Jump to content

ποακ - ΑΕΚ 22η Αγ. 11/02 20:00 NS Prime


Kami
 Share

MVP - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου   

69 members have voted

  1. 1. 1. MVP

    • Στάνκοβιτς
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
    • Κάλενς
      0
    • Πήλιος
    • Γιόνσον
    • Ελίασον
      0
    • Πινέδα
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Τσούμπερ
    • Γκαρσία
    • Αραούχο
      0
    • Λιούμπισιτς
      0
    • Ζίνι
      0
    • Πόνσε
      0
    • Μάνταλος
      0
    • ΔΕΝ ΞΕΧΩΡΙΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
    • Ρότα
    • Βίντα
      0
    • Κάλενς
    • Πήλιος
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Ελίασον
    • Πινέδα
      0
    • Γκατσίνοβιτς
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Αραούχο
    • Λιούμπισιτς
      0
    • Ζίνι
    • Πόνσε
      0
    • Μάνταλος
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      0


Recommended Posts

29 minutes ago, agelos said:

Καλα, το έχει ξανακάνει αυτό το βγαίνω δε βγαίνω, αλλά ας μη γράψω περισσότερα γιατί θίγεται κόσμος εδώ μέσα.

αυτο που εγραψες ειναι μπουρδα για 2 λογους

1ον αν ηταν για μενα, δεν στεκει και για τη μανα του να γραψεις δεν εχω προβλημα, αν σου κανω αντιλογο θα ναι αποψη μου δεν θα θιχτω

2ον δειχνεις  να μην εχεις ελευθερια να γραψεις απλα την γνωμη σου

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, goku21 said:

Δίκαιο έχει .θέμα χρόνου η κορυφή ...ας τους να είναι εκεί όπως ο βαζελου πέρυσι και στο τέλος θα το πάρουμε εμείς.

Στην ισοβαθμια ποιος παει μπροστα? Αυτος που τερματισε πιο πανω στην κανονικη διαρκεια, η μετρανε τα μεταξυ μας?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nuc1924 said:

Στην ισοβαθμια ποιος παει μπροστα? Αυτος που τερματισε πιο πανω στην κανονικη διαρκεια, η μετρανε τα μεταξυ μας?

πρώτα τα μεταξύ μας και μετά η κανονική διάρκεια

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα κρατήσω και το γεγονός ότι φεύγοντας από βυζαντινή, είχε τόσο κόσμο έξω από το γήπεδο που ένιωθες ότι μόλις είχε τέλειωσει παιχνίδι εντός 

  • Δικεφαλάκι 5
  • Μπομπίτσα 3
Link to comment
Share on other sites

Αποτελεσμα συμπαθητικο, εμφανιση μετρια.

Οι βαζελες εχασαν μια εβδομαδα πριν για πλακα, οι βου εδειξαν οτι δεν ειναι τιποτα ιδιαιτερο.

Πρωταθλημα κ φετος.

  • Δικεφαλάκι 10
  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, A.K.21 said:

Εγώ θα κρατήσω και το γεγονός ότι φεύγοντας από βυζαντινή, είχε τόσο κόσμο έξω από το γήπεδο που ένιωθες ότι μόλις είχε τέλειωσει παιχνίδι εντός 

Πηγα 1η φορα ημερα που δεν ειχε αγωνα για καφε εξω ακριβως απο το γηπεδο χθες και ειχε αρκετα παιδακια που παιζανε στην πλατεια του αετου

Το χαρηκα παρα πολυ

Link to comment
Share on other sites

Φέτος παντως οι αλλαγές αρκετές φορές δεν βοηθάνε πάρα κάνουν τα πράγματα χειρότερα σε αντίθεση με πέρυσι που ήταν μεγάλο μέρος της δύναμης μας.Φετος είναι ο κρυπτονιτης μας.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στην φάση του γκολ, δεν είμαι σίγουρος οτι θα ήταν οφσαιντ, αλλά ολοι οι υπόλοιποι τους έβγαζαν οφσαιντ και τους κράτησε εντος φασης ο Ζίνι.

Γενικα καλό ειναι προς το παρον να τελειωνει η ιστορία με αυτο το παιδί, δεν χρειάζεται ο Ματίας να τον βγάλει με το ζορι. Έχει ερασιτεχνικές ενέργειες.

  • Δικεφαλάκι 2
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλεπω εγω να θελει να βγαλει ο Ματιας τον Ζινι με το ζορι.

Ηθελε να φρεσκαρει την ομαδα και δεν ειχε αλλον στον παγκο. Ο Πιζαρο δεν ξερουμε σε τι ψυχολογικη κατασταση ειναι

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, AlexKR21 said:

Δεν βλεπω εγω να θελει να βγαλει ο Ματιας τον Ζινι με το ζορι.

Ηθελε να φρεσκαρει την ομαδα και δεν ειχε αλλον στον παγκο. Ο Πιζαρο δεν ξερουμε σε τι ψυχολογικη κατασταση ειναι

Ακριβώς. Οποίους είχε έβαλε. Αν ήταν καλά ο Φενραντες θα έμπαινε αυτός. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AlexKR21 said:

Δεν βλεπω εγω να θελει να βγαλει ο Ματιας τον Ζινι με το ζορι.

Ηθελε να φρεσκαρει την ομαδα και δεν ειχε αλλον στον παγκο. Ο Πιζαρο δεν ξερουμε σε τι ψυχολογικη κατασταση ειναι

Σωστό για Πισάρο, είχε όμως Σιντιμπέ. Το είπε πως θεωρεί δύσκολο ψυχολογικά για έναν αμυντικό να μπει σε τέτοια συγκιρία. Σαφώς, με τα "αν" δεν πάμε κάπου, όμως είχε επιλογή ο Ματίας.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Καλά καλύτερα να μην έκανε αλλαγή αν είναι να παίζει έτσι ο Ζινι. Έψαχνε να βρει κανα 10’που βρίσκεται 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν κρίνει τίποτα το σημερινό Χ.

Είναι πρόβλημα ότι σκοράρεις πρώτος και δεν μπαίνεις ακόμη πιο δυνατά για να διευρύνεις το προβάδισμα. Μετά το γκολ του Ελίασον, δεν υπάρχει ούτε υποψία φάσης.

Θυμίζω πέρσυ μετά το πρώτο γκολ μπαίναμε ακόμη πιο δυναμικά- έτσι ξεκίνησε και η κουβέντα για τα γόνα που μας κόβουν τον ρυθμό κλπ κλπ.

Δίκαιο αποτέλεσμα, προσωπικά δεν μου φαίνεται τόσο τρομερός ο παοκ και θα ζοριστεί τον επόμενο μήνα με συνεχόμενα ματς πρωταθλήματος-ευρώπης-κυπέλλου με μικρό ρόστερ, ενώ εμείς θα πηγαίνουμε σε ένα ματς την εβδομάδα.

Μέτριο κοουτσάρισμα από Ματίας, γιατί ενώ κατάφερε να σπάσει την πίεση ψηλά του παοκ μέχρι το 60-65, και γύρισε πολύ πίσω την ομάδα χωρίς δυνατότητα να διεκδικήσει δεύτερο γκολ. Κακές αλλαγές, όχι τόσο σε σκέψη, όσο σε συνεισφορά. Ζίνι απαράδεκτος στη νοοτροπία, απαράδεκτος επίσης στο positioning στο στημένο που τρώμε γκολ, τους καλύπτει όλους.

Ο Αραούχο κατ' εμέ είναι ο σημαντικότερος ποδοσφαιριστής της ΑΕΚ στον 21ο αιώνα. Όμως, αν δεν μπορεί, δεν χρειάζεται ούτε να ταλαιπωρείται ούτε να μας ταλαιπωρεί. 

ΑΕΚ με φόρα, γαμιέται ο Κεντζιόρα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Atlas21 said:

Σωστό για Πισάρο, είχε όμως Σιντιμπέ. Το είπε πως θεωρεί δύσκολο ψυχολογικά για έναν αμυντικό να μπει σε τέτοια συγκιρία. Σαφώς, με τα "αν" δεν πάμε κάπου, όμως είχε επιλογή ο Ματίας.

Το ειπες και μονος σου οτι απαντησε ξεκαθαρα γιατι δεν εβαλε Σιντιμπε. Κατι που προσωπικα το "ακουω" ειδικα μετα τον Γιαννικη που αλλαζε τα μπακ στο τελος και τρωγαμε ανατροπες. Αλλον επιθετικογενη δεν ειχε.

Link to comment
Share on other sites

Ας τελειώσει το αστείο με το ζινι.

Εχει κάνει μια καλή εμφάνιση με γαυρο κι ένα τρομερό σουτ στο ίδιο ματς.

Πέραν τούτου, πάντα εκτός τόπου και χρόνου.

Επίσης ελπίζω από την επόμενη εβδομάδα να επιστρέψει ο Μουκουντι. Εμένα ο Καλενς δεν μου γέμιζε κσι συνεχίζει να μη μου γεμίζει το μάτι.

Σήμερα έχει χάσει και τη φάση στο 45 όπου τον περνάει σαν σταματημένο ο μειτε.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Επίσης συγγνώμη Άμραμπατ δεν θα το ξανακάνω.

Γύρνα για αγκωνιές στους επίδοξους ανταγωνιστές.

  • Δικεφαλάκι 4
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Στα θετικά η καλή εμφάνιση του Πήλιου πλέον θεωρείται παίκτης του βασικού ροτεισον της ομάδας.. Δούλεψε σκληρά και τα καταφέρνει .

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Ο Ζίνι ναι μεν είναι νέος αλλά τον φέραμε ως φορ και στην Εθνική του παίζει επίσης σαν φορ και σίγουρα το να αλλάξει θέση άμεσα σε αυτό το επίπεδο και να γίνει εξτρέμ θέλει τον χρόνο του. Έχει στοιχεία αλλά δεν προσδίδει ως τώρα είναι αλήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Αν όλα πάνε καλά και η ΑΕΚ κάνει το απολυτο μέχρι το τέλος θα μπει με 2 βαθμούς περισσότερους στα πλευ οφ σε σχέση με πέρυσι. Με ένα Χ ακόμα θα μπει με τους ίδιους. Η διαφορά σε σχέση με πέρυσι είναι ότι μετέτρεψε τις ηττες σε ισοπαλίες. Πέρυσι στην κανονική διάρκεια είχε 5 ηττες και μέχρι σήμερα μόλις μια. Μπορεί η εικόνα της να μην είναι στα περσινά στανταρ αλλά σε ένα πιο δύσκολο πρωτάθλημα έχει διατηρήσει την ίδια και καλύτερη νοοτροπία. Κανένα Χ με τον ΠΑΟΚ δεν μου φταίει αλλά αυτά που πληγώνουν είναι τα 2 Χ με Σέρρες, με το Αγρίνιο και την Κηφισιά. Πάμε για ένα δυνατό ντεμαραζ και όπου το πει. Ας ελπίσουμε να αλληλοσφαχτουν και οι άλλοι 

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, agelos said:

Ας τελειώσει το αστείο με το ζινι.

Εχει κάνει μια καλή εμφάνιση με γαυρο κι ένα τρομερό σουτ στο ίδιο ματς.

Πέραν τούτου, πάντα εκτός τόπου και χρόνου.

Επίσης ελπίζω από την επόμενη εβδομάδα να επιστρέψει ο Μουκουντι. Εμένα ο Καλενς δεν μου γέμιζε κσι συνεχίζει να μη μου γεμίζει το μάτι.

Σήμερα έχει χάσει και τη φάση στο 45 όπου τον περνάει σαν σταματημένο ο μειτε.

Συμφωνώ. Το έχω ξαναγράψει ότι πρέπει να βρούμε κάτι καλύτερο από Καλενς. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, agelos said:

Ας τελειώσει το αστείο με το ζινι.

Εχει κάνει μια καλή εμφάνιση με γαυρο κι ένα τρομερό σουτ στο ίδιο ματς.

Πέραν τούτου, πάντα εκτός τόπου και χρόνου.

Επίσης ελπίζω από την επόμενη εβδομάδα να επιστρέψει ο Μουκουντι. Εμένα ο Καλενς δεν μου γέμιζε κσι συνεχίζει να μη μου γεμίζει το μάτι.

Σήμερα έχει χάσει και τη φάση στο 45 όπου τον περνάει σαν σταματημένο ο μειτε.

Ο καλενς ειναι ο χειροτερος στοπερ μας ξεκαθαρα. Εγω δεν θα την πληρωνα την ρητρα του

Γνωμη μου

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Εμεις λεμε γιατι δεν πηραμε το  ματς και τα ορκ παλι μιλανε για διαιτησια , κοκκινες καρτες φανταστικα σουτ και λοιπες μαλακιες. Οσο συνεχιζουν να μην βλεπουν την πραγματικοτητα δεν μπορουν να πανε μακρια

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Skepastos said:

Αν όλα πάνε καλά και η ΑΕΚ κάνει το απολυτο μέχρι το τέλος θα μπει με 2 βαθμούς περισσότερους στα πλευ οφ σε σχέση με πέρυσι. Με ένα Χ ακόμα θα μπει με τους ίδιους. Η διαφορά σε σχέση με πέρυσι είναι ότι μετέτρεψε τις ηττες σε ισοπαλίες. Πέρυσι στην κανονική διάρκεια είχε 5 ηττες και μέχρι σήμερα μόλις μια. Μπορεί η εικόνα της να μην είναι στα περσινά στανταρ αλλά σε ένα πιο δύσκολο πρωτάθλημα έχει διατηρήσει την ίδια και καλύτερη νοοτροπία. Κανένα Χ με τον ΠΑΟΚ δεν μου φταίει αλλά αυτά που πληγώνουν είναι τα 2 Χ με Σέρρες, με το Αγρίνιο και την Κηφισιά. Πάμε για ένα δυνατό ντεμαραζ και όπου το πει. Ας ελπίσουμε να αλληλοσφαχτουν και οι άλλοι 

η βαζελα εχει γελοιο προγραμμα μεχρι το τελος ομως 

Link to comment
Share on other sites

Just now, AlexKR21 said:

Ο καλενς ειναι ο χειροτερος στοπερ μας ξεκαθαρα. Εγω δεν θα την πληρωνα την ρητρα του

Γνωμη μου

Συμφωνούμε.

Είναι και 32 νομίζω?

Βρίσκεις καλύτερο και νεότερο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AlexKR21 said:

Ο καλενς ειναι ο χειροτερος στοπερ μας ξεκαθαρα. Εγω δεν θα την πληρωνα την ρητρα του

Γνωμη μου

το καλοκαιρι θες πολυ καλυτερο στην θεση του και αλοιμονο αν δεν μπορει να τον βρει παλι

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×