φύσσα που τον εφαγε ναζιδι και ηταν δηλωμενος γαβρος ο ανθρωπος και δεν το εκανε σημαια.

Αντιθετα καναν σημαια τους σκουπιδια τυπου ρουμπέτη καποντικαπι.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Geologos said:

Πάντα θεωρούσα πολύ τραγικο λαο τους γαβρους που χουν στην ιστορια τους τον Γοδα που ζητησε να εκτελεστει με τη φανελα τους και δεν το κανανε σημαια. Ή τον Φύσσα που τον εφαγε ναζιδι και ηταν δηλωμενος γαβρος ο ανθρωπος και δεν το εκανε σημαια.

Αντιθετα καναν σημαια τους σκουπιδια τυπου ρουμπέτη καποντικαπι.

Ναι αλλα η ομαδα τους επι μια 20ετια γαζωνε και εχει μπροεδραρες. Εχω απορια να δω τον κοσμο της ΑΕΚ μετα απο μια ανάλογη 20ετια.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Τελος παντων για να μην παρεξηγηθεί αυτο που γράφω. Με εκνευρίζει διαχρονικα (και οχι μονο στην μπαλα) να επικαλουμαστε τις... πλειοψηφίες οταν θέλουμε να νιώσουμε καλυτερα και τις... μειοψηφίες οταν θελουμε να το παίξουμε εναλλακτικοί και μοιραίοι τυποι (συνήθως μπας και σπρώξουμε καμια γκομενα).

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Toni Black said:

Ειναι μια εκδηλωση της ομοιοτητας, ψαχνω εκδηλωσεις διαφορετικοτητας κ δεχομαι βοηθεια

ΑΕΚ παοκ 2 0 νεα φιλαδελφεια φετος / ΑΕΚ παοκ 2 0 τελικος πανθεσσαλικο τον μαη

Link to comment
Share on other sites

Just now, Antiviosis21 said:

ΑΕΚ παοκ 2 0 νεα φιλαδελφεια φετος / ΑΕΚ παοκ 2 0 τελικος πανθεσσαλικο τον μαη

Ειμαστε διαφορετικοι απο τον παοκ ή διαφορετικοι απο την ΑΕΚ πριν 2 χρονια; την ΑΕΚ του Αλμειδα με την ΑΕΚ του Γιαννικη τσουβαλιαζουμε τοση ωρα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Toni Black said:

Ειμαστε διαφορετικοι απο τον παοκ ή διαφορετικοι απο την ΑΕΚ πριν 2 χρονια; την ΑΕΚ του Αλμειδα με την ΑΕΚ του Γιαννικη τσουβαλιαζουμε τοση ωρα;

 

giannakis-scaled.jpg

mantalos-giannakis.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

2 minutes ago, Antiviosis21 said:

 

giannakis-scaled.jpg

mantalos-giannakis.jpg

Δες τι παιδια ειχε ο τρακης σημερα στο γηπεδο

Link to comment
Share on other sites

Just now, Toni Black said:

 

Δες τι παιδια ειχε ο τρακης σημερα στο γηπεδο

Δεν ενημερώνομαι για το τι κάνει ο τράκης. Μου είπες ότι θες βοήθεια για να σου δείξω την διαφορετικότητα όσον αφορά την ΑΕΚ. Θα μιλήσουμε για την ΑΕΚ ή για τον μπασκετικό βάζελο τώρα; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Antiviosis21 said:

Δεν ενημερώνομαι για το τι κάνει ο τράκης. Μου είπες ότι θες βοήθεια για να σου δείξω την διαφορετικότητα όσον αφορά την ΑΕΚ. Θα μιλήσουμε για την ΑΕΚ ή για τον μπασκετικό βάζελο τώρα; 

Θα μιλησουμε για τη διαφορετικοτητα της ΑΕΚ βλεποντας μονο την ΑΕΚ, ισως ετσι ειναι διαφορετικο να εισαι ΑΕΚ

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Toni Black said:

Θα μιλησουμε για τη διαφορετικοτητα της ΑΕΚ βλεποντας μονο την ΑΕΚ, ισως ετσι ειναι διαφορετικο να εισαι ΑΕΚ

Αδερφέ δεν έχει νόημα η συζήτηση. Έχεις βγάλει τα συμπεράσματά σου. Τσάμπα χαλιόμαστε. 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Antiviosis21 said:

Η πραγματικότητα της μεταγραφής λιούμπισιτς; Αυτό το γεγονός μας έπαψε από διαφορετικούς κατά την γνώμη σου; 

Η τρομερή αποδοχή της από τον κόσμο. Το μόνο μέρος που έχω δει διαφωνία είναι εδώ.

Ότι ο Μελλισανιδης, που για να λέμε του στραβου το δίκιο έχει κάνει πράξεις για την αχρηματιστη ιδιοσυγκρασία της ΑΕΚ όπως η μέρα που η ΑΕΚ σταμάτησε τις μπόμπες, έγραψε άλλη μια μαύρη σελίδα δίπλα στις πολλές μαύρες και πολλές χρυσές που έχει γράψει δεν αποτελεί τρομερή είδηση.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Atlas21 said:

Η τρομερή αποδοχή της από τον κόσμο. Το μόνο μέρος που έχω δει διαφωνία είναι εδώ.

Αυτό είναι πραγματικά εντυπωσιακό. Και για μένα, η πρώτη αντίδραση χτες ήταν ξάφνιασμα, παγωμάρα, άδειασμα, παρότι προφανώς είναι ένας πολύ καλός παίχτης και δεν έχει σχέση ο παίχτης με την ομάδα κλπ κλπ, πάνω κάτω δηλαδή στους προβληματισμούς που αναπτύχθηκαν εδώ μέσα. 

Με όσους ΑΕΚτζήδες μίλησα σήμερα (και είναι αρκετοί), δεν το είχαν σκεφτεί καν, ήταν εκστασιασμένοι επειδή κάνουμε μεταγραφάρες και παίρνουμε παιχταράδες. 

Φαντάζομαι σε δεκαοχτώ μέρες όμως θα φωνάζουν πάντα παντού παρών.

 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×